تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان

تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان می تواند یکی ازگزینه های موجود برای علاقمندان تحصیل در رشته مهندسی در خارج از کشور باشد ، شما عزیزان می توانید با تماس با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از جزئیات تحصیل در این کشور مطلع شوید.

همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در لهستان ، اطلاعات کاملی در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور ، برترین دانشگاه ها و هزینه های مقرون به صرفه تحصیل در آن ها آشنا شوید.

این رشته تحصیلی با ساخت تاسیساتی مانند ساختمان ها ، پل ها ، تونل ها ، فرودگاه ها ، راه آهن ، بزرگراه ها و سیستم های زیست محیطی سر و کار دارد ؛ لهستان بهترین مرکز آموزشی را به ویژه برای دوره های مهندسی ارائه می دهد و میزبان برخی از دانشگاه های بسیار خوب و معتبر برای مهندسی عمران است.

علاقمندان تحصیل در رشته مهندسی عمران در لهستان گزینه های مختلفی دارند آن ها می توانند در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و یا دکتری تحصیل کنند ، مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی عمران 4 سال است که ریاضیات ، فیزیک ، مکانیک و شیمی ، دوره های سازه ، نقشه برداری ، حمل و نقل ، علم مواد ، مدیریت و محیط زیست را پوشش می دهد ، برنامه ریزی ، طراحی ، ساخت / بازسازی ، بهره برداری و نگهداری این تأسیسات عموما توسط فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران انجام می شود.

برای تحصیل در رشته مهندسی عمران در لهستان اتمام موفقیت آمیز دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های ریاضی و تجربی مورد نیاز است ، باید توجه داشت که نمرات دروس ریاضی ، فیزیک و شیمی برای تحصیل در رشته های مهندسی حائز اهمیت است.

تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان

مدارک پذیرش رشته مهندسی عمران در لهستان

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • ریز نمرات
 • مدرک کارشناسی( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • گواهی تسلط به زبان لهستانی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان لهستانی )
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی )
 • گواهی تمکن مالی
 • کپی شناسنامه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی

بهترین دانشگاه های مهندسی عمران لهستان

دانشگاه های لهستان در بین برترین دانشگاه های جهان رتبه بندی می شوند و هر ساله پذیرای دانشجویان بسیاری در تمامی رشته های تحصیلی به ویژه رشته های مهندسی هستند ، یکی از مراحل مهم برای مهاجرت تحصیلی انتخاب بهترین دانشگاه های کشور مقصد است در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان آشنا خواهیم شد.

دانشگاه صنعتی پوزنان

دانشگاه صنعتی پوزنان دانشگاهی در پوزنان لهستان است که به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های فنی در لهستان شناخته می شود ، این دانشگاه دارای 10 دانشکده معماری ، فناوری شیمی ، مهندسی عمران و محیط زیست ، محاسبه ، مهندسی برق ، الکترونیک و مخابرات ، مدیریت مهندسی ، ماشین آلات و حمل و نقل ، مهندسی مکانیک و مدیریت و فیزیک فنی است.

دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل در 1 ژانویه 2020 در نتیجه ادغام بخش هایی از دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست و دانشکده مهندسی حمل و نقل تأسیس شد ، ایجاد یک دانشکده جدید ناشی از معرفی قانون 20 ژوئیه 2018 – قانون آموزش عالی و علم است که تغییرات سازمانی را در دانشگاه صنعتی پوزنان شامل ایجاد دانشکده ها در یک رشته ایجاد کرد.

در حال حاضر ، شش مؤسسه در دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل وجود دارد که شامل مؤسسه تحلیل سازه ، مؤسسه مهندسی ساختمان ، مؤسسه مهندسی عمران ، مؤسسه ماشین ‌ها و وسایل نقلیه موتوری ، مؤسسه موتور های احتراقی و نیرو محرکه و غیره ، موسسه حمل و نقل دانشکده مهندسی عمران و حمل و نقل پرشمارترین رشته در دانشگاه صنعتی پوزنان است ؛ رشته مهندسی عمران در این دانشکده به زبان انگلیسی ارائه می شود.

بهترین دانشگاه های مهندسی عمران لهستان

دانشگاه علم و صنعت وروتسوال

دانشگاه علم و صنعت وروتسوال یک دانشگاه فنی در وروتسوال لهستان است که در سال 1910 تاسیس شد ، در حال حاضر این دانشگاه تقریبا 26000 دانشجو را در بیش از 50 برنامه کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا آموزش می دهد ؛ از زمان تأسیس هر ساله بیش از 4000 مدرک با بیش از 80000 فارغ التحصیل اعطا می شود. کارکنان دانشگاه متشکل از بیش از 2000 کارمند دانشگاهی و 2000 کارمند اداری دیگر است.

دانشگاه علم و صنعت وروتسوال دارای 13 دانشکده از جمله دانشکده معماری ، مهندسی عمران ، شیمی ، الکترونیک ، مهندسی محیط زیست ، علوم کامپیوتر ، ریاضی کاربردی و محض ، مهندسی مکانیک و غیره است ؛ دانشکده مهندسی عمران با تصمیم مقامات دانشگاه در سپتامبر 1945 به عنوان یکی از چهار دانشکده اول دانشگاه علم و صنعت وروتسوال تأسیس شد ، این دانشکده در ابتدا شامل دو واحد معماری و مهندسی عمران و مهندسی آب بود.

دانشکده مهندسی عمران یکی از اعضای انجمن دانشکده های مهندسی عمران اروپا (AECEF) و انجمن آموزش و آموزش مهندسی عمران اروپا (EUCEET) است.

دانشگاه صنعتی کراکو (PK)

دانشگاه صنعتی کراکو (PK) یک دانشگاه دولتی با 76 سال قدمت است که در سال 1945تاسیس شد ، این دانشگاه شامل 8 دانشکده با 30 رشته تحصیلی معتبر توسط کمیته اعتباربخشی لهستان است ، همچنین رشته هایی که توسط دانشکده مهندسی عمران و دانشکده معماری تدریس می شوند توسط شبکه اروپایی اعتباربخشی آموزش مهندسی معتبر هستند.

دانشکده مهندسی عمران را می توان از نظر تعداد و تعداد اعضای هیئت علمی و کارکنان و همچنین از نظر تعداد دانشجو در زمره بزرگترین دانشکده های دانشگاه صنعتی کراکو قرار داد ، در مجموع 3000 دانشجو دوره های آموزشی را در این دانشکده دنبال می کنند ؛ دوره ها به صورت تحصیلی تمام وقت یا پاره وقت برگزار می شود.

این دانشکده برنامه های درسی در رشته های مهندسی عمران ، مهندسی حمل و نقل و مدیریت فضایی با 21 گرایش را ارائه می دهد ؛ مهندسی عمران و مهندسی حمل و نقل توسط هیئت اعتباربخشی دولتی تایید شده است.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در لهستان

هزینه تحصیل در لهستان مقرون به صرفه است البته این هزینه در رشته ها و موسسات آموزشی مختلف متفاوت است ، برای مثال هزینه تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان در مقطع کارشناسی در هر سال 2000 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد ارشد 3000 یورو است ، علاوه بر این هر دانشجو بین المللی برای تامین هزینه های زندگی خود بین 300 تا 500 یورو در هر ماه نیاز دارد.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در لهستان

مهد رشته های مهندسی ، کشور انگلستان است اگر توان پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان را داشته باشید می توانید مدرک معتبری دریافت کنید که آینده شما را متحول خواهد ساخت ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

زبان تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان

همان گونه که می دانید زبان لهستانی به عنوان زبان رسمی کشور لهستان کاربرد دارد و همانند سایر کشور ها دروس در موسسات آموزش عالی آن به زبان لهستانی ارائه می شود البته از آن جا که زبان انگلیسی در بین ساکنین این کشور کاربرد بسیاری دارد در دانشگاه های این کشور برخی از رشته های تحصیلی به ویژه رشته های مهندسی دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس 6.5 می باشد ، برای تحصیل به زبان لهستانی تسلط به زبان لهستانی در سطح b2 مورد نیاز است.

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های لهستان

دانشکده های ارائه دهنده رشته مهندسی عمران در لهستان فعالیت آموزشی خود را تحت برنامه های درجه سازماندهی شده به صورت تمام وقت و پاره وقت، دوره اول و دوم ارائه می دهند ، دوره تمام وقت برنامه تحصیلی مقطع کارشناسی 3.5 ساله است ، دانشجویان ملزم به گذراندن 210 واحد درسی برای اتمام دوره کارشناسی خود هستند ، آن ها در طول تحصیل خود دروس زیر را می گذرانند :

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های لهستان
 • ریاضیات ، فیزیک ، مکانیک و شیمی که مبنای دروس مهندسی هستند.
 • علوم اجتماعی و علوم انسانی برای گسترش چشم انداز های تحصیل و همچنین آماده سازی دانش آموزان برای تعامل حرفه ای با مردم.
 • هسته ای از زمینه های اساسی مهندسی عمران از جمله دوره های آموزشی ، نقشه برداری ، حمل و نقل ، علوم مواد ، مدیریت و محیط زیست.

مجموعه های یکپارچه از دوره های اختیاری و انتخابی در زمینه های انتخاب شده توسط دانشجویان کل دوره تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان را پوشش می دهد.

تعدادی از دروس تخصصی این رشته شامل مصالح ساختمانی ، مکانیک نظری ، رسم فنی ، مقاومت مصالح ، مکانیک برای سازه ها ، فناوری و سازمان سازمانی ساختمان ، مهندسی حمل و نقل ، مکانیک خاک و مهندسی ژئوتکنیک ، سازه های بتنی ، سازه های فلزی ، مهندسی پل ، ساختارهای زیرزمینی ، نصب و راه اندازی برق و بهداشتی ، هیدرولیک و هیدرولوژی می باشد.

چارت تحصیلی دانشگاه های مجارستان هم بسیار کامل و به روز است ، در مقاله تحصیل در مجارستان با برترین دانشگاه ها و رشته های آن ها آشنا خواهید شد.

هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در لهستان

ممکن است صد ها ابزار مورد نیاز مهندسان عمران باشد ، البته توجه داشته باشید که پیشرفت های جدیدی در این زمینه نیز اتفاق می افتد و ابزار های جدیدی وارد بازار می شوند.

ابزار های مورد نیاز مهندسی عمران شامل تجهیزات بررسی ظرفیت ، ابزار های اندازه‌گیری نواحی خاص و ابزار های کمک کننده به اجرای پروژه می باشد ؛ هزینه خرید ست نقشه کشی مهندسی عمران شامل گونیا نقشه کشی ، قطب سنج ، میز نقشه کشی و سایر ابزارت مورد نیاز 4500 یورو می باشد.

گرایش های رشته مهندسی عمران در لهستان

مهندسی عمران یکی از قدیمی ترین مشاغل دنیاست ، مهندسی عمران با ساخت ، طراحی و نگهداری یک محیط فیزیکی سر و کار دارد ، این شامل سازه هایی مانند فرودگاه ها ، جاده ها ، پل ها ، سد ها ، فاضلاب ، راه آهن و بسیاری موارد دیگر می شود ، به این ترتیب ، پنج گرایش اصلی مهندسی عمران برای تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان وجود دارد که هر یک از این پروژه ها به دانش گسترده ریاضی ، مکانیک و فیزیک و همچنین توانایی حل خلاقانه مسائل نیاز دارند.

گرایش های رشته مهندسی عمران در لهستان

مهندسی ساخت و ساز و مدیریت

مهندسی ساخت و ساز و مدیریت در مورد ایجاد چیز هایی مانند پل ها ، ساختمان ها ، جاده ها و راه آهن است ، هدف از مهندسی ساخت و ساز ساخت این سازه ها به کارآمدترین ، ایمن ترین ، پایدارترین و دوستدار محیط زیست ممکن است ، پس از مرحله ساخت و ساز، یک مرحله مدیریت دارایی است ؛ در این مرحله مراحل نگهداری، بهره برداری و نوسازی در طول عمر پروژه را مشخص می کنید.

مهندسی ژئوتکنیک

از بین پنج نوع پروژه مهندسی عمران ، مهندسی ژئوتکنیک به درک چگونگی تعامل یک پروژه با زمین از پنج نوع پروژه مهندسی عمران مربوط می شود ، افراد در زمینه مهندسی ژئوتکنیک با سازه هایی مانند تونل ها، پل ها، جاده ها، راه آهن و غیره سر و کار دارند.

مهندسی سازه

تحلیل و طراحی ساخت پل ها ، برج ها ، ساختمان ها ، سد ها و غیره کار یک مهندس سازه است ، این سازه ها باید به گونه ای ساخته شوند که ایمن ، پایدار ، اقتصادی و تا حدودی چشم نواز باشند ، درست مانند مهندسی ساخت و ساز و مدیریت ، مهندسی سازه از ریاضی و فیزیک برای انجام کار استفاده می کند.

مهندسی حمل و نقل

وظیفه مهندسان حمل و نقل این است که مطمئن شوند اشکال حمل و نقل مطابق با استاندارد های خاصی هستند و استانداردهایی مانند پایداری و ایمنی باید رعایت شوند ، مهندسان حمل‌ونقل با فناوری‌ هایی که اکنون در اختیار دارند، تلاش می‌کنند تا انتشار گازهای گلخانه‌ای و مصرف انرژی را با هدف دوستدار محیط زیست کاهش دهند.

مهندسی آب

مهندسی آب در مورد درک این موضوع است که چرا سیستم های آب طبیعی مانند رودخانه ها و سواحل به روشی که انجام می دهند رفتار می کنند ، مهندسی آب همچنین شامل طراحی راه هایی برای ذخیره یا هدایت آب است ؛ درک نحوه عملکرد آب می تواند راهی برای حفظ آب برای ما ایجاد کند ؛ در حال حاضر، مهندسی آب بر روی مقابله با سیل، آب های زیرزمینی و طبیعت آب های ساحلی متمرکز شده است.

تحصیل دکترای مهندسی عمران در لهستان

برنامه دکترا بالاترین برنامه تحصیل برای تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان است ، برنامه مقطع دکترا شرکت کنندگان خود را برای انجام کارهای تحقیقی یا تحقیقی و توسعه ای در زمینه مهندسی عمران و همچنین انجام کار یک معلم دانشگاهی آماده می کند ، برنامه ها بر اساس برنامه درسی دوره دکتری مصوب شورای دانشکده مورد نظر انجام می شود.

اصول این برنامه در مقررات برنامه های دکترا در دانشگاه های لهستان تصریح شده است ، این برنامه 4 سال طول می کشد و در صورت نیاز به انجام تحقیقات طولانی مدت حداکثر تا 2 سال قابل تمدید است.

فرآیند پذیرش در ماه ژوئن (تاریخ پذیرش اصلی) برگزار می شود و تعداد مکان های موجود در دانشکده های مهندسی عمران لهستان به طور متوسط محدود به 30 مکان می باشد ، در صورتی که سقف پذیرش پذیرفته شده بیش از تاریخ های اصلی پذیرش نباشد ، فرآیند پذیرش اضافی در ماه سپتامبر برگزار می شود.

چارچوب های زمانی برای ارسال درخواست ها و همچنین اصول فرآیند پذیرش در اصول فرآیند پذیرش مصوب شورای دانشکده مشخص می شود ، دانشکده تضمین می کند که دانشجوی دکترا نظارت علمی و حمایت کار تحقیقاتی خود را از ناظر علمی خود دریافت می کند ، نقش ناظر علمی توسط افراد واجد شرایط نظارت بر پایان نامه های دکتری انجام می شود ، محدوده پایان نامه های دکتری با توجه به استراتژی توسعه دانشگاه و دانشکده و همچنین دستیابی به اهداف و وظایف آن باید در فهرست حوزه های تحقیقاتی پیشنهادی شورای دانشکده قرار گیرد.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در لهستان

لهستان به دلیل آموزش فنی خود در سطح جهان شناخته شده است و هر سال تعداد زیادی از دانشجویان به لهستان می روند تا مطالعات فنی خود را تکمیل کنند ، افراد مایل به تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان یکی از بهترین گزینه ها را انتخاب کرده اند ، چرا که این کشور در کنار داشتن یک اکوسیستم عالی برخی از بهترین زیرساخت ها را برای آموزش مهندسی عمران دارد البته قطعا معایبی نیز وجود دارد که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در لهستان

مزایای تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان

 • دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای تحصیل رشته مهندسی عمران
 • هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • بورسیه های تحصیلی متنوع برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری معایب تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان
 • نیاز به یادگیری زبان لهستانی برای تحصیل در لهستان
 • بالا بودن هزینه تحصیل به زبان انگلیسی
 • فرصت های شغلی پس از پایان تحصیل در این کشور محدود است.

بازار کار لهستان پس از تحصیل رشته مهندسی عمران

فارغ التحصیلان رشته مهندسی عمران در لهستان می توانند در مشاغل مختلف در لهستان و خارج از کشور مشغول به کار شوند ، البته باید توجه داشت که بازار کار لهستان پس از تحصیل رشته مهندسی عمران محدود است.

فارغ التحصیلان برای کار در دفاتر طراحی و شرکت های ساختمانی ، مؤسسات علمی و مراکز تحقیق و توسعه ، مؤسسات درگیر در مدیریت زیر ساخت های ساختمانی یا درگیر با مشاوره آماده هستند.

فردی که به عنوان مهندس عمران در لهستان کار می کند معمولا حدود 6960 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 3270 تا 11000 زلوتی متغیر است.

فردی که به عنوان مهندس عمران در لهستان کار می کند معمولا حدود ۶۹۶۰ زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از ۳۲۷۰ تا ۱۱۰۰۰ زلوتی متغیر است ، برای آشنایی بیشتر با میزان حداقل حقوق و یا قوانین حاکم بر بازار کار لهستان و همچنین شناخت پردرآمد ترین مشاغل این کشور ، مقاله کار در لهستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل عمران در لهستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا ، تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان را بررسی کردند ، با ما از طریق باکس دیدگاه در تماس باشید و سوالات خود را بپرسید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان کدام است؟

دانشگاه صنعتی پوزنان

هزینه تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان چقدر است؟

هزینه تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان در مقطع کارشناسی در هر سال 2000 یورو و در مقطع کارشناسی ارشد ارشد 3000 یورو است ، علاوه بر این هر دانشجو بین المللی برای تامین هزینه های زندگی خود بین 300 تا 500 یورو در هر ماه نیاز دارد.

زبان تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان چیست؟

زبان لهستانی به عنوان زبان رسمی کشور لهستان کاربرد دارد و همانند سایر کشور ها دروس در موسسات آموزش عالی آن به زبان لهستانی ارائه می شود البته از آن جا که زبان انگلیسی در بین ساکنین این کشور کاربرد بسیاری دارد در دانشگاه های این کشور برخی از رشته های تحصیلی به ویژه رشته های مهندسی دروس به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

مزایای تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان چیست؟

1. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای تحصیل رشته مهندسی عمران 2. هزینه تحصیل مقرون به صرفه 3. امکان تحصیل به زبان انگلیسی 4. بورسیه های تحصیلی متنوع برای دانشجویان بین المللی در مقطع دکتری

یک مهندس عمران در لهستان چقدر درآمد دارد؟

فردی که به عنوان مهندس عمران در لهستان کار می کند معمولا حدود 6960 زلوتی در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 3270 تا 11000 زلوتی متغیر است.

در مقاله فوق مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته مهندسی عمران در لهستان را مورد بررسی قرار داده و شرایط تحصیل در این رشته را بیان کردند در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، برای مطالعه بیشتر و شناخت تمام راه های مهاجرت ، می توانید مقاله مهاجرت به لهستان را بخوانید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *