تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک موضوع مورد بررسی مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله است؛ مهندسی کشاورزی در واقع مطالعه روش های مختلف فرآوری و تولید کشاورزی است و از این حیث که بلژیک یک کشور پیشرفته در امور کشاورزی است ، بنابراین می توان انتظار داشت که از انتخاب تحصیل کشاورزی در این کشور خوشحال شوید.

دانشجویان مهندسی کشاورزی در دانشگاه های بلژیک همانند دیگر دانشگاه های برتر جهان ، علم کشاورزی را به گونه ای آموزش می دهند که فارغ التحصیلان بتوانند تلفیقی از اصول مهندسی عمران ، برق ، شیمی و مکانیک را در کارهای کشاورزی به کار ببرند.

مدت زمان تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک در مقطع لیسانس 4 سال ، در مقطع فوق لیسانس 2 سال و در مقطع دکترا نهایتا 4 سال تحصیل تمام وقت است.

اگر این مقاله را تا پایان مطالعه کنید ، به طور کامل از شرایط و الزامات اولیه برای تحصیل رشته کشاورزی در کشور بلژیک آگاهی پیدا می کنید ، برای دریافت اطلاعات جامع در خصوص مهاجرت تحصیلی به بلژیک ، مروری بر مقاله تحصیل در بلژیک هم داشته باشید.

مدارک پذیرش مهندسی کشاورزی در بلژیک

برای تحصیل رشته کشاورزی در دانشگاه های بلژیک ، متقاضی باید گواهی دوره دبیرستان که به تایید وزارت علوم بلژیک رسیده باشد ، به دانشگاه ارائه کند.

علاوه بر این ، ارائه مدرک زبان از نیازهای ضروری برای تحصیل در هر مقطعی از رشته کشاورزی در بلژیک است ، شما هر زبانی را که در دانشگاه بلژیک انتخاب کرده باشید باید از جزییات پذیرش آن اطلاع و برای آن آمادگی کامل داشته باشید ، در غیر اینصورت قطعا پذیرش موفقی نخواهید داشت.

در بخش مربوط به زبان تحصیل رشته کشاورزی می توانید از شرایط زبان مورد نیاز در دانشگاه ها اطلاع پیدا کنید.

همچنین باید به این نکته خاص اشاره شود که برخی از دانشگاه های بلژیک برای برخی رشته های خاص مانند رشته های پزشکی و رشته های فنی و انواع مهندسی ها ، آزمون ورودی برگزار می کنند؛ رشته مهندسی کشاورزی ممکن است در برخی دانشگاه های مشهور بلژیک نیاز به آزمون ورودی یا مصاحبه غیر حضوری داشته باشد.

تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک

بهترین دانشگاه های مهندسی کشاورزی بلژیک

به دلیل اهمیت شناخت دانشگاه های برتر برای هر موضوع ، مشاوران رجبی ضروری دانسته اند که شما عزیزان در این بخش با بهترین دانشگاه های کشاورزی بلژیک و شرایط تحصیل در آنها آشنا می شوید.

تحصیل رشته کشاوزی در دانشگاه گنت بلژیک

دانشگاه گنت (UGent) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در گنت ، بلژیک واقع شده است ، این دانشگاه در سال 1817 توسط ویلیام اول پادشاه هلند تأسیس شد ، پس از انقلاب بلژیک در سال 1830 ، دولت تازه تاسیس بلژیک شروع به اداره دانشگاه کرد.

دانشگاه گنت یکی از بزرگترین دانشگاه های فلاندری است و به طور مداوم در بین 100 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی می شود.

در سال 1930 ، این دانشگاه به اولین دانشگاه هلندی زبان در بلژیک تبدیل شد ، در حالی که فرانسوی قبلاً زبان استاندارد آکادمیک در دانشگاه د گاند بود ، در سال 1991 ، به آن خودمختاری عمده اعطا شد و نام خود را به نام فعلی خود تغییر داد.

رشته علوم کشاورزی در این دانشگاه طیف وسیعی از موضوعات مرتبط مانند علوم باغبانی ، تغذیه و علوم زراعی را در بر می گیرد.

از بزرگان ای دانشگاه می توان جوزف آنتوان فردیناند فلات ، لئو آپوستل ، لئو باکلند ، ویم بلوکمنز ، تیری بوگارت ، لوک بوسینز ، مارک بوسویت ، رابرت کالیو ، لوک کوئن ، مارک کوک ، مارتین دی پرایکر ، برتا دی وریسه ، فرانتس کومونت ، برت دی گریو ، جوزف گیسلین ، ژاک-ژوزف هاوس ، لوسین هرمان-میکیلسنز ، فیلیپ هرروگه ، یان هوت ، مارک جانس ، فرانسوا لوران ، مارگریت لگو ، ایو لترم ، Emma Leclercq ، هرمان لیبرز و سوزان لیلار را نام برد.

بهترین دانشگاه های مهندسی کشاورزی بلژیک

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه گنت

برای تحصیل در دانشگاه گنت ، شما نیاز به داشتن مدرک دیپلم و زبان دارید ، برای دسترسی به برخی از برنامه های کارشناسی خاص ، شما همچنین باید یک آزمون ورودی را پشت سر بگذارید یا باید در یک آزمون شرکت کنید.

دانشگاه گنت مدارک شما را بررسی می کند و در مورد پذیرش تصمیم می گیرد ، می توانید مراحل پذیرش (برای دانشجویان بین المللی) را شروع کنید.

تحصیل رشته کشاورزی در دانشگاه Leuven بلژیک

دانشگاه Katholieke Universiteit Leuven (KU Leuven) یک دانشگاه تحقیقاتی کاتولیک در شهر لوون بلژیک است ، این موسسه تدریس ، تحقیق و خدمات را در علوم کامپیوتر ، علوم مهندسی ، علوم طبیعی ، الهیات ، علوم انسانی ، پزشکی ، حقوق ، تجارت و علوم اجتماعی انجام می دهد.

KU Leuven بزرگترین دانشگاه در بلژیک و کشورهای پایین است و به طور مداوم در بین 100 دانشگاه برتر جهان بر اساس جدول های رتبه بندی اصلی رتبه بندی می شود.

زبان اصلی آموزش رشته کشاورزی در دانشگاه KU Leuven زبان هلندی است ، اگرچه چندین برنامه در مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

از بزرگان این دانشگاه می توان لئون بکارت ، پل بولکه ، Jan Callewaert ، پیتر کارملیت ، متیو چاندرانکونل ، ماتیاس کورمان ، جو کورنو ، جوآن دیمن ، جولین دی وایلد ، نوئل دیویش ، شلتون فابر ، گابریل فهرواری ، ویلی گیسن ، عبدالقدیر خان ، کوئن لامبرتس ، کوئن لنارتز ، ژرژ میکرز ، سیمون مینیوله ، مارتین مورز ، رودی پاولز ، وینسنت ریمن ،Guðmundur Steingrímsson و فرانسین سویگرز را نام برد.

شرایط پذیرش در دانشگاه KU Leuven بلژیک

شرایط پذیرش رشته کشاورزی در دانشگاه Leuven بر اساس ارزیابی پرونده کامل درخواست است ، هر درخواست به صورت جداگانه بر اساس شایستگی های متقاضی ، بر اساس نتایج تحصیلات آکادمیک و یا تجربه حرفه ای و همچنین انگیزه داوطلب مورد قضاوت قرار می گیرد.

هدف کمیته انتخاب نیز دستیابی به یک گروه چند رشته ای و بین المللی از دانشجویان است ، این برنامه میزان پذیرش سالانه خود را از دانشجویان به حداکثر 30 نفر محدود می کند.

تحصیل کشاورزی در دانشگاه لیژ ، بلژیک

دانشگاه لیژ ، یک دانشگاه دولتی بزرگ در جامعه فرانسوی بلژیک است که در لیژ ، والونیا ، بلژیک مستقر است ، زبان رسمی آموزش این دانشگاه فرانسوی است ، تحصیل در این دانشگاه به زبان های فرانسوی و انگلیسی امکان پذیر است.

از بزرگان این دانشگاه می توان خواکین آردریوس ، فیلیپ بودسون ، آلبرت کلود ، ماری دلکورت ، مارسل دتین ، پل دمارت ، ژاک اچ. درز ، پل فردریک ، Michel A. J. Georges ، ژان گل ، الکسیس ژاکمین ، دیوید کیلین ، آگوست کرکهفز ، ژان ماری کلینکنبرگ ، یان کوالوسکی ، وینسنتی کوالسکی ، مارک لاکروآ ، جوزف لبو ، ژان کریستف مارین ، مارسل نیکولت ، ژان باپتیست نوتومب ، استانیسلاو اولشفسکی و پل پاستور را نام برد.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید فرم درخواست این دانشگاه را پر کند و مدرک دیپلم وزبان خود را ارائه دهد البته برای اخذ پذیرش در برخی رشته ها مانند مهندسی و علوم پزشکی باید در آزمون ورودی این دانشگاه شرکت کنند اما برای تحصیل در رشته های علوم طبیعی نیازی به گذراندن آزمون ورودی نیست.

هزینه تحصیل مهندسی کشاورزی در بلژیک

هزینه تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک در مقطع کارشناسی در دانشگاه لیژ 700 تا 1000 یورو به ازای هر ترم است و هزینه اقامت دانشجویان 4000 یورو به ازای هر سال است.

هزینه تحصیل مهندسی کشاورزی در بلژیک

هزینه تحصیل در دانشگاه گنت 961 یورو به ازای 60 واحد است و هزینه تحصیل در دانشگاه KU Leuven ، 923 یورو به ازای هر ترم است.

از آنجایی که تحصیلات دانشگاهی در بالاترین سطح در سیستم آموزشی بلژیک قرار دارد ، دولت تاکید بیشتری دارد تا اطمینان حاصل کند که زندگی دانشجویان از طریق برنامه های وام و کمک هزینه تا حد امکان ساده می شود.

آنها برای دانشجویان بین المللی با زمینه های ضعیف و آسیب پذیر که مایل به تحصیل در این کشور هستند ، اسپانسر ارائه می دهند.

یکی از مقرون به صرفه ترین کشور های اروپایی برای تحصیل ، پرتغال است ، برای دریافت اطلاعات به روز و جامع در این خصوص به مقاله تحصیل در پرتغال مراجعه نمایید.

زبان تحصیل مهندسی کشاورزی در بلژیک

به طور کلی ، دوره های تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک به زبان های انگلیسی ، هلندی ، آلمانی و فرانسوی ارائه می شود و رشته مهندسی کشاورزی نیز از این طیف وسیع زبان آموزش مستثنا نیست.

در بین زبان های ذکر شده در بالا ، رشته کشاورزی در مقطع لیسانس اغلب به زبان های فرانسوی و بعضا در برخی دانشگاه ها هم به زبان انگلیسی تدیس می شود.

عزیزانی که قصد مطالعه رشته کشاورزی در دانشگاه های بلژیک را دارند برای زبان فرانسه مدرک B2 و برای زبان انگلیسی مدرک آیلتس حداقل 6 را باید ارائه کنند.

برای مهاجرت به کشور بلژیک ، راه های زیادی دارید که تنها یکی از آن ها مهاجرت تحصیلی است ، مقاله مهاجرت به بلژیک را بخوانید تا با سایر روش های ورود و اخذ اقامت در این کشور آشنا شوید.

چارت درسی مهندسی کشاورزی در دانشگاه های بلژیک

برنامه لیسانس کشاورزی شامل کسب دانش در مطالعات کشاورزی است که شامل جنگلداری ، مدیریت و فروش مزرعه و کشاورزی می شود ، دانشگاه کشاورزی در رشته هایی مانند علوم دامی ، مهندسی کشاورزی ، علوم خاک ، بازرگانی کشاورزی ، حفظ نباتات ، علوم غذایی و غیره تخصص ارائه می دهد.

دروسی که دانشجویان باید در طول تحصیل خود پاس کنند ، شامل اصول بیولوژیکی ، موضوعات ریاضی برای مهندسین ، مکانیک سیالات ، اصول مهندسی آب و خاک ، مکانیک مواد ، اقتصاد مهندسی ، ترمو دینامیک ، سازه های کشاورزی ، دروس انتخابی فنی ، شیمی عمومی و آزمایشگاه شیمی عمومی ، مهندسی گرافیک و طراحی ، اصول ترکیب ، انتقال گرما و جرم ، توسعه حرفه ای ، سیستم دینامیک و الکتریسیته و استفاده از انرژی در کشاورزی می شود.

رصد زمین ، سیستم های تولید گیاهی ، فیزیولوژی گیاهی ، علوم کاربردی خاک و ارزیابی زمین ، تجزیه و تحلیل آماری چند متغیره کاربردی ، زیست شناسی و مدیریت بیماری های گیاهی ، تولید گیاهی ، تغذیه گیاهی و مدیریت باروری خاک استوایی ، مدیریت حاصلخیزی خاک ، جنگلکاری ، علوم کاربردی خاک و ارزیابی زمین ، برنامه ریزی جنگل و طبیعت و جنگل های استوایی ، از دروس مورد مطالعه تحصیلات تکمیلی در رشته کشاورزی است.

تحصیل دکترا مهندسی کشاورزی در بلژیک

تحقیقات مهندسی علوم زیستی ، بیوانفورماتیک ، تحقیقات پیشرفته فناوری غذایی و مهندسی منابع آب از جمله برنامه های تحصیلات تکمیلی رشته کشاورزی است که دانشجویان بین المللی می توانند برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

دانشکده مهندسی علوم زیستی در KU Leuven – از دانشگاه های برجسته برای تحصیل رشته کشاورزی در بلژیک- گزینه های خوبی برای تحصیلات تکمیلی دارد؛ این دانشگاه یک گرایش برای ادامه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و دکترا دارد که زبان تحصیل آن زبان انگلیسی بوده و متقاضیان برای پذیرش در آن باید نمره زبان حداقل 6.5 را ارائه کنند.

دپارتمان مهندسی کشاورزی و اکوسیستم دانشگاه لوون ، کارشناسی ارشد مهندسی علوم زیستی را ارائه می کند که مدت زمان آن 2 سال تحصیل تمام وقت است ، شهریه تحصیل 947 یورو برای شهروندان منطقه اقتصادی اروپا ؛ 6600 یورو برای شهروندان غیر منطقه اقتصادی اروپا است.

شرایط تحصیل دکترا کشاورزی و اکوسیستم در دانشگاه لوون

مهندسی کشاورزی و اکوسیستم (ACE) یک برنامه مهندسی چند رشته ای علوم زیستی است که به آموزش نسل بعدی متخصصان در مدیریت و عملکرد پایدار اکوسیستم های طبیعی و زراعی ، نه تنها از دیدگاه بیوفیزیکی ، بلکه از دیدگاه اجتماعی گسترده تر اختصاص یافته است.

در این گرایش از رشته کشاورزی ، شما برنامه اصلی میان رشته ای را با یک تخصص عمده در یکی از چهار حوزه مختلف تکمیل می کنید: (1) سیستم های تولید گیاهی ، (2) کشاورزی و اقتصاد منابع ، (iii) سیستم های خاک و آب و (IV) سیستم های جنگل ، طبیعت و چشم انداز. .این برنامه به صورت بین المللی است و بر آموزش دانشجویان بین المللی و محلی متمرکز است که قادر به مقابله با مشکلات آب و هوایی و زیست محیطی در کشاورزی و اکوسیستم های جهانی هستند.

دکتری توسعه فناوری نظارت بر سلامت و رفاه حیوانات

این برنامه دکترا نیز در دپارتمان بیوسیستم دانشگاه KU Leuven ارائه می شود و مزیت مطالعه آن در این است که شامل بورسیه و کمک هزینه مالی می باشد ، برنامه های کاربردی در تمام طول سال پذیرفته می شوند.

در این برنامه تیم تحقیقاتی M3-BIORES (اندازه‌گیری ، مدل‌سازی و مدیریت پاسخ‌های زیستی) در KU Leuven تحقیقات و نوآوری‌هایی را در زمینه نظارت بر پاسخ‌های حیوانات و انسان‌ها با مأموریت بهبود سلامت و رفاه آنها انجام می‌دهد.

اکثر فارغ التحصیلان این گرایش تحصیلی پس از فارغ التحصیلی در مقطع دکترا، شرکت های خود را راه اندازی می کنند یا نقش های اصلی را در شرکت های پیشرو جهان ایفا می کنند.

الزامات پذیرش شامل موارد زیر است:

 • مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی زیستی، مهندسی بیوسیستم، علوم دامپزشکی، رفتار حیوانات، علوم داده، علوم کامپیوتر یا رشته های مرتبط
 • دانش در زمینه رفتار حیوانات، علوم دامپزشکی، و/یا یادگیری ماشین و توسعه الگوریتم
 • مهارت های تحلیلی قوی با توانایی جمع آوری، سازماندهی، تجزیه و تحلیل و انتشار داده
 • تجربه در نگارش مقاله/گزارش و ارائه یافته ها در کنفرانس های علمی
 • دارای انگیزه آشکار، انعطاف پذیر، منطقی و هدف گرا
 • مقاوم در برابر استرس و اشتیاق به برتری.

در صورتی که بودجه مستقیم در دسترس نباشد ، می‌توان بر اساس فرصت‌های مالی موجود و رزومه داوطلب ، برای کمک‌های مالی رقابتی درخواست داد.

اگر مایل هستید از سایر گزینه های تحصیل دکترا کشاورزی در بلژیک آگاهی پیدا کنید با همکاران ما در تماس باشید.

برای تحصیل مقطع دکترا ، می توانید به ایتالیا هم فکر کنید ، بورسیه های مقطع دکترا در ایتالیا می تواند بسیار کاربردی و جذاب باشد ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک

در بلژیک به دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته کشاورزی می آموزند که رشته علوم کشاورزی طیف وسیعی از موضوعات مرتبط با نحوه استفاده و توسعه انسان از منابع طبیعی به نفع خود را در بر می گیرد؛ آنها عبارتند از باغبانی ، علوم غذایی و تغذیه ، علوم لبنیات و زراعت.

گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک

وظایف دانشجویان علوم کشاورزی در مقطع کارشناسی ارشد به تخصص انتخابی آن ها بستگی دارد ، به عنوان مثال ، یک دانشجوی کارشناسی مهندسی کشاورزی ماشین آلات کشاورزی و عملیات ساخت را طراحی و نظارت می کند ، در حالی که دانشجویان مدیریت بازرگانی کشاورزی سازماندهی فرآیند تولید را فراهم می کنند.

بر این اساس ، متقاضیانی که مایل به تبدیل شدن به مهندسان کشاورزی هستند ، یاد می گیرند که فعالیت های در حال رشد را هماهنگ کنند ، بر کارکنان نظارت کنند و تغییرات رویه ای را تعیین کنند.

گرایش های این رشته برای مقطع کارشناسی ارشد شامل مهندسی اصلاح نباتات ، علوم باغبانی ، اقتصاد کشاورزی ، علوم خاک ، علوم دام و طیور ، حشره شناسی گیاهی ، مهندسی مکانیک بیوسیستم ، مهندسی تولیدات گیاهی ، مهندسی زراعت ، علوم و تکنولوژی بذر و کشاورزی اکولوژیک می شود.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی کشاورزی در بلژیک

برای انتخاب هر رشته ای و در هر کشوری ، آگاهی داشتن از مزیت ها و معایب آن از ضروریت های یک انتخاب است و مشاوران رجبی تاکید زیادی بر این آگاهی دارند ، در زیر مزیت ها و معایب انتخاب رشته کشاورزی در بلژیک را با هم مرور می کنیم:

 • کشور بلژیک از نظر ارائه تحصیلات عالی برای رشته کشاورزی ، در رتبه بندی موضوعی بهترین دانشگاه های جهان ، جایگاه 17 را از آن خود کرده است.
 • جایگاه بلژیک برای شناخت و شهرت رشته کشاورزی ، مدیون تدریس و تحقیقات عالی در دانشکده های برجسته کشاورزی موجود در این کشور است.
 • هزینه های تحصیل در بلژیک نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی پایین تر است.
 • امکان تحصیل رشته کشاورزی در طیف وسیع تری از زبان های رایج دنیا ، علاوه بر انگلیسی ، وجود دارد.
 • در بلژیک موارد بیشتری از پشتیبانی از دانشجویان کم درآمد و کمک هزینه های مالی وجود دارد.

معایب:

 • بر خلاف هزینه های پایین تحصیل رشته کشاورزی ، هزینه های زندگی در بلژیک نسبتا بالا است و پیدا کردن کار دانشجویی نیز به راحتی دیگر کشورهای اروپایی نمی باشد.
 • تعداد دانشگاه های علوم کشاورزی و گرایش های تحصیلی آن نسبتا محدود تر از کشورهایی مانند هلند ، آلمان و اتریش است.
 • در عین حال که تعدد زبان های رایج دانشگاهی در بلژیک یک مزیت برای انتخاب بهتر است اما برای یک محقق می تواند یک چالش هم محسوب شود ؛ زیرا آموزش همزبان چند زبان برای تحصیل و پس از آن برای انجام کارهای تحقیقاتی دشوار است.
 • بازار کار پس ازتحصیل برای مهندسین کشاورزی پایین است.
 • بر خلاف دیگر کشورهای اروپایی ، دانشجویان کشاورزی در کشور بلژیک پس از فارغ التحصیلی فرصتی برای جستجوی کار ندارند.

خوب است بدانید ، بسیاری از دانشگاه های کشور هلند ، مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران هستند ، برای تصمیم گیری نهایی مقاله تحصیل در هلند را هم بخوانید و با کشور های اروپایی دیگر مقایسه کنید.

بازار کار بلژیک پس از تحصیل رشته مهندسی کشاورزی

در خصوص بازار کار پس از تحصیل برای فارغ التحصیلان مهندسی کشاورزی باید به این حقیقت اشاره کنیم که به طور کلی نرخ بیکاری کشور بلژیک نسبت به کشورهایی مانند آلمان ، هلند و اتریش بالاتر است و بویژه برای فارغ التحصیلان مقطع لیسانس کشاورزی بازار کار ایده آلی وجود دارد.

اما دانشجویان مقاطع بالاتر با توجه به توانمندی و پتاسیل کاری آنها برای نهاد های تحقیقاتی دانشگاه ها و دستیاری اساتید دانشگاهی ممکن است بتوانند راحت تر وارد بازار کار کشاورزی بلژیک شوند.

علاوه بر این ، شرایط و قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت بلژیک هم نسبت به دیگر کشورهای اروپایی قدری متفاوت و شاید دشوار باشد.

پیش تر در همین سایت مقاله کار در بلژیک ره نیز به شما عزیزان تقدیم کرده ایم که قوانین و شرایط کاری و برترین مشاغل این کشور را با مطالعه آن ، خواهید شناخت.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته کشاورزی در بلژیک

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص تحصیل رشته کشاورزی در بلژیک را ارائه دادیم ، بخش دیدگاه در اختیار شماست تا پرسش های خود را درج کرده و پاسخ را از مشاوران ما دریافت نمایید.

مدت زمان تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک چقدر است؟

مدت زمان تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک در مقطع لیسانس 4 سال ، در مقطع فوق لیسانس 2 سال و در مقطع دکترا نهایتا 4 سال تحصیل تمام وقت است.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک کدام است؟

دانشگاه گنت (UGent) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی است که در گنت ، بلژیک واقع شده است .

هزینه تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی کشاورزی در دانشگاه لیژ 700 تا 1000 یورو به ازای هر ترم است و هزینه اقامت دانشجویان 4000 یورو به ازای هر سال است. هزینه تحصیل در دانشگاه گنت 961 یورو به ازای 60 واحد است و هزینه تحصیل در دانشگاه KU Leuven ، 923 یورو به ازای هر ترم است.

زبان تحصیل رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک چیست؟

به طور کلی ، دوره های تحصیلی در کشور بلژیک به زبان های انگلیسی ، هلندی ، آلمانی و فرانسوی ارائه می شود و رشته مهندسی کشاورزی نیز از این طیف وسیع زبان آموزش مستثنا نیست.

گرایش های رشته مهندسی کشاورزی در بلژیک معرفی کنید.

گرایش های این رشته برای مقطع کارشناسی ارشد شامل مهندسی اصلاح نباتات ، علوم باغبانی ، اقتصاد کشاورزی ، علوم خاک ، علوم دام و طیور ، حشره شناسی گیاهی ، مهندسی مکانیک بیوسیستم ، مهندسی تولیدات گیاهی ، مهندسی زراعت ، علوم و تکنولوژی بذر و کشاورزی اکولوژیک می شود.

اگر مایل هستید تحصیل رشته کشاورزی در بلژیک را انتخاب کنید و هنوز لازم می دانید که اطلاعات کاملتری از شرایط و ضوابط دانشگاه ها کسب کنید ، مشاورین ما در موسسه مهاجرتی رجبی منتظر تماس و درخواست راهنمایی شما هستند ، با شماره های دفاتر تهران و شیراز ما در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچنین اگر هنوز نمی دانید چه رشته و دانشگاه و یا حتی چه کشوری را برای تحصیل در نظر بگیرید ، به مقاله تحصیل در خارج از کشور مراجعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه