تحصیل رشته حسابداری در پرتغال

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته حسابداری در پرتغال
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته حسابداری در پرتغال ، می تواند مدرکی را به دانشجو بدهد که از طریق آن پله های ترقی یک حسابدار موفق در پرتغال یا دیگر کشورهای خارجی و حتی در داخل ایران را طی کند ، اما آیا از شرایط تحصیل این رشته در کشور پرتغال اطلاع کافی دارید؟ مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله به این موضوع خواهند پرداخت ، با ما همراه باشید.

همچنین توصیه می کنیم چنانچه به تحصیل در کشور پرتغال فکر می کنید ، مقاله تحصیل در پرتغال را در کنار این محتوا مرور کنید.

مدارک حسابداری از دانشکده های بازرگانی در سراسر جهان به دانش آموزان می آموزد که چگونه تراکنش های مالی را ثبت کنند ، اطلاعات مالی را مرتب کنند ، طبقه بندی کنند ، حسابرسی و خلاصه کنند.

اگر شما یک فرد علاقه مند به امور مالی یا حسابداری هستید ، امیدواریم این مقاله بینشی دقیق به شما بدهد ، اگر در هر یک از دانشگاه های حسابداری پرتغال ثبت نام کنید ، آموزش عالی دریافت خواهید کرد تا شما را برای موفقیت در آینده آماده کند.

مدارک پذیرش رشته حسابداری در پرتغال

شرایط پذیرش و تحصیل رشته حسابداری در پرتغال بر اساس مقطع انتخابی دانشجو فرق می کند؛ به عنوان مثال متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس حسابداری باید گواهینامه و آزمون ورودی دبیرستان یا معادل خارجی شناخته شده برای آن را ارائه کنند.

معیارهای پذیرش فوق لیسانس در دانشگاهی مانند دانشگاه مینهو از طریق یک فرمول خاص محاسبه می شود.

امتیاز نهایی (CF) = XA+Y (B1+B2+B3) ، در اینجا:

 • A ، میانگین نمره لیسانس
 • B1 ، برنامه درسی دانشگاهی و علمی 14
 • B2 ، گواهی امتیاز زبان انگلیسی (الف) 4
 • B3 ، برنامه درسی فنی-حرفه ای 2

داوطلبانی که نمره نهایی آنها کمتر از 10 باشد ، پذیرفته نمی شوند و رتبه بندی نهایی باید به دو رقم اعشار گرد شود.

داوطلبان ممکن است نتایج یکسانی داشته باشند و در این صورت ، معیار تصمیم گیری نمرات کسب شده واحدهای درسی مرتبط با حوزه علمی برنامه کارشناسی ارشد حسابداری ، یعنی حسابداری ، مالیات و حسابرسی خواهد بود.

تقویم تحصیلی دانشکده های حسابداری پرتغال از تقویم کلی دانشگاه پیروی می کند و پذیرش برای این رشته معمولا از سپتامبر تا ژوئیه (سپتامبر – فوریه ؛ فوریه- جولای) باز است.

شرایط زبان در زمان درخواست برای پذیرش اهمیت دارد و شما با مطالعه بخش مربوط به زبان تحصیل رشته حسابداری در پرتغال از آن آگاهی می یابید.

شما می‌توانید اطلاعات مربوط به مدارک پذیرش تحصیل رشته حسابداری در هر دانشگاه را در صفحه اختصاصی آن دانشگاه بیابید ، اما سعی کنید که همیشه از طریق یک سایت رسمی بررسی کنید زیرا داده‌ها دائماً تغییر می‌کنند.

بهترین دانشگاه های حسابداری پرتغال

در زیر لیستی از بهترین دانشگاه های حسابداری پرتغال که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آنها در حسابداری رتبه بندی شده اند ، توسط مشاوران رجبی آورده شده است.

بهترین دانشگاه های حسابداری پرتغال
 • دانشگاه مینهو پرتغال؛ براگا
 • موسسه دانشگاه لیسبون پرتغال؛ لیسبون
 • دانشگاه پورتو پرتغال؛ پورتو
 • دانشگاه آویرو پرتغال؛ آویرو
 • دانشگاه جدید لیسبون پرتغال؛ لیسبون
 • دانشگاه کویمبرا پرتغال؛ کویمبرا
 • دانشگاه لیسبون پرتغال؛ لیسبون

رشته حسابداری در دانشگاه مینهو

تحصیل رشته حسابداری در پرتغال در دانشگاه مینهو از طریق ثبت نام در دانشکده اقتصاد و مدیریت امکانپذیر است ، گروه مدیریت این دانشگاه یک زیر واحد از دانشکده اقتصاد و مدیریت است.

هیئت علمی و پیشنهاد آموزشی آن در پنج حوزه تخصصی ساختار یافته است: حسابداری ، مالی ، بازاریابی و استراتژی ، روش‌های کمی کاربردی و مدیریت کسب و کار سازمانی – مدیریت منابع انسانی.

دپارتمان حسابداری دانشگاه مینهو با افزایش تعداد انتشارات علمی در سطح بین المللی به تدریج خود را در تحقیقات مدیریت و بازرگانی مطرح کرده است ، همچنین از طریق ارتباط دائمی با شرکت ها و سایر سازمان ها ، توسعه پروژه های تحقیقاتی علمی کاربردی ، آموزش های اجرایی و مشارکت فعال در طرح ها و شبکه های مختلف همکاری با جامعه محلی ، ملی و بین المللی ، پل محکمی با جامعه دارد.

پیشنهاد آموزشی دوره اول دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه مینهو شامل لیسانس حسابداری ، لیسانس مدیریت ، لیسانس بازاریابی و لیسانس بازرگانی بین المللی است که به طور مشترک با گروه اقتصاد ارائه می شود.

دوره کارآموزی درسی جایگزین کارآموزی حرفه ای مورد نیاز برای عضویت حسابداران خبره می شود ، به موازات دوره کارآموزی ، دانش پژوهان مدرک لیسانس حسابداری باید 3 ECTS را در برنامه EEGenerating Skills انجام دهند.

دانشکده اقتصاد و مدیریت لیسبون

ISEG دانشکده اقتصاد و مدیریت لیسبون ، برنامه حسابداری در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می کند که مدت زمان تحصیل آن 3 سال است ، در طول این مدت دانشجویان باید 90 ECTS کسب کنند.

رشته حسابداری ، مالیات و امور مالی گرایش دیگری است که در 4 سال به اتمام می رسد و اعتبار آن 120 ECTS است.

ISEG پیشگام در تدریس و تحقیق در اقتصاد و مدیریت است که قدمت آن به تأسیس دانشکده بازرگانی در سال 1759 بازمی‌گردد ، برنامه های این دانشکده توسط بسیاری از نهادهای معتبر بین المللی به رسمیت شناخته شده است ، این نهاد توسط AACSB و AMBA با اعتبار شناخته شده است؛ تمایزی که تنها توسط 5٪ از مدارس کسب و کار در جهان برگزار می شود.

ISEG قدیمی ترین دانشکده اقتصاد و مدیریت پرتغال است و بخشی از دانشگاه لیسبون است ، بزرگترین و بهترین دانشگاه پرتغالی در رتبه بندی انتخابی Xangai (ARWU). ISEG بوده و درست در مرکز لیسبون واقع شده است.

پردیس زیبا و تاریخی آن در کنار مجلس ، مشاغل ، موزه ها ، فروشگاه ها ، رستوران ها و بارها و رودخانه تجو قرار دارد.

ISEG برای نسل‌ها ، مبتکران و رهبرانی را در پرتغال و جاهای دیگر توسعه تربیت کرده است؛ هیئت علمی این موسسه با مدرک دکترا از دانشگاه های سطح جهانی (به عنوان مثال ، مدرسه بازرگانی هاروارد ، دانشگاه تیلبورگ ، کالج امپریال) و تجربه حرفه ای گسترده در این صنعت ، بسیار واجد شرایط هستند.

هزینه تحصیل حسابداری در پرتغال

هزینه تحصیل رشته حسابداری در پرتغال برای دانشجویان داخلی در سال 2021/2022 ، 1750یورو است.

هزینه تحصیل حسابداری در پرتغال

برای دانشجویان بین المللی از CPLP (جامعه کشورهای پرتغالی زبان) ، شهریه 3500 یورو است و برای دانشجویان بین المللی از کشورهای دیگر ، شهریه 4500 یورو است.

برای مدرک کارشناسی ارشد ممکن است دارای واحدهای درسی انتخابی باشد که باعث بالاتر بودن شهریه ها می شود.

دانشجویان برای تحصیل رشته حسابداری در دانشگاه مینهو در مقطع کارشناسی ارشد باید شهریه ای در بین 1.250 یورو و 4.000 یورو در هر ترم پرداخت کنند.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد حسابداری در دانشگاه لیسبون در سال اول 5650 یورو و هزینه سالهای باقی مانده 2500 یورو است.

هزینه تحصیل دکتری حسابداری در پرتغال حدودا 2000 یورو در هر ترم است ، توجه داشته باشید که امکان کار همزمان با تحصیل رشته حسابداری در پرتغال و رشته های مشابه برای شما وجود دارد و تاکید شده است که اگر اهل ایران هستید ، برای انجام کار پاره وقت در پرتغال به مجوز کار نیاز دارید.

در صورت داشتن موارد زیر می توانید برای مجوز کار پاره وقت دانشجویی درخواست دهید:

 • اثبات اینکه شما در یک برنامه تحصیلی تمام وقت ثبت نام کرده اید.
 • اجازه اقامت معتبر
 • مدت زمان مجوز کار
 • مجوز کار شما تا زمانی که مجوز اقامت معتبر داشته باشید معتبر خواهد بود.
 • شما مجاز به کار 20 ساعت در هفته خواهید بود.

پرتغال در حال حاضر سهمیه هایی برای محدود کردن تعداد مشاغلی که به اتباع کشورهای ثالث اختصاص می یابد ، در نظر گرفته است.

یکی از کم هزینه ترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی ، لهستان است ؛ مقاله تحصیل رشته حسابداری در لهستان را بخوانید و هزینه های این دو کشور را با هم مقایسه کنید.

زبان تحصیل حسابداری در پرتغال

زبان تحصیل حسابداری در پرتغال ، در مقطع کارشناسی اغلب به زبان رسمی کشور یعنی زبان پرتغالی است ، زبان تحصیل رشته حسابداری در پرتغال ، در دانشگاه لیسبون ، زبان انگلیسی است.

برای پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و دکترا رشته حسابداری در پرتغال ، اگر داوطلب اهل کشور انگلیسی زبان نیست ، باید گواهی مهارت زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس یا کمبریج (FCE ، CAE. Babelium) یا معادل آن را ارائه دهد.

یا اینکه نشان دهد که مدرک به طور کامل به زبان انگلیسی تکمیل شده است ، هیئت مدیره گروه حسابداری ممکن است برای ارزیابی مهارت زبان انگلیسی درخواست مصاحبه کند.

توجه داشته باشید که اگر دانشجویان از کشورهایی هستند که زبان رسمی یا بومی آنها پرتغالی نیست ، باید گواهی در زبان پرتغالی هم مهارت داشته باشند ، هیئت مدیره برنامه های کارشناسی ارشد ممکن است برای ارزیابی مهارت در زبان پرتغالی درخواست مصاحبه کند.

اگر شما اسپانیایی می دانید ، می توانید در دانشگاه های اسپانیا هم براحتی تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در اسپانیا پیشتر به شما تقدیم شده است.

چارت درسی حسابداری در دانشگاه های پرتغال

چارت تحصیل رشته حسابداری در پرتغال به شرح زیر است:

سال اول؛ حسابداری مالی ، مقدمه ای بر مدیریت ، ریاضیات برای مدیریت ، اصول قانون ، اصول اقتصاد خرد ، آمار کاربردی برای مدیریت ، حسابداری مالی ، مقدمه ای بر مدیریت مالی ، اصول ، اقتصاد کلان ، اصول قانون تجارت.

سال دوم؛ حسابداری مدیریت ، تجزیه و تحلیل مالی و برنامه ریزی ، سیستم های اطلاعاتی حسابداری ، مالیه عمومی ، مالیات ، مکمل های مالی ، حسابداری مالی ، حسابداری مدیریت ، کاربردهای بخش حسابداری.

سال سوم؛ حسابرسی ، حسابداری مدیریت ، حسابداری بخش عمومی ، گزارش و پاسخگویی ، قانون مالیات ، Ethics and Deontology در حرفه حسابداری ، کارآموزی ، مدیریت منابع انسانی ، قانون کار ، خدمات و بازاریابی رابطه مند ، مدیریت استراتژیک ، بازاریابی گردشگری ، خواندن و نوشتن برای تولید محتوای علمی و دانش دانشگاهی.

گرایش های رشته حسابداری در پرتغال

برخی از دانشگاه های پرتغال مانند دانشگاه مینهو نیازهای فارغ التحصیلان اخیری را که مایلند در حسابداری متخصص باشند و به ویژه حسابداران خبره ، حسابرسان ، بازرسان مالیات ، مدرسان حسابداری و پژوهشگران را برآورده می کند.

گرایش های رشته حسابداری در پرتغال

گرایش هایی از رشته حسابداری در پرتغال که فارغ التحصیلان مقطع لیسانس می توانند انتخاب کنند شامل گزینه های زیر است:

 • کارشناسی ارشد حسابداری
 • مدرک کارشناسی ارشد در رشته مالی
 • کارشناسی ارشد مدیریت
 • کارشناسی ارشد مدیریت منابع انسانی
 • کارشناسی ارشد مدیریت واحدهای بهداشت و درمان
 • فوق لیسانس بازرگانی و مدیریت
 • کارشناسی ارشد بازاریابی و استراتژی
 • مدرک کارشناسی ارشد در بازرگانی بین المللی که به طور مشترک با گروه اقتصاد ارائه می شود.

دانشگاه های معتبر فرانسه نیز گرایش های حسابداری را در هر مقطعی به طور کامل ارائه می دهند ؛ مقاله تحصیل رشته حسابداری در فرانسه را بخوانید.

تحصیل دکترا حسابداری در پرتغال

تحصیل دکترای حسابداری در پرتغال از تصمیمات اساسی برای علاقه مندان این رشته است که چنانچه با اطلاع کافی انجام شود ، با یک شرایط مناسب دانشجو را راهی کشور پرتغال می کند.

در دانشگاه مینهو دکتری مدیریت و دکترا در بازاریابی و استراتژی (به طور مشترک با دانشگاه آویرو و دانشگاه بیرا داخلی ارائه می شود).

هدف برنامه دکتری حسابداری در دانشگاه آویرو ارائه توسعه تحقیقات در زمینه حسابداری ، تضمین کیفیت بالای محیط آموزشی و پژوهشی و کمک به آموزش نیروی انسانی با مهارت بالا در حوزه حسابداری است.

دانشگاه آویرو به همراه دانشگاه مینهو کار می کند و برای ادامه تجربه بسیار مثبت دکتری در رشته حسابداری تلاش می کنند.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های ارائه کننده برنامه تحصیل دکترا حسابداری در پرتغال ، دانشجویان باید سوابق علمی-پژوهشی و شرایط زبان بالایی داشته باشند ، الزامات کلی برای ورود به مقطع دکترا حسابداری در پرتغال شامل موارد زیر است:

 • مدرک لیسانس و ریز نمرات
 • مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی
 • کپی پاسپورت
 • دو توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه (CV)

برای اینکه درخواست موفقی برای پذیرش داشته باشید باید ابتدا با تیم اساتید حسابداری در دانشگاه مورد نظرتان مکاتبه داشته باشید و پس از آن می توانید از طریق مشاوره با تیم متخصصین ما برای مرحله مهم تر یعنی دریافت ویزای تحصیلی پرتغال اقدام کنید.

اگر به تحصیل در مقطع دکترا فکر می کنید ، ایتالیا هم می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد ، بورسیه های جذاب در این مقطع ، می تواند برای شما بسیار مهم باشد ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در پرتغال

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ضروری می دانند که در هر موضوعی که درباره آن بحث می کنند یک بخش را هم به بررسی مزیت و معایب آن اختصاص دهند؛ به همین منظور دراین قسمت به مزایا و معایب تحصیل حسابداری در پرتغال اشاره شده است.

مزایا و معایب تحصیل حسابداری در پرتغال

مزایا:

 • دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه مینهو یکی از اعضای انجمن پیشرفته دانشکده های بازرگانی دانشگاهی (AACSB) است.
 • برخی از پیشنهادهای آموزشی دپارتمان های مدیریت و حسابداری دانشگاه های پرتغال در سطح بین المللی توسط بنیاد توسعه مدیریت اروپایی (EFMD) تایید شده است.
 • مدرک حسابداری دانشگاه های برتر پرتغال دارای مهارت های آکادمیک تعریف شده برای صلاحیت حسابداران خبره است و توسط حکم حسابداران خبره به رسمیت شناخته می شود.

معایب:

 • رشته حسابداری در پرتغال در مقطع لیسانس بیشتر به زبان پرتغالی ارائه می شود.
 • حتی اگر تحصیل را به زبان انگلیسی تکمیل کنید ، باز هم در زمان کار کردن چالش آموزش سطح حرفه ای زبان پرتغالی را پیش رو دارید.
 • حقوق کمتر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • بازار کار حسابداری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی اشباع تر است.
 • برای فرصت های شغلی بهتر فارغ التحصیلان پرتغال ارجحیت دارند.

بازار کار پرتغال پس از تحصیل حسابداری

دانشگاه های برتر پرتغال از دارندگان مدرک حسابداری متخصصان ماهر و شایسته می‌سازد که قادر به انطباق با هر سازمان یا ادامه تحصیل در مطالعات پیشرفته‌تر هستند.

دانشجویان ایرانی پس از پایان تحصیلات ، برای یافتن شغل تمام وقت در پرتغال به مجوز کار نیاز دارند ، مجوز کار یکساله است و پس از این مدت باید مجوز خود را تمدید کنید.

شما می توانید از زمانی که پیشنهاد کار دریافت می کنید و قبل از انقضای ویزای دانشجویی خود ، درخواست مجوز کار را آغاز کنید.

حداقل دستمزد برای یک حسابدار تازه کار در پرتغال 741 یورو در ماه است اما حسابداران با تجربه تر با مدارک تحصیلی بالا می توانند تا مرز 5690 یورو در ماه درآمد داشته باشند.

لازم به یادآوری است که مکان‌های زیادی در سرتاسر جهان وجود دارد که می‌توانید با مدرک حسابداری در آنها عالی شوید؛ از جمله این کشورها می توان به آمریکا ، آلمان و بریتانیا اشاره کرد.

برای آشنایی هر چه بیشتر با بازار کار پرتغال و مشاغل مورد نیاز این کشور ، مقاله کار در پرتغال را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل حسابداری در پرتغال

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته حسابداری در پرتغال کدامند؟

دانشگاه مینهو پرتغال؛ براگا
موسسه دانشگاه لیسبون پرتغال؛ لیسبون
دانشگاه پورتو پرتغال؛ پورتو

هزینه تحصیل رشته حسابداری در پرتغال چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته حسابداری در پرتغال برای دانشجویان داخلی در سال 2021/2022 ، 1750یورو است.

زبان تحصیل رشته حسابداری در پرتغال چیست؟

زبان تحصیل حسابداری در پرتغال ، در مقطع کارشناسی اغلب به زبان رسمی کشور یعنی زبان پرتغالی است ، زبان تحصیل رشته حسابداری در پرتغال ، در دانشگاه لیسبون ، زبان انگلیسی است.

جهت اخذ پذیرش مقطع دکترا در رشته حسابداری پرتغال چه مدارکی مورد نیاز است؟

مدرک لیسانس و ریز نمرات
مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات
مدرک مهارت زبان انگلیسی
کپی پاسپورت
دو توصیه نامه
انگیزه نامه
رزومه (CV)

حقوق یک حسابدار در پرتغال چقدر است؟

حداقل دستمزد برای یک حسابدار تازه کار در پرتغال 741 یورو در ماه است اما حسابداران با تجربه تر با مدارک تحصیلی بالا می توانند تا مرز 5690 یورو در ماه درآمد داشته باشند.

اگر شما علاوه بر تحصیل رشته حسابداری در پرتغال ، دوست دارید که از تحصیل حسابداری در این کشورها هم اطلاعات کسب کنید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ارائه اطلاعات کافی از این گزینه ها نیز کوتاهی نخواهند داشت و جدیدترین و بهترین اطلاعات را در اختیار متقاضیان قرار می دهند ، پس فرصت را از دست ندهید و در اسرع وقت با دفاتر موسسه در شیراز و یا تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید مقاله مهاجرت به پرتغال را بخوانید و با سایر روش ها به جز مهاجرت تحصیلی هم آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه