برزیل

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل به معنای پیوستن به کشوری است که یکی از مهمترین گردانندگان اقتصادی در دهه آینده خواهد بود ، برزیل یک مقصد تحصیلی است که طی سالهای آینده روی صحنه جهانی خواهد آمد ، و سیستم دانشگاهی آن که پیش از این در آمریکای لاتین پیشرو است ، سهم زیادی در آن خواهد داشت!

دولت فدرال برزیل توجه ویژه ای به آموزش عالی در این کشور دارد و با اختصاص بودجه بسیار خوب ، آموزش عمومی از شهرت بهتری نسبت به بخش خصوصی برخوردار است. و بیشتر دانشجویان دانشگاه های خصوصی امیدوارند که برای تحصیلات تکمیلی وارد دانشگاه دولتی شوند!

از آنجا که زبان رسمی برزیل پرتغالی است ، بنابراین شما باید دانش خوبی در مورد زبان پرتغالی داشته باشید و برای تأیید سطح خود ، باید یک آزمون ملی پرتغالی به نام Celpe-Bras را بگذرانید که می توان آن را به عنوان ” گواهی مهارت پرتغالی برای خارجی ها ” ترجمه کرد.

این گواهی ، که توسط موسسات و شرکت های آموزش عالی برزیل پذیرفته شده است ، دارای چهار سطح مختلف است که در ادامه با آن آشنا می شوید.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، در این مقاله به روز ترین اطلاعات در خصوص تحصیل در برزیل را ارائه خواهند کرد ، شما نیز می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت ، آگاهی و اطلاعات را افزایش دهید تا به بهترین نتایج برسید ، در مقاله تحصیل در خارج از کشور به طور خلاصه با کشور های مطرح جهان برای مهاجرت تحصیلی آشنا خواهید شد ، خواندن آن را به شما عزیزان توصیه می کنیم.

تحصیل در برزیل

سیستم آموزشی برزیل

سیستم آموزش در برزیل بین 5 سطح یا مرحله مجزا تقسیم شده است : آموزش پیش دبستانی یا مهد کودک ، تحصیلات ابتدایی ، تحصیلات راهنمایی ، متوسطه و تحصیلات عالیه و از این پنج سطح ، فقط تحصیلات ابتدایی و دوره راهنمایی اجباری است.

سیستم آموزشی برزیل

آموزش پیش دبستانی در برزیل

آموزش پیش دبستانی در برزیل کاملا انتخابی است ، این سیستم در زمینه آموزش پیش دبستانی به والدین دو گزینه را ارائه می دهد : Maternal یا run crèches دولتی برای كودكان 2 تا 5 ساله و جاردیم برای كودكان سه تا شش ساله.

یک تفاوت اساسی بین Maternal و Jardim این است که اولی اساسا یک گروه بازی است ، جایی که کودکان یاد می گیرند در یک محیط کاملا غیررسمی معاشرت جمعی داشته باشند و از طرف دیگر ، جاردیم بیشتر تمرکز آکادمیک برای کودکان کوچک دارد.

هنگام تعیین بهترین تناسب برای کودک در سن پیش دبستانی ، مدارس برزیل قبل از ثبت نام با والدین و کودک ملاقات می کنند و بسته به مهارت های تحصیلی و اجتماعی کودک ، به والدین مشاوره می دهند ، تمام مهدهای کودک دولتی ، بدون در نظر گرفتن سطح درآمد ، برای همه والدین رایگان هستند.

آموزش اجباری : آموزش ابتدایی و راهنمایی در برزیل

تحصیل برای همه کودکان شش تا چهارده ساله در برزیل اجباری است و کودکان زیر شش سال مجاز به ثبت نام در مقطع ابتدایی تحصیل هستند به شرطی که در ترم اول شش ساله شوند.

مرحله هشت ساله اجباری آموزش به عنوان آموزش بنیادی یا Ensino Fundamental شناخته می شود ، این مرحله بین دو مرحله چهار ساله مشخص تقسیم شده است:

 • آموزش بنیادی مرحله اول : 6 الی 10 ساله
 • آموزش بنیادی مرحله دوم : 11 الی 14 ساله

برنامه درسی اصلی در هر دو مرحله آموزش بنیادی توسط شورای ملی آموزش تنظیم شده و در سطح محلی اجرا می شود ، دانش آموزان در مرحله اول آموزش بنیادی از یک معلم آموزش می گیرند ، در حالی که دانش آموزان در سطح دوم هر روز به اندازه تعداد دروس معلم دارند.

در طول آموزش بنیادی اول (Ensino Fundamental I) ، کودکان دوره های متناسب با سن خود را می خوانند که برای بهبود مهارت های آن ها در ریاضیات ، پرتغالی ( زبان رسمی برزیل ) ، علوم ، هنر ، تاریخ ، جغرافیا و تربیت بدنی طراحی شده است و در طول آموزش بنیادی دوم (Ensino Fundamental II) ، دانش آموزان همان دوره را می خوانند ، البته پیشرفته تر ، همچنین باید دوره ها را حداقل به یک زبان اجباری دیگر ، به طور معمول اسپانیایی ، انگلیسی یا فرانسوی بگذرانند.

آموزش متوسطه در برزیل

تحصیلات متوسطه در برزیل که به صورت محلی به عنوان Ensino Medio شناخته می شود به مدت چهار سال طول می کشد و برای دانش آموزان بین 15 تا 18 سال طراحی شده است ، حضور در این سطح اختیاری تحصیلات بر اساس منطقه و وضعیت اقتصادی متفاوت است و بزرگترین شهرها بیشترین میزان حضور ، به ویژه در بین فرزندان خانواده های مرفه را دارا هستند.

برنامه درسی اصلی در دوره متوسطه نیز توسط شورای آموزشی طراحی شده است که شامل ریاضیات ، پرتغالی ، زبانهای خارجی ، تاریخ / دولت ، جغرافیا ، علوم ، فناوری ، هنر ، موسیقی ، تربیت بدنی ، فلسفه و جامعه شناسی است.

دانش آموزان در طول دوره تحصیلات متوسطه اساسا برای پذیرش دانشگاه آماده می شوند و این مقطع را می توان در مدرسه خصوصی که دانش آموزان تا آن زمان در آن تحصیل کرده اند ، یا در کالج های خاصی که نوجوانان را برای شرکت در آزمون ورودی خاص تعیین شده توسط یک دانشگاه خاص اماده می کنند ، گذراند.

دانش آموزان همچنین ممکن است تصمیم بگیرند که همزمان با تحصیلات آکادمیک خود ، آموزش های حرفه ای را نیز بگذرانند ، آموزش هایی که به آنها کمک می کند تا خود را برای یک حرفه خاص آماده کنند.

انواع مدارس در برزیل

مانند اکثر کشورها ، برزیل دارای انواع مختلفی از مدرسه است ، از جمله گزینه های دولتی ، خصوصی و بین المللی.

مدارس دولتی رایگان هستند ، اما بیشتر مهاجران ترجیح می دهند فرزندان خود را برای آموزش با کیفیت بهتر در مدارس خصوصی یا بین المللی ثبت نام کنند ، مدارس بین المللی نوعی مدارس خصوصی هستند ، اما از اعتبار بیشتری برخوردار هستند زیرا مانند برنامه های درسی انگلیس یا آمریکا تحصیلات خارجی ارائه می دهند.

بنابراین ، دانش آموزان را برای ثبت نام در کالج های این کشورها پس از فارغ التحصیلی ، بهتر آماده کنند و البته در صورت انتخاب این مدارس بین المللی هزینه آن 3،000 – 9،000 BRL در ماه است ، در حالی که هزینه مدارس خصوصی کمتر از 1،000 BRL در هر ماه است.

آموزش عالی در برزیل

سیستم آموزش عالی در برزیل از دانشگاه های دولتی و خصوصی تشکیل شده است که دانشگاه های خصوصی توسط موسسات انتفاعی و غیرانتفاعی اداره می شوند.

در آخرین سرشماری برزیل حدود 1900 موسسه آموزش عالی ذکر شده است که از این تعداد 163 دانشگاه بوده اند و تقریبا نیمی از این دانشگاه ها دولتی هستند ، اگرچه 70 درصد از بازار آموزش عالی عمومی خصوصی است ، زیرا تعداد موسسات خصوصی در سال های اخیر افزایش یافته است تا همگام با تقاضای آموزش عالی و آموزش حرفه ای باشد.

پذیرش در دانشگاه های دولتی برزیل با توجه به این واقعیت که دانشجویان هزینه های پذیرش را پرداخت نمی کنند و به دلیل کیفیت بالاتر آموزش عمومی در این دانشگاه ها ، بسیار رقابتی است و به نظر می رسد دانشگاه های دولتی در علوم کشاورزی و انسانی مانند پزشکی ، تربیت معلم و روانشناسی سرآمد هستند ، در حالی که موسسات خصوصی در رشته های علوم اجتماعی کاربردی از جمله حقوق ، اداره و اقتصاد مشهور هستند.

تحصیل در برزیل با مدرک دیپلم

برای تحصیل در برزیل با مدرک دیپلم ابتدا متقاضی باید تحصیلات متوسطه خود را به پایان برساند و در ENEM ( آزمون ارزیابی آموزش متوسطه ) که یک آزمون رقابتی است و در آن متقاضیان بر اساس عملکرد خود برای دریافت پذیرش در هر موسسه تأیید می شوند شرکت کند.

تحصیل در برزیل با مدرک دیپلم

برخی از موسسات آموزش عالی در برزیل ENEM را به عنوان بخشی از مراحل پذیرش به جای آزمون ” Vestibular ” قبول می کنند ( یک سیستم درخواست دانشگاه ملی معروف به Sistema de Selecao Unificada ) ، SISU تحت مدیریت وزارت آموزش و پرورش ( MEC ) توسط موسسات آموزش عالی دولتی برای پذیرش دانشجویانی که در آزمون ENEM شرکت کرده اند ، استفاده می شود.

شما باید با استفاده از شماره ثبت و رمز ورود ENEM در وب سایت SISU ثبت نام کنید ، دانشگاههایی که بخشی از SISU نیستند آزمونهای مستقل خود را برای پذیرش انجام می دهند.

بنابراین بسته به موسسه آموزش عالی ، شما باید در آزمون ” Vestibular ” یا آزمون ” ENEM ” یا هر دو شرکت کنید.

این آزمون ها شامل بسیاری از دروس ارائه شده در دبیرستان است ، مانند ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، تاریخ ، جغرافیا ، ادبیات ، زبان پرتغالی و یک زبان خارجی ( معمولا داوطلب می تواند بین انگلیسی ، اسپانیایی یا فرانسوی یکی را انتخاب کند ) ، تقریباً 10 داوطلب برای هر مکان در دانشگاه های دولتی وجود دارد. در دانشگاه های خصوصی این نسبت کمتر از دو به یک است.

روش پذیرش دانشگاه های برزیل

می توانید از طریق وب سایت موسسه مربوطه به صورت آنلاین اقدام کنید ، فرم درخواست را از وب سایت موسسه مربوطه بارگیری کنید و آن را پر کنید و به همراه مدارک و هزینه های مورد نیاز ارسال کنید ، در صورت انتخاب ” نامه پذیرش ” دریافت خواهید کرد که به شما این امکان را می دهد که برای ویزای دانشجویی درخواست کنید ، که شرط سخت ثبت نام است ، با این حال ثبت نام فقط پس از اینکه دانشجو کلیه شرایط پذیرش را برآورده کرد ، انجام می شود.

دانشگاه ها در برزیل در مقطع لیسانس مجموعه گسترده ای از برنامه های معتبر را پوشش می دهند و بیشتر دوره ها به زبان پرتغالی تدریس می شوند ، با این حال مدارک متعددی که ویژه دانشجویان بین المللی هستند به زبان های اسپانیایی و انگلیسی در دسترس هستند.

برای اثبات مهارت زبان پرتغالی ، دانشجو به گواهی مهارت در زبان پرتغالی برای خارجی ها ( CELPE-BRAS ) نیاز دارد.

انواع رشته های کارشناسی در برزیل

3 نوع اصلی مدرک کارشناسی در برزیل وجود دارد:

 • باکارالادو – طی 4 تا 6 سال طول می کشد ، و به شما امکان می دهد در یک رشته خاص مانند پزشکی ، حقوق ، مهندسی ، اقتصاد و غیره حرفه ای شوید.
 • Licenciatura : انجام این دوره ها بین 3 تا 4 سال طول می کشد و به شما امکان می دهد در یک موضوع خاص ( ریاضی ، انگلیسی ، زیست شناسی و غیره ) معلم مدرسه شوید.
 • Tecnológico : انجام این دوره ها بین 2 تا 3 سال به طول می انجامد و با سرعت بیشتری به دست می آید زیرا برای ارائه دانش بسیار تخصصی در تجارت خاص ( به عنوان مثال کشاورزی ، مدیریت گردشگری و غیره ) طراحی شده است.

تحصیل رایگان در برزیل

برزیل به دانشجویان داخلی و بین المللی آموزش رایگان تا سطح تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد ، بنابراین بیشتر دانشگاه های دولتی فقط از دانشجویان هزینه ثبت نام می گیرند.

تحصیل رایگان در برزیل

برای تحصیل رایگان در برزیل باید توجه داشت که دو نوع دانشگاه در برزیل وجود دارد:

دانشگاه های بودجه دولتی که کاملا رایگان هستند و بورس های تحصیلی مختلف نیز برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آن ها در دسترس است.

دانشگاه های خصوصی که اگرچه دانشجویان ماهیانه هزینه می پردازند ، اما اکثر آنها نوعی شهریه رایگان ( یا پایین تر ) برای برخی از دانشجویان ( براساس نمره و یا وضعیت مالی ) ارائه می دهند و همچنین برخی از فرصت های تأمین مالی شهریه وجود دارد.

بنابراین ، بسته به نوع موسسه ای که در آن ثبت نام کنید و اینکه آیا شما نوعی تخفیف دارید ، ممکن است بتوانید از تحصیل رایگان در برزیل نیز بهره مند شوید.

خوب است بدانید ، در بین کشور های جهان ، آلمان ، موقعیت های خوبی برای تحصیل رایگان دارد ، در صورت دانستن زبان آلمانی می توانید تجربه تحصیل رایگان را در این کشور داشته باشید ، تمام جزییات را در مقاله تحصیل در آلمان آورده ایم.

تحصیل به زبان انگلیسی در برزیل

تمام دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در برزیل را دارند باید شواهدی را ارائه دهند که نشان می دهد آنها می توانند به زبان انگلیسی به اندازه کافی برای ادامه تحصیل در دانشگاه مسلط هستند.

تحصیل به زبان انگلیسی در برزیل

دانشگاه های برزیل طیف گسترده ای از آزمون ها و مدارک زبان را به عنوان اثبات مهارت زبان انگلیسی می پذیرند.

در برزیل دوره های چرخه دوم و سوم ( فوق لیسانس و دکترا ) ، دوره آموزش به زبان انگلیسی به طور فزاینده ای امکان پذیر است.

برزیل به طور فزاینده ای سیاست بین المللی سازی این دوره ها را به منظور جذب دانشجویان خارجی انجام می دهد ، موسسات خصوصی پیشرفته ترین پیشنهاد آموزش را به زبان انگلیسی دارند ، با این حال در مقطع لیسانس دوره های دانشگاه هنوز بسیار کم تحت تأثیر این تغییرات قرار دارند.

تافل و آیلتس شناخته شده ترین مدارک تایید زبان انگلیسی در دانشگاه های برزیل هستند ، اگرچه تافل آمریکایی و آیلتس انگلیسی است ، اما هر دو در دانشگاه های انگلیسی زبان پذیرفته می شوند و برابر هستند.

گواهی کمبریج و TOEIC نیز دو آزمون استعداد زبان انگلیسی شناخته شده در سطح بین المللی هستند که در بعضی دانشگاه های برزیل پذیرفته شده هستند.

دوره های آمادگی زبان انگلیسی قبل از تحصیل در برزیل

به منظور آماده سازی کامل خود برای تحصیلات آکادمیک ، می توانید در یکی از دوره های قبل از تحصیل در دانشگاه های برزیل شرکت کنید که توسعه زبان را با مهارتها و جهت گیری های دانشگاهی ترکیب می کنند و مقدمه ای عالی برای زندگی دانشگاهی هستند.

تحصیل مهندسی در برزیل

برزیل با ارائه برنامه های مهندسی با چندین تخصص از بهترین دانشگاه ها در آمریکای لاتین برخوردار است ، تحصیل رشته های مهندسی در برزیل در رشته هایی مانند برق ، الکترونیک و مکانیک بیشترین محبوبیت را دارند.

تحصیل مهندسی در برزیل

آموزش مهندسی در برزیل حدود 5 سال به طول می انجامد و برای تحصیل در رشته های مهندسی لازم است که دیپلم تحصیلات متوسطه را دریافت کنید ، و سپس در آزمون ملی متشکل از پرتغالی ، زبان خارجی ، ریاضیات ، علوم انسانی و طبیعی شرکت کنید ، بنابراین در طول فرآیند نیازی به تجارب میدانی یا حتی امتحانات عملی نیست.

اگر به دنبال تحصیل رشته های مهندسی در خارج از کشور هستید ، خوب است مقاله تحصیل در انگلستان را نیز بخوانید ، چراکه انگلستان از نظر رشته های مهندسی در صدر جهان ایستاده است.

بهترین دانشگاه های مهندسی برزیل

بیشتر دانشگاه های اصلی برزیل در رشته های مهندسی ، موسسات دولتی هستند که براساس رتبه بندی QS World University از بهترین دانشگاه های جهان هستند و یکی از شباهت های اصلی در میان آنها وجود برنامه های تخصصی است که شامل گروه های تحصیلات تکمیلی و تحقیقاتی در زمینه های دانش خاص است.

از بهترین دانشگاه های مهندسی برزیل می توان موارد زیر را نام برد:

 • Universidade de São Paulo
 • Universidade Estadual de Campinas
 • Universidade Federal de Santa Catarina
 • Universidade Federal do Rio de Janeiro
 • Universidade Federal do Rio Grande do Sul
 • Universidade Federal de Pernambuco
 • Universidade Estadual Paulista Júlio de Mesquita Filho
 • Universidade Presbiteriana Mackenzie
 • Centro Universitário da Fundação Educacional Inaciana Padre Sabóia de Medeiros
 • Universidade Federal de Minas Gerais

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در برزیل

طبق بیانیه وزارت علوم ضروری است متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های برزیل از تاریخ 1398/04/01 برابر با 2019/06/22 فقط در دانشگاه‌های گروه الف ( ممتاز ) و گروه ب ( خوب ) ثبت نام رسمی نمایند ، لذا مدارک صادره از دانشگاه‌های گروه ج ( متوسط ) چنانچه پذیرش رسمی آنها پس از تاریخ یاد شده باشد ، فقط تا مقطع کارشناسی ارشد قابل بررسی و ارزشیابی است.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در برزیل

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در برزیل درگروه الف ( ممتاز )

 • Centro Brasileiro de Pesquisas Fisicas (CBPF)
 • Pontificia Universidade Catolica do Rio de Janeiro (PUC-Rio)
 • Universidade de Sao Paulo
 • Universidade Estadual de Campinas (UNICAMP)
 • Universidade Estadual Paulista “Julio de Mesquita Filho” (São Paulo State University)
 • Universidade Federal de Minas Gerais
 • Universidade Federal de Sao Paulo (UNIFESP)
 • Universidade Federal do Rio de Janeiro
 • Universidade Federal do Rio Grande do Sul, UFRGS

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در برزیل گروه ب ( خوب )

 • Federal University of Rio Grande do Norte
 • Federal University of Lavras (Agriculture & Forestry) ( فقط در رشته های کشاورزی و جنگلداری )
 • instituto nacional de matemática pura e aplicada (IMPA)
 • Pontifícia Universidade Católica do Paraná (PUCPR)
 • Pontifícia Universidade Católica do Rio Grande do Sul (PUCRS)
 • Universidade de Brasilia
 • Universidade do Estado do Rio de Janeiro (UERJ)
 • Universidade Estadual de Ponta Grossa (UEPG)
 • Universidade Federal da Bahia
 • Universidade Federal de Juiz de Fora
 • Universidade Federal de Pelotas (UFPEL)
 • Universidade Federal de Pernambuco
 • Universidade Federal de Santa Catarina
 • Universidade Federal de Sao Carlos
 • Universidade Federal do Ceara (UFC)
 • Universidade Federal de Mato Grosso do Sul
 • Fluminense Federal University
 • Universidade Federal de Vicosa
 • Universidade Federal de Goiás
 • Universidade Federal da Paraiba ( فقط در رشته های کشاورزی و جنگلداری )
 • Federal University of Pará
 • Universidade Federal de Itajubá
 • Universidade Federal do ABC, UFABC

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در برزیل در گروه ج ( متوسط )

 • Instituto Tecnológico de Aeronáutica
 • Pontificia Universidade Catolica de Sao Paulo (PUC-SP)
 • Universidade do Vale do Rio dos Sinos
 • Universidade Estadual de Londrina
 • Universidade Estadual de Maringá)UEM (
 • Universidade Estadual do Oeste do Paraná, UNIOESTE
 • Universidade Federal de Ouro Preto )UFOP(
 • Universidade Federal de Santa Maria
 • Universidade Federal do Parana (UFPR)

تحصیل مقطع دکترا در برزیل

تحصیل مقطع دکترا در برزیل چهار سال طول می کشد ، در بعضی از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ، سال اول ممکن است به طور عمده از کلاس های درسی تشکیل شده باشد و شما مجبور نباشید بلافاصله یک استاد راهنمای پایان نامه انتخاب کنید و در برخی دیگر ، ساختار دوره دکترا شامل چهار سال تحقیق با برخی از مولفه های آموزش داده شده در کل است.

تحصیل مقطع دکترا در برزیل

برنامه های دکترا در برزیل چالش برانگیز و سخت گیرانه است ، گاهی اوقات شامل آموزش سمینارها و مسئولیت های دیگر است.

برنامه های تحصیلات تکمیلی برزیل سالانه حدود 13000 مدرک دکترا ارائه می دهند و به طور مداوم با استفاده از یک روش شناخته شده در سطح بین المللی ارزیابی می شوند ، که توسط آژانس فدرال برزیل برای پشتیبانی و ارزیابی آموزش تحصیلات تکمیلی ( CAPES ) انجام می شود.

شرایط عمومی اعطای مدرک دکترای برزیل شامل موارد زیر است:

 • شرکت در یک آزمون مقدماتی ( معادل بررسی سال اول در انگلیس )
 • تهیه پایان نامه

داشتن تعداد اعتبار مورد نیاز از دوره های تدریس شده

آزمون پایان نامه بسیار شبیه به دکترای فرانسه است که یک آزمون عمومی در مقابل یک کمیته است ، این کمیته بررسی خواهد کرد که آیا تحقیقات شما به عنوان یک سهم اصلی در یک زمینه خاص از دانش محسوب می شود یا خیر و این مهمترین معیار برای نتیجه موفقیت آمیز است.

سرپرست شما ریاست کمیته را بر عهده خواهد داشت ، که حداکثر متشکل از پنج بازرس دیگر هستند.

نحوه درخواست تحصیل دکترا در برزیل

در برزیل برای درخواست تحصیل دکترا به مدرک فوق لیسانس معتبر نیاز دارید ، این یک استاندارد در برزیل است و حتی اگر پذیرش دانشجو از مقطع کارشناسی به طور مستقیم در کشور متقاضی معمول باشد ، بعید به نظر می رسد در برزیل کافی باشد.

لطفا توجه داشته باشید که مدارکی که به عنوان مدارک تحصیلات تکمیلی lato sensu در نظر گرفته می شوند برای ورود به دوره دکترا مناسب نیستند ، برنامه های MBA در برزیل به عنوان برنامه های lato sensu طبقه بندی می شوند.

متقاضیان دوره دکترا معمولا باید در امتحانات ورودی شرکت کنند ، امتحانات ورودی در صورت نیاز ، ممکن است شامل آزمونهای کتبی ( غالبا مرتبط با رشته تحصیلی) و مصاحبه ای باشد که در طی آن انگیزه های شما را ارزیابی می شود.

همانند اکثر کشورها ، درخواست برای اکثر دوره های تحصیلات تکمیلی را می توان از طریق وب سایت های دانشگاهی به صورت آنلاین انجام داد ، بعضی اوقات مجبور می شوید با بخش انتخابی خود تماس بگیرید و درخواست کنید که فرم از طریق ایمیل برای شما ارسال شود.

مدارک لازم برای درخواست تحصیل دکترا در برزیل

به عنوان بخشی از درخواست تحصیل دکترا در برزیل ، شما باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • فرم درخواست
 • نسخه های رسمی مدرک تحصیلی
 • کارنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • کپی از پایان نامه کارشناسی ارشد
 • CV
 • نامه های مرجع
 • نامه ای از دانشگاهی که موافقت کرده است سرپرست شما باشد
 • کپی رسیدی که نشان می دهد که شما هزینه درخواست خود را پرداخت کرده اید ( در صورت لزوم )

روند انتخاب به طور معمول شامل بررسی صلاحیت ، تجربه حرفه ای و ارتباط دوره انتخاب شده برای آینده شغلی شما است ، بعضی از دانشگاه ها یک پروسه درخواست دو مرحله ای دارند و در صورت انتخاب شدن ، ممکن است از شما خواسته شود که در یک مصاحبه شرکت کنید ( به صورت حضوری یا از طریق تماس ویدیویی ).

اگر به دنبال تحصیل دکترا در خارج از کشور هستید ، باید بدانید کشور کانادا هم گزینه مناسبی است ، چراکه برنامه های بورسیه تحصیلی دانشگاه های آن در مقطع دکترا می تواند بسیاری از رشته ها را پوشش دهد ، در مقاله تحصیل در کانادا ، به توضیح جامع این موارد پرداخته ایم.

بورسیه های تحصیلی در برزیل

خوشبختانه بورسیه های تحصیلی در برزیل برای حمایت از دانشجویان بین المللی در دسترس است ، بورس های تحصیلی بین المللی در برزیل برای کلیه مقاطع تحصیلی از جمله مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و پس از دکترا در دسترس است.

بورسیه های تحصیلی در برزیل

بسیاری از بورس های تحصیلی بین المللی نیز برای فعالیت های تحقیقاتی در برزیل در دسترس است ، در زیر در خصوص برترین بورسیه های تحصیلی در برزیل اطلاعات لازم آورده شده است.

بورسیه های PAEC OAS-GCUB در برزیل

برنامه مشارکت های OAS ( سازمان ایالت های آمریکایی ) برای آموزش و پرورش ( PAEC OAS-GCUB ) با ارائه بورسیه تحصیلی از دانشجویان کشورهای عضو OAS پشتیبانی می کند ، دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند در برزیل برای این بورسیه ها درخواست دهند.

دانشجویان خارجی با دریافت این بورسیه تحصیلی از معافیت شهریه ، کمک هزینه ماهیانه ، کمک به هزینه های تسویه حساب و دسترسی به سایر امکانات دانشگاه برخوردار می شوند ، بعلاوه در مرحله درخواست ، نیازی به مهارت در زبان پرتغالی نیست و دانشجویان می توانند این بورسیه ها را برای برنامه های انتخاب شده در دانشگاه های خاص دریافت کنند.

برنامه تبادل دولت برزیل 2020

این یک برنامه برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از کشورهای خاص در حال توسعه است تا تحصیلات عالی خود را در برزیل دنبال کنند ، دانشجویانی که در کشوری غیر از برزیل در دبیرستان تحصیل کرده اند واجد شرایط بورسیه می شوند.

شهریه دانشگاه برزیل که دانشجو در آن تحصیل می کند تحت حمایت این برنامه است ، با این حال دانشجو باید تمام هزینه های دیگر از جمله سفر بین المللی ، خوابگاه و زندگی را متحمل شود.

از این رو ، یکی از معیارهای واجد شرایط بودن ، توانایی تأمین هزینه های زندگی در برزیل است و همچنین ، دانشجویان برای گرفتن این بورس تحصیلی باید گواهی مهارت در زبان پرتغالی برای خارجی ها را نشان دهند ، بسیاری از دوره های دانشگاه های برزیل در این برنامه گنجانده شده است.

بورسیه های تحصیلی FAPESP

FAPESP ، بورسیه های تحصیلی و بورسیه های تحقیقاتی ارائه می دهد ، بورسیه های تحصیلی برای حمایت از دانشجویان ثبت نام شده در دوره های کارشناسی ارشد یا دوره های دکترا است.

از طرف دیگر بورسیه های پژوهشی برای حمایت مالی از دانشجویان دارای مدرک فوق دکترا در نظر گرفته شده است ، این بورسیه ها برای ارتقا تحصیلات و تحقیقات در برزیل در نظر گرفته شده اند و برای مدت زمان محدودی ارائه می شوند و پس از آن می توان آن را تمدید کرد.

این بورس های تحصیلی در موسسات آموزش عالی معتبر مختلف در برزیل ارائه می شود ، به عنوان مثال یک برنامه فوق دکترا FAPESP در دانشگاه سائو پائولو ، برزیل وجود دارد.

بنابراین ، اگر می خواهید در مورد این بورس های تحصیلی بیشتر بدانید ، می توانید با دانشگاه مورد نظر خود در برزیل تماس بگیرید یا به وب سایت FAPESP بروید ، این وب سایت مرتبا برنامه ها و پروژه های تحقیقاتی جدیدی را که بورس تحصیلی در آنها وجود دارد به روز می کند.

بورس تحصیلی CNPq

CNPq بورس های تحصیلی مختلفی را فراهم می کند تا امکان توسعه منابع انسانی در زمینه های علم و فناوری و همچنین تحقیق را فراهم کند ، در برزیل این بورسیه به دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

بورس تحصیلی کارشناسی ارشد به مدت 24 ماه به صورت پرداخت ماهانه ارائه می شود و بورسیه های دکترا تا 48 ماه ارائه می شود.

برای فارغ التحصیلان دانشگاهی این بورسیه برای پروژه های تحقیقاتی علمی در دسترس است و پرداخت های ماهانه حداکثر 12 ماه تحت این بورس تحصیلی ارائه می شود ، با این وجود برخلاف بورسیه های تحصیلات تکمیلی ، این دوره ها قابل تمدید هستند و می توانید از طریق وب سایت آنها با قوانین و مقررات بورسیه های تحصیلی مختلف CNPq آشنا شوید.

بورسیه های Centro Universitário FEI ، برزیل

این دانشگاه که در سال 1941 تأسیس شد ، بورسیه های زیادی را برای دانشجویان مستحق فراهم می کند ، برای دانشجویان بین المللی ، بورس تحصیلی را در برنامه های تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد که شامل برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

این دانشگاه به خودی خود در این برنامه ها بورسیه می دهد که نشان دهنده عملکرد خوب علمی است و علاوه بر این ، بورس های تحصیلی تحت CAPES ، CNPq و وزارت روابط خارجی نیز به دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشورهای خاص در حال توسعه ارائه می شود.

كار پاره وقت دانشجويی در برزیل

تا پیش از این ، دانشجویان خارجی که مایل به کار در طول تحصیل خود بودند و یا پس از فارغ التحصیلی در برزیل می مانند ، مجبور بودند ابتدا برای درخواست ویزای رسمی کار به کشور خود بازگردند ، مگر اینکه تصمیم بگیرید در ” اقتصاد غیررسمی ” کار کنند ، اما از این پس دانشجویان بین المللی که در یک موسسه آموزش عالی برزیل ثبت نام کرده اند می توانند درخواستی را به وزارت کار ارائه دهند.

كار پاره وقت دانشجويی در برزیل

با این وجود اجازه کار که به مدت یک سال قابل تمدید است اعطا می شود ، قبلا برای دریافت ویزای کار ، شما باید یک قرارداد با یک شرکت امضا می کردید و ویزا فقط برای مدت زمان قرارداد معتبر بود ، اما اکنون پس از سپری شدن 6 ماه از تحصیل خود در برزیل می توانید برای درخواست مجوز کار اقدام کنید.

برای افزایش شانس خود برای انجام کار دانشجویی در برزیل ، مشاغلی را انتخاب کنید که نیازی به مهارت های پیشرفته ندارند ، به عنوان مثال شما می توانید از کودک نگهداری کنید ، در یک بار یا رستوران کار کنید ، یا دوره های زبان انگلیسی را برای علاقه مندان ارائه دهید.

همچنین می توانید با انجمن های دانشجویی حاضر در پردیس های دانشگاه تماس بگیرید که می توانند در امر تشریفات در سفر دانشجویی به شما کمک کنند ، یافتن شغل در برزیل ممکن است مدتها طول بکشد ، بنابراین باید برنامه ریزی های لازم را داشه باشید.

خدمات بیمه دانشجویی در برزیل

قبل از عزیمت برای تحصیل در خارج از کشور به برزیل ، مهم است که دانشجویان بین المللی با سیستم بیمه درمانی این کشور آشنا شده و از پوشش خود در طول سفر مطمئن باشند.

خدمات بیمه دانشجویی در برزیل

به این ترتیب ، اگر آسیب دیده یا بیمار شوید ، کمی امنیت خواهید داشت ، آسیب یا بیماری در یک کشور خارجی دور از وطن ، به اندازه کافی سخت است است و به استرس علاوه بر هزینه های پزشکی عظیم نیازی ندارید.

از سال 1988 ، همه در برزیل ، از جمله اقامت قانونی افراد خارجی مانند دانشجویان بین المللی ، دسترسی به خدمات پزشکی را دارند ، این خدمات توسط سیستم بهداشت ملی عمومی ، تأمین کنندگان خصوصی یارانه ای از طرف دولت فدرال از طریق بودجه تأمین اجتماعی و از بخش خصوصی از طریق بیمه خصوصی یا کارفرمایان ارائه می شود.

بیمه درمانی عمومی

کسانی که از سیستم بهداشت عمومی رایگان دولت استفاده می کنند هیچ هزینه ای برای هزینه های پزشکان ، هزینه های آزمایشگاه ، بستری شدن در بیمارستان ، جراحی یا داروهای تجویز شده نمی پردازند.

با این حال ، از آنجا که زمان انتظار طولانی است و مراقبت های بهتری در سیستم خصوصی وجود دارد ، برزیلی های مرفه تر معمولا از سیستم خصوصی استفاده می کنند که حدود 20٪ از جمعیت برزیل را پوشش می دهد ، اگرچه آنها تحت پوشش سیستم بهداشتی واحد ( Sistema Único de Saúde / SUS ) قرار دارند ، اما بیشتر ساکنان خارجی در برزیل بیمه درمانی خصوصی را انتخاب می کنند.

بیمه درمانی خصوصی در برزیل

چند صد شرکت بیمه در برزیل چهار نوع طرح اصلی پزشکی را ارائه می دهند : بیمه درمانی خصوصی ، گروه عملیاتی پیش پرداخت ، تعاونی های پزشکی و برنامه های بهداشتی شرکتی.

هزینه های بیمه خصوصی در برزیل بسته به ارائه دهنده خدمات ، پوشش و منطقه متفاوت است و همچنین شرایط و ضوابط مختلفی دارند ، برخی از بیمه نامه های خصوصی درمانی ، دارنده بیمه نامه را ملزم به پرداخت قبض بیمارستان می کند و سپس از شرکت بیمه بازپرداخت می کند ، در حالی که سایر شرکت های بیمه بلافاصله صورت حساب را پرداخت می کنند ، شما باید قبل از خرید بیمه خود ، خط مشی آن را به دقت بررسی کنید ، بسیاری از آنها شرایط قبلی یا شرایط مزمن پزشکی را پوشش نمی دهند.

اگر توانایی پرداخت بیمه درمانی خصوصی را ندارید ، خدمات درمانی ملی برزیل همیشه در دسترس شما است و حتی اگر بیمه درمانی خصوصی داشته باشید نیز در دسترس است.

خوابگاه های دانشجویی کشور برزیل

وقتی صحبت از مسکن دانشجویان در برزیل می شود ، فقط منظور اقامت در دانشگاه یا خوابگاه در دانشگاه های برزیل نیست.

خوابگاه های دانشجویی کشور برزیل

دانشجویان برزیلی و بین المللی عموما در آپارتمانهای اجاره ای معروف به Repúblicas زندگی می کنند ، که اغلب در نزدیکی دانشگاه واقع شده اند.

زندگی با دیگران به دانشجویان بین المللی یک شبکه اجتماعی یکپارچه می بخشد و یک تجربه جدید همه جانبه بین فرهنگ ها ، و توانایی ادغام کامل در فرهنگ محلی به ارمغان می آورد.

اقامت در خوابگاه های دانشجویی کشور برزیل برای کسانی که به دنبال یک سبک زندگی مستقل تر هستند و می خواهند با سایر دانشجویان بین المللی ملاقات و تعامل داشته باشند ، مناسب است.

اندازه خوابگاه های دانشجویی بسته به مکان متفاوت است و دانشجویان از هر سن و ملیت می توانند خوابگاه های دانشجویی را انتخاب کنند که به صرفه ترین شکل محل اقامت دانشجویان است ، در خوابگاه های دانشجویی امکاناتی از قبیل آشپزخانه ، سالن مطالعه و غیره فراهم شده است.

اما جدا از خوابگاه هالی دانشجویی انواع مختلفی از محل اقامت برای دانشجویان بین المللی در برزیل وجود دارد و برای آگاهی از انواع اقامتگاه های موجود باید از قبل با دفتر بین المللی موسسه منتخب خود تماس بگیرید تا در مورد محل اقامت خود راهنمایی بگیرید.

اجاره آپارتمان شخصی در برزیل

دانشجویان می توانند برای اقامت در برزیل آپارتمان های مبله خوب تهیه کنند ، اتاق های یک نفره و همچنین دو تخته در آپارتمان ها موجود است. وهزینه آپارتمان ها بسته به اندازه ، مکان و امکانات ارائه شده متفاوت خواهد بود.

مهمانسرا و هتل در برزیل

هتل ها یا مهمانسراها نیز برای دانشجویان بین المللی گزینه ای برای اقامت در برزیل است ، اما این گزینه فقط برای اقامت کوتاه مدت بین 1 – 4 هفته مناسب است.

هوم استی در برزیل

اقامت به صورت هوم استی در برزیل درک شما از رسم ، فرهنگ و زبان برزیلی را غنی می کند و اگر هم به زبان رسمی برزیل علاقه دارید ، در طول اقامت خود با فرهنگ ، سبک زندگی و سنت برزیل آشنا می شوید ، در این صورت خواهید فهمید که زندگی با یک خانواده میزبان انتخاب ایده آلی است.

در برزیل ، برای این گزینه تنوع بسیاری وجود دارد ، از جمله خانواده های دارای فرزند یا بدون فرزند و حتی خانه های مجردی.

خانه های معلم در برزیل

خانه معلم در برزیل به زندگی با یک معلم زبان گفته می شود که از شما در خانه خود استقبال می کند ، این انتخاب به شما امکان می دهد کاملا در زبان ، فرهنگ و سنت برزیل غرق شوید و موثرترین روش برای یادگیری سریع و آسان زبان است.

بهترین دانشگاه های برزیل

برزیل دارای برخی از معتبرترین دانشگاههای آمریکای لاتین است و ادعا می کند که 54 رتبه از 250 موقعیت در رتبه بندی دانشگاه QS را دارد.

بهترین دانشگاه های برزیل

در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های برزیل پرداخته شده است.

دانشگاه سائو پائولو

دانشگاه سائو پائولو در سال 1934 تاسیس شد که نتیجه همکاری دانشکده Faculdade de Direito do Largo de São Francisco ( حقوق ) ، دانشکده پلی تکنیک ( مهندسی ) و Escola Superior de Agricultura Luiz de Queiroz ( کشاورزی ) بود.

پردیس های دانشگاه شامل 70 کتابخانه ، پنج بیمارستان وابسته ، 24 موزه و گالری ، دو تئاتر ، یک سینما و کانال تلویزیونی تحت مدیریت دانشجویان است و بخش عمده ای از مقالات علمی برزیل نیز در این دانشگاه تولید می شود.

از فارغ التحصیلان برجسته می توان به رئیس جمهور سابق برزیل ، میشل میگوئل الیاس تمر لولیا ، نویسنده ، استاد ، جامعه شناس و منتقد ادبی آنتونیو کاندیدو د ملو و سوزا و گویدو مانتگا ، وزیر دارایی سابق برزیل اشاره کرد.

دانشگاه کامپیناس

دانشگاه کامپیناس که در سال 1966 افتتاح شد ، در منطقه ایالتی سائوپائولو مستقر است ، اگرچه دارای دانشگاههای تابعه در Limeira و Paulínia است.

این مرکز خود را به عنوان مرکز تحقیقات پزشکی و علمی اولیه تاسیس کرده و ادعا می کند حدود هشت درصد مقالات علمی برزیل را منتشر می کند ، این دانشگاه همچنین در 36 رتبه از 46 موضوع ممکن در بهترین رتبه های جهان در آخرین رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS بر اساس موضوع ، دارای موقعیت هایی در بین 50 رتبه برتر جهانی برای کشاورزی و جنگلداری و دندانپزشکی است.

دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو

دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو در رتبه بندی BRICS امسال در رتبه سی و یکم قرار دارد و در آمریکای لاتین هفتم است ، UFRJ در سال 1792 به عنوان آکادمی سلطنتی توپخانه ، استحکامات و طراحی تاسیس شد ، قدیمی ترین دانشگاه برتر در برزیل است و هم اکنون بیش از 67000 دانشجو آموزش می دهد.

این دانشگاه در ریودوژانیرو واقع شده است ، اما در 10 شهر دیگر نیز حضور دارد و همچنین دارای تعدادی موزه ، بیمارستان و مراکز تحقیقاتی است.

دانشگاه ایالتی سائوپائولو

دانشگاه ایالتی سائوپائولو که با نام UNESP نیز شناخته می شود ، در سال 1976 تأسیس شد ، در BRICS امسال در رتبه 34 و در آمریکای لاتین در رتبه 10 قرار دارد.

در رتبه بندی BRICS ، با داشتن درجه دکترا یکی از بالاترین امتیازات را برای تعداد کارکنان خود کسب کرده است و از بین 300 موسسه برجسته ، در رتبه یازدهم قرار دارد.

UNESP از 24 پردیس در ایالت سائوپائولو تشکیل شده است و در حال حاضر برای 17 موضوع در میان بهترین دانشگاه های جهان از جمله 100 دانشگاه برتر برای کشاورزی و جنگلداری ، دندانپزشکی ، علوم دامپزشکی و موضوعات مرتبط با ورزش رتبه بندی شده است.

دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا

از سال 1960 ، دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا ( UFSC ) در توسعه اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی ایالت و کشور مشارکت داشته است و در طول این دوره تلاش بر این بوده است تا دانشجویان برای تبدیل شدن به متخصصانی با مهارت بالا ، به پیشرفت علمی کمک کرده و خود را به عنوان جایگاه برتری معرفی کنند و به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزش عالی در برزیل رتبه بندی شود.

دانشگاه فدرال میناس گرایس

دانشگاه فدرال میناس گرایس در رده بندی BRICS در رتبه 53 و 14 در آمریکای لاتین قرار دارد و یکی از بزرگترین دانشگاههای برزیل اسن که در سال 1927 تأسیس شد و امروزه حدود 49000 دانشجو دارد.

UFMG که در حال حاضر در بین 18 موضوع در بین بهترین های جهان قرار دارد ، برای فلسفه ، کشاورزی و جنگلداری ، داروسازی و و آمار به بالاترین رتبه خود ( همه در 150 رتبه برتر ) رسیده است.

دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول

دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول که در رتبه 46 مشترک همراه با PUC-Rio قرار دارد ، در آمریکای لاتین شانزدهم است.

UFRGS یکی از بالاترین تعداد نشریات علمی را در میان این دانشگاههای برتر برزیل دارد و این دانشگاه در شهر پر جنب و جوش پورتو آلگره ( پایتخت ایالت ریو گراند دو سول ، در جنوب کشور ) واقع شده است ، اما دارای ساختمان های خارج از دانشگاه برای مدرسه بازرگانی و موسسه هنری خود است.

UFRGS امسال در 18 موضوع چشمگیر بین المللی رتبه بندی شد و با رتبه 100 در رشته های هنرهای نمایشی ، فلسفه و مهندسی معدن و معدن موفق به کسب مقام شد.

بهترین شهرهای برزیل برای تحصیل

برزیل دارای شهرهای مختلفی است که دانشجویان می توانند در آنها تحصیل کنند و اوقات خوبی را سپری کنند.

بهترین شهرهای برزیل برای تحصیل

شهرهای آن شهرت جهانی دارند – از سائو پائولو ، بزرگترین شهر جهان ، تا ریودوژانیرو ، خانه جام جهانی فیفا 2014 ، تا برازیلیا ، پایتخت آرمانشهر که توسط اسکار نیمایر طراحی شده است – هیچ پایانی برای کشف شهر های آن وجود ندارد.

اما در میان بهترین شهرهای برزیل برای تحصیل جدا از فلوریانوپلیس در جنوب برزیل ، Balneário Cambori و فورتالز در شمال شرقی برزیل شهر های دیگری برای تحصیل نیز وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته شده است.

سائو پائولو ، سرزمین باران

سائو پائولو یکی از بهترین و بزرگترین شهرها برای دانشجویان در برزیل است ، در درجه اول به عنوان یک شهر تجاری در نظر گرفته می شود ، ایالت سائو پائولو مرتفع ترین شهر برزیل ( کامپوس دو ژردائو ) را نیز در خود جای داده است ، جایی که استراحتگاه های آن به سبک آلپ است و دما نسبت به بقیه کشور کمتر است!

سائو پائولو قلب فرهنگی برزیل با موزه های کلاس جهانی ، گالری های هنری ، زندگی شبانه جذاب ، صحنه های مد ، تئاتر و موسیقی زنده است.

از دانشگاه های موجود در این شهر می توان دانشگاه فدرال سائو پائولو ( UNIFESP ) ، دانشگاه کاتولیک سائو پائولو ( PUC-SP ) و دانشگاه فدرال ( UFABC ) ، دانشگاه فدرال سائو کارلوس ( UFSCar ) را نام برد.

ریودوژانیرو ، شهر سامبا

ریودوژانیرو به دلیل مجسمه معروف مسیح ، یک نماد مهم در مسیحیت برزیل شناخته شده است و البته ، یکی از بهترین شهرها برای دانشجویان در برزیل است.

از جاذبه های آن می توان کارناوال سالانه ریو که به خاطر اجراهای شگفت انگیز ، موسیقی و فضای آن مشهور است را نام برد ، ریودوژانیرو میزبان بخش بزرگی از جام جهانی 2014 بود.

علاوه بر بازی های المپیک 2016 ، چشم انداز شهری ریو از یک طرف سواحل و از طرف دیگر کوه ها را به نمایش می کشد و البته این شهر بخاطر فناوری و سیاست مشهور است ، جایی که دانشجویان از کنفرانس های علمی و بحث فرهنگی لذت می برند.

با این حال ، ریو دانشجویان هنر زیادی نیز دارد و تعداد زیادی نمایشنامه ، کنسرت و هنرمند خیابانی در سطح شهر وجود دارد.

دانشگاه های ریودوژانیرو شامل دانشگاه فدرال ( UFRJ ) ، دانشگاه کاتولیک پاپی ( PUC ) ، دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو ( UERJ )و دانشگاه فدرال فلومیننس ( UFF ) است.

السالوادور ، شهری با جاذبه های معماری

از نظر تنوع جغرافیایی و طبیعی السالوادور بعد از ریو در جایگاه دوم قرار دارد.

السالوادور بزرگترین مجموعه معماری استعماری در آمریکای لاتین و فرهنگ مدرن پر جنب و جوش را دارد.

دانشگاه فدرال باهیا (UFBA ) ، دانشگاه ایالتی باهیا ( UNEB ) ، دانشگاه کاتولیک السالوادور ( UCSAL ) و دانشگاه السالوادور ( UNIFACS ) در این شهر قرار دارند.

میناس گرایس ، شهر بهترین کافه

میناس گرایس ایالتی در برزیل است و پایتخت آن شهر بلو هوریزونته ، محل دانشگاه فدرال میناس گرایس ( UFMG ) است.

دانشگاه فدرال ویسوزا ( UFV ) همراه با دانشگاه کاتولیک میناس گرایس ( PUC-MG ) و دانشگاه ایالتی میناس گرایس ( UEMG ) در بلو هوریزونته حضور دارد.

بلو هوریزونته ، پایتخت آن پر از موزه های زیاد از جمله باغ گیاه شناسی UFMG و همچنین جاذبه های فرهنگی مانند استادیوم فوتبال است.

علاوه بر این ، این شهر شامل قسمت های استعماری سابق مانند اورو پرتو است ، جایی که دانشگاه فدرال اورو پرتو (UFOP) در آن واقع شده است و در حالی که معماری خیره کننده باروک هنوز پابرجاست ، اورو پرتو اکنون یک شهر دانشگاهی با فرهنگ دانشجویی پر جنب و جوش است و تقریبا 10 هزار دانشجو در این شهر وجود دارد.

دانشگاه فدرال Juiz de Fora (UFJF) در منطقه صنعتی Juiz de Fora یکی از بزرگترین شهرهای این ایالت و محل کارخانه مرسدس بنز محسوب می شود.

ناگفته نماند ، دانشگاه فدرال اوبرلانیا ( UFU ) در غرب ( Uberlândia ) در میناس گرایس واقع شده است.

همچنین دانشگاه خوزه دو روزاریو ویلانو ( UNIFENAS ) و دانشگاه فدرال آلفیناس ( UNIFAL-MG ) هر دو واقع در جنوب آلفیناس قرار دارند ، این شهر به عنوان یک شهر دانشگاهی شناخته می شود ، و این دو دانشگاه به دلیل دوره های مهندسی کشاورزی ، دندانپزشکی ، داروسازی و پزشکی معروف هستند.

هزینه های تحصیل در برزیل

همانطور که قبلا هم گفته شد برزیل برای دانشجویان داخلی و بین المللی آموزش عمومی تا سطح تحصیلات تکمیلی را به صورت رایگان ارائه می دهد ، بنابراین بیشتر دانشگاه های دولتی فقط از دانشجویان هزینه ثبت نام می گیرند.

هزینه های تحصیل در برزیل

موسسات آموزش عالی خصوصی هزینه هایی را دریافت می کنند و این بستگی به برنامه که شما انتخاب می کنید و خود دانشگاه بستگی دارد.

شهریه های تحصیل خصوصی می تواند بین 1800 تا 8200 پوند هزینه داشته باشد.

هزینه های اسکان دانشجویان در برزیل

هزینه یک آپارتمان ماهانه 170 تا 252 پوند است.

هزینه متوسط آب و برق و گاز می تواند حدود 59 پوند باشد.

سایر هزینه های ضروری تحصیل در برزیل

هزینه حمل و نقل عمومی ماهیانه به عنوان یک راهنمای تقریبی 30 – 50 دلار آمریکا برای شما هزینه دارد ، تاکسی ها سواری نیز حدود 0.50 پوند در هر کیلومتر هزینه دارند.

علاوه بر این ، اگر در ریودوژانیرو یا سائو پائولو تحصیل کنید ، می توانید از سیستم های مترو استفاده کنید ، کرایه های یک طرفه در ریو 0.87 پوند و در سائو پائولو0.81 پوند است.

میوه و سبزیجات تازه به وفور در سراسر کشور در دسترس است و باید در بودجه دانشجویان قرار گیرد ، برای مثال هر کیلو سیب 1.19 پوند و هر کیلو سیب زمینی 0.68پوند و قیمت هر لیتر شیر 65/0 و یک قرص نان نیز 1.13 پوند است.

هزینه دیگری که قابل توجه است مراقبت های بهداشتی است ، مراقبت های بهداشتی عمومی از طریق سیستم ملی معروف به سیستم یکپارچه بهداشتی برای کلیه ساکنان برزیل و خارجی رایگان است ، با این حال دانشجویان ممکن است بیمه درمانی خصوصی را در نظر بگیرند که امکان دسترسی به مراقبت های بهداشتی خصوصی را فراهم می کند ، که اغلب سریعتر و پیشرفته تر است.

هزینه تفریح و سرگرمی در برزیل

در مقایسه با تحصیل در انگلستان ، ایالات متحده یا استرالیا هزینه های زندگی در برزیل مقرون به صرفه است ، اما به دلیل تورم قیمت های محلی افزایش می یابد.

بسته به کاری که دوست دارید در اوقات فراغت خود انجام دهید ، در هنگام تحصیل ، کارهای ارزان ( یا رایگان ) زیادی وجود دارد.

به عنوان مثال ، یک وعده غذایی در یک رستوران معمولی به طور متوسط 3.55 پوند است.

هزینه عضویت در سالن ورزشی می تواند بسته به اندازه سالن بدن سازی و محل زندگی شما در کشور متفاوت باشد ، در ریودوژانیرو می تواند تا 26.42 پوند هزینه داشته باشد.

هزینه بلیط سینما در حدود 4.17 پوند هزینه دارد ، با این وجود با وجود سواحل فراوان و آب و هوای خوب در طول سال ، فرصت کافی برای صرف وقت برای گشت و گذار در فضای باز به صورت رایگان وجود دارد.

مزایا و معایب تحصیل در برزیل

وقتی صحبت از تحصیل در بریزل می شود ، ممکن است به سواحل زیبا ، ستاره های فوتبال و سامبا فکر کنید.

مزایا و معایب تحصیل در برزیل

با این حال ، برزیل بسیار بیشتر از این جاذبه ها را دارا ست ، این کشور بزرگترین کشور آمریکای لاتین و مقصد محبوب دانشجویان بین المللی است که در خارج از کشور تحصیل می کنند ، اما چرا باید به عنوان دانشجوی بین المللی در برزیل تحصیل کنید یا به عبارتی مزایا و معایب تحصیل در بریزل چست؟

در ادامه مشاوران موسسه رجبی مزایا و معایب تحصیل در برزیل را بررسی کرده اند.

تحصیلات با کیفیت در برزیل

بیش از 2،000 دانشگاه خصوصی و دولتی وجود دارد که برنامه های آموزش عالی را در برزیل ارائه می دهند که دارای کیفیت داخلی و بین المللی هستند.

دانشگاه های کلاس جهانی برزیل برنامه هایی در زمینه زیست شناسی ، دندانپزشکی ، پزشکی ، پوست و دامپزشکی ارائه می دهند و این برنامه ها شهرت جهانی دارند و تعدادی از شرکت های چند ملیتی از دانشگاه های برزیل کارمند جذب می کنند.

برنامه های MBA و برنامه های تخصصی در برزیل و همچنین برنامه های ترکیبی از دوره های کارآموزی و کار داوطلبانه در جوامع نیازمند یا بومی نیز قابل توجه است ، بنابراین نیازهای آموزشی شما هر چه باشد ، خواهید توانست برنامه ای متناسب با آنها در برزیل پیدا کنید.

اقتصاد برزیل

در کنار چین و هند ، برزیل در سناریوی جهانی یک قدرت نوظهور است. تولید ناخالص داخلی برزیل افزایش یافته است برزیل با بیش از 180 میلیون نفر جمعیت ، یکی از بازارهای اصلی مصرف در جهان است. خوب دانستن آن و یادگیری زبان آن تنها می تواند به شما در فعالیت های حرفه ای آینده کمک کند.

فرهنگ برزیل

برزیل محل ذوب فرهنگ ها و مکان استقرار طیف گسترده ای از نژادها ، آیین ها و ارزش ها است ، دانشجویان بین المللی وقتی در آنجا تحصیل می کنند احساس خواهند کرد که در خانه خود هستند.

برزیلی ها به خاطر طبیعت گرم و پذیرای خود و لذت بردن از زندگی در کمال شهرت هستند ، تحصیل در برزیل به شما امکان می دهد با طیف گسترده ای از افراد جذاب ملاقات ، آشنایی و همکاری داشته باشید.

جاذبه های طبیعی برزیل

با بیش از 4500 مایل خط ساحلی ، 2000 ساحل و تقریبا 25 درصد جنگل های بارانی جهان ، برزیل به دلیل فراوانی جاذبه های طبیعی و حیات وحش ، یک کشور از نظر جغرافیایی مگادیسم شناخته شده است ، گرچه ممکن است شهرها و سواحل با دوستداران آفتاب مملو از جمعیت باشد ، اما برزیل جنبه کاملا متفاوتی دارد و به گفته انسان شناسان ، ممکن است 60 قبیله کشف نشده در جنگل های انبوه آن وجود داشته باشد.

برزیل همچنین یک پایگاه عالی برای کاوش در این کشور است و به عنوان دروازه ورود به سایت های معروف آمریکای جنوبی از جمله بوینس آیرس ، پاتاگونیا ، ماچو پیچو و آند می باشد.

معایب تحصیل در برزیل

از معایب تحصیل در برزیل م یتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حمل و نقل عمومی کیفیت پایینی دارد.
 • خشونت شهری هنوز هم وجود دارد و باید در این رابطه آگاه باشید.
 • هزینه زندگی زیاد است.
 • هزینه های مسکن در پرجمعیت ترین شهرها مانند کوریتیبا ، سائو پائولو و پورتو آلگره زیاد است.
 • بهداشت عمومی رایگان است اما بسیار ضعیف است.
 • برخی از مکانها مانند ریودوژانیرو از کنترل ایمنی خارج است.
 • در مقایسه با اتحادیه اروپا هنوز سطح تحصیلات پایین است.

ویزای تحصیلی برزیل

کلیه دانشجویان خارجی که برای تحصیل به برزیل می روند باید ویزا داشته باشند ، یک دارنده ویزای دانشجویی باید ظرف 30 روز از ورود خود به برزیل در اداره مهاجرت برزیل ( DPMAF ) ثبت نام کند.

ویزای تحصیلی برزیل

همچنین ، پس از دریافت ویزا ، کپی فرم درخواست ویزا را ارائه دهید ، فرم مهر می شود و از کنسولگری ارسال می شود.

برای اینکه بتوانید به عنوان دانشجو وارد برزیل شوید باید نوع خاصی از ویزا را دریافت کنید که TEMPORARY VISA ITEM IV نامیده می شود و برای ” دانشجویان ” است ، در ادامه متداول ترین مدارکی که کنسولگری برزیل برای گرفتن این ویزا درخواست می کند را لیست کرده ایم.

لطفا ، آنها را با دقت دنبال کنید و هرگز درخواست ویزای گردشگری یا ویزای کار نکنید ، اگر ویزای تحصیلی نداشته باشید ، نمی توانید در دانشگاه ثبت نام کنید ، بنابراین در این مورد بسیار مراقب باشید و در صورت بروز هرگونه تردید در مورد ویزا قبل از مراجعه به برزیل ، با ما در موسسه رجبی در تماس باشید.

اسناد درخواستی برای ویزای تحصیلی برزیل

 • گذرنامه معتبر با حداقل شش ماه اعتبار تا تاریخ انقضا و حداقل دو صفحه خالی.
 • فرم درخواست ویزا که باید بصورت آنلاین پر شود و پرینت و امضا شود.
 • عکس پاسپورتی مطابق با استانداردها؛
 • بلیط ( یا بلیط رزرو ) ورود و خروج به قلمرو برزیل یا اثبات برنامه سفر صادر شده توسط شرکت حمل و نقل؛
 • گواهی معتبر عدم سوء پیشینه کیفری ( صادر شده کمتر از 90 روز ) ، اشاره به آخرین محل اقامت از سال قبل ، با امضا و مهر از طرف صادرکننده ، اسناد سایر کشورها در کنسولگری برزیل در کشور صادر کننده تایید می شود.
 • شناسنامه
 • مدرک اصلی ثبت نام در موسسه آموزشی یا اصل نامه پذیرش ، مشخص کردن مدت اقامت ( زمانی که دانشگاه فدرال یا ایالتی برزیل نباشد ، اثبات ثبت نام / نامه پذیرش توسط اداره ثبت احراز می شود ).
 • مجوز صدور ویزا ( فقط در سن 18 سالگی ) و اطلاعات مربوط به شخص نماینده در برزیل.
 • اثبات پرداخت هزینه های کنسولی؛
 • بیمه درمانی شامل هزینه های بازگشت به کشور ، با حداقل ارزش 30.000 یورو.
 • اثبات تمکن مالی به معنای اقامت در برزیل یا اثبات بورس تحصیلی یا پشتیبانی از طرف والدین توسط اداره ثبت اسناد رسمی ، اعلام مسئولیت نگهداری مالی فرزند پسر یا دختر در زمان حضور در برزیل.

در میان اسنادی که به عنوان اثبات تمکن مالی پذیرفته می شود ، موارد زیر وجود دارد:

 • صورت حساب بانکی
 • مانده حساب بانکی
 • نامه صادر شده از بانک
 • سقف کارت اعتباری
 • فیش حقوقی
 • صورت مالیات بر درآمد

زمان پردازش ویزای تحصیلی برزیل

زمان پردازش ویزای دانشجویی بسته به محل اقامت ممکن است بیشتر طول بکشد ، با این حال ویزای برزیل پس از دریافت تأیید در مدت 5 روز کاری صادر می شود.

سرانجام ، در صورت تأیید وزارت روابط خارجی برزیل ، زمان پردازش دو هفته طول می کشد.

به طور کلی ، هزینه ویزا با توجه به ملیت متفاوت است و پرداخت در کنسولگری انجام می شود و اعتبار معمول ویزای دانشجویی برای یک سال است.

می توان پس از تأیید از دانشگاه یا کالج تأیید کرد که داوطلب تحصیلات خود را ادامه دهد و ویزا را تمدید کرد.

موسسات اعزام دانشجو به برزیل

در موسسه رجبی ، ما معتقدیم که کار ما تا زمانی که شما به نتیجه دلخواه خود نرسید ، تمام نمی شود و ما بعنوان یکی از موسسات مهاجرتی به برزیل در طول مسیر ویزای تحصیلی برزیل همراه و پشتیبان شما خواهیم بود.

موسسات اعزام دانشجو به برزیل

وظیفه ما فقط ارائه و پیگیری درخواست شما نیست ، هنگامی که شما با کمک شرکت ما برای درخواست تحصیل در برزیل اقدام می کنید ، مشاوران متخصص مهاجرت ما با نکات و بینش های ارزشمندی می توانند به متقاضیان موفق کمک کنند تا با اطمینان و آرامش خاطر در کشور مورد نظر پذیرش شوند.

پروسه درخواست و اخذ ویزا می تواند خسته کننده و طاقت فرسا باشد و بیشتر متقاضیان در وسط راه ناامید می شوند ، ما در موسسه رجبی می خواهیم بار را از دوش شما برداریم و این پروسه را برای شما مدیریت کنیم.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با داشتن تیمی از جوانان متخصص دستاوردهای بسیار زیادی در صنعت مهاجرت دارد ، مشاوران ما مطابق انتظارات خدمات بسیار خوبی به مشتریان خود ارائه داده اند و به عنوان بهترین شرکت مهاجرتی به برزیل ، چشم انداز ما ارائه بهترین نتایج به مشتریان از طریق نتایج مثبت است.

سوالات پر تکرار تحصیل در برزیل

مقاله تحصیل در برزیل را خواندید ، در زیر هم ده سوال و جواب پرتکرار را ارائه می دهیم ، شما هم می توانید علاوه بر تماس با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، سوالات خود را در بخش دیدگاه های سایت در پایین هر مقاله بپرسید و به پاسخ صحیح خود برسید.

آیا طول دوره های تحصیل در برزیل مثل ایران است؟

بله دوره های لیسانس 4 سال، ارشد 2 سال و دکتری بسته به رشته انتخابی بین 3 تا 5 سال

برای ورود به دانشگاه های برزیل با مدرک دیپلم ، آیا آزمونی وجود دارد؟

بله ، برای تحصیل در برزیل با مدرک دیپلم ابتدا متقاضی باید تحصیلات متوسطه خود را به پایان برساند و در ENEM ( آزمون ارزیابی آموزش متوسطه ) که یک آزمون رقابتی است شرکت کنید. برخی از موسسات آموزش عالی در برزیل ENEM را به عنوان بخشی از مراحل پذیرش به جای آزمون

آزمون های ورودی دانشگاه های برزیل از چه دروسی گرفته میشود؟

این آزمون ها شامل بسیاری از دروس ارائه شده در دبیرستان است ، مانند ریاضیات ، فیزیک ، شیمی ، زیست شناسی ، تاریخ ، جغرافیا ، ادبیات ، زبان پرتغالی و یک زبان خارجی ( معمولا داوطلب می تواند بین انگلیسی ، اسپانیایی یا فرانسوی یکی را انتخاب کند )

آِیا در هنگام تحصیل در برزیل ، اجازه کار کردن خواهم داشت؟

بله ، پس از سپری شدن 6 ماه از تحصیل خود در برزیل می توانید برای درخواست مجوز کار اقدام کنید.

خانه معلم در برزیل چیست؟

خانه معلم در برزیل به زندگی با یک معلم زبان گفته می شود که از شما در خانه خود استقبال می کند ، این انتخاب به شما امکان می دهد کاملا در زبان ، فرهنگ و سنت برزیل غرق شوید و موثرترین روش برای یادگیری سریع و آسان زبان است.

هزینه اجاره یک آپارتمان در برزیل چقدر است؟

هزینه یک آپارتمان در برزیل ماهانه 170 تا 252 پوند است.

هزینه تحصیل در برزیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی چقدر است؟

بیشتر دانشگاه های دولتی فقط از دانشجویان هزینه ثبت نام می گیرند ، شهریه های تحصیل خصوصی می تواند بین 1800 تا 8200 پوند هزینه داشته باشد.

آیا برای تحصیل در برزیل در مقطع دکترا باید در آزمون شرکت کنم؟

متقاضیان دوره دکترا معمولا باید در امتحانات ورودی شرکت کنند ، امتحانات ورودی در صورت نیاز ، ممکن است شامل آزمونهای کتبی ( غالبا مرتبط با رشته تحصیلی) و مصاحبه ای باشد که در طی آن انگیزه های شما را ارزیابی می شود.

آیا با ویزای گردشگری و یا ویزای کار می توانم در برزیل تحصیل کنم؟

خیر ، اگر ویزای تحصیلی نداشته باشید ، نمی توانید در دانشگاه ثبت نام کنید.

برای اثبات تمکن مالی برای تحصیل در برزیل چه مدارکی لازم است؟

صورت حساب بانکی مانده حساب بانکی نامه صادر شده از بانک سقف کارت اعتباری فیش حقوقی صورت مالیات بر درآمد

در این مقاله تلاش شد ، موارد کاربردی و به روز تحصیل در برزیل را برای علاقه مندان بیان کنیم ، کارشناسان و متخصصان حرفه ای موسسه رجبی در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری برای رساندن شما به مقصد نهایی تان هستند ، ضمنا شما همیشه این امکان را دارید که با مطالعه و مقایسه مقالات سایت ، آگاهی خود درباره مهاجرت تحصیلی و کاری را افزایش دهید ، شرایط تحصیل در کشورهای مختلف را بخوانید و با شرایط و علاقه مندی خود مقایسه کنید ، نوشتار تحصیل در فرانسه ، پرتغال ، ایتالیا و دیگر کشورها در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *