تحصیل رشته سینما در فرانسه

Picture of مشاوران مهاجرت
مشاوران مهاجرت
تحصیل رشته سینما در فرانسه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته سینما در فرانسه یکی از رویاهای علاقه مندان سینما است ، فرانسه دارای موفق ترین صنعت فیلم در اروپا است همچنین این کشور رکورد 300 فیلم بلند ساخته شده در سال 2015 در اروپا را دارا است.

می توان کشور فرانسه را مکانی بسیار ایده آل جهت تحصیل در رشته هنر هفتم یعنی سینما دانست ، وجود این همه سالن سینما در شهر پاریس خود گواهی بر سینما دوستی و اهل فیلم بودن مردم این کشور است ، تا جایی که پاریس دارای بیشترین تراکم سینماهای جهان است ، در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) به معرفی این رشته و برترین دانشگاه های ارائه دهنده آن در فرانسه خواهیم پرداخت.

اگر علاقه مند به تحصیل در کشور فرانسه هستید حتما مقاله تحصیل در فرانسه را در همین سایت مطالعه کنید تا با تمام این موارد به خوبی آشنا شوید.

فرانسه جز معدود کشورهایی است که تولیدات غیرآمریکایی بیشترین سهم را دارند ، فیلم های آمریکایی تنها 45،3 درصد از کل آمار در سال 2018 را نشان می دهند ، همچنین صنعت فیلم این کشور بیش از هر کشور دیگری در اروپا به خودکفایی رسیده و تقریباً 80 تا 90 درصد هزینه های حاصل از درآمد فروش فیلم ها باز در زمینه ساخت فیلم های جدید مصرف می شوند.

در سال 2013 ، فرانسه پس آمریکا دومین صادر کننده فیلم در جهان بود ، سینمای این کشور دارای تصویر بسیار مثبتی در دنیاست ، به طوری که همگان بعد از آمریکا سینمای فرانسه را محبوب می دانند.

تحصیل سینما در این کشور از چند طریق در دسترس است و یکی از مشهورترین و آسانترین راه ها ، ثبت نام در دانشگاه ها است ، در تمام فرانسه بیش از 30 دانشگاه این رشته تحصیلی را برای دانشجویان ارائه می دهند.

برای تحصیل در هر رشته ای باید ابتدا اطلاعات کاملی در خصوص شهر ها ، دانشگاه ها ، بورسیه ها ، خوابگاه ها و حتی کار و بیمه دانشجویی آن کشور داشت ، اگر علاقه مند به تحصیل در کشور فرانسه هستید حتما مقاله تحصیل در فرانسه را در همین سایت مطالعه کنید تا با تمام این موارد به خوبی آشنا شوید.

نکته : در جعبه سبز رنگ ، لینک هایی قرار گرفته که عناوین اصلی همین مقاله است ، با انتخاب هر یک به همان مطلب راهنمایی خواهید شد.

بزرگان سینما در فرانسه

فرانسه جدا از سنت فیلم قوی و ابتکاری خود ، محل تجمع هنرمندان از سراسر اروپا و جهان نیز بوده و هست ، به همین دلیل ، سینمای این کشور گاهی با سینمای ملت های خارجی نیز آمیخته می شود ، کارگردانانی از کشورهایی مانند لهستان ( رومن پولانسکی ، کریستوف کیشلوفسکی و آندره شولاوسکی ) ، از آرژانتین ( گاسپار نوئه و ادگاردو کوزارینسکی ) ، از روسیه ( الکساندر الکسیف ، آناتول لیتواک ) ، از اتریش ( مایکل هانکه ) و گرجستان ( گلا بابلوانی ، اوتار ایوسلیانی ) در سینمای فرانسه برجسته هستند ، همچنین کارگردانان فرانسوی در کشورهای دیگر مانند لوک بسون ، ژاک تورنور ، یا فرانسیس وبر در ایالات متحده آثار زیبا و ماندگاری را خلق کرده اند.

تحصیل رشته سینما در فرانسه

مدارک پذیرش رشته سینما فرانسه

در دانشکده فیلم و سینما ، هنرجویان با جنبه های اصلی ساخت فیلم آشنا می شوند ، موضوعات مورد مطالعه شامل تولید ، کارگردانی ، کارگردانی هنری ، فیلمبرداری ، فیلمنامه نویسی و غیره ، دانشجویان دانشکده فیلم می توانند در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه فیلم ، مطالعات سینما ، مطالعات رسانه ای یا تولید سینما تحصیل کنند.

پذیرفته شدن در هریک از دانشگاهای سینما و فیلم سازی به مانند تحصیل در بقیه رشته ها نیازمند ارائه مدرک تحصیلی و ریز نمرات مناسب سال های قبل ، مدرک زبان مربوطه با نمره قابل قبول می باشد ، باید توجه داشته باشید که علاوه بر این موارد شما باید یک نمونه کار هم ارائه دهید ، بله ، اکثر دانشگاه های سینما در فرانسه ارائه نمونه کار را الزامی قرار داده اند و این نمونه کار تاثیر بسیاری در قبولی و پذیرش شما در دانشکده مورد نظر دارد.

بهترین دانشگاه های سینما فرانسه

آیا به فکر تحصیل رشته سینما در فرانسه هستید؟ همانطور که گفتیم فرانسه می تواند یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در این رشته باشد ، انتخاب دانشگاه مناسب برای درس خواندن و تحصیل در رشته مورد نظر به مانند بسیاری دیگر از عوامل مهم در این زمینه ، می تواند تاثیر بسیار زیادی در رشد و فراگیری و کسب تخصص های لازم در حوزه تحصیلی شما و همچنین در میزان موفقیت شما پس از فارق التحصیلی داشته باشد.

بهترین دانشگاه های سینما فرانسه

ما در اینجا به معرفی چند دانشگاه برتر در زمینه تحصیل در سینما و زیر شاخه های مربوط به آن نظیر فیلم سازی ، کارگردانی ، بازیگری ، فیلم نامه نویسی و غیره می پردازیم :

دانشگاه آمریکایی پاریس

دانشگاه آمریکایی پاریس که به عنوان کالج هنرهای لیبرال یاد می شود در سال 1962 افتتاح شده است ، امروزه این دانشگاه مستقل و بین المللی نقطه ایست که فرانسه ، اروپا و جهان را به ملاقات هم می رساند ، این دانشگاه یک تجربه یادگیری آکادمیک را در قلب پاریس ارائه می دهد که رشد شخصی ، فکری و شغلی شما را هسته اصلی کار خود قرار داده است ، همچنین تمامی دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود.

شما می توانید بیش از 25 رشته کارشناسی و چهار رشته اصلی تحصیلات تکمیلی را انتخاب کنید و به تحصیل بپردازید ، برنامه های فیلم در مدرسه آمریکایی پاریس ، مشابه سایر مدارس فیلم این کشور ، آموزش های پیشرفته ای را در زمینه فیلم سازی دیجیتال به دانشجویان ارائه می دهد ، دانشجویان فعال مهارت های تولید فنی و فیلمبرداری و همچنین ویرایش ، نورپردازی و تکنیک های جلوه های ویژه مبتنی بر رایانه را در این دانشگاه می آموزند.

دانشگاه بین المللی فیلم ESRA

ESRA همیشه خود را به عنوان “مهمترین مدرسه فیلم در فرانسه” معرفی می کند ، این مجموعه متشکل از 1200 دانشجو و متخصص و استادان با سابقه و فعال در صنعت سینماست ، این مجموعه تحصیلی اکنون در پاریس برنامه های فیلم سازی انگلیسی زبان متنوعی را برای دانشجویان و بزرگسالان خارجی که مایل به دستیابی به پایه ای محکم در فیلم سازی هستند از فیلم نامه نویسی ، کارگردانی و تولید ، تا مهارت های فنی در فیلمبرداری ، صدا و تدوین ارائه می دهد.

مدارس بین المللی فیلم ESRA برنامه های تابستانی ، دوره های 1 ساله و برنامه های 3 ساله را برای حمایت از دانش آموزان متقاضی تحصیلات رسمی در صنعت فیلم ارائه می دهند ، دوره ها ترکیبی غنی از سخنرانی ها ، کارگاه ها ، پروژه های فیلم کوتاه ، دوره های کارآموزی حرفه ای و آموزش های سنتی تشکیل شده است ، فارغ التحصیلان پس از اتمام تحصیلات و دور های اموزشی خود مدرک سینمایی ، فیلم سازی یا کارگردانی را دریافت می کنند.

دانشگاه بین المللی فیلم و تلویزیون پاریسEICAR

EICAR ، مدرسه بین المللی فیلم و تلویزیون پاریس ، در سال 1972 در پاریس تاسیس شد، این مدرسه در طول سالها توسعه یافته است و به یک مدرسه بزرگ فیلم و تلویزیون اروپا تبدیل می شود که به دانش آموزان از سراسر جهان بیشترین دامنه موجود را ارائه می دهد، آموزش عملی در فیلمسازی به دو زبان انگلیسی یا فرانسه

EICAR دارای 150 دستورالعمل فیلم فعال است که تخمین می زند 850 دانش آموز را به طور منظم برای نقش در صنعت آموزش می دهد ، برنامه ها از کارگاه های کوتاه تابستانی است که دانشجویان را در هر فیلم غوطه ور می کند تا برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد ، دقیقاً مانند سایر مدارس فیلم سازی پاریس ، این مدرسه مدارک عملی را در زمینه کارگردانی ، تولید ، تدوین ، فیلمنامه نویسی و فیلمبرداری ارائه می دهد تا دانش آموزان را در پیشرفت حرفه ای خود راهنمایی کند.

کالج هنر پاریس

کالج هنر پاریس یک مجمع پویا برای تبادل ایده ، روش و تجربه حرفه ای است، دانشجویان و اعضای هیئت علمی ما در پیگیری یادگیری ، کنجکاوی ، آزمایش و اشتیاق را با هم ترکیب می کنند.

دانشگاه طراحی پاریس لیزا

این دانشکده یکی از معدود موسسات آموزش تکمیلی خصوصی است که توسط وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه شناخته شده است ، دوره های تدریس شده در LISAA تمام زمینه های حرفه ای این هنر را شامل می شود و توسط دولت دیپلم ( BTS ) و گواهینامه های حرفه ای به دانشجویان داده می شود.

دانشگاه LA FEMIS

این دانشکده در شهر پاریس قرار دارد ، در اینجا چندین برنامه درسی مختلف را به دانشجویان ارائه می دهد كه آموزش در زمینه های اصلی تولید رسانه و فیلم از جمله مدیریت سینما ، توسعه سریال های تلویزیونی ، فیلمنامه نویسی ، تدوین ، فیلمبرداری ، كارگردانی و تولید صدا را فراهم می كند.

دانشجویان در این دانشکده در اکثر دروس یک محیط عملی را تجربه می کنند که به آنها امکان می دهد با استادان و دیگر دانشجویان یک تعامل برقرار کنند تا خود را در جامعه فیلم غوطه ور کنند ، یاد بگیرند و رشد کنند ، علاوه بر برنامه های کارشناسی ارائه شده در این دانشکده ، یک دوره دکترا نیز برای متخصصان پیشرفته نیز ارائه می شود.

هزینه تحصیل سینما در فرانسه

اگر چه هزینه تحصیل رشته سینما در فرانسه رایگان می باشد ، اما این به معنی پایین بودن هزینه های تحصیل در این کشور می باشد ، به صورتی که اگر متقاضی تحصیل در فرانسه ، شهروند یا مقیم دائم یک کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند ، لیختن اشتاین و یا نروژ باشد ، تحصیل برای آنها با هزینه کمتری محسوب می گردد.

هزینه تحصیل سینما در فرانسه

شهریه دانشگاه های دولتی برای دانشجویان عبارت است از 170 یورو در سال برای مقطع کارشناسی ، 240 یورو در سال برای مقطع کارشناسی ارشد و 300 یورو در سال برای مقطع دکترا ، هزینه شهریه جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه بیشتر است و معمولاً بین 10 هزار تا 20 هزار یورو در سال را در بر می گیرد ، حال از آن جا که سینما و زیر شاخه های مربوط به آن تعداد واحدهای درسی عملی بسیار بیشتری نسبت به سایر رشته های تحصیلی در دانشگا ها دارند ممکن هزینه ها با این مقادیر کمی تفاوت کند.

در کنار این باید هزینه زندگی در این کشور را هم مد نظر داشت ، هزینه مسکن ، خورد و خوراک ، پوشاک ، و غیره که به هزینه دانشگاه افزوده می شود.

چارت درسی سینما در دانشگاه های فرانسه

تحصیل رشته سینما در فرانسه شامل چندین رویکرد تاریخی ، نظری و انتقادی به فیلم ها است ، دانشکده های فیلم شامل جنبه های تدریس فیلم سازی ، از جمله موضوعاتی نظیر تئوری فیلم ، فیلمنامه نویسی ، تولید فیلم ، جهت های فیلم و غیره است.

هنر جویان رشته سینما در دانشگاه های کشور فرانسه در بیشتر گرایشات این رشته تحصیلی واحدهایی را که سپری میکنند به صورت واحد های عملی می باشد و به طور عمومی آن ها باید دروسی نظیر سینما امروز جهان ، سینمای فرانسه ، مبانی نقد و تحلیل فیلم ، مبانی نقد و تحلیل فیلم نامه ، سینما و سایر هنرها ، تاریخ نمایش در جهان ، تاریخ نمایش در فرانسه ، نور و صدا در نمایش و غیره را بگذارنند ، در کنار این دروسی دروسی تخصصی نیز مرتبط با گرایشی که در آن تحصیل میکنند هم برای هر کدام از گرایش ها وجود دارد،

همچنین به طور تخصصی واحد هایی عملی نظیر مبانی فیلم سازی ، کارگاه فیلم سازی پیشرفته ، کارگاه کارگردانی 1 و 2 و 3 برای رشته کارگردانی ، کارگاه های بازیگری برای رشته های بازیگری کارگاه های فیلم نامه نویسی و تحلیل و نقد داستان و فیلم نامه برای رشته های فیلم نامه نویسی برای هنرجویان برگزار میگردد که در این کارگاه ها و دروس عملی استادان بزرگ و صاحب نامی اطلاعات و علم خود را به هنرجویان انتقال داده و آن ها را تعلیم و پرورش می دهند.

زبان تحصیل سینما در فرانسه

در دانشگاه های کشور فرانسه تمام دروس تئوری که در زمینه سینما و تمامی رشته های زیر شاخه این هنر نظیر کارگردانی ، تدوین ، فیلم نامه نویسی و غیره تدریس می شود به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می گردد ، تمامی هنرجویان می توانند بر اساس تسلط و یا علاقه خود نسبت به تدریس در هرکدام از آن ها اقدام نمایند همچنین تمامی اساتید به زبان انگلیسی تسلط کامل داشته و در تمامی واحد ها و کلاس های عملی نیز می توان با زبان انگلیسی با استاد مبوطه ارتباط برقرار نمود.

زبان تحصیل سینما در فرانسه

پس شما باید برای پذیرفته شدن در این دانشکده ها باید بتوانید امتحان مربوط به زبان را از دپارتمان یا دانشکده تحصیلات تکمیلی هنر و علوم پشت سر بگذرانید.

هزینه اجاره یا تاسیس استودیو سینمایی در فرانسه

سینما دنیایی است که مقدار هنگفتی پول سالانه در آن رد و بدل می شود ، ماین حرفه نیز مانند بسیاری از حرفه ها نیازمند زیر ساخت هایی برای شروع کار می باشد که یکی از مهم ترین آن ها استدیو فیلمبرداری می باشد.

هزینه ساخت استدیو به دلیل متفاوت بودن مکان ساخت و میزان محیط و فضای لازم برای ساخت استدیو و تجهیزاتی که درون آن می تواند استفاده شود مقدار دقیق و مشخصی ندارد و سلیقه و بسیاری امور دیگر می تواند در قیمت نهایی آن تاثیر گذار باشد.

به همین دلیل مقدار قیمت دقیقی برای ساخت آن نمی توان پیش بینی نمود اما نرخ اجاره استودیوی فیلم سازی ممکن است بین 100 تا 400 یورو برای هر ساعت اجاره برای اجاره کمتر از 8 ساعت به صورت یکجا باشد.

همچنین می توانید یک استدیو بدون خدمه و بدون تجهیزات برای 8 ساعت در روز حدود 800 یورو هزینه دارد ، استدیوهیی که پشتیبانی فنی محدودی را ارائه می دهند و ممکن است مقداری از تجهیزات را دارا باشند و در اختیار شما قرار دهند چیزی در حدود 2000 یورو برای هر 8 ساعت در روز برای شما هزینه در بر دارند.

مزایا و معایب تحصیل سینما در فرانسه

تحصیل رشته سینما در فرانسه مانند همه امور زندگی دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد که در اینجا ما اشاره ای به مهم ترین آن ها خواهیم کرد:

مزایا و معایب تحصیل سینما در فرانسه

چند فرهنگی

شوک فرهنگی می تواند یک تجربه واقعی برای تجربه تحصیل در خارج از کشور باشد ، تنوع فرهنگی بسیار بالا در دانشگاه ها از مزایای برجسته ی تحصیل در فرانسه است و دانشجویان از لحاظ فرهنگ محلی ، سنت ها با مشکلات زیادی روبرو نیستند همچنین در این فضا دانشجویان میتوانند از با فیلم سازی در جوامع مختلف آشنا شوند،.

فناوری فیلم سازی

فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته و صنعتی در جهان و اروپاست و این پیشرفت در سینما آن ها نیز وارد شده است ، با تحصیل در این کشور می توان با جدید ترین دستگاه های مورد استفاده در دنیای سینما آشنا شد و نحوه کار با آنها را آموخت و با بهترین نرم افزار های مونتاژ ، انیمیشن ، صداگذاری و صدابرداری کار کرد و به یه سینماگر به روز تبدیل شد.

فرصتی برای شناخت افراد با استعداد

اگر می خواهید فرصتی برای کار با افراد با استعداد ، کسب اعتبار آکادمیک ارزشمند و همزمان سفر داشته باشید ، تحصیل فیلم در فرانسه یک انتخاب کامل برای شماست.

معایب

بر سینما و آکادمی و دانشگاه های فرانسه نمی توان معایب زیادی را وارد نمود ، زیرا محیط و مراکزی غنی و مفید و پر از استعداد را در خود جای داده است.

شاید معایبی که می توان بر آن وارد کرد همان معایبی باشد که یک مهاجر برای تحصیل در خارج از کشور با آن رو به رو است تا با تحصیل در این رشته در کشور فرانسه ، مانند هزینه زیاد مهاجرت و تحصیل در این کشور برای مردم کشور ما و همچنین تسلط پیدا کردن به زبان فرانسوی علاوه بر زبان انگلیسی و یا اختلافات فرهنگی و تفاوت سبک زندگی در این کشور با کشورمان یاد کرد.

بازار کار پس از تحصیل سینما در فرانسه

سینما رفتن اصلی ترین فعالیتی است که مردم فرانسه در اوقات فراغت خود انجام می دهند همین امر نشان می دهد میزان تقاضای بالایی برای این حرفه وجود دارد که به سبب آن عرضه بالایی را نیز می طلبد ، اما شما در صورتی می توان سهمی را در این بازار نصیب خود کرد که بتوان محصولی خوب و با کیفیت و به نوعی بیننده پسند را ارائه کرد.

در کشور فرانسه بازار شغلی خوبی برای سینما و سینماگران وجود دارد اما همانطور که گفته شد در صورتی که فیلمی بسازید که مخاطب را جذب کند و در این صورت سرمایه گذاران نیز به سمت شما روانه می شوند ، یا نقشی را بازی کنید که نظر کارگردانان و تهیه کنندگان را به خود جلب نماید و در کل در تخصصی که کسب کرده اید مسمر ثمر واقع شوید ، این کشور از بازار کار خوبی برای هنر برخوردار است ولی اگر شما قصد دارید سهمی از این بازار داشته باشید باید استعداد خود را هرچه بهتر و بیشتر نمایان کنید.

همچنین سینما توانسته در این کشور در سال 2019 نزدیک به 400 هزار شغل را به وجود اورده و 2 درصد تولید ناخالص داخلی را برای فرانسه به ارمغان آورد.

اگر به فکر کار بعد از تحصیل در فرانسه هستید ، توصیه می کنیم مقاله کار در فرانسه را حتما مرور کنید ، بسیاری از مشاغل پر درآمد و موفق در این کشور را به همراه حقوق و دستمزد هر یک در آن مقاله معرفی کرده ایم.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته سینما در فرانسه

در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با برترین دانشگاه های فرانسه برای تحصیل رشته سینما آشنا شدید و شرایط هزینه های تحصیل این رشته را مرور کردید ، رشته مورد علاقه خود را در باکس دیدگاه در پایین همین صفحه برای ما بنویسید ، مشاوران ما پیشنهادات خوبی برای شما خواهند داشت.

برای تحصیل رشته سینما در فرانسه چه الزاماتی لازم است؟

پذیرفته شدن در هریک از دانشگاهای سینما و فیلم سازی به مانند تحصیل در بقیه رشته ها نیازمند ارائه مدرک تحصیلی و ریز نمرات مناسب سال های قبل ، مدرک زبان مربوطه با نمره قابل قبول می باشد ، باید توجه داشته باشید که علاوه بر این موارد شما باید یک نمونه کار هم ارائه دهید ، بله ، اکثر دانشگاه های سینما در فرانسه ارائه نمونه کار را الزامی قرار داده اند و این نمونه کار تاثیر بسیاری در قبولی و پذیرش شما در دانشکده مورد نظر دارد.

هزینه تحصیل رشته سینما در فرانسه چقدر است؟

شهریه دانشگاه های دولتی برای دانشجویان عبارت است از 170 یورو در سال برای مقطع کارشناسی ، 240 یورو در سال برای مقطع کارشناسی ارشد و 300 یورو در سال برای مقطع دکترا ، هزینه شهریه جهت تحصیل در دانشگاه های خصوصی فرانسه بیشتر است و معمولاً بین 10 هزار تا 20 هزار یورو در سال را در بر می گیرد.

تحصیل رشته سینما در فرانسه به چه زبانی است؟

در دانشگاه های کشور فرانسه تمام دروس تئوری که در زمینه سینما و تمامی رشته های زیر شاخه این هنر نظیر کارگردانی ، تدوین ، فیلم نامه نویسی و غیره تدریس می شود به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی ارائه می گردد.

آیا برای رشته سینما ، بازار کار خوبی در فرانسه وجود دارد؟

سینما رفتن اصلی ترین فعالیتی است که مردم فرانسه در اوقات فراغت خود انجام می دهند همین امر نشان می دهد میزان تقاضای بالایی برای این حرفه وجود دارد که به سبب آن عرضه بالایی را نیز می طلبد.

هزینه اجاره استودیو برای ضبط فیلم در فرانسه چقدر است؟

اما نرخ اجاره استودیوی فیلم سازی ممکن است بین 100 تا 400 یورو برای هر ساعت اجاره برای اجاره کمتر از 8 ساعت به صورت یکجا باشد.

در این مقاله از موسسه مهاجرتی رجبی سعی بر این داشتیم که شما را با کشوری که یکی از بهترین کشورهای دنیا برای تحصیل و برای فعالیت و کار در رشته سینما می باشد آشنا کنیم ، تیم کارشناسی و مشاوره ما در دفاتر تهران و شیراز همیشه آماده بوده تا بهترین راهنمایی ها و مشاوره ها را در زمینه تحصیل رشته سینما در فرانسه را به شما ارائه دهند ، برای اطلاع از سایر رشته ها و دانشگاه ها می توانید مقالات دیگر سایت را با دقت بخوانید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در هند است ، هند نیز دارای دانشگاه های معتبری در زمینه فیلم سازی و سینما است.

4.4/5 - (5 امتیاز)

4 دیدگاه در “تحصیل رشته سینما در فرانسه

 1. nima zardbani گفت:

  سلام
  شما براي پذيرش رشته سينما اقدام مي كنيد ؟

  1. مشاور مهاجرت تحصیلی گفت:

   با سلام و درود
   بله میتوانید برای بررسی شرایط تان و دریاقت مشاوره تلفنی رایگان با شماره های 02191002525 و 07191002525 تماس بگیرید .
   با تشکر از سوال شما

 2. امیر گفت:

  درود
  اگر امکانش هست آدرس سایت و ایمیل دانشگاه را قید کنید.
  هزینه دانشگاهی مثل پاریسEICAR سالی ۱۰ الی ۱۴ هزار یورو است
  رایگان نیست خصوص ها کلا پولی هستند

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله همه دانشگاه ها در فرانسه رایگان نیستند. در رابطه با قید کردن اطلاعات و نحوه برقراری ارتباط با دانشگاه ها به تیم تولید محتوا منتقل می‌شود.

   با تشکر از نظر شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه