مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

کشور سنگاپور برای کسانی که میخواهند به یک کشور آسیایی با امکانات پیشرفته مهاجرت نمایند انتخاب خوبی به شمار میرود . مهاجرت به این کشور از روش های مختلف امکان پذیر است که در زیر به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به سنگاپور می پردازیم . مشاوران ما در موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی می توانند بهترین مشاور شما در این زمینه باشند . توجه به این نکته کاملاً ضروری می باشد که کشور سنگاپور کشوری مهاجر پذیر نبوده و اخذ اقامت دائم از این کشور به راحتی میسر نخواهد بود .

رشد صنعتی و اقتصادی سنگاپور باعث شده که این کشور در رده برخی از کشورهای اروپایی قرار بگیرد . سنگاپور دارای دانشگاه های برتر در آسیا می باشد که توانسته در برخی از زمینه ها رتبه جهانی را کسب نماید و به همین دلیل توانسته مقصد بسیاری از دانشجویان باشد . در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در این کشور می پردازیم .

درباره مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

کشور سنگاپور کوچکترین کشور در جنوب شرقی آسیا با پایتختی شهری به نام سنگاپور است که یکی از مراکز تجاری و داد و ستد در جهان محسوب میشود . این کشور که بسیار ثروتمند و مدرن است سال ها مستعمره بریتانیا بود و نهایتا در سال 1963 استقلال خود را به دست آورد . آب و هوای سنگاپور گرم و مرطوب است و میزان بارندگی سالانه در آن زیاد می باشد .

واحد پول رسمی کشور دلار سنگاپور است و اقتصادی متکی بر خدمات و صنعت دارد . چهار زبان انگلیسی ، مالایی ، چینی و تامیا به عنوان زبان رسمی شناخته میشوند اما زبان های بومی بسیاری در میان مردم کشور وجود دارد . در حدود 45% از پنج میلیون جمعیت این کشور پیرو آیین بودایی و تائو هستند . بد.ک ، بیشان ، بوتیک باتوک و کلمنتی از شهرهای مهم این کشور محسوب میشوند .

تحصیل در سنگاپور دارای مزایای زیادی برای دانشجویان است که میتوان به برخی از آنها اشاره کرد :

  1. تحصیل در کشوری پیشرفته با کیفیت زندگی بالا
  2. دانشگاه های با سطح آموزش عالی و رتبه های جهانی
  3. امکان رفت و آمد آسان از ایران به این کشور
  4. امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار و اخذ اقامت پس از مدتی

 شرایط مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

دانشگاه های این کشور به منظور مهاجرت تحصیلی به سنگاپور به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میشوند که از 34 دانشگاه آن 6 دانشگاه دولتی می باشند . دو دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فنی نانیانگ رتبه زیر 50 را در جهان دارند . زبان تدریس در این کشور انگلیسی می باشد که برای درخواست باید نمره موردنظر دانشگاه در زبان انگلیسی را داشته باشید که معمولا نمره 6 آیلتس به بالا می باشد .

دانشجویان در سنگاپور

فرد متقاضی باید مدرک دیپلم خود به همراه ریز نمرات و بقیه مدارک موردنیاز مانند گواهی سلامت و عدم سوء پیشینه ، حساب بانکی کافی ، نامه پذیرش از دانشگاه و غیره را به سفارت تحویل داده و درخواست ویزای تحصیلی نماید . به محض دریافت ویزای تحصیلی فرد باید محل اقامت خود در سنگاپور را مشخص کند و مراحل ثبت نام خود را انجام دهد . دانشجویان در هنگام تحصیل با توجه به مقطع تحصیلی میتوانند ساعاتی را در هفته به کار مشغول شوند .

مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در سنگاپور

تحصیل در مقطع لیسانس

تمامی رشته ها در دانشگاه های این کشور در مقطع لیسانس ارائه میشوند . زبان تدریس نیز انگلیسی می باشد . برای تحصیل همانطور که در بالا گفته شد نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارید که میتوانید در کالج های این کشور دوره های مخصوص یادگیری زبان را گذرانده و سپس آزمون ورود به دانشگاه را بدهید .

به دلیل استقبال از دانشگاه های سنگاپور شرایط پذیرش کمی سخت تر شده است اما با کمی تلاش میتوان به آن دست یافت . معدل آخرین مدرک تحصیلی شما نباید از 17 کمتر باشد . تحصیل در دوره لیسانس چهار سال به طول می انجامد و هزینه متناسب با دانشگاه و رشته تحصیلی متغیر است . دانشجویان میتوانند 10 ساعت در هفته به کار مشغول شوند .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

دانشگاه های کشور سنگاپور در مقطع فوق لیسانس دانشجویان با رزومه قوی را بورسیه می نمایند . تحصیل در این مقطع در اکثر رشته ها امکان پذیر است و دو سال طول میکشد . دانشجویان باید مدرک دوره لیسانس خود به همراه مدرک زبان انگلیسی را برای دانشگاه ارسال نمایند و در صورت تایید دانشگاه نامه پذیرش را دریافت نمایند .

تحصیل در این مقطع میتواند امکان گرفتن بورسیه در دوره دکترا را برای شخص فراهم نماید . مدرک دانشگاه های این کشور در اکثر نقاط جهان پذیرفته شده است و میتوان در کشورهای دیگر به کار یا ادامه تحصیل مشغول شد . دانشجویان می توانند 16 ساعت در هفته به کار مشغول شوند .

تحصیل مقطع دکترا در سنگاپور

برای تحصیل در این مقطع دانشجویان باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند و داشتن مدرک زبان با نمره بالا در اخذ پذیرش میتواند بسیار موثر باشد . دانشجویان میتوانند با ارائه تز خود به یک استاد و جلب نظر او برای حمایت از موضوعشان بورسیه این کشور را دریافت نمایند . دوره تحصیل در مقطع دکترا در حدود چهار سال بوده و در صورت دریافت بورسیه تحصیل برای دانشجو کاملا رایگان شده و کمک هزینه جهت زندگی نیز به او تعلق میگیرد . دانشجویان حق کار به مدت 20 ساعت در هفته را درکنار تحصیلات خود دارند .

دانشگاه های سنگاپور

با درنظر گرفتن هزینه ای در حدود 900 دلار در ماه میتوان یک زندگی دانشجویی راحت را در پایتخت این کشور درنظر گرفت .

شایان ذکر است که شما میتوانید پس از اتمام تحصیلات ویزای خود را به ویزای کار تبدیل کرده و پس از پرداخت مالیات این کشور در طی چند سال اقامت موقت داشته باشید .

موسسه مهرآفرین رجبی با داشتن بهترین وکلا و متخصصان در امور اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان که علاقه مند به اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به سنگاپور هستید می باشد . البته دقت کنید که اخذ ویزای تحصیلی تنها یکی از راه های مهاجرت به سنگاپور به صورت موقت می باشد و میتوان از روش های دیگر نیز به اقامت موقت این کشور رسید . مشاورین ما در دفاتر مختلف آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما در این زمینه می باشند .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *