دانشگاه دکارت فرانسه

Picture of مشاوران مهاجرت
مشاوران مهاجرت
دانشگاه دکارت فرانسه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه دکارت فرانسه یکی از معتبرترین و مشهورترین دانشگاه های فرانسوی در برخی زمینه های مهم تحصیلی است که از اتحادیه مشهور دانشگاهی تحت عنوان Sorbon Paris Cite محسوب می شود.

به همین دلیل مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، موسسه ای پیشرو و معتبر در امور مهاجرت به خارج از کشور ، به منظور آگاهی اولیه علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های خارجی ، در این مقاله دانشگاه دکارت فرانسه را معرفی و چکیده ای از اطلاعات مهم و شرایط تحصیلی آن را به اختصار بیان می کنند.

برای آگاهی از شرایط تحصیل در دانشگاه های فرانسه ، هزینه ها ، بورسیه ها ، خوابگاه ، کار دانشجویی و بیمه می توانید مقاله تحصیل در فرانسه را بخوانید.

معرفی دانشگاه دکارت پاریس (UFR)

دانشگاه دکارت فرانسه ( معروف به پاریس پنجم ) ، یکی از شعب سیزده گانه دانشگاه پاریس و از دانشگاه های تحقیقاتی ارزشمند در زمینه های پزشکی ، علوم کامپیوتر ، حقوق ، اقتصاد و روانشناسی در فرانسه محسوب می شود.

این دانشگاه ابتدا به عنوان یک دانشگاه چند رشته ای “علوم انسانی و علوم بهداشتی” تاسیس شد ، در سال ۱۹۷۰ به چندین موسسه جداگانه تقسیم شد و در سال ۲۰۱۹ به طور کامل با دانشگاه پاریس دیدرو ادغام شد و دانشگاه جدید پاریس را تشکیل داد.

در حال حاضر ، آموزش در دانشگاه دکارت حول محور مباحث سلامت و علوم اجتماعی است و سالانه بیش از ۳۲۰۰۰ دانشجو در پردیس های این دانشگاه به فعالیت های علمی-تحقیقاتی می پردازند.

سالانه بالغ بر ۱۳۰۰۰ گواهینامه فارغ التحصیلی از این دانشگاه ارائه می شود ، گواهینامه ها در رشته های تحصیلی پزشکی ، پیراپزشکی ، حقوق و سایر رشته های علوم اجتماعی در همه مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود.

دانشگاه دکارت فرانسه

دانشکده های دانشگاه دکارت

دانشگاه دکارت فرانسه دارای دانشکده بهداشت (پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، پرستاری ، فیزیوتراپی ، روانشناسی) ، دانشکده پیراپزشکی (زیست شناسی سلولی و مولکولی ، بیوشیمی ، شیمی ، فیزیک پزشکی) ، دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی (هنر ، ادبیات ، زبان ها ، علوم انسانی و اجتماعی ، جغرافیا ، تاریخ ، ورزش و فعالیتهای بدنی و همچنین حقوق ، اقتصاد و مدیریت) ، دانشکده علوم (شیمی ، علوم کامپیوتر ، مهندسی ، ریاضیات ، فیزیک ، علوم زیست پزشکی و علوم زندگی) است.

دانشکده های دانشگاه دکارت

زبان تحصیل در دانشگاه دکارت پاریس

فرانسوی زبان اصلی در این دانشگاه است ، اما برنامه های زیادی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشجویان می توانند به زبان فرانسوی در دانشگاه دکارت پاریس تحصیل کنند ، زیرا اغلب برنامه های این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می شوند ، برای این امر دانشجویان باید مدرک زبان DELF ، TEF ، TCF و DALF را در سطح نمره B1 دارا باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه دکارت پاریس

دانشکده بهداشت دانشگاه دکارت به عنوان اولین دانشکده بهداشت در فرانسه ، آموزش سطح بالا و تحقیقات پیشرفته در پزشکی و داروسازی را ارائه می دهد ، قدرت و موقعیت بالقوه آن در رشته پزشکی ، به عنوان یکی از رهبران اروپا است.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه دکارت فرانسه یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان است در دانشکده بهداشت تدریس می شود ، زیرا این دانشگاه آموزش های پیشرفته ای را به دندانپزشکان آینده ارائه می دهد ، که فارغ التحصیلان این رشته از دانشگاه دکارت از قدرت و موقعیت خوبی برای یافتن کار برخوردار می شوند.

مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در فرانسه را حتما مرور کنید اگر به تحصیل رشته های علوم پزشکی علاقه مندید ، چراکه بهترین دانشگاه های پزشکی این کشور را در آن مقاله به شما معرفی کرده ایم.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه دکارت پاریس

رشته حقوق دانشگاه دکارت فرانسه در دانشکده علوم انسانی به دانشجویان ارائه می شود که یک مدرسه در محوطه دانشگاه است ، نه یک نهاد جداگانه ، دانشجویان با اتمام مقطع لیسانس حقوق در دانشگاه دکارت موفق به دریافت مدرک LLB می شوند ، سپس می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه اقدام کنند و با اتمام دوره موفق به دریافت مدرک LLM ، در این دانشگاه می شوند ، دانشجویان می توانند برای مقطع دکترای حقوق نیز در این دانشگاه اقدام کنند.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه دکارت پاریس

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه دکارت پاریس

رشته های مهندسی در دانشگاه دکارت در دانشکده علوم به دانشجویان تدریس می شود ، علوم مهندسی رشته ای عالی در سیستم آموزشی دانشگاه دکارت فرانسه است که در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می شود ، دانشگاه دکارت طیف گسترده ای از علوم مهندسی مانند مهندسی عمران ، فناوری اطلاعات و مهندسی پزشکی را در احتیار دانشجویان قرار می دهد.

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه دکارت پاریس

تحصیل رشته پرستاری در دانشگاه دکارت پاریس

تحصیلات پرستاری در دانشگاه دکارت از برنامه های آموزش عالی است که در دانشکده بهداشت ارائه می شود و پرستاران را ملزم به دریافت لیسانس پرستاری می کند ، متقاضیان برای تحصیل پرستاری در مقطع لیسانس در دانشگاه دکارت ، ملزم به داشتن یک مدرک دیپلم دولتی پرستاری فرانسه ، معروف به Diplôme d’Etat d’infirmier (ère) هستند ، دانشجویان می توانند برای دوره های کارشناسی ارشد در این رشته در دانشگاه دکارت اقدام کنند.

رشته پرستاری یکی از رشته های محبوب است که همیشه در لیست مشاغل مورد نیاز به چشم می خورد لیست کامل این مشاغل را در مقاله کار در فرانسه ببینید.

تحصیل رشته های پیراپزشکی در دانشگاه دکارت پاریس

رشته های پیراپزشکی در دانشگاه دکارت فرانسه در دانشکده بهداشت ارائه می شود ، این دانشگاه برنامه های آموزشی جهانی را به دانشجویان پیراپزشکی ارائه می دهد ، مدل اقتصادی این دانشگاه امکان هدفمند ساختن آموزش های تخصصی و مداوم را برای جامعه و مراقبت های بهداشتی از جمله متخصصان پیراپزشکی فراهم می کند.

تحصیل دکترا در دانشگاه دکارت پاریس

دانشگاه پاریس متعهد به سیاست دکترا است که هدف آن تحقیق و آموزش توسط پژوهش است ، این دانشگاه در سطح دکترا محققان و آموزگاران آینده و همچنین مدیران سطح بالا آینده را آموزش می دهد.

تحصیل دکترا در دانشگاه دکارت پاریس

سیاست تحقیقاتی دانشگاه دکارت پاریس مبتنی بر برنامه های دکترای سطح بالا است که در اطراف کالج مطالعات دکترا سازماندهی شده و بطور میانگین دو سال به طول می انجامد ، زبان انتخابی دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا می تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد.

خوابگاه های دانشگاه دکارت پاریس

دانشگاه دکارت پاریس بیش از ۶۵۰ اتاق خوابگاه در بیش از ۷۰ اقامتگاه ارائه می دهد ، انواع مختلفی از آپارتمان های مجهز و مبله از اتا قهای یک نفره تا آپارتمان های مشترک با شش اتاق برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

خوابگاه های دانشگاه دکارت پاریس

برای درخواست اقامت در یکی از محل های اقامت دانشجویی دانشگاه دکارت ، باید یک درخواست آنلاین (Dossier Social Étudiant) DSE را از ۱۵ ژانویه تا ۳۱ مه سال قبل از ثبت نام خود ارسال کنید.

شهریه رشته های مختلف دانشگاه دکارت پاریس

دانشجویان برای دریافت مدرک لیسانس در دانشگاه دکارت فرانسه یا سال اول پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، مامایی و پرستاری باید ۲۱۷ دلار ، در هر سال به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند ، برای دوره های کارشناسی ارشد دانشجویان باید ۲۹۵ دلار در هرسال به دانشگاه بپردازند برای دوره های دکترا نیز دانشجویان ملزم به پرداخت ۴۵۰ دلار در سال به دانشگاه هستند ، البته با توجه به دریافت بورسیه شهریه ها برای دانشجویان می تواند متفاوت باشد.

بورسیه های تحصیل در دانشگاه دکارت پاریس

برنامه بورس تحصیلی MIEM ، برنامه ای است که به دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در دانشگاه دکارت ارائه می شود ، برنامه MIEM ، توسط بودجه دانشگاه با هدف ترویج بین المللی سازی برنامه های کارشناسی ارشد و تسهیل ورود بهترین دانشجویان بین المللی به منظور ایجاد یک مجموعه برتر برای جذب دانشجویان دکترای آینده است.

همچنین هدف این برنامه ، آموزش دانشجویان حرفه ای با مهارت بالا در آینده است که در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور مبدا خود شرکت خواهند کرد.

این بورس تحصیلی به شرح زیر توزیع می شود:

  • دانشکده علوم : ۳۵ بورسیه تحصیلی با مبلغ ۸۰۰۰ یورو
  • دانشکده بهداشت : ۲۸ بورس تحصیلی با مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو
  • دانشکده علوم انسانی و اجتماعی : ۳۵ بورسیه تحصیلی با مبلغ ۸۰۰۰ یورو
  •  IPGP 7 بورس تحصیلی با مبلغ ۱۰۰۰۰ یورو

اساتید و دانش آموختگان برجسته دانشگاه دکارت پاریس

از اساتید برجسته این دانشگاه می توان ژرژ بالاندیه ، اروان دیانتیل ، آکسل کان ، میشل کازاچکین ، میشل مافسولی ، هرو مورین ، ژرژ ویگارلو را نام برد.

از دانش آموختگان برجسته این دانشگاه نیز می توان اولیویه برندیکورت (پزشک و مدیر عامل سابق Sanofi) ، ژاکلین دوتیل دلاروچر (رئیس سابق دانشگاه پانتئون-آساس) ، جون الستر (نظریه پرداز اجتماعی و سیاسی) ، فرانسوا فیون (نخست وزیر سابق فرانسه) ، نادی حکیم (جراح و نایب رئیس انجمن سلطنتی پزشکی) ، کوکی لیم (وزیر اسبق امور خارجه جمهوری خمر) ، راماتا لی-باکایوکو (وزیر زنان ، خانواده ها و فرزندان عاج) را نام برد.

موقعیت مکانی دانشگاه دکارت پاریس

دانشگاه دکارت پاریس در ۱۲ Rue de l’École de Médecine به پلاک ۷۵۰۰۶ در شهر پاریس ، قرار گرفته است ، محوطه اصلی این دانشگاه در مدرسه تاریخی Chirurgie در منطقه ۶ پاریس قرار دارد.

فاصله دانشگاه دکارت پاریس تا فرودگاه ۵۶ دقیقه یعنی ، ۳۸٫۷ کیلومتر است ، فاصله این دانشگاه نیز تا نزدیک ترین ایستگاه قطار ۱٫۹ کیلومتر است که ۹ دقیقه به طول می انجامد ، در آخر این دانشگاه دسترسی نزدیک و مناسبی نیز به تاکسی دارد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه دکارت فرانسه

  • داشتن مدرک دیپلم شناخته شده توسط سیستم آموزش عالی فرانسه
  • ارائه انگیزه نامه قوی برای هدف تحصیل در فرانسه
  • ارائه مدرک زبان فرانسوی با توجه به رشته انتخابی
  • ارائه نامه تمکن مالی مبنی بر تامین هزینه های زندگی خود در فرانسه

اما در ادامه باید متذکر شویم که صرفا یک دانشجو با ارائه مدارک فوق نمی تواند به پذیرش دانشگاه دکارت دسترسی پیدا کند ، بلکه روند درخواست پذیرش از این دانشگاه پروسه ای تخصصی است که باید آگاهانه عمل کنید.

همانگونه که در جریان سختی های مهاجرت تحصیلی دانشجویان کشورمان هستید ، دانشجویانی مانند دانشجویان ایرانی -که متعلق به کشورهای اروپایی نیستند- باید پرونده درخواست خود را تکمیل و تقاضای خود را به ابتکارات فرهنگی و پارلمان تعاونی سفارت فرانسه ارسال کنند و این درخواست باید در یک بازه زمانی معین و پیش از شروع سال تحصیلی فرانسه به ثبت برسد.

بنابراین ، در این تردیدی وجود ندارد که چنانچه انجام این کارها با مشاوره و راهنمایی یک وکیل مهاجرتی مجرب همراه باشد ، قطعا با موفقیت بیشتر همراه خواهد بود.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه دکارت فرانسه

دراین مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تلاش کردیم نکات مفید و کاربردی دانشگاه دکارت فرانسه را با شما مطرح کنیم ، اگر به تحصیل در فرانسه علاقه مندید ، رشته مورد نظرتان را در بخش دیدگاه در پایین همین صفحه بنویسید تا بهترین و ارزان ترین دانشگاه های فرانسه را به شما معرفی کنیم.

هزینه های تحصیل در دانشگاه دکارت فرانسه چقدر است؟

دانشجویان برای دریافت مدرک لیسانس در این دانشگاه یا سال اول پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، مامایی و پرستاری باید 217 دلار ، در هر سال به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت کنند ، برای دوره های کارشناسی ارشد دانشجویان باید 295 دلار در هرسال به دانشگاه بپردازند برای دوره های دکترا نیز دانشجویان ملزم به پرداخت 450 دلار در سال به دانشگاه هستند.

زبان تحصیل در مقطع دکترا دانشگاه دکارت فرانسه چیست؟

زبان انتخابی دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا می تواند انگلیسی یا فرانسوی باشد.

برای تحصیل در دانشگاه دکارت فرانسه ، چه مدارک زبانی را باید ارائه داد؟

دانشجویان باید مدرک زبان DELF ، TEF ، TCF و DALF را در سطح نمره B1 دارا باشد.

آیا هنگام تحصیل در دانشگاه دکارت فرانسه ، خوابگاه ارائه می شود؟

دانشگاه دکارت پاریس بیش از 650 اتاق خوابگاه در بیش از 70 اقامتگاه ارائه می دهد ، انواع مختلفی از آپارتمان های مجهز و مبله از اتا قهای یک نفره تا آپارتمان های مشترک با شش اتاق برای دانشجویان بین المللی در دسترس است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه دکارت فرانسه چیست؟

داشتن مدرک دیپلم شناخته شده توسط سیستم آموزش عالی فرانسه ارائه انگیزه نامه قوی برای هدف تحصیل در فرانسه ارائه مدرک زبان فرانسوی با توجه به رشته انتخابی ارائه نامه تمکن مالی مبنی بر تامین هزینه های زندگی خود در فرانسه

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، با تخصص تجربه ای که در امور اعزام دانشجویان دارند ، می توانند راهنمایان ایده آل شما برای اقدام مهاجرت تحصیل به دانشگاه دکارت فرانسه باشند ، بنابراین تعلل نداشته باشید و در سریع ترین زمان ممکن با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل نمایید همچنین می توانید در دانشگاه های دیگر فرانسه مانند دانشگاه پیر ماری کوری درس بخوانید هزینه های بسیار پایین این دانشگاه را در مقاله تحصیل در دانشگاه پیر ماری کوری فرانسه بخوانید و شگفت زده شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه