تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان یکی از پر طرفدارترین رشته های تحصیلی در دانشگاه های معتبر مجارستان است ، در این مطلب کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شما را بیشتر با این موضوع آشنا خواهند کرد.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در مجارستان به بررسی برترین رشته ها و دانشگاه های این کشور پرداخته ایم که دعوت می کنیم مقاله لینک شده را بخوانید.

قدمت این حرفه به زمانی باز می گردد که مردم برای اولین بار در تاریخ شروع به زندگی در سکونت گاه ها و محل های دائمی کردند و نیازمند ساختن پل ها ، خانه ، دیوار ، سد و جاده شدند ، این رشته از تجارب زیادی در طول تاریخ خود بهره برده است و در ابتدا همه چیز به صورت تجربی استفاده می شده و با مرور زمان رویه ای علمی را به خودگرفته است.

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان در دانشگاه های این کشور با پیروی از پیمان و معاهده بولونیا همانند دیگر کشورهای شنگن مطابق با استانداردهای جهانی به دانشجویان تدریس می شود و این امرحاکی از کیفیت و اعتبار بالای مراکز آموزشی این کشور در تدریس رشته عمران به دانشجویان می باشد ، مجارستان با سرمایه گذاری که در بخش آموزش و پرورش خود انجام داده ، توانسته رشد بالایی در این زمینه به دست آورد و در حال تبدیل شدن به یکی از قطب های علمی جهان در سال های اینده می باشد.

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان در حال حاضر از کیفیت بسیار مناسب و قابل قبولی برخوردار است و با رسیدن به مدرک دانشگاهی این کشور در هر مقطعی می توانید شغل مناسبی برای خود دست و پا کنید.

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان

مدارک پذیرش رشته مهندسی عمران در مجارستان

هر دانشگاهی در مجارستان از سیستم پذیریش خاصی برخوردار است ، که باید با مکاتبه با دانشگاه از مدارک مورد نیاز و مراحل پذیرش اطلاع دقیقی کسب کنید ، زیرا هرگونه اشتباه یا کاستی در این زمینه امکان پیش آوردن مشکلات ریز و درشتی را در پی دارد ، توصیه ما این است که برای تهیه مدارک پذیرش رشته مهندسی عمران در مجارستان و پذیرش و ثبت نام حتما از یک مشاور یا کارشناس باتجربه در این حیطه کمک گرفته و به تنهایی و بدون همراه اقدام ننمایید.

علاوه بر مدارک مورد نیاز برای دانشگاه باید مدارک و اطلاعاتی را هم برای سفارت خانه و انجام مراحل ویزای خود تهیه و تنظیم نمایید ، که بعضی از آن ها با مدارک مورد نیاز دانشگاه مشترک هستند ، که برای این موضوع هم باید با سفارت خانه ارتباط برقرار کرده و از مدارک مورد نیاز مطلع شوید ، البته غیر از این هم می توانید با تماس با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی از مدارک مورد نیاز مطلع شوید.

در ادامه این قسمت مدارکی که برای تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان باید به دانشگاه ارائه کنید اشاره ای خواهیم داشت ، البته ممکن است هر دانشگاه علاوه بر این موارد مدارک خاص دیگری را هم درخواست کند.

مدارک مورد نیاز

 • فرم درخواست از دانشگاه به همراه موافقت نامه
 • مدرک دیپلم پایان دوره دبیرستان با ترجمه معتبر
 • کارنامه و ریز نمرات دروس سال های دبیرستان با ترجمه کامل
 • پاسپوت با مدت اعتبار مورد درخواست
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی ( تافل یا آیلتس )
 • گواهی سلامت و تست HIV
 • سوء سابقه بین المللی
 • انگیزه نامه قوی و پر محتوا
 • توصیه نامه از اساتید یا دانشگاه پیشین ( برای دوره کارشناسی ارشد یا دکتری )
 • مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات با ترجمه ( برای دوره کارشناسی ارشد )
 • مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با ترجمه کامل به همراه ریز نمرات ( برای دوره دکتری )

بهترین دانشگاه های مهندسی عمران مجارستان

برای تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان باید دانشگاه های ارائه دهنده این رشته را به طور دقیق بشناسید و اطلاعات کاملی از آنان کسب کنید ، تا هم از سطح تحصیلی آنان مطلع شوید و هم اینکه بتوانید بر اساس شرایط خود مناسب ترین و بهترین مرکز را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایید.

بهترین دانشگاه های مهندسی عمران مجارستان

دانشگاه های مجارستان همگی از سطح بالا و قابل قبولی برخوردار هستند و تحصیل در هرکدام از آنان می تواند شما را به اهدافتان در حد معمول برساند ، اما قطعا دریافت مدرک از مراکز برتر و نمونه می تواند شرایط بهتر و مناسب تری را برای فارغ التحصیلان فراهم آورد.

در ادامه این قسمت بهترین دانشگاه های مهندسی عمران مجارستان را به شما معرفی خواهیم کرد و اطلاعات جامعی در رابطه با هریک در اختیارتان خواهیم گذاشت ، چنان چه نیازمند اطلاعات دقیق تر و کامل تری درباره هریک از این مراکز و یا دیگر دانشگاه های مجارستان می باشید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی تماس حاصل فرمایید.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست ( BME ) در سال 1782 میلادی در شهر بوداپست تأسیس شد و نزدیک به 240 است که برترین دانشگاه فنی مجارستان به شمار می اید ، البته BME در دیگر زمینه ها نیز جز دانشگاه های برتر این کشور به حساب می اید ، این دانشگاه هر ساله نزدیک به 2500 دانشجوی بین المللی از 30 کشور جهان را پذیرش می کند که چیزی برابر با 13 درصد از تعداد کل دانشجویان این مرکز می باشد.

دانشکده عمران BME قدیمی ترین دانشکده این مرکز می باشد و از همان سال 1782 آغاز به کار کرده است و سالانه پذیرای 200 دانشجوی خارجی برای تحصیل در این رشته زیر نظر 9 دپارتمان حاضر در این مجموعه است.

برنامه کارشناسی مهندسی عمران این دانشکده در دو گرایش مهندسی سازه و مهندسی زیر ساخت ارائه می شود و دانشجویان را قادر به طراحی ، ساخت و سازماندهی سازه های پیچیده مکانیکی با همکاری نزدیک با معماران می نماید ، همچنین دوره کارشناسی ارشد این رشته به مدت یکسال و نیم و در 3 برنامه : تخصص در مدل سازی عددی ، تخصص در ساختار و تخصص ژئوتکنیک و زمین شناسی ارائه می شود.

علاوه بر این متقاضیان قادر خواهند بود تا دوره دکترای خود را هم به مدت 4 سال در این دانشگاه و در برنامه مهندسی عمران و زمین شناسی بگذرانند ، این دانشگاه یکی از بهترین و با کیفیت ترین مراکز ارائه کننده رشته مهندسی عمران در مجارستان می باشد.

دانشگاه دبرسن

دانشگاه دبرسن از سال 1538 میلادی در حال فعالیت می باشد و یکی از تاثیرگذاران رواج تحصیلات تکمیلی در این کشور بوده که از اعتبار بسیار زیادی در مجارستان و اروپا برخوردار است ، هدف از برنامه کارشناسی مهندسی عمران در دانشگاه دبرسن ، تربیت مهندسان عمرانی می باشد که قادر به حل مشکلات پیچیدهای چون : طراحی ، مدیریت ، عملیات و ساخت و ساز مرتبط با مهندسی عمران در بخش دولتی و خصوصی باشند ، فارغ التحصیلان این دانشگاه پس از گذراندن این دوره دارای پتانسیل رهبری ، توانایی برقراری ارتباط موثر و ظرفیت کار در یک تیم خواهند بود.

در انتهای دوره و در ترم آخر تمامی دانشجویان ملزم به گذراندن یک دوره 6 هفته ای به صورت عملی جهت کاراموزی و کسب تجربه در شرکت ها و سازمان های مورد تایید دانشگاه می باشند ، که تاثیر بسیار زیادی در درک مطالب درسی و کاربرد علمی که آموخته اند در عمل خواهد داشت ، زبان برگزاری این دوره تحصیلی انگلیسی می باشد و باید مدرک معتبری در این زمینه به دانشگاه ارائه کنید.

با گذراندن این دوره شما قادر خواهید بود تا رفتار ساختمان ها و پدیده هایی را که بر کار مهندسی تأثیر می گذارد درک کرده و فرآیندهای ضروری در فناوری ساختمان ، اصول عملیاتی تجهیزات و ماشین آلات کاربردی را به طور کامل بشناسید تا به عنوان یک رهبر فنی و بازرس مهندسی عمران و ساخت در هر پروژه ای قادر به پیشبرد و به پایان رساندن آن با موفقیت کامل باشید.

دانشگاه پچ

دانشگاه پچ قدیمی ترین دانشگاه مجارستان از سال 1367 میلادی در حال فعالیت است و یکی از معتبرترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته مهندسی عمران در مجارستان می باشد ، این مرکز با 20000 دانشجو که بیش از 4500 دانشجوی آن را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند زیر نظر 1400 مدرس و محقق در 10 دانشکده ، یکی از بزرگترین موسسات آموزش عالی مجارستان و مرکز دانش در این کشور می باشد.

دوره کارشناسی عمران این دانشگاه ، سازه‌ها و ساختمان‌های بزرگ ، مهندسی ساختمان ، مدیریت زیرساخت‌ها مانند پل‌ها و بزرگراه‌ها و سیستم‌های آب و فاضلاب شهری را پوشش می‌دهد.

مطالعه این رشته ها شامل یادگیری علوم مهندسی کلاسیک مانند ریاضیات ، علوم طبیعی و اقتصاد است ، این برنامه علاوه بر موضوعات مهندسی ، آموزش کامپیوتر و مهارت های ارتباطی را نیز ارائه می دهد ، اگرچه اکثر فارغ التحصیلان در زمینه برنامه ریزی ، طراحی یا مدیریت مشغول به کار می شوند ، اما ممکن است در مهندسی ساخت و ساز ، مهندسی سازه ، حمل و نقل و برنامه ریزی شهری نیز فعالیت داشته باشند.

برنامه کارشناسی ارشد این مرکز نیز بر اساس تحقیقات دانشکده علوم سازه است و هدف آن ارائه آموزش عملی و نظری در مهندسی سازه می باشد که محتوای دوره بر توسعه مهارت‌های تکنیک تجربی و استفاده از رایانه متمرکز است و گرایش‌های فعلی در تحلیل و طراحی ساختاری را منعکس می‌کند ، این آموزش شامل روش های تحقیق برای مهندسان ، مدیریت پروژه های ساختمانی ، روش های عددی و غیره می شود.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای مقرون به صرفه برای تحصیل و زندگی می باشد و همین موضوع باعث جذب دانشجویان زیادی سالانه به این کشور می شود ، همچنین تحصیل رشته عمران در مجارستان جز رشته های گران قیمت قرار نمی گیرد بلکه از هزینه و شهریه ای مناسبی در میان رشته های تحصیلی در دانشگاه های این کشور برخوردار است.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در مجارستان

اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارید توجه داشته باشید که هزینه های شما به دو دسته هزینه و شهریه تحصیل و هزینه زندگی و اقامت در این کشور تقسیم می شود.

شما می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در مجارستان از هزینه های زندگی و اقامت در این کشور به طور کامل مطلع گردید ، اما در ادامه هزینه تحصیل مهندسی عمران در مجارستان در برخی دانشگاه های مطرح این کشور را مشاهده خواهید نمود :

 • دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست سالانه در مقطع کارشناسی 6400 یورو ، در مقطع کارشناسی ارشد 7600 یورو و در مقطع دکتری 9000 یورو شهریه در نظر گرفته است.
 • دانشگاه دبرسن در مقطع کارشناسی سالانه 7000 هزار دلار آمریکا شهریه در نظر گرفته است.
 • دانشگاه پچ سالانه 220 دلار آمریکا برای دوره کارشناسی شهریه اخذ می نماید.
 • دانشگاه ثر برای تحصیل در دوره کارشناسی سالانه 4800 دلار آمریکا و دوره کارشناسی ارشد 5200 دلار آمریکا شهریه تعیین نموده است.

هزینه های تحصیل درارمنستان هم مقرون به صرفه است ، می توانید بهترین رشته ها و هزینه های هر یک را در مقاله تحصیل در ارمنستان بخوانید.

زبان تحصیل مهندسی عمران در مجارستان

زبان رسمی کشور مجارستان زبان مجاری می باشد و این زبان ، زبان گفتار و تحصیل مردم این کشور است ، اما در طی سالیان گذشته و با مورد توجه قرار گرفتن از سوی دانشجویان خارجی تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور رواج بسیاری گرفته و اکثر رشته دیگر علاوه بر زبان مجاری به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند.

زبان تحصیل مهندسی عمران در مجارستان یکی از موارد مهم برای دانشجویان داوطلب است و خوشبختانه این رشته به دو زبان انگلیسی و مجاری مورد تدریس قرار می گیرد.

معمولا دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بیش تر امکان ارائه به زبان انگلیسی را دارند ، اما تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان در دوره کارشناسی در بیشتر دانشگاه ها علاوه بر زبان مجاری به زبان انگلیسی نیز تدریس می گردد.

توجه داشته باشید که با شرکت در دوره های یک ساله پیش دانشگاهی رشته عمران و قبولی در آنان دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید ، اما با شرکت در آزمون ورودی و قبولی در دانشگاه ، باید مدرکی معتبر را به دانشگاه برای تسلط به زبان مورد درخواست خود ارائه دهید.

مدرک مورد درخواست برای زبان انگلیسی تافل یا آیلتس می باشد و هر دانشگاه دارای حداقل نمره مورد درخواست خود برای هر مقطع است که با ارتباط با دانشگاه می توان از آن مطلع گردید.

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های مجارستان

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان رشته‌ای کاربردی است و علوم محض در آن به‌ ندرت مورد تدریس و مطالعه قرار می گیرد و معمولا افرادی که علاقه به ساخت و ساز و طراحی سازه‌ها و ساختمان‌ها هستند به این رشته گرایش پیدا خواهند کرد.

داشتن پایه قوی در دروس فیزیک و ریاضی در دوره دبیرستان به موفقیت در رشته مهندسی عمران کمک زیادی خواهد کرد ، همچنین از بین مباحث درس فیزیک ، بحث مکانیک جامدات ، استاتیک و سیالات و از درس ریاضی ، مباحث ریاضیات گسسته ، جبر و احتمال و هندسه در رشته مهندسی عمران بسیار کاربرد دارند.

به طور کل افراد در تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان به متخصصانی تبدیل می شوند که قادر خواهند بود تا در زمینه‌های ساختمان‌سازی ، راه‌سازی ، پل‌سازی ، بلند مرتبه‌سازی ، سازه‌ها و بناهای آبی ، جمع‌آوری و دفع فاضلاب ، محیط زیست و غیره مسئولیت طراحی ، محاسبه ، نظارت و اجرا را بر عهده گیرند.

شاید برای برخی از شما عزیزان چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های مجارستان و دروسی که قرار به یادگیری آنان در این دانشگاه ها است ، مهم باشد ، در ادامه دروس اصلی و تخصصی تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان را مشاهده خواهید کرد.

دروس اصلی و تخصصی مهندسی عمران

 • نقشه برداری
 • شیمی مصالح ساختمانی
 • زمین شناسی
 • مبانی استاتیک و دینامیک
 • مصالح ساختمانی
 • فیزیک برای مهندسین عمران
 • هیدرولیک
 • مقدمه ای بر مقاومت مصالح
 • مکانیک خاک
 • اساس طراحی
 • ژئوانفورماتیک
 • هیدرولوژی
 • تحلیل سازه
 • سازه های فولادی
 • سازه های بتن آرمه
 • مهندسی هیدرولیک ، مدیریت آب

هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان نیاز به یک سری ابزار و تجهیزات خاص برای طراحی ، نقشه برداری و سایر فعالیت های عملی دارد ، این ابزار از ساده ترین اقلام مانند مداد شروع شده و ممکن است تا دوربین های نقشه برداری نیز بر اساس گرایش دانشجویان و در مقاطع تکمیلی پیش برود.

هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در مجارستان

مجارستان به دلیل ارتباط مناسب با دیگر کشورهای اروپایی از بازار مناسب و متنوعی برخوردار می باشد و بعید است دانشجویان این رشته برای تهیه ابزار خود در این کشور و در هر شهری با مشکل مواجه شوند.

توجه داشته باشید که تجهیزات مورد نیازتان برای تحصیل در این رشته از برندها و کیفیت های متنوعی تشکیل شده و می تواند قیمت های متفاوتی را در بر بگیرد ، همچنین لزومی به تهیه همه وسائل و ابزار همزمان و در همان ابتدای کار نمی باشد و می توانید با توجه به نیازتان در هر ترم نسبت به خرید هر کدام اقدام کنید ، احتمال این که بعضی از موارد را دانشگاه در اختیار شما بگذارد نیز وجود دارد ولی شما خود را به طور برای تهیه همه موارد مورد نیاز آماده سازید.

در ادامه هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در مجارستان را به طور خلاصه برای شما تهیه کرده ایم که به شرح زیر می باشد.

ابزار مهم و پر مصرف

 • قطب نما 5 تا 30 یورو
 • پرگار مهندسی 5 تا 10 یورو
 • تخته ترسیم 15 تا 60 یورو
 • خط کش فلزی 3 تا 15 یورو
 • مداد و خودکار 1 تا 5 یورو
 • کیف ابزار 20 تا 50 یورو
 • تخته طراحی ژئو برد 20 یورو
 • دفتر طراحی 10 تا 25 یورو
 • خط کش تی 2 تا 15 یورو
 • خط کش مهندسی 10 یورو
 • ماژیک 12 رنگ 20 یورو
 • نقاله 2 یورو
 • گونیا 5 یورو تا 20 یورو

گرایش های رشته مهندسی عمران در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان دانشجویان را برای رسیدن به مهارت های لازم در این رشته حسابی به چالش می کشد ، مهارت هایی نظیر طراحی ، بهره برداری ، بازرسی و مدیریت که لازمه تبدیل شدن به یک مهندس عمران می باشد ، متقاضیان علاقمند به این رشته می توانند از دوره کارشناسی تا دکتری این رشته را در دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازند و مدرک دریافت نمایند.

برای دریافت مدرک در دوره کارشناسی باید 3 تا 4 سال به تحصیل مشغول شوید ، همچنین دوره کارشناسی ارشد 2 سال و دوره دکتری 3 تا 5 سال به طول خواهد انجامید ، مهندسی عمران یکی از رشته های پر شاخه و گرایش مهندسی می باشد که به جز شاخه های اصلی مرتبط با خود رشته های بسیاری مانند معماری وجود دارند که منشا اصلی و پایه و اساس آن ها عمران می باشد.

در ادامه این قسمت به چندی از گرایش های رشته مهندسی عمران در مجارستان در مقاطع مختلف اشاره ای می کنیم ، دانشجویان می توانند در این گرایش ها در دانشگاه های مختلف مشغول به تحصیل شوند.

کارشناسی مهندسی عمران

 • مهندسی سازه
 • مهندسی مکانیک خاک و پایه‌ها
 • مهندسی محیط زیست و منابع آب
 • مهندسی حمل و نقل و ساخت و ساز
 • مهندسی هیدرولیک و اقیانوس

کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی عمران

 • مهندسی سیستم‌های ساخت و ساز و زیرساخت
 • مهندسی محیط زیست
 • مکانیک سیالات محیطی و منابع آب
 • مهندسی ژئوسیستم ها
 • مهندسی سازه ، مکانیک و مواد
 • مهندسی سیستم‌های حمل و نقل

در اسلواکی هم می توانید رشت ههای مهندسی را بخوانید ، برای شناخت بهتری این کشور و شرایط مهاجرت تحصیلی به آن ، مقاله تحصیل در اسلواکی را بخوانید.

تحصیل دکترا مهندسی عمران در مجارستان

تحصیل دکترای مهندسی عمران در مجارستان یک دوره سه تا پنج ساله است و صلاحیت شرکت در این مقطع گذراندن دوره کارشناسی ارشد مهندسی عمران است ، داوطلبان باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه های مورد تایید باشند ، تحصیل در این دوره در دو مرحله صورت می گیرد ، مرحله اول 1 تا 2 سال به طول می انجامد و شامل برنامه درسی واحدهای تدریس شده ، جلسات آزمایشگاهی ، سمینارها و سایر آموزش‌ها به ارزش 120 واحد می باشد و مرحله دوم 2 تا 3 سال به طول می انجامد و شما در مورد یک پروژه اصلی به تحقیق می پردازید و در آخر از آن دفاع می نمایید.

شما در هنگام ارسال درخواست خود باید با ارسال یک رزومه و انگیزه نامه قوی و پر محتوا به همراه 2 توصیه نامه از 2 استاد معتبر ، دانشگاه یا استاد راهنمای مورد نظر خود را به قبولی شما و پذیرش برای تحصیل در این مقطع ترغیب نمایید ، در این صورت با پذیرش انان قادر به تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان در دوره دکتری خواهید بود.

توجه نمایید که در موعد مقرر نسبت به ارسال درخواست های خود اقدام نمایید تا با عدم پذیرش مواجه نگردید ، همچنین زبان تحصیل در این دوره انگلیسی می باشد و دانشگاه ها در صورت تحصیل مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی مدرکی از شما درخواست نخواهند کرد ، وگرنه باید یکی از مدارک آیلتس یا تافل را با حداقل نمره 6،5 به آنان ارائه نمایید.

از دیگر رشته های محبوب در مجارستان رشته کامپیوتر است ، می توانید مقاله تحصیل رشته کامپیوتر در مجارستان را بخوانید و با هزینه های این رشته هم آشنا شوید.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در مجارستان

تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان یکی از انتخاب های بسیار مناسب برای تحصیل در اروپا می باشد که با پرداخت هزینه های مناسب و کم برای تحصیل و زندگی در این کشورمی تواند مدرک معتبری از سوی دانشگاه های آن برای شما فراهم آورد ، همچنین پس از پایان تحصیلات خود در صورت علاقمندی می توانید به دیگر کشورهای شنگن به راحتی دسترسی داشته باشید و برای ادامه تحصیل در مقاطع تکمیلی و یا یافتن شغل به آنان مهاجرت نمایید.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در مجارستان

در ادامه این بخش مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در مجارستان را به عنوان یک راهنمای خلاصه و مفید در اختیار شما قرار خواهیم داد تا با مطالعه آنان به طور دقیق تر و کامل تر با شرایط تحصیل در این کشور آشنا شوید.

مزایا

 • شهریه های مقرون به صرفه و مناسب دانشگاه های مجارستان در رشته مهندسی عمران
 • رتبه و رنکینگ بالای مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور
 • هزینه ارزان برای زندگی و اقامت در مجارستان
 • بورسیه های تحصیلی مناسب برای دانشجویان عمران
 • برگزاری دوره های پیش دانشگاهی برای یادگیری زبان و سیستم آموزشی مجارستان
 • برگزاری دوره های پیش دانشگاهی و یادگیری دروس اساسی مورد نیاز این رشته
 • دسترسی راحت به کشورهای شنگن برای تحصیل و کار
 • اجازه اشتغال در حین تحصیل برای کمک درآمد
 • تدریس این رشته به زبان انگلیسی در اکثر دانشگاه ها
 • امنیت مالی و جانی بسیار بالا در این کشور
 • مزایا و خدمات مناسب برای دانشجویان خارجی
 • برخورد مناسب و محترمانه با مهاجرین و افراد خارجی در این کشور

معایب

 • نیاز به یادگیری زبان مجاری برای زندگی و ارتباط با مردم
 • دانشگاه های مجارستان جز دانشگاه های سخت گیر دنیا هستند.
 • یادگیری و صحبت به زبان مجاری سخت می باشد.

بازار کار مجارستان پس از تحصیل رشته مهندسی عمران

مجارستان یکی از کشورهای اروپایی پیشرفته و با اقتصاد مناسب می باشد که از نرخ بیکاری پایینی برخوردار بوده و بازار پر رونقی دارد ، به همین خاطر از نسبت درآمد به مخارج مناسبی برخوردار می باشد ، تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان می تواند انتخابی مناسب باشد زیرا درآمد مهندسین از جمله مهندسین عمران قابل قبول است.

به طور کل بازار کار مجارستان پس از تحصیل رشته مهندسی عمران را می توانیم مناسب و امیدوارانه در نظر بگیریم و اظهار کرد که پس از فارغ التحصیلی لازم به نگرانی برای یافتن کار و کسب درآمد وجود ندارد ، البته میزان تحصیلات و تجربه کاری در یافتن شغل و میزان درآمد تاثیر بسیاری دارد.

البته با این که فارغ التحصیلان عمران قطعا قادر به یافتن شغل در مجارستان خواهند بود ، اما در صورت علاقه و یا اجبار به راحتی می توانند در دیگر کشورهای شنگن به کار مشغول شوند و مدارک آنان در تمام اروپا از اعتبار مناسبی برخوردار است.

طبق آمار در سال 2021 درآمد یک مهندس عمران تازه فارغ التحصیل شده در ماه 225 هزار فورینت ( 700 یورو ) و در آمد یک مهندس با 5 سال سابقه کار 850 هزار فورینت ( 2300 دلار ) در ماه می باشد ، اما می توان گفت متوسط درآمد مهندسین عمران در مجارستان 445 هزار فورینت ( 1300) یورو می باشد.

اگر برای کار به مجارستان می روید ، باید بازار کار این کشور و پردرآمد ترین مشاغل آن را بشناسید ؛ مقاله کار در مجارستان را بخوانید.

سوالات پر تکرار تحصیل مهندسی عمران از مجارستان

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان آشنا کردند ، بخش دیدگاه هم در اختیار شماست تا با مشاوران ما در تماس بوده و سوالات خود را مطرح کنید.

هزینه تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان چقدر است؟

1. دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست سالانه در مقطع کارشناسی 6400 یورو ، در مقطع کارشناسی ارشد 7600 یورو و در مقطع دکتری 9000 یورو شهریه در نظر گرفته است. 2. دانشگاه دبرسن در مقطع کارشناسی سالانه 7000 هزار دلار آمریکا شهریه در نظر گرفته است. 3. دانشگاه پچ سالانه 220 دلار آمریکا برای دوره کارشناسی شهریه اخذ می نماید. 4. دانشگاه ثر برای تحصیل در دوره کارشناسی سالانه 4800 دلار آمریکا و دوره کارشناسی ارشد 5200 دلار آمریکا شهریه تعیین نموده است.

زبان تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان چیست؟

زبان رسمی کشور مجارستان زبان مجاری می باشد و این زبان ، زبان گفتار و تحصیل مردم این کشور است ، اما در طی سالیان گذشته و با مورد توجه قرار گرفتن از سوی دانشجویان خارجی تدریس به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور رواج بسیاری گرفته و اکثر رشته دیگر علاوه بر زبان مجاری به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند.

گرایش های رشته مهندسی عمران در مجارستان در مقطع ارشد و دکترا کدامند ؟

1. مهندسی سیستم‌های ساخت و ساز و زیرساخت 2. مهندسی محیط زیست 3. مکانیک سیالات محیطی و منابع آب 4. مهندسی ژئوسیستم ها 5. مهندسی سازه ، مکانیک و مواد 6. مهندسی سیستم‌های حمل و نقل

یک مهندس عمران در مجارستان چقدر درآمد دارد؟

طبق آمار در سال 2021 درآمد یک مهندس عمران تازه فارغ التحصیل شده در ماه 225 هزار فورینت ( 700 یورو ) و در آمد یک مهندس با 5 سال سابقه کار 850 هزار فورینت ( 2300 دلار ) در ماه می باشد ، اما می توان گفت متوسط درآمد مهندسین عمران در مجارستان 445 هزار فورینت ( 1300) یورو می باشد.

برترین دانشگاه برای تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان کدام است؟

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست

این مقاله با تلاش کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی برای آشنایی شما با تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان تهیه و جمع آوری شده است ، برای دریافت مشاوره رایگان با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ؛ همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به مجارستان را بخوانید تا با تمام راه های قانونی ورود و اقامت در این کشور آگاهی یابید.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل رشته مهندسی عمران در مجارستان

 1. هادی حسینی گفت:

  با سلام
  من دارای مدرک کارشناسی عمران و ۳۷ سال سن و ۹ سال سابقه کار دارم.. متاسفانه مدرک زبان ندارم آیا برای تحصیل در دوره ارشد میشه بدون داشتن مدرک زبان اقدام کرد لطفا راهنماییم کنید

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام درود
   شما میتوانید با شانس بالا برای کالج های زبان در مجارستان اپلای کنید و بعد از دریافت مدرک زبان به راحتی در دانشگاه های مجارستان یا حتی دیگر کشورها مشغول به تحصیل و کار شوید .
   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه