تحصیل پزشکی و دندانپزشکی

تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا

تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا

تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا در صورتی که در دانشگاه های برتر این کشور اتفاق بیوفتد ، یکی از بهترین شانس های تحصیل شما در کشوری مدرن برای ساختن آینده ای درخشان خواهد بود ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با ما همراه باشید تا تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا را بررسی کنیم.

ضمناً توصیه می کنیم در کنار این محتوا به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا مراجعه کرده و با اطلاعات کامل تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور آشنا شوید.

ایتالیا ضمن فراهم نمودن تمامی مقاطع تحصیلی ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی را علاوه بر زبان ایتالیایی فراهم نموده و شما می توانید پس از اتمام تحصیل خود به کشورهای انگلیسی زبان مطرح جهان بروید.

از سالیان دور کشور ایتالیا به عنوان یکی از زیباترین کشورها جهان ، می کوشد تا هم تراز با دانشگاه های مطرح دنیا دانشجویان بین المللی را آموزش داده و در سراسر اروپا مقصدی بی نظیر به شمار رود ، امروز دانشگاه ها و کلیه مراکز آموزش عالی ایتالیا با ارائه رشته های مختلف تحصیلی در تمامی مقاطع به دنبال جذب افراد مستعد هستند تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی نیز این افراد را جذب بازار کار خود نمایند.

رشته رادیولوژی به عنوان یکی از رشته های مرتبط با علم پزشکی که با سلامت انسان ها رابطه مستقیم دارد ، در دانشگاه های سراسر دنیا به ویژه ایتالیا از برترین ها حساب شده و بورسیه های زیادی به افراد استعداد درخشان در این حوزه تعلق می گیرد ، در این مقاله با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی همراه باشید تا تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا را بیشتر شناخته و هرگونه سوال در این زمینه را از کارشناسان ما در موسسه دریافت نمایید.

پریمدیکال رادیولوژی در ایتالیا

رشته رادیولوژی در دانشگاه های کشور ایتالیا در دانشکده های علوم پزشکی ارائه شده و داوطلبان باید آزمون ورودی و یا پیش نیازهای مشابه با سایر رشته های این گرایش را پشت سر بگذارند ، با تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا شما در بیمارستان ها و سایر مراکز مشابه ارائه دهنده علم پزشکی به کار مشغول می شوید و با سلامت انسان ها به صورت مستقیم سر و کار خواهد داشت.

این رشته به دلیل درخواست بالایی که از سوی دانشجویان بین المللی دارد ، با آزمون ورودی در اغلب دانشگاه ها همراه است و داوطلبان باید واجد شرایط شرکت در آزمون ورودی شوند ، پریمدیکال رادیولوژی در ایتالیا بدین گونه است که شما باید ضمن بررسی شرایط ورودی هر دانشگاه به صورت جداگانه ابتدا مدرک دیپلم خود را معادل سازی نموده و واجد شرایط شرکت در آزمون ورودی شوید.

معمولا دانشجویان داوطلب از ایران باید برخی درس را مجددا در این کشور سپری کرده و به چارچوب های لازم سیستم آموزشی ایتالیا دست یابند ، دوره های یک تا دو ساله برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود که تقویت زبان تحصیل یکی از اصلی ترین دورس آن به شمار می رود.

برخی از دانشگاه ها نیز برای دانشجویانی که به تحصیل این رشته در دانشگاه های ایران مشغل بوده اند و برخی از واحدهای درسی را پشت سر گذاشته اند ، دوره های پیش نیاز را لحاظ نکرده و اجازه ورود به این رشته را به طور مستقیم می دهند که البته صلاحیت زبانی مورد بررسی قرار می گیرد.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی ایتالیا

در ایتالیا بیش از 30 دانشگاه وجود دارد که دانشجویان می توانند برای ورود به رشته رادیولوژی در آنها اقدام کنند ، هر یک از این دانشگاه ها دارای شرایط و پیش نیازهای خاص خود برای دانشجویان بین المللی هستند و باید دقت داشته باشید که تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا با ظرفیت محدودی ارائه می شود و خوب است که هنگام اقدام حتما از وجود کارشناسان موسسه بهره مند شوید تا بتوانید به پذیرش در بهترین دانشگاه با توجه به شرایط خود برسید.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی ایتالیا

در ادامه به برخی از بهترین دانشگاه های رادیولوژی ایتالیا خواهیم پرداخت اما همچنان بهترین مشاور شما کارشناسان موسسه در دفاتر تهران و شیراز هستند.

دانشگاه ساپینزا رم

از جمله قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در ایتالیا قرار گرفته و نقش مهمی را در ایجاد تغییرات در زمینه های علمی این کشور به عهده دارد ، دانشگاه ساپینزا رم که در شهر زیبای رم قرار گرفته شامل 11 دانشکده و 63 دپارتمان است و برخی از رشته ها را به صورت کامل به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می دهد.

برای پذیرش تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا در این دانشگاه مدرک زبان دانشجویان مورد ارزیابی قرار گرفته و شما باید در یک آزمون ورودی شرکت کنید ، تمامی دانشجویان غیر اروپایی باید در یک آزمون زبان ایتالیایی قبول بشوند تا واجد شرایط تحصیل در این دانشگاه گردند ، در صورتی که علاقه مند به تحصیل در زبان انگلیسی باشید ، نیازی به شرکت در آزمون زبان انگلیسی نخواهید داشت.

دانشگاه پادوا ایتالیا

دانشگاه پادوا ایتالیا را می توان جزو 300 دانشگاه برتر دنیا دانست که در تمامی رشته ها حرفی برای گفتن دارد ، برای تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا در دانشگاه پادوا باید حتما مدرک دیپلم خود را معادل سازی نموده و سطح B2 زبان ایتالیایی را برای اخذ پذیرش ارائه دهند.

همچنن این دانشگاه از داوطلبان ایرانی درخواست می کند تا قبولی در آزمن سراسری ایران را نز در رزومه خود ارائه دهند ، چنانچه مدرک دیپلمتان هم تراز با مدرک دیپلم ایتالیا شناخته نشود باید برخی از درس را مجددا پشت سر بگذارید.

دانشگاه میلان

از جمله مقصدهای تحصیلی در کشور ایتالیا که نیاز به هیچ گونه معرفی ندارد ، دانشگاه میلان این کشور است که از بهترین دانشگاه های جهان معرفی می شود ، این دانشگاه با بیش از 2000 پرسنل از مهم ترین مراکز آموزشی اروپا به شمار می رود و از جنبه های مختلف حتی از لحاظ تاریخی نیز حائز اهمیت است.

مانند سایر دانشگاه های این کشور جهت تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا باید مدرک دیپلم خود را نعادل سازی نموده و در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید ، این دانشگاه شرکت در آزمون انگلیسی و ایتالیایی را الزامی دانسته و برای افرادی که شرایط شرکت در آزمون را ندارند ، دوره های آمادگی برگزار می نماید.

دانشگاه تورین

چنانچه به فهرست بهترین مقصدهای تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا نگاهی داشته باشید ، قطعا نام دانشگاه تورین را به عنوان یکی از برترین آنها خواهید یافت که به بورسیه های متعدد خود مشهور است در حدود 6 درصد از دانشجویان این دانشگاه خارجی هستند که از طریق پرداخت شهریه مناسب در این دانشگاه به تحصیل مشغولند.

علم رادیولوژی در این دانشگاه بسیار قوی بوده و شما مدرک خود را از یکی از برترین مراکز دانشگاهی اروپا دریافت خواهید کرد ، از نکات قابل توجه این دانشگاه کمک به دانشجویان برای یافتن کار پس از فارغ التحصیلی است که از طریق کمک به برقراری ارتباط با شرکت ها و موسسات خصوصی و دولتی صورت می پذیرد.

 • دانشگاه فلورانس
 • دانشگاه پیزا
 • دانشگاه جنوا
 • دانشگاه سن رافائل
 • دانشگاه کاتولیک Sacred Heart

هزینه تحصیل رادیولوژی در ایتالیا

ایتالیا از جمله مقصدهای تحصیلی است که می تواند برای شما ارزان و یا گران تمام شود ، در این کشور دانشگاه های دولتی زیادی وجود دارند که با ارائه بورسیه های متنوع شما را از پرداخت شهریه معاف ساخته و برخی از هزینه های زندگی تان را تامین می سازند ، در مقابل دانشگاه های خصوصی ایتالیا با داشتن امکانات عالی شهریه قابل توجهی را از دانشجویان بین المللی دریافت می کنند که تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا را برای شما بسایر گران می سازد.

هزینه تحصیل رادیولوژی در ایتالیا

افرادی که رزومه تحصیلی خوبی دارند می توانند با درخواست از دانشگاه های دولتی به پذیرش برسند در حالی که در دانشگاه های خصوصی پرداخت تمامی هزینه ها به عهده خود دانشجو است ، لازم به ذکر است که هزینه تحصیل رادیولوژی در ایتالیا در هر دانشگاه و مقطع متفاوت است دانشجویان باید با مراجعه به سایت دانشگاه از میزان دقیق آن مطلع شد.

هزینه تحصیل رادیولوژی در ایتالیا در دانشگاه های دولتی از 400 یورو تا 3000 یورو متغیر است اما در دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیل بسیار بالاتر بوده و می تواند تا 35000 یورو در سال نیز برسد ، البته تحصیل در ایتالیا محدود به شهریه دانشگاه نبوده و هزینه هایی را نیز بابت مخارج زندگی می طلبد ، با مراجعه به مقاله تحصیل در ایتالیا و یا مشورت با کارشناسان موسسه از جزئیات دقیق آن مطلع خواهید شد.

از ارزان ترین کشور های اروپایی برای مهاجرت تحصیلی ، کشور اسلواکی است ، رشته رادیولوژی در دانشگاه های معتبر این کشور هم ارائه می شود که می توانید با هزینه های تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی در مقاله لینک شده کاملاً آشنا شوید.

زبان تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا

داشتن مهارت زبانی کافی جهت تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا یکی از اصل ترین معیارهای ورود به دانشگاه های این کشور است که تمامی دانشجویان موظف به فراهم نمودن آن هستند ، برنامه تحصیل به هر دو زبان انگلیسی و ایتالیایی تدریس می شود اما هر دانشگاه مدرک خاص خود را از داوطلبان درخواست می کند.

لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها حتی با وجود درخواست تحصیل به زبان انگلیسی تسلط نسبی به زبان ایتالیایی در سطح B1 را درخواست می کنند ، اما چنانچه زبان تحصیل را ایتالیایی انتخاب کنید باید آزمون ورودی دانشگاه در بخش زبان را پشت سر بگذارید.

انتخاب زبان ایتالیایی مزایای زیادی برای شما به همراه دارد که مهم ترین آنها شانس ورود به دانشگاه های دولتی و بهره مندی از بورسیه های متعدد است ، دانشگاه های دولتی ایتالیا که فرصت تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا را به دانشجویان خارجی می دهند ، تمامی دروس را در مقطع کارشناسی تنها به زبان ایتالیایی ارائه می دهند و از شما تسلط نسبی به این زبان را می طلبند.

اما تصمیم به تحصیل به زبان انگلیسی نیز فرصت های خوبی را پیش روی شما قرار می دهد که با فراهم نمودن مدرک آیلتس و یا تافل می توانید به آسانی به آن دست یابید ، توصیه ما به شما عزیزان این است که در صورت تمایل به کار در ایتالیا پس از اتمام تحصیل در این کشور حتما زبان تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا را ایتالیایی انتخاب کنید.

تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا هم به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی ارائه می شود ، اگر به داروسازی علاقه خاص دارید حتما سری به مقاله تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا بزنید و اطلاعات خود را تکمیل کنید.

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های ایتالیا

تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا از یک دوره سه ساله آغاز می شود که دانشجویان در دوره تحصیل خود از علوم پایه ، تا فعالیت‌های عملی شامل سمینارها ، کارگاه‌ها و دوره‌ های کارآموزی را پشت سر می گذارند ، موضوعات مربوط به این رشته در حوزه آناتومی رادیولوژیکی ، فیزیولوژی ، علوم و تکنیک های تصویربرداری ، مبانی فیزیک ، علوم فنی پرتودرمانی و پزشکی هسته ای ، مهارت های فنی و عملیاتی پیشرفته و اولیه در زمینه های تشخیصی و درمانی به دانشجویان می باشد.

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های ایتالیا

از مهم ترین دروسی که در چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های ایتالیا پشت سر خواهید گذاشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فیزیولوژی
 • زیست شناسی سلولی
 • آسیب شناسی
 • پرتونگاری
 • آناتومی تشخیصی
 • ثبت تصاویر پزشکی
 • سیستم های توموگرافی
 • تکنیک های بالینی
 • پاتولوژي راديوگرافي

لازم است که همه رادیولوژیست ها مانند هر متخصص پزشکی دیگری در ایتالیا اعتبار CME را به دست آورند تا از منسوخ شدن دانش حرفه ای خود جلوگیری کنند ، یکی دیگر از ویژگی های تحصیل رادیولوژی در ایتالیا علاقه شدید آنها به آموزش الکترونیکی به عنوان بخشی از آموزش مداوم آنهاست ، این روند را در طول تحصیل در دانشگاه با واحدهای متعدد عملی حس خواهید کرد.

از رشته های دیگر علوم پزشکی در ایتالیا که متقاضیان بسیاری از سراسر جهان دارد ، رشته پرستاری است ، برای دریافت اطلاعات کامل اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای تحصیل در این رشته به مقاله تحصیل رشته پرستاری در ایتالیا مراجعه نمایید.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در ایتالیا

ایتالیا به طور گسترده ای به عنوان قطب آموزشی اروپا شناخته شده و دارای 40 دانشگاه قابل توجه است که در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS رتبه برتری را از آن خود کرده اند ، اغلب دانش‌آموزان تصمیم می‌گیرند در ایتالیا به دلیل استانداردهای آموزشی عالی تحصیل کنند ، اما از سبک زندگی متفاوت این کشور نمی توان گذشت ، تحصیل در ایتالیا مزیای بی شماری به همراه دارد و نمی توان معایب چندانی از تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا برشمرد اما خوب است که قبل از تصمیم به مهاجرت به هر کشوری از جمله ایتالیا تمامی زوایای آن را مدنظر قرار دهید.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در ایتالیا

با تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا شما به فرصت های زیر دست خواهید یافت:

 • تحصیل در دانشگاه هایی با رتبه برتر جهانی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • ورود به بازار کار بلافاصله پس از فارغ التحصیلی
 • کار در بیمارستان ها و کلینیک ها
 • ثبات شغلی
 • درآمد قابل توجه
 • امکان کار در سایر کشورها بدون معادل سازی

معایب

 • دشواری یادگیری زبان ایتالیایی
 • شهریه بالا برخی از دانشگاه ها
 • عدم وجود خوابگاه در برخی دانشگاه ها
 • ظرفیت محدود پذیرش دانشجویان بین المللی
 • دشواری آزمون ورودی دانشگاه های دولتی

بازار کار و درآمد رادیولوژی در ایتالیا

مدرک تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا صلاحیت انجام کار به عنوان تکنسین رادیولوژی پزشکی را برای شما عزیزان فراهم نموده و این امکان را به شما می دهد تا در ساختارهای دولتی یا خصوصی ، بیمارستان ها و مراکز خارج بیمارستانی ، موسسات علمی و مراکز بهداشتی درمانی کل اروپا به عنوان یک متخصص با مهارت بالا به کار مشغول شوید.

فارغ التحصیلان همچنین می توانند در صنایع و مؤسسات تحقیقاتی تصویربرداری و رادیوتراپی و مراکز تحقیقاتی دانشگاهی کار کرده و در حدود 11700 دلار در ماه درآمد داشته باشند ، البته میزان درآمدها می تواند از 6090 یورو تا 17900 یورو متغیر باشد که به فاکتورهایی همچون سطح تحصیلات ، سابقه و محل کار وابسته است.

رادیولوژی از اصلی ترین رشته های دانشگاهی است که آینده شما را به طور قطع تضمین نموده و بهترین فرصت ها را در زمینه بازار کار و درآمد رادیولوژی در ایتالیا پیش رویتان قرار می دهد ، در کشور ایتالیا هیچ گونه بیکاری پس از اتمام تحصیلات رادیولوژی دیده نشده و تمامی فارغ التحصیلان به کار مشغول می شوند.

چنانچه قصد دارید بعد از فارغ التحصیلی در ایتالیا بمانید و کار کنید و یا قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارید ، بایستی در خصوص قوانین و شرایط کار در این کشور را بخوبی بشناسید ؛ با همین هدف مقاله کار در ایتالیا ، پیشتر در همین سایت به شما تقدیم شده ؛ به خواندن مقاله دعوتید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، اطلاعات مختصر و مفیدی از تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا را در این مقاله به شما عزیزان ارئه کردند ، چنانچه سوالی در این زمینه دارید از بخش دیدگاه استفاده کرده و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

هزینه تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل رادیولوژی در ایتالیا در دانشگاه های دولتی از 400 یورو تا 3000 یورو متغیر است اما در دانشگاه های خصوصی هزینه تحصیل بسیار بالاتر بوده و می تواند تا 35000 یورو در سال نیز برسد.

آیا دانشجویان ایرانی برای تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا نیاز گذراندن دوره پریمدیکال دارند؟

معمولا دانشجویان داوطلب از ایران باید برخی درس را مجددا در این کشور سپری کرده و به چارچوب های لازم سیستم آموزشی ایتالیا دست یابند ، دوره های یک تا دو ساله برای دانشجویان بین المللی برگزار می شود که تقویت زبان تحصیل یکی از اصلی ترین دورس آن به شمار می رود ، برخی از دانشگاه ها نیز برای دانشجویانی که به تحصیل این رشته در دانشگاه های ایران مشغل بوده اند و برخی از واحدهای درسی را پشت سر گذاشته اند ، دوره های پیش نیاز را لحاظ نکرده و اجازه ورود به این رشته را به طور مستقیم می دهند که البته صلاحیت زبانی مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا امکان تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا به زبان انگلیسی هم فراهم است؟

ایتالیا ضمن فراهم نمودن تمامی مقاطع تحصیلی ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی را علاوه بر زبان ایتالیایی فراهم نموده و شما می توانید پس از اتمام تحصیل خود به کشورهای انگلیسی زبان مطرح جهان بروید.

برترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا کدامند؟

دانشگاه ساپینزا رم ، دانشگاه پادوا ایتالیا ، دانشگاه میلان و دانشگاه تورین

درآمد یک رادیولوژیست در ایتالیا چقدر است؟

میزان یک رادیولوژیست در ایتالیا می تواند از 6090 یورو تا 17900 یورو متغیر باشد که به فاکتورهایی همچون سطح تحصیلات ، سابقه و محل کار وابسته است.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل رشته رادیولوژی در ایتالیا با کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی تماس گرفته و ضمن مطرح کردن شرایط مورد نظر خود از بهترین فرصت های تحصیل پیش رویتان مطلع شوید ، کارشناسان ما در دفاتر تهران و شیراز پاسخگوی شما هستند ، همچنین با تحقیق و مقایسه بیشتر در خصوص مهاجرت ، می توانید تصمیم بهتر و صحیح تری اتخاذ کنید ؛ مقاله مهاجرت به ایتالیا را مرور کنید تا با برترین روش های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *