گرجستان

تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان

تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان

اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید این مقاله را که در زمینه مهاجرت تحصیلی به گرجستان تهیه شده ، از دست ندهید . متقاضیان تحصیل در رشته علوم سیاسی می توانند در سراسر جهان به تحصیل بپردازند . وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی این بار در رابطه با تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان اطلاعاتی را به متقاضیان تحصیل در خارج برنامه ریزی دارند ، ارائه می دهد .

تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان در دانشگاه تفلیس

دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی در دانشگاه ایالتی تفلیس در سال 2005 تاسیس شد . دانشکده دارای 6 واحد دانشگاهی در بخش های علوم سیاسی ، روزنامه نگاری و ارتباطات جمعی ، روابط بین الملل ، جامعه شناسی و کار اجتماعی، جغرافیای انسانی و رشته های بین رشته ای است . در مجموع ، این گروه ها 7 رشته کارشناسی ، 16 رشته کارشناسی ارشد و 13 برنامه دکترا را به بیش از 2200 دانشجو ارائه می دهند . اکثر دانشجویان این دانشگاه ، بورس تحصیلی دارند .

گروه علوم سیاسی در سال 1992 در دانشگاه ایالتی تفلیس تاسیس شد . پس از معرفی سیستم آکادمیک دو مرحله ای ، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در علوم سیاسی در سال 1999 معرفی شد . در سال 2005 ، بخش علوم سیاسی به یکی از واحد های دانشکده اجتماعی و علوم سیاسی تبدیل شد .

تمرکز گروه برنامه های BA ، MA و PhD علوم سیاسی در زمینه های مختلف علوم سیاسی شامل نظریه های سیاسی ، سیاست های مقایسه ای و سیستم های حزبی ، مطالعات منطقه ای با تمرکز بر اروپای مرکزی و شرقی و قفقاز جنوبی ، آموزش شهروندی و فعالیت های مدنی ، ژئوپولیتیک و خشونت سیاسی است .

فارغ التحصیلان این دانشگاه یکی از موفق ترین رهبران کشور گرجستان و مناطق مختلف جهان در دانشگاه ها ، مراکز تحقیقاتی ، خدمات عمومی ، سازمان های بین المللی و داخلی و بخش خصوصی هستند .

الزامات مورد نیاز برای تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان

به طور کلی، موسسات آموزشی ارائه دهنده تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان ، دارای یک سیستم درخواست آسان هستند که به داوطلبان اجازه می دهد که برای فرم درخواست آنلاین ثبت نام کنند . در اکثر دانشگاه ها ، دانشجویان خارجی بر اساس مصاحبه پذیرفته می شوند و تنها چند دانشگاه برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی ، به IELTS نیاز دارند . معمولا ، تنها گواهی سطح درک شما از زبان انگلیسی قابل قبول کافی است و روند تحصیل و اعزام دانشجو به گرجستان نیز بر اساس مدارک زیر پیگیری می شود .

دانشگاه ها این اسناد را برای ثبت نام درخواست می کنند :

 • فرم درخواست آنلاین
 • توافق یادگیری ( فرم ثبت نام ) – لیستی است که شامل دوره های انتخاب شده است
 • فتوکپی صفحات شناسایی گذرنامه شما
 • یک عکس پاسپورتی
 • کپی مدارک تحصیلی

زبان آموزش در گرجستان

زبان رسمی گرجستان یک زبان کارتولوژی است که در اکثر دانشگاه های گرجستان یا نهادهای عالی به عنوان یک زبان اصلی آموزش استفاده می شود . برخی از دانشگاه هایی که دوره های انگلیسی و روسی را ارائه می دهند ، مخصوص دانشجویان بین المللی طراحی شده اند .

زبان آموزش در گرجستان

در اکثر نهادها ، دانشجویان می توانند در دوره های آمادگی برای تحصیل در زبان گرجی به دنبال دوره های سال اول تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان ، شرکت کنند .

درباره کشور گرجستان

گرجستان واقع در منطقه قفقاز ، در تقاطع اروپا و آسیا قرار دارد . این کشور حدود 27000 مایل مربع را اشغال کرده و جمعیت آن حدود 5 میلیون نفر است . گرجستان توسط دریای سیاه در غرب ، کشور های ارمنستان و ترکیه در جنوب و آذربایجان در شرق احاطه شده است .

در طول قرن 12 و 13 ، پادشاهی گرجستان به اوج خود رسید و کشور نفوذ فرهنگی و سیاسی خود را گسترش داد . در طول تاریخ ، گرجستان هدف رقابت بین ایران ، ترکیه و روسیه بود و در نهایت توسط روسیه در قرن نوزدهم اشغال شد . پس از استقلال خود را در سال 1991 بدست آورد ، اما بعد از آن روسیه و ایالات متحده نفوذ خود را در منطقه تحت تاثیر قرار دادند .

زبان رسمی این کشور گرجستانی است ، و زبان روسی نیز در اکثر مناطق کشور درک و صحبت می شود . تفلیس ، پایتخت آن ، مهمترین مرکز سیاسی و فرهنگی کشور است و در تقاطع باستانی یکی از بزرگترین مسیرهای بین اروپا و آسیا قرار دارد . گرجستان یک کشور ریاست جمهوری است ، رئیس جمهور در حال حاضر رئیس شورای اجرایی است .

سرزمین گرجستان عمدتا کوهستانی است و بیش از یک سوم آن با جنگل و یا درخت پوشیده شده است . چشم انداز آن متنوع است ، اعم از سواحل دریای سیاه تا قله های پوشیده از یخ و برف قفقاز . این قلمرو غنی از منابع طبیعی است ، همچنین ذخایر زیادی از منگنز ، نقره ، سرب ، باریت ، زغال سنگ و ذخایر نفتی نیز در آن کشف شده است .

زندگی در گرجستان

 • هزینه تحصیل در یک دانشگاه گرجستان تقریبا 1000 یورو در هر ترم است .
 • نیازی نیست که دانشجویان بین المللی پیش پرداخت هزینه تحصیل و اقامت برای یک سال بپردازند و تنها می توانند هزینه 4 ماه را پرداخت کنند .
 • هیچ روش خاصی برای پذیرش در دانشگاه های گرجستان وجود ندارد .
 • متوسط ​​قیمت مسکن خصوصی در هر ماه حدود 150 – 500 یورو است .
 • متوسط ​​هزینه خدمات برای دانشجویان 55 یورو را در هر ماه است .
 • تاکسی ها در گرجستان راحت ترین روش سفر هستند ، زیرا آنها بسیار ارزان هستند و در محدوده 1 تا 3 یورو هزینه دارند .
 • متوسط هزینه های زندگی دانشجویان 300 – 450 یورو در ماه است .

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به گرجستان

در نهایت اگر تصمیم به تحصیل در گرجستان را دارید ، می توانید از خدمات موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی در رابطه با تحصیل و اعزام دانشجو به گرجستان به صورت تضمینی بهره ببرید . هدف این است که خدمات کارآمد و با کیفیت را به مشتریان خود از طریق کارمندان با انگیزه و شناخته شده ارائه دهیم .

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به گرجستان

آیا رویای تحصیل در گرجستان را در سر دارید ؟ خب ، اگر چنین است موسسه حقوقی مهر آفرین رجبی آماده ارائه مشاوره به تمام متقاضیانی است که می خواهند در هر بخش از جهان تحصیل کنند . ما به شما کمک می کنیم تا بهترین دانشگاه هایی را که شما از آن آگاه نیستید ، پیدا کنید .

ما اینجا هستیم تا کمک هایمان را ارائه کنیم و رویای شما را برای تحصیل در خارج از کشور در گرجستان به واقعیت تبدیل کنیم و به شما در مورد ویزا و مسائل مربوط به گذرنامه کمک کنیم . ما می دانیم که تحصیل و اعزام دانشجو به گرجستان رویای بسیاری از دانشجویان است . زیرا به آنها فرصتی برای یادگیری و آشنایی با فرهنگ جدید می دهد .

برای اطمینان از عملکرد مطلوب و کارآیی کارکنان ، آموزش مداوم ساختاری به عنوان یک سیاست جدید آژانس در نظر گرفته شده است و برنامه هایی برای معرفی یک سیستم مدیریت مبتنی بر عملکرد برای ارزیابی مستمر و توسعه پرسنل ارائه شده است .

تیم با تجربه موسسه مهر آفرین رجبی از کارشناسان مهاجرت و عوامل مهاجرت در شهر های شیراز و تهران بر نیازهای مشتریان تمرکز کرده و راهکارهای متناسب با نیازهای هر فرد را ارائه می دهند . برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان با ما در تماس باشید تا چارچوب روش های قانونی مهاجرت را درک کنید .

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.