تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین می تواند یک فرصت مناسب برای تحصیل و رسیدن به مدارک دانشگاهی در این رشته در یکی از کشورهای ارزان قیمت و مناسب اروپایی را برای دانشجویان ایرانی فراهم سازد ، اوکراین کشوری پهناور و در حال توسعه واقع در اروپای شرقی می باشد که چندین سال گذشته مورد توجه دانشجویان زیادی از کشورمان به دلیل مزایای خوب آن واقع شده است و سالانه به تعداد افراد در حال مهاجرت به این کشور و تحصیل در آن افزوده می شود.

این مطلب به تلاش کارشناسان و تیم ترجمه شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در جهت ارائه مطالب و اطلاعات مناسب و به روز به دانشجویان علاقمند به تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین ، تهیه و جمع آوری گردیده است ، در ادامه مطلب با ما همراه باشید و ما را از نقطه نظرات خود مطلع گردانید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله تحصیل در اوکراین را در کنار این مطلب بخوانید تا اطلاعات جامع و به روزی در این زمینه کسب نمایید.

اکثر دانشجویان متقاضی برای تحصیل در اوکراین برای دریافت مدرک در دوره کارشناسی اقدام می نمایند و میزان متقاضیان برای تحصیل در دوره های تکمیلی بسیار کم می باشد ، طبق آمار افراد ترجیح می دهند که این دورره ها را در کشور های برتر و با اعتبار و کیفیت بالاتر بگذرانند ، به طور کلی دوره کارشناسی رشته تربیت بدنی اوکراین را می توان یک گذرگاه مناسب برای دست یابی به دانشگاه های کشورهایی نظیر آلمان ، اسپانیا ، فرانسه ، ایتالیا و غیره برای مقاطع بالاتر دانست.

مدارک پذیرش رشته تربیت بدنی در اوکراین

جهت تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین ، باید مراحلی را طی نموده و مدارک و مستندات مورد نیاز دانشگاه و دولت این کشور را برای به دست آوردن ویزای تحصیلی این کشور به طور کامل و دقیق تهیه نمایید.

معمولا دانشگاه های این کشور علاوه بر دریافت مدارک مرسوم از تمامی دانشجویان ، از متقاضیان این رشته آزمون هایی عملی را جهت سنجش آمادگی بدنی ، میزان تخصص های ورزشی و سلامت جسمی شخص به عمل می آورند ، همچنین اگر در زمینه های ورزشی دارای عناونین ، مدال و یا تقدیر نامه هایی در هریک از سطوح استانی ، کشوری یا جهانی می باشید ، حتما آن را به همراه مدارک مورد نیاز به دانشگاه ارائه نمایید.

هر دانشگاه مدارک مورد نیاز خاص خود را از دانشجویان طلب می کند که باید با مکاتبه با دانشگاه از آنان اطلاع کسب نمایید ، اما به طور کلی مدارک زیر را برای ارائه به دانشگاه های این کشور و سفارت خانه آن تهیه نمایید ، ممکن است که مواردی را هم در هنگام مکاتبه از شما اضاف بر این موارد در خواست نمایند.

 • فرم درخواست ویزا و پذیرش در دانشگاه مورد نظرتان
 • پاسپورت معتبر
 • نامه پذیرش قطعی از سوی دانشگاه در رشت تربیت بدنی
 • مدرک دیپلم 12 ساله و پایان دوره دبیرستان با ترجمه به روسی یا انگلیسی
 • ریز نمرات و معدل تمام پایه های تحصیلی به همراه افتخارات ، عناوین و یا مدال ها
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه
تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی اوکراین

رشته تربیت بدنی در بعضی از دانشگاه های اوکراین به دانشجویان ارائه می شود و تمام مراکز آموزشی در این کشور ارائه کننده این رشته نمی باشند ، پس لازم است که قبل از هرگونه اقدام نسبت به دریافت اطلاعات کامل در مورد تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین در هریک از این مراکز آموزشی اقدام لازم را به عمل آورید.

مسلم است که هر دانشگاهی شرایط و قوانین خود را برای پذیرش دانشجو در این رشته به کار می گیرد ، پس با مکاتبه با هریک از این دانشگاه ها می توان از این موارد به طور کامل مطلع گردید.

توصیه می شود که در این مرحله از حضور یک وکیل آگاه در کنار خود بهره مند شوید تا در اجرای مراحل قانونی و پذرش در دانشگاه با مشکل مواجه نشوید ، چون کوچکترین اشتباه یا کاستی برابر است با از دست رفتن فرصت دریافت ویزا و اخذ پذیرش ، در ادامه این قسمت با ما باشید تا شما را با مشهورترین و برترین دانشگاه های ارائه دهنده رشته تربیت بدنی در اوکراین به طور خلاصه آشنا نماییم.

بهترین دانشگاه های تربیت بدنی اوکراین

دانشگاه تربیت بدنی لووف اوکراین

دانشگاه تربیت بدنی لووف در سال 1946 تاسیس شده است و هم اکنون یک دانشگاه حرفه ای در زمینه رشته های تربیت بدنی می باشد و به صورت گسترده با دانشگاه های تربیت بدنی کشور های استرالیا ، آمریکا ، کانادا، هلند ، مجارستان ، لهستان و اسلونی در ارتباط و همکاری های پیوسته می باشد ، به طوری که پس از دریافت مدرک از این مرکز قادر خواهید بود در مقاطع بالاتر در دانشگاه های این کشورها به ادامه تحصیل بپردازید.

این دانشگاه مقاطع کارشناسی تا دکتری رشته تربیت بدنی را برای متقاضیان این رشته برگزار می نماید و با شرکت در دوره پادفک مورد نظر این مرکز و قبولی در آزمون پایانی آن ، می توانید به ادامه تحصیل در این دانشگاه مشغول شوید ، تا کنون چندین ورزشکار در رشته های متفاوت از سوی این دانشگاه با شرکت در مسابقات جهانی المپیک موفق به دریافت مدال شده اند و همچنین برخی از اساتید و صاحب نظران این موسسه در مسابقات جهانی و المپیک به داوری پرداخته اند ، که یک امتیاز بسیار بزرگ و اعتباری فراوان برای دانشگاه لووف بوده است.

همچنین در این دانشگاه هزینه برگزاری دوره های آموزشی به زبان انگلیسی 30 درصد گران تر از دوره های روسی زبان و اوکراینی زبان است ، در ادامه هزینه تحصیل در این مرکز را هم در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف

دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف امروز یک دانشگاه کلاسیک با نمایه تحقیقاتی متمایز و قطب آکادمیک و آموزشی معاصر اوکراین است که در سال 1834 با نام ولادیمیر مقدس در کیف پایتخت اوکراین تأسیس شد و بعدها نام آن تغییر یافت و در حال حاضر معتبرترین دانشگاه اوکراین به حساب می آید ، در حال حاضر 26 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل می باشند که هزار نفر از این افراد دانشجویان بین المللی هستند.

دپارتمان ورزش و سلامت در این دانشگاه در تمام دوره های کارشناسی تا دکتری نسبت به پذیرش دانشجویان اقدام می نماید و این دانشگاه یکی از مجهزترین مراکز برای رشته تربیت بدنی می باشد و دارای سالن های ورزشی برای تمامی رشته های ورزشی متفاوت با تمامی امکانات و تجهیزات با استانداردهای جهانی است.

همچنین این دانشگاه بهترین خوابگاه های دانشجویی در سطح کشور را دارا می باشد که یک مزیت بزرگ برای متقاضیان خارجی محسوب می گردد ، برای ورود به رشته تربیت بدنی این دانشگاه نیز باید در آزمون ورودی عملی شرکت کنید و بتوانید تست های سلامت را هم با موفقیت پشت سر بگذارید.

دانشجویان در طول تحصیلات خود در این مکان مجبور به انجام مطالعات نظری و تجربی در چارچوب اصول علمی هستند و تحصیلات کارشناسی ارشد و دکتری این رشته نیز در دپارتمان ورزش و سلامت تحت قوانین و مقررات انستیتوی علوم بهداشتی دانشگاه قرار دارد و بررسی می شود.

دانشگاه فنی ملی اوکراین ( موسسه پلی تکنیک ایگور سیکورسکی کیف )

دانشگاه فنی ملی اوکراین ( KPI ) یکی از بزرگترین دانشگاه‌های اوکراین و بزرگترین دانشگاه پلی‌تکنیک اروپا می باشد که دارای 21 دانشکده، 9 نهاد آموزشی و 125 رشته در مقطع کارشناسی و 115 رشته در مقطع کارشناسی ارشد است ، این دانشگاه دارای یک مجموعه ورزشی ، زمین های ورزشی ، دو استخر ، دو زمین فوتبال و زمین تنیس و 8 سالن بدنسازی شامل ایروبیک ، ژیمناستیک ، کشتی ، بوکس و ژیمناستیک دو و میدانی می باشد که زمینه های تمرین را برای علاقه مندان به رشته تربیت بدنی به بهترین نحو ممکن فراهم ساخته است.

کلاس های فعالیت بدنی و انواع ورزش های این رشته توسط متخصصان واجد شرایط ادارات تربیت بدنی و بهسازی ورزش برگزار می شود که در میان آن ها دو استاد افتخاری ورزش اوکراین ، سه مربی از روسیه ، سه استاد ورزش در سطح جهانی ، 35 استاد ورزش و 12 کاندیدای علوم حضور دارند.

همچنین تمامی دروس تئوری این رشته نیز زیر نظر اساتید معتبر و بزرگ کشور و چندی از پزشکان مشهور برگزار می گردد و در نهایت بار علمی فراوان و مفیدی به دانشجویان منتقل می شود ، طبق آمار نزدیک به اکثریت فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی این دانشگاه هم اکنون در یکی از فرصت های شغلی مناسب و با درآمد بالا مشغول به فعالیت می باشند و تعدادی از این افراد نیز موفق به کسب افتخارات ورزشی در سطح کشور و جهان شده اند.

دانشگاه بوریس گرینچنکو کیف

دانشگاه بوریس گرینچنکو کیف با بیش از 140 سابقه فعالیت یکی از معتبرترین دانشگاه های اوکراین در ارائه رشته تربیت بدنی می باشد ، همکاری های بین المللی یکی از محورهای اصلی فعالیت های این دانشگاه و در طول ترم با دعوت از اساتید ، مربی های برجسته و ورزشکاران نامی از دیگر کشورهای اروپایی تحصیل این رشته را دلچسب تر و لذت بخش تر نیز می نمایند.

این موسسه دارای پایه آموزشی قوی و امکانات بسیار خوبی در این رشته تحصیلی است و تمام تجهیزات و شرایط لازم برای دانشجویان فراهم می باشد ، این دانشگاه درهنگام پذیرش آزمون عملی دقیق از متقاضیان این رشته به عمل می آورد ، پس توصیه می کنیم اگر قصد ادامه تحصیل در این مجموعه را دارید قبل از مصاحبه حضوری و شرکت در ازمون عملی از آمادگی سمانی مناسبی برخوردار باشید تا درخواست شما مورد قبول واقع گردد.

توجه داشته باسید که رشته تربیت بدنی این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس نمی شود و فقط به زبان روسی و اوکراینی به دانشجویان ارائه می گردد.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در اوکراین

هزینه های زندگی و تحصیل همواره از مهم ترین دغدغه ها و تاثیر گذارترین عوامل انتخاب مقصد تحصیل برای دانشجویان بوده است ، به همین خاطمی توان گفت که کشورهایی که در کنار تحصیلات مناسب از هزینه ها و شهریه های پایین تری برخوردار هستند یا به دانشجویان تحصیلات رایگان ارائه می نمایند و بورسیه های تحصیلی زیادی را در نظر می گیرند در حال ربودن دانشجویان خارجی از دیگر کشورهای گران قیمت می باشند.

هزینه تحصیل تربیت بدنی در اوکراین

تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین جزو ارزان قیمت ترین انتخاب هاست و از لحاظ هزینه های اقامتی و زندگی در دسته کشورهای بسیار ارزان قیمت قرار می گیرد و این شرایط مناسبی برای دانشجویان متقاضی از کشورما می باشد که به دلیل گرانی نرخ ارز با گرانی تحصیل در خارج از کشور مواجه هستند ، در ادامه شهریه دانشگاه های این کشور برای تحصیل در این رشته را مشاهده می نمایید:

 • دانشگاه تربیت بدنی لووف اوکراین – دکتری 3700 دلار – کارشناسی ارشد 3500 دلار – کارشناسی 2800 تا 3100 دلار در سال
 • دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف – کارشناسی 3000 دلار به زبان روسی – 4300 دلار به زبان انگلیسی
 • دانشگاه فنی ملی اوکراین – کارشناسی 2600 دلار – کارشناسی ارشد 2900 دلار
 • دانشگاه بوریس گرینچنکو کیف – کارشناسی 2600 دلار – کارشناسی ارشد 2700 دلار – دکتری 3400 دلار

هزینه اقامت

همچنین علاوه بر هزینه شهریه باید هزینه زندگی در اوکراین را هم مد نظر قرار داد ، اوکراین یکی از کشورهای ارزان قیمت برای تحصیل و برای زندگی به حساب می آید و همین مزیت آن باعث جذب اکثریت دانشجویا خارجی می شود ، به طوری که حتی از کشورهای رده اول اروپا مانند آلمان ، انگلستان ، فرانسه و غیره هم برای تحصیل به این کشور سفر می کنند.

یک دانشجو بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره مسکن می تواند ماهانه با مبلغی ما بین 300 تا 500 دلار به راحتی در این کشور زندگی کند ، البته همانطور که می دانید این رقم مقداری دقیق نیست و هزینه زندگی نسبت به سبک زندگی گوناگون افراد با یکدیگر تفاوت دارد ، اگر مایل به دریافت اطلاعات بیش تر در زمینه هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین هستید می توانید با مراجعه به مقاله تحصیل در اوکراین در همین سایت به طور کامل تر و دقیق تر از جزییات هزینه های این کشور مطلع شوید.

زبان تحصیل تربیت بدنی در اوکراین

زبان رسمی مردم در اوکراین زبان اوکراینی می باشد اما اکثر مردم این کشور با زبان روسی آشنایی کامل دارند ، به همین خاطر زبان تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین و دیگر رشته های تحصیلی زبان روسی و اوکراینی است ، البته بعضی از رشته ها در بعضی دانشگاه ها به زبان انگلیسی هم برای دانشجویان علاقمند و دانشجویان خارجی ارائه می شود ، که خوشبختانه رشته تربیت بدنی نیز جز این دسته از رشته می باشد.

همانطور که می دانید این رشته از دروس عملی زیادی تشکیل شده که معمولا برای انجام این دروس عملی و برقراری ارتباط در آن ها نیاز دارید که بتوانید به زبان روسی یا اوکراینی صحبت مایید ، پس باید در حد لزوم تسلط کافی برای درک و تکلم به این زبان را به دست آورید.

همچنین اگر خواهان تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی باشید باید در دوره های پادفک پیش از شروع دانشگاه به مدت دو ترم شرکت کرده و با این زبان و سیستم آموزشی اوکراین به طور کامل آشنا شوید ، این دوره را می توان معادل با دوره پیش دانشگاهی کشورمان دانست.

همچنین برای علاقمندان به آموزش به زبان انگلیسی دانشگاه مدرک زبان خاصی از دانشجویان دریافت نمی کند ، اما اگر بتوانید مدارک معتبری نظیر آیلتس یا تافل را هنگام پذیرش ارائه کنید از امتیاز بالایی برخوردار خواهید شد و روند ثبت نام شما سریع تر و بهتر پیش خواهد رفت.

چارت درسی تربیت بدنی در دانشگاه های اوکراین

تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین ، تحصیل در رشته ای با گرایشات مختلف است ، که هرکدام از آن ها به طور کامل با یکدیکر تفاوت هایی اساسی دارند ، اما در این مورد که تمامی آن ها از 50 درصد واحد های عملی تشکیل شده اند با یکدیگر دارای اشتراک می باشند ، به طور قطع برای گذراندن این دروس عملی باید از آمادگی جسمانی مناسبی رخوردار باشید و اکثر دانشگاه های این کشور قبل از اعلام قبولی شما با انجام مصاحبه ای حضوری و سنجش قدرت و سلامت جسمانی شما از این موضوع مطمئن خواهند شد.

این رشته در 3 دوره کارشناسی ( 3سال ) ، کارشناسی ارشد ( 2 سال ) و دکتری ( 3 سال ) در مراکز آموزشی اوکراین مورد تدریس قرار می گیرند و در آن دانشجویان با جسم انسان در حد یک پزشک یار آشنا خواهد شد تا بتوانند به عنوان یک مربی حرفه ای در زمینه مسائل ورزشی با ورزشکاران یا دانشجویان در ارتباط باشند.

همچنین این رشته می تواند نقش موثری در رابطه با توانبخشی و به سازی جسمی و روانی افراد جامعه ایفا کند به همین دلیل امروزه در کشورهای مدرن و مخصوصا اروپا از جایگاه مهمی برخوردار است.

از دروس مهمی که دانشجویان در مدت تحصیل در دانشگاه های اوکراین با آن آشنا خواهند شد می توان به : آناتومی انسان ، آمادگی جسمانی ، حرکت شناسی ، کمک های اولیه ، فیزیولوژی انسان ، آسیب شناسی ، رشد و تکامل حرکتی ، نجات غریق و غیره اشاره نمود.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در اوکراین

تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین ، می تواند تجربه ای بسیار جذاب و بسیار متفاوت از آن چه که تا کنون در ذهن داشته اید برای شما به وجود آورد و انگیزه و روحیه شما را برای به دست آوردن مدارک درجات بالاتر و حرفه ای تر تقوی نمایند ، زیرا ارزش و جایگاهی که ورزش و این رشته در میان کشورهای اروپایی دارا است با کشورمان بسیار متفاوت می باشد و این موضوع در کنار دیگر مزایای که برای دانشجویان در آن جا برای دانشجویان فراهم است ، همگی زمینه ای مناسب را برای تحصیل این رشته مهیا کرده اند.

مزایا و معایب تحصیل تربیت بدنی در اوکراین

البته در کنار تمامی این موارد نباید معایب و مشکلاتی که ممکن است بر سر راه هر دانشجویی قرار خواهد گرفت را فراموش کرد ، در ادامه این قسمت مهم ترین مزایا و معایب تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین را برای شما بیان خواهیم کرد.

مزایا

 • دانشگاه های معتبر جهانی با کیفیت ارائه و تدریس بالا در رشته تربیت بدنی
 • هرینه شهریه مناسب و ارزان دانشگاه ها و موسسات آموزشی
 • هزینه زندگی مقرون به صرفه و لرزلن نسبت به اکثر کشورهای اروپایی
 • بهره مندی از کیفیت و سطح زندگی یک کشور اروپایی
 • ارائه و تدریس این رشته به زبان انگلیسی
 • وجود بورسیه تحصیلی از سوی دانشگاه ها و دولت این کشور
 • دسترسی راحت تر و پذیرش آسان تر در این رشته نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • برخورد مناسب با دانشجویان خارجی و نژاد پرستی پایین در میان شهروندان اوکراینی
 • ارزش و اهمیت بیش تر تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین نسبت به کشورمان
 • یادگیری زبان سوم و حتی چهارم علاوه بر انگلیسی و فارسی

معایب

 • رتبه پایین تر دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • نا امنی نسبی در بعضی از نقاط این کشور به دلیل جنگ و درگیری داخل
 • یافتن کار در حین تحصیل سخت است و باید از تخصص یا حرفه ای خاص و کارآمد برخوردار باشید
 • یادگیری زبان روسی و اوکراینی سخت است و برای بعضی دانشجویان مشکل آور است
 • زمستان های بسیار سرد و پر از برف و باران
 • نبود امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن با داشتن اقامت دانشجویی اوکراین

بازار کار اوکراین پس از تحصیل تربیت بدنی

با توجه علاقه زیاد مردم اوکراین به ورزش و محبوب بودن ورزش هایی نظیر فوتبال ، بوکس ، شنا ، ژیمناستیک و غیره در میان مردم ، پس از پایان تحصیلات در این رشته و کسب کمی تخصص و تجربه می توان در این رشته ها به عنوان مربی مشغول به کار شد ، همچنین می توان به عنوان مشاور ورزشی یا مشاوره تغذیه و مشاور تیم های ورزشی نیز مشغول به کار گردید ، که در این صورت با داشتن سابقه ای مناسب و کافی می توان درآمد مناسب و گاها بالایی را هم پس از تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین به دست اورد.

یکی دیگر از موقعیت های شغلی که می توان در این کشور با داشتن مدارک کارشناسی ارشد و دکتری این رشته مورد توجه قرار داد ، علاوه بر موارد قبلی ، تدریس در دانشگاه ها و یا دبیرستان های این کشور است که این مشاغل هم از درآمد خوبی برای فارغ التحصیلان برخوردار هستند.

میزان درآمد یک کارشناس تربیت بدنی با سابقه کار کمتر از 3 سال را می توان به طور متوسط 450 دلار در ماه و درآمد یک کارشناس این رشته با سابقه ای بیشتر از 5 سال را تا 1100 دلار در ماه در این کشور تخمین زد.

سوالات پر تکرار تحصیل تربیت بدنی در اوکراین

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا ، شما را با شرایط تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین آشنا کردند ، ضمنا ، مشاوران ما به صورت روزانه ، سوالات درج شده در بخش دیدگاه را بررسی کرده و پاسخ می دهند ، بنابراین سوالات خود را در باکس دیدگاه بنویسید.

هزینه تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین چقدر است؟

1. دانشگاه تربیت بدنی لووف اوکراین – دکتری 3700 دلار – کارشناسی ارشد 3500 دلار – کارشناسی 2800 تا 3100 دلار در سال 2. دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف – کارشناسی 3000 دلار به زبان روسی – 4300 دلار به زبان انگلیسی 3. دانشگاه فنی ملی اوکراین – کارشناسی 2600 دلار – کارشناسی ارشد 2900 دلار 4. دانشگاه بوریس گرینچنکو کیف – کارشناسی 2600 دلار – کارشناسی ارشد 2700 دلار – دکتری 3400 دلار

آیا تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین به زبان روسی و اوکراینی و زبان انگلیسی تفاوت هزینه دارد؟

در دانشگاه لووف اوکراین هزینه برگزاری دوره های آموزشی به زبان انگلیسی 30 درصد گران تر از دوره های روسی زبان و اوکراینی زبان است.

آیا با تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین می توانم برای ادامه تحصیل به کشور های دیگر مهاجرت کنم؟

بله ، دانشگاه تربیت بدنی لووف اوکراین به صورت گسترده با دانشگاه های تربیت بدنی کشور های استرالیا ، آمریکا ، کانادا، هلند ، مجارستان ، لهستان و اسلونی در ارتباط و همکاری های پیوسته می باشد ، به طوری که پس از دریافت مدرک از این مرکز قادر خواهید بود در مقاطع بالاتر در دانشگاه های این کشورها به ادامه تحصیل بپردازید.

هزینه زندگی دانشجویی در اوکراین چقدر است؟

یک دانشجو بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره مسکن می تواند ماهانه با مبلغی ما بین 300 تا 500 دلار به راحتی در این کشور زندگی کند.

مهمترین دروسی که هنگام تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین ارائه می شود را معرفی کنید.

از دروس مهمی که دانشجویان در مدت تحصیل در دانشگاه های اوکراین با آن آشنا خواهند شد می توان به : آناتومی انسان ، آمادگی جسمانی ، حرکت شناسی ، کمک های اولیه ، فیزیولوژی انسان ، آسیب شناسی ، رشد و تکامل حرکتی ، نجات غریق و غیره اشاره نمود.

این مطلب به تلاش تیم مشاورین موسسه مهاجرتی رجبی برای آشنایی هرچه بیشتر شما با تحصیل رشته تربیت بدنی در اوکراین تهیه و گرد آوری شده است ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص برترین رشته ها و دانشگاه ها برای مهاجرت تحصیلی به مقاله تحصیل در خارج از کشور ، مراجعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه