تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش

تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش در میان گزینه های محبوب برای تحصیل در کشور های اروپایی قرار دارد ؛ برای آشنایی با شرایط تحصیل رادیولوژی در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت562051 در این مقاله با ما همراه باشید و سپس با مشاوران ما در دفاتر موسسه در تماس باشید.

رادیولوژی شاخه ای از پزشکی است که از فناوری تصویربرداری برای تشخیص و درمان بیماری ها استفاده می کند ، رادیوگرافی ها با کمک تجهیزات بزرگ فناوری پزشکی از بدن انسان تصاویری می سازند ؛ برای انجام این کار ، آنها از فناوری تصویربرداری استفاده می کنند که پرتوهای یونیزان یا غیریونیزان را به کار می برند.

تکنسین های رادیولوژی دارای تخصص پزشکی ، فیزیکی فنی و رادیولوژی فنی هستند تا به طور مستقل معاینات را انجام دهند و بیماران را طبق دستور پزشک درمان کنند ، آنها به عنوان نقطه تماس بیماران عمل می کنند و در تمام مراحل چکاپ همراه بیمار هستند.

توصیه می کنیم در کنار این محتوا ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اتریش را هم مرو کنید تا با کلیات اخذ پذیرش از دانشگاه های علوم پزشکی و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اتریش هم آشنا شوید.

فهرست مطالب
تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش

تمرکز بر آموزش حرفه ای است که با شایستگی های علمی و اجتماعی ارتباطی تکمیل می شود ، نقطه منحصر به فرد برنامه این واقعیت است که پس از اتمام موفقیت آمیز دوره ، دانشجویان نه تنها مدرک آکادمیک بلکه صلاحیت حرفه ای را نیز دریافت می کنند که برای دنبال کردن حرفه های بهداشتی قانونی مورد نیاز است.

اولین دوره تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش مقطع کارشناسی است که 3 سال طول می کشد و برای پذیرش در این رشته اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی و نمرات متوسط به بالا در دروس ریاضی ، فیزیک و زیست شناسی مورد نیاز است.

همچنین خوب است بدانید اتریش یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در اروپا است و به طور کلی یکی از بهترین تجربه های تحصیل در اروپا را به دانشجویان ارائه می هد و این کشور از لحاظ رضایت دانشجویان در رتبه چهارم جهانی قرار دارد و یکی از برترین رشته هایی که در دانشگاه های آن ارائه می شود ، پرستاری است ؛ مقاله تحصیل رشته پرستاری در اتریش را بخوانید.

پری مدیکال رادیولوژی در اتریش

دوره پری مدیکال در دانشگاه های اتریش به منظور آماده سازی علاقمندان تحصیل در رشته های پزشکی ارائه می شود ، این دوره یک ساله است و به زبان آلمانی برگزار می شود ، در طول این دوره دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات ، زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود و دانش دانشجویان را به حد مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی اتریش می رساند ، البته توجه داشته باشید که گذراندن این دوره برای تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش الزامی نیست.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

با ما در ارتباط باشید تا به آسانی به پذیرش در رشته های علوم پزشکی اتریش برسید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی اتریش

هر ساله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتریش در بین برترین دانشگاه های اروپا و جهان رتبه بندی می شوند و پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان هستند ؛ برخی از این دانشگاه ها در یک یا چند زمینه خاص محبوبیت دارند ، یکی از این زمینه ها رادیولوژی است که در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش آشنا می شویم.

تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه پزشکی وین

دانشگاه پزشکی وین یک دانشگاه دولتی واقع در وین ، اتریش است ؛ این دانشگاه در سال 1365 تأسیس شد ، این دانشکده به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در جهان و قدیمی ترین دانشکده پزشکی در کشور های آلمانی زبان است.

دپارتمان تصویربرداری بیومدیکال و درمان با هدایت تصویر ، یک واحد سازمانی از دانشگاه پزشکی وین با چهار بخش و سه مرکز تحقیقاتی است ؛ بخش تصویر برداری زیست ‌پزشکی و درمان هدایت ‌شده با تصویر نیز به شاخه های تحقیقاتی ترجمه ‌ای مرتبط است که شامل شاخه تصویر برداری پزشکی (MIC)، علوم اعصاب پزشکی ، پزشکی قلب و عروق و تحقیقات سرطان / انکولوژی (مرکز جامع سرطان ) است.

وظایف و اهداف آن ارائه بهترین مراقبت های تخصصی به بیماران ، آموزش پزشکان و دانشمندان و رسیدگی علمی به مسائل پزشکی ناشی از عملکرد بالینی است ، در این دپارتمان رشته رادیولوژی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود.

تحصیل رشته رادیولوژی در دانشگاه پزشکی وین

رشته رادیولوژی در دانشگاه علوم کاربردی سالزبورگ

دانشگاه علمی کاربردی سالزبورگ در سال 1995 تاسیس شد ، این دانشگاه در حال حاضر به 3200 دانشجوی خود تحصیلات آکادمیک درجه یک با گرایش عملی قوی در رشته های مهندسی ، بازرگانی و علوم اجتماعی ، طراحی ، رسانه و هنر و مطالعات سلامت ارائه می دهد.

این دانشگاه با چشم انداز بین المللی و تمرکز بر تحقیقات و آموزش نوآورانه ، پیشگام راه حل های آینده گرا برای تجارت و جامعه به ویژه در زمینه های موضوعی پویا ، فناوری ، سلامت و رسانه است.

مدرک رادیولوژی در دانشگاه علوم کاربردی سالزبورگ به طور مبتکرانه ای اصول پزشکی را با جنبه های فنی و اجتماعی-ارتباطی ترکیب می کند ، در طول تحصیل در این دوره دانشجویان یاد خواهند گرفت که چگونه تکنیک ها و روش های پزشکی رادیولوژی و هسته ای را به درستی اجرا کنند و با موضوعاتی مانند پرتودرمانی و پرتودرمانی انکولوژی کار کنند ؛ علاوه بر دانش حرفه ای ، مهارت های اجتماعی مانند مهارت های تیمی ، فاصله گذاری نقش ها و حل تعارض را نیز در طول آموزش به دست خواهند آورد.

دانش فنی و پزشکی این دانشجویان نه تنها اساس کمک به پزشکان در تشخیص را تشکیل می دهد ، همچنین به آنها این امکان را می دهد که به طور کلی با بیماران ، اغلب در یک دوره زمانی طولانی، از طریق پرتو درمانی و درمان های فردی همراه باشند.

بهترین دانشگاه های اتریش ارائه دهنده رشته داروسازی هم هستند ، در مقاله تحصیل رشته داروسازی در اتریش به طور اختصاصی با برترین دانشگاه های ارائه دهنده این رشته هم آشنا خواهید شد.

رادیولوژی در دانشگاه علوم کاربردی بهداشت تیرول

رادیولوژی در دانشگاه علوم کاربردی بهداشت تیرول

دانشگاه علوم کاربردی بهداشت تیرول یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی است که در شهر کوچک اینسبروک تیرول واقع شده است ، این دانشگاه در سال 2006 تاسیس شد.

رشته رادیولوژی در این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارائه می شود ، یک تکنسین رادیولوژیک تصاویر اشعه ایکس را تولید می کند و از دستگاه های تصویربرداری برای توموگرافی کامپیوتری و تصویربرداری رزونانس مغناطیسی یا اولتراسوند استفاده می کند.

برنامه تحصیلی دارای ساختار مدولار است که با موضوعات پایه مانند آناتومی ، فیزیولوژی ، فیزیک و رادیولوژی معمولی شروع می شود ، دانش نظری شما با استفاده از آن در طول آموزش عملی که بر تشخیص تمرکز دارد بهبود خواهد یافت.

در طول تحصیل در چندین سخنرانی با دانشجویانی از سایر برنامه های تحصیلی شرکت خواهید کرد که شما را برای کار در یک تیم بین رشته ای در آینده آماده می کند.

هزینه تحصیل رادیولوژی در اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتریش بسیار پایین است ، هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش 363 یورو برای هر نیمسال است ، علاوه بر این هر دانشجو ملزم به پرداخت 20 یورو در هر ترم به عنوان هزینه اتحادیه دانشجویی می باشد.

یکی دیگر از کشورهای کم هزینه برای رشته رادیولوژی در بین کشورهای اروپایی ، اسلواکی است ، شرایط و هزینه های تحصیل در این کشور را در مقاله تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی بخوانید.

بررسی همه جانبه شرایط اقامت و تحصیل در کشور اتریش با مطالعه مطالب زیر

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های اتریش

تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش در مقطع کارشناسی 3 ساله است ، دانشجویان در طول دوره تحصیل خود ملزم به گذراندن 180 واحد درسی هستند که شامل دروس تئوری و عملی می باشد.

ترم 1

آناتومی سیستم اسکلتی ماهیچه ای انسانی ، تکنولوژی دستگاه برای رادیوگرافی ، رسانه کنتراست ، رادیوگرافی دیجیتال ، اصول بهداشت ، اصول فیزیک و ریاضیات ، زیست شناسی انسانی و پاتولوژی ، معرفی حمایت تشعشات ، فیزیک و رادیو فیزیک ، تکنیک های موقعیت یابی در رادیوگرافی

ترم 2

تکنیک موقعیت یابی پیشرفته در رادیوگرافی ، پاتولوژی بالینی ، آزمایشات کنتراست در رادیوگرافی ، پردازش اطلاعات در پزشکی ، پردازش تصویر دیجیتال ، دوره انترنی رادیوگرافی ، سمینار عملی رادیوگرافی ، رادیولوژی ، آناتومی توپوگرافیک

ترم 3

آنژیوگرافی و رادیولوژی مداخله ای ، توموگرافی ،تکنولوژی در رادیو تراپی ، اصول پاتولوژی اشعه ایکس ، معرفی رادیو انکولوژی ، معرفی روش علمی ، تکنولوژی در پزشکی هسته ای

ترم 4

رادیولوژی پیشرفته ، شاخص ها و رادیو دارو ها ، انترنی ، آزمایش پزشکی هسته ای ، سمینار عملی ،مواد رادیواکتیو ، برنامه ریزی اعمال تشعشعات

ترم 5

سمینار و پایان نامه کارشناسی 1 ، انترنی ، معرفی بیمه کیفیت ، انگلیسی پزشکی ، روش ها در تحقیقات کیفی و کمی

ترم 6

سمینار و پایان نامه کارشناسی 2 ، آزمون کارشناسی ، ارتباطات و مذاکرات ، ابتکارات در رادیولوژی ، بررسی موردی ، انترنی ، مهم ترین ویژگی سیستم سلامت ، اشتغال زایی و اصول اقتصادی ، انترنی تخصصی

رشته رادیولوژی در دانشگاه های ترکیه هم با چارتی کامل و به روز ارائه می شود که بسیاری از دانشجویان ایرانی را جذب خود کرده ؛ مقاله تحصیل رشته رادیولوژی در ترکیه را بخوانید و اطلاعات لازم را کسب کرده و مقایسه کنید.

هلدینگ حقوقی مهاجرتی رحبی با سالیان متمادی تجربه، تلاش دارد پرونده های مهاجرت متقاضیان را به ویژه متقاضیان تحصیل در خارج ازکشور با موفقیت انجام دهد و افراد را به آرزوی دیرینه شان برساند.

این هدف به پشتوانه تعهد و تلاش همکاران ما امکان پذیر است و اکنون ما چندین سال است که این هدف را تحقق بخشیده ایم. ویدیو روبرو شامل چندین ویزای اخذ شده برای کشورهای متفاوت است که حاصل تجارب ماست.

زبان تحصیل رادیولوژی در اتریش

زبان آلمانی به عنوان زبان رسمی اتریش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور کاربرد ، تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود ، برای تحصیل در این رشته به تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 نیاز است ، برای فراگیری این زبان می توانید در دوره های ارائه شده در داخل و یا اتریش شرکت کرده و زبان آلمانی را فرا گیرید.

زبان تحصیل رادیولوژی در اتریش

شما میتوانید شرایط تحصیل رادیولوژی در گرجستان را با دیگر کشورهای دنیا مقایسه کنید

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در اتریش

اتریش یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است و به طور قطع مزایای تحصیل در این کشور بر معایب آن برتری دارد اما لازم است که با معایب تحصیل در این کشور نیز آشنا بوده و در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی همه جوانب تحصیل در این کشور را در نظر گرفته و انتخابی دقیق داشت.

مزایای تحصیل رادیولوژی در اتریش

  • تحصیل رادیولوژی در دانشگاه های برتر اروپا و جهان
  • سیستم آموزشی دانشگاه های رادیولوژی اتریش در سراسر معتبر است.
  • فارغ التحصیلان رشته رادیولوژی از دانشگاه های اتریش بازار کار عالی در داخل اتریش و خارج از آن دارند.
  • هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش پایین است.

معایب تحصیل رادیولوژی در اتریش

  • رشته رادیولوژی در اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود.
  • فراگیری زبان آلمانی دشوار است .
  • پذیرش در دانشگاه های رادیولوژی اتریش دشوار است.

بازار کار و درآمد رادیولوژی در اتریش

رادیولوژیست ها امکان کار در زمینه های مختلفی را دارند که از جمله آنها می توان به توموگرافی کامپیوتری (CT) ، توموگرافی رزونانس مغناطیسی (MRT) و سونوگرافی اشاره کرد . از دیگر زمینه های کاری مرتبط ، انکولوژی پرتوشناسی و پرتودرمانی است که در آن تمرکز بر درمان بیماران سرطانی با استفاده از اشعه ایکس با انرژی بالا است و از آنژیوگرافی و رادیولوژی نیز برای نمایش و در صورت لزوم درمان عروق خونی و فرآیند های اندام استفاده می شود.

فردی که به عنوان رادیولوژیست در اتریش کار می کند معمولا حدود 12000 یورو در ماه درآمد دارد و بازار کار و درآمد رادیولوژی در اتریش از 6500 یورو تا 18200 یورو متغیر می باشد. با مراجعه به عنوان کار در اتریش می توانید با مشاغل مورد نیاز و قوانین پرداخت حقوق و دستمزد بیشتر آشنا شوید.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله ، شما را با تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش آشنا کردند ، سوالات خود را در بخش دیدگاه ، درج کنید و در همان روز پاسخ خود را دریافت نمایید.

 

سوالات پر تکرار تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش

هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتریش بسیار پایین است ، هزینه تحصیل در رشته رادیولوژی در دانشگاه های این کشور 363 یورو برای هر نیمسال است ، علاوه بر این هر دانشجو ملزم به پرداخت 20 یورو در هر ترم به عنوان هزینه اتحادیه دانشجویی می باشد.

دانشگاه پزشکی وین یک دانشگاه دولتی واقع در وین اتریش

در طول این دوره دروس زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک و ریاضیات ، زبان آلمانی و انگلیسی تدریس می شود و دانش دانشجویان را به حد مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی اتریش می رساند ، البته توجه داشته باشید که گذراندن این دوره برای تحصیل در رشته رادیولوژی در دانشگاه های اتریش الزامی نیست.

زبان آلمانی به عنوان زبان رسمی اتریش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور کاربرد ، رشته رادیولوژی نیز در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتریش به زبان آلمانی ارائه می شود ، برای تحصیل در این رشته به تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 نیاز است.

فردی که به عنوان رادیولوژیست در اتریش کار می کند معمولا حدود 12000 یورو در ماه درآمد دارد ، حقوق ها از 6500 یورو تا 18200 یورو متغیر است.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی اطلاعات ضروری پیرامون تحصیل رشته رادیولوژی در اتریش را ارائه کردند ، برای آشنایی با جزئیات مهاجرت به این کشور با دفاتر موسسه در شیراز و یا دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین برای شناخت کامل راه های مهاجرت قانونی به اتریش ، به مقاله مهاجرت به اتریش مراجعه نمایید.

مشتریان ما هستند که باعث می شوند نام و برند رجبی در یادها بمانند، دیدگاه مشتریان درباره عملکرد ما

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه