چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک

دانشگاه چارلز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که در حال حاضر به عنوان یک موسسه آموزش عالی مدرن ، پویا ، جهانگردی و معتبر مشهور است . این دانشگاه بزرگترین و مشهور ترین دانشگاه جمهوری چک است ، اولویت اصلی این دانشگاه این است که همچنان به ارتقاء وضعیت معتبر خود به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی ادامه می دهد . در این مقاله مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی به معرفی دانشگاه چارلز جمهوری چک پرداخته ، موقعیت مکانی دانشگاه ، دانشکده های این دانشگاه و هزینه های تحصیل در چک را بیان خواهند کرد .

دانشگاه چارلز به شدت بر فعالیت های پژوهشی تمرکز دارد . این دانشگاه می تواند با تعدادی از تیم های برجسته تحقیقاتی را که در همکاری نزدیک با موسسات تحقیقاتی بین المللی هستند همکاری داشته باشد . خلاقیت کارکنان و دانشجویان این دانشگاه در گستره وسیعی از پروژه های تحقیقاتی و کاربردی و همچنین در آثار با ارزش هنر و تعداد زیادی از نشریات منعکس شده است . دانشگاه چارلز نزدیک به 50 هزار دانشجو دارد – تقریبا یک ششم از همه دانشجویان در جمهوری چک – بیش از 300 برنامه تحصیلی معتبر که بیش از 630 دوره مختلف را ارائه می دهند .

بررسی دانشگاه چارلز جمهوری چک

موسسات آموزش عالی در جمهوری چک شامل موسسات عمومی ، دولتی و خصوصی است . تحت قانون تحصیلات عالی ، موسسات آموزش عالی این کشور به دو نوع دانشگاهی و غیردانشگاهی تقسیم می شوند . سیستم آموزشی جمهوری چک و موسسات آموزش عالی دانشگاهی این کشور شامل 24 دانشگاه عمومی ، 2 دولتی و 3 خصوصی می باشد که برنامه های آموزشی را در هر سه سطح آموزش عالی یعنی دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی ارائه می دهد .

موسسات آموزش عالی غیر دانشگاهی شامل 2 موسسه عمومی و 43 خصوصی است که عمدتا برنامه های کارشناسی را ارائه می دهد اما ممکن است برنامه های کارشناسی ارشد را نیز ارائه دهند . جمهوری چک دارای قدیمی ترین دانشگاه در مرکز اروپا است این دانشگاه یعنی دانشگاه چارلز جمهوری چک در سال 1348 در شهر پراگ تاسیس شده است .

این دانشگاه به طور خاص دارای سابقه طولانی در زمینه پیشرفت تحصیلی در زمینه تدریس و تحقیق ، به ویژه در زمینه های مهندسی ، علوم و پزشکی است . با یک سبک زندگی منحصر به فرد اروپای مرکزی ، فرهنگ و تاریخ غنی ، جمهوری چک می تواند انتخاب خوبی برای دانشجویان بین المللی باشد .

معرفی دانشگاه چارلز چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک ، همچنین به عنوان دانشگاه چارلز در پراگ و یا به طور تاریخی به عنوان دانشگاه پراگ شناخته می شود . این دانشگاه قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه در جمهوری چک است که در سال 1348 تاسیس شد و اولین دانشگاه در مرکز اروپا بود .

این یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست که از زمان تاسیس خود به صورت مداوم در حال فعالیت بوده است . این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های جمهوری چک و اروپا است . امروزه این دانشگاه شامل 17 دانشکده واقع شده در شهر های پراگ ، هرادتس کرالووه و پلزن است .

دانشگاه چارلز جمهوری چک

موقعیت مکانی دانشگاه چارلز چک

دانشگاه چارلز جمهوری چک یک پردیس مشترک ندارد امکانات دانشگاهی بسیاری از نقاط در سراسر پراگ را اشغال می کند و سه دانشکده در سایر شهر ها دارد که دو دانشکده در شهر هرادتس کرالووه و یک دانشکده در پلزن می باشد . ساختمان اصلی تاریخی قرن چهاردهم کارولینا در شهر قدیمی پراگ واقع شده و مرکز دانشگاه را تشکیل می دهد .

این جایگاه رئیس دانشگاه و سنا دانشگاه چارلز است . کارولینا همچنین محل برگزاری مراسم رسمی آکادمیک مانند تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی است . باغ گیاه شناسی دانشگاه چارلز که توسط دانشکده علوم آن نگهداری می شود ، در شهر جدید قرار دارد .

سازماندهی دانشگاه چارلز چک

دانشگاه چارلز دارای چهار دانشکده اصلی به نام های دانشکده حقوق ، پزشکی ، هنر ( فلسفه ) و الهیات ( در حال حاضر الهیات کاتولیک ) است . امروزه ، دانشگاه چارلز جمهوری چک متشکل از 17 دانشکده است ، که عمدتا در پراگ ، قرار دارد و دو دانشکده آن در هرادتس کرالووه و یک دانشکده دیگر در پلزن واقع شده است .

دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده الهیاتی کاتولیکی ، دانشکده الهیات انجیلی ، دانشکده الهیات حصات ، دانشکده حقوق ، اولین دانشکده پزشکی ، دومین دانشکده پزشکی ، دانشکده پزشکی سوم ، دانشکده پزشکی پلزن ، دانشکده پزشکی هرادتس کرالووه ، دانشکده داروسازی در هرادتس کرالووه ، دانشکده هنر ، دانشکده علوم ، دانشکده ریاضی و فیزیک ، دانشکده آموزش و پرورش ، دانشکده علوم اجتماعی ، دانشکده تربیت بدنی و ورزش و دانشکده علوم انسانی است .

این دانشگاه دارای موسسات علمی از جمله موسسه تاریخچه دانشگاه چارلز و بایگانی دانشگاه چارلز ، مرکز مطالعات نظری ، مرکز تحقیقات اقتصادی و تحصیلات تکمیلی (CERGE-EI) همراه با آکادمی علوم جمهوری چک و مرکز محیط زیست است .

رتبه بندی دانشگاه چارلز

طبق رتبه بندی دانشگاهی دانشگاه های جهانی ( رتبه بندی شانگهای ) ، دانشگاه چارلز جمهوری چک در 1.5 درصد از بهترین دانشگاه های جهان در سال 2011 رتبه بندی شده است . این دانشگاه در رتبه 201 تا 300 از 17،000 دانشگاه در سراسر جهان قرار دارد .

این بهترین دانشگاه در جمهوری چک و یکی از بهترین دانشگاه های اروپای مرکزی و شرقی است . این دانشگاه بر اساس رتبه بندی BRICS و رتبه بندی اقتصاد های نوظهور قرار در رتبه 31 قرار دارد .

این دانشگاه در سال 2013 در بین 201 تا 300 دانشگاه برتر در جهان از میان 500 دانشگاه جهان بر اساس رتبه بندی شانگهای قرار گرفت . این دانشگاه همچنین بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهان QS در رتبه 233 در میان 500 در رتبه بندی دانشگاه جهانی قرار گرفت .

دانشگاه چارلز در پراگ با دانشگاه گوته در فرانکفورت آلمان همکاری دارد . هر دو شهر به وسیله یک قرارداد مشارکت طولانی مدت با یکدیگر مرتبط هستند .

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه چارلز

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه چارلز

تحصیل در دانشگاه چارلز به زبان چکی رایگان است ، هزینه تحصیل فقط در صورتی اعمال می شود که تحصیل دانشجو بیش از مدت زمان لازم طول بکشد . برای مثال طول دوره تحصیل برای کارشناسی در پزشکی عمومی 6 سال است . دانشجو می تواند تا 7 سال رایگان تحصیل کند . اگر آنها در 7 سالگی تحصیلات خود را کامل نکنند ، باید پس از ورود به 8 سال خود ، مبلغی معین را پرداخت کنند .

تحصیل به زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی یعنی آلمانی ، فرانسوی و روسی در این دانشگاه هزینه دارد . هزینه های تحصیلی از 0 یورو ( بعضی از برنامه های دکترا ) تا 14،000 یورو در سال بستگی به دانشکده و برنامه تحصیلی دارد . هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی 8500 یورو در سال و هزینه تحصیل پزشکی 13850 یورو برای هر سال است .

در مقاله فوق تلاش شد یکی از بهترین دانشگاه های اروپا یعنی دانشگاه چارلز جمهوری چک به علاقمندان تحصیل در دانشگاه های معتبر و برتر جهان معرفی شود . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با دیگر دانشگاه های برتر این کشور با دفاتر همکار موسسه مهر آفرین رجبی در شهرهای تهران و شیراز تماس حاصل نمایید .

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.