تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی

تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی از گزینه های موجود برای تحصیل در این رشته در خارج از کشور است ، اغلب دانشگاه های پزشکی این کشور این رشته تحصیلی را ارائه می دهند ، این دانشگاه ها در بین دانشگاه های برتر در اروپا قرار دارند ، برای آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

در طول بخش بالینی آموزش پزشکی رادیولوژی برای آموزش کار تشخیصی و همچنین رویکردهای درمانی برای تقریباً همه بخش های درمانی حیاتی است ، رادیولوژی و تصویربرداری پزشکی بخشی جدایی ‌ناپذیر از اکثر معاینات در سراسر جهان است.

دوره کارشناسی رادیولوژی در اسلواکی 4 سال طول می کشد ، برای پذیرش در این رشته اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان در رشته های تجربی و ریاضی مورد نیاز است ؛ علاوه بر دیپلم دبیرستان نمرات متوسط به بالا در دروس زیست شناسی ، ریاضی و فیزیک الزامی است.

علاقمندان ادامه تحصیل در رشته رادیولوژی می توانند در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 1 تا 3 سال و پس از آن در مقطع دکتری بین 4 تا 5 سال شرکت کرده و تخصص خود را دریافت کنند.

فهرست مطالب
تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی

رادیولوژی رشته ‌ای است که در دوره کارشناسی پزشکی را ارائه می دهد و در بین رشته های پزشکی از اهمیت بالایی برخوردار است ، تصویربرداری باید بخشی از آموزش پزشکی در طول مطالعات پیش بالینی باشد که با آناتومی مقطعی و رادیوگرافی ، زیست شناسی و حفاظت در برابر تشعشع و فیزیک تصویربرداری همراه است ، چنانچه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسلواکی را بخوانید ؛ اطلاعات کاملی در زمینه تحصیل رشته های علوم پزشکی در این کشور کسب خواهید کرد.

پریمدیکال رادیولوژی در اسلواکی

همان گونه که ذکر شد برای پذیرش و تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی ، دانش در دروس ریاضی ، فیزیک و زیست شناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، افراد علاقمند به تحصیل در این رشته می توانند در دوره پری مدیکال ارائه شده در اسلواکی شرکت کنند و دانش خود را برای تحصیل در رشته رادیولوژی توسعه دهند ، این دوره یک ساله است و به صورت فشرده در دو ترم تحصیلی برگزار می شود ، زبان تحصیل در این دوره اسلواکی است ، البته توجه داشته باشید که شرکت در این دوره برای تحصیل رادیولوژی در اسلواکی الزامی نیست.

بهترین دانشگاه های رادیولوژی اسلواکی

اسلواکی دارای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی معتبر در سطح جهان است که در زمینه های مختلف پزشکی و مهندسی هر ساله در بین دانشگاه های برتر اروپا رتبه بندی می شوند ، رادیولوژی یکی از زمینه های جذاب پزشکی است که در چندین دانشگاه پزشکی این کشور ارائه می شود ، در ادامه با بهترین دانشگاه های رادیولوژی اسلواکی بیشتر آشنا خواهیم شد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

فرصت مشاوره رایگان اخذ پذیرش تحصیلی از کشور اسلواکی و ویزا را با مشاورین و کارشناسان شرکت رجبی از دست ندهید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

رشته رادیولوژی در دانشکده پزشکی جسنیوس

دانشکده پزشکی جسنیوس یک دانشکده پزشکی با آموزش مشترک در مارتین ، اسلواکی است ؛ این بازوی آموزشی پزشکی و تحقیقاتی دانشگاه کمنیوس است و یکی از سیزده دانشکده این دانشگاه است و تنها دانشکده ای است که در براتیسلاوا قرار ندارد.

دانشکده پزشکی جسنیوس به طور مداوم بر اساس رتبه بندی و رتبه بندی دانشگاه اسلواکی دانشکده پزشکی اسلواکی بوده است و به عنوان یکی از دانشکده های پزشکی برتر در اروپای مرکزی رتبه بندی شده است ، بیمارستان آموزشی اصلی آن ، بیمارستان دانشگاه مارتین ، همواره در بین بهترین بیمارستان ‌های اسلواکی رتبه ‌بندی شده است.

دانشکده پزشکی جسنیوس دارای دپارتمان های مختلف مانند علوم پایه ، پزشکی ، غیر پزشکی و کلینیک ها هست ؛ رشته رادیولوژی در این دانشکده به زبان اسلواکی و در مقاطع تحصیلی مختلف کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و فوق تخصص ارائه می شود

رشته رادیولوژی در دانشکده پزشکی جسنیوس

رادیولوژی در دانشگاه پائول ژوزف شافاریک در کوشیتس

دانشگاه پائول ژوزف شافاریک در کوشیتس یک دانشگاه واقع در کوشیتس، اسلواکی است که در سال 1959 تاسیس شد و در پنج دانشکده سازماندهی شده است که شامل دانشکده پزشکی ، دانشکده علوم ، دانشکده حقوق ، دانشکده مدیریت دولتی و دانشکده هنر می باشد.

دانشکده پزشکی دانشگاه پاول جوزف شافاریک یک مؤسسه آموزشی و علمی است که تحصیلات عالی را در زمینه مطالعات دکترا و برنامه های بهداشت عمومی ارائه می دهد ، دانشکده پزشکی قدیمی ترین مؤسسه دانشگاه پاول جوزف شافاریک است و در سال 1948، 11 سال قبل از تأسیس دانشگاه تأسیس شد.

گروه رادیولوژی آموزش بالینی UPJŠ LF دانشجویان کارشناسی ، دندانپزشکی و پرستاری را آموزش می دهد ، کادر آموزشی تصویر کلینیک و مطالب متنی سخنرانی های موضوعی را برای دانشجویان دندانپزشکی و پرستاری تهیه می کند و در فعالیت های تحقیقاتی با تمرکز بر موضوع تشخیص بیماری ها با استفاده از روش های تصویربرداری برای اجرای روش های تشخیصی جدید در عمل شرکت دارد.

دانشجویان محصل در دپارتمان رادیولوژی این دانشگاه با استفاده از تکنیک های تصویربرداری – رادیوگرافی اشعه ایکس ، فلوروسکوپی اشعه ایکس ، اولتراسوند ، ماموگرافی ، CT و MRI تشخیص جامع را ارائه می دهند.

برترین دانشگاه های اسلواکی برای رادیولوژی رشته های دیگری مانند پرستاری را نیز ارائه می دهند که طرفداران بسیاری در جهان دارد ؛ برای آشنایی هر چه بهتر با شرایط تحصیل در این رشته ، مقاله تحصیل رشته پرستاری در اسلواکی را بخوانید.

هزینه تحصیل رادیولوژی در اسلواکی ​

هزینه تحصیل رادیولوژی در اسلواکی

هزینه تحصیل در اسلواکی بسته به رشته تحصیلی ، زبان تحصیل ، مقطع تحصیلی و دانشگاه محل تحصی متفاوت است ، تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی 5000 یورو برای هر سال تحصیلی است ، علاوه بر هزینه تحصیل افراد علاقمند به تحصیل در این کشور بایستی مبلغی را برای پوشش هزینه زندگی خود در نظر بگیرند که این هزینه بسته به شهر و سبک زندگی دانشجو متغیر است و حدود 900 یورو برای هر ماه می باشد.

چارت درسی رادیولوژی در دانشگاه های اسلواکی

چارت درسی رادیولوژی اطلاعات دانش و مهارت های لازم را که دانشجویان پزشکی باید در طول دوره آموزشی خود کسب کنند ارائه می دهد ، هر دانشجو برای اتمام دوره کارشناسی خود ملزم به گذراندن 240 واحد درسی است که در هشت ترم ارائه می شود :

در طول سال های اول یا همان ماژول U-I دانشجویان دروس تخصصی زیر را می گذراند :

اصول زیست شناسی تشعشعی و حفاظت در برابر تشعشع ، اصول تکنیک های رادیولوژی ؛ محیط های کنتراست در رادیولوژی

و در ماژول U-II دانشجویان با نحوه تصویربرداری پستان ، رادیولوژی قلب و عروق ، رادیولوژی قفسه سینه ، رادیولوژی گوارش و شکم ، رادیولوژی زنان و زایمان ، تصویربرداری سر و گردن ، رادیولوژی مداخله ای ، تصویربرداری اسکلتی عضلانی ، نور رادیولوژی ، رادیولوژی کودکان و رادیولوژی ادراری تناسلی آشنا می شوند.

سال اول : ریاضیات ، فیزیک ، فیزیولوژی ، آناتومی ، مقدمه ای بر رادیولوژی ( مبانی فیزیکی تشکیل تصویر شامل اشعه ایکس معمولی ، توموگرافی کامپیوتری ، آنژیوگرافی ، MMG، تصویربرداری رزونانس مغناطیسی و سونوگرافی ) ؛ تکنیک های تصویربرداری ترکیبی PACS ؛ هوش مصنوعی ؛ اصول حفاظت در برابر اشعه ، مواد حاجب ؛ نورورادیولوژی مغز 1 ؛ رادیولوژی قفسه سینه ، رادیولوژی سینه ؛ نورورادیولوژی 2 ستون فقرات ، رادیولوژی سر و گردن ؛ رادیولوژی شکم ؛ رادیولوژی قلب و عروق.

سال دوم : آناتومی ، آسیب شناسی ، فیزیک پرتو شناسی ؛ مقدمه ای بر تشخیص رادیویی روش های تحقیق رادیولوژی عصبی ؛ رادیولوژی کودکان – اشعه ایکس، CT، MR ؛ رادیولوژی قفسه سینه – اشعه ایکس، سی تی ؛ رادیولوژی شکم، لگن – اشعه ایکس، USG، CT، MR ؛ همراه با واحد های عملی بررسی GIT با روش های تصویربرداری ؛ بررسی سیستم اسکلتی عضلانی، تروماتولوژی استخوان.

سال سوم : معاینه رادیولوژی در هماتولوژی و غدد درون ریز ؛ تصویربرداری پستان – DMG، USG، MRI، بیوپسی ؛ آنژیولوژی ؛ معاینه سیستم عروقی – مداخله ؛ معاینه رادیولوژی در هماتولوژی و غدد درون ریز

سال چهارم : تکنیک های بالینی ، تعمیرات و نگهداری دستگاه ها ؛ کارآموزی ؛ پایان نامه کارشناسی

رشته رادیولوژی در دانشگاه های معتبر کشور انگلستان هم با چارتی کامل و به روز ارائه می شود ، سری به مقاله تحصیل رشته رادیولوژی در انگلستان بزنید و با شرایط تحصیل در برترین دانشگاه های جهان آشنا شوید.

برخی نکات مهم درمورد اقامت و زندگی در کشور اسلواکی و اتحادیه اروپا از طریق تحصیل با مطالعه مطالب زیر

زبان تحصیل رادیولوژی در اسلواکی

تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی به زبان اسلواکی ارائه می شود ؛ برای تحصیل به این زبان تسلط به زبان اسلواکی در سطح b2 مورد نیاز است ، افراد علاقمند به فراگیری این زبان می توانند در دوره های ارائه شده در این کشور شرکت کرده و دانش زبانی مورد نیاز را فراهم کنند.

البته برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم است ؛ برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به این زبان مورد نیاز است

آزمون های ورودی رادیولوژی اسلواکی

برای پذیرش و تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی ، اتمام دوره دبیرستان و نمرات دروس زیست شناسی ، فیزیک و ریاضی مورد نیاز است و ملاک پذیرش شرکت و قبولی در آزمون ورودی نیست.

در خصوص ورود به رشته داروسازی هم سخت گیری زیادی در دانشگاه های اسلواکی به عمل نخواهد آمد ، مقاله تحصیل رشته داروسازی در اسلواکی را بخوانید.

اخذ پذیرش از دانشگاه ها و مراکز علمی مختلف توسط کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی را شما هم میتوانید تجربه کنید، اگر چه بررسی های لازم درمورد شرایط شما ضروری است اما ما میتوانیم وعده قبولی شما در هر دانشگاهی که شرایطش را داشته باشید بدهیم.

ویدیو روبرو نمونه هایی از پذیرش های اخذ شده توسط همکاران ما برای مشتریان عزیز شرکت رجبی است.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در اسلواکی

اسلواکی یکی از گزینه های موجود برای تحصیل در رشته های پزشکی است و به عنوان یک کشور اروپایی فرصت های خاصی را برای دانشجویان خود فراهم می کند البته بدون شک تحصیل در این کشور به دور از چالش و دشواری نیست ، در ادامه با مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در اسلواکی آشنا خواهیم شد.

مزایا و معایب تحصیل رادیولوژی در اسلواکی

مزایای تحصیل رادیولوژی در اسلواکی

  • تحصیل در رشته رادیولوژی در دانشگاه های معتبر در سطح جهان
  • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
  • بازار کار مناسب در اسلواکی و سایر کشور های اروپایی پس از تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع تحصیلات تکمیلی

معایب تحصیل رادیولوژی در اسلواکی

  • رشته رادیولوژی در مقطع کارشناسی به زبان اسلواکی ارائه می شود
  • فراگیری زبان اسلواکی دشوار است.

تحصیل رشته میکروبیولوژی در اسلواکی هم مزایای بسیاری دارد ، اگر از علاقه مندان این رشته هستید ، حتما مقاله لینک شده را ببینید.

 

مقالات زیر را بخوانید و نظراتتان درمورد تحصیل رادیولوژی در دیگر کشور هارا در انتهای مطلب بیان کنید

بازار کار و درآمد رادیولوژی در اسلواکی

مسیر های شغلی مختلفی در زمینه رادیولوژی وجود دارد ، فارغ التحصیلان رشته رادیولوژی از دانشگاه های اسلواکی می توانند در مشاغل رادیولوژیست ، تکنسین رادیولوژی ، تکنولوژیست رادیولوژی ، پرستار رادیولوژی و دستیار رادیولوژی در بیمارستان ها ، درمانگاه ها و کلینیک ها مشغول به کار شوند.

متوسط حقوق ناخالص رادیولوژیست در اسلواکی 128 668 یورو یا معادل ساعتی 62 یورو است ؛ علاوه بر این، آنها به طور متوسط 11940 یورو پاداش دریافت می کنند ، یک رادیولوژیست با 1 تا 3 سال تجربه به طور متوسط 83 987 یورو حقوق دریافت می کند ، از طرف دیگر، یک رادیولوژیست سطح ارشد با 8 سال سابقه تجربه به طور متوسط 176 347 یورو حقوق دریافت می کند.

برای شناخت هر چه بهتر برترین مشاغل اسلواکی و یا دریافت لیست حرفه های مورد نیاز این کشور ، جهت مهاجرت کاری ، به مقاله کار در اسلواکی مراجعه نمایید.

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله در خصوص تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی با شما سخن گفتند برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما از طریق بخش دیدگاه در تماس باشید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی

هزینه تحصیل رادیولوژی در این کشور 5000 یورو برای هر سال تحصیلی است ، علاوه بر هزینه تحصیل افراد علاقمند به تحصیل در این کشور بایستی مبلغی را برای پوشش هزینه زندگی خود در نظر بگیرند که این هزینه بسته به شهر و سبک زندگی دانشجو متغیر است و حدود 900 یورو برای هر ماه می باشد.

دوره کارشناسی رادیولوژی در اسلواکی 4 سال طول می کشد ، برای پذیرش در این رشته اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان در رشته های تجربی و ریاضی مورد نیاز است ؛ علاوه بر دیپلم دبیرستان نمرات متوسط به بالا در دروس زیست شناسی ، ریاضی و فیزیک الزامی است.

رشته رادیولوژی در دانشگاه های اسلواکی به زبان اسلواکی ارائه می شود ؛ برای تحصیل به این زبان تسلط به زبان اسلواکی در سطح b2 مورد نیاز است.

برای پذیرش در رشته رادیولوژی اتمام دوره دبیرستان و نمرات دروس زیست شناسی ، فیزیک و ریاضی مورد نیاز است و ملاک پذیرش شرکت و قبولی در آزمون ورودی نیست.

در مقاله فوق مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی با توجه به اهمیت علم رادیولوژی در دنیای امروز نحوه تحصیل رشته رادیولوژی در اسلواکی را بررسی و بیان کردند ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در سایر زمینه های تحصیل در این کشور با دفاتر شرکت در شیراز و دفاتر مرکزی و غرب تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به اسلواکی اطلاعاتی به روز و کامل در خصوص شناخت راه های قانونی مهاجرت به این کشور را کسب نمایید.

بررسی سابقه ما از دیدگاه مشتریان به شما برای اعتماد و شروع مسیر مهاجرتتان با شرکت رجبی، قطعا کمک میکند

پخش ویدیو
پخش ویدیو
پخش ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه