تحصیل رشته داروسازی در کوبا

تحصیل رشته داروسازی در کوبا
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته داروسازی در کوبا فرصتی عالی برای علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور فراهم می کند ، این رشته تحصیلی که یکی از جذاب ترین رشته ها در بین رشته های علوم پزشکی است ، هر ساله تعداد زیادی از علاقمندان را جذب دانشگاه های داخل و خارج از کشور می نماید.

داروسازی علم تهیه و توزیع داروهای پزشکی است و ارتباط بین پزشک و درمان را با ارائه دارو های مناسب برقرار می کند ، تحصیل رشته داروسازی در کوبا شامل شیمی و داروسازی و همچنین موضوعات تخصصی دیگر است که در ادامه با آن ها آشنا می شویم ، در همین سایت ، مقاله تحصیل در کشور های آمریکای شمالی را هم خواهید خواند و با برترین رشته ها و دانشگاه های این کشور ها بخوبی آشنا خواهید شد.

در این کشور تمام کالج ها و دانشکده های داروسازی دولتی هستند ، تمام برنامه های داروسازی در این کشور تایید شده شورای اعتباربخشی آموزش عالی کوبا (CCAHE)، نهادی که مسئول توسعه و ارزیابی استاندارد های آموزشی است ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

داروسازی یک حرفه بهداشتی دارای مجوز است که در آن داروسازان اطلاعات مربوط به دارو را به بیماران و متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه می دهند ، با این حال فارماکولوژی خود یک جزء ضروری در مطالعه داروسازی است و به عنوان یکی از شش حوزه اصلی آموزش در برنامه درسی درجه داروسازی گنجانده شده و این رشته در دانشگاه های کوبا بیمار محور است.

فهرست مطالب

در همین ابتدا در یک ویدئو تلاش نموده ایم تا تحصیل رشته داروسازی در کوبا را برای شما بیان نماییم تا بتوانید با اصلی ترین نیازهای ورود به این رشته آشنا شوید و ضمن صرفه جویی در زمان خود بتوانید بهترین محتوا را دریافت کنید ، دانلود ویدئو نیز می تواند به صرفه جویی در زمان به شما کمک نماید ، در باکس پایین شمار خود را درج کنید تا کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با شما تماس بگیرند.

پادکست تحصیل رشته داروسازی در کوبا

بررسی تحصیل رشته داروسازی در کوبا

مدت زمان تحصیل رشته داروسازی درکوبا 5 سال است که با کارآموزی در داروخانه ها و یا شرکت های داروسازی به اتمام می رسد ، برای پذیرش در رشته داروسازی در دانشگاه های کوبا اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی الزامی است.

دوره داروسازی در دانشگاه های کوبا به کارشناسی ارشد داروسازی ختم می شود ، فارغ التحصیلان این رشته دارای مشخصات گسترده ای هستند که باید با فعالیت در خدمات دارویی و طراحی ، توسعه ، تولید و کنترل داروها ، مکمل ها و تشخیص به ارتقای سطح سلامت جامعه کمک کند.

برای انجام این کار، آنها در دانشگاه های محل تحصیل خود دانش را کسب کرده و همچنین دانش های جدید حاصل از توسعه علمی- فنی را از طریق تحقیقات علمی پایه و کاربردی را به کار گرفته و ادغام می کنند ؛ همه اینها باید به شیوه ای مسئولانه با جامعه و محیط زیست ، رعایت اصول اخلاق حرفه ای و تعامل با سایر متخصصان در تیم های کاری چند رشته ای انجام شود.

دوره پری مدیکال  داروسازی کوبا

برای تحصیل رشته داروسازی در کوبا دانشجویان نیاز به شرکت در آزمون ورودی وجود ندارد ، افراد علاقمند به تحصیل در این رشته می توانند در دوره پری مدیکال داروسازی در کوبا شرکت کرده و آماده تحصیل در رشته داروسازی شوند ، در طول این دوره دروس زیست شناسی ، ریاضی ، فیزیک ، شیمی و زبان انگلیسی علاقمندان تقویت شده و زبان اسپانیایی را فرا می گیرند ، مدت زمان دوره پری مدیکال یک سال است و به زبان اسپانیایی ارائه می شود.

بهترین دانشگاه های داروسازی کوبا

کوبا دارای دانشگاه های متعددی است که در زمینه های تحصیلی مختلف از داخل و سراسر جهان دانشجو جذب می کنند ، اما در زمینه داروسازی تنها یک دانشگاه این کشور فعالیت دارد که می توان برای تحصیل رشته داروسازی در کوبا آن را انتخاب کرد.

 
بهترین دانشگاه های داروسازی کوبا

دانشگاه هاوانا

دانشگاه هاوانا دانشگاهی است که در منطقه ودادو هاوانا ، پایتخت جمهوری کوبا واقع شده است ، این دانشگاه که در 5 ژانویه 1728 تأسیس شد ، قدیمی‌ترین دانشگاه در کوبا و یکی از اولین دانشگاه‌ هایی است که در قاره آمریکا تأسیس شده است ، دانشگاه هاوانا که در اصل یک موسسه مذهبی بود، امروزه دارای 15 دانشکده در پردیس هاوانا و مراکز آموزش از راه دور در سرتاسر کوبا است.

دانشگاه هاوانا مؤسسه ای عالی است که مسیر سه صد ساله اش ، مرتبط با تاریخ کشور و پروژه ها و دستاورد هایی که پیشرفت آن را مشخص می کند ، به آن جایگاه آلما ماتر آموزش عالی کوبا می دهد که یکی از ارزشمند ترین نماد های آن را تشکیل می دهد.

دانشکده های دانشگاه هاوانا شامل دانشکده های هنر و ادبیات ، زیست شناسی ، کالج دانشگاه سن جرونیمو د لا هابانا ، ارتباطات ، حسابداری و امور مالی ، اقتصاد ، داروسازی و مواد غذایی ، فلسفه و تاریخ ، فیزیک ، جغرافیا ، زبان های خارجی ، ریاضیات و محاسبات ، شیمی و روانشناسی می باشد.

اگر امکان تحصیل در آمریکا را دارید ، باید بدانید برترین دانشگاه های دنیا در انتظار شما هستند ، شاید بخواهید شرایط تحصیل رشته داروسازی در این کشور را نیز بدانید ؛ مقاله تحصیل رشته داروسازی در آمریکا را بخوانید.

تحصیل رشته داروسازی در کوبا

Cost of Studying Pharmacy in Cuba

هزینه تحصیل داروسازی در کوبا

هزینه زندگی در این کشور نیز بسیار ناچیز است ، به عنوان مثال، می توان یک وعده غذایی مناسب را در یک رستوران ارزان قیمت حدود 5 دلار خورد ؛ برای حمل و نقل در اطراف شهر هاوانا فقط با 1 دلار یک کارت ماهانه خریداری کنید ، برای طرفداران قهوه ، 1 دلار تمام چیزی است که برای خرید یک فنجان کاپوچینو نیاز است ، پس هر دانشجو برای تامین هزینه های خود در این کشور ماهانه به 400 تا 500 دلار نیاز دارد ، البته این هزینه بسته به سبک زندگی متفاوت است.

بورسیه رشته داروسازی در کوبا

دولت کوبا و دانشگاه هاوانا که تنها دانشگاه داروسازی این کشور است که برای دانشجویان برتر خود بورسیه های تحصیلی تدارک دیده اند ، این بورسیه ها بخشی از هزینه تحصیل دانشجویان واجد الشرایط را به مدت مدت یک سال پوشش می دهند ، البته توجه داشته باشید که بورسیه های موجود برای تحصیل رشته داروسازی در کوبا بسیار اندک هستند و فقط برای دانشجویان برتر رتبه های 1 ، 2 و 3 دانشگاه طراحی شده اند.

برای آشنایی با برترین دانشگاه های جهان و امن ترین کشور ها و همچنین شناخت بهتر بورسیه ها و هزینه های تحصیل می توانید به مقاله تحصیل در خارج از کشور مراجعه کنید.

زبان تحصیل داروسازی در کوبا

از آن جا که زبان رسمی کشور کوبا زبان اسپانیایی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود و برای تحصیل رشته داروسازی در کوبا تسلط به زبان اسپانیایی در سطح B2 مورد نیاز است ، البته برای تحصیل رشته داروسازی در کوبا تسلط به زبان انگلیسی نیز نیاز است و برای اثبات تسلط به این زبان نمره آیلتس در سطح 6 به بالا کفایت می کند.

آزمون های ورودی داروسازی در کوبا

جهت تحصیل رشته داروسازی ملاک ، معدل دانش آموزان در طول دوره تحصیل در دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد و آزمون ورودی داروسازی در کوبا برای پذیرش برگزار نمی شود.

شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

مزایا و معایب تحصیل رشته داروسازی در کوبا

تحصیل در هر نقطه ای از جهان را که انتخاب کنید بایستی خود را برای مقابله با چالش های پیش رو آماده کنید ، البته تحصیل در خارج از کشور همیشه همراه با مزایایی همراه است و بایستی با توجه به صلاحدید خود مکانی را انتخاب کنید که مزایای آن بر معایب آن برتری داشته باشد.

به طور قطع تحصیل رشته داروسازی در کوبا نیز از قاعده مستثنی نیست و با چالش هایی همراه است.

مزایای تحصیل رشته داروسازی در کوبا

  • دانشگاه داروسازی کوبا در سراسر جهان معتبر است
  • هزینه تحصیل رشته داروسازی در کوبا مقرون به صرفه است
  • برای پذیرش در رشته داروسازی در کوبا آزمون ورودی برگزار نمی شود.

 

معایب تحصیل رشته داروسازی در کوبا

  • تنها یک دانشگاه در کوبا رشته داروسازی را ارائه می دهد و ظرفیت دانشگاه محدود است.
  • برای تحصیل رشته داروسازی در کوبا تسلط به زبان اسپانیایی و انگلیسی مورد نیاز است.
  • دانشگاه داروسازی کوبا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست.

بسیاری از دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته های علوم پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند ، شاید تحصیل در کانادا آنقدر هم دور از ذهن نباشد ؛ پس مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید.

بازار کار و درآمد داروسازی در کوبا

زمینه های فعالیت یک داروساز در کوبا علوم زیست پزشکی ، شیمی دارویی ، فناوری دارویی ، تجزیه و تحلیل دارویی ، علوم فارماکولوژیک ، بیوتکنولوژی دارویی ، داروسازی اجتماعی و آموزش است و داروساز می تواند وظایف خود را در تعامل با سایر متخصصان در تیم های چند رشته ای صنعت داروسازی ، بیوتکنولوژی و آرایشی ، سازمان های نظارتی ، شرکت های فروش دارو و سایر محصولات بهداشتی ، مراکز تحقیقاتی و آموزشی توسعه دهد.

حوزه فعالیت انحصاری داروساز خدمات دارویی جامعه و بیمارستان می باشد زیرا او تنها متخصصی است که آموزش های لازم را دیده تا بتواند با سایر اعضای تیم سلامت به عنوان مسئول دارو تعامل داشته باشد ، فردی که به عنوان داروساز در کوبا کار می کند معمولا حدود 26600 پزوی کوبا در ماه درآمد دارد ، بازار کار و درآمد داروسازی در کوبا از 12500 تا 42100 پزوی کوبا متغیر است.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته داروسازی در کوبا

برای تحصیل در رشته داروسازی در کوبا دانشجویان نیاز به شرکت در آزمون ورودی وجود ندارد ، افراد علاقمند به تحصیل در این رشته می توانند در دوره پری مدیکال شرکت کرده و آماده تحصیل در رشته داروسازی شوند.

دانشگاه هاوانا که در منطقه ودادو هاوانا ، پایتخت جمهوری کوبا واقع شده است.

همه دانشگاه های کوبا دولتی است پس هزینه تحصیل در این دانشگاه ها مقرون به صرفه است ، البته هزینه تحصیل به رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد ، هزینه تحصیل در رشته داروسازی درکوبا 2600 دلار برای هر سال تحصیلی است.

از آن جا که زبان رسمی کشور کوبا زبان اسپانیایی است دروس در دانشگاه های این کشور به زبان اسپانیایی ارائه می شود و برای تحصیل در این کشور تسلط به زبان اسپانیایی در سطح B2 مورد نیاز است.

فردی که به عنوان داروساز در کوبا کار می کند معمولا حدود 26600 پزوی کوبا در ماه درآمد دارد ، حقوق ها از 12500 تا 42100 پزوی کوبا متغیر است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته داروسازی در کوبا را بررسی و بیان کردند در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید همچنین پیشنهاد می کنیم حتما در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل در کوبا را بخوانید تا با تمام جوانب و مزایا ، معایب مهاجرت تحصیلی به این کشور هم آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *