اتریش

دانشگاه های مهندسی برق اتریش

دانشگاه های مهندسی برق اتریش

یکی از رشته های پر طرفدار و پر کاربرد در زمینه های مهندسی ، مهندسی برق است که در بهترین دانشگاه های اتریش هم تدریس می شود . این رشته تحصیلی در جوامع امروزی کاربرد بسیاری دارد ، به همین دلیل تقاضا برای تحصیل در این رشته تحصیلی در دانشگاه های معتبر و برتر جهان بسیار بالا است . کشور اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که دانشگاه های صنعتی آن سالانه میزبان صدها دانشجوی علاقمند به این رشته تحصیلی از سراسر جهان می باشد . در این مقاله که با تلاش مشاورین مجرب موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی نگارش شد ، دانشگاه های مهندسی برق اتریش به علاقمندان تحصیل در این رشته تحصیلی معرفی شده است .

معرفی دانشگاه های مهندسی برق اتریش

اتریش یکی از کشور های اروپای مرکزی است که از سمت شمال با آلمان و جمهوری چک ، از سمت شرق با اسلواکی و مجارستان ، از سمت جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از سمت غرب با سوئیس و لیختنشتاین مرز مشترک دارد . جمعیت ساکنین این کشور بالغ بر 8 میلیون نفر است . مساحت این کشور حدود 83855 کیلومتر مربع است که از نه ایالت تشکیل شده است .

شهر های مهم این کشور وین ، گراتس ، اینسبروک ، زالتسبورگ ، کلاگن فورت ، لینتس ، لئوبن ، آیزن اشتات و فیلاخ می باشد . بزرگ ترین شهر و پایتخت این کشور وین نام دارد . زبان رسمی این کشور زبان آلمانی و واحد پول آن یورو نام دارد . اتریش از نظر اقتصادی جایگاه ویژه ای در جهان دارد و یکی از ثروتمند ترین کشور های دنیا به شمار می آید . آلمان یکی از مهم ترین شرکای تجاری این کشور به شمار می آید .

تحصیل این رشته در دانشگاه های مهندسی برق اتریش در مقطع کارشناسی سه ساله است . این رشته تحصیلی در دانشگاه های این کشور در مقاطع کارشناسی سه ساله ، کارشناسی ارشد دو ساله و دکتری تخصصی سه تا چهار ساله ارائه می گردد . برای ورود به دانشگاه های اتریش و تحصیل در رشته مهندسی برق اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان الزامی است .

از آن جا که زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان آلمانی ارائه می گردد . البته این رشته تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد . برای ورود به دانشگاه های این کشور تسلط به یکی از دو زبان انگلیسی و آلمانی ضروری است .

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت تحصیلی به اتریش

برای تحصیل در اتریش ابتدا بایست شرایط ورود به دانشگاه های این کشور را بسنجیم و مدارک مورد نیاز دانشگاه های آن را بررسی کنیم و سپس با سنجیدن شرایط خود به هر اقدامی دست بزنیم . امکان تحصیل رایگان در اتریش در برخی از دانشگاه مهیاست که با بررسی بیشتر می توان بهترین انتخاب را داشت . مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های مهندسی اتریش:

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش از دانشگاه
 • گواهی تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رزومه تحصیلی
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی بسته به زبان مورد نظر برای تحصیل

مدارک اخذ ویزای تحصیلی اتریش

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های اتریش
 • گواهی تمکن مالی و پرینت حساب
 • اصل شناسنامه
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • پاسپورت معتبر ( کپی و اصل )
 • عکس پاسپورتی
 • گواهی رزرو خوابگاه و اجاره مسکن در اتریش

معرفی دانشگاه های برتر مهندسی برق اتریش

 • دانشگاه صنعتی وین : این دانشگاه بزرگترین دانشگاه و مرکز پژوهشی کشور اتریش در رشته های فنی و مهندسی می باشد که در سال 1815 در شهر وین تاسیس گردید . دانشگاه صنعتی وین بر اساس در رتبه بندی سال ۲۰۱۱ دانشگاه های فنی و مهندسی جهان QS رتبه ۸۱ را به خود اختصاص داد. این دانشگاه دارای هشت دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی برق و فناوری اطلاعات ، ریاضی ، فیزیک ، مهندسی شیمی و علوم رایانه می باشد . و یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی برق اتریش است .
 • دانشگاه صنعتی گراتس : این دانشگاه یکی از پنج دانشگاه در اشتایر مارک اتریش است که در سال 1811 تاسیس شد . این دانشگاه دارای هشت دانشکده می باشد . در حال حاضر بیش از 13000 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند . دانشگاه صنعتی گراتس دارای دانشکده های معماری ، مهندسی عمران ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق ، مهندسی مکانیک ، ریاضیات ، فیزیک و مهندسی شیمی می باشد .
 • دانشگاه علوم کاربردی اتریش : دانشگاه علوم کاربردی اتریش یکی از بالاترین دانشگاه های علمی کاربردی اتریش است که تحصیلات عالیه و مدرن را در سطح دانشگاه ارائه می دهد . این دانشگاه شامل دانشکده های مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، مدیریت نوآوری ، ارتباطات و رسانه ، بازاریابی جهانی و غیره می باشد .

زبان تدریس در رشته مهندسی برق در اتریش

به واسطه آن که زبان رسمی این کشور زبان آلمانی است ، دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور به زبان آلمانی ارائه می گردد . اما دانشگاه های مهندسی برق اتریش فرصتی برای دانشجویان بین المللی محصل در این کشور تدارک دیده اند که به واسطه آن دانشجویان بین المللی می تواند در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تحصیل کنند .

برای تحصیل به زبان آلمانی در دانشگاه های این کشور تسلط به زبان آلمانی در سطح B2 مورد نیاز است . در صورتی که برای تحصیل به زبان انگلیسی ارائه مدرک تافل و یا آیلتس برای اثبات تسلط به این زبان الزامی می باشد . حداقل نمره آیلتس قابل قبول برای تحصیل در این کشور 6.5 می باشد .

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه تحصیل رشته مهندسی برق در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی اتریش بسته به دولتی و غیر انتفاعی بودن آن ها متغیر است . به طور متوسط هزینه تحصیل در رشته مهندسی برق در این کشور حدود 1450 یورو برای هر سال تحصیلی می باشد . البته به طور قطع هزینه تحصیل در رشته های مهندسی در دانشگاه های غیر انتفاعی بیشتر خواهد بود .

اتریش یکی از کشور های ثروتمند در جهان است و یکی از گران ترین و پر هزینه ترین هزینه های زندگی را دارا است . به طور متوسط هر فرد برای پوشش هزینه های زندگی خود شامل غذا ، حمل و نقل ، پوشاک و غیره در اتریش حدود 300 تا 550 یورو برای هر ماه نیاز خواهد داشت . هزینه زندگی و اجاره مسکن در اتریش به ترتیب 143 و 92 درصد بیشتر از ایران است . بنابراین هنگام مهاجرت به اتریش به رقم هزینه ها توجه خاص داشته باشید .

کار ضمن تحصیل در اتریش

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های مهندسی برق اتریش امکان کار همزمان با تحصیل در این کشور است . از این رو کلیه دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های اتریش می توانند به صورت پاره وقت تا 10 ساعت در هفته در این کشور کار کنند ، تنها به این شرط که کار دانشجویی آن ها به تحصیل آن ها لطمه ای وارد نکند . درآمد تقریبی کار دانشجویی در این کشور حدود 350 یورو برای هر ماه می باشد که می تواند به عنوان کمک هزینه ای برای هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بررسی شود .

در مقاله فوق تلاش گردید دانشگاه های مهندسی برق اتریش به مشتاقان تحصیل در رشته های مهندسی در خارج از کشور معرفی شده ، جزئیات ضروری در مورد پذیرش و تحصیل در این رشته به دقت بیان گردید . مشاورین ارشد موسسه مهر آفرین رجبی در دفاتر تهران و شیراز آماده پاسخگویی و مشاوره در مورد تمامی مراحل مهاجرت از جمله مهاجرت کاری به اتریش به شما عزیزان می باشند .

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

8 دیدگاه در “دانشگاه های مهندسی برق اتریش

 1. Řĕžã §âěěđī گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید من و برق صنعت میخونم میخواستم بدونم بعد از دریافت مدرک دیپلم چطوری بورسیه تحصیلی برای کشور اتریش بگیرم
  ممنون میشم جواب بدید…!!

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر دانشگاه های دولتی اتریش مد نظر دارید باید دانشجوی لیسانس برق در دانشگاه های دولتی ایران باشید، در این صورت می‌تواند پذیرش دانشگاه های دولتی اتریش را دریافت کنید. ولی بدون ارائه قبولی کنکور ایران میتوانید در دانشگاه های خصوصی با هزینه تقریبی 10000 یورو در سال تحصیل کنید. در هر دو صورت تحصیل به زبان آلمانیست و می‌توانید قبل از ورود به دانشگاه زبان آلمانی را در کالج زبان آموزش ببینید .

   با تشکر از سوال شما

 2. amir گفت:

  سلام خسته نباشید
  قبولی در دانشگاه های علمی کاربردی راحت تره؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   تفاوتی ندارد باید شرایط لازم برای ورود به دانشگاه را داشته باشید. در صورتی که دانشگاه های رایگان را مد نظر دارید می بایست به زبان آلمانی تحصیل کنید و به شما پذیرش مشروط داده می شود، ضمن اینکه نیاز هست قبولی دانشگاه سراسری ایران در مقطع مورد نظر تان را داشته باشید و حدود 4 ترم تحصیل کرده باشید. در صورتی که کورس انگلیسی را مد نظر داشته باشید باید مدرک آیلتس از ایران ارائه بدهید .

   با تشکر از سوال شما

 3. ب ص گفت:

  سلام منظورتون از دانشگاه علوم کاربردی اتریش چیه؟
  میشه لینک دانشگاه یا اسم انگلیسیشو بدونم؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   در کشور اتریش دانشگاه های علمی کاربردی با نام fachhochschule شناخته شده اند که تفاوت آنها با دانشگاه های دیگر در میزان آموزش های عملی ست. می توان گفت که تلاش دانشگاههای علمی کاربردی آماده سازی دانشجو، برای ورود به بازار کار می باشد.

   با تشکر از سوال شما

 4. فریدون حیدری گفت:

  سلام وقت تون بخیر
  من فریدون حیدری 21 ساله افغان هستم ولی در ایران بزرگ شدم و تحصیل کردم دانشجوی ترم 2 مهندسی بق دانشگاه ازاد کرج هستم .درسم خوب هست وباهوش هستم و تلاش و پشتکار قوی دارم چون عاشق درش خواندن هستم .از نظر مالی وضع ام زیاد خوب نیست چون پدرم از کار افتاده است و من در کنار دانشگاه سرکار میرم.شرایط زندگی و تحصیل در ایران واسم سخت شده دوست دارم در یکی از دانشگاه های اروپا تحصیل کنم .چجوری میتونم به این کار بکنم ؟ایا راهی وجود دارد؟ از ایران اقدام کنم بهتر هست یا افغانستان؟
  ممنون میشم اگه پاسخ دهید

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   از هر دو کشور میتونین اقدام کنین ولی بخاطر وضعیت اقامتیتون بهتره از ایران استارت پروسه رو بزنید. میتونین با داشتن مدرک زبان المانی در کشور اتریش و المان بصورت رایگان تحصیل و در نهایت کار کنین.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *