تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان

تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان می تواند برای دانشجویانی که به دنبال مقصدی مقرون به صرفه و در عین حال معتبر هستند ، بهترین انتخاب باشد ، آذربایجان به دلیل نزدیکی مسافتی و فرهنگی که با کشورمان دارد ، می تواند دوره تحصیلی آسوده ای را برای شما به ارمغان آورد ، در این مقاله با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا شرایط تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان را بهتر بشناسید.

پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیلی در این کشور از دلایل اصلی محبوبیت این کشور میان دانشجویان است که در صورت دریافت بورسیه نیز می تواند کاملا رایگان شود ، شما با تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان از جدیدترین فناوری تصویربرداری پزشکی برای تولید تصاویر تشخیصی با کیفیت بالا استفاده کرده و آماده کار در محیط های بالینی می شوید.

با تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان پس از اخذ مدرک کارشناسی قادر خواهید بود به راحتی به بازار کار وارد شده و در سراسر جهان قادر به ادامه تحصیل باشید ، رادیولوژی یک حرفه شناخته شده بین المللی است که فرصت های شغلی جهانی را ارائه می دهد.

شرایط پذیرش در دانشگاه های آذربایجان بسیار آسان بوده و شما از طریق دریافت مشاوره از کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی می توانید به راحتی به تحصیل مشغول شوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و آخرین تغییرات در اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی آذربایجان به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان هم میتوانید مراجعه نمایید.

 

فهرست مطالب
تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان

پریمدیکال رادیولوژی در آذربایجان

از اصلی ترین شرایط تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان فراهم نمودن شرایط مشخص شده از سوی هر دانشگاه است ، یکی از اصلی ترن این شرایط سپری کردن دوره پریمدیکال است که در رابطه با بسیار از رشته های دانشگاهی از جمله میکروبیولوژی اجرا می شود.

این دوره به مدت یک سال برگزار می شود و شما باید یکی از زبان های انگلیسی ، آذربایجانی و روسی را برای تحصیل خود انتخاب کنید ، البته از مزیت های این دوره عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای پذیرش است و شما پس از ثبت نام و در طول دوره با واحدهای زبان به مهارت کافی خواهید رسید.

کالج های برگزاری دوره پریمدیکال در آذربایجان متفاوت بوده و هر یک با توجه به معدل داوطلب و پیش نیازهایی که نباید سپری کند هزینه مخصوص به خود را دارند ، دروس اصلی ارائه شده در این دوره شامل زیست ، ریاضی و زبان است که باید به نمره قبولی در هر یک از آنها دست یابید.

هزینه پریمدیکال رادیولوژی در آذربایجان می تواند از 1500 تا 4000 دلار در دانشگاه های خصوصی این کشور برسد ، خوب است که تا حد ممکن تحصیل رادیولوژی در آذربایجان را به زبان انگلیسی و در دانشگاه های خصوصی انتخاب کنید تا بتوانید برای مقاطع بالاتر از دانشگاه های مطرح اروپا پذیرش بگیرید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

تمامی رشته های تحصیلی در آذربایجان را با مشاوریه رجبی بررسی کنید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی آذربایجان

به صورت کلی دانشگاه های آذربایجان دارای سطح متوسطی در رتبه بندی های جهانی هتند و شما می توانید دانشگاه های بهتری را با همین هزینه در سایر کشورها بیابید اما آذربایجان نیز مزیت های خاص خود را برای دانشجویان ایرانی دارد.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی آذربایجان

برترین دانشگاه های آذربایجان در سیستم رتبه بندی جهانی زیر هزار قرار دارند و توصیه می شود دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان تحصیل در یکی از این دانشگاه ها را انتخاب کنند ، با انتخاب دانشگاه های متوسط آذربایجان این امکان وجود دارد که برای ورود به بازار کار و یا ادامه تحصیل نیاز به معادل سازی داشته باشید که زمان ، انرژی و هزینه زیادی را از شما می گیرد.

دانشگاه نخجوان را می توان برترین دانشگاه های خصوصی آذربایجان دانست که مدرک آن در بسیاری از کشورهای جهان معتبر است ، امکانات رفاهی این دانشگاه یکی از دلایل اصلی جذب دانشجویان خارجی است و بازار کار خوبی را برای فارغ التحصیلان خود فراهم می سازد ، البته دانشگاه نخجوان شهریه تحصیلی بالایی داشته و در مقابل سایر دانشگاه های آذربایجان هزینه بیشتری را طلب می کند.

دانشکده خزر از جمله بهترین دانشگاه های رادیولوژی آذربایجان است که همواره مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و شما می توانید به سطح علمی آن مانند دانشگاه های اروپا اعتماد کنید ، رشته میکربیولوژی در دانشکده پزشکی این دانشگاه ارائه شده و مابق با آخرین استانداردهای روز کار با دستگاه های متعدد را فرا خواهید گرفت. تحصیل رشته داروسازی در آذربایجان هم به زبان انگلیسی ارائه می شود ؛ مقاله لینک شده حاوی اطلاعات دقیق و به روز این رشته است.

سایر دانشگاه های رشته رادیولوژی در آذربایجان

 • دانشگاه اوراسیا آذربایجان
 • دانشگاه کاسپین غربی
 • دانشگاه اودلار یوردو
 • دانشگاه ایالتی لنکران
 • دانشگاه دولتی گنجه
 • دانشگاه بین المللی آذربایجان

هزینه تحصیل رادیولوژی در آذربایجان

همانگونه که در ابتدای مقاله بیان نمودیم از اصلی ترین دلایل انتخاب کشور آذربایجان به عنوان مقصد تحصیل هزینه های مناسب و ارزان دانشگاه های این کشور است ، شما با تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه آذربایجان نیازی به پرداخت شهریه های بالا نخواهید داشت و نهایتا در دانشگاه های خصوصی شما بیش از 3500 دلار شهریه را پرداخت نخواهید کرد.

هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان در دانشگاه های دولتی این کشور بسیار کمتر بوده و در مقاطع تحصیلات تکمیلی می توانید با دریافت بورسیه از پرداخت شهریه نیز معاف شوید ، البته علاوه بر هزینه دانشگاه باید مخارج زندگی دانشجویی خود را نیز مدنظر داشته باشید که در صورت تمایل به دریافت اطلاعات می توانید به مقاله تحصیل در آذربایجان نگاهی داشته باشید و یا با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

کار در طول تحصیل نیز می تواند برای شما درآمدی به همراه داشته باشد و بخشی از مخارج تان را تامین کند و در صورت تمایل به اقامت در کشور آذربایجان زمینه کار در حوزه مرتبط با رشته رادیولوژی را بریتان فراهم سازد.

هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در ترکیه هم مقرون به صرفه است و مردم ترکیه با ایرانیان قرابت فرهنگی دارند ؛ مقاله لینک شده را بخوانید تا با هزینه ها و شرایط تحصیل این رشته در ترکیه در کنار آذربایجان، هم آشنا شوید.

بررسی شرایط تحصیل سایر رشته ها و یا شرایط اقامت و زندگی در آذربایجان

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های آذربایجان

به صورت کلی هدف از تربیت رادیولوژیست ها امکان تصویربردای از تمامی نقاط بدن است که امروز با پیشرفت علم دستگاه های متعددی برای این کار ساخته شده است ، شما باید در دروس زیست شناسی ، ریاضی و فیزیک از توانایی خوبی برخوردار باشید و بتواند در فیزیک از عهده مبانی اصلی این رشته برآیید.

تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان با هدف تربیت کارآموزان ویژه و متخصص برای کار در محیط های درمانی یا قابلیت های حرفه ای طراحی شده است و برنامه درسی مطابق با استانداردهای کشورها اروپایی طراحی شده است ، در طول تحصیل تمامی دانشجویان موظفند تا در برنامه های عملی شرکت کرده و دوره کارآمزی خود را به اتمام برسانند.

یک رادیولوژیست تنها با آموزش های عملی قادر خواهد بود تا رادیولوژی قلب ، قفسه سینه ، دستگاه گوارش ، تصویربرداری مولکولی ، رادیولوژی کودکان ، اسکلتی عضلانی و گردن و غیره را انجام دهد ، تمامی این موارد در واحدهای درسی دانشجویان گنجانده شده و کار در محیط های عملی آنها را کاملا آماده می سازد.

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های آذربایجان

در اغلب دانشگاه های آذربایجان در دوره کارشناسی شما باید 130 واحد تحصیلی را پشت سر گذاشته و بیش از 60 واحد را به صورت عملی پشت سر بگذارید ، تخصصی ترین واحدهای چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های آذربایجان به شرح زیر است:

 • آناتومی
 • فیزیولوژی
 • رایانه در تصویربرداری پزشکی
 • فیزیک پرتوها
 • بیماری شناسی
 • فیزیک پرتوشناسی تشخیصی
 • ثبت و نمایش تصاویر
 • روش های پرتونگاری
 • بیماری شناسی
 • تکنیک های بالینی توموگرافی کامپیوتری
 • زیست شناسی سلولی
زبان تحصیل رادیولوژی در آذربایجان

زبان تحصیل رادیولوژی در آذربایجان

دانشگاه های آذربایجان جهت رسیدن به تراز بین المللی همواره تلاش می کنند تا زبان های متعددی را در سیستم آموزشی خود به کار گرفته و دانشجویان از اقصی نقاط جهان به سوی خود جذب کنند ، هم اکنون سه زبان آذربایجانی ، انگلیسی و روسی در سیستم دانشگاه آن به کار گرفته می شود و شما علاقه مندان می توانید با توجه به علاقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

این درحالی است که زبان آذری به عنوان اصلی ترین زبان در تمامی مقاطع و رشته ها قابل دسترسی است اما باید برای زبان انگلیسی و روسی دانشگاه های مختلف را بررسی کنید ، زبان روسی دارای محدودیت بیشتری نسبت به زبان انگلیسی بوده و مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکترا تنوع زبانی بالاتری دارند.

تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان به زبان انگلیسی برای شما امکان پذیر است و می توانید با انتخاب این زبان به راحتی تحصیلات خود را به این زبان بین المللی پشت سر بگذارید ، دانشگاه ها تماما دوره های زبان تحصیل رادیولوژی در آذربایجان را برای دانشجویان متقاضی برگزار کرده و شما از این بایت هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت.

در صورت انتخاب زبان انگلیسی برای تحصیل نیز مدارک آیلتس و یا تافل برای پذیرش مناسب هستند و می توانید با شرکت در مصاحبه تانایی خود در این زبان را نشان دهید.

ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی تلاش می کنیم تا ویزا تحصیلی و اقامت بلند مدت را برای شما از طریق قانون اخذ کنیم. ویدیویی که مشاهده می کنید نمونه ویزاهای اخذ شده توسط خود ماست.

تجربه چندین ساله ما در امر کارشناسی پرونده های مهاجرتی، منجر به موفقیت پرونده مهاجرتی شما نیز خواهد شد. به منظور تحصیل رشته رادیولوژی آذربایجان یا سایر رشته های تحصیلی این کشور، حتما اطلاعات کاملی کسب کنید و پس از تصمیم گیری با ما در ارتباط باشید، شرکت مهاجرتی رجبی متخصص در امر اخذ ویزا.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در آذربایجان

کشور همسایه آذربایجان به دلایل مختلفی می تواند برای دانشجیان ایرانی مقصدی ایده آل به نظر برسد ، تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان به شما این فرصت را می دهد تا همراه با تحصیل خود بتوانید به کار مشغول شده و پس از اتمام دوره تحصیل تان به بازار کار وارد شوید ، انتخاب رشته رادیولوژی در دانشگاه های آذربایجان گرچه شاید بهترین انتخاب شما نباشد اما می تواند مزایای قابل توجهی را برایتان به همراه داشته باشد:

مزایا

 • انتخاب زبان انگلیسی
 • دوره های آماده سازی ورود به دانشگاه
 • هزینه کم زندگی و تحصیل
 • روند پذیرش آسان
 • وجود خدمات گسترده پزشکی
 • برخورداری از بورسیه های متنوع
 • سیستم آموزشی به روز و استاندارد

معایب

 • عدم تایید برخی دانشگاه ها توسط وزرات بهداشت
 • عدم برابری دانشگاه ها با مراکز تحصیلی اروپا
 • نیاز به معادل سازی در برخی کشورها
 • عدم وجد زبان انگلیسی در تمامی دانشگاه ها

تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان را با سایر کشورها حتما مقایسه و اعتبارسنجی کنید

بازار کار و درآمد رادیولوژی در آذربایجان

رشته رادیولوژی را می توان از آن دسته رشته های دانشگاهی دانست که در تمامی کشورها بازار کار خاص خود را داشته و هماره با تقاضا رو به رو است ، در کشور آذربایجان نیز تحصیل این رشته از این قاعده مستثنی نبوده و شما با رسیدن به مدرک کارشناسی خود می توانید به بازار کار وارد شده و به درآمد خوبی نیز برسید ، البته روش های دیگری هم برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که در مقاله مهاجرت به آذربایجان با تمام این راه ها بخوبی آشنا می شوید.

برای ورود به بازار کار و درآمد رادیولوژی در آذربایجان شما باید مدرک کارشناسی خود را حتما دریافت کرده باشید برای اخذ مجوز کار به سراغ مراکز درمانی بروید ، شما به عنوان یک رادیولوژیست می توانید در بیمارستان ها ، کلینیک ها و کلیه مراکز درمانی هم در بخش خصوصی و هم دولتی به کار مشغول شده و استخدام شوید.

یک فرد رادیولوژیست در آذربایجان معمولاً حدود 6930 منات در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 2550 منات تا 11700 منات ( بالاترین میانگین ) متغیر است ، پس از اتمام تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان می توانید به عنوان یکی از ماغل زیر به کار مشغول شوید:

 • مراکز تصویربرداری ( رادیو لوژی‌ ، ایزوتوپ ‌، سی‌ تی‌ اسکن ‌، MRI )
 • بخش های رادیوتراپی
 • پزشکی هسته ای

اگر می خواهید با کار در کشور آذربایجان بیشتر آشنا شوید و یا لیست مشاغل مورد نیاز این کشور را بدانید مقاله کار در آذربایجان را بخوانید.

تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با هم مرور کردیم ، نظرات و سوالات خود را در بخش دیدگاه درج کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان

شما با تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه آذربایجان نیازی به پرداخت شهریه های بالا نخواهید داشت و نهایتا در دانشگاه های خصوصی شما بیش از 3500 دلار شهریه را پرداخت نخواهید کرد.

این دوره به مدت یک سال برگزار می شود و شما باید یکی از زبان های انگلیسی ، آذربایجانی و روسی را برای تحصیل خود انتخاب کنید ، هزینه پریمدیکال رادیولوژی در آذربایجان می تواند از 1500 تا 4000 دلار در دانشگاه های خصوصی این کشور برسد.

دانشگاه نخجوان را می توان برترین دانشگاه های خصوصی آذربایجان دانست که مدرک آن در بسیاری از کشورهای جهان معتبر است.

سه زبان آذربایجانی ، انگلیسی و روسی در سیستم دانشگاه آن به کار گرفته می شود و شما علاقه مندان می توانید با توجه به علاقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

یک فرد رادیولوژیست در آذربایجان معمولاً حدود 6930 منات در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 2550 منات تا 11700 منات ( بالاترین میانگین ) متغیر است.

تحصیل رشته رادیولوژی در آذربایجان به دلیل نزدیکی و ارزانی تحصیل برای ایرانیان ، گزینه مناسبی است اما با همین میزان هزینه نیز می توان مقصدهای تحصیلی بهتری را در میان کشورهای اروپایی یافت که مدارک معتبری در سطح بین المللی دارند ، خوب است که ضمن مشورت با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در دفاتر مرکزی و غرب تهران و یا دفتر شیراز از سایر مقصدهای تحصیل نیز مطلع شوید و به بهترین مقصد تحصیلی برای داشتن آینده ای روشن برسید ، توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش را نیز بخوانید و با شرایط و هزینه های آن آشنا شوید.

ما برآنیم تا تجربه و دانش خودمان را اینگونه برای موفقیت مشتریان مان به میان بگذاریم

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
منو
خانه