تحصیل رشته حسابداری در مالزی

تحصیل رشته حسابداری در مالزی
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در مالزی یکی از گزینه های موجود برای علاقمندان تحصیل در این رشته تحصیلی در خارج از کشور است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با تحصیل رشته حسابداری در مالزی آشنا خواهیم شد ، با ما همراه باشید.

برای اگاهی از شرایط مهاجرت تحصیلی به مالزی ، شناخت دانشگاه ها و رشته های ارائه شده در آن ها ، می توانید مقاله تحصیل در مالزی را مرور کنید ؛ بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت و علوم ایران هستند.

حسابداری بخش مهمی از کسب و کار است ، زیرا این وسیله ای برای تعیین ثبات مالی یک کسب و کار است ؛ این فرایند پیگیری امور مالی کسب و کار از طریق حساب های قابل پرداخت ، گزارشگری و سایر معاملات مالی است ، روند حسابداری به کسب و کار کمک می کند تا موجودی ، مالیات ، الگو های جریان نقدی ، حقوق و دستمزد کارکنان و سایر تعهدات مالی را نظارت کند ، برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در مالزی می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی با شماره ثبت 562051 تماس بگیرید.

علم حسابداری از طریق مجموعه ، طبقه بندی و دستکاری توافق نامه های مالی به مجموعه ای از دستورالعمل ها سازمان ها را قادر می سازد تا تصمیمات کسب و کار را در زمینه هایی نظیر بودجه بازاریابی ، سرمایه گذاری مجدد سود ، تحقیق و توسعه و توسعه شرکت ها فراهم کند.

علاقمندان تحصیل در رشته حسابداری در مالزی می توانند در دوره های مختلف تحصیلی از دیپلم تا دکتری ادامه تحصیل دهند ، اولین مقطع تحصیلی در دانشگاه های مالزی در رشته حسابداری 3 تا 4 سال است فارغ التحصیلان این مقطع تحصیلی می توانند وارد بازار کار شده یا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را انتخاب کنند ، این مقطع تحصیلی 1 تا 2 سال طول می کشد.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در مالزی

برای پذیرش در رشته حسابداری در دانشگاه های مالزی اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم یعنی ریاضی فیزیک ، تجربی و انسانی و دانش عالی در درس ریاضی مورد نیاز است ، برای اثبات دانش ریاضی نمرات درس ریاضی در دوره های دبیرستان معیار می باشد ، علاوه بر این علاقمندان بایستی مدارک مختلفی را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند که این مدارک شامل:

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی برای تحصیل کارشناسی ریز نمرات دبیرستان
 • مدرک کارشناسی برای تحصیل کارشناسی ارشد
 • گواهی تسلط به زبان مالایی ( تحصیل به زبان مالایی )
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( تحصیل به زبان انگلیسی )
 • گواهی تمکن مالی
 • کواهی عدم سوپیشینه کیفری
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • کپی شناسنامه

بهترین دانشگاه های حسابداری مالزی

مالزی دارای موسسات آموزش عالی برجسته است که هر ساله تعدادی از آن ها در بین دانشگاه های برتر در سطح جهان رتبه بندی می شوند ، برخی از این دانشگاه دولتی و برخی دیگر خصوصی هستند ، حتی در بین دانشگاه های مالزی می توان شعبه ای از دانشگاه های خارجی را یافت ، این کشور دارای 11 دانشکده در زمینه تحصیل رشته حسابداری در مالزی است که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های حسابداری مالزی

دانشگاه مالایا

دانشگاه مالایا (UM) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در کوالالامپور ، مالزی واقع شده است ، این قدیمی ترین و بالاترین رتبه موسسه آموزش عالی مالزی بر اساس دو آژانس رتبه بندی بین المللی است

دانشگاه مالایا (UM) بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی بر اساس موضوع در سال 2021 ، بالاترین رتبه دانشگاه دولتی برای حسابداری و امور مالی در مالزی است ، برنامه های تحصیلی دانشگاه UM در سطح ملی و بین المللی شناخته شده است ؛ دانشکده بازرگانی و حسابداری دانشگاه نیز 2 مجله تحقیقاتی را منتشر می کند که تمرکز UM بر پیشرفت این رشته را برجسته می کند ، رشته حسابداری در این دانشگاه در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی ارائه می شود.

دانشگاه ملی مالزی

دانشگاه ملی مالزی یک دانشگاه دولتی واقع در بندر بارو بانگی ، سلانگور است که در جنوب کوالالامپور قرار دارد ، 17500 دانشجو در مقطع کارشناسی و 5105 دانشجوی کارشناسی ارشد ثبت نام کرده اند که 1368 دانشجوی خارجی از 35 کشور جهان هستند.

رشته حسابداری در این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود ، برنامه کارشناسی حسابداری دانشگاه ملی مالزیذ دانشجویان را برای رویارویی با دنیای واقعی در حال تغییر ، پیشرفت های تکنولوژیکی و جهانی شدن آماده می کند.

این برنامه به عنوان یک برنامه حرفه ای توسط موسسه حسابداران مالزی (MIA) شناخته شده است ، بر اساس گزارش ارزیابی مجدد برنامه های حسابداری در دانشگاه های دولتی مالزی که توسط MIA و وزارت آموزش عالی و بر اساس استاندارد های بین المللی تعیین شده توسط فدراسیون بین المللی حسابداران تایید شده است.

دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی (IIUM)

دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی همچنین به عنوان IIUM شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی در مالزی است ، دفتر مرکزی آن در گومبک ، سلانگور ، IIUM دارای شش پردیس دیگر در سراسر مالزی است.

دپارتمان حسابداری دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی (IIUM) برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را برای دانشجویان مرتبط با حرفه حسابداری و تجارت مدرن ارائه می دهد ، برنامه حسابداری دانشگاه حداکثر معافیت از مقالات امتحانی را توسط انجمن حسابداران خبره (ACCA) ، موسسه حسابداران رسمی مالزی (MICPA) و بسیاری دیگر اعطا می کند ، IIUM همچنین دارای بخش های مختلفی برای امور مالی ، اقتصاد و مدیریت بازرگانی است.

هزینه تحصیل حسابداری در مالزی

هزینه های تخمینی تحصیل رشته حسابداری در مالزی نشان داده شده در این بخش ، دانشگاه های دولتی و خصوصی در مالزی را در نظر می گیرند ، توجه داشته باشید که موسسات دولتی در مقایسه با موسسات خصوصی شهریه ارزان تری دارند ، به همین دلیل است که محدوده قیمت ممکن است بسیار گسترده باشد ؛ به عنوان یک برآورد کلی ، هزینه تحصیل در دوره های حسابداری و مالی در هر مقطع تحصیلی در مالزی عبارت است از:

هزینه تحصیل حسابداری در مالزی
 • پایه : 10000 رینگیت تا 26000 رینگیت
 • دیپلم : 20000 تا 60000 رینگیت
 • کارشناسی : 11000 رینگیت تا 115000 رینگیت
 • کارشناسی ارشد : 18000 رینگیت تا 50000 رینگیت

هزینه های تحصیل در ترکیه هم ممکن است شما را تشویق به مهاجرت تحصیلی به این کشور کند ؛ مقاله

تحصیل رشته حسابداری در ترکیه را مرور کنید تا با هزینه ها و بورسیه های تحصیلی این کشور هم آشنا شوید.

زبان تحصیل حسابداری در مالزی

دروس در تمامی موسسات آموزش عالی در مالزی به زبان رسمی آن یعنی مالایی تدریس می شود ، البته در دانشگاه های بین المللی و خصوصی مالزی امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان فراهم شده است.

علاوه بر این دانشجویان محصل در سطح تحصیلات تکمیلی می توانند به زبان انگلیسی در دانشگاه های مالزی تحصیل کنند ، برای تحصیل به زبان مالایی تسلط به این زبان و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس قابل قبول 6 می باشد ، البته امکان شرکت در دوره های زبان قبل از تحصیل در دانشگاه در این کشور وجود دارد.

اگر به دنبال تحصیل حسابداری به زبان انگلیسی و بدون ارائه مدرک زبان هستید خوب است به کشور قبرس هم فکر کنید ؛ مقاله تحصیل رشته حسابداری در قبرس را بخوانید.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های مالزی

دوره تحصیل رشته حسابداری در مالزی در مقطع کارشناسی 4 ساله است ، دانشجویان در طول این دوره ملزم به گذراندن 240 واحد درسی هستند ، در ادامه با جزئیات دروس ارائه شده در هر ترم در این رشته آشنا می شویم.

سال اول

ترم 1 : انگلیسی برای ارتباطات حرفه ای ، حسابداری مالی ، اقتصاد خرد ، ریاضیات بازرگانی ، اقتصاد خرد ، اصل مدیریت

ترم 2 : اقتصاد کلان ، حسابداری مدیریت I ، اصول مالی ، آمار کسب و کار ، مقدمه ای بر روانشناسی

سال دوم

ترم 1 : اصول بازاریابی ، حسابداری مدیریتی II ، حسابداری و گزارشگری مالی I ، سیستم های اطلاعات حسابداری I ، انگلیسی برای مدیریت

ترم 2 : مالیات I ، مدیریت پیشرفته حسابداری ، حسابداری مالی و گزارشگری II ، رفتار سازمانی ، سیستم های اطلاعات حسابداری II

سال سوم

ترم 1: مطالعات موردی تلفیقی ، حسابداری بخش دولتی ، تئوری حسابداری ، حسابداری شرکتی II (قدیمی) / حسابداری مالی و گزارشگری چهارم (جدید)

ترم 2 : ، دروس اختیاری ، امور مالی شرکت ، اخلاق حرفه ای

سال چهارم

پایان نامه کارشناسی ، کار آموزی (24 هفته)

تحصیل دکترا حسابداری در مالزی

بالاترین مقطع تحصیل رشته حسابداری در مالزی مقطع دکترا است ، مدت زمان تحصیل در این مقطع 3 سال است ، این مقطع تحصیلی پژوهش محور است.

تحصیل دکترا حسابداری در مالزی

هدف برنامه تحقیقاتی منتهی به اعطای دکترا در حسابداری/ مالی تکمیل موفقیت آمیز یک دوره تحقیقات تحت نظارت با نتیجه یک تفکر انتقادی اصلی/ مستقل است که به دانش جدید در حسابداری یا امور مالی کمک می کند ، دانشجویان محصل در این مقطع می‌توانند سیستم‌ های اطلاعات حسابداری یا حسابداری مالی یا مدیریتی را از طریق اقتصاد و اقتصاد سنجی بررسی کنند ، یا از طریق آمار ، روان شناسی یا جامعه‌شناسی ، یک مطالعه رفتاری از حسابرسان و حسابداران انجام دهند.

برنامه دکتری (حسابداری) شامل 12 ساعت واحد درسی و 68 ساعت اعتبار پایان نامه است ، این چهار دوره باید در سال اول برنامه یعنی دو درس در هر ترم تکمیل شود ؛ دانشجویان پس از گذراندن تمام دوره های پیش نیاز به تحقیق ادامه خواهند داد ؛ در مرحله تحقیق ، دانشجو باید پروپوزال تحقیق خود تحت نظارت یک استاد راهنما آماده کرده و از آن دفاع کند ، پس از تایید پروپوزال ، داوطلب به تحقیقات خود ادامه خواهد داد ، کار پژوهشی نهایی (پایان نامه) نیاز به دفاع زنده دارد.

برای پذیرش در این مقطع مدرک لیسانس مرتبط با نمرات خوب از یک موسسه آموزش عالی معتبر یا هر مدرک دیگری که معادل مدرک لیسانس شناخته شده باشد و با تجربه حرفه ای مرتبط و مدرک کارشناسی ارشد مرتبط از یک موسسه معتبر آموزش عالی مورد نیاز است.

گرایش های رشته حسابداری در مالزی

تحصیل رشته حسابداری در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش های مختلفی ارائه می شود که شامل حسابداری مالی ، حسابداری صنعتی ، حسابرسی ، حسابداری دولتی ، حسابداری مدیریت و حسابداری منابع انسانی است.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در مالزی

مالزی یکی از گزینه های عالی برای تحصیل به شمار می آید البته بایستی در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود چالش های احتمالی پیشرو برای تحصیل در این کشور را بررسی کرده و به آن ها توجه داشت ؛ در ادامه مزایا و معایب تحصیل رشته حسابداری در مالزی را بیان خواهیم کرد تا با افزایش آگاهی خود درصد خطا و دشواری های احتمالی را به حداقل برسانید.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در مالزی

مزایای تحصیل حسابداری در مالزی

 • تجهیز فارغ التحصیلان به درک عملی و مفهومی از روش ها و تکنیک های حسابداری ، مهارت ها ، رهبری ، ارزش های اخلاقی و قدردانی از پیوند های بین رشته ای با حسابداری
 • برنامه درسی دانشگاه های حسابداری مالزی با هدف آماده سازی دانشجویان برای پیشرفت شغلی در رشته های حسابداری خصوصی یا دولتی تدوین شده است.
 • هزینه تحصیل در رشته حسابداری در این کشور مقرون به صرفه است.
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته حسابداری در مالزی فراهم شده است.

معایب تحصیل حسابداری در مالزی

 • تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان مالایی است
 • هزینه تحصیل در رشته حسابداری در دانشگاه های خصوصی مالزی بالاست
 • فرصت های شغلی پس از اتمام دوره تحصیل حسابداری در این کشور محدود است.

بازار کار مالزی پس از تحصیل حسابداری

فارغ التحصیلان رشته حسابداری از دانشگاه های مالزی می توانند به عنوان حسابدار ، حسابرس ، افسر امور مالی ، افسران مالیاتی ، مشاوران مالیاتی ، کارآفرینان ، مشاوران تجاری/کارآفرین ، مشاور/ مشاور بیمه ، منشی شرکت ، افسر بانک ، مدیران ریسک ، مدیران ارشد اجرایی و غیره مشغول به کار شوند.

شخصی که به عنوان حسابدار در مالزی کار می کند معمولا حدود 4550 رینگیت در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 2280 تا 7060 رینگیت متغیر است.

اگر می خواهید پس از تحصیل در مالزی کار کنید ، خوب است با مشاغل مورد نیاز و موفق در این کشور آشنا باشید ، مقاله کار در مالزی را بخوانید.

سوالات متداول تحصیل حسابداری در مالزی

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله ، شرایط تحصیل رشته حسابداری در مالزی را برای شما شرح دادند ، برای پرسش سوالات خود از باکس دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته حسابداری در مالزی کدام است؟

دانشگاه مالایا (UM) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در کوالالامپور ، مالزی واقع شده است ، این قدیمی ترین و بالاترین رتبه موسسه آموزش عالی مالزی بر اساس دو آژانس رتبه بندی بین المللی است

هزینه تحصیل رشته حسابداری در مالزی چقدر است؟

کارشناسی : 11000 رینگیت تا 115000 رینگیت
کارشناسی ارشد : 18000 رینگیت تا 50000 رینگیت

زبان تحصیل رشته حسابداری در مالزی چیست؟

دروس در تمامی موسسات آموزش عالی در مالزی به زبان رسمی آن یعنی مالایی تدریس می شود ، البته در دانشگاه های بین المللی و خصوصی مالزی امکان تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان فراهم شده است.

برای تحصیل رشته حسابداری در مالزی در مقطع دکترا ، چه پیش نیاز هایی لازم است؟

برای پذیرش در این مقطع مدرک لیسانس مرتبط با نمرات خوب از یک موسسه آموزش عالی معتبر یا هر مدرک دیگری که معادل مدرک لیسانس شناخته شده باشد و با تجربه حرفه ای مرتبط و مدرک کارشناسی ارشد مرتبط از یک موسسه معتبر آموزش عالی مورد نیاز است.

یک حسابدار در مالزی چقدر درآمد دارد؟

شخصی که به عنوان حسابدار در مالزی کار می کند معمولا حدود 4550 رینگیت در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 2280 تا 7060 رینگیت متغیر است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی شرایط تحصیل رشته حسابداری در مالزی را بررسی و بیان کردند ، شما می توانید با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس گرفته از جزئیات تحصیل در این کشور مطلع شوید و همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل رشته حقوق در مالزی هم مطالعه کنید تا با شرایط تحصیل این رشته در دانشگاه های مالزی بیشتر آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *