دوره های زبان در فرانسه

دوره های زبان در فرانسه مورد توجه بسیاری از افراد در دنیا قرار دارند چرا که زبان فرانسوی به عنوان یکی از پرکاربردترین زبان های خارجه در جهان تدریس می شود و توسط بیش از 220 میلیون نفر از اقشار مختلف جامعه استفاده می گردد.

برگزاری دوره های زبان در فرانسه این امکان را برای مهاجرین به وجود آورده تا با شرکت در کالج های دانشگاهی و کالج های خصوصی زبان در فرانسه از مزایای تسلط به این زبان بهره ببرند. در همین راستا کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی پرونده های بسیاری را جهت دریافت پذیرش و ویزا برای شرکت در دوره های زبان فرانسه با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

اگر شما هم متقاضی مهاجرت تحصیلی هستید باید در نظر داشته باشید که امکان تحصیل رایگان در مراکز آموزشی دولتی فرانسه از مزایای تسلط به زبان فرانسوی است، علاوه بر آن شما زبان فرانسوی را در کالج های زبان در فرانسه به عنوان یک دانشجو بومی می آموزید و از مزایای اقامت دانشجویی در این کشور مثل اجازه کار ، دریافت کمک هزینه ، تحصیل رایگان و اخذ ویزای همراه بهره مند می شوید.

همچنین از آنجایی که یادگیری زبان با شرکت در دوره های زبان در فرانسه با حضور در محیط فرانسوی زبان صورت می گیرد ، طی زمان کوتاه تر و با کیفیت بیشتری انجام می شود.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا شما را با انواع دوره های زبان در فرانسه و شرایط اخذ ویزای تحصیلی این کشور آشنا کنیم ، با ما همراه باشید. توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات تحصیلی، مقاله تحصیل در فرانسه را مطالعه نمایید.

فهرست مطالب
دوره های زبان فرانسه

در این بخش از مقاله ، همکار ما روناک به بررسی دوره های زبان در فرانسه می پردازد ، اگر دیدن ویدئو و شنیدن پادکست را به مطالعه ترجیح می دهید ، می توانید از فیلم و فایل صوتی ارائه شده بهره ببرید ، مدت زمان این فایل ها حدودا دو دقیقه است و امکان ذخیره سازی نیز وجود دارد.

پادکست دوره های زبان در فرانسه

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای اطلاع از شرایط دوره های زبان فرانسه همین حالا تماس بگیرید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

انواع کالج های زبان در فرانسه

انواع مختلف کالج های زبان دولتی و خصوصی در فرانسه در حال فعالیت هستند که آموزش زبان فرانسوی را به دو صورت فشرده و طولانی مدت ارائه می دهند.

علاوه بر کالج ها ، میتوان در مدارس نیز زبان فرانسه را آموخت که آموزش به صورت استاندارد ، تخصصی و در مدت زمان طولانی تری در اختیار زبان آموزان قرار می گیرد.

نوع دیگری از دوره های زبان فرانسه برای افرادی است که می خواهند در آزمون زبان فرانسوی مثل DELF ، DALF ، TEF و TCF شرکت کنند و یا متقاضی شرکت در دوره های تخصصی زبان مختص پزشکان ، مهمانداران ، پرستاران و غیره هستند.

دوره های کوتاه مدت و فشرده تابستانی هم یکی دیگر از انواع دوره های زبان در فرانسه است که علاقه مندان می توانند به واسطه آن تعطیلات تابستانی خود را در این کشور سپری کنند.

البته متقاضیان برای آنکه از بابت کیفیت مرکز آموزشی اطمینان خاطر داشته باشند باید در مراکزی ثبت نام کنند که دارای برچسب کیفیت FLE هستند.

انواع کالج های زبان در فرانسه
معروف ترین کالج های زبان در فرانسه

معروف ترین کالج های زبان در فرانسه

 • کالج زبان برلیتز فرانسه
 • کالج های بین المللی دو زبانه پروونس provence
 • کالج استرالانگ شهر استراسبورگ
 • خانه بین المللی نیس فرانسه
 • کالج لیونز شهر لیون
 • کالج کمپوس لانگ پاریس
 • کالج بین المللی کن فرانسه
 • کالج خصوصی لیون بلو در شهر لیون
 • کالج لانگ اونز در شهر تولوز
 • دوره های زبان دانشگاه استراسبورگ فرانسه

English language courses France

دوره های زبان انگلیسی در فرانسه

همانطور که گفته شد علاقه مندان جهت مهاجرت به فرانسه می توانند از طریق شرکت در دوره های زبان اقدام نمایند. از آنجایی که زبان انگلیسی زبانی بین المللی است بسیاری از افراد تمایل دارند تا به این زبان مسلط شوند و به ادامه تحصیل بپردازند. 

دوره های زبان انگلیسی در فرانسه

اما کشور فرانسه به ندرت دوره های آموزش زبان انگلیسی را برگزار می کند و افراد برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقاطع ارشد و دکتری ملزم به ارائه مدرک آیلتس از ایران هستند و شانس یادگیری زبان در خود فرانسه را ندارند، همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی نیز عمدتا به زبان فرانسوی می باشد.

البته باید توجه کنید که امکان تحصیل رایگان در فرانسه نیز تنها به زبان فرانسوی امکان پذیر است و تحصیل به زبان انگلیسی مستلزم پرداخت شهریه می باشد؛ همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که اگر علاقه مند به زندگی در این کشور هستید و تصمیم دارید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید زبان فرانسوی را نیز یاد بگیرید تا بتوانید ارتباط موثری با مردم بومی برقرار کنید و شانس خود را در یافتن شغل مناسب بالا ببرید.

ناگفته نماند که برخی از موقعیت های شغلی تنها افرادی را استخدام می کنند که به زبان فرانسوی مسلط هستند، در این رابطه حتماً مقاله کار در فرانسه را بخوانید.

پیشنهاد می شود برای مقایسه دوره های زبان در سایر کشورها، مطالب زیر را دنبال کنید.

French language courses France

دوره های زبان فرانسوی در فرانسه

کالج های زبان در فرانسه در سطح A1 تا C2 آموزش های خود را به صورت فشرده و طولانی مدت ارائه می دهند و تعداد شرکت کنندگان در کلاس های کالج های دولتی از 15 تا 20 نفر است ولی این تعداد در مراکز خصوصی متفاوت می باشد.

دوره های زبان فرانسوی در فرانسه

همچون سایر کشورها هزینه تحصیل در مراکز خصوصی کمی بیشتر از مراکز دولتی است و وجه تشابهی که در رابطه با کالج های خصوصی و دولتی وجود دارد این است که به طور معمول به دانشجویان ، خوابگاه ارائه می دهند.

دوره های زبان فرانسوی برای تمامی سنین و در سطوح مختلف ارائه می گردند که در دوره های عمومی 4 مهارت اصلی خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن زبان فرانسوی آموزش داده می شود و طول دوره ها از 3 ماه تا 2 سال بسته به شرایط دانشجو متغیر هستند.

دوره های استاندارد مدارس زبان فرانسوی بیشتر بر ارتباطات تمرکز دارد و زبان آموزان با سخنرانی ها ، بحث ها و نقش هایی که در کلاس انجام می دهند با ارتباطات روزمره آشنا می شوند. طول این دوره ها معمولا بیشتر از 20 هفته است و افرادی که تمایل دارند تا در آن ها شرکت کنند باید 6 ماه تا 1 سال قبل از شروع دانشگاه ثبت نمایند.

مدارک و شرایط پذیرش کالج های زبان در فرانسه

مدارک و شرایط پذیرش کالج های زبان در فرانسه

برای دریافت پذیرش کالج های زبان در فرانسه باید آخرین مدرک تحصیلی متقاضی ارائه شود که بسته به سن این مدرک متفاوت خواهد بود و برای متقاضیان 18 تا 22 سال ، حداقل مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی و متقاضیان 22 سال به بالا ، حداقل مدرک لیسانس مورد نیاز است.

علاوه بر مدرک تحصیلی ، متقاضیان موظف به شرکت در یک آزمون احتمالی ورودی برای تعیین سطح زبان و ارائه گواهی اثبات تمکن مالی (از 10 هزار تا 15 هزار یورو) به کالج مربوطه نیز می باشند.

زمان پذیرش در کالج های زبان فرانسه بسته به کالج متفاوت است و هزینه یادگیری زبان در کالج و مدارس این کشور بین 3000 تا 6000 یورو می باشد.

چنانچه علاقه مند به شرکت در دوره های زبان فرانسه هستید ، می توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به هدف خود برسید.

کالج بین المللی کن

این کالج به عنوان یک مدرسه مستقل زبان فرانسه از سال 1931 در حال فعالیت است و دوره های آکادمیک را در تمامی سطوح به متقاضیان ارائه می دهد. دارا بودن برچسب FLE کیفیت آن را تضمین کرده و نشان این کیفیت را می توان در 1800 تا 2000 دانشجویی مشاهده کرد که در حال حاضر در این کالج مشغول به تحصیل هستند و حدود 90 درصد از آن ها دانشجویان بین المللی می باشند.

جالب است بدانید که فضای این کالج به طور مستقیم به ساحل دریای مدیترانه دسترسی دارد و زبان آموزان می توانند لحظات خوشی را در آن سپری کنند.

24 کلاس درس ، سرویس حمل و نقل ، 110 اتاق برای اقامت ، رستوران دانشجویی به همراه آشپزخانه ، مرکز فرهنگی و تفریحی ، بیمارستان ، پارکینگ و غیره از امکانات این کالج زبان در فرانسه هستند.

در فیلم حاضر، شما برخی از ویزا هایی را مشاهده می فرمایید که به همت کارشناسان اجرایی شرکت مهاجرتی رجبی در پاسخ به اعتماد کلاینت ها به این موسسه اخذ شده است. می توانید فیلم مصاحبه برخی از کلاینت های محترم را در بخش “ما تا حالا چیکار کردیم؟” مشاهده بفرمائید.

موسسه آموزش زبان کارل

هر ساله بالغ بر 3000 دانشجو که حدود 30 درصد از آن ها دانشجویان بین المللی هستند برای تقویت زبان خود به این مرکز آموزش زبان در شهر رویان می آیند.

موسسه آموزش زبان کارل با 23 کلاس درس فناوری ، 4 آزمایشگاه زبان صوتی ، 2 مرکز چند رسانه ای ، 2 آزمایشگاه کامپیوتر سیار ، استودیوی ضبط حرفه ای ، سالن اجتماعات ، فضای کار دیجیتال ، سالن فرهنگی ، خوابگاه و غیره ، فضاهای یادگیری پیشرفته ای را در کنار فضای رفاهی در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

کالج اتحادیه پاریس ایل – دو – فرانس

یکی از بزرگترین مراکز آموزش زبان فرانسه این کالج می باشد که برچسب FLE کیفیت آن را تضمین نموده است.

تمامی سطوح زبان از A1 تا C1 در این کالج ارائه می شود و دانشجویان از امکاناتی نظر کتابخانه ، لابراتوار زبان ، کارگاه های آموزشی ، باشگاه فرهنگی ، بازدید از موزه ها و غیره بهره می برند.

این کالج در بیش از 132 کشور دیگر نیز حضور دارد و سالانه 8000 دانشجو از 160 ملیت متفاوت را در پاریس پذیرش می کند. کالج اتحادیه پاریس ایل – دو – فرانس با 500 شرکت خدمات مشتری ، 30 مدرسه و دانشگاه همکاری می کند و 2300 معلم را نیز در هر سال آموزش می دهد.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

اطلاع از هزینه های دوره زبان در فرانسه با مشاوره رایگان!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

دوره های زبان فرانسه

دوره های زبان در دانشگاه استراسبورگ

دوره های زبان در دانشگاه استراسبورگ در دو ترم سپتامبر و ژانویه ارائه می شوند و علارغم کم هزینه بودن دوره های دانشگاه استراسبورگ نسبت به سایرین ، به دلیل افزایش طول دوره باید هزینه زندگی بیشتری در نظر گرفته شود.

ترم سپتامبر به مدت 10 ماه طول می کشد که شهریه ای برابر با 2500 یورو دارد و ترم ژانویه یک دوره 4 ماهه اس و هزینه کمتری در بر میگیرد.

ویزای تحصیل زبان در فرانسه

همانطور که در ابتدای مقاله نیز مطرح شد متقاضیان شرکت در دوره های زبان می توانند ویزای دانشجویی دریافت کنند و از مزایای اقامت دانشجویی در این کشور بهره ببرند.

برای دریافت پذیرش از کالج ها محدودیت سنی وجود ندارد اما شرط سنی و هدف از یادگیری زبان فرانسه در پروسه اخذ ویزا نقش زیادی دارد و هرچه در سن پایین تری قرار داشته باشید ، شانس بالاتری در دریافت ویزا دارید.

همچنین هیچ حداقل ساعتی در این نوع ویزا اعمال نمی شود و زبان آموزان می توانند در طول مدت ویزا بدون محدودیت به یادگیری زبان بپردازند. البته باید در نظر داشت که شانس دریافت ویزا برای زبان آموزان متقاضی دوره های بلند مدت بیشتر است و علاوه بر آن بهتر است تا متقاضیان در سطح B1 به زبان فرانسوی مسلط باشند تا بتوانند با موفقیت پروسه دریافت ویزا را پشت سر بگذارند.

مجوز کار به محصلین در فرانسه نیز از جمله مواردی است که با اخذ ویزای دوره زبان این کشور صادر می شود.می توانید برای آشنایی بیشتر مقاله کار دانشجویی در فرانسه را بخوانید.

ویزای تحصیل زبان در فرانسه

توجه داشته باشید که اگر با پذیرش مشروط از دانشگاه اقدام به ثبت نام در کالج کنید با احتمال بالاتری می توانید ویزای تحصیل زبان در فرانسه را دریافت نمایید.

شما می توانید جهت بررسی شرایط خود برای تحصیل در فرانسه و شرکت در دوره های زبان در فرانسه با کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید.

مزایای تحصیل زبان در کشور فرانسه

تحصیل زبان در کشور فرانسه مزایای متعددی دارد که به طور مختصر در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

 • افزایش تاثیر و سرعت آموزش به ویژه در مهارت های گفتاری و شنیداری به دلیل حضور در محیط فرانسوی زبان
 • امکان یادگیری زبان بومی کشور فرانسه برای سرمایه گذارانی که در فرانسه قصد راه اندازی بیزینس خود را دارند.
 • امکان دریافت ویزای تحصیلی برای شرکت در دوره زبان و بهره مندی از مزایای آن
 • امکان دریافت پذیرش از دانشگاه های فرانسه
 • امکان دریافت بورسیه در دانشگاه به دلیل تسلط به زبان فرانسوی
 • امکان تحصیل رایگان در مراکز آموزشی دولتی
 • یادگیری یکی از پر کاربردترین زبان های دنیا
 • زندگی در یکی از کشورهای پیشرفته جهان
 • دریافت مدرک معتبر زبان
 • تسریع کردن پروسه مهاجرتی به منظور جلوگیری از مشکلاتی که تغییرات قوانین یا افزایش سن به وجود می آورند.
 • آشنا شدن با سیستم آموزشی و فرهنگ فرانسه
 • تنوع فرهنگی ، تاریخ غنی و هنری که در فرانسه وجود دارند باعث می شوند تا افراد زیادی برای تحصیل ، کار و تجارت قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشند که تمامی افراد ناگزیر به یادگیری زبان فرانسوی هستند.
 • دانشگاه های فرانسه در رشته های مختلفی مثل مد و طراحی در دنیا شناخته شده هستند ، شرایط سختی برای پذیرش داوطلبان ندارند و تنها کافی است تا متقاضیان به زبان فرانسوی مسلط باشند.
 • زبان فرانسوی بعد از انگلیسی بیشترین تقاضا را برای یادگیری در دنیا دارد.
مزایای تحصیل زبان در کشور فرانسه

سوالات پر تکراردوره های زبان فرانسه

از سطح A1 تا سطح C2 در این دوره ها ارائه می شوند.

ترم سپتامبر به مدت 10 ماه طول می کشد که شهریه ای برابر با 2500 یورو دارد و ترم ژانویه یک دوره 4 ماهه اس و هزینه کمتری در بر میگیرد.

هزینه یادگیری زبان در کالج و مدارس این کشور بین 3000 تا 6000 یورو می باشد.

بله ، از آنجایی که متقاضیان شرکت در دوره های زبان در فرانسه ، ویزای دانشجویی دریافت می کنند ، اجازه کار پاره وقت دانشجویی هم دارند.

بله ، دوره های کوتاه مدت و فشرده تابستانی یک فرصت خوب برای علاقه مندان است که می توانند به واسطه آن از تعطیلات تابستانی خود در فرانسه استفاده کنند.

برای دریافت پذیرش کالج های زبان در فرانسه باید آخرین مدرک تحصیلی متقاضی ارائه شود که بسته به سن این مدرک متفاوت خواهد بود و برای متقاضیان 18 تا 22 سال ، حداقل دیپلم یا پیش دانشگاهی و 22 سال به بالا ، حداقل لیسانس مورد نیاز است.

علاوه بر مدرک تحصیلی ، متقاضیان موظف به شرکت در یک آزمون ورودی برای تعیین سطح زبان و ارائه گواهی اثبات تمکن مالی (از 10 هزار تا 15 هزار یورو) به کالج مربوطه می باشند.

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با دوره های زبان در فرانسه آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی را در خصوص شرکت در این دوره ها و کالج های زبان در فرانسه در اختیارتان قرار دهیم.

از آنجایی که شرایط هر فرد تعیین کننده مسیر و مقصد مهاجرتی اوست ، شما می توانید برای بررسی شرایط خود و اتخاذ بهترین تصمیم با مشاورین و کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی در شهرهای تهرام و شیراز در ارتباط باشید.

چنانچه هدف شما از گذراندن دوره های زبان فرانسه ، مهاجرت به این کشور هست؛ حتماً مقاله مهاجرت به فرانسه را مطالعه نمایید تا راه های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

تجربه های زیر را ببینید تا با کلاینت هایی که قبل از شما اقدام کرده اند آشنا شوید.

2 دیدگاه در “دوره های زبان فرانسه

 1. دوره های زبان فرانسه Mohammad گفت:

  بسیار عالی اما زیاد سوال دارم

  1. دوره های زبان فرانسه مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   باسلام خدمت شما دوست عزیز

   برای پاسخ سوالات تون با دفاتر موسسه در شهرهای شیراز و تهران تماس بگیرید.

   باتشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه