تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال

تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال به عنوان کشوری که میزبان یکی از قدیمی ترین سیستم های آموزشی در اروپا است ، می تواند بهترین انتخاب برای ساختن آینده تان در کشوری اروپایی باشد ، در این مقاله بر آن شدیم تا تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال را برای شما علاقه مندان بررسی کنیم ، در صورت وجود هرگونه سوال در این زمینه به کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) مراجعه کنید.

پرتغال کشوری شاداب و سر زنده است که در کنار تحصیل زندگی شیرین و پر هیجانی را برایتان به ارمغان می آورد ، ورود به دانشگاه های این کشور شرایط مناسبی داشته و شما با دانستن زبان پرتغالی و یا قبولی در آزمون ورودی می توانید به راحتی به تحصیل رایگان در این کشور برسید ، مقاله تحصیل در پرتغال را بخوانید تا با شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های معتبر این کشور آگاهی یابید.

تحصیل رشته عمران در پرتغال در تمامی مقاطع دانشگاهی امکان پذیر است و تنها کافی است تا از شرایط ورودی به عنوان یک متقاضی بین المللی به خوبی مطلع شده و بتوانید تمامی گام ها را به صورت دقیق پشت سر بگذارید ، همانگونه که می دانید رشته های مهندسی در دنیای امروز یک شغل پردرآمد با فرصت های عالی هستند که اکثر دانشجویان سراسر جهان مشتاق تحصیل در آن بوده و کشور پرتغال نیز با داشتن سیستم آموزشی قوی و فرصت های شغلی با درخواست های زیادی رو به رو می باشد.

مدارک پذیرش رشته مهندسی عمران در پرتغال

از نیازمندی های اولیه تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال ، دریافت مدرک دیپلم ریاضی است که کسب نمرات بالا در دروس تخصصی مانند ریاضی و فیزیک می تواند بسیار موثر باشد ، البته نگران نباشید اگر دیپلم خود را در رشته ای دیگر گرفته اید و اکنون علاقه مند به تحصیل رشته عمران شده اید ، کالج های دانشگاه های پرتغال با دوره های پیش نیاز یک ساله ای که ارائه می دهند شما را واجد شرایط ورود به رشته عمران می سازند.

در هنگام تقاضای پذیرش تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال تمامی دانشجویان باید مدارک مشخصی را آماده و از این طریق خود را به دانشگاه معرفی کنند ، هر مقطع تحصیلی مدارک و شرایط خاص خود را از دانشجو می طلبد اما دانشجویان بین المللی به جز مدارک تحصیلی نیازمند ارائه مدارک بیشتری نسبت به دانشجویان بومی هستند ، البته در هنگام بررسی پرونده این امکان وجود دارد که دانشگاه از شما مدارک بیشتری را درخواست کند که از طریق ایمیل به شما اعلام می شود.

کارشناسان موسسه آماده اند تا شما را در جمع آوری مدارک به صورت کامل همراهی کنند ، اصلی ترین مدارک پذیرش رشته مهندسی عمران در پرتغال به شرح زیر است:

 • مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم
 • مهارت آکادمیک در زبان انگلیسی و پرتغالی
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پرداخت هزینه درخواست
 • انگیزه نامه ( برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا )
 • مدرک قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ( مقطع لیسانس )
 • کارهای تحقیقاتی ( درخواست دوره فوق لیسانس و دکترا )
تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال

بهترین دانشگاه های مهندسی عمران پرتغال

یافتن بهترین مقصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که فاکتورهای مختلفی در ذهن خود دارند ، کار ساده ای نیست و روند پذیرش نیز که توسط دانشگاه ها مشخص می شود کار را برای برخی از افراد دشوارتر می نماید ، پس خوب است که در همان گام های اولیه تمامی مراکز تحصیلی در کشور مقصد را به خوبی بشناسید تا به بهترین انتخاب ممکن دست یابید.

در ادامه کوشیده ایم تا به برخی از بهترین دانشگاه های مهندسی عمران پرتغال اشاره کنیم ، اما تعداد انتخاب های پیش روی شما عزیزان کم نبوده و شما می توانید با بررسی دقیق حتما در یکی از بهترین دانشگاه ها تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال را تجربه کنید.

دانشگاه مینهو Minho

دانشگاه مینهو Minhoبه عنوان یک مرکز آموزش عالی دولتی در سال 1973 تأسیس شد و به دلیل چشم انداز عمیقی که در حوزه تحصیل ایجاد کرد ” دانشگاه جدید ” نامیده گرفت ، هک اکنون این دانشگاه چهار پردیس لارگو دو پاچو ، پردیس گوالتار و پردیس Convento dos Congregado در براگا و پردیس آزورم در گیماراس است.

دانشگاه مینهو واقع در منطقه مینهو به دلیل فعالیت اقتصادی قابل توجه خود و توسط جوانان ، نقش مهمی را در توسعه منطقه ایفا می کند ، دانشگاه UM با 10 دانشکده و بیش از 19000 دانشجو ( که 42 درصد آنها دانشجویان کارشناسی ارشد هستند ) ، حدود 1300 استاد و 600 کارمند یکی از بزرگترین دانشگاه های پرتغال است.

از سال 2013 ، دانشگاه مینهو در رتبه بندی Times Higher Education به عنوان یکی از 100 دانشگاه برتر جهان زیر 50 سال معرفی شد و به دلیل تعداد مقالات منتشر شده خود بسیار مورد توجه است.

دانشگاه Beira Interior

یکی دیگر از مراکز معتبر تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال دانشگاه Beira Interior است که در سال 1979 در شهر کوویلا تاسیس شد و تمام مدارک دانشگاهی را در رشته های مختلف از پزشکی ، بیوشیمی ، علوم زیست پزشکی و طراحی صنعتی گرفته تا مهندسی ، طراحی مد ، ریاضیات ، اقتصاد و فلسفه اعطا می کند.

این دانشگاه در پنج دانشکده اصلی دانشکده علوم ، دانشکده علوم مهندسی ، دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ، دانشکده هنر و ادبیات ، دانشکده علوم بهداشتی خلاصه می شود که علاقه مندان به مهندسی عمران باید به دانشکده علوم مهندسی درخواست خود را ارسال کنند.

اغلب رشته های تحصیلی در دوره لیسانس سه ساله ارائه شده و دوره کارشناسی ارشد و دکترا نیز در اغلب رشته ها وجود دارد و شما می توانید تحصیلات خود را به طور پیوسته ادامه دهید.

بهترین دانشگاه های مهندسی عمران پرتغال

دانشگاه Nova de Lisboa

چنانچه علاقه مند به تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال هستید ، دانشگاه Nova de Lisboa را به دقت بررسی کنید ، این دانشگاه که در سال 1973 تاسیس شد ، جدیدترین دانشگاه دولتی در پایتخت پرتغال است که بیش از 20000 دانشجو ، 1800 استاد و کارمند دارد.

این دانشگاه در پنج دانشکده ، سه مؤسسه و یک مدرسه به فعالیت مشغول است که طیف گسترده ای از مدارک تحصیلی را در تمام زمینه های دانش ارائه می دهند.

دانشگاه NOVA لیسبون میزبان 42 واحد تحقیق و توسعه است که 15 مورد از آنها مشارکت تحقیقاتی بین این دانشگاه و سایر مؤسسات ملی است ، در سال 2013 ، بنیاد علم و فناوری پرتغال 75 درصد از واحدهای تحقیق و توسعه دانشگاه را « استثنایی» ، « عالی » یا « بسیار خوب » ارزیابی کرد.

دانشگاه پلی تکنیک پورتو

دانشگاه پلی تکنیک پورتو ترکیبی از چندین مدرسه پلی تکنیک مستقر در منطقه پورتو است که در سال 1984 با دو مدرسه تاسیس شد ، این دانشگاه رتبه چهارم را در بین موسسات آموزش عالی و از نظر تعداد دانشجویان رتبه پنجم را از آن خود کرده است ، دانشگاه پورتو دارای یک پردیس در آسپرلا در شمال شهر است و ماموریت خود را ایجاد توسعه و دانش ، علم و فناوری و ارائه مهارت های فنی ، علمی و هنری به تمامی افراد جامعه می داند.

این دانشگاه تمام پشتیبانی های لازم را برای دانشجویان بین المللی جهت داشتن اقامتی هرچه بهتر ارائه می دهد و در رشته هنر و موسیقی ، داوطلبان را از طریق آزمون ورودی می پذیرد ، هم چنین این دانشگاه در برنامه خود واحدهای زبان پرتغالی را به صورت رایگان به دانشجویان ارائه می دهد تا بتوانند هرچه آسانتر پنجمین زبان پرتکلم دنیا را فرا بگیرند.

دانشجویان علاقه مند به تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال باید رزومه خود را برای دانشکده مهندسی ارسال کرده و سپس در صورت پذیرش سایر مدارک خود را ارسال کنند.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در پرتغال

یکی از مزایای انتخاب کشور پرتغال به عنوان مقصد تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال وجود هزینه و شهریه های مقرون به صرفه در دانشگاه های این کشور است ، در میان برنامه های رشته مهندسی عمران که در دانشگاه های اروپا ارائه می شود ، دانشگاه های پرتغال را می توان از مناسب ترین آنها دانست که امکانات خوبی را هم در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهند.

هزینه تحصیل مهندسی عمران در پرتغال

هزینه تحصیل مهندسی عمران در پرتغال در برخی از دانشگاه های این کشور به شرح زیر است:

 • تحصیل کارشناسی در دانشگاه مینهو برابر با 4461 یورو
 • تحصیل کارشناسی در دانشگاه Beira Interior برابر با 1026 یورو
 • تحصیل کارشناسی در دانشگاه لیسبون برابر با 1053 یورو
 • تحصیل کارشناسی در دانشگاه Aveiro برابر با 1406 یورو
 • تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه Leiria برابر با 3000 یورو در سال

هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در هر دانشگاه و البته رزومه فرد متفاوت است ، در اغلب دانشگاه های پرتغال دانشجویانی که در این مقاطع به پذیرش می رسند ، نیازی به پرداخت شهریه نداشته و دانشگاه هزینه های تحصیل را به همراه مبلغی برای اقامت به آنها پرداخت می کند ، اما در صورت پرداخت شهریه در دانشگاه های خصوصی هزینه های تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال برای مقاطع کارشناسی ارشد به طور متوسط حدود 950-1250 یورو در سال ( 1075- 1415 دلار آمریکا ) است در حالی که هزینه های دوره های دکترا حدود 2500- 3000 یورو ( 2830- 3400 دلار آمریکا ) در سال است.

زبان تحصیل مهندسی عمران در پرتغال

زبان پرتغالی سومین زبان اروپایی پس از اسپانیایی و انگلیسی است که به صورت رسمی در ده کشور و در چهار قاره صحبت می شود ، بدین معنی که شما با یادگیری این زبان می توانید نه تنها در اروپا بلکه در آمریکای لاتین و محیط های اقتصادی آسیا و آفریقا به موقعیت های شغلی خوبی دست یابید.

در دانشگاه های پرتغال نیز دانشجویان به عنوان زبان اول و اصلی تحصیلات خود را به زبان پرتغالی می گذرانند و از دانشجویان بین المللی که به دانشگاه ها وارد می شوند ، انتظار می رود تا این زبان را تا حد متوسط فرا گیرند ، چنانچه به دنبال تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال در مقطع کارشناسی هستید بهتر است که این زبان را در کالج های مختلف فرا گرفته و سپس به دانشگاه وارد شوید.

در این دوره دانشگاه های خصوصی اندکی تحصیلات خود را در رشته های محدود به انگلیسی تدریس می کنند و شما در هر حالت به زبان پرتغالی نیاز پیدا خواهید کرد ، اما در رابطه با سایر مقاطع مانند دوره دکترا زبان انگلیسی به عنوان یک معیار پذیرش درنظر گرفته می شود که شما باید بتوانید به این زبان با دانشجویان هم دوره خود در سراسر جهان مبادله اطلاعات داشته باشید.

مدرک آیلتس و یا تافل مورد تایید اغلب دانشگاه های پرتغال است و در رابطه با زبان تحصیل مهندسی عمران در پرتغال نیز باید بتوانید در سطح آکادمیک تحصیلات را یاد گرفته و در بحث و گفتگوهای کلاسی شرکت کنید.

همچنین اگر به زبان اسپانیایی تسلط دارید می توانید در بهترین رشته های و دانشگاه های ک>ر اسپانیا هم به تحصیل بپردازید ؛ مقاله تحصیل دراسپانیا را بخوانید.

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های پرتغال

یکی از قدیمی ترین و گسترده ترین رشته های مهندسی ، رشته مهندسی عمران است که شامل برنامه ریزی ، طراحی ، ساخت ، نگهداری و نظارت بر زیرساخت هایی است که امکانات ضروری زندگی مدرن مانند بزرگراه ها ، پل ها و تونل ها ، مدارس ، بیمارستان ها ، فرودگاه ها ، ساختمان ها ، سیستم های فاضلاب و تصفیه آب را می سازد.

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های پرتغال

تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال ترکیبی از بسیاری از تخصص های علمی ، از جمله مکانیک ، هیدرولیک ، ژئوتکنیک ( دانش پوسته زمین برای حل مشکلات ساخت و ساز ) ، علم مواد و تجزیه و تحلیل آماری است ، علاوه بر جنبه علمی تر، کسانی که در رشته مهندسی عمران تحصیل می کنند.

مهارت های طراحی خود را ، به ویژه طراحی به کمک کامپیوتر ، توسعه خواهند داد ، دوره های کارشناسی مهندسی عمران معمولاً سه یا چهار سال طول می کشد و ترکیبی از سخنرانی ها و کارهای آزمایشگاهی را شامل می شود ، همچنین تاکید بر کار در یک تیم وجود خواهد داشت ، زیرا این یک مهارت کلیدی برای هر کسی است که به دنبال مشاغل مهندسی عمران است.

چارت درسی مهندسی عمران در دانشگاه های پرتغال عبارتند از :

 • مهندسی آب و فاضلاب
 • مهندسی حمل و نقل
 • هیدرولیک
 • تحلیل ساختاری
 • مکانیک جامدات
 • مهندسی منابع آب
 • طراحی سازه های فولادی
 • مکانیک خاک و مهندسی پی
 • برنامه نویسی و ساختار داده
 • هنر مهندسی سازه
 • علم و مهندسی مواد
 • مبانی امواج و ارتعاشات
 • تسلط بر استاتیک

هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در پرتغال

تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال علاوه بر مسیر پذیرش و دریافت ویزای دانشجویی نیازمندی های متعدد دیگری دارد که خوب است دانشجویان از همان ابتدا به خوبی رشته تحصیلی شان و نیازهایش را بشناسند ، یکی از اصلی ترین موارد موردنیاز دانشجویان مهندسی عمران داشتن وسایل مخصوص است که می تواند با توجه به گاریش این رشته نیز با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

هزینه خرید ابزار مهندسی عمران در پرتغال می تواند با توجه به کیفیت و برندها یکسان نبوده و قیمت های مختلفی را در برگیرد ، خوب است که شما دانشجویان در هر ترم وسایل لازم را بخرید و از همان ابتدا اقدام به تهیه تمامی آنها نکنید ، برخی از این وسایل و قیمت هایشان در ادامه برای شما بیان خواهد شد.

 • پرگار مهندسی 15 تا 20 یورو
 • خط کش مهندسی 5 تا 10 یورو
 • قطب نما از 10 تا 30 یورو
 • کیف ابزار از 19 تا 45 یورو
 • دفتر طراحی 15 تا 40 یورو
 • خط کش طراحی 10 یورو
 • ماژیک از 6 تا 20 یورو
 • نقاله 5 تا 15 یورو
 • تخته طراحی ژئو برد 20 تا 30 یورو
 • تخته ترسیم14 تا 60 یورو

گرایش های رشته مهندسی عمران در پرتغال

دانشجویانی که به دنبال تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال هستند ، می توانند گرایش های مختلفی را در این رشته انتخاب کرده و به صورت تخصصی به بازار کار وارد شوند ، مهندسی عمران در دانشگاه های پرتغال دارای گرایش های تحصیلی مختلف است که هر یک دروس خاص خود را داشته و شما را از سایر گرایش ها متمایز می سازد.

گرایش های رشته مهندسی عمران در پرتغال

گرایش های رشته مهندسی عمران در پرتغال در هر دانشگاه تفاوت داشته و شما باید به دنبال دانشگاهی باشید که گرایش موردنظرتان را ارائه دهد ، برخی از مهم ترین و پردرخواست ترین گرایش های رشته تحصیلی مهندسی عمران در این کشور شامل موارد زیر است:

 • مهندسی حمل و نقل
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی ژئوماتیک
 • مهندسی سازه
 • مهندسی هیدرولیک و منابع آب
 • فناوری و مدیریت ساخت و ساز

دقت داشته باشید که تمامی گرایش ها زیر مجموعه ای از مهندسی عمران است اما شما عزیزان را در برای کار در حیطه های مختلفی وارد می سازد ، اکثر گرایش های بالا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارند و دانشجویان در مقطع کارشناسی علوم پایه مهندسی عمران را که در تمامی گرایش ها موردنیاز است فرا می گیرند.

برای تحصیل رشته های مهندسی ، می توانید به انگلستان بروید ، دانشگاه های بسیار معتبر با رنک بالای جهانی در انگلستان ارائه دهنده تمام گرایشات رشته های مهندسی به دانشجویان بین المللی هستند ؛ مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

تحصیل دکترا مهندسی عمران در پرتغال

کشور پرتغال به آموزش و تحقیقات بسیار احترام می گذارد و میزبان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است ، این کشور به تعامل مراکز علمی خود با مردم افتخار می کند و همین مسئله چشم انداز عالی را برای تحصیلات عالی دانشجویان دکترا ایجاد می کند.

تحصیل دکترا مهندسی عمران در پرتغال بین سه تا چهار سال تحصیلی ( تا 8 ترم ) به صورت تمام وقت زمان می برد و دانششجویان می توانند به صورت دلخواه زبان پرتغالی و یا انگلیسی را برای تحصیل انتخاب کنند.

دریافت پذیرش در این مقطع به دو فاکتور اصلی بسیار وابسته است ، شما به عنوان یک دانشجوی مشتاق به مهندسی عمران باید یک پروپوزال قابل توجه از موضوع موردنظر خود ارائه دهید تا نظر استاد راهنمای مرتبط در دانشگاه انتخابی به موضوع شما جلب شود ، انتخاب یک حوزه تحقیقاتی جدید و نو که بتواند در این رشته چشم اندازی تازه را ایجاد کند ، مورد توجه تمامی اساتید خواهد بود.

دقت داشته باشید که برای تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال در مقطع دکترا شما باید با دانشجویان از اقصی نقاط جهان رقابت کنید و رزومه تحصیلی تان را به نحوی قوی سازید که بیشتر از سایر متقاضیان امتیاز به دست آورد ، انجام کارهای تحقیقاتی به همراه پژوهش ها و دستاوردهای عملی در سطح بین المللی امتیاز مثبت بالایی را به همراه دارد.

روند درخواست دکترا مهندسی عمران در پرتغال

درخواست های دکترا با سایر رشته های دانشگاهی متفاوت است ، در پرتغال، معمولاً از شما انتظار می رود که قبل از درخواست با مؤسسه احتمالی خود و یا سرپرست دکترا تماس بگیرید ، این امکان بحث در مورد تحقیق پیشنهادی شما را فراهم می کند..

برای درخواست دکترا باید نشان دهید که کاندیدای مناسبی برای پر کردن یک موقعیت آگهی شده یا تکمیل یک پروژه تحقیقاتی که خودتان طراحی و پیشنهاد کرده اید هستید ، هنگامی که ایده های خود را مطرح کردید و از پروپوزال خود دفاع کردید ، می توانید برای دوره دکتری درخواست دهید ، از شما چندین مدارک لازم درخواست می شود که باید به صورت ترجمه شده ارائه شوند.

تاریخ درخواست برای مدارک دکتری بسته به هر دانشگاه می تواند متفاوت باشد و شما باید تاریخ ها و مهلت ها و روند درخواست خاص را با دانشگاه موردنظر خود بررسی کنید.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در پرتغال

از مهم ترین مراحلی که به شما علاقه مندان تحصیل در خارج کشور حتما توصیه می کنیم ، درنظر گرفتن تمامی جنبه های تحصیلی و زندگی یک کشور است ، مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در پرتغال به شما کمک می کند تا بتوانید به تصمیم صحیح تری برسید ، در زیر دلایلی وجود دارد که فکر می کنم شما باید به عنوان یک دانشجوی متقاضیتحصیل در خارج از کشور در تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال تحصیل کنید.

مزایا و معایب تحصیل مهندسی عمران در پرتغال
 • میزبان برخی از معروف ترین دانشگاه های اروپا
 • در دسترس بودن محبوب ترین رشته های تحصیلی
 • شهریه کم تحصیل و هزینه مناسب زندگی
 • یادگیری زبان پرتغالی پنجمین زبان رایج دنیا
 • بهره مندی از آب و هوا و سبک زندگی منحصر بفرد
 • استقبال گرم از مهاجرین و دانشجویان
 • فرصت کار پس از اتمام تحصیل
 • زندگی در کشوری امن و مدرن
 • امکان انتقال به دانشگاه سایر کشورها
 • برنامه تحصیلی مطابق با بولونیا

معایب

 • ساختمان و خانه های قدیمی با کیفیت پایین
 • بالا بودن هزینه برق و بنزین
 • دشواری یادگیری زبان پرتغالی
 • وجود زبان های محلی در شهرهای مختلف
 • استفاده از افراد آشنا در برخی مشاغل

بازار کار پرتغال پس از تحصیل رشته مهندسی عمران

مهندسان عمران توسط شرکت‌های ساختمانی ، ارگان‌های شهرداری و در بخش‌های دولتی و خصوصی در تمامی شاخه‌های طراحی ، ساخت ، بزرگراه‌ها ، پل‌ها ، سدها ، کانال‌ها ، اسکله‌ها ، فرودگاه‌ها و مجتمع‌های مسکونی استخدام می شوند ، برخی از عنوان های شغلی که این افراد می توانند داشته باشند شامل:

 • مهندسین ژئوتکنیک : ایجاد پروژه ها و یافتن راه حل برای مشکلات مربوط به زمین شناسی است.
 • مهندسین ساختمان : برنامه ریزی ، هدایت و نظارت بر پروژه های ساختمانی بزرگ به عنوان رهبر و واسطه در پروژه های ساخت و ساز
 • استاد : یک مدرس مهندسی عمران دانشی را در مورد این موضوع به دانش‌آموزان منتقل می‌کند که شامل آموزش دانش‌آموزان در مورد تفاوت‌های ظریف مهندسی عمران می‌شود.

بازار کار پرتغال پس از تحصیل رشته مهندسی عمران می تواند برای دانشجویانی که به مهارت کافی در زبان پرتغالی رسیده اند ، بسیار متنوع تر نیز باشد ، هر یک از این مشاغل درآمد متفاوتی داشته و برای افراد با رزومه و سابقه مختلف ، متغیر است ، فردی که به عنوان مهندس عمران در پرتغال کار می کند معمولاً حدود 2500 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 1230 یورو (کمترین) تا 3900 یورو (بالاترین) متغیر است.

اگر قصد دارید پس از تحصیل در پرتغال بمانید و کار کنید به اطلاعاتی فراتر از اطلاعات مهاجرت تحصیلی نیاز دارید ، مقاله کار در پرتغال را مطالعه کنید تا با قوانین کاری این کشور بطور کامل آشنا شوید.

سوالات پر تکرار تحصیل مهندسی عمران در پرتغال

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا با شما در خصوص تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال صحبت کردند ، برای برقراری ارتباط با مشاوران ما می توانید از بخش دیدگاه سایت در پایین همین صفحه بهره ببرید.

آیا اگر دیپلمی غیر از دیپلم ریاضی داشته باشم می توانم تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال را انتخاب کنم؟

اگر دیپلم خود را در رشته ای دیگر گرفته اید و اکنون علاقه مند به تحصیل رشته عمران شده اید ، کالج های دانشگاه های پرتغال با دوره های پیش نیاز یک ساله ای که ارائه می دهند شما را واجد شرایط ورود به رشته عمران می سازند.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال کدام است؟

دانشگاه مینهو Minho

هزینه تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال چقدر است؟

1. تحصیل کارشناسی در دانشگاه مینهو برابر با 4461 یورو 2. تحصیل کارشناسی در دانشگاه Beira Interior برابر با 1026 یورو 3. تحصیل کارشناسی در دانشگاه لیسبون برابر با 1053 یورو 4. تحصیل کارشناسی در دانشگاه Aveiro برابر با 1406 یورو 5. تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه Leiria برابر با 3000 یورو در سال

گرایش های مهندسی عمران در پرتغال را معرفی نمایید.

1. مهندسی حمل و نقل 2. مهندسی محیط زیست 3. مهندسی ژئوماتیک 4. مهندسی سازه 5. مهندسی هیدرولیک و منابع آب 6. فناوری و مدیریت ساخت و ساز

دریافت پذیرش برای دکترای مهندسی عمران پرتغال به چه عواملی وابسته است؟

دریافت پذیرش در این مقطع به دو فاکتور اصلی بسیار وابسته است ، شما به عنوان یک دانشجوی مشتاق به مهندسی عمران باید یک پروپوزال قابل توجه از موضوع موردنظر خود ارائه دهید تا نظر استاد راهنمای مرتبط در دانشگاه انتخابی به موضوع شما جلب شود ، انتخاب یک حوزه تحقیقاتی جدید و نو که بتواند در این رشته چشم اندازی تازه را ایجاد کند ، مورد توجه تمامی اساتید خواهد بود.

یک مهندس عمران در پرتغال چقدر درآمد دارد؟

فردی که به عنوان مهندس عمران در پرتغال کار می کند معمولاً حدود 2500 یورو در ماه درآمد دارد ، دستمزدها از 1230 یورو (کمترین) تا 3900 یورو (بالاترین) متغیر است.

تحصیل رشته مهندسی عمران در پرتغال برای دانشجویانی که تمایل به شروع تحصیلات خود در کشوری اروپایی را دارند ، می توانند پرتغال را به عنوان مقصدی امن ، کم هزینه و ایده آل درنظر داشته باشند ، کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دفاتر تهران و شیراز پاسخگوی شما در تمام امور مهاجرت خواهند بود ، همچنین اگر به مهاجرت به کشور پرتغال علاقه خاص دارید میتوانید با مطالعه مقاله مهاجرت به پرتغال ، با تمام راه های ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *