تحصیل در کوبا

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در کوبا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در کوبا می تواند فرصتی عالی برای علاقمندان تحصیل در خارج از کشور باشد نه تنها به این دلیل که می توانید زبان اسپانیایی کوبایی را در شهرهایی مانند هاوانا بیاموزید ، بلکه با فرهنگ و تاریخ غنی مردم کوبا نیز آشنا شوید ، کوبا جایگاه میراث جهانی یونسکو با اهمیت طبیعی و تاریخی است و موقعیت منحصر به فردی را در تاریخ قاره آمریکای استعماری به خود اختصاص داده است ، امروزه کوبا از نظر فرهنگ ، با موسیقی ، هنر و ادبیات خاص و حتی سبک منحصر به فرد کوبایی از آشپزی مشهور است.

کوبا یک مقصد گردشگری و دانشجویی محبوب اروپایی و کانادایی بوده است و فرصت ‌هایی برای دانشجویان خارجی فراهم می کند ، البته باید توجه داشت که تحصیل در خارج از کشور در کوبا نسبتا آسان نیست ، این کشور تحت حکومت کمونیستی قرار دارد ، به این معنی که برخی از تفاوت های فرهنگی و خاص در این کشور وجود دارد که ممکن است انتظار نداشته باشید ؛ با این حال برای برخی از دانش آموزان ، شوک فرهنگی بخشی از جذابیت است ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

همچنین با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور ، با امن ترین و بهترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی آشنا شوید.

بیش از 60 دانشگاه در کوبا وجود دارد که همگی دولتی هستند ، باید بدانید که موضوع آموزش عالی در کوبا در سه مرحله می باشد ، این مراحل شامل دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا خواهد بود ، مرحله اول یعنی دوره کارشناسی چهار سال طول می کشد ، در حالی که دانشجویان پزشکی باید پنج یا شش سال تحصیل کنند ، ناگفته نماند که گرایش پزشکی در این کشور پذیرای متقاضیان زیادی بوده است ؛ دانشگاه های کوبا فرصت های شغلی زیادی را به دانشجویان ارائه می دهند.

در دهه های اخیر ، این کشور به دلیل سرمایه گذاری در آموزش عالی مشهور بوده است ، باید بدانید که در سال های اخیر بودجه های زیادی برای بخش آموزش عالی تخصیص داده شده است ، تعدادی از دانشگاه ها و کالج های آمریکایی برای تحصیل در کوبا ( به عنوان بخشی از برنامه های خود ) به افراد پیشنهاد می شوند ، این دانشگاه ها و کالج ها شامل دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل ، کالج برلینگتون و دانشگاه آمریکایی خواهند بود.

تحصیل در کوبا

تحصیل به زبان انگلیسی در کوبا

اسپانیایی زبان رسمی کوبا است ، اما اکثر کوبایی ها دانش مناسبی از زبان انگلیسی نیز دارند ، و برخی از برنامه های تحصیلی در خارج از کشور در کوبا وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شود ، اما پیدا کردن برنامه ای که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس شود واقعا سخت خواهد بود.

دانشگاه ها دوره های زبان را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، این نه تنها برای تحصیل مفید خواهد بود ، بلکه برای برقراری ارتباط در خارج از کلاس نیز مفید خواهد بود ، برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به این زبان و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل به زبان انگلیسی در کوبا 6 است یا می توان در دوره های زبان ارائه شده در این کشور شرکت کرده و دانش زبانی خود را گسترش داد.

تحصیل به زبان انگلیسی در کوبا

تحصیل رشته های مهندسی در کوبا

رشته های مهندسی در بین برترین و محبوب ترین رشته های تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های کوبا قرار دارد ، دوره تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه های کوبا شامل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد ، تحصیل در دوره کارشناسی مهندسی در این کشور 4 سال و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال طول می کشد.

برای پذیرش در رشته های مهندسی در دانشگاه های کوبا اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم و قبولی در آزمون ورودی الزامی است ، از میان رشته های مهندسی محبوب در دانشگاه های این کشور می توان به مهندسی عمران ، معماری ، ساخت و ساز ، شیمی ، بیولوژی ، کامپیوتر ، برق و مخابرات ، مکانیک ، متالوژی و مواد اشاره کرد ، هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه های کوبا حدود 5000 دلار در سال است.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کوبا

کارشناسان وزارت علوم ایران با بررسی فهرست دانشگاه های برتر جهان یعنی تایمز ، QS و شانگهای فهرستی از دانشگاه های مورد تایید خود را ارائه می کنند ، این فهرست از سه بخش ممتاز ، خوب و متوسط تشکیل شده است ، لازم به ذکر است که این فهرست هر ساله تنظیم می شود و امکان حذف یا افزودن دانشگاهی به این فهرست وجود دارد ، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کوبا در سال 2022- 2021 شامل گروه ب ( خوب ) و ج ( متوسط) می باشد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کوبا

گروه ب ( خوب )

 • University of Havana

گروه ج ( متوسط )

 • Technological University of Habana José Antonio Echeverría
 • Marta Abreu University of Las Villas
 • University of Cienfuegos
 • University of the East
  • University of Information Sciences

تحصیل مقطع دکترا در کوبا

دوره دکترا سومین و بالاترین مقطع تحصیل در کوبا است ، برای پذیرش در این مقطع تحصیلی اتمام دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است ؛ دوره تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کوبا 3 تا 5 سال است توجه داشته باشید که دوره دکترا در برخی رشته های تحصیلی در دانشگاه های کوبا ارائه می شود.

این رشته تحصیلی پژوهش محور است و دانشجویان ملزم به ارائه و دفاع از پایان نامه خود در پایان دوره دکترا هستند ، در ابتدا بایستی عنوان پایان نامه خود را انتخاب کرده سپس از فهرست اساتید واجد الشرایط برای استاد راهنما فردی را که حیطه مدرک تحصیلی و سوابق کاری او مرتبط با موضوع پایان نامه است انتخاب کرده و پرپوزال خود را برای او ارسال نمایید.

در طول دوره تحصیل خود پایان نامه را زیر نظر استاد راهنما پیش برده و در پایان در حضور اساتید دیگر به عنوان داور از پایان نامه خود دفاع می کنند ، برای تحصیل مقطع دکترا در کوبا بورسیه های تحصیلی مختلفی تدارک دیده شده است که از سوی دانشگاه یا دولت تامین می شوند.

با توجه به بورسیه های جذاب ارائه شده در دانشگاه های کانادا برای مقاطع دکترا ، می توانید در کانادا هم تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در کانادا را بخوانید.

بورسیه های تحصیلی در کوبا

بورسیه های تحصیل در کوبا برای تمام سطوح تحصیلی از جمله برنامه های تحصیلی آنلاین در دسترس است ، این بدان معناست که اگر می خواهید در مقطع کارشناسی یا مدرک کارشناسی ارشد آنلاین مانند MBA آنلاین تحصیل می کنید نیز می توانید بورسیه هایی برای این برنامه های آموزشی پیدا کنید.

بورسیه های تحصیلی در کوبا

البته باید توجه داشت که بورسیه های تحصیلی بسیار کمی وجود دارد که روند درخواست آنها ساده باشد ، بقیه بورسیه ها روند درخواست کمی طولانی تری دارند که در آن شما باید چندین کار را انجام دهید ، برای تسهیل درخواست بورسیه تحصیلی در کوبا ، کل فرآیند درخواست بورسیه را به دو مرحله تقسیم کرده ایم ؛ مرحله اول نحوه انتخاب بورسیه تحصیلی از اینجا را نشان می دهد و فاز دوم نحوه درخواست برای بورسیه انتخابی را نشان می دهد ، لیست بورسیه های تحصیلی در کوبا در اینجا بیان می شود.

Saxion Talent Scholarship (STS)

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در کوبا در مقطع کارشناسی در هر موضوعی هستند می توانند برای این بورسیه اقدام کنند ، این در دانشگاه علوم کاربردی ساکسیون اعطا می شود ، مهلت درخواست این بورسیه تحصیلی 1 تا دسامبر است ، اگر علاقه مند به درخواست بورسیه استعدادهای درخشان Saxion (STS) هستید ، مطمئن شوید که قبل از مهلت مقرر درخواست می دهید.

بورسیه استعداد های درخشان Saxion (STS) توسط دانشگاه علوم کاربردی ساکسیون ارائه می شود ، مقدار و مزایای این بورسیه ممکن است بسته به واقعیت های متعدد متفاوت باشد ، با این حال ، به طور معمول این بورسیه شامل بودجه جزئی به سمت هزینه های تحصیل است ؛ این یک فرصت عالی برای تامین مالی تحصیل در مقطع کارشناسی است.

کمک های مالی بنیاد هوروویتز

دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع دکتری در سیاست اجتماعی هستند می توانند برای این بورسیه اقدام کنند ، در هر موسسه در سراسر جهان اعطا می شود ؛ مهلت درخواست این بورسیه تحصیلی 1 تا دسامبر است ، اگر مایل به درخواست برای کمک هزینه های بنیاد هوروویتز هستید ، مطمئن شوید که قبل از مهلت مقرر درخواست می دهید.

کمک های مالی بنیاد هوروویتز توسط بنیاد سیاست اجتماعی هوروویتز ارائه می شود ، مقدار و مزایای این بورسیه ممکن است بسته به واقعیت های متعدد متفاوت باشد ، با این حال ، معمولا این بورسیه شامل بودجه جزئی ، 7500 دلار است ، این یک فرصت عالی برای تامین هزینه تحصیل در مقطع دکترا است.

بورسیه IELTS شورای بریتانیا

این بورسیه برای کارشناسی ، کارشناسی ارشد طراحی شده است ، دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد در دوره های ارائه شده توسط دانشگاه هستند می توانند برای این بورسیه اقدام کنند ؛ این بورسیه در دانشگاهی در هر کشوری اعطا می شود که آیلتس را به عنوان بخشی از پذیرش به رسمیت می شناسد ، مهلت درخواست این بورسیه 1 تا دسامبر است ؛ اگر مایل به درخواست برای بورسیه آیلتس شورای بریتانیا هستید ، مطمئن شوید که قبل از مهلت مقرر درخواست می دهید.

بورسیه IELTS شورای بریتانیا توسط شورای بریتانیا ارائه می شود ، مقدار و مزایای این بورسیه ممکن است بسته به واقعیت های متعدد متفاوت باشد ، با این حال ، معمولا این بورسیه شامل بودجه جزئی ، هزینه های تحصیل می شود ، این یک فرصت عالی برای تامین مالی تحصیل در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد است.

خوابگاه های دانشجویی کشور کوبا

یافتن محل اقامت برای یک سفر طولانی مدت به خارج از کشور همیشه آسان نیست ، چه به عنوان دانشجو ، چه کارآموز ، چه داوطلب یا یک کارگر ، پیدا کردن خانه یا آپارتمان قبل از آمدن به کوبا مطمئنا قابل اعتماد ترین برنامه است و اگر اولین بار است که در خارج از کشور زندگی می کنید ، می تواند حس امنیت را به شما القا کند ، در ادامه با انواع خوابگاه دانشجویی موجود در کوبا آشنا می شویم :

خوابگاه های دانشجویی کشور کوبا

اقامتگاه یا خوابگاه دانشگاه

زندگی در اقامتگاه یا خوابگاه مانند ترکیبی از زندگی با خانواده و زندگی در یک آپارتمان است ، شما به احتمال زیاد اتاقی با تخت ، میز و کمد در این مجموعه خواهید داشت.

همچنین احتمالا امکانات حمام و دوش عمومی ، امکانات آشپزی و غذاخوری مشترک ، و امکانات خشکشویی عمومی خواهید داشت.

خانواده های میزبان در کوبا

خانواده های میزبان خانه در اشکال و اندازه های مختلفی هستند ، شما ممکن است با یک خانواده سنتی متشکل از مادر ، پدر ، فرزندان و حیوانات خانگی زندگی کنید ، شما ممکن است در یک خانواده مطلقه ، یک خانواده تک والدی ، یک خانواده با فرزندان خردسال یا نوجوانان یا کودکان در سن کالج زندگی کنید که به همان کالج یا دانشگاهی می روند که در آن تحصیل می کنید.

اجاره اپارتمان

به طور قطع می دانید که زندگی آپارتمان نشینی بیشترین استقلال را به شما می دهد که اکثر دانشجویان ترجیح می دهند یک آپارتمان را اجاره کنند ، شما اگر فکر نمی کنید که بتوانید به تنهایی از عهده پرداخت اجاره بها و خدمات آب و برق ، پرداخت قبوض بر آیید یا در امور مربوط به آشپزی ، شستن ظروف ، شستن لباس ، نظافت و غیره به مشکل بر بخورید می توانید با یک دانشجو دیگر هم خانه شوید.

بهترین دانشگاه های کوبا

همان گونه که پیش از این بیان شد کوبا دارای 60 دانشگاه است ، البته باید توجه داشت که همه این دانشگاه ها دانشجویان بین المللی را پذیرش نمی کنند ، در ادامه با تعدادی از بهترین دانشگاه های کوبا آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های کوبا

دانشگاه هاوانا

دانشگاه هاوانا در سال 1728 در منطقه ودادو هاوانا تاسیس شد و یکی از دانشگاه های کوبا برای دانشجویان بین المللی است ، این مدرسه دانش‌آموز بین‌المللی فعلی 6% دارد و رتبه شماره 44 را در برترین دانشگاه های آمریکای لاتین به خود اختصاص داده است ، این دانشگاه بزرگترین ، قدیمی ترین و پیشرو ترین مؤسسه دانشگاهی در کوبا و یکی از اولین دانشگاه هایی است که در قاره آمریکا تأسیس شده است.

دانشگاه هاوانا دارای 16 دانشکده و 14 مرکز تحقیقاتی در زمینه های مختلف از جمله اقتصاد ، علوم ، علوم اجتماعی و علوم انسانی است ، در مجموع 25 تخصص در این دانشگاه با تخصص‌ های سیاست ، مطالعات آفریقا و کارائیب ، موسیقی ، ادبیات ، فلسفه ، جامعه‌شناسی ، تاریخ ، فلسفه ، جامعه ‌شناسی ، تاریخ ، زیست ‌شناسی و روابط بین‌الملل ارائه می‌شود.

دانش‌آموزان از هر طبقه ‌ای سالانه برای تکمیل مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا در این برنامه ‌ها پذیرفته می‌شوند ، زبان تحصیل همه به زبان اسپانیایی است.

دانشگاه سینفوئگوس

دانشگاه سینفوئگوس که در سینفوگوس کوبا واقع شده و در سال 1979 تأسیس شده است ، یکی از دانشگاه های کوبا برای دانشجویان بین المللی است ، چهار دانشکده علوم کشاورزی ، علوم اقتصادی و تصدی ، مهندسی ، و علوم اجتماعی و انسانی در دانشگاه مستقر هستند.

این دانشگاه از تمامی اقشار جامعه دانشجویانی می پذیرد که تمامی شرایط ورود را داشته باشند ، مدارک مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دو مقطع دکتری ، برنامه های علوم فنی و علوم تربیتی در این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه گرانما

دانشگاه گرانما یکی از دانشگاه های کوبا برای دانشجویان بین المللی است و همچنین یکی از ارزان ترین دانشگاه های کوبا برای دانشجویان بین المللی است ، این یک موسسه آموزش عالی دولتی پس از متوسطه است که در سال 1976 برای ارائه آموزش به شهروندان محلی خود و همچنین خارجی ها تأسیس شد.

این مدرسه با مأموریت کمک فعالانه به پیشرفت پایدار منطقه شرق و کشور از طریق آموزش همه جانبه متخصصان ، توسعه علمی و ارتقای فرهنگ با یک هیئت علمی شایسته ، آموزش با کیفیتی را به شما ارائه می دهد.

دانشگاه کاماگی

دانشگاه کاماگی یکی از دانشگاه های کوبا برای دانشجویان بین المللی است ، این دانشگاه در کاماگی کوبا واقع شده است و در سال 1967 تاسیس شد ، این موسسه دارای 9 دانشکده است که برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در برنامه های مختلف به دانشجویان بین المللی و داخلی ارائه می دهد.

این 9 دانشکده عبارتند از : علوم اجتماعی ، ارتباطات و زبان ، اقتصاد ، ساخت و ساز ، الکترومکانیک ، علوم کاربردی ، علوم کامپیوتر ، علوم تربیتی و ورزش ، دانشگاه کاماگی در این کشور معتبر است زیرا توسط وزارت آموزش عالی کوبا به رسمیت شناخته شده است.

این مدرسه دارای گرایش پژوهشی است و دارای 8 نشریه در زمینه های تولید دام ، مدیریت ، آموزش ، کشاورزی ، محیط زیست ، ساخت و ساز و ورزش می باشد.

بهترین شهر های کوبا برای تحصیل

کوبا دارای هزاران شهر ، هم در داخل و هم در امتداد ساحل است که ارزش دیدن را دارد ، اما این شش شهر زیر به دلیل وجود مدارس بین المللی ، سهولت سفر و جاذبه های توریستی برای دانش آموزان بهترین هستند.

بهترین شهر های کوبا برای تحصیل

هاوانا

هاوانا ، پایتخت کوبا ، با معماری استعماری اسپانیایی در هسته هاوانای قدیمی قرن شانزدهمی خود قرار گرفته است ، جاذبه‌های اصلی شهر عبارتند از Castillo de la Real Fuerza ، ساختمان کنگره ملی (یک نقطه عطف نمادین دهه 1920) ، کلیسای جامع باروک سن کریستوبال و Plaza Vieja ؛ هاوانا همچنین محل قرارگیری دانشگاه هاوانا است که قدیمی‌ترین دانشگاه در کوبا و یکی از اولین دانشگاه‌هایی است که در قاره آمریکا به طور کلی تأسیس شده است و بیش از 24000 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام می کند که به این معنی است که شهر مملو از جوانان است.

این آسان‌ترین مکان برای سفر دانشجویان است ، زیرا بیشترین مسافران بین‌المللی را نیز جذب می‌کند و بنابراین ، به زبان‌آموزان اسپانیایی که هنوز مسلط نیستند اما در حال مطالعه هستند ، پاسخگو است.

باراکوآ

در 27 نوامبر 1492 ، کریستف کلمب از باراکوآ ، شهرداری و شهری در استان گوانتانامو در نزدیکی انتهای شرقی کوبا بازدید کرد ، سپس ، در 15 اوت 1511 ، اولین فرماندار کوبا ، فاتح اسپانیایی دیگو ولاسکز د کوئلار ، شهر را تأسیس کرد ؛ بنابراین ، این شهر قدیمی ترین سکونتگاه اسپانیایی در کوبا است و اولین پایتخت این کشور بوده است.

تاریخچه داستانی برای دانش آموزانی که به دنبال یادگیری ریشه های کوبا هستند ایده آل است ، یک امتیاز اضافی Baracoa و همچنین یک پایگاه ایده آل برای پیاده روی در El Yunque است ، کوهی مشرف به شهر که فقط 30 دقیقه با ساحل فاصله دارد.

سینفوئگوس

سینفگئوس ، شهری در خلیج Bahía de Cienfuegos در سواحل جنوبی کوبا است که به‌خاطر ساختمان ‌های دوران استعمار خود که در میدان مرکزی به نام «پارک خوزه مارتی» پراکنده‌اند شهرت دارد.

این شهر مکان خانه Arco de Triunfo است که به یاد استقلال کوبا است ، که برای دانشجویان علاقه مند به تاریخ غنی کوبا ارزش بازدید را دارد ؛ این منطقه منحصر به فرد است زیرا توسط فرانسوی ها تأسیس شده نه اسپانیایی ها ، همچنین شهر سینفگئوس محل دانشگاه Cienfuegos “Carlos Rafael Rodríguez” است به این معنی است که دانشجویان دیگری در حال حاضر به این شهر هجوم آورده‌اند.

سانتیاگو دو کوبا

اگر به همان اندازه که برای تحصیل در کوبا هیجان دارید ، برای سالسا هم آمده اید ، سانتیاگو دو کوبا ، مرکز استان سانتیاگو دو کوبا در جنوب شرقی کوبا قرار دارد و جایی است که باید از آن دیدن کنید ، این شهر به دلیل فرهنگ آفریقایی-کوبایی خود شناخته شده است.

و در تاریخ جدیدتر (1959) ، میدان Parque Cespedes ، جایی بود که فیدل کاسترو به طرز مشهوری انقلاب را موفقیت آمیز اعلام کرد ، مکان های زیادی برای کاوش در این شهر وجود دارد که شامل Castillo de San Pedro de la Roca ، قلعه قرن هفدهمی مشرف به خلیج و ساختمان های استعماری اسپانیایی در اطراف میدان است.

باز هم ، سانتیاگو د کوبا نیز پذیرای دانش‌آموزان زیادی است ، زیرا خانه دانشگاه هایی مانند Instituto Superior de Ciencias Médicas de Santiago de Cuba است.

وینالس

وینالس برای دانش‌آموزانی که به دنبال سفر از مسیری متنوع و آشنایی با زندگی روزمره واقعی در یک شهر کوبا هستند ، منطقی است ، ارکیده ‌ها و درختان نخل در شهر غربی مملو از خانه‌ های چوبی رنگارنگ مربوط به دوران استعمار و موزه شهرداری که داستان‌های تاریخ منطقه را روایت می‌کند ، پر شده است ، وینالس همچنین به عنوان دروازه کوه های Sierra de los Organos و دره Viñales عمل می کند که به دانش آموزان استراحتی سرشار از طبیعت از زندگی شهری ارائه می دهد.

ترینیداد

ترینیداد یک شهر قدیمی استعماری در مرکز کوبا ، با خیابان ‌های سنگ ‌فرش و میدان اصلی به ‌سبک احیای باروک ، پلازا مایور ، احاطه شده توسط ساختمان‌ های بزرگ استعماری و احیای باروک قابل تشخیص است ، این شهر دارای موزه‌ های بسیاری مانند موزه رومانتیکو که مجموعه‌ای از آثار هنری و عتیقه‌ های قرن نوزدهمی را در خود جای داده است و موزه معماری مستعمره‌ای ، که آثاری از دوران تولید شکر ترینیداد دارد.

هزینه های تحصیل در کوبا

هزینه های تحصیل در کوبا بسته به دانشگاه و دوره تحصیلی بین 20000 تا 40000 دلار آمریکا متغیر است ، خبر خوب این است که این مبلغ شهریه برای کل دوره است ، نه فقط برای یک سال است و هزینه هر سال تحصیلی در این کشور بین 5000 تا 8000 دلار است.

همچنین برای هزینه زندگی در این کشور بین 100 تا 200 دلار در هر ماه نیاز است ، در حالی که هزینه اجاره مسکن و امکانات آن می تواند حدود 150 تا 260 دلار باشد.

هزینه های تحصیل در برخی دانشگاه های آمریکا با توجه به ارائه بورسیه های متنوع مناسب است ، با مطالعه مقاله تحصیل در آمریکا می توانید اطلاعات جامع تری در این زمینه کسب کنید.

مزایا و معایب تحصیل در کوبا

هنگام انتخاب کشور مقصد برای تحصیل در خارج از کشور لازم است مزایا و معایب تحصیل در آن کشور را بررسی کنید ، یافتن کشوری بدون عیب دشوار و یا حتی غیر ممکن است ، اما باید توجه داشت که کدام کشور ارزش تحمل دشواری ها را دارد و می تواند آینده مناسبی را برای شما فراهم کند ، در ادامه با مزایا و معایب تحصیل در کوبا آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل در کوبا

مزایای تحصیل در کوبا

 • تعدادی از دانشگاه های کوبا مورد تایید وزارت علوم ایران است.
 • سیستم آموزشی این کشور معتبر است.
 • با تحصیل در کوبا زبان اسپانیایی را فرا خواهید گرفت.
 • تحصیل در کوبا یک تجربه تحصیلی منحصر به فرد در خارج از کشور است و چیزی شبیه به اروپا نیست.
 • مقرون به صرفه بودن هزینه تحصیل
 • کوبا به سرعت در حال تغییر است و به تغییر ادامه خواهد داد.

معایب تحصیل در کوبا

 • همه دانشگاه های کوبا پذیرای دانشجویان بین المللی نیستند.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی به ندرت در این کشور وجود دارد.
 • برای تحصیل در دانشگاه های کوبا بایستی به زبان اسپانیایی تسلط داشت.

از کشورهای دیگری که می توانید برای تحصیل انتخاب کنید ، کشورهای آمریکای شمالی هستند ، مقاله تحصیل در کشور های آمریکای شمالی را بخوانید.

ویزای تحصیلی کوبا

ویزای تحصیلی کوبا چیزی است که به شما امکان می دهد در طول اقامت خود در خارج از کشور به تحصیل یا کار پاره وقت بپردازید ، فرم درخواست ویزای کوبا را تکمیل کرده و مستقیما به سفارت کوبا به آدرس میدان نیاوران ، خیایابان خداوردی ، خیابان 17 غربی ، پلاک 54 ارسال کنید ، نوع ویزای مورد نظر شما ویزای دانشجویی (D-2) است و درخواست شما باید شامل یک عکس معمولی و در اندازه پاسپورت باشد.

شرایط ویزا برای دانشجویانی که می خواهند در کوبا تحصیل کنند برای دانشجویان بسته به شهروندی آنها متفاوت است.

شرایط ویزای تحصیلی کوبا چیست؟

برای درخواست ویزای تحصیل در کوبا باید مدارک مورد نیاز زیر را جمع آوری کنید:

 • فتوکپی صفحات مربوطه گذرنامه شما (اطلاعات شخصی ، تاریخ صدور/ انقضا ، برچسب ها/ مهر های ویزا)
 • عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کوبا
 • نامه ثبت نام / تاییدیه از موسسه آموزشی کوبا
 • گواهی عدم سو پیشینه کیفری
 • گواهی سلامت مبنی بر اینکه شما ناقل بیماری مسری نیستید.
 • برای خردسالان (زیر 18 سال): مجوز سفر از والدین یا قیم قانونی
 • پرداخت هزینه ویزا.

مراحل درخواست ویزای تحصیلی کوبا

قبل از تحصیل در کوبا به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، به ویزای دانشجویی نیاز دارید ، همچنین به پاسپورتی نیاز دارید که حداقل 6 ماه از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد.

سه ماه قبل از ورود ، از شما خواسته می شود که دانشگاه انتخابی خود را با نام کامل ، آدرس ، شماره پاسپورت ، تاریخ انقضا ، تاریخ و محل تولد ، نام پدر و مادر ، زمان اقامت برنامه ریزی شده در کوبا ، تاریخ ورود به کوبا را ارائه کنید ، هزینه ویزای دانشجویی کوبا تقریبا 70 دلار است ( اگرچه ممکن است تغییر کند ).

با این حال ، اگر کل اقامت شما ، از جمله زمان تعطیلات بیش از چهار هفته باشد ، وقتی به مقصد رسیدید ، دانشکده کارت توریستی شما را به ویزای دانشجویی تغییر خواهد داد ، لطفاً به این نکته توجه داشته باشید.

هزینه تبدیل به ویزای دانشجویی 37.58 دلار برای چهار هفته است ، تمدید برای مدت طولانی 24.05 دلار هزینه دارد.

سوالات پر تکرار تحصیل در کوبا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا با شما در خصوص تحصیل در کوبا سخن گفتند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

زبان تحصیل در کوبا چیست ؟

اسپانیایی زبان رسمی کوبا است ، اما اکثر کوبایی ها دانش مناسبی از زبان انگلیسی نیز دارند ، و برخی از برنامه های تحصیلی در خارج از کشور در کوبا وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شود ، اما پیدا کردن برنامه ای که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس شود واقعا سخت خواهد بود.

برای تحصیل در کوبا به زبان انگلیسی باید چه مدارک زبانی را ارئه دهم؟

برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به این زبان و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل به زبان انگلیسی در کوبا 6 است یا می توان در دوره های زبان ارائه شده در این کشور شرکت کرده و دانش زبانی خود را گسترش داد.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در کوبا کدامند؟

گروه ب ( خوب ) 1. University of Havana گروه ج ( متوسط ) 1. Technological University of Habana José Antonio Echeverría 2. Marta Abreu University of Las Villas 3. University of Cienfuegos 4. University of the East 5. University of Information Sciences

شرایط تحصیل دکترا در کوبا به چه صورت است؟

برای پذیرش در این مقطع تحصیلی اتمام دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد الزامی است ؛ دوره تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های کوبا 3 تا 5 سال است

بهترین دانشگاه برای تحصیل در کوبا کدام است؟

دانشگاه هاوانا

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط و الزامات تحصیل در کوبا را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین با مطالعه مقاله تحصیل در مکزیک می توانید این دو کشور را از نظر مهاجرت تحصیلی با هم مقایسه کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه