تحصیل رشته شیمی در انگلستان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته شیمی در انگلستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته شیمی در انگلستان شما را به دانش و مهارت های مورد نیاز برای انجام یک حرفه هیجان انگیز در تحقیق و توسعه مجهز می کند ، سرفصل های اصلی شیمی در مقطع کارشناسی شامل مبانی شیمی مدرن ، شیمی آلی ، فیزیکی و معدنی ، ریاضیات است که همه آنها شامل شیمی آلی ، فیزیکی ، ساختاری و زیست شیمی هستند.

شیمی موضوعی است که دائما در حال تحول است که مرز های امکان پذیر زمینه‌ های علم ، مهندسی و پزشکی جابجا می‌کند ، فارغ از مطالعه زیست شناسی زندگی انسان ، کار در کنار دانشمندان و یا تأثیرگذاری بر فناوری پیشرفت ، مدرک شیمی به شما کمک می کند بر دنیایی که در آن زندگی می کنیم تأثیر بگذارید ، اگر علاقه مند به تحصیل در رشته شیمی در خارج از کشور هستید ، همین امروز با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه های مختلف مهاجرت بهره مند شوید.

همچنین برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص تحصیل در کشور انگلستان می توانید مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

همه دانشگاه‌ های بریتانیا که رشته شیمی را ارائه می‌دهند ، دارای آزمایشگاه ‌های حرفه ‌ای هستند که بهترین تجربه عملی موجود را ارائه می‌دهند ، کارکنان آموزشی متخصصان و محققین اثبات شده صنعت در زمینه خود هستند ، در حالی که مهارت هایی مانند مدیریت پروژه ، ارتباطات و حل مشکل افزایش می یابد.

فارغ التحصیلان شیمی از دانشگاه های این کشوردر صنایع شیمیایی ، تولیدی و دارویی و در زمینه هایی مانند پزشکی قانونی ، حفاظت از محیط زیست و مراقبت های بهداشتی کار می کنند ، مهارت های حل مسئله آنها برای بسیاری از زمینه های دیگر نیز مانند حقوق و امور مالی مفید است.

دوره تحصیل در رشته شیمی در دانشگاه های انگلستان با دوره 3 تا 4 ساله کارشناسی آغاز می شود ،در برخی دانشگاه های انگلستان دانشجویان پس از اتمام دوره کارشناسی ملزم به گذراندن دوره پروژه در لابراتورهای تحقیقاتی هستند.

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی مجاز به کار در زمینه های مختلف شیمی در صنایع مختلف هستند و می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنند ، دوره کارشناسی ارشد در این کشور 2 ساله است که پس از دوره دکتری 3 تا 5 ساله ارائه می شود.

برای پذیرش در رشته شیمی در دانشگاه های انگلستان اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم یعنی ریاضی فیزیک و تجربی الزامی است.

مدارک پذیرش رشته شیمی در انگلستان

 • اتمام دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته علوم ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • ریز نمرات دبیرستان
 • اتمام دوره کارشناسی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • رزومه تحصیلی
 • معدل بالا با درس شیمی در دبیرستان
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی
 • پرداخت هزینه درخواست
 • تکمیل فرم پذیرش
تحصیل رشته شیمی در انگلستان

بهترین دانشگاه های شیمی انگلستان

برترین دانشگاه های جهان در بین دانشگاه های انگلستان قرار دارند و هر ساله تعداد زیادی از دانشگاه های این کشور در بین برترین دانشگاه های جهان در رتبه بندی های مختلف مانند QS ، تایمز و شانگهای معرفی می شوند ، برخی از دانشگاه های این کشور به طور کلی در بین بهترین ها رتبه بندی می شوند و برخی دیگر بر اساس رشته های تحصیلی خاص معرفی می شوند ، در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته شیمی در انگلستان آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های شیمی انگلستان

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه در جهان انگلیسی زبان است و با 38 کالج مستقل و 6 سالن خصوصی دائمی به عنوان یکی از موسسات آکادمیک پیشرو در جهان شناخته می شود ، این دانشگاه یکی از اعضای گروه راسل از دانشگاه های بریتانیایی تحقیقاتی ، گروه کویمبرا (شبکه‌ای از دانشگاه ‌های پیشرو اروپایی ) ، اتحادیه دانشگاه‌ های تحقیقاتی اروپا و همچنین یکی از اعضای اصلی Europaeum است ، از نظر آکادمیک آکسفورد به طور مداوم در بین پنج دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه آکسفورد به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در نظر گرفته می‌شود و بر اساس رتبه ‌بندی جهانی در گروه شش دانشگاه «سوپربرند» قرار دارد فف دانشگاه آکسفورد نیز به دلیل کیفیت تحقیقات خود در رتبه اول در بریتانیا قرار دارد ، 48% از تحقیقات دانشگاه در رده 4 برتر و 39% دارای رتبه 3بودند ؛ آکسفورد همچنین در 12 موضوع رتبه اول را به دلیل حجم تحقیقات پیشرو در جهان کسب کرد.

دانشگاه آکسفورد دارای بخش های علوم انسانی ؛ ریاضیات ، فیزیک و علوم ؛ پزشکی و علوم اجتماعی است ، دپارتمان شیمی یکی از زیر گروه های بخش ریاضیات ،فیزیک و علوم است.

دانشگاه لینکلن

دانشگاه لینکلن یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در لینکلن ، انگلستان است ، ریشه‌های این دانشگاه به سال 1861 برمی‌گردد و در سال 1992 وضعیت دانشگاهی و نام و ساختار کنونی آن در سال 2001 به دست آمد.

دانشگاه لینکلن به عنوان یک سیستم مبتنی بر کالج با هر کالج توسط یک معاون حرفه ای اداره می شود ، چهار کالج تحصیلی وجود دارد که هر کدام شامل مدارس، مؤسسات و مراکز تحقیقاتی است ، این کالج ها شامل کالج علوم ، کالج هنر ،کالج علوم اجتماعی و دانشکده تجارت بین المللی لینکلن است.

دانشکده های شیمی ، علوم کامپیوتر ، مهندسی ، علوم طبیعی ، جغرافیا ، ریاضیات ، داروسازی و غیره زیر گروه کالج علوم دانشگاه لینکلن هستند.

دانشگاه دورهام

دانشگاه دورهام یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی دانشگاهی در دورهام انگلستان است که در سال 1837 تأسیس شد ، به طور کلی دپارتمان‌ها تحقیقاتی را انجام می‌دهند و به دانشجویان آموزش می‌دهند ، در حالی که دانشکده ‌ها مسئولیت ترتیبات داخلی و رفاه آنها را بر عهده دارند.

این دانشگاه عضو گروه معتبر راسل از دانشگاه‌های تحقیقاتی بریتانیا است و در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد که در حال حاضر در رتبه ‌بندی جهانی QS در سال 2022 در رتبه 82 قرار دارد.

دورهام دارای 25 دپارتمان آکادمیک است که 19 دپارتمان در 100 دپارتمان برتر قرار دارند ، این دانشگاه دارای دانشکده های علوم اجتماعی و سلامت ، هنر و علوم انسانی ، علوم و تجارت می باشد که دپارتمان شیمی یکی از دپارتمان های دانشکده علوم است.

هزینه تحصیل شیمی در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان در مقایسه با کشور های دیگر بالا است البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی ، ملیت دانشجو و دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، هزینه تحصیل رشته شیمی در انگلستان در مقطع کارشناسی 24000 پوند برای دانشجویان بین المللی و 10000 پوند برای دانشجویان داخلی و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 12000 پوند برای دانشجویان داخلی و 26000 پوند برای دانشجویان بین المللی است.

زندگی به عنوان یک دانشجوی بین المللی در بریتانیا دقیقا ارزان نیست ، اما اینکه در نهایت چقدر خرج می کنید تا حد زیادی به محل زندگی شما بستگی دارد ، در شهر های محبوب مانند لندن ، هزینه های زندگی ماهانه می تواند به راحتی از 1500 یورو بالاتر رود ، هزینه زندگی در شهر های کوچک تر، می تواند با بودجه ای بین 700 تا 1200 یورو مشخص شود.

شاید ندانید که ارزان ترین کشور اروپا برای تحصیل لهستان است ، در مقاله تحصیل در لهستان ، هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی را بررسی کرده ایم.

زبان تحصیل شیمی در انگلستان

از آن جا که زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی کشور انگلستان شناخته می شود ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای تحصیل رشته شیمی در انگلستان به این زبان تسلط به زبان انگلیسی و نمره آیلتس 6.5 به بالا مورد نیاز است.

چارت درس شیمی در دانشگاه های انگلستان

تحصیل رشته شیمی در انگلستان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلستان 3 سال طول می کشد که شامل 180 واحد درسی است ، در سال اول دانشجویان دروسی را دنبال می کنند که مبانی شیمی معدنی ، آلی و شیمی فیزیک ، به علاوه مهارت های کلیدی لازم را پوشش می دهد ، چهار ماژول شیمی جنبه های نظری و عملی را با هم ترکیب می کنند و یک ماژول شیمی مهارت های کلیدی کمی و عمومی را توسعه می دهد ، دانشجویان سه تا شش ساعت در هفته را در آزمایشگاه سپری خواهند کرد و بنابراین آموزش جامعی در جنبه های عملی این موضوع خواهند دید.

علاوه بر این، دانشجویان یک انتخاب از 30 واحد از ماژول های فرعی از گروه های دیگر از جمله علوم محیطی ، علوم زیستی ( آناتومی ، زیست شناسی مولکولی ، بیوشیمی ، فارماکولوژی یا فیزیولوژی ) ، ریاضیات ، فیزیک و باستان شناسی خواهند داشت.

در سال دوم دانشجو موضوعات پیشرفته تری را در تمام شاخه های اصلی شیمی خواهند آموخت و به توسعه مهارت های کمی و کلیدی خود ادامه می دهند ، مهارت های عملی از طریق ماژول های عملی مستقل توسعه می یابد و دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که بین شش تا نه ساعت در هفته را در آزمایشگاه بگذرانند.

در سال آخر دانشجویان به مطالعه سه شاخه اصلی شیمی ، آلی ، معدنی و شیمی فیزیک ادامه خواهند داد ، اما تاکید بر کاربرد شیمی در دنیای مدرن است ، همچنین مهارت ‌هایی را برای ارتقای قابلیت استخدام و مهارت‌ های شیمی عمومی خود از جمله ماژولی در مورد مهارت ‌های کلیدی بیشتر و مدل ‌سازی مولکولی، توسعه خواهند داد.

گرایش های رشته شیمی در انگلستان

گرایش های مختلف تحصیل رشته شیمی در انگلستان شامل شیمی تجزیه ، فیزیک و دینامیک اتمسفر ، فیزیک شیمی ، علم شیمی ، شیمی محیطی ، شیمی قانونی ، ژئوشیمی ، زمین شناسی و علوم زمین ، شیمی پلیمر ، شیمی آلی ، شیمی ارگانیک ، شیمی نظری و غیره است.

گرایش های رشته شیمی در انگلستان

تحصیل دکترا شیمی در انگلستان

تحصیل رشته شیمی در انگلستان در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود ، بالاترین مقطع تحصیلی در این رشته دوره دکتری است که بین 3 سال ( تمام وقت) تا 6 سال ( پاره وقت ) طول می کشد.

دانشگاه‌ های بریتانیا آزاد هستند که هر کسی را در برنامه دکترا بپذیرند ، پذیرش عموما مشروط به این است که دانشجوی آینده با موفقیت یک مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته مرتبط با شیمی گذرانده باشد علاوه براین مهارت زبان انگلیسی فرد باید ثابت شود و حداقل نمره آیلتس 7.0 به طور کلی مورد نیاز است.

پروپوزال تحقیق برای همه دانشجویان هنگام درخواست برای تحصیل در مقطع دکترا مورد نیاز است ، پروپوزال باید به طور واضح به تحقیقی که می‌خواهید انجام دهید ، نحوه انجام آن و چرایی اهمیت آن می پردازد.

پرپوزال باید قبل از شروع برنامه توسط گروهی از متخصصان پذیرفته شود ، پس از انتخاب موضوع پرپوزال فرد باید استاد دراهنمای خود را انتخاب کرده و تحقیق خود را پیش ببرد ، هزینه تحصیل در مقطع دکتری 24600 پوند برای هر سال تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است.

یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل در مقطع دکترا ، ایتالیا است چراکه بورسیه های بسیار مناسبی برای مقاطع تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد ، مقاله تحصیل در ایتالیا را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل شیمی در انگلستان

انگلستان قطب تحصیل در خارج از کشور است و از دیرباز این کشور یکی از محبوب ترین کشور های جهان برای تحصیل دانشجویان ایرانی بوده است ، به طور قطع مزایای تحصیل در این کشور بی شمار است اما دانشجویان محصل در این کشور با چالش هایی رو به رو هستند که آگاهی از آن ها می تواند لذت تحصیل در این کشور را بیشتر کند ، در ادامه با مزایا و معایب تحصیل رشته شیمی در انگلستان آشنا خواهید شد.

مزایا و معایب تحصیل شیمی در انگلستان

مزایای تحصیل شیمی در انگلستان

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • تحصیل در دانشگاه های برتر جهان
 • فرصت های شغلی عالی پس از فارغ التحصیلی
 • امکانات عالی آزمایشگاهی دانشگاه های انگلستان
 • استاندارد های عالی آموزش

معایب تحصیل شیمی در انگلستان

 • هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان بالاست
 • برای تحصیل رشته شیمی در انگلستان به نمره آیلتس بالا نیاز است
 • رقابت برای ورود به دانشگاه های انگلستان بسیار بالاست و شانس پذیرش پایین است.

از دیگر کشور های محبوب برای مهاجرت تحصیلی ، کشور پرتغال است ، در مقاله تحصیل در پرتغال می توانید با هزینه های مقرون به صرفه ، بورسیه های جذاب و برترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران آشنا شوید.

بازار کار انگلستان پس از تحصیل رشته شیمی

فارغ التحصیلان شیمی از دانشگاه های انگلستان اغلب در بخش تحقیق و توسعه ، با نقش های خاص در داروسازی ، مراقبت های بهداشتی و مهندسی شغل پیدا می کنند ؛ مهارت ‌های قابل انتقالی که در طول دوره تحصیلی آموزش داده می‌شود باعث می‌شود بسیاری از دانشجویان به سمت مدیریت و تدریس حرکت کنند.

شغل برتر فارغ التحصیلان شیمی شاغل در انگلستان تکنسین آزمایشگاه است ، سه شغل از ده شغل برتر مربوط به شیمی است و شامل شیمیدانان ، شیمیدانان تحقیق / توسعه و شیمیدانان تجزیه است.

شیمی تجزیه یکی از پر تقاضا ترین مشاغل در زمینه شیمی است ، پیش بینی می شود اشتغال شیمیدانان تجزیه از سال 2019 تا 2029 حدود 5 درصد رشد کند که سریعتر از میانگین برای همه مشاغل است.

اگر قصد کار ، پس از تحصیل در انگلستان را دارید باید بدانید چه مشاغلی مورد نیاز این کشور است ، با این هدف ، مقاله کار در انگلستان را مطالعه نمایید.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته شیمی در انگلستان

در خصوص تحصیل رشته شیمی در انگلستان ، مطالب مفیدی را خواندید ، حال می توانید تمامی سوالات خود در زمینه هر نوع مهاجرت را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید و در همان روز پاسخ کارشناسان ما را دریافت کنید ، کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) پاسخگوی شما خواهند بود.

برای تحصیل رشته شیمی در انگلستان ، دانشگاه اکسفورد چه جایگاهی دارد؟

دانشگاه آکسفورد به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در نظر گرفته می‌شود و بر اساس رتبه ‌بندی جهانی در گروه شش دانشگاه «سوپربرند» قرار دارد فف دانشگاه آکسفورد نیز به دلیل کیفیت تحقیقات خود در رتبه اول در بریتانیا قرار دارد ، 48% از تحقیقات دانشگاه در رده 4 برتر و 39% دارای رتبه 3بودند ؛ آکسفورد همچنین در 12 موضوع رتبه اول را به دلیل حجم تحقیقات پیشرو در جهان کسب کرد.

آیا دانشگاه دورهام برای تحصیل رشته شیمی در انگلستان مناسب است؟

این دانشگاه عضو گروه معتبر راسل از دانشگاه‌های تحقیقاتی بریتانیا است و در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد که در حال حاضر در رتبه ‌بندی جهانی QS در سال 2022 در رتبه 82 قرار دارد.

هزینه تحصیل رشته شیمی در انگلستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته شیمی در انگلستان در مقطع کارشناسی 24000 پوند برای دانشجویان بین المللی و 10000 پوند برای دانشجویان داخلی و هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 12000 پوند برای دانشجویان داخلی و 26000 پوند برای دانشجویان بین المللی است.

برای تحصیل رشته شیمی در انگلستان ، چه مدارک زبانی را باید ارائه دهم؟

از آن جا که زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی کشور انگلستان شناخته می شود ، دروس در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود و برای تحصیل رشته شیمی در انگلستان به این زبان تسلط به زبان انگلیسی و نمره آیلتس 6.5 به بالا مورد نیاز است.

هزینه تحصیل رشته شیمی در انگلستان در مقطع دکترا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع دکتری 24600 پوند برای هر سال تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی با توجه به محبوبیت مهاجرت تحصیلی شرایط و ویژگی های تحصیل رشته شیمی در انگلستان را بررسی و بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز تماس بگیرید ، همچنین اگر به رشته های پزشکی علاقه مندید می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را نیز مطالعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه