تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا

مشاوران مهاجرت
مشاوران مهاجرت
تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا یکی از انتخاب های عالی برای علاقمندان تحصیل در این رشته است ، رشته عکاسی در این کشور در چارچوب مدرسه هنر های تجسمی ارائه می شود و همراه با یک برنامه مطالعاتی خاص و هنر های آزاد ، چندین دوره متقاطع را ارائه می دهد تا دانشجویان را قادر به کسب مهارت ها و استراتژی های چند رشته ای کند ؛ از طریق درس ها و کارگاه های ارائه شده توسط عکاسان و متصدیان اصلی در صحنه ملی و بین المللی، دانشجویان زمینه های مختلف عکاسی را تجربه می کنند.

دانشجویان با موضوعات تجاری ، سرمقاله ، مستند و هنری عکاسی می کنند تا مفاهیم انتزاعی را فرا گرفته و ایده های عکاسی را به بازنمایی های قابل مشاهده ترجمه کنند فارغ التحصیلان دوره کارشناسی عکاسی از دانشگاه های ایتالیا می توانند در هر دو پروژه عکاسی کاربردی یا اختصاصی فعالیت کنند اما علاوه بر آن در جهت هنری یا به عنوان متصدی ، ویرایشگر عکس ، روتوشگر عکس یا خریدار هنری کار کنند ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در این کشور می توانید با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید.

پیش تر هم در همین سایت در مقاله تحصیل در ایتالیا اطلاعات بسیار مفید و جامعی در اختیار شما قرار گرفته که توصیه می کنیم در کنار این مقاله مطالعه نمایید.

افراد علاقمند به تحصیل عکاسی در خارج از کشور می توانند دانشگاه های ایتالیا را انتخاب کنند ، چرا که دوره های عکاسی در دانشگاه ها و موسسات این کشور با کیفیت بالا برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان و همچنین دانشجویان مقیم ایتالیا ارائه می شود ، دوره های جامع عکاسی شامل دوره 3 ساله کارشناسی حرفه ای است که معادل 180 واحد درسی است ، البته علاوه بر این دوره های مختلف دیگری مانند دوره های 2 ساله کارشناسی ارشد و یا حتی دوره های کوتاه مدت تابستانه در این کشور ارائه می شود.

برای پذیرش در رشته کارشناسی رشته عکاسی در دانشگاه های ایتالیا اتمام دوره دبیرستان و ارائه مدرک دیپلم دبیرستان الزامی است ، تحصیل در رشته عکاسی در ایتالیا برای دانشجویانی ایده آل است که از قبل به این موضوع علاقه دارند اما می خواهند روی تکنیک ، تجربه و آینده شغلی خود کار کنند و تحصیل در این رشته می تواند یک راه مفید برای برقراری تماس در صنعت باشد.

در یک برنامه عکاسی این فرصت را خواهید داشت که استعداد هنری خود را به نمایش بگذارید و نمونه کار ها را ایجاد کنید ، علاوه بر عنصر عملی عکاسی ، می‌توانید عناصر تئوریک بسیاری از سبک ‌ها را مانند پرتره ، مستند ، مد ، هنر های زیبا ، ورزش – هر کدام که متناسب با علایق و تخصص شما باشد را مطالعه کنید.

تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا

مدارک مورد نیاز پذیرش عکاسی ایتالیا

 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم و هنر ( تحصیل در مقطع کارشناسی)
 • مدرک کارشناسی همراه با ریز نمرات ( تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد)
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی
 • گواهی تسلط به زبان ایتالیایی
 • ریز نمرات دبیرستان
 • شرکت در آزمون ورودی
 • ارسال نمونه کار
 • رزومه کاری
 • پرداخت هزینه پذیرش
 • گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا

بهترین دانشگاه های عکاسی ایتالیا

ایتالیا دارای دانشگاه ها و آموزشگاه های هنری عالی و معتبر است که در زمینه های مختلف به ویژه رشته عکاسی از سراسر جهان دانشجو می پذیرند ، این موسسات شامل موسسات دولتی و خصوصی هستند که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا می شویم.

بهترین دانشگاه های عکاسی ایتالیا

RUFA

دانشگاه هنرهای زیبای رم یک آکادمی خصوصی عالی هنر در رم ایتالیا و یک مرکز آموزشی بین ‌المللی و چند رشته‌ای است – که به طور قانونی توسط وزارت دانشگاه و تحقیقات ( MUR) به رسمیت شناخته شده است – که دوره ‌های معتبر و نوآورانه را در زمینه هنر ، طراحی و ارتباطات ارائه می‌دهد ، RUFA با متخصصان شناخته شده و شرکت های معتبر همکاری می کند و به دانشجویان خود یک آمادگی تئوری سطح بالا همراه با رویکرد روش شناختی – عملیاتی به روز را تضمین می کند و در عین حال مراقب بازار کار و روند های فعلی بازار است.

RUFA که در سال 1998 برای استقبال از رویا های جوانان ایتالیایی و خارجی و رویا های بنیانگذار خود استاد آلفیو مونگلی در یک آکادمی تأسیس شد ، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد هنر را ارائه می دهد که منعکس کننده صحنه هنری و فرهنگی جدید است که آموزش هنری سطح بالا و آینده قوی و فرصت های شغلی مشخص را ارائه می دهد.

موسسه طراحی اروپایی ( IED )

Istituto Europeo di Design (IED) یک مدرسه طراحی خصوصی در ایتالیا است که در سال 1966 توسط فرانچسکو مورلی تأسیس شد ، این مدرسه در چهار رشته طراحی ، مد ، ارتباطات بصری و مدیریت سازماندهی شده است.

این شهر در 9 شهر – میلان ، تورین ، ونیز ، کالیاری ، فلورانس ، رم ، بارسلونا ، مادرید و سائوپائولو و سیزده مکان که بیش از 50000 متر مربع فضا را اشغال می کنند ، این موسسه 29 دوره مختلف به مدت سه سال به چندین زبان انگلیسی ، ایتالیایی ، اسپانیایی و پرتغالی ارائه می دهد ، این دوره ها هر ساله با حدود 10000 دانشجو که در مجموع به بیش از 90000 دانشجو می رسد برای سابقه چهل ساله موسسه برگزار می شود.

آکادمی هنر لئوناردو داوینچی فلورانس

یک مدرسه بین‌المللی هنر و فرهنگ ایتالیایی است که سال‌ ها در فلورانس دوره ‌های کوتاه و طولانی هنر را برای دانشجویان از سراسر جهان برگزار می‌کند ، استودیوی هنری بسیار حرفه ای و جذاب ما از لحاظ معماری در مرکز شهر فلورانس ، در مجاورت Duomo و تمامی موزه ها و بناهای تاریخی اصلی شهر واقع شده است.

این استودیو بر اساس مفهوم “فضای باز” ساخته شده است و به دانشجویانی که در موضوعات مختلف ثبت نام کرده اند اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و تعامل داشته باشند و در عین حال یک جامعه هنری واقعی و معمولی ایجاد کنند ، دانش آموزان از هر گوشه ای از جهان برای مطالعه و یادگیری تکنیک های مختلف می آیند.

آنها استعداد های هنری و دانش زیبایی شناسی خود را توسعه می دهند و در عین حال راه خود را در دنیای وسیع و جذاب هنر های تجسمی نیز پیدا می کنند ، این مدرسه در طول سال دوره هایی را ارائه می دهد که برای مبتدیان نیز آزاد است ، دروس به زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود.

هزینه تحصیل عکاسی در ایتالیا

هزینه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات ایتالیا در مقایسه با سطح اعتبار مدرک تحصیلی مقرون به صرفه است ، البته این هزینه بسته به رشته و مقطع تحصیلی و دولتی و خصوصی بودن دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ؛ هزینه تحصیل در رشته عکاسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی در ایتالیا 7300 یورو برای هر سال تحصیلی است و هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی در این مقطع 17000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه تحصیل عکاسی در ایتالیا

هر دانشجو برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور بین 700 تا 1000 یورو در ماه نیاز دارد ، این هزینه ها شامل هزینه اقامت ، غذا ، حمل و نقل عمومی ، سفر های داخلی می شود.

چارت درسی عکاسی در دانشگاه های ایتالیا

رشته عکاسی در دانشگاه های ایتالیا در مقطع کارشناسی شامل 180 واحد درسی است که به مدت 3 سال ارائه می شود ، هر دانشجو در هر سال ملزم به گذراندن 60 واحد درسی است ، این دروس شامل دروس تئوری ، عملی اجباری و اختیاری می باشد.

برخی از ماژول ها یا دروس انتخابی مدرک عکاسی موضوعاتی مانند انتخاب تجهیزات و تکنیک ، عکاسی دیجیتال ، عکاسی فیلم ، ویرایش ، تصویر متحرک ، تئوری سبک ها و تمرین حرفه ای می باشد ، دوره های عکاسی ارائه شده در دانشگاه های ایتالیا شامل دروس زیر است:

مقدمه ای بر عکاسی کلاسیک ، عکاسی دیجیتال ، گسترش خلاقیت ، عکاسی منظره و معماری ، کارگاه عکاسی فلورانس و کیانتی ، کارگاه عکاسی رپورتاژ سفر ، عکاسی تجربی ، عکاسی دیجیتال متوسط ، عکاسی متوسط ، عکاسی خبری ، عکاسی خبری در سفر ، عکاسی مد ، عکاسی تبلیغاتی و تجاری ، تاریخچه عکاسی ، نمونه کار عکاسی.

شما در لهستان هم می توانید رشته های هنری را دنبال کنید ، در مقاله تحصیل در لهستان با هزینه های بسیار کم تجصیل در اروپا آشنا شوید.

زبان تحصیل عکاسی در ایتالیا

از آن جا که زبان ایتالیایی به عنوان زبان رسمی این کشور کاربرد دارد ، دروس در دانشگاه های این کشور به این زبان ارائه می شوند البته رشته عکاسی در اغلب دانشگاه های ایتالیا علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی تدریس می شود ، برای تحصیل به این زبان تساط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی است ، حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه ایتالیا ۶ است.

برای تحصیل به زبان انگلیسی به کشور انگلستان فکر کنید ، دوره ها تحصیل در انگلستان کوتاه تر است و این موضوع گرانی تحصیل را جبران می کند ، سری به مقاله تحصیل در انگلستان بزنید.

هزینه تجهیزات عکاسی در ایتالیا

قیمت دوربین های حرفه ای معمولا بین 4000 تا 5000 یورو است ، لنز های با کیفیت هر کدام 1000 تا 2500 قیمت دارند و تمام لوازم جانبی نیز گران هستند ، یک عکاس حرفه ای باید حداقل یک بدنه دوربین پشتیبان داشته باشد در صورتی که دیگری از کار بیفتد ؛ از این گذشته، فقط یک لغزش لازم است و دوربین یا لنز ممکن است آسیب ببیند.

به طور متوسط عکاسی که با دو بدنه دوربین و مثلا 3-4 لنز عکاسی می کند تقریبا 15000 یورو سرمایه گذاری می کند و این یک ارزیابی کاملا اساسی است ، عکاسان حرفه ای خیلی بیشتر از اینها روی تجهیزا سرمایه گذاری کرده اند چرا که آنها ابزار تجارتشان هستند.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو عکاسی

هزینه اجاره یک استودیو عکاسی در ایتالیا بسته به امکانات ، متراژ استودیو ، محل و شهر آن متفاوت است ، هزینه ها می تواند به صورت روزانه تعیین شود که بین 200 تا 500 یورو برای هر روز است ، البته برای عکاسان یک استودیو را به صورت ساعتی اجاره می کنند که هزینه آن از 35 یورو به بالا است ؛ برای تاسیس یک استودیو عکاسی علاوه بر هزینه هایی که در بخش تجهیزات عکاسی بیان شد به 10000 یورو برای اجاره مکان و آغاز تجارت عکاسی نیاز است.

مزایا و معایب تحصیل عکاسی در ایتالیا

بر اساس مواردی که پیش از این بیان شد می توان به این نتیجه رسید که ایتالیا یکی از مکان های عالی برای تحصیل در رشته های هنری به ویژه رشته عکاسی است البته تحصیل در هر نقطه ای از جهان با چالش هایی همراه است که بایستی با این چالش ها آشنا بوده و پس از آگاهی از آن ها بهترین انتخاب را انجام داد ؛ در ادامه با مزایا و معایب تحصیل عکاسی در این کشور آشنا می شویم.

مزایا و معایب تحصیل عکاسی در ایتالیا

مزایای تحصیل عکاسی در ایتالیا

 • تحصیل در دانشگاه های برتر و عالی در سطح جهان
 • برخورداری از امکانات پیشرفته و به روز در ایتالیا
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • فرصت های شغلی عالی پس از پایان تحصیل

معایب تحصیل عکاسی در ایتالیا

 • نیاز به شرکت در آزمون ورودی
 • هزینه تحصیل بالا برای تحصیل عکاسی در دانشگاه های ایتالیا
 • نیاز به فراگیری زبان ایتالیایی و دشواری های فراگیری این زبان

بازار کار پس از تحصیل عکاسی در ایتالیا

فارغ التحصیلان رشته عکاسی از دانشگاه های ایتالیا می توانند به عنوان عکاس مجالس ، عروسی ، عکاس خبری ، عکاس هنری و غیره به صورت خصوصی و یا برای شرکت های مختلف مشغول به کار شوند ، از آن جا که این کشور جاذبه های هنری بسیاری دارد عکاسان هنری مورد احترام بسیار قرار دارند ، هر عکاس به طور متوسط برای هر ساعت 20 یورو دریافت می کند.

سوالات پر تکرار تحصیل عکاسی در ایتالیا

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا شما را با تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا آشنا کردیم ، برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما از طریق باکس دیدگاه در پایان هر مقاله درتماس باشید.

هزینه تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته عکاسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی در ایتالیا 7300 یورو برای هر سال تحصیلی است و هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی در این مقطع 17000 یورو برای هر سال تحصیلی است.

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا چقدر است؟

هر دانشجو برای تامین هزینه های زندگی خود در این کشور بین 700 تا 1000 یورو در ماه نیاز دارد ، این هزینه ها شامل هزینه اقامت ، غذا ، حمل و نقل عمومی ، سفر های داخلی می شود.

هزینه اجاره استودیو برای تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه اجاره یک استودیو عکاسی در ایتالیا بسته به امکانات ، متراژ استودیو ، محل و شهر آن متفاوت است ، هزینه ها می تواند به صورت روزانه تعیین شود که بین 200 تا 500 یورو برای هر روز است ، البته برای عکاسان یک استودیو را به صورت ساعتی اجاره می کنند که هزینه آن از 35 یورو به بالا است ؛ برای تاسیس یک استودیو عکاسی علاوه بر هزینه هایی که در بخش تجهیزات عکاسی بیان شد به 10000 یورو برای اجاره مکان و آغاز تجارت عکاسی نیاز است.

حقوق یک عکاس در ایتالیا چقدر است؟

هر عکاس به طور متوسط برای هر ساعت 20 یورو دریافت می کند.

زبان تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا چیست؟

از آن جا که زبان ایتالیایی به عنوان زبان رسمی این کشور کاربرد دارد ، دروس در دانشگاه های این کشور به این زبان ارائه می شوند البته رشته عکاسی در اغلب دانشگاه های ایتالیا علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی تدریس می شود .

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، تحصیل رشته عکاسی در ایتالیا را بررسی کرده و شرایط تحصیل در این رشته را بیان کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچینین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور ، با رشته ها و دانشگاه ها ارائه دهنده آن ها بهتر و بیشتر آشنا شوید.

3.8/5 - (14 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه