تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال

تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال ، از طریق ثبت نام در دانشگاه های علوم پزشکی و بهداشت پرتغال و گذراندن حداقل سه سال تحصیل تمام وقت برای کمترین مدرک یعنی لیسانس ، امکان پذیر است ، مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ )مقاله ای در این باب تهیه کرده اند که از علاقه مندان می خواهیم مطالب آن را به دقت مطالعه کنند و پس از آن در صورت تمایل با همکاران ما تماس بگیرید.

برای تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال ، ضروری است که شما به عنوان یک متقاضی بین المللی از شرایط و رتبه بندی دانشگاه ها ، چگونگی اقدام برای پذیرش در رشته بینایی سنجی در پرتغال ، شرایط ادامه تحصیل در این رشته و همچنین بازار کار و مزیت ها و معایب تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال ، اطلاع و آگاهی داشته باشید.

طبق بررسی های مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی برای تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال ، در وب سایت دانشگاه ها در قسمت پیش نیازها هیچ الزاماتی وجود نداشت و بنابراین متقاضیان الزامی برای گذراندن دوره پریمدیکال رشته بینایی سنجی در پرتغال ندارند.

و اما قبل از شروع بحث اصلی در کنار این محتوا پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در پرتغال را بخوانید و با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی این کشور آشنا شوید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال

در فیلم اطلاعات کلی و بسیار مفید در خصوص مهاجرت به کانادا توسط مدیریت محترم مجموعه جناب آقای حسن رجبی برای شما توضیح داده شده است، می توانید فیلم را دیده و سپس مقاله را مطالعه نمایید تا ذهنیت مناسبی در انتخاب این کشور داشته باشید.

پادکست تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال

پخش ویدیو

پریمدیکال رشته بینایی سنجی در پرتغال

طبق بررسی های بعمل آمده توسط کارشناسان شرکت رجبی پذیرش این رشته در دانشگاه های پرتغال هیچ پیش نیازی به پریمدیکال رشته بینایی سنجی در پرتغال ندارد و مدارکی که علاقه مندان تحصیل این رشته باید در زمان درخواست برای دانشگاه های پرتغال آماده و ارسال کنند ، شامل موارد زیر است:

 • رزومه
 • گذرنامه
 • رونوشت سوابق کشور مبدأ یا مدرک دیپلمی که نشان دهنده موفقیت آمیز بودن یک برنامه آموزشی است.
 • دیپلم تحصیلات متوسطه پرتغالی یا مدرک قانونی معادل آن
 • مدارک مستند برای تأیید مدارک تحصیلی (در صورت لزوم)
 • مدرک مستند برای تأیید دانش زبان (در صورت لزوم)

همچنین الزامات کلی برای تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال در مقطع فوق لیسانس شامل:

 • قرارداد آموزش برای مطالعات یا برای دوره های کارآموزی ، که باید توسط دانشجو و موسسه اصلی امضا ، تاریخ و مهر شود.
 • کپی کارت شناسایی/گذرنامه
 • صفحه اصلی رونوشت سوابق
 • بیانیه مالی
 • شرط زبان

برای تحصیل رشته پرستاری در پرتغال هم نیاز به شرکت در دوره های پریمدیکال وجود ندارد ؛ مقاله لینک شده را بخوانید، شاید شرایط شما برای پذیرش در این این رشته هم مناسب باشد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

بررسی شرایط قبولی تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال به صورت کاملا رایگان، با ما تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی پرتغال

دقت کنید زمانیکه هدفتان برای تحصیل در پرتغال یا هر کشور خارجی دیگری قطعی می شود ، باید در اعتبار دانشگاه ها دقت کنید و بدانید که انتخاب هر دانشگاهی ممکن است ارزش خواندن نداشته باشد ، به همین دلیل مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی در اینجا بهترین دانشگاه های رشته بینایی سنجی پرتغال را معرفی کرده اند تا انتخاب مفید تری داشته باشید.

تحصیل بینایی سنجی در دانشگاه مینهو

مدرک اپتومتری و علوم بینایی در دانشگاه مینهو در براگا ، پرتغال ، به دانشجویان زمینه ای قوی در مبانی نظری و عملی در علوم بینایی سنجی ارائه می دهد ، این رشته در دانشکده علوم ارائه می شود و در نهایت فارغ التحصیلان رشته بینایی سنجی این دانشگاه بلافاصله وارد بازار کار می شوند یا در پی ادامه تحصیل هستند.

دانشجویان برای فارغ التحصیلی در رشته علوم بینایی سنجی از این دانشگاه بر اساس مدل بولونیا ، یک دوره مطالعاتی با 180 واحد درسی (3 سال تحصیلی / 6 ترم) را مطابق با مشخصات یک اپتومتریست به پایان می رسانند.

تیم بینایی سنجی دانشگاه مینهو دارای هیئت علمی واجد شرایط ، متعهد ، جوان و دکترا است ، روش ‌های تدریس و یادگیری ای که مورد استفاده قرار می‌گیرد ، کار مستقل و مشارکتی را توسط دانشجویان تقویت می‌کند ، که می‌توانند از مجموعه ‌ای از زیرساخت ‌های کافی و تجهیزات اپتومتری مدرن و همچنین ارتباط قوی بین عمل بالینی در زمینه آموزش لذت ببرند.

تحصیل بینایی سنجی در دانشگاه مینهو

دانشگاه مینهو در پرتغال از دانشجویان می خواهد که حداقل IB 24 را حفظ کنند تا شانس خوبی برای پذیرش در دانشگاه مینهو داشته باشند ، دانشجویان همچنین باید در فعالیت های جانبی مانند ورزش ، رهبری برخی پروژه ها و خدمات اجتماعی برای بهبود شانس پذیرش خود فعالیت کنند.

از بزرگان این دانشگاه می توان پائولو رودریگز بوتلیو فرناندسرا و اینس پریرا سیلوا کونا سوزا نام برد.

رشته بینایی سنجی در دانشگاه دولتی بیرا

رشته بینایی سنجی در دانشگاه دولتی بیرا در دانشکده علوم بهداشت به دانشجویان ارائه می شود ، دانشکده علوم بهداشت که در سال 2001 ایجاد شد ، در کنار “Centro Hospitalar Cova da Beira” واقع شده است و بر روی مدل های آموزشی نوآورانه سرمایه گذاری می کند که توسط استانداردهای کمکی ، آموزشی و علمی با کیفیت بالا هدایت می شوند.

این دانشکده شامل حوزه های موضوعی پزشکی ، زیست پزشکی ، علوم دارویی ، بینایی سنجی و علوم بینایی است و با واحدهای مراقبت های بهداشتی در منطقه تشریح می شود.

دانشجویان به امکانات آزمایشگاهی مجهزی دسترسی دارند که آمادگی کافی برای زندگی حرفه ای آنها را فراهم می کند: آزمایشگاه های آموزشی مجهز برای حوزه های: شیمی ، زیست شناسی ، بیوشیمی ، آناتومی ، فیزیک تجربی ، سیستم های دیجیتال ، اپتیک ، اپتیک چشم ، روان فیزیک ، بینایی سنجی.

از بزرگان بخش بینایی سنجی کمیسیون علمی این دانشگاه می توان پدرو میگل لورنسو مونتیرو ، آملیا ماریا مونتیرو فرناندس نونس ، اوژنیو اسکار لوئیز باتیستا لیته و فرانسیسکو میگل پریرا براردو فریرا را نام برد.

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه دانشجویان باید در یکی از تست های زیست شناسی و زمین شناسی یا فیزیک و شیمی و یا ریاضی شرکت کنند و نمره قابل قبول را کسب کنند و هم چنین باید در امتحانات پایان دوره ی متوسطه نمره قابل قبولی را کسب کرده باشند.

شرایط اقامت و تحصیل در پرتغال را با مطالعه مقالات زیر هم می توانید بدانید.

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال

ما به عنوان مشاوران امین شما ، نمی توانیم در مورد هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال به توضیحات اضافه بپردازیم که شاید بسیار مناسب و مقرون به صرفه باشد ، بلکه طبق بررسی های ما تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال ممکن است اصلا با شرایط مادی برخی از عزیزان متقاضی جور نباشد و بویژه اینکه فرصت کار دانشجویی در این کشور به اندازه دیگر کشورهای اروپایی فراهم نیست.

بنابراین دقت داشته باشید که از اول در مورد تحصیل این رشته در پرتغال حتما با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی مشورت کنید.

از دیگر کشورهایی که برای تحصیل رشته بینایی سنجی مقرون به صرفه است ، کشور اسلواکی است ، مقاله تحصیل رشته بینایی سنجی در اسلواکی را بخوانید و در ادامه هم شهریه دانشجویان از ایران برای تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال آمده است:

هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال
 • شهریه دوره لیسانس در دانشگاه مینهو به زبان پرتغالی 1152 دلار در سال
 • شهریه تحصیل بینایی سنجی در دانشگاه بیرا 697 یورو به ازای هر ترم برای دانشجویان ملی و 5000 یورو در سال برای دانشجویان بین المللی است.
 • شهریه دوره فوق لیسانس بینایی سنجی 6500 یورو در سال
 • هزینه های زندگی 454-697 یورو در ماه؛ هزینه های زندگی شامل کل هزینه های ماهانه ، پوشش مسکن ، حمل و نقل عمومی ، آب و برق (برق، اینترنت)، کتاب و مواد غذایی است.
 • منابع مالی؛ شما می توانید برای پوشش هزینه های خود درخواست بورسیه های تحصیلی بدهید و تا 10000 یورو برنده شوید.

چارت درسی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های پرتغال

لیسانس بینایی سنجی در دانشگاه های پرتغال با مدل بولونیا اقتباس دارد ، دوره های تحصیلی رشته بینایی سنجی در دانشگاه های پرتغال شامل عناوین کلی زیر است:

 • بینایی سنجی پایه
 • آزمایشگاه های یکپارچه اپتیک
 • مواد نوری
 • اپتیک فیزیکی
 • ادراک بصری
 • تماس شناسی پایه

دانشجویان در سال اول با جبر خطی و هندسه تحلیلی ، آناتومی عمومی و فیزیولوژی ، محاسبه ، فیزیک عمومی I ،Geometric Optics ، آناتومی و فیزیولوژی چشم ، بیوشیمی ، فیزیک عمومی 2 ، ابزار اپتومتری ، Optics of Vision آشنا می شوند.

سال دوم شامل : آزمایشگاه های اپتیک یکپارچه ، مواد نوری ، بینایی سنجی پایه ، اپتیک فیزیکی ، ادراک بصری ، بیوفیزیک ، تماس شناسی پایه ، مبانی علوم بینایی ، آسیب شناسی عمومی و بینایی دوچشمی است.

سال سوم : کاربردهای علوم بینایی ، تماس شناسی پیشرفته ، اپتومتری بالینی I ، فناوری اپتیک چشمی ، تنوع در روانشناسی ، انگلیسی آکادمیک ، ریاضیات اشیا ، روانشناسی رشد و سالمندی بزرگسالان ، فارماکولوژی چشم ، بینایی سنجی پیشرفته ، بینایی سنجی بالینی II ، آسیب شناسی چشم ، افزونه های بینایی سنجی ، اپتیک کاربردی در ابزار دقیق و صنعت چشم تدریس می شود.

در دوره کارشناسی ارشد بینایی سنجی در پرتغال همزمان با کلاس های عملی که در آن دانشجو به پیشرفته ترین فناوری تصویربرداری چشمی و معاینه چشم دسترسی دارد ، کلاس های نظری مبتنی بر شواهد علمی از پایگاه های علمی است و موارد بالینی هم توسط اساتید و بیماران برای دانشجویان تداعی می شود.

بررسی ها نشان می دهد که هزینه انجام دوباره پرونده و بازگشت از مسیر طی شده آن هم در امر مهمی مانند مهاجرت، هزینه های هنگفتی را برای متقاضی در پی خواهد داشت که معمولا قابل تحمل نیستند.

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تلاش می کنیم تا تجربه و تخصصمان را در این مسیر به کارببندیم و از متضرر شدن شما پیشگیری کنیم، و البته تا کنون که چنین بوده و هست. ویدیو شامل نمونه ای از ویزای کلاینت های شرکت رجبی است.

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال

الزامات تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال با توجه به مقطع تحصیلی و در دانشگاه های مختلف تفاوت دارد اما همانند دیگر رشته ها الزامات کلی دانشکده های پزشکی و بهداشت برای این رشته شامل گزینه های زیر است:

 • تأیید مدارک تحصیلی از طریق اثبات مدارک
 • تایید دانش زبان از طریق اثبات سند.
 • آزمون کتبی (در برخی دانشگاه ها)

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال در دانشگاه های مینهو و بیرا به زبان پرتغالی است و برای ارزیابی اثبات آن از یک تست ترکیبی آزمون کتبی و مصاحبه استفاده می شود؛ به عنوان مثال آزمون کتبی رشته بینایی سنجی در دانشگاه بیرا شامل یک آزمون کتبی علمی در مورد زبانی است که چرخه مطالعه در آن تدریس می شود ، برای هر دو نوع تأیید (دانش علمی و زبان) ، همیشه یک مصاحبه انجام می شود.

آزمون های ورودی رشته بینایی سنجی در پرتغال

متقاضیانی که مایل به تحصیل در سطح کارشناسی در موسسات آموزش عالی در پرتغال هستند باید گواهینامه امتحان پایان دوره متوسطه را داشته باشند و همچنین امتحان ورودی دانشگاه را با موفقیت پشت سر بگذرانند ، که مواد این آزمون شامل زیست شناسی ، زمین شناسی ، فیزیک و شیمی است.

از طرفی میزان تاثیر آزمون ورودی دانشگاه های برای اخذ پذیرش 35 % و میزان تاثیر نمرات امتحانات پایان دوره متوسطه 65 % است.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در پرتغال

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در پرتغال با تلاش مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی گردآوری و در زیر بیان شده است.

مزایا و معایب تحصیل بینایی سنجی در پرتغال

مزایا:

 • هزینه های تحصیل بینایی سنجی در پرتغال در مقایسه با کشوری مانند ایتالیا مقرون به صرفه تر است.
 • سیتم دانشگاهی برای تدریس رشته بینایی سنجی در پرتغال بسیار خوب کار می کند.
 • اگر کمی زبان پرتغالی بلد باشید ، ثبت نام و پذیرش در یک دانشگاه دولتی در رشته بینایی سنجی آسانتر از دیگر کشورهای اروپایی خواهد بود.
 • در عین حال که دوره هایی از بینایی سنجی به زبان پرتغالی تدریس می شوند ، اما اکثریت اساتید به زبان انگلیسی صحبت می کنند.
 • اگر دانش شما به زبان پرتغالی کافی نیست، احتمالاً به شما اجازه می دهند مقالات خود را بنویسید و سخنرانی های خود را به زبان انگلیسی انجام دهید.

معایب:

 • اکثر دوره های تحصیل بینایی سنجی در پرتغال ، به زبان پرتغالی تدریس می شوند ، به استثنای برخی موارد.
 • اگر از کشوری خارج از اتحادیه اروپا آمده اید و مایل به دریافت NIF در پرتغال هستید ، باید یک نماینده مالیاتی داشته باشید.
 • متأسفانه، دانشگاه‌های دولتی رشته‌های بینایی سنجی را به زبان انگلیسی ارائه نمی‌دهند، که می‌تواند برای شما دردسرساز باشد.
 • گرچه هزینه تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال پایین تر است اما در مقابل حقوق و مزایا هم پایین است.

بررسی شرایط و مقایسه دیگر کشور ها برای تحصیل بینایی سنجی را با مطالعه مطالب زیر به شما میسپاریم

بازار کار و درآمد رشته بینایی سنجی در پرتغال

اپتومتریست حرفه ای است که عمده فعالیت هایش شامل موارد تشخیص ، ارزیابی پیشگیری و جبران تغییرات در عملکرد بینایی است.

هدف دوره کارشناسی در رشته بینایی سنجی و علوم بینایی دانشگاه های پرتغال آماده سازی اپتومتریست های واجد شرایط ، چه برای فعالیت حرفه ای مستقل و چه با ادغام تیم های چند رشته ای در حوزه مراقبت بینایی و سایر زمینه های مرتبط ، یعنی تحقیق در علوم بینایی است.

یا ممکن است مدرک بینایی سنجی شما در پرتغال برای کارکنان شرکت هایی که مواد و تجهیزات نوری تولید می کنند یا می فروشند ، ارزشمند باشد.

در بررسی بازار کار و درآمد رشته بینایی سنجی در پرتغال به این نتیجه رسیدیم که یک فرد اپتومتریست در پرتغال معمولاً حدود 5470 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها در این زمینه از 2680 یورو (کمترین) تا 8540 یورو (بالاترین) متغیر است.

اگر قصد کار در کشور پرتغال را دارید باید با مشاغل مورد نیاز و قوانین بازار کار این کشور آشنا باشید ؛ مقاله کار در پرتغال را بخوانید. کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردند شما را با جزئیات تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال آشنا کنند ، سوالات خود را در بخش دیدگاه در پایان همین مقاله درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال

زبان تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال در دانشگاه های مینهو و بیرا به زبان پرتغالی است.

شهریه دوره لیسانس در دانشگاه مینهو به زبان پرتغالی 1152 دلار در سال
شهریه تحصیل بینایی سنجی در دانشگاه بیرا 697 یورو به ازای هر ترم برای دانشجویان ملی و 5000 یورو در سال برای دانشجویان بین المللی است.

طبق بررسی های مشاوران رجبی برای تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال ، در وب سایت دانشگاه ها در قسمت پیش نیازها هیچ الزاماتی وجود نداشت و بنابراین متقاضیان الزامی برای گذراندن دوره پریمدیکال رشته بینایی سنجی در پرتغال ندارند.

یک فرد اپتومتریست در پرتغال معمولاً حدود 5470 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها در این زمینه از 2680 یورو (کمترین) تا 8540 یورو (بالاترین) متغیر است.

متقاضیان می‌توانند به صورت آنلاین یا از طریق تماس تلفنی با شرکت مهاجرتی رجبی هماهنگ شوند و درخواست مشاوره رایگان نمایند ، مشاوران ما در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز علاوه بر مسایل مربوط به تحصیل رشته بینایی سنجی در پرتغال در خصوص سایر رشته ها و کشور های دنیا هم اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار خواهند داد ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مهاجرت به پرتغال را بخوانید و با سایر روش های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

در این قسمت دیدگاه مشتریان ما با پرونده های مهاجرتی موفق را می شنوید

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post