تحصیل رشته حسابداری در بلژیک

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حسابداری در بلژیک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در بلژیک یکی از صدها گزینه پیش روی شما علاقه مندان به تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه های برتر جهان است که مدرکی معتبر را برایتان به همراه دارد ، با ما از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید تا تحصیل حسابداری در بلژیک را بررسی کنیم.

همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در بلژیک را درکنار این محتوا مرور کنید تا با تمام جنبه های مهاجرت تحصیلی و سیستم آموزش عالی بلژیک هم آشنا شوید.

کشور بلژیک برای دانشجویان بین المللی امتیازات ویژه ای را درنظر گرفته و شما با ارائه یک رزومه خوب می توانید به آسانی از تمامی امکانات تحصیلی در این کشور بهره مند شوید ، رشته حسابداری از جمله رشته هایی است که در تمامی حوزه های کاری فرصت های شغلی خوبی داشته و شما نه تنها در یافتن کار دچار مشکل نخواهید شد بلکه می توانید از میان چندین شغل یکی از بهترین آنها را انتخاب کنید.

دانشگاه های دولتی و خصوصی تحصل رشته حسابداری در بلژیک را فراهم ساخته اند که هر کدام میزبان دانشجویان بین المللی زیادی از اقصی نقاط جهان هستند ، هزینه تحصیل زو زندگی در این کشور زیاد بوده و در صورتی که بتوانید همزمان با تحصیل به کار نیز مشغول شوید ، آینده درخشانی پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور و یا سایر کشورهای اروپایی خواهید داشت.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در بلژیک

اگر به تحصیل رشته حسابداری در بلژیک فکر می کنید ، باید مراحل مختلفی را برای پذیرش در یکی از مراکز آموزش عالی این کشور پشت سر بگذارید ، در قدم اول شما عزیزان باید تمامی دانشگاه هایی را که رشته حسابداری را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند ، بشناسید که در ادامه به برخی از آنها خواهیم پرداخت ، سپس شرایط پذیرش را به دقت بررسی نموده و مطابق با قوانین دانشگاه تمامی مدارک را فراهم سازید.

مقطع تحصیلی به همراه دانشگاه انتخابی تان نقش اصلی را در فراهم نمودن مدارک پذیرش رشته حسابداری در بلژیک دارند و هر دانشگاه می تواند مدارک مختلفی را از شما درخواست کند ، البته دانشجویان بین المللی موظف به فراهم نمودن مدارک مشخصی جهت ارائه به تمامی دانشگاه ها هستند و برخی مدارک با توجه به ملیت و رزومه تحصیلی فرد در هر دانشگاه متفاوت است.

تحصیل رشته حسابداری در بلژیک

اصلی ترین مدارک پذیرش رشته حسابداری در بلژیک به شرح زیر هستند و جهت اطلاع از جزئیات لازم می توانید با کارشناسان موسسه رجبی در تماس باشید:

 • مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • کلیه سوابق تحصیلی به همراه ریز نمرات
 • مدرک لیسانس در صورت درخواست برای مدرک کارشناسی ارشد
 • مدرک مهارت زبان فرانسوی ، انگلیسی ، آلمانی
 • بیانیه ای از هدف
 • توصیه نامه از استاد یا مدیر
 • نمونه کارها
 • خلاصه سوابق کاری
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • واریز هزینه درخواست

بهترین دانشگاه های حسابداری بلژیک

تحصیل رشته حسابداری در بلژیک همانگونه که در بالا گفته شد نیازمند انتخاب دانشگاه مناسب برای تحصیل است و داوطلبان باید از همان ابتدا مقصد تحصیلی خود را به دقت انتخاب کنند تا بتوانند از تمامی فرصت ها و امکانات بهره مند شوند ، در ادامه به بهترین دانشگاه های حسابداری بلژیک خواهیم پرداخت و شما می توانید به کمک مشاورین موسسه رجبی به بهترین گزینه متناسب با شرایط خود دست یابید.

بهترین دانشگاه های حسابداری بلژیک

دانشگاه تجارت vlerick

دانشگاه تجارت vlerick یکی از معتبرترین مقصدهای تحصیلی در کشور بلژیک و اروپا برای رشته حسابداری به شمار می رود ، دانشجویان بومی و بین المللی طی سه سال دوره کارشناسی ارشد را در این رشته به صورت تمام وقت سپری می کنند و زبان انگلیسی به عنوان زبان تحصیل درنظر گرفته شده است.

در جذب دانشجویان رشته حسابداری این دانشگاه چهار معیار اصلی را در دانشجویان ملاک قرار می دهد:

 • تجربه حرفه ای و چالش های فعلی تان
 • جاه طلبی های شغلی
 • انگیزه تان از تحصیل در این رشته
 • کدام دروس انتخابی برای شما مناسب است ( اگر برنامه شامل دروس انتخابی باشد )

چنانچه از متخصصان مالی در یک شرکت هستید یا تمایل دارید که کسب و کار خود را در حوزه مالی گسترش دهید حتما شرایط تحصیل رشته حسابداری در بلژیک را در دانشگاه vlerick بررسی کنید ، شرکت در مصاحبه نیز از مراحل اصلی پذیرش دانشجویان به شمار می رود که باید به خوبی برای آن آماده شوید تا علاوه بر دانش لازم مهارت زبانی خود را نیز نشان دهید.

دانشگاه آنتورپ

یکی از اصلی ترین دانشگاه های کشور بلژیک در تمامی رشته ها بخصوص رشته حسابداری دانشگاه آنتورپ است که در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد ، رشته حسابداری در این دانشگاه به زبان انگلیسی و تا مقطع ارشد تدریس می شود و اغلب دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل خود در این دانشگاه به پذیرش در دانشگاه های آمریکا می رسند.

از مزایای مهم تحصیل رشته حسابداری در بلژیک در دانشگاه انتورپ بهره مندی از بورسیه تحصیلی است که هزینه دانشجو را به صورت قابل توجه کاهش می دهد ، رشته حسابداری در دانشگاه آنتورپ در هدف های زیر خلاصه می شود:

 • مجموعه ‌ای از مهارت ‌ها و تصمیم ‌های مالی تا مدیریت قوی و قیمت‌گذاری را فرا می گیرید.
 • دانش کاملی از تئوری و مفاهیم حوزه های اصلی مدیریت مالی و اجرای استراتژیک خواهید داشت.

چنانچه به تازگی فارغ التحصیل شده اید و تجربه کاری کمی یا اصلاً تجربه ندارید و یا می خواهید در بازار های مالی جهانی ، سرمایه گذاری یا مدیریت امور مالی شرکت ها را به دست گیرید ، به پذیرش در این دانشگاه فکر کنید.

پذیرش دانشجویان بین المللی در ماه جون انجام می شود و ترم های تحصیلی شامل سپتامبر – آگوست می باشد.

دانشگاه لیژ

دانشگاه لیژ به عنوان یک مرکز تحصیلی فرانسوی زبان دانشجویان خود را از طریق آزمون ورودی پذیر می نماید ، داشتن دو نشان پیشرفته این دانشگاه نشان می دهد که مدارک ان در تمامی رشته ها از جمله حسابداری دارای اعتبار در سطح جهانی است و میزبان بیش از 20 هزار دانشجوی بین المللی در رشته های متعدد است.

دوره کارشناسی تحصیل رشته حسابداری در بلژیک در این دانشگاه سه ساله برگزار شده و شما می توانید درخواست خود را از اول فوریه به دانشگاه ارسال کنید ، گرایش رشته حسابداری در این دانشگاه تجزیه و تحلیل مالی و حسابرسی است و باید در حدود 835 یورو را برای ثبت نام پرداخت کنید ، داشتن مدرک زبان فرانسوی جهت ورود به دانشگاه و تحصیل رشته حسابداری الزامی است.

دانشگاه کاتولیک لوون

دانشگاه کاتولیک لووان که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است ، به دو بخش کلی فرانسوی زبان در شهر لوون نو ( به عنوان بزرگ ترین دانشگاه فرانسوی زبان بلژیک ) و بخش هلندی زبان تقسیم شده است ، این دانشگاه با بودجه قابل توجهی که از سووی دولت دریافت می کند امکانات تحصیلی خوبی را برای دانشجویان فراهم ساخته و تحصیل رشته حسابداری در بلژیک با هزینه مقرون به صرفه در این دانشگاه امکان پذیر است.

دانشجویان علاقه مند به رشته حسابداری باید مبلغ 75 یورو را به عنوان هزینه درخواست پرداخت کنند و آخرین مدرک تحصیلی خود را با نمرات بالا ارائه دهند ، در صورت انتخاب برنامه به زبان انگلیسی یکی از مدارک آیلتس و یا تافل مورد قبول است.

هزینه تحصیل حسابداری در بلژیک

درنظر گرفتن هزینه های تحصیل رشته حسابداری در بلژیک و یا هر یک از کشورهای دیگر اروپا مانند تحصیل در آلمان و یا تحصیل در فرانسه ، برای دانشجویانی که اغلب از سوی خانواده هایشان تامین مالی می شوند اهمیت ویژه ای دارد ، در این روزها نیز به علت افزایش روز افزون نرخ دلار برآورد صحیح از میزان هزینه ها یکی از منطقی ترین کارها است که مانع از ایجاد مشکل پس از مهاجرت و آغاز تحصیل و زندگی در بلژیک می شود.

هزینه تحصیل حسابداری در بلژیک

هزینه تحصیل رشته حسابداری در بلژیک در دانشگاه های دولتی این کشور بسیار مقرون به صرفه بوده و در صورتی که مراکز خصوصی را برای تحصیل انتخاب کنید ، باید هزینه ای بسیار بالاتر را به دانشگاه پرداخت کنید ، برخی از هزینه های تحصیل رشته حسابداری در بلژیک بدین شرح است:

 • دانشگاه آنتورپ مقطع کارشناسی 3545 یورو و مقطع کارشناسی ارشد 6290 یورو
 • دانشگاه نامور در مقطع کارشناسی 835 دلار به همراه 3800 دلار
 • دانشگاه Karel de Grote در مقطع کارشناسی 910 دلار به همراه 4200 دلار
 • دانشگاه لیژ در مقطع کارشناسی 397 دلار به همراه 2800 دلار
 • دانشگاه West Flanders در مقطع کارشناسی 354 دلار به همراه 1980 دلار
 • دانشگاه Hogeschool PXL در مقطع کارشناسی 868 دلار

البته دقت داشته باشید که این هزینه ها به عنوان هزینه ثبت نام و شهریه برای تعداد مشخصی واحد درسی در هر دانشگاه درنظر گرفته شده است و فاکتورهای زیادی می تواند در تغییر آن موثر باشد.

اگر نگران اقامت و هزینه های اسکان هستید ، می توانید با مطالعه مقاله قیمت خانه برای زندگی در بلژیک اطلاعات مفیدی را کسب کنید.

بورسیه های تحصیلی در بلژیک

موسسات مختلف در کشور بلژیک به دانشجویان بین المللی بورسیه های متعددی را ارائه می دهد تا بتوانند هزنیه های تحصیل خود در این کشور را دنبال کنند ، بورسیه های تحصیلی در بلژیک هزینه های تحصیل ، اسکان ، کمک هزینه ، هزینه های سفر و سایر هزینه های مربوط به برنامه را پوشش می دهد.

 • بورسیه تحصیلی دولت فلاندر برای 35 دانشجو کارشناسی ارشد که حداکثر بورسیه 7500 یورو در هر سال را ارائه می دهد.
 • برنامه های اراسموس موندوس در فدراسیون والونیا – بروکسل
 • بورسیه هایLeuven برای دانشجویان بین المللی با انگیزه که مبلغ بورسیه می تواند تا 10000 یورو برای 1 سال باشد و هزینه تحصیل به مدت 1 سال و پوشش بیمه درمانی پایه را پوشش دهد ، مبلغ اعطا شده برای هزینه های زندگی می تواند متفاوت باشد.
 • کمک هزینه های تکمیلی دانشگاه گنت به کاندیدای موجود در لیستOESO-DAC کشورهای در حال توسعه که مایل به دریافت مدرک کارشناسی ارشد و دکترا که مایلند نیمی از تحقیقات دکترا خود را در دانشگاه گنت و نیمی را در دانشگاهی در یک کشور در حال توسعه انجام دهند ، این بورسیه شامل کمک هزینه 1000 یورو در ماه و بیمه همه جانبه است.
 • بورسیه دانشگاه لیژ برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا هستند.
 • بورسیه های ARESهر سال به طور متوسط 150 بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد و 70 بورسیه آموزشی را از طریق دوره های آموزشی به اتباع کشورهای در حال توسعه می دهد.

زبان تحصیل حسابداری در بلژیک

انتخاب یک کشور خارجی برای تحصیل توسط دانشجویان به منزله یادگیری و آشنایی با زبان جدیدی است که قرار است در چند سال آینده با آن سر و کار داشته باشند.

بلژیک کشوری سه زبانه است که در هر نقطه ای از آن مردم به زبان خاص خود صحبت می کنند ، برای تحصیل رشته حسابداری در بلژیک شما سه گزینه پیش روی خود دارید : انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی که البته فرصت یافتن زبان انگلیسی در مناطق فرانسوی و انگلیسی نیز وجود دارد.

با توجه به دانشگاه انتخابی و زبان مشخص شده توسط آن برای تحصیل رشته حسابداری در بلژیک ، باید نسبت به یادگیری یکی از این سه زبان اقدام کنید ، هر دانشگاه نیز برای دانشجویان بین المللی خود واحدهای پیش نیازی را جهت رسیدن به تسلط کافی برگزار می کند که اغلب دانشجویان بین المللی نسبت به گذراندن آنها اقدام می کنند.

زبان تحصیل حسابداری در بلژیک در حوزه زبان انگلیسی مدرک آیلتس و یا تافل را از دانشجویان درخواست می کند و برای زبان فرانسه و یا آلمانی نیز باید آزمون های تعیین سطح را پشت سر بگذارید ، چنانچه از علاقه مندان به دوره دکترا در این کشور هستید خوب است که زبان انگلیس خود را در سطح عالی تقویت کنید ، زیرا تمامی دانشگاه ها در کلیه مناطق این مقطع را به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

اگر به جز زبان انگلیسی ، یادگیری سایر زبان ها برای شما دشوار است ، چرا در انگلستان حسابداری را انتخاب نمیکنید ؟ مقاله تحصیل رشته حسابداری در انگلستان را با دقت مرور کنید.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های بلژیک

همانگونه که مطلع هستید رشته حسابداری یکی از اصلی ترین شغل های جامعه امروز است که در حوزه تجارت ، سیاست ، ورزش ، هنر و غیره کاربرد دارد ، شما با تحصیل رشته حسابداری در بلژیک کار با انواع نرم افزارها را فراخواهید گرفت و می توانید پس از چند ترم کار خود را به عنوان یک دستیار و یا کارآموز حسابدار آغاز کنید.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های بلژیک

دروس شما در این رشته از دو تا 4 واحد بوده و معمولا در ترم های آخر دروس سخت تر و تخصصی تر را پشت سر خواهید گذاشت ، حسابداری علمی است که به ریاضیات بسیار مرتبط بوده و پیشینه قوی را در این زمینه از شما می طلبد.

 • اصول حسابداری
 • اقتصاد کلان
 • حسابداری میانه
 • آمار
 • مدیریت سرمایه گذاری
 • حسابداری ابزار
 • نرم افزارهای کاربردی
 • ارز و بانکداری
 • مکاتبات تجاری
 • قوانین مالیاتی

دروس بالا برخی از اصلی ترین واحدهای درسی در چارت درسی حسابداری در دانشگاه های بلژیک هستند که در دوره تحصیل خود با آنها آشنا خواهید شد ، برخی از دروس نیز به صورت اخیتاری به شما ارائه شده که باید تعداد مشخصی را در آنها سپری کنید ، چارت درسی هر دانشگاه و دروس می تواند با توجه به مقطع و گرایش انخابی تان متغیر باشد ، تحصیل رشته حسابداری در بلژیک در مقطع کارشناسی ارشد از شما یک حسابدار واقعی خواهد ساخت.

گرایش های رشته حسابداری در بلژیک

شناخت گرایش های رشته حسابداری در بلژیک به شما کمک می کند تا بتوانید متناسب با روحیه و علاقه خود به تحصیل مشغول شوید ، چنانچه بخواهیم تحصیل رشته حسابداری در بلژیک را در چند کلمه خلاصه کنیم باید بگوییم که حسابداری علم گزارش های مالی است که وضعیت یک شرکت ، سازمان و یا موسسه را مشخص می کند.

گرایش های رشته حسابداری در بلژیک

دانشجویان علاقه مند به رشته حسابداری می توانند گرایش تحصیلی خود را در دانشگاه های بلژیک از مقطع کارشناسی ارشد آغاز کرده و به ادامه تحصیل بپردازند ، دقت داشته باشید که رشته حسابداری یا مالی در مقطع کارشناسی شامل دروس پایه است که فارغ از هر نوع گرایش شما باید به عنوان مهارت های اصلی تمامی انها را به خوبی فرا گیرید و در دوره تحصیلات تکمیلی یکی از آنها را به صورت تخصصی ادامه دهید.

 • حسابداری مدیریت
 • حسابداری مالی
 • حسابداری صنعتی
 • حسابداری و اقتصاد

گرایش های اصلی در دانشگاه های بلژیک هستند و در صورتی که دوره کارشناسی خود را در ایران سپری کرده اید و به دنبال اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد یکی از دانشگاه های این کشور هستید ، مشورت با کارشناسان موسسه رجبی را فراموش نکنید.

تحصیل دکترا حسابداری در بلژیک

تحصیل دکترا حسابداری در بلژیک بالاترین مدرک دانشگاهی است که برای کار به عنوان یک استاد و یا محقق به آن نیاز خواهید داشت ، مسیر رسیدن به دکترای حسابداری در بلژیک شامل چهار سال تحقیق پیشرفته است که به نوشتن پایان نامه ای ختم می شود که سپس به صورت شفاهی از آن دفاع می شود.

برخی از دانشجویان نیز باید در طول دوره دکترای خود تدریس کنند تا به تجربه لازم برسند ، دانشجویان دکترا اغلب به عنوان دستیار آکادمیک ( کارکنان دستیار دانشگاهی ) یا دستیار ( دستیار پژوهشی ) استخدام می شوند ، کمک هزینه های دکترا از 2373 یورو تا 2516 یورو در ماه برای کسانی که فرزندی ندارند متغیر است و بسته به اینکه یک ، دو یا سه فرزند داشته باشند ، هر ماه کمی بیشتر دریافت می کنند ، کمک هزینه های تحصیل رشته حسابداری در بلژیک در مقطع دکتری معاف از مالیات است.

برای تحصیل دکترا ، می توانید به آلمان بروید ، رنکینگ دانشگاه های آلمان در جهان مثال زدنی است ؛ مقاله تحصیل در آلمان را بخوانید و با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های بی نظیر این کشور آشنا شوید.

روند درخواست دکترا در دانشگاه های بلژیک

روند درخواست دکترا در دانشگاه های بلژیک بدین صورت است که شما بتدا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و انگیزه نامه و رزومه را به صورت pdf ارسال می کنید ، سپس رئیس واحد یا استاد مربوطه بر اساس رزومه و انگیزه نامه شما ، پیش انتخاب را انجام و مکاتبه لازم را با شما انجام می دهد ، اگر واجد شرایط تحصیل در این رشته باشید و رزومه تان مورد توجه استاد راهنما قرار گیرد برای مصاحبه دعوت خواهید شد.

دقت داشته باشید که استاد راهنما نقش اصلی را در تایید پذیرش شما ایفا می کند و ممکن است در سنجش دانش شما مدارک زیادی را درخواست کند ، از این رو تمامی رزومه تحصیلی تان را به خوبی تنظیم کنید تا در مواقع لازم بتوانید فورا موارد را فراهم سازید.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در بلژیک

بلژیک یکی از کوچک‌ترین کشورهای اروپاست ، اما با این وجود مکان ‌های شگفت‌ا نگیز و متنوعی برای کشف دارد ، این کشور برای دانشجویان بین المللی بخصوص ایرانی دارای ویژگی های منحصر بفردی است و شما با انتخاب این کشور دوره فراموش نشدنی را برای خود خواهید ساخت ، مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در بلژیک برای هر فرد متفاوت است اما به صورت کلی برخی از مزایای اصلی تحصیل در این کشور عبارتند از:

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در بلژیک
 • هزینه تحصیل بسیار مقرون به صرفه
 • وجود بورسیه های متنوع تحصیلی
 • جامعه زبانی متنوع
 • یکی از باکیفیت ترین سیستم های آموزشی دنیا
 • فرصت شغلی پس از اتمام تحصیل
 • تحصیل در سیستم آموزشی یکسان با بولونیا
 • رتبه بالا دانشگاه ها در دنیا
 • فرصت کار همزمان با تحصیل
 • کیفیت بالای زندگی دانشجویی
 • جمعیت پذیرنده افراد خارجی

معایب

 • چند زبانی در مناطق مختلف
 • ظرفیت محدود برخی دانشگاه ها
 • امکان وجود آمون ورودی
 • روند سخت پذیرش در برخی دانشگاه ها

یکی از بهترین تجارب دانشجویی در اروپا تعلق دارد به کشور اتریش ، می توانید برای تحصیل رشته حسابداری به دانشگاه های معتبر اتریش فکر کنید ؛ مقاله تحصیل رشته حسابداری در اتریش می تواند در این زمینه کمک شایانی به شما باشد.

بازار کار بلژیک پس از تحصیل حسابداری

فردی که تحصیل رشته حسابداری در بلژیک را به پایان می رساند و مشغول به کار می شود به طور معمول حدود 6320 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 2820 یورو ( کمترین میانگین ) تا 12200 یورو ( بالاترین میانگین ، حداکثر حقوق واقعی بالاتر است ) متغیر است ، این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن ، حمل و نقل و سایر مزایا است و برخی از عناوین شغلی با درآمدهایشان در این کشور به شرح زیر است:

 • حسابدار 4,510 یورو
 • دستیار حسابداری 3710 یورو
 • مدیر حسابداری 8,930 یورو
 • مدیر بودجه 8670 یورو
 • متخصص صدور مجوز مالی 4790 یورو
 • رئیس امور مالی 12400 یورو
 • مدیر مالی 7,570 یورو
 • مدیر خدمات مالی به مشتریان 7,690 یورو
 • فروشنده و کارگزار مالی 4930 یورو
 • مدیر حقوق و دستمزد 8270 یورو
 • تحلیلگر قیمت 7540 یورو
 • تحلیلگر سهام خصوصی 7780 یورو

بازار کار بلژیک پس از تحصیل حسابداری یکی از بهترین بازارهای کار جهان است که شما می توانید به واسطه آن به آینده و شغل پردرآمدی برسید ، چنانچه هنوز در رابطه با تحصیل در کشور بلژیک به نتیجه نرسیده اید ، می توانید مطالب مرتبط با این رشته را در همین سایت با عنوان تحصیل در آلمان و یا تحصیل در فرانسه مطالعه کنید.

همچنین می توانید برای شناخت بهتر بازار کار بلژیک و مشاغل مورد نیاز آن و همچنین آسان ترین راه های کاریابی در آن ، به مقاله کار در بلژیک مراجعه کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در بلژیک

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در بلژیک کدام است؟

دانشگاه تجارت vlerick یکی از معتبرترین مقصدهای تحصیلی در کشور بلژیک و اروپا برای رشته حسابداری به شمار می رود.

هزینه تحصیل رشته حسابداری در بلژیک چقدر است؟

• دانشگاه آنتورپ مقطع کارشناسی 3545 یورو و مقطع کارشناسی ارشد 6290 یورو
• دانشگاه نامور در مقطع کارشناسی 835 دلار به همراه 3800 دلار
• دانشگاه Karel de Grote در مقطع کارشناسی 910 دلار به همراه 4200 دلار
• دانشگاه لیژ در مقطع کارشناسی 397 دلار به همراه 2800 دلار

زبان تحصیل رشته حسابداری در بلژیک چیست؟

بلژیک کشوری سه زبانه است که در هر نقطه ای از آن مردم به زبان خاص خود صحبت می کنند ، برای تحصیل رشته حسابداری در بلژیک شما سه گزینه پیش روی خود دارید : انگلیسی ، فرانسوی و آلمانی که البته فرصت یافتن زبان انگلیسی در مناطق فرانسوی و انگلیسی نیز وجود دارد.

گرایش های تحصیل رشته حسابداری در بلژیک کدامند؟

• حسابداری مدیریت
• حسابداری مالی
• حسابداری صنعتی
• حسابداری و اقتصاد

روند درخواست دکترای حسابداری در بلژیک به چه صورت است؟

روند درخواست دکترا در دانشگاه های بلژیک بدین صورت است که شما بتدا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کرده و انگیزه نامه و رزومه را به صورت pdf ارسال می کنید ، سپس رئیس واحد یا استاد مربوطه بر اساس رزومه و انگیزه نامه شما ، پیش انتخاب را انجام و مکاتبه لازم را با شما انجام می دهد ؛ اگر واجد شرایط تحصیل در این رشته باشید و رزومه تان مورد توجه استاد راهنما قرار گیرد برای مصاحبه دعوت خواهید شد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی با اطلاع از آخرین تغییرات تحصیل رشته حسابداری در بلژیک ، پذیرش دانشگاه ها و دریافت ویزا ، آماده راهنمایی و ارائه مشاوره به شما عزیزان می باشند ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین با مطالعه مقاله مهاجرت به بلژیک ، اطلاعات کاملی در خصوص راه های قانونی مهاجرت به این کشور را کسب نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه