لیست 10 تایی بهترین دانشگاه های اروپا

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا را کسانی می خواهند بدانند که قصد مهاجرت تحصیلی به اروپا دارند ، با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا این لیست را بررسی و مرور کنیم.

بهترین دانشگاه های اروپا برای دانشجویان بین المللی کدامند ؟

سالانه میلیون ها نفر برای تحصیل در خارج از کشور به اروپا سفر می کنند.

البته اروپا نیز از شرق تا غرب آن بسیار متفاوت است ، بنابراین فهمیدن اینکه کجا می خواهید در خارج از کشور تحصیل کنید و کدام دانشگاه برای شما بهترین است می تواند سخت ترین کار برای همه باشد.

خوب است به یاد داشته باشید که اکثر کشورهای اروپایی دارای دانشگاه های شگفت انگیز هستند و بسیاری از آنها دارای برنامه های برجسته بین المللی هستند که مطمئنا توجه شما را به خود جلب می کند.

چندین رتبه بندی وجود دارد که کیفیت دانشگاه های اروپا را با توجه به عوامل مختلف اندازه گیری می کنند و یکی از معروف ترین رتبه بندی ها در این زمینه QS (QS World University Rankings) است که هر ساله رتبه بندی خود را با توجه به شش معیار مختلف ، از جمله شهرت علمی طبق نظر کارشناسان و شرکت ها ، یا کیفیت تدریس با در نظر داشتن نسبت اساتید به نسبت دانشجویی به روز می کند.

پیشتر در همین سایت در مقاله تحصیل در اروپا با کشورهایی که دارای اعتبار جهانی در زمینه تحصیل هستند را به شما معرفی کردیم و کشورهایی که تحصیل رایگان به دانشجویان خود ارائه میدهند را نیز شرح دادیم ؛ خواندن آن مقاله را نیز توصیه می کنیم.

در زیر می توانید بهترین دانشگاه های اروپا در سال ۲۰۲۱ را با توجه به رتبه بندی طبقه بندی QS بررسی کنید :

 • دانشگاه آکسفورد – انگلستان
 • موسسه فناوری فدرال سوئیس
 • دانشگاه کمبریج – انگلستان
 • کالج امپریال لندن – انگلستان
 • کالج دانشگاهی لندن ( UCL انگلستان )
 • موسسه فناوری فدرال لوزان سوئیس
 • دانشگاه ادینبورگ – انگلستان
 • دانشگاه منچستر – انگلستان
 • کالج کینگ لندن- انگلستان
 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن
 • دانشگاه فنی مونیخ – آلمان
 • دانشگاه تحقیقاتی PSL – فرانسه
 • دانشگاه صنعتی دلفت – هلند
 • دانشگاه بریستول – انگلستان
 • ytcole polytechnique – فرانسه
 • دانشگاه آمستردام – هلند
 • دانشگاه وارویک – انگلستان
 • دانشگاه مونیخ – آلمان
 • دانشگاه هایدلبرگ – آلمان
 • دانشگاه زوریخ – سوئیس
 • دانشگاه دولتی مسکو – روسیه
 • دانشگاه کپنهاگ – دانمارک
 • دانشگاه گلاسگو – انگلستان
 • دانشگاه سوربن – فرانسه
 • دانشگاه KU Leuven – بلژیک
لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا

دانشگاه آکسفورد

در لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا ، دانشگاه آکسفورد رتبه اول را دارد ، در مورد دانشگاه آکسفورد چه چیزی می توان گفت که قبلا گفته نشده باشد ؟ گهواره برندگان جایزه نوبل و نخست وزیران انگلستان ، این دانشگاه معتبر با داشتن شماره ۵ در رتبه بندی جهانی ، دوباره بهترین دانشگاه اروپا در سال جاری است و البته تحصیل در این دانشگاه بسیار سخت است.

موسسه فناوری فدرال سوئیس ( ETH زوریخ )

انستیتوی فناوری فدرال سوئیس در رتبه بندی دوم قرار دارد و جای تعجب نیست که یکی از مهمترین موسسات فنی و علمی در اروپا و جهان است ، اگر می خواهید در علم یا فناوری تخصص کسب کنید ، این دانشگاه می تواند دانشگاه خوبی برای تحصیل باشد ! ETH بیش از ۲۰ مدرک کارشناسی و حدود ۴۰ مدرک کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

موسسه فناوری فدرال سوئیس ( ETH زوریخ )

در مورد شرایط پذیرش ، برای تحصیل در لیسانس در این دانشگاه سوئیس ، تسلط به زبان آلمانی لازم است ، زیرا از سال دوم یا سوم ، برخی از ماژول ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و سال اول و بیشتر ماژول ها به زبان آلمانی است و فقط برخی از مدارک کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

رشته های محبوبی که می توانید در این دانشگاه بخوانید عبارتند از :

 • معماری
 • زیست شناسی
 • علوم و فنون بهداشت
 • فیزیک
 • مهندسی رایانه
 • مهندسی مکانیک
 • ریاضیات
 • دارو
 • علم شیمی

دانشگاه کمبریج انگلستان

دانشگاه کمبریج ، سومین رتبه بندی QS و دومین دانشگاه قدیمی انگلیسی زبان در جهان است ، این دانشگاه دارای ۳۱ دانشکده و بیش از یکصد دپارتمان است که یکی از آنها مطبوعات مشهور دانشگاه کمبریج ، قدیمی ترین انتشارات در جهان است.

دانشگاه کمبریج انگلستان

اگر دوستدار ورزش هستید ، باید بدانید که کریکت و راگبی و قایقرانی در این دانشگاه محبوبیت زیادی دارد و هر ساله چندین مسابقه مانند ” May Bumps ” بین کالج ها و برخی دیگر در برابر دانشگاه آکسفورد برگزار می کنند.

کالج امپریال لندن

کالج امپریال لندن یکی از دانشگاههای دارای بهترین شهرت در اروپا است ، زیرا در تحقیقات علمی پیشتاز است و در این زمینه یک رهبر جهانی است و این دانشگاه بخاطر تحقیقات در مورد بیماری مولتیپل اسکلروزیس یا پارکینسون مشهور است و همچنین به دلیل کمک به جامعه با کشف پنی سیلین و فیبر نوری مشهور است.

این موسسه به عنوان تنها دانشگاه در انگلستان که منحصرا در زمینه علوم ، پزشکی ، مهندسی و علوم بازرگانی تخصص دارد ، تعریف می شود ، اگر می خواهید در انگلستان رشته های پزشکی را دنبال کنید پیشنهاد می کنیم مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را بخوانید تا با هزینه ها ، بورسیه ها و آزمون های ورودی به این رشته ها بخوبی آشنا شوید.

این دانشگاه به سه دانشکده ( مهندسی ، پزشکی و علوم طبیعی ) ، یک دانشکده بازرگانی و یک گروه علوم انسانی تقسیم شده است ، زیرا این دانشگاه دانشجویان را به استفاده از ماژول ها و موارد انتخابی در هنر ، ارتباطات و زبان ها ترغیب می کند تا در آینده متخصصان بهتری باشند.

روند دسترسی به این دانشگاه به مطالعاتی بستگی دارد که می خواهید انجام دهید ، اما طبق وب سایت آنها ، آنها به دنبال دانشجویان با انگیزه هستند که به ویژه در تخصصی که انتخاب کرده اند علاقه مند هستند.

کالج دانشگاهی لندن ( UCL )

لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا بدون نام کالج دانشگاهی لندن بی معنی است ، اگر می خواهید بخشی از یک دانشگاه چند رشته ای با دانشجویان از ۱۵۰ کشور جهان باشید و در انگلستان زندگی کنید ، احتمال دارد این دانشگاه مقصد بعدی شما باشد.

این موسسه بخشی از همان سیستم دانشگاه لندن است و همچنین ادعا دارد که اولین دانشگاه در انگلیس است که زنان و دانشجویان از هر مذهب و اجتماعی را پذیرا بوده است.

به عنوان یک موسسه که چندین رشته را ارائه می دهد ، پیدا کردن رشته شما مشکلی نخواهد داشت و این دانشگاه به ویژه برای دانشکده برنامه ریزی شهری و معماری و همچنین دانشکده های هنر و علوم انسانی ، علوم مغز و اعصاب ، مهندسی و حقوق برجسته است.

موسسه فناوری فدرال سوئیس لوزان ( EPFL )

در انستیتوی فناوری فدرال لوزان ، که به عنوان یک مرکز عالی ملی و اروپایی در علم و فناوری شناخته می شود ، شما هر آنچه را که برای داشتن یک حرفه ای خوب در هر یک از این زمینه ها نیاز دارید ، خواهید آموخت.

این دانشگاه کار گروهی را در بین دانشجویان ، اساتید و محققان تشویق می کند تا از ایجاد پروژه های جدید فن آوری ، علمی و معماری بهره مند شوند ، این موسسه شباهت زیادی به ETH Zurich دارد که در منطقه آلمانی زبان سوئیس واقع شده است ، بنابراین جای تعجب نیست که هر دو در این لیست باشند.

EPFL به پنج پردیس تقسیم شده است ، که می توان برخی از ساختمانهای آن را برجسته کرد زیرا توسط معماران مشهوری مانند ArtLab ، مرکز آموزش رولکس و مرکز همایش های SwissTech طراحی شده اند ، بنابراین دانشجویان از آموزش با کیفیت در یک محیط منحصر به فرد لذت خواهید برد.

دانشگاه ادینبورگ

دانشگاه ادینبورگ سومین دانشگاه پرطرفدار در انگلستان از نظر تعداد درخواست ها است که تنها پس از آکسفورد و کمبریج قرار دارد و این امر روند پذیرش را کاملا رقابتی می کند ، این دانشگاه همچنین چهارمین دانشگاه با بیشترین قدرت تحقیق در کشور است.

این دانشگاه در سال ۱۵۸۳ تاسیس شد و شخصیت های بزرگی مانند طبیعت شناس چارلز داروین ، فیلسوف دیوید هیوم یا نویسنده آرتور کانن دویل بخشی از جامعه مدرسین آن بودند.

دانشگاه منچستر

این دانشگاه که در سال ۱۸۲۴ تاسیس شد و در حال حاضر بیشترین تعداد اساتید برنده جایزه نوبل در انگلستان را دارد و یکی از بهترین ها در زمینه تحقیقات می باشد ، دانشگاهی است که بیشتر دانشجویان آن مقامات بالا در کشور را در اختیار دارند.

از جمله تخصص های آن می توان به علومی مانند زیست شناسی ، شیمی ، مهندسی ، پرستاری ، داروسازی و علوم انسانی و مطالعات زبان اشاره کرد و علاوه بر این ، اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در علوم بهداشت تحصیل کنید ، این دانشگاه به دلیل تحقیقات خود در مورد انواع مختلف سرطان ، استفاده از آنتی بیوتیک ها و بیماری هایی مانند اسکلروز مشهور است.

دانشگاه اوترخت هلند

دانشگاه اوترخت ، تاسیس شده در سال ۱۶۳۶ ، بهترین دانشگاه هلند است و الگوی تحصیلات آن بر چهار اصل استوار است : تمایز واضح بین مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ، انعطاف پذیری و آزادی انتخاب برای دانشجویان ، تجربه یادگیری شخصی در گروه های کوچک و پیشرفت حرفه ای خوب برای اساتید و این اصول به منظور مدرن سازی مفاهیم آموزشی در نظر گرفته می شوند تا با جامعه در حال تغییر سازگار شوند و به پیشرفت کمک کنند همین عوامل باعث شده این دانشگاه هم در لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا قرار گیرد.

دانشگاه اوترخت هلند

این موسسه همچنین متعهد پیشرفت ، تنوع و فراگیری است و ۵۰ رشته کارشناسی و ۱۵۴ برنامه کارشناسی ارشد را برای انتخاب رشته ای که متناسب با نیاز و حرفه شما باشد ارائه می دهد ، برای آشنایی بیشتر با دانشگاه های معتبر هلند ، مقاله تحصیل در هلند را مطالعه کنید ، دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم نیز در آن مقاله به شما معرفی شده اند.

دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام که در رتبه ۹ دانشگاه های برتر اروپا و ۶۵ دانشگاه برتر جهان قرار دارد ، دارای ۳۹۰۰۰ دانشجو از بیش از ۱۰۰ کشور جهان است و طیف گسترده ای از رشته ها از رسانه ، روانشناسی و تجارت گرفته تا هوش مصنوعی را برای تحصیل دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه آمستردام به شش دانشکده اقتصاد ، علوم انسانی ، حقوق ، پزشکی ، علوم و علوم اجتماعی تقسیم شده است و برخی از برجسته ترین رشته های آن علوم انسانی ، مطالعات ارتباطات ، جامعه شناسی و زبان شناسی نیز می باشد.

دانشگاه کپنهاگ دانمارک

در رتبه ۱۰ دانشگاه کپنهاگ دانمارک قرار دارد ، این موسسه دارای شش دانشکده ، ۳۶ بخش و بیش از ۲۰۰ مرکز تحقیقاتی است ، علاوه بر این شامل ۹ برنده جایزه نوبل در میان فارغ التحصیلان خود است و از جمله تخصص های آن می توان به زیست شناسی ، شیمی ، روانشناسی ، روزنامه نگاری و ارتباطات ، هنر ، آموزش و مهندسی اشاره کرد.

سوالات پر تکرار بهترین دانشگاه های اروپا

لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا را در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به شما عزیزان معرفی کردیم ، رشته مورد علاقه خود را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه درج کنید تا بهترین دانشگاه ممکن را به شما معرفی کنیم و هزینه آن را هم به شما بگوییم.

بهترین دانشگاه اروپا برای رشته روانشناسی کدام دانشگاه است؟

دانشگاه کپنهاگ دانمارک که 9 برنده جایزه نوبل در میان فارغ التحصیلان خود داشته و از جمله تخصص های آن می توان به زیست شناسی ، شیمی ، روانشناسی ، روزنامه نگاری و ارتباطات ، هنر ، آموزش و مهندسی اشاره کرد.

بهترین دانشگاه هلند کدام است؟

دانشگاه اوترخت ، تاسیس شده در سال 1636 ، بهترین دانشگاه هلند است.

بهترین دانشگاه اروپا برای رشته های بهداشتی و پزشکی کدام دانشگاه است؟

دانشگاه منچستر ، از جمله تخصص های آن می توان به علومی مانند زیست شناسی ، شیمی ، مهندسی ، پرستاری ، داروسازی و علوم انسانی و مطالعات زبان اشاره کرد و علاوه بر این ، اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در علوم بهداشت تحصیل کنید ، این دانشگاه به دلیل تحقیقات خود در مورد انواع مختلف سرطان ، استفاده از آنتی بیوتیک ها و بیماری هایی مانند اسکلروز مشهور است.

علوم بازرگانی را در کدام دانشگاه اروپا بخوانم؟

کالج امپریال لندن ، این موسسه به عنوان تنها دانشگاه در انگلستان که منحصرا در زمینه علوم ، پزشکی ، مهندسی و علوم بازرگانی تخصص دارد ، تعریف می شود.

شرایط پذیرش در موسسه فناوری فدرال سوئیس ( ETH زوریخ ) چیست؟

برای تحصیل لیسانس در این دانشگاه سوئیس ، تسلط به زبان آلمانی لازم است ، زیرا از سال دوم یا سوم ، برخی از ماژول ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند و سال اول و بیشتر ماژول ها به زبان آلمانی است و فقط برخی از مدارک کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

با لیست 10 تایی بهترین دانشگاه های اروپا آشنا شدید ، مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره رایگان به صورت حضوری و غیر حضوری هستند ، کافیست با شماره های سراسری ما در تماس باشید ، ضمنا برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم مقاله 9 تا از بهترین شهر های اروپا برای تحصیل را هم مرور کنید تا اطلاعات شما در خصوص شهر های خوب اروپا هم تکمیل شود.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه