تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان یکی از گزینه های جذاب برای افراد علاقمند به تحصیل در این کشور در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری است ، برای آشنایی با شرایط تحصیل در این کشور با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) همراه باشید.

همچنین خوب است مقاله تحصیل در گرجستان را در کنار این محتوا بخوانید و با برترین رشته ها و دانشگاه های این کشور هم آشنا شوید.

ریاضیات رشته‌ ای است که نیازمند توانایی تفکر منطقی و استدلال صحیح درباره مفاهیم مختلف است ، ریاضیدانان باید بتوانند قضایای پیچیده و معادلات را به روشی کامل و مختصر به هم منتقل کنند ، به عنوان دانشجو در رشته ریاضیات در مقطع کارشناسی در دانشگاه های گرجستان حل مسائل در حوزه های حساب دیفرانسیل و انتگرال ، جبر ، احتمالات و آمار را یاد خواهید گرفت.

اولین مقطع تحصیل در رشته ریاضیات در دانشگاه های گرجستان دوره کارشناسی است که 4 سال طول می کشد ، در طول تحصیل در این مقطع دانشجویان فرا می گیرند که چگونه استدلال منطقی و مهارت های نوشتاری را نشان دهند.

علاوه بر این دانشجویان روش های حل مسائل در زمینه های حسابداری ، جبر ، احتمال و آمار را را فراخواهند گرفت و با داشتن این مهارت ها ، فارغ التحصیلان برنامه ریاضی دانشگاه های این کشور وارد بازار کار هیجان انگیزی خواهند شد که انتظار می رود تا سال 2024 بیش از 20 درصد رشد کند که بسیار سریع تر از بسیاری از بخش های شغلی دیگر می باشد.

مدارک پذیرش رشته ریاضیات در گرجستان

برای پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته ریاضیات در دانشگاه های گرجستان لازم است دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی خود را با موفقیت به پایان رسانده و در درس ریاضی در طول دوره دبیرستان خود نمره متوسط به بالا داشته باشید ؛ علاوه بر این ارائه مدارک زیر نیز در هنگام پذیرش الزامی است.

 • دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم (برای تحصیل در مقطع کارشناسی )
 • مدرک کارشناسی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
 • ریز نمرات دبیرستان
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی )
 • گواهی تسلط به زبان روسی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان روسی )
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی
 • گواهی عدم پیشیینه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • کپی شناسنامه

بهترین دانشگاه های ریاضیات گرجستان

گرجستان یکی از گزینه های جذاب برای تحصیل در خارج از کشور است ، علاوه بر زیبایی ها و جاذبه های طبیعی ، این کشور دارای دانشگاه های متعددی است که هر ساله به طور کلی یا بر اساس یک رشته تحصیلی خاص در بین دانشگاه های برتر جهان رتبه بندی می شوند ، در ادامه با بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان آشنا خواهیم شد.

بهترین دانشگاه های ریاضیات گرجستان

همچنین اگر به رشته های مالی و اقتصادی هم علاقه مندید می توانید در دانشگاه های بسیار معتبر گرجستان رشته حسابداری را بخوانید ، مقاله تحصیل رشته حسابداری در گرجستان ، پیش تر به شما تقدیم شده است.

دانشگاه ایالتی ISU

دانشگاه ایالتی ISU در سال 2006 به عنوان یک نتیجه از ادغام شش موسسه مختلف دانشگاهی با تاریخ های طولانی و متنوع تاسیس شد ، در حال حاضر ISU یکی از موسسات تحقیقاتی و آموزشی پیشرو در گرجستان است ، این دانشگاه دارای چهار دانشکده هنر و علوم ، علوم طبیعی و پزشکی ، تجارت ، تکنولوژی و آموزش ، حقوق می باشد.

رشته ریاضی یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده تجارت ، تکنولوژی و آموزش است ، برنامه کارشناسی ریاضیات در دانشگاه ایالتی ایالیا در سال 2011 توسعه یافتن و هر ساله برای بهبود روند یادگیری به روز رسانی می شود.

این رشته تحصیلی در این دانشگاه به زبان گرجی ارائه می شود ، ظرفیت پذیرش این رشته در هر سال 50 نفر است ، این برنامه دانشجویان را به عنوان دستورالعمل های اصلی و جنبه های عملی ریاضیات بالاتر ارائه می دهد ؛ در حالی که مطالعه برنامه دانشجو به اصول ریاضیات بالاتر ، مفاهیم اساسی ، مفاهیم اولیه و راه هایی برای اعمال آنها در عمل معرفی خواهد شد ، برنامه کارشناسی ارشد دانشگاه ایلویا در ریاضیات پایه محکم برای مطالعه علم مدرن ، فناوری و بسیاری از حرفه های فنی دیگر است.

دانشجویان فرصت استفاده از آزمایشگاه های آموزشی پیشرفته و کلاس های آموزشی را دارند ، موسسه تحقیقات ریاضی بنیادی و بین رشته ای ، مرکز محاسبات و سیستم جبری کامپیوتر – Maxima در دسترس آنهاست.

دانشگاه گرجستان

دانشگاه گرجستان یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2004 در تفلیس ، در کشور گرجستان تاسیس شده است ، این دانشگاه دارای دانشکده های هنر و علوم انسانی ، حقوق ، علوم اجتماعی ، انفورماتیک ، مهندسی و ریاضیات ، علوم سلامت و تجارت ، اقتصاد و مدیریت می باشد.

رشته ریاضی در این دانشگاه در مقاطع تحصیلی مختلف و به زبان گرجی ارائه می شود ، البته برخی از دروس در مقطع دکتری ریاضیات به زبان انگلیسی ارائه می شود ، دانش آموزان بر اساس نتایج امتحانات ورودی ملی یا بر اساس برنامه های دیپلم دبیرستان پذیرفته می شوند ، مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه در گرایش های ریاضی کاربردی و محض ارائه می شود که 2 سال طول می کشد.

دانشگاه فنی گرجستان

دانشگاه فنی گرجستان اصلی ترین و بزرگترین دانشگاه فنی گرجستان است ، این در پایتخت شهر تفلیس واقع شده است ؛ دانشگاه فنی گرجستان دارای دانشکده های مهندسی عمران ؛ مهندسی برق ؛ مخابرات ؛ زمین شناسی ؛ فناوری شیمی ؛ معماری ، برنامه ریزی شهری و طراحی ؛ انفورماتیک ، تجارت ، اقتصاد ؛ حقوق ؛ طراحی و کشاورزی می باشد.

لیسانس علوم در رشته ریاضیات در دانشگاه فنی گرجستان ، دانشجویان کارشناسی را ارائه می دهد که فرصت های خود را برای یادگیری هر دو جنبه های نظری و کاربردی ریاضیات در یکی از دانشگاه های علمی و تکنولوژیک برجسته کشور ارائه می دهند.

ریاضیات برای بسیاری از پیشرفت های مدرن در علوم و فناوری مرکزی است و مدرک ریاضی از Tech Georgia می تواند به عنوان یک Springboard برای بسیاری از کار های احتمالی مورد استفاده قرار گیرد ، دانشکده ریاضیات گرجستان همچنین در ریاضیات جزئی و فرصت های متعدد برای تحقیقات کارشناسی ارائه می دهد.

از تابستان 2017 ، دانشکده ریاضیات در گرجستان فناوری ، مدرک کارشناسی کارشناسی ارشد علوم ریاضی را ارائه می دهد ، دانشجویان به دنبال BS در ریاضیات می توانند یکی از غلظت های باز شده در ریاضیات کاربردی ، ریاضیات گسسته ، احتمال و آمار و ریاضیات خالص را اضافه کنند.

هزینه تحصیل ریاضی در گرجستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان مقرون به صرفه است ، البته هزینه تحصیل در این کشور بر اساس رشته و مقطع تحصلی مشخص می شود ؛ هزینه تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان 3500 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

هزینه تحصیل ریاضی در گرجستان

علاوه بر هزینه تحصیل در این کشور علاقمندان تحصیل در گرجستان بایستی با هزینه زندگی در این کشور آشنا شوند و به فکر تامین این هزینه ها در طول تحصیل خود در این کشور باشند ، هر فرد در گرجستان ماهانه به500 تا 800 دلار برای تامین هزینه های خود نیاز دارد ، البته این هزینه بسته به شهر و سبک زندگی فرد متفاوت است.

اگر نگران هزینه های تحصیل رشته ریاضی در خارج از کشور هستید ، میتوانید در لهستان ، درس بخوانید ؛ لهستان یکی از ارزان ترین کشور های اروپایی برای مهاجرت تحصیلی است ، مقاله تحصیل رشته ریاضیات در لهستان را بخوانید.

زبان تحصیل ریاضیات در گرجستان

همانگونه که می دانید زبان رسمی کشور گرجستان زبان گرجی است و دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور به این زبان ارائه می شود ، تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان نیز از این قاعده مستثنی نیست و تنها در مقطع دکتری برخی دروس به زبان انگلیسی برگزارمی شوند ، برای تحصیل در این کشور آشنایی با زبان گرجی ضروری است.

چارت درسی ریاضی در دانشگاه های گرجستان

دانشجویان محصل در مقطع کارشناسی در رشته ریاضیات در دانشگاه های گرجستان ملزم به گذراندن 240 واحد درسی هستند ، طول مطالعات کارشناسی به ترتیب 4 سال یا 8 ترم تعریف شده است ، روز مطالعه دانشگاه به خواندن درس تقسیم می شود که شامل بخش نظری ، عملی سمینار وآزمایشگاه می باشد.

دروس ریاضی در دانشگاه های گرجستان شامل دروس اختیاری ، دروس پایه و دروس زبان است که هریک به ترتیب 132 ، 156 و 18 واحد می باشند.

دروس پایه تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان شامل مکانیک تئوری ، زبان انگلیسی ، معرفی برنامه نویسی ، تحلیل ریاضی 1 ، 2 ، 3 ، جبر ، سیستم های آفیس ، هندسه تحلیلی ، منطق ، احتمالات ، معادلات دیفرانسیل ، روش های عددی ، مدلسازی و غیره می باشد.

دروس اختیاری ارائه شده در این رشته در دانشگاه های گرجستان شامل معادلات دیفرانسیل جزئی ، اصول رمز نگاری ، معادلات انتگرال ، روش های عددی ، مدل ریاضی ، تجزیه و تحلیل واقعی ، تجزیه و تحلیل عملکرد ، هندسه ، منطق ریاضی ، پایه ریاضی ، مکانیک نظری ، ریاضیات گسسته ، پایه هیدرو مکانیک ، مبانی ریاضیات مالی ، کارآموزی در ریاضیات ، پایان نامه کارشناسی و غیره می باشد.

تحصیل دکترا ریاضیات در گرجستان

مقطع دکتری ریاضیات آخرین مقطع تحصیلی برای تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان است ، دانشجویان محصل در این مقطع ملزم به گذراندن 120 واحد درسی هستند.

تحصیل دکترا ریاضیات در گرجستان

برای ورود به Ph.D. یک دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته ریاضیات باشد ، سابقه علمی دانشجویانی که به Ph.D. درخواست می دهند باید شواهد قابل توجهی داشته از سابقه پژوهشی و نگارش مقالات داشته باشد ؛ دانشجویان مقطع دکترا ملزم به ارائه و دفاع از پایان نامه خود هستند که این پایان نامه بایستی تحت نظارت یک استاد راهنما گردآوری و ارائه شود.

برای ورود به مقطع دکتری لازم است موضوع پرپوزال خود را انتخاب کرده و پس از نگارش پرپوزال آن را برای استاد راهنمای مورد نظر خود ارسال کنید که لازم است عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و دارای سابقه تحصیلی و پژوهشی در موضوع مرتبط با پایان نامه شما باشد.

گرایش های رشته ریاضیات در گرجستان

همان گونه که پیش از این بیان شد تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان در تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می شود ، در مقطع کارشناسی ارشد این رشته تحصیلی در دو گرایش محض و کاربردی ارائه می شود ، که ریاضی محض به منظور پرورش متخصصان جامع در ریاضیات برای اشتغال در امور پژوهشی و آشنایی با تجزیه و تحلیل مسائل در قالب ریاضیات و مدلسازی های ریاضی طراحی شده و ریاضی کاربردی تلاش برای بهره گیری از دانش خود در تحلیل مسائل صنعتی ، اقتصادی و برنامه ریزی است.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در گرجستان

تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان همانند سایر نقاط جهان با مزایای متعددی همراه است ، البتنه نمی توان از چالش های پیشرو دانشجویان در این کشور چشم پوشی کرد و لازم است با آن ها آشنا شد ، در ادامه با این مزایا و معایب آشنا خواهیم شد.

مزایا و معایب تحصیل ریاضیات در گرجستان

مزایای تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان

 • هزینه تحصیل در رشته ریاضیات در دانشگاه های گرجستان مقرون به صرفه است
 • دانشگاه های ارائه دهنده رشته ریاضیات در گرجستان در بین برترین دانشگاه های این کشور و حتی جهان قرار دارند.
 • فارغ التحصیلان رشته ریاضیات از دانشگاه های گرجستان دارای بازار کار عتای در گرجستان و سایر نقاط جهان هستند.

معایب تحصیل در رشته ریاضیات در گرجستان

 • عدم امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • نیاز به فراگیری زبان گرجی برای تحصیل ریاضیات در گرجستان است.
 • پایین بودن ظرفیت دانشگاه های گرجستان برای تحصیل ریاضیات در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

تحصیل رشته ریاضیات در ترکیه هم دارای مزایای بسیاری برای دانشجویان ایرانی است ، برای آشنایی بیشتر ، مقاله لینک شده را بخوانید.

بازار کار گرجستان پس از تحصیل ریاضی

آموزش فنی مختلف تحت کارشناسی برنامه ریاضیات اجازه می دهد تا فرد در زمینه های تئاتر شامل خدمات مدیریت اقتصادی و برنامه ریزی ، شرکت های صنعتی ، ارتباطات و حمل و نقل ، تجارت الکترونیک کامپیوتر و خدمات ، بخش خصوصی ، بانکداری و شرکت های بیمه ، خدمات آمار ، سازمان ها و شرکت ها کار کنند.

اساتید ریاضیات در گرجستان به طور معمول حدود 10 ، 200لاری در هر ماه کسب می کند ، حقوق و دستمزد از 4.710 لاری به 16 ، 300 لاری متغیر است.

سوالات پر تکرار تحصیل ریاضی در گرجستان

مشاوران ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این مقاله شما را با تمام جوانب تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان آشنا کردند ، با ما از طریق بخش دیدگاه سایت در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان کدام است؟

دانشگاه ایالتی ISU

هزینه تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته ریاضی در دانشگاه های این کشور 3500 دلار برای هر سال تحصیلی می باشد.

زبان تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان چیست؟

همانگونه که می دانید زبان رسمی کشور گرجستان زبان گرجی است و دروس در دانشگاه ها و موسسات آموزشی این کشور به این زبان ارائه می شود ، رشته ریاضی نیز از این قاعده مستثنی نیست و تنها در مقطع دکتری برخی دروس به زبان انگلیسی برگزارمی شوند ، برای تحصیل در این کشور آشنایی با زبان گرجی ضروری است.

شرایط تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان در مقطع دکترا چیست؟

برای ورود به Ph.D. یک دانشجو باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته ریاضیات باشد ، سابقه علمی دانشجویانی که به Ph.D. درخواست می دهند باید شواهد قابل توجهی داشته از سابقه پژوهشی و نگارش مقالات داشته باشد ؛ دانشجویان مقطع دکترا ملزم به ارائه و دفاع از پایان نامه خود هستند که این پایان نامه بایستی تحت نظارت یک استاد راهنما گردآوری و ارائه شود.

یه استادریاضی در گرجستان ، چقدر درامد دارد؟

اساتید ریاضیات در گرجستان به طور معمول حدود 10 ، 200لاری در هر ماه کسب می کند ، حقوق و دستمزد از 4.710 لاری به 16 ، 300 لاری متغیر است.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان را بررسی و بیان کردند ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به این کشور با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله مهاجرت به گرجستان ، با برترین روش های قانونی ورود و اقامت در این کشور آشنا شوید.

Rate this post

2 دیدگاه در “تحصیل رشته ریاضیات در گرجستان

 1. استاد گفت:

  سلام علیکم
  اگه برای اعزام دانشجویان به آموزش زبان گرجی در ایران نیاز داشتین می تونم در خدمتتون باشم برای آموزش زبان گرجی به هموطنان دانجو برای اعزام به کشور گرجستان

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   لطفا درخواست همکاری تان را به مدیریت مجموعه ایمیل کنید.

   با تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه