دوره های زبان فرانسه

دوره های زبان فرانسه

دوره های زبان فرانسه در کالج ها و موسسات آموزشی فرانسه از اهداف تحصیلی بسیاری از دانشجویان از سراسر دنیاست ، زبان فرانسه به عنوان یکی از پرکاردبرترین زبان های خارجه در سطح جهان تدریس می شود ، یادگیری زبان فرانسوی تنها نیاز دانشجویان نبوده و افراد با هر هدفی مانند سرمایه گذاری و یا تجارت در فرانسه نباید از فراگیری این زبان جا بمانند.

تاریخ غنی ، هنر خیره کننده و تنوع فرهنگی در موزه های کلاس جهانی کشور فرانسه هر انسانی را مجذوب خود می کند تا حدی که هر ساله درخواست های زیادی جهت ورود و اقامت در این کشور به شیوه های متعدد ارسال می گردد.

دانشگاه های فرانسه که در سطح بین الملل در رشته های مختلف از جمله مد و صنعت طراحی زبانزد هستند شرایط آسانی را پیش روی علاقه مندان جهت تحصیل قرار داده اند که تنها نیازمند فراهم نمودن یک شرط اصلی یعنی یادگیری زبان فرانسوی هستند.

ازاین رو اگر می خواهید در فرانسه کار ، تحصیل و یا زندگی کنید باید بتوانید زبان عامیانه مردم را صحبت و با آنها ارتباط برقرار کنید ، پس راه آسانتری جز یادگیری این زبان در داخل کشور فرانسه نخواهید داشت.

در این مطلب کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش نموده اند تا دوره های زبان فرانسه را برای شما علاقه مندان بررسی نمایند و هرگونه اطلاعات و یا راهنمایی های لازم را از طریق مشاوره در اختیارتان قرار دهند.

چنانچه علاقه مند به دانستن تمام شرایط تحصیل در کشور فرانسه هستید ، می توانید مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید ، تمام هزینه ها ، بورسیه ها ، شرایط خوابگاه و راه های دریافت ویزا را در مقاله تحصیل در فرانسه شرح داده ایم.

محتوای کالج های یادگیری زبان فرانسوی

زبان فرانسوی که از خانواده زبان های رومی است ، توسط بیش از ۲۲۰ میلیون نفر در پنج قاره صحبت می شود و پس از زبان انگلیسی بیشترین تقاضا را برای یادگیری دارد.

بهترین روش برای یادگیری این زبان اقدام به ثبت نام و گذراندن دوره های یادگیری در داخل کشور فرانسه است که هم فرصت بهره مندی از اساتیدی فرانسوی زبان را به فرد می بخشد و هم او را در محیط طبیعی این زبان قرار می دهد.

معمولا دوره های زبان فرانسه به دو صورت فشرده و یا طولانی مدت در کالج ها و موسسات ارائه شده و تمامی جنبه های زبانی را در برنامه های آموزشی خود پوشش می دهند ، در حقیقت ، دوره های استاندارد مبتنی بر چهار مهارت خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و صحبت کردن به همراه آموزش های گرامر ، واژگان و فونتیک است.

در حالی که دوره های فشرده مکمل همه چیزهایی است که در طی دوره استاندارد مورد مطالعه قرار گرفته است ، در میان تمامی مهارت ها ، فعالیت شنیداری به دلیل قرار گرفتن در محیطی که این زبان صورت کامل صحبت می شود بهترین تمرینی ست که به شما کمک می کند تا بتوانید هرچه روان تر و سریع تر فرانسوی صحبت کنید.

این دوره کمک می کند تا علاوه بر ارتباطات گفتاری ، دغدغه خود را با فرهنگ و تمدن فرانسوی کامل کنید و مهارتهای زبان فرانسه خود را به سطح بالاتری برسانید . پیگیری یک دوره فشرده در فرانسه بی نظیر است!

دوره های زبان فرانسه

انتخاب دوره مناسب یادگیری زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه از طریق حضور در کلاس آموزشگاه های زبان خارجی و یا کالج های زبان امکان پذیر است ، معمولا یادگیری زبان در کالج ها در مدت زمان کوتاه تر و در دوره های فشرده به متقاضی ارائه می گردد تا فرد هر چه زودتر صلاحیت لازم برای ورود به دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را به دست آورد ، در حالی که مدارس به صورت استاندارد ، تخصصی و طی مدت زمان بیشتری فرد را به زبان فرانسه مسلط می سازند.

کالج ها در سطوح مختلف دانشجو پذیرفته و شامل سطوح مبتدی تا پیشرفته هستند و در برخی علاوه بر دوره های فشرده کوتاه مدت دوره های طولانی نیز وجود دارد ، برای فراگیری بهتر زبان فرانسه افراد باید در مراکز و کالج هایی ثبت نام کنند که دارای بر چسب کیفیت FLE هستند ، این گواهی برای مراکز آموزش زبان فرانسوی یک تضمین کیفیت آموزش زبان شناسی ست.

دوره های استاندارد مدارس زبان فرانسوی

دوره بلند مدت استاندارد زبان فرانسه برای بزرگسالان بر ارتباطات تمرکز دارد که نقش مهمی در فرآیند یادگیری گرامر فرانسوی دارد ، شرکت در این دوره ها به شما فرصتی برای غرق شدن در این زبان را ارائه می دهد که ایده آل برای انگیزش دانشجویان و کمک به آنها برای کسب اطمینان کافی برای صحبت کردن به فرانسه است.

البته دوره استاندارد فرانسه برای بزرگسالان درک عمیق تری از زبان فرانسوی را با تمرکز بر مهارت های اصلی تعریف شده در همه زبان ها توسعه می دهد ، این بدان معنی است که متقاضیان علاوه بر تقویت مهارت های شنیدن ، خواندن و دستور زبان مورادی همچون واژگان و فونتیک را نیز مورد مطالعه قرار می هند.

در این دوره ها از سخنرانی ها ، بحث ها و نقش ها به طور مرتب در کلاس استفاده می شود تا دانش آموزان ارتباطات روزمره زندگی واقعی را آسانتر فراگیرند.

طول مدت این دوره ها معمولا بیشتر از بیست هفته به طول می انجامد ، از این رو دانشجویانی که می خواهند در دوره های استاندارد زبان فرانسه را یاد بگیرند باید شش ماه تا یک سال قبل از آغاز دانشگاه در این کلاس ها ثبت نام کنند.

دوره های فشرده کالج های زبان فرانسه

دوره های فشرده اگرچه طی مدت کوتاه تری تدریس می شوند اما بر اساس چارچوب مرجع اروپایی برای زبان ها برنامه ریزی شده اند تا بتوانند نه تنها سطح کلاس ها بلکه نوع واقعی کلاس را هم داشته باشند ، به این ترتیب ، در این دوره ها نیز هدف یادگیری زبان فرانسه در جهت استفاده در محیط واقعی و آشنایی با فرهنگ مردم وجود دارد.

همچنین محدوده لغت متقاضی در این دوره ها به صورت قابل توجهی بیشتر شده و می توان بر فونتیک خود نیز کار کرد.

با توجه به اهمیت ارتباط به عنوان یک اولویت ، بحث های متعدد ، سخنرانی ها و نقش های مختلف در طول دوره استفاده می شوند تا نتیجه بهتری به دست آید ، علاوه برا این شما به اسناد معتبر مانند مطبوعات محلی نیز دسترسی دارید.

دوره های فشرده زبان فرانسه برای بزرگسالان به ویژه دانشجویانی که مایل به پیشرفت دانش خود در مورد تمامی جنبه های زبان هستند و در سطوح مبتدی A1 تا سطح پیشرفته C2 قرار گرفته اند و یا کسانی که مایل به یادگیری سریع هستند بسیار مناسب است.

از طرفی دیگر ، یادگیری زبان فرانسه توسط معلمان واجد شرایط ، رویکردی کامل به جنبه های مختلف زبان را تضمین می کند و از سوی دیگر فرصتی برای تمرین ، بازدید و آشنایی با روش زندگی فرانسویان است چرا که در تماس مستقیم با آنها خواهید بود.

کالج بین المللی کن فرانسه

کالج بین المللی کن در سال ۱۹۳۱ توسط شاعر مشهور پل والری تاسیس شد و به عنوان یک مدرسه مستقل زبان فرانسه فعالیت دارد که دوره های آکادمیک را در تمام سطوح از ابتدایی تا سطح پیشرفته ارائه می دهد ، CIC امکانات شگفت انگیزی در محوطه دانشگاهی ۱۱۰۰۰ متر مربعی خود جای داده که یکی از آنها دسترسی مستقیم به ساحل دریای مدیترانه است.

کالج بین المللی کن فرانسه

زیر ساخت این کالج شامل تمامی مواردی است که دانشجو برای تحصیل در خارج از کشور به آن نیاز دارد و شامل ۲۴ کلاس درس ، یک سرویس دانشگاهی ، خوابگاه با ۱۱۰ اتاق ، یک رستوران دانشجویی با آشپزخانه در محل ، یک مرکز فرهنگی و تفریحی ، یک سالن دانشجویی ، بیمارستان ، یک اتاق چند رسانه ای ، پارکینگ و غیره می باشد.

در حال حاضر بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دا نشجو در این کالج در حال تحصیل هستند که حدود ۹۰ درصد آن ها دانشجویان بین المللی می باشند ، لازم به ذکر است که این کالج زبان دارای بر چسب FLE می باشد.

مرکز آموزش زبان کارل در رویان فرانسه

مرکز آموزش زبان کارل در سال ۱۹۶۶ به عنوان یک مرکز فرهنگی بین المللی شناخته شده در در شهر رویان که یک ساحل زیبا در سواحل اقیانوس اطلس فرانسه است ، تاسیس گردید ، هر ساله بیش از ۳۰۰۰ دانش آموز ، از جمله ۹۵۰ دانشجوی بین المللی ، برای بهبود مهارت های زبان خود و کشف فرهنگ های دیگر در این کالج زبان گرد هم می آیند.

این کالج دارای فضا های یادگیری با تکنولوژی بالا با ۲۳ کلاس درس فناوری ، ۴ آزمایشگاه زبان صوتی ، ۲ مرکز چند رسانه ای ، ۲ آزمایشگاه کامپیوتر سیار ، استودیوی ضبط حرفه ای ، مرکز منابع چند رسانه ای ، فضای کاری اینترنتی دیجیتال ، سالن اجتماعات ، سالن فرهنگی ، دانشجویی مهارت های لازم را به علاقه مندان ارائه می دهد ، این کالج زبان علاوه بر امکانات آموزشی به دانشجویان خدماتی همچون خوابگاه نیز ارائه می دهد.

کالج اتحادیه پاریس ایال-دو-فرانسه

این کالج یکی از بزرگترین مراکز آموزش فرانسه به عنوان زبان خارجی در جهان است که دارای برچسب FLE بوده و در بیش از ۱۳۲ کشور نیز حضور دارد ، برای تحصیل زبان در فرانسه کالج پاریس ایال-دو-فرانسه که در قلب پاریس واقع شده ، محبوبیت فراوان دارد و سالانه تقریبا ۸۰۰۰ دانشجو از ۱۶۰ ملیت مختلف را پذیرش می کند ، این دانشگاه همچنین ۲۳۰۰ معلم را آموزش می دهد و با ۵۰۰ شرکت خدمات مشتری و ۳۰ مدرسه و دانشگاه همکاری می کند.

کالج اتحادیه پاریس ایال-دو-فرانسه

تمام دوره ها یادگیری فرانسوی در هر سطحی از مبتدی ( سطح A1 ) تا پیشرفته ( سطح C1 ) در این کالج قابل ثبت نام بوده و دانشجویان از امکاناتی همچون کتابخانه ، لابراتوار زبان ، اتاق چند رسانه ای ، سرویس فرهنگی ، باشگاه فرهنگی ، بازدید از موزه ها ، کارگاه های آموزشی و غیره بهره مند می شوند.

دوره های زبان دانشگاه استراسبورگ فرانسه

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه کشور فرانسه محسوب می شود در شهری به همین نام قرار گرفته که در مرز سه کشور فراسنه ، لوکزامبورگ و سوئیس قرار دارد و به لحاظ سیاسی مقر سازمان های اتحادیه اروپا می باشد.

دوره های زبان دانشگاه استراسبورگ فرانسه

دروه های زبان در این دانشگاه در دو ترم سپتامبر و ژانویه ارائه می شوند و دوره های ارائه شده به صورت استاندارد می باشند که همین دلیل نیز سبب کم هزینه تر بودن آن است ، اما طول دوره یادگیری شما افزایش پیدا می کند و باعث می شود هزینه زندگی بیشتری را پرداخت کنید.

برای دوره ده ماهه که از سپتامبر شروع می شود هزینه ای برابر با ۲۵۰۰ یورو دارد و برای دوره هایی که از ژانویه شروع می شوند ، طول دوره چهار ماهه می باشد که هزینه آن کمتر است.

دوره های تابستانی زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه در دوره های کوتاه مدت و فشرده تابستانی نیز یکی از بهترین راه های موجود برای علاقه مندان به این کشور است که می توانید به واسطه آن از تعطیلات تابستانی خود در فرانسه استفاده کنید.

این دوره ها که برای تمام سطوح از مبتدی تا سطوح پیشرفته طراحی شده مانند سایر دوره ها اولویت اصلی را برقراری ارتباط قرار داده و مواد آموزشی متناسب با تمامی نیازهای کتبی و شفاهی ست ، کلید موفقیت در دوره های تابستانی زبان فرانسه سپری کردن سه ماه از بهترین ماه های سال در این کشور است.

ویزای دانشجویی تحصیل زبان فرانسوی در فرانسه

در حال حاضر دانشجویان خارجی برای تحصیل زبان فرانسوی در فرانسه می توانند ویزای تحصیلی دریافت کنند ، این موضوع مربوط به تمام دانشجویان خارجی ، از جمله کسانی است که در یک کشور فرانسوی زبان ساکن هستند و کسانی که به آموزش FLE در کشورشان دسترسی دارند ، برای دریافت یک ویزای کوتاه مدت یا طولانی مدت برای فراگیری زبان فرانسوی ، هیچ حداقل ساعت یا سطح تدریسی اعمال نمی شود ، اما آموزش باید توجیه کننده فعالیت اصلی برای حضور در فرانسه باشد.

آموزش باید به یک مدرک تحصیلی یا حرفه ای منجر شود که می تواند لزوما دوره دیپلم نباشد ، افراد دارای ویزای دانشجویی یادگیری زبان فرانسه می توانند مانند دیگر دانشجویان ساکن در این کشور به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند ، اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فرانسه برای تمام رشته ها وجود دارد.

با مطالعه مقاله کار دانشجویی در فرانسه ، از جزییات بسیار کاربردی این موضوع هم آگاهی یابید.

مزایای دوره های زبان در فرانسه

دوره های زبان فرانسه برای بزرگسالان فرصتی برای غرق شدن در زبان فرانسه است که قابل مقایسه با یادگیری این زبان در داخل کشور خود نیست چرا که شما در تمامی جنبه ها و نیازهایتان در ارتباط با این زبان قرار می گیرید ، شما با یادگیری زبان فرانسه از مزایای زیر بهره مند می شوید:

مزایای دوره های زبان در فرانسه
 • تمرین ، روان شدن و افزایش اعتماد به نفس هنگام صحبت کردن فرانسوی
 • مقابله با شرایط روزمره در فرانسه
 • تقویت مهارت های گرامری در طول این دوره ها
 • کاوش در فرانسه و دستیابی به قلب فرهنگ فرانسوی

وجود زبان های دیگر در فرانسه

هزینه یادگیری زبان فرانسه در کالج و یا مداریس این کشور بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است که البته با توجه به امکانات کالج ثبت نامی هزینه های زندگی نیز می تواند به آن افزوده شود.

یادگیری زبان فرانسه در کالج های این کشور مخصوص دانشجویانی ست که می خواهند تحصیلات خود را در دانشگاه ها ادامه دهند ، اما دقت داشته باشید که گرچه زبان انگلیسی به عنوان یکی از زبان های کاربردی در سیستم آموزشی فرانسه وجود دارد اما با انتخاب این زبان برای تحصیل از یادگیری زبان فرانسوی بی نیاز نخواهید شد و حتی در مواردی همچون ارتباط با اساتید به آن نیاز خواهید داشت ، پس به محض انتخاب فرانسه به عنوان مقصد تحصیلی تان یادگیری زبان این کشور را نیز آغاز کنید.

اطلاعاتی که در این مقاله به شما عزیزان تقدیم شد ، با همکاری مشاورین و مترجمین موسسه مهاجرتی رجبی ، برترین موسسه مهاجرتی به فرانسه گرد آورده شده است.

هدف ما از این مقالات کمک به شما در آشنایی با مهاجرت تحصیلی به فرانسه ، سیستم آموزشی و همچنین هزینه های تحصیل در فرانسه است و امید داریم تا با ارائه چنین مقالاتی راه را برای شما عزیزان هموار تر نماییم.

برای انتخاب بهترین دوره های زبان فرانسه و نیز هزینه های موجود با مشاورین موسسه ما تماس گرفته تا با توجه به نیاز های شما بهترین دوره به شما عزیزان پیشنهاد شود.

سوالات پر تکرار دوره های زبان فرانسه

در این مقاله بسیار مختصر و مفید دوره های زبان فرانسه و کالج های معتبر ارائه دهنده آن را به شما عزیزان معرفی کردیم ، اگر می خواهید زبان شیرین و پرکاربرد فرانسوی را در کشور فرانسه بیاموزید ، می توانید با ما در ارتباط باشید ، یکی از راه های ارتباطی برای پرسش های احتمالی شما ، بخش دیدگاه های سایت است که در پایین هر مقاله قرار دارد ، سوالات خود را درج کنید و در اسرع وقت پاسخ تخصصی کارشناسان ما را دریافت نمایید.

برچسب FLE برای کالج های دوره های زبان فرانسه چیست؟

برای فراگیری بهتر زبان فرانسه افراد باید در مراکز و کالج هایی ثبت نام کنند که دارای بر چسب کیفیت FLE هستند ، این گواهی برای مراکز آموزش زبان فرانسوی یک تضمین کیفیت آموزش زبان شناسی ست.

دوره های زبان فرانسه در چه سطوحی برگزار می گردد؟

در سطوح مبتدی A1 تا سطح پیشرفته C2 این دوره ها برگزار می شود.

هزینه دوره های زبان فرانسه در دانشگاه استراسبورگ چقدراست؟

برای دوره ده ماهه که از سپتامبر شروع می شود هزینه ای برابر با 2500 یورو دارد و برای دوره هایی که از ژانویه شروع می شوند ، طول دوره چهار ماهه می باشد که هزینه آن کمتر است.

هزینه دوره های زبان فرانسه بصورت میانگین چقدر است؟

هزینه یادگیری زبان فرانسه در کالج و یا مداریس این کشور بین 3000 تا 6000 یورو است که البته با توجه به امکانات کالج ثبت نامی هزینه های زندگی نیز می تواند به آن افزوده شود.

آیا هنگام گذراندن دوره های زبان در فرانسه می توانم کار کنم؟

افراد دارای ویزای دانشجویی یادگیری زبان فرانسه می توانند مانند دیگر دانشجویان ساکن در این کشور به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند ، اجازه کار پاره وقت دانشجویی در فرانسه برای تمام رشته ها وجود دارد.

آیا می توان در تعطیلات تابستان برای خواندن زبان فرانسوی به این کشور رفت؟

بله ، یادگیری زبان فرانسه در دوره های کوتاه مدت و فشرده تابستانی نیز یکی از بهترین راه های موجود برای علاقه مندان به این کشور است که می توانید به واسطه آن از تعطیلات تابستانی خود در فرانسه استفاده کنید.

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، اطلاعات جامعی پیرامون دوره های زبان فرانسه ارائه شد ، با همکاران و مشاوران ما از طریق شماره های سراسری اعلام شده در سایت در تماس باشید و یا به صورت حضوری به دفاتر فعال ما در شیراز و تهران مراجعه نمایید ، برای کسانی که به تحصیل رشته های علوم پزشکی علاقه مند هستند ، مطالعه مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را توصیه می کنیم ، دانشگاه های معتبر و بورسیه های تحصیلی فرانسه ، گزینه ای نیست که بتوان بسادگی از کنار آن کذشت.

Rate this post

2 دیدگاه در “دوره های زبان فرانسه

 1. Mohammad گفت:

  بسیار عالی اما زیاد سوال دارم

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای پاسخ سوالات تون با دفاتر موسسه در شهرهای شیراز و تهران تماس بگیرید.

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه