9 تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل

۹ تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل
مشاور مهاجرتی

۹ تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با هم مرور می کنیم با ما همراه باشید تا این ۹ شهر را به شما معرفی کنیم.

تصمیم گیری برای انتخاب شهر و مقصد تحصیل در خارج از کشور می تواند یکی از سخت ترین تصمیمات زندگی باشد و همچنین یکی از مهمترین آنهاست و انتخاب یک شهر اروپایی که حداقل سه سال در آن اقامت خواهید کرد یک کار دلهره آور است.

پیشتر در مقاله تحصیل در اروپا شرایط و چگونگی تحصیل در کشورهای اروپایی را بررسی کردیم و لیست دانشگاه هایی که تحصیل رایگان ارائه می دهند را نیز به شما معرفی کردیم.

۹ تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل

لیسبون پرتغال

پرتغال ممکن است یکی از کوچکترین کشورهای اروپا باشد ، اما لیسبون ، پایتخت آن بهترین مکان برای تجربه تحصیل است ، لیسبون نیم میلیون نفر را در خود جای داده است ، و همین امر این شهر را به اندازه ای کوچک کرده تا بتوان با پای پیاده به کاوش در آن پرداخت و از سوی دیگر بقدری بزرگ است که هرگز انجام تفریح در آن تمام نمی شود.

بسیاری از دانشجویان بین المللی از سایر کشور ها به آب و هوای دلپذیر و فضای آرام پایتخت پرتغال جذب می شوند و همین امر این کشور را به مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور و ملاقات با دوستان جدید از سراسر جهان تبدیل کرده است.

برلین آلمان از بهترین شهرهای تحصیلی

برلین به عنوان پایتخت قدرتمندترین اقتصاد اروپا از اهمیت زیادی در منطقه برخوردار است که به خاطر گذشته تاریخی خود مشهور است ، مکانهای زیادی برای غرق شدن در تاریخ غنی آلمان و به طور کلی در سراسر شهر وجود دارد.

برلین آلمان از بهترین شهرهای تحصیلی

تاریخ برلین را به شهری منحصر به فرد و وصف ناپذیر تبدیل کرده است ، این شهر به دلیل تنوع و دامنه وسیعی از مناظر و فعالیت ها مکانی عالی برای دانشجویان بین المللی است.

این شهر که بیش از ۳٫۵ میلیون نفر ساکن آن هستند ، کمی بزرگتر از آن است که بتوان با پای پیاده در آن گشت ، اما یک سیستم حمل و نقل عمومی شگفت انگیز دارد که به شما امکان می دهد هر گوشه از این شهر را جستجو کنید و به عنوان پایتخت ، برلین میزبان بسیاری از دانشگاههای برتر آلمان است که از بهترین دانشگاه ها در اروپا و جهان هستند.

هزینه های روزانه در این شهر می تواند کمی گران تر از سایر شهرهای اروپا باشد ، اما روش های زیادی برای لذت بردن از این شهر وجود دارد.

میلان ، ایتالیا

میلان ایتالیا در لیست ۹ تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل قرار دارد ، فکر تحصیل در ایتالیا ، شکوه قدیمی فلورانس یا روم را به ذهن خطور می کند ، به عنوان پایتخت مد ایتالیا ، مطمئنا شاهد فروشگاه های عجیب و طراحان و افراد به ویژه در اطراف بازار معروف Galleria Vittorio Emanuele II خواهید بود ، مطمئنا در شکوه معماری بسیار تزئینی خیلی از جاهای دیدنی معروف میلان مانند Duomo گم خواهید شد.

مانند هر شهری در ایتالیا ، ویرانه های روم باستان نیز در سراسر نقاط این شهر وجود دارد ، اما میلان یک شهر نسبتا مدرن است و بسیاری از شرکت های فناوری و استارتاپ ها در میلان مستقر هستند و صحنه را به ترکیبی جالب از روشنفکران جوان و جذابیت کلاسیک دنیای قدیم تبدیل می کنند.

میلان همچنین قطب دانشگاهیان است زیرا در آن دانشگاه هایی با بالاترین رتبه در ایتالیا همچون Politecnico di Milano واقع شده است و جمعیت قابل توجهی از دانشجویان را در این شهر پیدا خواهید کرد ، و همین امر این شهر را به مکانی عالی برای ملاقات سایر دانشجویان بین المللی تبدیل کرده است.

از برنامه های محبوب برای تحصیل در میلان می توان مدیریت بازرگانی ، رشته های پزشکی را نام برد برای آشنایی با چگونگی تحصیل رشته های پزشکی ، مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را بخوانید.

پاریس ، فرانسه

پاریس شهر بسیار بزرگی و همچنین هیجان انگیز است ، پاریس به عنوان یک پایتخت بزرگ ، میزبان بسیاری از دانشجویان خارجی از سراسر اروپا و فراتر از آن است.

پاریس به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیل در خارج از کشور در اروپا ، دارای بسیاری از شرکت ها و برنامه های تثبیت شده است که دوره هایی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند و آن را نه تنها یک مکان زیبا برای تحصیل بلکه یک مکان عالی از نظر غنی سازی آکادمیک نیز می کند.

پراگ جمهوری چک جزو بهترین شهرهای اروپا

این شهر با صد گلدسته و پشت بام های کاشی نارنجی مطمئنا شما را مسحور خود خواهد کرد ، پراگ واقعاً مانند نوعی افسانه دیزنی به نظر می رسد ، به خصوص در ماه های زمستان و پر از برف شهر عالی است ، پراگ شهر عالی برای کار ، زندگی و به ویژه برای تحصیل است.

پراگ جمهوری چک جزو بهترین شهرهای اروپا

دانشگاه پراگ قدیمی ترین و یکی از بهترین دانشگاه های اروپای مرکزی به نام Univerzita Karlova است و از آنجا که بیشتر مردم در پایتخت به برخی از زبان های انگلیسی صحبت می کنند ، بسیاری از دانشگاه ها و برنامه ها گستردگی موضوعات را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

در خارج از زندگی دانشگاهی ، یک صحنه شب زنده داری و موسیقی پر جنب و جوش در پراگ وجود دارد ، در پراگ مکانهای بی نظیری برای بیرون رفتن و تجربه فرهنگ چک پیدا خواهید کرد ، اما بسیاری از بهترین مکانها در محله های دورافتاده ای مانند Žižkov یا دور از مرکز شهر پنهان شده اند و مناظر دیدنی در پراگ با چنان معماری خیره کننده ای که مخصوص اروپا مرکزی است واقعا هیبت آور است.

شرایط تحصیل در این کشور را به طور مفصل در مقاله تحصیل در چک بیان کرده ایم و هزینه های تحصیل در دانشگاه های آن را به شما گفته ایم.

آمستردام ، هلند

این شهر چیزهای زیادی برای ارائه دارد ، آمستردام مانند سایر مناطق هلند سبک زندگی آرام دارد.

این شهر خیلی بزرگ نیست و با پای پیاده یا با دوچرخه می توان به راحتی به سایر مناطق دسترسی داشت.

آمستردام دارای فرهنگ پر جنب و جوش موسیقی است و آن را به مکانی عالی برای بیرون رفتن به عنوان یک دانشجوی بین المللی تبدیل کرده است و اگر زندگی شبانه اولویت شما نیست ، کافه های دنج و پارک های آرامش بخشی مانند پارک Vondelpark برای گذراندن وقت وجود دارد ، همه این دلایل باعث شده نام هلند در لیست ۹ تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل قرار بگیرد.

آمستردام یک شهر واقعا بین المللی است ، زیرا بسیاری از دانشجویان از سراسر اروپا و جهان جذب محیط دوستانه هلند می شوند ، هلندی زبان ملی است اما تقریبا همه انگلیسی صحبت می کنند ، بنابراین بیش از حد نگران مانع زبانی نباشید ، دانشگاه های برتر نیز دارای طیف گسترده ای از موضوعات مناسب برای تقریبا هر دانشجویی هستند.

دوبلین ، ایرلند

تپه های سبز ناهموار ، صخره های ناهموار و مردم گرم همه تصاویری هستند که به اصل ایرلند استناد می کنند و در اطراف رودخانه لیفی ، دوبلین دارای زیبایی مربوط به هر شهر بندری است که در عین حال دارای ساختمان های خیره کننده ، مدرن و بناهای تاریخی با قدمت صدها سال است.

اما دوبلین شهر بزرگی نیست ، با بیش از نیم میلیون نفر ، به راحتی قابل اکتشاف است.

این شهر برای هر دانشجوی بین المللی مکانی استثنایی است ، به خصوص اگر می خواهید انگلیسی یاد بگیرید و تجربه فراموش نشدنی در خارج از کشور داشته باشید ، می توانید هر رشته دانشگاهی را در یکی از بسیاری از دانشگاه های مشهور دوبلین بخوانید.

بارسلونا اسپانیا، شهر دانشجویی در اروپا

این شهر ساحلی پایتخت مردم کاتالان است و باعث شده کاملا متفاوت از سایر مناطق اسپانیا باشد ، مردم به زبانی متفاوت صحبت می کنند و فرهنگ متفاوتی از آنچه شما تصور می کنید دارند.

بارسلونا اسپانیا، شهر دانشجویی در اروپا

در بارسلونا موزه ها ، گالری ها و کافه های بی انتها را می توانید ببینید ، بارسلونا یک قطب غذا در اسپانیا است ، همچنین یک مرکز برای دانشجویان بین المللی است ، بارسلونا مکانی شاداب برای زندگی و تحصیل در خارج از کشور است.

مادرید ، اسپانیا

اسپانیا یکی از مقاصد برتر تحصیل در خارج از کشور در اروپا ، به ویژه برای دانشجویان بین المللی است و مادرید پایتخت آن ، بیشتر آنها را به خود جلب می کند و در نتیجه ، شما یک جامعه بین المللی پر رونق را در آنجا خواهید یافت.

در مادرید نه تنها فرهنگ های مختلفی وجود دارند ، بلکه همچنین هر نوع فعالیتی برای تجربه وجود دارد ، همانطور که از هر شهر بزرگ دیگری انتظار دارید.

مادرید به عنوان یک شهر بزرگ ، راه های بی پایان برای گذراندن وقت دارد و از نظر علمی مادرید یک انتخاب عالی برای هر دانشجو است زیرا در آن دانشگاه های برتر کشور و همچنین بسیاری از برنامه های تحصیلات طولانی مدت در خارج از کشور وجود دارد و اگر سطح اسپانیایی پایینی دارید ، نترسید زیرا برنامه هایی در همه سطوح به دانشجویان ارائه می شود ، در مقاله تحصیل در اسپانیا راه های آموختن زبان اسپانیایی را به شما عزیزان گفته ایم.

سوالات پر تکرار بهترین شهر های اروپا برای تحصیل

۹ تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل را به شما معرفی کردیم ، برای آشنایی بیشتر با شهر های دیگر اروپا می توانید نام شهر را در بخش دیدگاه در پایین همین مقاله درج کنید تا توضیحات لازم را توسط کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) دریافت نمایید.

آیا مانع زبانی در هلند باعث نگرانی است و حتما باید زبان هلندی را بیاموزم ؟

آمستردام هلند یک شهر واقعا بین المللی است ، زیرا بسیاری از دانشجویان از سراسر اروپا و جهان جذب محیط دوستانه هلند می شوند ، هلندی زبان ملی است اما تقریبا همه انگلیسی صحبت می کنند ، بنابراین بیش از حد نگران مانع زبانی نباشید ، دانشگاه های برتر نیز دارای طیف گسترده ای از موضوعات مناسب برای تقریبا هر دانشجویی هستند.

در کدام شهر می توانم رشته های دانشگاهی را به زبان انگلیسی بخوانم ؟

شهر دوبلین ایرلند ، این شهر برای هر دانشجوی بین المللی مکانی استثنایی است ، به خصوص اگر می خواهید انگلیسی یاد بگیرید و تجربه فراموش نشدنی در خارج از کشور داشته باشید ، می توانید هر رشته دانشگاهی را در یکی از بسیاری از دانشگاه های مشهور دوبلین بخوانید.

اگر بخواهم در اسپانیا تحصیل کنم ، چگونه می توانم اسپانیایی را خوب بیاموزم ؟

شما می توانید وارد کشور اسپانیا شده و در آن جا زبان اسپانیایی را بخوبی یاد بگیرید ، اگر سطح اسپانیایی پایینی دارید ، نترسید زیرا برنامه هایی در همه سطوح به دانشجویان ارائه می شود

اگر بخواهم در کشوری با آب و هوای خوب درس بخوانم پیشنهاد شما کدام کشور اروپایی است؟

بسیاری از دانشجویان بین المللی از سایر کشور ها به آب و هوای دلپذیر و فضای آرام پایتخت پرتغال جذب می شوند و همین امر این کشور را به مکانی عالی برای تحصیل در خارج از کشور و ملاقات با دوستان جدید از سراسر جهان تبدیل کرده است.

با 9 تا از بهترین شهرهای اروپا برای تحصیل آشنا شدید ، با توجه به شرایط شما برترین انتخاب تعیین می شود ، ما در موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز در کنار شماییم تا مسیر مهاجرت تحصیلی و کاری را برایتان هموار کنیم ، پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله بورسیه های تحصیلی در اروپا است تا بتوانید تا جای ممکن هزینه های تحصیل خود را پایین بیاورید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *