تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان

تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان
مشاور مهاجرتی

تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان یکی از گزینه های انتخابی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور است.

علوم سیاسی بر نظریه و عمل حکومت و سیاست در سطوح محلی ، ایالتی ، ملی و بین المللی تمرکز دارد  ، تحصیل در این رشته  مستلزم درک ایده‌ های سیاسی ، ایدئولوژی‌ ها ، نهاد ها ،   سیاست ها، فرآیند ها و رفتار و همچنین گروه ‌ها ، طبقات ، دولت، دیپلماسی ، قانون ، استراتژی و جنگ است ، برای آشنایی با شرایط تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان با شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در گرجستان با شرایط کلی تحصیل و اخذ پذیرش و بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های این کشور آشنا شوید.

آگاهی به علوم سیاسی برای شهروندی و اقدامات سیاسی و همچنین برای مشاغل آینده در دولت ، قانون ، تجارت ، رسانه یا خدمات عمومی ارزشمند است.

اولین دوره تحصیل در رشته علوم سیاسی در دانشگاه های گرجستان مقطع کارشناسی 4 ساله است ، این برنامه دانش آموزان را با درک ماهیت سیاست و روابط بین الملل آشنا می کند و آنها را با مهارت های لازم برای عملیات در محیط چند فرهنگی مجهز می کند.

فهرست مطالب

دانشجویان فارغ التحصیل  از این مقطع درک خوبی از فرآیندهای جاری سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی جهان به دست می آورند و بینش هایی را در مورد بحث های علمی موجود در علوم سیاسی و روابط بین الملل کسب می کنند ، پس از این مرحله می توانند در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله و پس از آن در  مقطع دکتری 3 تا 5 ساله تحصیل کنند.

مدارک پذیرش رشته علوم سیاسی در گرجستان

برای پذیرش و تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان  به اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم نیاز است ، البته بیشتر علاقمندان تحصیل در این رشته فارغ التحصیل رشته علوم انسانی می باشند ، علاوه بر این فرد بایستی در آزمون ورودی شرکت کرده و مدارک پذیرش رشته علوم سیاسی در گرجستان را ارائه دهند: 

مدارک مورد نیاز برای پذیرش علوم سیاسی مدارک مورد نیاز برای پذیرش علوم سیاسی
دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی در رشته های علوم (برای تحصیل در مقطع کارشناسی ) مدرک کارشناسی ( برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد )
ریز نمرات دبیرستان گواهی تسلط به زبان انگلیسی در سطح b2 ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی )
گواهی تسلط به زبان گرجی ( در صورت تمایل به تحصیل به زبان گرجی ) گواهی تمکن مالی برای تامین هزینه تحصیل و زندگی
گواهی عدم پیشیینه پاسپورت معتبر
عکس پاسپورتی کپی شناسنامه

مدارک پذیرش رشته علوم سیاسی در گرجستان

برای پذیرش و تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان  به اتمام دوره دبیرستان در رشته های علوم نیاز است ، البته بیشتر علاقمندان تحصیل در این رشته فارغ التحصیل رشته علوم انسانی می باشند ، علاوه بر این فرد بایستی در آزمون ورودی شرکت کرده و مدارک پذیرش رشته علوم سیاسی در گرجستان را ارائه دهند: 

political science universities /Georgia

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی گرجستان

گرجستان یکی از کشور های جذاب برای مهاجرت است که علاوه بر جاذبه های توریستی و گردشگری با وجود دانشگاه های معتبر مکانی مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی به شمار می آید ، در ادامه با تعدادی از بهترین دانشگاه های علوم سیاسی گرجستان آشنا می شویم ، پیش تر نیز در مقاله بهترین دانشگاه های گرجستان به معرفی معتبرترین دانشگاه های این کشور در رشته های مختلف پرداخته ایم که توصیه می کنیم حتما مقاله را بخوانید.

بهترین دانشگاه های علوم سیاسی گرجستان گرجستان یکی از کشور های جذاب برای مهاجرت است که علاوه بر جاذبه های توریستی و گردشگری با وجود دانشگاه های معتبر مکانی مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی به شمار می آید ، در ادامه با تعدادی از بهترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل در رشته علوم سیاسی آشنا می شویم.

علوم سیاسی در دانشگاه گرجستان

دانشگاه گرجستان یک دانشگاه خصوصی است که در سال 2004 در تفلیس در کشور گرجستان تاسیس شد ، دانشگاه گرجستان ، تفلیس یکی از دانشگاه های با رتبه بالا در گرجستان است ، ماموریت دانشگاه گرجستان گسترش تابلوهای دانش و آموزش دانشجویان به گونه ای است که با موفقیت در شغل و یا دستاوردهای علمی که مبتنی بر صداقت ، کرامت ، سخت کوشی است.

دانشگاه گرجستان دارای دانشکده های هنر و علوم انسانی ، حقوق ، علوم اجتماعی ، دانشکده انفورماتیک ، مهندسی و ریاضیات ، علوم بهداشت و سلامت عمومی و بازرگانی ، اقتصاد و مدیریت می باشد.

رشته علوم سیاسی یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه گرجستان است که در مقاطع تحصیلی مختلف ارائه می شود ، بنابراین برای تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان بهترین انتخاب است.

رشته علوم سیاسی دانشگاه ایالتی ایلیا

دانشگاه ایالتی ایلیا در سال 2006 در نتیجه ادغام شش مؤسسه دانشگاهی مختلف با تاریخچه طولانی و متنوع تأسیس شد ، در حال حاضر ISU یکی از موسسات تحقیقاتی و آموزشی پیشرو در گرجستان است ؛ 4 دانشکده دانشگاه ایالتی ایلیا آموزش های متمایزی را در جهت های مربوطه ارائه می دهند و همراه با 30 موسسه تحقیقاتی ، مراکز و ایستگاه های بزرگ و کوچک – فرصت های تحقیقاتی عمیقی را در علوم اجتماعی ، علوم انسانی ، تجارت ، حقوق ، علوم زیستی ، علوم زمین، ایجاد می کنند.

رشته علوم سیاسی یکی از رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده هنر و علوم دانشگاه ایالتی ایلیا است ، ملاک پذیرش در این رشته مصاحبه است ؛ هدف از این برنامه تولید متخصصان بسیار ماهر است که قادر به ارائه مطالعه عمیق دوره قرون وسطی و تاریخ قرون وسطی گرجستان ، بیزانس و اروپای غربی ، فلسفه ، الهیات ، تاریخ ادبیات ، زبان و هنر و همچنین درک و مطالعه میراث فرهنگی قرون وسطی  در زمینه بین المللی ، منطقه ای و فرهنگی هستند.

علوم سیاسی در دانشگاه نیو ویژن

دانشگاه نیو ویژن که در سال 2013 تأسیس شد ، یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در محیط شهری کلان شهر تفلیس واقع شده است ، این دانشگاه در زمینه های پزشکی ، علوم و فناوری فعالیت دارد.

این دانشگاه آرزوی ایجاد یک محیط باز ، نوآورانه و مشارکتی را برای اطمینان از مشارکت دانشجویان و خدمت به جامعه در مقیاس ملی و بین المللی دارد ؛ با حمایت از دسترسی برابر ، از آموزش های متنوع دانش آموز محور و فرصت های یادگیری مادام العمر پیروی می کند.

رشته علوم سیاسی یکی از رشته های ارائه شده در این دانشگاه است که در مقطع کارشناسی در دسترس علاقمندان قرار می گیرد ، تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان در این دانشگاه ارزشمند است و گزینه هایی برای فارغ التحصیلی با مدارک اصلی و اضافی ارائه می دهد ، دانشجویان می‌توانند پروفایل ‌های خود را مستقلاً انتخاب کنند و موضوعاتی را از مسیر های مهارت ‌های عمومی ، زبان‌ های خارجی ، علوم سیاسی ، روابط بین‌الملل ، مدیریت بازرگانی و/یا حقوق بین‌الملل انتخاب کنند.

هزینه تحصیل علوم سیاسی در گرجستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های گرجستان بر اساس رشته و مقطع تحصیلی و همچنین دانشگاه محل تحصیل متفاوت است ، مثلا هزینه تحصیل علوم سیاسی در گرجستان در مقطع کارشناسی در دانشگاه گرجستان 1200 دلار است و هزینه تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان در مقطع کارشناسی  ارشد در دانشگاه ایالتی ایلیا 3000 دلار  در سال است.

زبان تحصیل علوم سیاسی در گرجستان

زبان رسمی در کشور گرجستان زبان گرجی است و دروس در مراکز آموزشی این کشور به همین زبان ارائه می شود ، البته دانشگاه های گرجستان برای جذب دانشجویان بین المللی و سهولت تحصیل دانشجویان در این دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم کرده اند ، برای تحصیل به زبان گرجی تسلط به این زبان در سطح b2 و برای تحصیل به زبان انگلیسی تسلط به زبان انگلیسی نیاز است ولی ارائه مدرک تافل و یا آیلتس الزامی نیست ، تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان هم از این قواعد ستثنا نیست.

شاید بخواهید در گرجستان به زبان بومی این کشور تحصیل کنید ما در مقاله دوره های زبان در گرجستان به طور مفصل دوره های زبان را به شما معرفی کرده ایم ؛ این دوره ها به آموزش زبان گرجی یا زبان انگلیسی بسته به نیاز شما در گرجستان ارائه می شود ، برترین کالج های زبان هم معرفی شده اند ؛ مطالعه مقاله را از دست ندهید.

چارت درسی علوم سیاسی در گرجستان

همان گونه که بیان شد مدت زمان تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان در مقطع کارشناسی در دانشگاه های گرجستان 4 سال است ، دانشجویان برای فارغ التحصیلی از این مقطع بایستی 240 واحد درسی را در طول 8 ترم بگذرانند ، چارت درسی علوم سیاسی در گرجستان بصورت زیر است : 

مطالعه  در دانشگاه به سخنرانی (درس) هایی تقسیم می شود ؛  این سخنرانی شامل چندین بخش ( بخش تئوری ، عملی – سمینار ، آزمایشگاه ) است که طول 60 دقیقه ارائه می شود ،  در دانشگاه گروه ها (کلاس ها) از 25 یا 50 دانشجو تشکیل می شود ،  حداقل تعداد دانشجو در هر گروه 10 نفر می باشد.

هسته دانشگاه: پایه های تجارت و اقتصاد ، معرفی تاریخ دنیا1 ، معرفی تاریخ دنیا 2 ، نوشتن آکادمیک

هسته مدرسه : استدلال تحلیلی و کمی ، زبان انگلیسی

چارت درسی علوم سیاسی در گرجستان

دروس تخصصی : سیاست ها و نهادهای اتحادیه اروپا ، ژئوپلیتیک ، دولت و سیاست گرجستان ، درآمدی بر سیاست ، درآمدی بر روابط بین الملل ، ناسیونالیسم و ​​تضاد قومی ، سیاست های جهانی ، جامعه شناسی سیاسی ، ایدئولوژی های سیاسی ، روش تحقیق کیفی در سیاست ، مسائل و چالش‌های گسترش و ادغام اتحادیه اروپا : به عنوان مثال کشورهای ویسگراد ، سیاست تطبیقی ​​قفقاز جنوبی ، درآمدی بر سیاست تطبیقی ، دموکراسی ،  انتخابات و نظام های انتخاباتی ، مذهب و سیاست ، پایان نامه کارشناسی

تحصیل دکترا علوم سیاسی در گرجستان

فردی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دارای مدرک تحصیلی معادل باشد حق تحصیل در مقطع دکترا را دارد ، حق تحصیل دکترا علوم سیاسی در گرجستان به فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی اعطا می شود ، پذیرش در مقطع دکتری در ترم های پاییز و/یا بهار اعلام می شود.

 یک داوطلب تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان در مقطع دکترا باید حداقل سطح B2 انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی را داشته باشد ،  اگر دانشجوی دکتری زبان انگلیسی / آلمانی / فرانسوی را به عنوان مبنای تجربی برای تحقیق خود انتخاب کند، دانش این زبان خارجی در سطح C1 الزامی است.

 داوطلب دکتری که می خواهد در برنامه زبان گرجی تحصیل کند و زبان مادری او گرجی نیست ، باید مدرک سطح B2 تسلط به زبان گرجی را ارائه دهد ،  اگر مبنای تجربی مطالعه گرجی باشد – گواهی مهارت زبان گرجی سطح C1 (در صورت وجود) یا آزمون زبان گرجی الزامی است ؛ یک داوطلب دکتری در صورتی از آزمون زبان گرجی معاف می شود که جزء / مؤلفه های جداگانه برنامه تحصیلی دکتری به یکی از زبان هایی که پیش نیاز ثبت نام در دوره دکتری است مسلط باشد ، در این صورت باید حداقل دو ترم قبل از دفاع از پایان نامه سطح b2 زبان گرجی ارائه شود.

    برای پذیرش در این مقطع تحصیلی در دانشگاه های گرجستان بایستی  موضوع پایان نامه خود را انتخاب کرده و پرپوزال خود را به استاد های عضو هیت علمی در رشته علوم سیاسی و یا رشتهمرتبط با موضوع پایان نامه ارسال کند ، پس از پذیرش توسط استاد راهنم فرد می تواند برای پذیرش در دانشگاه مورد نظر اقدام کند ، مدت زمان تحصیل در این مقطع بین 3 تا 5 سال هست.

در همین راستا و برای دریافت اطلاعات کامل و تحلیل کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی مقاله تحصیل دکترا در گرجستان را بخوانید تا بدانید درآمد دانشجویان دکترا در این کشور چقدر است و به همراهان دانشجوی دکترا چگونه ویزا داده می شود و چه امکاناتی را خواهند داشت!

مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در گرجستان

تحصیل در دانشگاه های گرجستان همانند تحصیل در سایر نقاط جهان با چالش هایی همراه است که برخی از آن ها می تواند طعم شیرین مهاجرت را به کام دانشجویان تلخ کند ، با افزایش آگاهی از مشکلات پیش رو می توان با تصمیم گیری درست چالش های پیش رو را به حداقل رساند ، البته لازم به ذکر است که مزایای تحصیل  علوم سیاسی در این کشور بر معایب آن برتری دارد.

در ادامه با مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در گرجستان آشنا می شوید: 

مزایا و معایب تحصیل علوم سیاسی در گرجستان

مزایای تحصیل علوم سیاسی در گرجستان

  • هزینه تحصیل علوم سیاسی در دانشگاه های گرجستان مقرون به صرفه است.
  • امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
  • برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور به آیلتس و تافل نیاز نیست.
  • دانشگاه های ارائه دهنده رشته علوم سیاسی در بین برترین دانشگاه های گرجستان قرار دارند.
  • بازار کار مناسب برای فارغ التحصیلان رشته علوم سیاسی در داخل و خارج از گرجستان وجود دارد.

معایب تحصیل علوم سیاسی در گرجستان

  • اغلب دانشگاه های ارائه دهنده رشته علوم سیاسی در گرجستان دانشگاه غیرانتفاعی هستند.
  • هزینه تحصیل در دانشگاه های غیر انتفاعی گرجستان بالاست.
  • دروس در مقطع کارشناسی اغلب به زبان گرجی ارائه می شود.
  • فراگیری زبان گرجی دشوار است.

شفاف بودن و صحت اطلاعات ، از اهداف والای ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی است ، مهاجرت از موضوعاتی است که بسیاری از افراد ادعای داشتن اطلاعات بسیار در خصوص آن را دارند اما مهاجرت مقوله ای پیچیده و تخصصی است که نیاز به داشتن آگاهی ، تجربه و علم دارد.

در نظر گرفتن شرایط ، امکانات و اهداف هر فرد در مقوله مهاجرت بسیار مهم است چراکه  اقداماتی متفاوت برای هر فرد باید انجام شود که تنها و تنها در تخصص افرادی با آگاهی و تجربه عملی مهاجرت  است که به دور از ادعا و تبلیغات بتوانند از روش های قانونی و امن با در اختیار داشتن مجوز های لازم افراد را به اهداف مهاجرتی شان برسانند، با ما در ارتباط باشید تا با بررسی اولیه شرایط تان بهترین ، امن ترین و ارزان ترین شیوه های مهاجرت را به شما نشان دهیم.

بازار کار گرجستان پس از تحصیل رشته علوم سیاسی

رشته علوم سیاسی دانش و مهارت های ارزشمند مورد نیاز در بسیاری از مشاغل را فراهم می کند ، رهبران و متخصصان در سازمان های تجاری ، غیر انتفاعی و دولتی اغلب با سازمان ها و نهاد های سیاسی و دولتی به عنوان بخش عمده ای از مسئولیت های خود کار می کنند ، بسیاری از این سازمان ها درگیر فعالیت های بین المللی هستند و یا حتی تمرکز بین المللی دارند.

اگر می خواهید بدانید بازار کار گرجستان پس از تحصیل رشته علوم سیاسی چگونه است باید بگوییم که متوسط دستمزد یک فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان 119224 لاری در سال و 57 لاری در ساعت است.

سوالات پر تکرار تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان

متوسط دستمزد یک فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان 119224 لاری در سال و 57 لاری در ساعت است.

• هزینه تحصیل علوم سیاسی در دانشگاه های گرجستان مقرون به صرفه است.
• امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد.
• برای تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور به آیلتس و تافل نیاز نیست.
• دانشگاه های ارائه دهنده رشته علوم سیاسی در بین برترین دانشگاه های گرجستان قرار دارند.

یک داوطلب دکترا باید حداقل سطح B2 انگلیسی، آلمانی یا فرانسوی را داشته باشد ، اگر دانشجوی دکتری زبان انگلیسی / آلمانی / فرانسوی را به عنوان مبنای تجربی برای تحقیق خود انتخاب کند، دانش این زبان خارجی در سطح C1 الزامی است.

زبان رسمی در کشور گرجستان زبان گرجی است و دروس در مراکز آموزشی این کشور به همین زبان ارائه می شود ، البته دانشگاه های گرجستان برای جذب دانشجویان بین المللی و سهولت تحصیل دانشجویان در این دانشگاه ها امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم کرده اند.

هزینه تحصیل در رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه گرجستان 1200 دلار است و هزینه تحصیل در رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی  ارشد در دانشگاه ایالتی ایلیا 3000 دلار  در سال است.

در این مقاله یکی از رشته های جذاب در کشوری زیبا یعنی تحصیل رشته علوم سیاسی در گرجستان توسط مشاوران موسسه رجبی بررسی شد ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به گرجستان را بخوانید و با تمام شیوه های مهاجرت به جز تحصیل مانند کار ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و ازدواج هم آشنا شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *