تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند که یک رهبر جهانی آموزش به حساب می آید و جامعه ای دانش بنیان دارد بسیار جذاب و مطلوب است.

افرادی که علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته علوم سیاسی هستند در دانشگاه های فنلاند امکان تحصیل به زبان انگلیسی را خواهند داشت ، در ادامه مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) اطلاعات لازم در خصوص شرایط تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند ، زبان تحصیل و دانشگاه های برتر برای تحصیل این رشته و دیگر اطلاعات لازم را بیان کرده اند.

برنامه های علوم سیاسی در فنلاند به دانشجویان عناصر اساسی دولت و جناح ها و فرایندهای مختلف کنترل کننده آن را آموزش می دهد و موضوعاتی مانند دولت مقایسه ای ، روابط بین الملل و حل منازعات نیز در دوره های آن مورد توجه قرار گیرد.

تحصیل در کارشناسی علوم سیاسی در فنلاند به مدت 4 سال و معمولا به زبان فنلاندی ، در مقطع ارشد به مدت دو سال و معمولا به زبان انگلیسی و فنلاندی و دکترا به مدت 4 سال و بیشتر به زبان فنلاندی ارائه می شود و پذیرش در دانشگاه های آن ملزم به معادل سازی مدارک تحصیلی قبلی می باشد.

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور ، مقاله تحصیل در فنلاند را حتما مرور کنید.

 تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند

بورسیه های رشته علوم سیاسی در فنلاند

هر یک از دانشگاه های فنلاند بورسیه های مختلفی به دانشجویان خود از جمله دانشجویان علوم سیاسی ارائه می دهند ، برای مثال دانشگاه فنلاند در مقطع ارشد به دانشجویان ممتاز خود بورسیه فولفاند به مدت دو سال ( شهریه + ۱۰۰۰۰ یورو ) ارائه می دهد ، پس از اولین سال تحصیلی ، پیشرفت تحصیلی دانشجو بررسی می شود و بسته به پیشرفت ، بورس تحصیلی ادامه می یابد.

بنابراین هر موسسه آموزش عالی فنلاند دارای سیستم بورسیه خاص خود برای دانشجویانی است که از خارج از منطقه اتحادیه اروپا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی هستند و بورسیه تحصیلی بستگی به میزان موفقیت دانشجو در تحصیل دارد و بورسیه تحصیلی ممکن است تمام یا بخشی از شهریه را پوشش دهد.

در دانشگاه های ایتالیا هم می توانید بورسیه های بسیار جذابی را پیدا کرده و حتی به رایگان به تحصیل بپردازید ، همه این موارد را در مقاله تحصیل در ایتالیا به طور کامل شرح داده ایم.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی فنلاند

علوم سیاسی تقریبا در همه دانشگاه های فنلاند قابل مطالعه است و دانشگاه هلسینکی بیشترین متقاضیان را در این زمینه دارد ، اما امکان تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند را می توان در جاهای دیگر نیز یافت و هر دانشگاه و مقطع تحصیلی معیارهای انتخاب خود را دارد ، در زیر بهترین دانشگاه های علوم سیاسی فنلاند و شرایط تحصیل در آن ها بیان شده است.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی فنلاند

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی بزرگترین و قدیمی ترین موسسه دانشگاهی فنلاند است که از سال ۱۶۴۰ به ایجاد یک جامعه عادلانه و برابر کمک کرده است ، دانشکده علوم سیاسی دانشگاه هلسینکی یک واحد آموزشی چندرشته ای و بین المللی است ، این دانشکده روابط گسترده ای با دانشگاه های مختلف خارج از کشور دارد و ۲۵ درصد از کل دانشمندان علوم اجنماعی فنلاند از هلسینکی فارغ التحصیل می شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه به زبان سوئدی است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی مدارک تحصیلی متوسطه باید توسط وزارت امور خارجه ایران و سفارت فنلاند در تهران قانونی شود ، ترجمه رسمی اسناد آموزشی باید دارای گواهی وزارت دادگستری ایران باشد ، فتوکپی اسناد تایید شده پذیرفته نمی شود و کلیه نسخه ها باید دارای مهر اصلی وزارت امور خارجه ایران و سفارت فنلاند در تهران باشند.

تحصیل در مقطع ارشد علوم سیاسی در این دانشگاه به زبان انگلیسی در طول دو سال ارائه می شود و متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی رشته علوم سیاسی یا یک رشته مربوطه باشند.

تحصیل دکترا نیز به زبان های فنلاندی ، سوئدی و انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی یا رشته های مربوطه باشند و نمره پایان نامه ارشد حداقل باید ۴ از ۵ باشد ، در سال جاری ۲۱ دانشجو در این مقطع پذیرفته می شوند.

دانشگاه تامپره

دانشگاه تامپره دومین دانشگاه بزرگ فنلاند است که در ابتدای سال ۲۰۱۹ از طریق ادغام دانشگاه صنعتی تامپره و دانشگاه تامپره ( UTA ) تأسیس شد ، این دانشگاه در شهر پر جنب و جوش تامپره ، محبوب ترین شهر فنلاند برای زندگی و تحصیل واقع شده وکه منطقه ای است که به دلیل چهار فصل زیبا ، طبیعت بکر و هزاران دریاچه مشهور است.

تحصیل علوم سیاسی در این دانشگاه فقط در مقطع کارشناسی ارشد به مدت دو سال و به زبان فنلاندی ارائه می شود و در هر سال تحصیلی حدود ۱۸ دانشجو پذیرفته می شوند و برای پذیر شمتقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی در علوم سیاسی و رشته های مربوطه در علوم اجتماعی باشند و مدرک تحصیلی کارشناسی باید حداکثر مربوط به ده سال گذشته باشد.

برای تحصیل در این دانشگاه نیز کپی مدارک آموزشی باید توسط وزارت امور خارجه ایران و سفارت فنلاند در تهران قانونی شده باشد و ترجمه رسمی اسناد آموزشی باید توسط وزارت دادگستری تأیید شود ، کپی نسخه ها پذیرفته نمی شود و تمام نسخه ها باید دارای مهر اصلی باشند که توسط وزارت امور خارجه ایران و سفارت فنلاند در تهران انجام شده است.

دانشگاه تورکو

دانشگاه تورکو یک جامعه دانشگاهی فعال با ۲۵۰۰۰ دانشجو و کارمند و یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی و ارائه دهنده و توسعه دهنده آموزش عالی فنلاندی با کیفیت بالا است که در سال ۱۹۲۰ تأسیس شد.

در این دانشگاه امکان تحصیل کارشناسی ارشد یکپارچه به مدت ۵ سال و کارشناسی ارشد دو ساله و دکترا علوم سیاسی به زبان فنلاندی برای دانشجویان ممکن می باشد.

همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقطع دکترا در دانشکده متعلق به برنامه دکترا علوم اجتماعی و رفتاری پذیرفته می شوند و پروفسور هنری فوگت و مایا ستالی مسئول سمینارهای دکترا علوم سیاسی هستند.

شرط کلی برای حق تحصیل در مقطع دکترا ، داشتن مدرک کارشناسی ارشد مناسب یا تحصیلات خارجی مناسب است که به دارنده حق تحصیلات عالی معادل در کشور مربوطه را می دهد.

هزینه تحصیل علوم سیاسی در فنلاند

هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند بین ۱۲۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو در سال متغیر است که البته دانشجویان با امکان اخذ بورسیه تحصیلی تمام این مبلغ را پرداخت نخواهند کرد ، در زیر شهریه تحصیلی رشته علوم سیاسی در بهترین دانشگاه های فنلاند ذکر شده است.

هزینه تحصیل علوم سیاسی در فنلاند
 • کارشناسی دانشگاه هلسینکی : ۱۲۰۰۰ یورو در سال
 • کارشناسی ارشد دانشگاه هلسینکی : ۱۳۰۰۰ یورو در سال
 • کارشناسی ارشد دانشگاه تورکو : ۱۳۰۰۰ یورو در سال

برای تجربه تحصیل ارزان قیمت می توانید به کشور پرتغال فکر کنید ، اگر می خواهید از جزئیات هزینه های تحصیل و زندگی در پرتغال مطلع شوید ، مقاله تحصیل در پرتغال را مرور کنید.

زبان تحصیل علوم سیاسی در فنلاند

بسته به دانشگاه زبان تحصیل علوم سیاسی در فنلاند به زبان های فنلاندی ، سوئدی و انگلیسی تدریس می شود و دانشجویان به دو روش از طریق تحصیلات قبلی به زبان مورد نظر و یا شرکت در آزمون های زبان دانشگاه می توانند سطح زبانی خود را اثبات کنند.

از آنجا که بیشتر دانشجویان بین المللی علاقه به تحصیل به زبان انگلیسی دارند باید تسلط خود را از طریق حداقل نتایج آزمون های زیر ثابت کنند :

 • TOEFL iBT / TOEFL iBT Home Edition / TOEFL iBT Special Home Edition : به طور کلی ۹۲ بدون بخش زیر ۲۰
 • IELTS Academic / IELTS Indicator : 6.5 بدون بخش زیر ۵٫۵
 • PTE Academic : 62 بدون بخش مهارتهای ارتباطی زیر ۴۲
 • C1 پیشرفته
 • مهارت C2 ، قبلا به عنوان CPE
 • گواهی ملی زبان : سطح مهارت ۵ در تمام زیر آزمون ها ( خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن )

اثبات مهارت زبان فنلاندی

اگر تحصیلات قبلی خود را به زبانی غیر از فنلاندی تکمیل کرده اید ، باید مهارت های فنلاندی خود را به یکی از روش های ذکر شده در زیر نشان دهید.

در صورت نیاز به آزمایش مهارت های زبانی خود با گواهی ، درخواست پیوست آن گواهی را در فرم درخواست دریافت خواهید کرد.

مهارت زبان مورد نیاز را می توان به یکی از روش های زیر نشان داد:

۱- آزمون یا امتحان زبان

 • مدرک IB با نمره حداقل ۲
 • مدرک IB در سطح B با حداقل نمره ۵
 • A1 به زبان فنلاندی با مدرک IB قبل از سال ۲۰۱۳ با نمره حداقل ۲ OR A2 در فنلاند

۲- مدرک دانشگاهی

 • متقاضی دارای مدرک دانشگاهی با زبان فنلاندی به عنوان زبان آموزش است.
 • متقاضی حداقل پایان نامه کارشناسی به زبان فنلاندی را گذرانده است.
 • متقاضی دارای مدرک دانشگاهی به زبان فنلاندی ( یا معادل آن ) به عنوان یک رشته است.
 • متقاضی یک آزمون زبان یا مطالعات زبان شامل مدرک زبان فنلاندی در دانشگاه را تکمیل کرده است که نشان دهنده مهارت شفاهی و نوشتاری در زبان فنلاندی ( به عنوان زبان دوم داخلی ) ، با نمره حداقل خوب است.

چارت درسی علوم سیاسی در دانشگاه های فنلاند

در مقطع کارشناسی ، می توانید علوم سیاسی را به عنوان بخشی از مدل هنرهای لیبرال در طول چهار سال مطالعه کرد و این بدان معناست که شما می توانید در زمینه علوم سیاسی به همراه سایر موضوعات دانشگاهی تحصیل کنید.

چارت درسی علوم سیاسی در دانشگاه های فنلاند

چارت درسی و محتوای هر دوره بر اساس دانشگاهی که برای تحصیل انتخاب می کنید و سطح تحصیلات شما متفاوت خواهد بود ، اما برخی از متداول ترین موضوعات و برنامه های علوم سیاسی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مدیریت دولتی و سیاست
 • نظریه سیاسی
 • روابط بین المللی
 • عدالت اجتماعی
 • سیاست تطبیقی
 • سابقه دیپلماتیک
 • اقتصاد سیاسی
 • سیاست های بین المللی

مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در فنلاند

 • امکان اخذ بورسیه برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در رشته علوم سیاسی
 • عدم نیاز به شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل به زبان انگلیسی

بازار کار و درآمد رشته علوم سیاسی در فنلاند

آموزش علوم سیاسی دانشجویان را برای یک مسیر شغلی خاص آماده نمی کند ، در عوض وسعت یادگیری ارائه شده ، فارغ التحصیلان را قادر می سازد تا در زمینه های مختلف کار کنند ، فارغ التحصیلان علوم سیاسی دارای مهارت درک و تفسیر پدیده های پیچیده اجتماعی و مشارکت در فرایندهای سیاسی ، اداری و ارتباطی در عین بهره گیری از درک نظری خود هستند.

آموزش علوم سیاسی دانش بنیادی در مورد زندگی سیاسی در بخشهای مختلف مانند سازمانهای بین المللی ، دولت ، مدیریت و برنامه ریزی ارائه می دهد و دانشجویان را برای اشتغال در این زمینه های مختلف آموزش می دهد.

چشم انداز اشتغال برای رشته های علوم سیاسی نسبتا خوب است و اکثر فارغ التحصیلان در اداره دولتی فنلاند ، اتحادیه اروپا و سایر چارچوب های بین المللی کار می کنند ، بسیاری از فارغ التحصیلان همچنین در رسانه ها ، در بخش آموزشی ، تجارت و جامعه مدنی کار می کنند.

اگر می خواهید بدانید فارغ التحصیلان رشته های مختلف هنگام کار در فنلاند چقدر درآمد خواهند داشت ، مقاله کار در فنلاند را بخوانید.

در پایان همانطور که می دانید اکثر کشورهای شمال اروپا به دلیل برتری تحصیلی و فرهنگ منحصر به فرد خود شناخته می شوند و فنلاند نیز از این قاعده مستثنی نیست و نه تنها یک مقصد تحصیل در خارج از کشور برای کسانی است که به دنبال یک تجربه منحصر به فرد هستند ، بلکه فرصتی برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپایی است.

سوالات پر تکرار تحصیل علوم سیاسی در فنلاند

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالبی کاربردی برای علاقه مندان رشته علوم سیاسی را بیان کردند ، اگر رشته خاصی مد نظرتان است ، برای ما در بخش دیدگاه بنویسید تا برترین و یا ارزان ترین دانشگاه های جهان در آن رشته را به شما معرفی کنیم.

تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند چند سال و به چه زبانی است؟

تحصیل در کارشناسی علوم سیاسی در فنلاند به مدت 4 سال و معمولا به زبان فنلاندی ، در مقطع ارشد به مدت دو سال و معمولا به زبان انگلیسی و فنلاندی و دکترا به مدت 4 سال و بیشتر به زبان فنلاندی ارائه می شود.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند کدام است؟

دانشگاه هلسینکی بزرگترین و قدیمی ترین موسسه دانشگاهی فنلاند است.

هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند چقدر است؟

هزینه تحصیل علوم سیاسی در دانشگاه های فنلاند بین 12000 تا 15000 یورو در سال متغیر است که البته دانشجویان با امکان اخذ بورسیه تحصیلی تمام این مبلغ را پرداخت نخواهند کرد .

الزامات زبان فنلاندی برای تحصیل در این کشور چیست؟

1. مدرک IB با نمره حداقل 2 2. مدرک IB در سطح B با حداقل نمره 5 3. A1 به زبان فنلاندی با مدرک IB قبل از سال 2013 با نمره حداقل 2 OR A2 در فنلاند

آیا دانشگاههای فنلاند برای تحصیل علوم سیاسی ، بورسیه ارائه می دهند؟

هر یک از دانشگاه های فنلاند بورسیه های مختلفی به دانشجویان خود از جمله دانشجویان علوم سیاسی ارائه می دهند ، برای مثال دانشگاه فنلاند در مقطع ارشد به دانشجویان ممتاز خود بورسیه فولفاند به مدت دو سال ( شهریه + 10000 یورو ) ارائه می دهد.

تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند چند سال و به چه زبانی است؟

تحصیل در کارشناسی علوم سیاسی در فنلاند به مدت 4 سال و معمولا به زبان فنلاندی ، در مقطع ارشد به مدت دو سال و معمولا به زبان انگلیسی و فنلاندی و دکترا به مدت 4 سال و بیشتر به زبان فنلاندی ارائه می شود.

بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند کدام است؟

دانشگاه هلسینکی بزرگترین و قدیمی ترین موسسه دانشگاهی فنلاند است.

هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند چقدر است؟

هزینه تحصیل علوم سیاسی در دانشگاه های فنلاند بین 12000 تا 15000 یورو در سال متغیر است که البته دانشجویان با امکان اخذ بورسیه تحصیلی تمام این مبلغ را پرداخت نخواهند کرد .

الزامات زبان فنلاندی برای تحصیل در این کشور چیست؟

1. مدرک IB با نمره حداقل 2 2. مدرک IB در سطح B با حداقل نمره 5 3. A1 به زبان فنلاندی با مدرک IB قبل از سال 2013 با نمره حداقل 2 OR A2 در فنلاند

آیا دانشگاههای فنلاند برای تحصیل علوم سیاسی ، بورسیه ارائه می دهند؟

هر یک از دانشگاه های فنلاند بورسیه های مختلفی به دانشجویان خود از جمله دانشجویان علوم سیاسی ارائه می دهند ، برای مثال دانشگاه فنلاند در مقطع ارشد به دانشجویان ممتاز خود بورسیه فولفاند به مدت دو سال ( شهریه + 10000 یورو ) ارائه می دهد

اگر علاقمند به کسب مشاوره بیشتر در خصوص تحصیل رشته علوم سیاسی در فنلاند هستید با دفاتر موسسه مهاجرتی رجبی در تهران و شیراز در ارتباط باشید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت بهترین نتایج را گرفته و مسیر مهاجرت خود را آغاز نمایید ؛ پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در خارج از کشور است که دیدی کلی از رشته های محبوب و دانشگاه های ارائه دهنده آن ها را به شما خواهد داد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه