دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین یک دانشگاه کلیدی دولتی تحت مدیریت دولت شهرداری چونگ کینگ با سیستم آموزشی یکپارچه از برنامه های کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکترا و فوق دکترا در پزشکی و سایر زمینه های مرتبط با سلامت است.

مقاله ای که در اینجا مطالعه می کنید ، با تلاش مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تهیه و خدمت علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های چینی ارائه شده است ، مشاوران ما در این صفحه دانشگاه پزشکی چونگ کینگ را مورد بررسی قرار داده اند و پیکره بندی و شرایط تحصیلی آن را توضیح داده اند.

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ (CQUMS) در سال 1956 در چونگ چینگ چین تاسیس شد ، این دانشگاه در ابتدا شاخه ای از اولین کالج پزشکی شانگهای بود (که اکنون به نام دانشکده پزشکی شانگهای از دانشگاه فودان نامیده می شود).

این دانشگاه یکی از تقریباً 30 دانشگاه پزشکی در چین است که توسط وزارت آموزش و پرورش چین برای ثبت نام دانشجویان خارجی در برنامه انگلیسی (MBBS ) لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی تأیید شده است.

مدرک پزشکی این دانشگاه توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و کمیته آموزشی فارغ التحصیلان پزشکی خارجی (ECFMG) در ایالات متحده به رسمیت شناخته شده است.

خوب است در همین ابتدا نگاهی به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین داشته باشید و با شرایط کلی تحصیل رشته های علوم پزشکی در چین آشنا شوید.

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین

رنکینگ جهانی و امکانات آموزشی دانشگاه چونگ کینگ چین

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین از سال 2001 ، دانشجویان خارجی را برای تحصیل در رشته پزشکی دعوت کرده است ، رنکینگ جهانی دانشگاه پزشکی چونگ کینگ ، 888 و رنکینگ ملی آن در چین 110 است.

امروزه 552 دانشجوی خارجی از 24 کشور جهان به دنبال دکتر رویایی خود در این دانشگاه هستند ، این دانشگاه دارای 6 بیمارستان مرتبط است که مستقیماً تحت مدیریت خود است و همه آنها در چین به عنوان “بیمارستان درجه یک بالا” رتبه بندی شده اند.

CQMU همچنین دارای سه آزمایشگاه کلیدی دولتی MOE ، یک آزمایشگاه کلیدی دولتی چونگ کینگ و وزارت علوم و فناوری ، یک مرکز تحقیقات مهندسی ملی ، 24 آزمایشگاه کلیدی شهرداری ، 11 موسسه تحقیقاتی ، 6 مرکز تحقیقاتی و 22 آزمایشگاه تحقیقاتی است. این دانشگاه دارای 5500 کارمند است که بیش از 358 نفر از آنها استاد و حدود 803 استاد دانشیار هستند.

فارغ التحصیلان مشهور دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

از بزرگان دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین ، می توان به افراد نامبرده در زیر اشاره کرد:

لی هان ، یو بین دینگ ، چونفو ژنگ ، دانگ فانگ لیو ، فابینگ تان ، مینگیونگ لو ، یانگ یانگ ، ویشیان چن ، تینگ لو ، چنگلی ژانگ ، ژئوفنگ وانگ ، چی چن ، چین لیو ، شیائو لی ، بی لیو ، لینگ چن ، های لی لی کوی ، جینگ فو چیو ، کای فو تانگ ، گوئوینگ لیو ، گووشنگ ژائو ، فی لانگ ، جینگ لانگ و روئی شی را نام برد.

دانشکده های دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین

دانشگاه پزشکی چونگ کینگ (CQMU) با 19 کالج و دپارتمان و یک دانشکده تحصیلات تکمیلی و یک موسسه علوم زندگی ، 5 برنامه فوق دکتری ، 33 برنامه دکترا ، 77 برنامه کارشناسی ارشد و 37 تخصص برای کارشناسی ارائه می دهد.

دانشکده های دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین

این دانشگاه دارای 4 رشته اصلی دولتی و 43 رشته کلیدی شهرداری است ، دانشکده های دانشگاه چونگ کینگ شامل موارد زیر می باشد:

 • دانشکده پزشکی پایه
 • دانشکده پزشکی آزمایشگاهی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده مهندسی پزشکی
 • دانشکده طب سنتی چینی
 • دانشکده بهداشت
 • دانشکده مدیریت عمومی

زبان تحصیل در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

دوره های موجود در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین در برخی از دانشگاه های دیگر چین بسیار نادر است ، این شامل دوره هایی به دو زبان انگلیسی و چینی است ، برخی از برنامه ها عبارتند از:

برنامه کارشناسی: برای دوره MBBS به دو زبان انگلیسی و چینی تأیید شده توسط وزارت آموزش و پرورش.

کارشناسی ارشد و دکتری برنامه ها: برای کارشناسی ارشد و دکتری برنامه ها ، هر دو زبان در دسترس هستند طول دوره تحصیل 3 سال است اما طول مدت برنامه قابل انعطاف است.

در بین کشور های آسیایی در مالزی و سنگاپور هم می توان به انگلیسی درس خواند ، در مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور ، دانشگاه های بسیار نامی و معتبر این کشور را بشناسید.

رشته های ارائه شده در دانشگاه چونگ کینگ به زبان انگلیسی

این رشته ها شامل رشته های پزشکی اجتماعی و مدیریت بهداشت ، کارشناسی ارشد پزشکی تخصصی ، انضباط بالینی ، رشته اصلی آموزش پزشکی تلفیقی چینی و غربی ، طب سوزنی و Moxibustion ، چشم پزشکی ، ارتوپدی و آسیب شناسی ، فوق تخصص جراحی ، تخصص پزشکی داخلی ، فرمول شناسی ، تاریخ و ادبیات ، نظریه های اساسی پزشکی ، علوم بالینی دندانپزشکی و علوم پایه دندانپزشکی و فوق تخصص فوریت های پزشکی می شود.

سایر رشته ها شامل فوق تخصص بیهوشی ، کارشناسی ارشد پزشکی ورزشی ، توانبخشی و فیزیوتراپی ، انکولوژی ، فوق تخصص گوش و حلق و بینی ، فوق تخصص زنان و زایمان ، پرستاری ، علوم آزمایشگاهی ، تصویربرداری و پزشکی هسته ای ، متخصص پوست و بیماریهای جنسی ، روانپزشکی و سلامت روان ، فوق تخصص مغز و اعصاب ، متخصص اطفال ، کارشناسی ارشد طب داخلی ، فارماکولوژی ، داروسازی میکروبی و بیوشیمیایی ، تجزیه و تحلیل دارویی ، داروسازی ، شیمی دارویی ، پزشکی پیشگیرانه نظامی و سم شناسی می شود.

در ادامه رشته های ارائه شده به انگلیسی شامل هوافضا و پزشکی دریایی ، پرتو درمانی ، پزشکی قانونی ، آسیب شناسی و فیزیولوژی ، ارگانیسم های بیماری زا ، ایمونولوژی ، آناتومی انسان ، بافت شناسی و جنین شناسی ، مهندسی پزشکی ، اکولوژی ، بیوفیزیک ، بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی ، کارشناسی ارشد زیست شناسی سلولی ، توسعه زیست شناسی ، ژنتیک ، عصب شناسی ، میکروبیولوژی ، هیدروبیولوژی ، فیزیولوژی و جانورشناسی می شود.

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه CQMU

برنامه کارشناسی با مدت زمان 4 سال و آموزش زبان چینی ، شهریه 000 30،000 (RMB) در سال را می طلبد ؛ تعدادی از این برنامه ها در زیر آورده شده است:

هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی در دانشگاه CQMU
 • مهندسی پزشکی 5 سال به زبان چینی 30،000 (RMB)
 • پزشکی چینی 5 سال به زبان چینی 30،000 (RMB)
 • پزشکی بالینی 5 سال به زبان چینی 30،000 (RMB)
 • پزشکی بالینی 6 سال (MBBS) سال به زبان انگلیسی30،000
 • پزشکی قانونی 5 سال به زبان چینی 30،000 (RMB)
 • پرستاری 4 سال به زبان چینی 30،000 (RMB)
 • داروسازی 4 سال به زبان چینی 30،000 (RMB)

جزییات هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه CQMU

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته های زیست شناسی سلولی ، پزشکی قانونی ، ژنتیک ، داروهای داخلی ، داروهای داخلی ، طب چینی ، پرستاری ، پزشکی پرتویی ، جراحی ، جراحی داروهای چینی ، به زبان های چینی و انگلیسی 41000 RMB می باشد.

هزینه رشته های مهندسی پزشکی ، پزشکی قانونی ، ایمونولوژی ، داروهای داخلی ، پرستاری ، پزشکی پرتویی و جراحی 50،000 پوند RMB می باشد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

یک مورد از بورسیه هایی که در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین ارائه می شوند شامل بورسیه های تحصیلی دولت چین (کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی 2500 یوان در ماه ، برای دانشجویان کارشناسی ارشد ، 3000 یوان در ماه و برای دانشجویان دکترا 3500 در هر ماه) است.

مورد دیگر برای بورسیه شهرداری چونگ کینگ (کمک هزینه 25000 تا 35000 یوان در سال) است ، دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی می توانند در زمان هایی که این بورسیه ها در دسترس هستند برای آن ها درخواست دهند.

اگر علاقه مند به تحصیل رشته های پزشکی در کشورهای آسیایی هستید ، خوب است بدانید که دانشگاه های ترکیه هم بورسیه های خوبی را به دانشجویان خود ارائه می دهد ؛ مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را بخوانید.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

لیسانس پزشکی و جراحی و پزشکی بالینی (MBBS) در این دانشکده ارائه می شوند ، که هزینه تحصیل این رشته ها در دانشکده پزشکی CQMU 3.000.000 یوان تا 4.100.000 یوان است و طول دوره تحصیل 6 سال به طول می انجامد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

این دانشکده دارای رشته های خوب و تیم هیئت علمی قوی است ، این کالج در حال حاضر با پیشرفت سالیان متمادی در توسعه علمی ، آموزش اصلاحات و آموزش حرفه ای ، در خط مقدم پزشکی پایه در چین قرار دارد.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین پنج تا شش سال به طول می انجامد که به صورت دروه های علوم بالینی دندانپزشکی و علوم پایه دندانپزشکی و دوره های عملی ارائه می شود.

هزینه تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ ، 30000 تا 41000 یوان در هر سال با توجه به سال تحصیل متفاوت است.

رشته داروسازی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

کالج داروسازی (CPCQMU) که در سال 2006 تأسیس شد ، یکی از موثرترین دانشکده های داروسازی در غرب چین است که گروهی از رشته های مرتبط با داروسازی را ارائه می دهد که شامل علوم دارویی معاصر و کشف دارو می شود.

رشته داروسازی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

دانشکده داروسازی دانشگاه چونگ کینگ چین ، متشکل از شش دپارتمان یا گروه دانشگاهی شامل شیمی دارویی ، داروسازی ، داروسازی ، تجزیه و تحلیل دارویی ، داروسازی بالینی و شیمی است.

این دانشکده مجاز به اعطای مدرک دکترا و کارشناسی ارشد در هفت رشته تحصیلی شیمی دارویی ، داروسازی ، تجزیه و تحلیل دارویی ، داروسازی بالینی ، میکروبیولوژی و بیوشیمی است ، CPCQMU متعهد به آموزش متخصصان سطح بالا در تحقیقات دارویی است.

CPCQMU هفت پلتفرم فناوری را برای ارائه پشتیبانی فنی برای طراحی دارو ، غربالگری ، آماده سازی ، ارزیابی و کاربرد آن ایجاد کرده است.

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 4 سال است و هزینه تحصیل در این دانشکده 30000 یوان در هر سال است.

توصیه میکنیم مقاله تحصیل رشته داروسازی در چین را نیز در کنار این مطلب مطالعه نمایید تا اطلاعات مفیدی در این باره را دریافت نمایید.

رشته بهداشت عمومی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

دانشکده بهداشت عمومی و مدیریت سلامت در سال 2011 بر اساس دانشکده سابق بهداشت عمومی و دانشکده مدیریت تأسیس شد ، این دانشکده در حال حاضر ، دارای 12 دفتر آموزشی و پژوهشی و 3 دپارتمان است.

این دانشکده همچنین دارای 5 گرایش در مقطع کارشناسی در زمینه پزشکی پیشگیرانه (پروژه ساخت حرفه ای درجه یک چین) ، بازرسی بهداشتی و قرنطینه ، بهداشت و تغذیه مواد غذایی ، مدیریت خدمات عمومی (پروژه ساخت حرفه ای درجه یک چونگ کینگ) و آمار کاربردی است ، هزینه تحصیل در این دانشکده در مقطع کارشناسی 30.000 یوان در سال است.

خوابگاه های دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

CQMU دارای دو پردیس است که مساحت آن 3.13 میلیون متر مربع است : پردیس جینیون و پردیس جدید ، هر دو پردیس دارای یک آپارتمان برای دانشجویان بین المللی هستند ، که قیمت اقامت برای اتاق های دو نفره 4800 یوان در سال و برای اتاق های یک نفره 9600 یوان در سال است.

دانشجویان کارشناسی باید در سال اول در پردیس جدید زندگی کنند ، پردیس Jinyun که در سال 2007 افتتاح شد ، که در منطقه Shapingba ، منطقه ای آرام و زیبا از شهر ، قرار دارد.

موقعیت مکانی دانشگاه پزشکی چونگ کینگ

CQMU دارای 2 پردیس است که مساحت آن 3.13 میلیون متر مربع می باشد ، پردیس اصلی در منطقه مرکزی شهر چونگ کینگ واقع شده است.

از نظر جغرافیایی ، این دانشگاه در منطقه شهری واقع شده است ، دسترسی آسان به رستوران ها ، بیمارستان ها ، مغازه ها ، دفاتر پست ، بانک ها ، خشکشویی ها ، استخرها و سالن های بدنسازی دارد.

دسترسی فرودگاه ، قطار و تاکس به دانشگاه CQMU

CQMU تنها 35 دقیقه با ماشین از دانشگاه تا فرودگاه بین المللی چونگ کینگ جیانگ بی فاصله دارد ، اتوبوس ها و مونوریل هایی که به نقاط مختلف شهر منتهی می شوند درست خارج از دانشگاه هستند.

پردیس جدید ، که در سال 2007 شروع شد ، در منطقه ای آرام و زیبا از شهر واقع شده است ، با سایه هایی از درختان سبز و گلهایی که در همه فصول شکوفا شده است.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تلاشیم تا برترین دانشگاه های جهان که برای شما ناشناخته هستند را معرفی و بررسی کنیم ، چنانچه شما هم به تحصیل در دانشگاهی خاص فکر میکنید نام دانشگاه را در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ، شما را راهنمایی کنند.

رنکینگ دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین در جهان و چین چگونه است؟

رنکینگ جهانی دانشگاه پزشکی چونگ کینگ ، 888 و رنکینگ ملی آن در چین 110 است.

هزینه تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین چقدر است؟

پزشکی چینی 5 سال به زبان چینی 30،000 (RMB) پزشکی بالینی 5 سال به زبان چینی 30،000 (RMB) پزشکی بالینی 6 سال (MBBS) سال به زبان انگلیسی30،000 پزشکی قانونی 5 سال به زبان چینی 30،000 (RMB)

بورسیه های تحصیلی دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین به چه صورت است؟

یک مورد از بورسیه هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند شامل بورسیه های تحصیلی دولت چین (کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی 2500 یوان در ماه ، برای دانشجویان کارشناسی ارشد ، 3000 یوان در ماه و برای دانشجویان دکترا 3500 در هر ماه) است. مورد دیگر برای بورسیه شهرداری چونگ کینگ (کمک هزینه 25000 تا 35000 یوان در سال) است ، دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی می توانند در زمان هایی که این بورسیه ها در دسترس هستند برای آن ها درخواست دهند.

هزینه تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین چقدر است؟

طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه 4 سال است و هزینه تحصیل در این دانشکده 30000 یوان در هر سال است.

هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین چقدر است؟

که قیمت اقامت برای اتاق های دو نفره 4800 یوان در سال و برای اتاق های یک نفره 9600 یوان در سال است.

اطلاعات تکمیلی درباره دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین از طریق تماس با همکاران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت ، بنابراین در صورت تمایل به کسب اطلاعات ناب و به روز از شرایط پذیرش چنین دانشگاه هایی سعی کنید هر چه سریع تر با دفاتر فعال ما در تهران و شیراز تماس حاصل نمایید ، همچنین برای دریافت اطلاعات به روز در زمینه مهاجرت تحصیلی به چین سری به مقاله تحصیل در چین بزنید.

5/5 - (31 امتیاز)

4 دیدگاه در “دانشگاه پزشکی چونگ کینگ چین

 1. متینا رشیدی گفت:

  بسیار خوب .
  متقاضی هستم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   برای بررسی شرایط تان میتوانید با شماره های شرکت تماس بگیرید.
   ٠٢١٩١٠٠٢۵٢۵
   ٠٧١٩١٠٠٢۵٢۵

 2. اسماعیل کریمی گفت:

  عالی بود. برای سال آینده متقاضی تحصیل دندانپزشکی دانشگاه چونگ کینگ هستم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با تشکر از نظر شما ، برای تان آرزوی موفقیت داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه