مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها

دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها

اگر به دنبال تحصیل مناسب با رشته خود در خارج از کشور می باشد اما از رتبه دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها اطلاعی ندارید ، با خواندن ادامه این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی می توانید اطلاعات مفیدی در این خصوص بدست آورید . مشاورین و کارشناسان ما در زمینه ارزانترین کشور برای مهاجرت تحصیلی شما را به طور کامل راهنمایی خواهند کرد .

بررسی دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها

هزاران دانشگاه در سر تا سر جهان وجود دارد ، اما تنها تعداد انگشت شماری به عنوان بهترین ها شناخته شده اند . مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهان اخیرا لیستی از دانشگاه های برتر دنیا را منتشر کرده و همچنین بهترین دانشگاه ها را در کشورهای خاص و قاره ها ذکر کرده است .

مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی بر اساس این لیست ، دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها که جزء رتبه های برتر در سطح جهان هستند را مشخص نموده اند تا به شما عزیزان در این امر یاری رسانند .

دانشگاه بوئنوس آیرس آرژانتین

دانشگاه بوئنوس آیرس بزرگترین دانشگاه آرژانتین است که حدود 300000 دانشجو دارد . به ویژه برای ساختار ” علم و تکنیک ” آن که از حدود 6،000 محقق در بیش از 1500 پروژه تحقیقاتی تشکیل شده ، در بین بهترین دانشگاه های اروپا شناخته شده است . سه برنده جایزه نوبل در دانشگاه حضور داشتند : دکتر برناردو هوسی ، فدریکو للویر و سزار مولسین . رتبه این دانشگاه 378 در سطح جهان می باشد .

دانشگاه سیدنی استرالیا

دانشگاه سیدنی در سال 1850 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 51،400 دانشجو دارد . این دانشگاه در برنامه آموزشی حسابداری و مالی و حقوق در سطح جهانی دارای رتبه هشتم است و در سطح جهان نیز رتبه 95 را دارا است . این دانشگاه اکنون در بین لیست دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها قرار دارد .

دانشگاه وین اتریش

دانشگاه وین توسط Duke Rudolph IV در سال 1365 تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در دنیای آلمانی است . این دانشگاه حدود 92000 دانشجو و 6700 کارمند دانشگاهی دارد . نه برنده جایزه نوبل از طریق تدریس یا تحقیق در دانشگاه حضور داشته اند . رتبه این دانشگاه در سطح جهان 205 می باشد .

دانشگاه کاتولیک لوون بلژیک

رتبه جهانی 94 ، Katholieke Universiteit Leuven دارای حدود 41،300 دانشجو است و آموزش به زبان انگلیسی و هلندی را ارائه می دهد . دوره ها مبتنی بر تحقیق هستند و دانشکده های آن برنامه های کارشناسی سه ساله و برنامه های یک یا دو ساله ارشد را ارائه می دهند .

تعداد دانشجویان بین المللی در دانشگاه برابر با 7،400، تقریبا دو برابر آنچه 10 سال پیش بود ، است . فارغ التحصیلان مشهور این دانشگاه پل بلک ، مدیر عامل شرکت نستله و هرمان وان رامپوی ، رئیس شورای اروپا می باشند . رتبه جهانی این دانشگاه در لیست دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها ، 94 می باشد .

دانشگاه سائوپائولو برزیل

دانشگاه سائو پائولو در مقايسه با بسياري از دانشگاه ها نسبتا تازه تاسیس است و در سال 1934 تأسيس شده است . تحصیل در اين دانشگاه رایگان است که براي دانشجويان مهم است . دانشگاه هر ساله حدود 150،000 درخواست از سراسر جهان دارد که تنها حدود 11500 مورد پذیرفته می شوند . پردیس اصلی آن در شهر ثروتمند سائو پائولو واقع شده است ، اما 90،000 دانشجو در میان هفت شهر در دانشگاه های مختلف تحصیل می کنند . رتبه این دانشگاه 131 می باشد .

دانشگاه تورنتو کانادا

دانشگاه تورنتو حدود 83000 دانشجو را در سه پردیس آموزش می دهد . سه پردیس آن در تورنتو ، میسی سوگا و در اسکاربرو واقع شده اند . دانشجویان آن فقط از کانادا نیستند ، و از بیش از 150 کشور در آن مشغول به تحصیل هستند . بیش از 700 برنامه کارشناسی و بیش از 400 برنامه کارشناسی ارشد در این دانشگاه در دسترس است ، اما این دانشگاه به شدت از برنامه های آموزشی ، انگلیسی و جغرافیایی برخوردار است . رتبه این دانشگاه در سطح جهانی 31 می باشد .

دانشگاه کاتولیک مقدس شیلی

دانشگاه کاتولیک مقدس شیلی یک دانشگاه خصوصی با حدود 22654 دانشجو است . در طول چند سال ، دانشگاه پیشرفت هایی در زمینه های مختلف از جمله شیمی ، مهندسی و پزشکی داشته است . نفوذ آن حتی به امریکا نیز گسترش یافته است ، در سال 2011، دانشگاه نوتردام قراردادی را با PUC برای یک برنامه کارشناسی ارشد دوگانه در مهندسی عمران و علوم زمین شناسی امضا کرد . رتبه این دانشگاه در سطح جهانی 450 است .

دانشگاه پکن چین

دانشگاه پکن در حدود 24000 دانشجو را آموزش می دهد . این دانشگاه به اعضای آکادمی علوم چین ، آکادمی مهندسی چین و آکادمی علوم جهانی سوم خود افتخار می کند . رشته شیمی این دانشگاه در جهان رتبه 15 را دارا است .و رتبه خود دانشگاه در سطح جهانی 55 است .

دانشگاه چارلز در پراگ جمهوری چک

قدمت دانشگاه چارلز در پراگ به سال 1348 می رسد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است . با توجه به وب سایت دانشگاه ، نرخ بیکاری برای فارغ التحصیلان آن کمتر از 2.5 درصد است . رتبه این دانشگاه در سطح جهانی 313 است .

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

دانشگاه کپنهاگ تقریبا 38،000 دانشجو در چهار پردیس خود دارد و برنامه هایی را در زمینه های بهداشت و پزشکی ، علوم انسانی ، حقوق ، علوم ، علوم اجتماعی و الهیات ارائه می کند . در این دانشگاه دانشجویان و استادان در روز جمعه با هم در تعطیلات آخر نشستی دارند . این دانشگاه دارای اتحاد با چندین دانشگاه دیگر، از جمله دانشگاه ییل ، دانشگاه توکیو و دانشگاه کمبریج است . رتبه یاین دانشگاه در سطح جهانی 79 است .

اکول نرمال سوپریور در پاریس فرانسه

تحصیل در دانشگاه اکول نرمال سوپریور در پاریس بسیار رقابتی است و تنها در حدود 2700 دانشجو می توانند در آن تحصیل کنند . این دانشگاه فارغ التحصیلان بسیار معروفی دارد از جمله فیلسوف میشل فوکو و شیمیدان لوئی پاستور . رشته های فلسفه و ریاضی این دانشگاه در سطح جهانی دارای رتبه خوبی هستند و خود دانشگاه در رتبه 35 جهانی قرار دارد .

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ آلمان

دانشگاه لودویگ ماکسیملیان مونیخ دوره های مختلفی را در زمینه های مختلف از جمله حقوق ، علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و پزشکی ارائه می دهد . برنامه فیزیک آن در جهان رتبه 13 را دارد و رشته تاریخ و باستان شناسی و برنامه های شیمی آن رتبه 27 را دارند . رتبه این دانشگاه رد سطح جهانی 82 است .

دانشگاه هنگ کنگ

دانشگاه هنگ کنگ در سال 1912 تاسیس شد و یکی از اولین فارغ التحصیلان آن دکتر سان یتسن بود که به عنوان بنیانگذار چین مدرن در نظر گرفته شد . این دانشگاه فرصت های شگفت انگیزی برای فارغ التحصیلان ارائه می دهد که در طی هفت سال گذشته ، میزان اشتغال آن ها 100 درصد بوده است . رتبه این دانشگاه در سطح جهان 155 است .

موسسه فناوری هند دهلی

موسسه فناوری هند دهلی نو یکی از هفت فناوری ساخته شده برای پیشبرد تحصیل در این زمینه در کشور هند است . علاوه بر قرار گرفتن در میان لیست دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها ، این دانشگاه به عنوان یک مؤسسه مهم ملی در هند نامگذاری شد که یک عنوان معتبر است که به این معنی است که این موسسه نقش بزرگی در آموزش پرسنل بسیار ماهر در یک منطقه خاص دارد .

این دانشگاه دارای بخش هایی برای چندین حوزه مهندسی ، مانند برق و مهندسی عمران ، و همچنین برای رشته هایی مانند علوم انسانی و ریاضیات است . رتبه جهانی این دانشگاه 328 است .

کالج ترینیتی دوبلین ایرلند

کالج ترینیتی دوبلین در سال 1592 تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه ایرلند است . پردیس دانشگاه با 17000 دانشجو بسیار متنوع است و دارای 188 ملیت های مختلف است و بیش از 50 درصد از دانشجویان آن از خارج از دوبلین می باشند . با توجه به رتبه بندی جهانی دانشگاه QS ، کالج ترینیتی در زمینه های حسابداری و مالی و علوم زیست شناسی بیشترین امتیاز را دارد و رتبه جهانی این دانشگاه 200 می باشد .

دانشگاه ساپینزا رم ایتالیا

دانشگاه ساپینزا رم در سال 1303 تاسیس شد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است . در حال حاضر به شدت رشد کرده است و دارای 125،000 دانشجو ، 59 کتابخانه ، و 21 موزه است . رتیه این دانشگاه در سطح جهانی 91 است .

دانشگاه توکیو ژاپن

دانشگاه توکیو دارای 28،113 دانشجو است که اکثریت بزرگی از آنها برای تحصیل در رشته مهندسی به این دانشگاه رفته اند . چرا که این دانشگاه برای برنامه مهندسی مدرن و ساختمانی در جهان رتبه چهارم را دارد و برنامه مهندسی شیمی آن نیز رتبه هفتم را دارد . پنجاه نخست وزیر ژاپن در دانشگاه توکیو تحصیل کرده اند و رتبه جهانی این دانشگاه 22 است .

دانشگاه ملی مکزیک

دانشگاه ملی مکزیک قدیمی ترین دانشگاه آمریکای شمالی است که در سال 1551 تاسیس شده است . این دانشگاه همچنین یکی از بزرگترین ها در میان دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها است که 337،763 دانشجو از خود مکزیک و سراسر جهان دارد . علاوه بر دانشکده های دانشگاهی آن ، دارای مدارس ملی موسیقی ، صنایع پلاستیک ، پرستاری و مامایی و کارهای اجتماعی است . رتبه این دانشگاه در سطح جهانی 337 است .

دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت 29755 دانشجو دارد و 50 مدرک کارشناسی و 169 مدرک کارشناسی ارشد دارد .رتبه جهانی این دانشگاه 88 است .

دانشگاه اوکلند نیوزیلند

دانشگاه اوکلند در سال 1883 تاسیس شد . دانشجویان از بیش از 93 کشور برای تحصیل به دانشگاه می  روند و از برنامه های رتبه بندی شده در سطح جهان ، از جمله حسابداری و امور مالی ، قانون ، سیاست ، آموزش و روانشناسی استفاده می کنند . رتبه جهانی این دانشگاه 273 است .

دانشگاه اسلو نروز

دانشگاه اسلو ، قدیمی ترین دانشگاه در نروژ است و پنج برنده جایزه نوبل از آن فارغ التحصیل شده است . حدود 27000 دانشجو دارد ، و محبوب ترین رشته های این دانشگاه علوم انسانی و و به دنبال آن علوم اجتماعی است . چندین نخست وزیر نروژ در این دانشگاه حضور داشتند . رتبه جهانی این دانشگاه 111  است .

دانشگاه دولتی لومونسف مسکو روسیه

دانشگاه دولتی مسکو لومونسف ، پردیس دانشگاه دارای 1000 ساختمان و 3،280،839 فوت مربع فضا دارد . سیستم کتابخانه آن 9 میلیون کتاب دارد که یکی از بزرگترین در روسیه است . این دانشگاه حدود 47،000 دانشجو دارد و 12 نفر از فارغ التحصیلان آن برندگان جایزه نوبل هستند . بر اساس لیست دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها ،رتبه جهانی این دانشگاه 48 است .

دانشگاه خلیفه سعود عربستان

دانشگاه خلیف سعود در سال 1957 تاسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه در عربستان سعودی است . رتبه این دانشگاه در سطح جهانی 420 است .

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور یک رویکرد جهانی برای آموزش را در نظر می گیرد و در عین حال تأکید بر دیدگاه های آسیایی دارد . دانشگاه سه پردیس در سنگاپور دارد و برای تحقیقات خود در زمینه مهندسی ، علوم زیستی و زیست پزشکی ، علوم اجتماعی و علوم طبیعی شناخته شده است .

این دانشگاه حدود 37،500 دانشجو دارد و فارغ التحصیلان شامل چندین رئیس جمهور سنگاپور و همچنین مارگارت چان ، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی است . در بین دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها ، رتبه جهانی این دانشگاه 74 است .

دانشگاه ویتواتزرند آفریقای جنوبی

دانشگاه ویتواتزرند ، که اغلب به عنوان ” ویتس ” شناخته می شود ، دارای حدود 28000 دانشجو است . این دانشگاه همچنین دارای منابع گسترده ای از جمله دو کتابخانه و 14 کتابخانه دیجیتالی ، 14 موزه و گالری های هنری و بیش از 100 باشگاه دانشجویی است . رتبه جهانی این دانشگاه 114 است .

دانشگاه ملی سئول کره جنوبی

دانشگاه ملی سئول اولین دانشگاه ملی کره جنوبی است و شامل 28011 دانشجو است . رتبه جهانی این دانشگاه 24 می باشد . در پایان این مقاله چنانچه در رابطه با دانشگاه های قابل تحصیل در همه کشور ها و اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی سوالی در ذهن داشتید ، کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما عزیزان می باشند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *