تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان رویای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان است ، سیستم آموزشی این کشور که خود الگویی برای بسیاری از کشورهای جهان است علاقه مندان به تحصیل را در هر مقطع با شرایط و پیش نیازهای مشخصی پذیرش می نماید.

Search
Generic filters

از جمله دلایل اصلی قوی بودن آموزش عالی در آلمان متمرکز نبودن مراکز تحصیلی و دانشگاه ها در یک شهر این کشور است ، به طوری که دانشگاه ها و مراکز آموزشی در شهرهای مختلف آلمان پراکنده هستند و شما عزیزان باید با توجه به رشته و البته مقطع تحصیلی تان بهترین شهر این کشور را انتخاب نمایید.

به عنوان مثال شهر برلین و مونیخ دربرگیرنده بهترین دانشگاه های فنی و پزشکی هستند و البته فراموش نکنید که برای تحصیل در آلمان قوانین خاصی در مورد نحوه پذیرش ، اخذ ویزا و سایر مراحل از سوی دولت و دانشگاه های این کشور تعیین شده است که تمامی افراد ملزم به رعایت این قوانین هستند.

تنوع رشته در دانشگاه های آلمان را می توان در میان مقصدهای دانشجویی جهان کم نظیر دانست و شما دانشجویان و افراد علاقه مند به دانشگاه های آلمان جهت اطلاع از جزئیات تحصیل در این کشور و یا هرگونه سوال در این زمینه می توانید از طریق مشاوره های رایگان تلفنی با مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در ارتباط باشید.

چنانچه نگاهی به روند آموزش و تحصیل در آلمان داشته باشید ، در خواهید یافت که این کشور با بیش از 400 مرکز آموزش عالی و ارائه خدمات منحصر به فرد و فرصت تحصیل به زبان انگلیسی توانسته پذیرای بیش از 2 میلیون دانشجو از کشورهای مختلف جهان باشد و آنها را به نیروی کار ماهر و مفید مبدل سازد.

اگر به دنبال اخذ اقامت این کشور از طریق تحصیل هستید، پیشنهاد می کنیم حتماً مقاله مهاجرت به آلمان را مطالعه نمایید تا با روش های قانونی مهاجرت به این کشور آشنا شوید و راه های جایگزین تحصیل را با یکدیگر مقایسه کنید.

فهرست مطالب
تحصیل در آلمان

توصیه می کنیم در ابتدا محتوای ویدئویی مقابل از مدیریت محترم هلدینگ جناب آقای حسن رجبی را ببینید تا اطلاعاتی کلی از تحصیل در آلمان بدست بیارید، در این فیلم توضیحات بسیار خوبی از کل محتوای این مقاله ارائه شده است تا با صرف وقت کمتری به آنچه می خواهید دست یابید. همچنین می توانید پادکست زیر را دانلود و در زمان دیگری به آن گوش کنید.

پادکست تحصیل در آلمان

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای ارزیابی رایگان و اولیه شرایط، شماره خود را درج نمایید

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل در آلمان را از کجا آغاز کنیم؟​

برای اینکه قدم در راه رسیدن به پذیرش در یکی از مراکز علمی آلمان بگذارید ، ابتدا باید دانشگاه ، رشته و مقطع تحصیلی را انتخاب کرده و سپس واجد شرایط بودن جهت ورود به دانشگاه انتخابی تان را در وب سایت رسمی آن دانشگاه به دقت بررسی کنید ، تسلط و آشنایی به زبان آلمانی از جمله مواردی است که صرف نظر از مقطع و یا شهر و دانشگاه انتخابی تان باید به آن توجه ویژه داشته باشید و برایتان در اولویت قرار گیرد.

تاکنون سازمان واحدی در کشور آلمان برای رسیدگی به امور تمامی دانشگاه ها ایجاد نشده است، به همین دلیل درخواست ها برای هر دانشگاه و مرکز آموزش عالی به صورت جداگانه ای ارسال می شوند ، اگرچه برخی از دانشگاه ها در حال حاضر پذیرش های خود را به مرکز سرویس درخواست پذیرش دانشجویان بین المللی به نام uni-assist سپرده اند.

علاوه بر این هر دانشگاه برای خود شرایط متفاوتی را لحاظ نموده و ممکن است برای یک رشته در دانشگاه های مختلف نیازمندی های متفاوتی از دانشجو درخواست شود، بنابراین دقیق ترین منبع سایت رسمی هر دانشگاه است.

تحصیل در آلمان را از کجا آغاز کنیم؟
ورود به سیستم آموزش عالی کشور آلمان

Germany

اهمیت رزومه تحصیلی در پذیرش از آلمان

رزومه شامل موارد متعددی است که در آن نقش و اهمیت معدل برای پذیرش تا حدی موثر است و علاوه بر ارائه معدل خوب ، متقاضیان باید تلاش کنند تا پایان نامه و توصیه نامه خوبی را نیز از خود ارائه دهند. خوب است بدانید که دانشگاه های آلمان در هنگام بررسی درخواست، مجموع پرونده و سابقه تحصیلی داوطلب را مورد بررسی قرار می دهند و صرفا معدل ملاک رد یا پذیرش نخواهد بود.

پس چنانچه معدل شما برای ورود به هر مقطع در سطح ایده آل نیست تلاش کنید تا سایر موارد مورد نظر دانشگاه را ارتقا بخشید، گاهی با داشتن معدل پایین اما پرونده خوب مانند ارائه مقالات بین المللی ، شرکت در کنفرانس های متعدد و تسلط بالا به زبان آلمانی می توان در بهترین دانشگاه های آلمان به پذیرش رسید.

دریافت پذیرش از دانشگاه های خصوصی کشور آلمان راحت تر است چرا که این دانشگاه ها به دلیل دریافت شهریه بالاتر از سایر دانشگاه ها در پذیرش دانشجویان شرایط آسان تری داشته و داوطلبان با معدل های کمتر نیز می توانند به قبولی برسند.

در ادامه برخی از مقالات مورد نیاز متقاضیان تحصیل در آلمان ارائه شده است، پیشنهاد می شود حتماً مطالعه نمایید

ثبت نام در کالج های آلمان

همانطور که پیش تر اشاره شد برای ورود به مقطع لیسانس باید مدرک دیپلم را معادل سازی نموده و دوره کالج را پشت سر بگذارید تا ضمن افزایش سطح زبان آلمانی ، دروس پایه مربوط به رشته انتخابی را نیز به خوبی فرا بگیرید.

برای ورود به این دوره ها شما باید حداقل سطح B1 زبان آلمانی را داشته باشید و در آزمون ورودی کالج ها که شامل زبان آلمانی و دروس تخصصی هست شرکت کنید که متناسب با سطح علمی تان دوره زمانی کالج مشخص می شود که برای اکثر متقاضیان 9 ماه تحصیلی است.

البته آزمون کالج در هر دو نیمسال آموزشی برگزار می شود و اگر دانشجویی دارای سطح مناسبی از زبان و دروس دیگر باشد و این توانایی در آزمون تعیین سطح قبل از کالج مشخص شود دوره کالج به اندازه شش ماه کوتاه تر خواهد شد.

در نظر داشته باشید که ورود به کالج های آلمان محدودیت سنی خاصی ندارد ، اما فاصله تحصیلی شما از مقطع قبلی تان نباید زیاد باشد.

در پایان کالج ، از متقاضیان آزمون گرفته می شود و در صورت موفقیت ، مدرکی مبنی بر قبولی در گذراندن دوره کالج به متقاضی اعطا می شود که در تمامی دانشگاه های آلمان مورد تائید بوده و می توان با آن وارد دانشگاه شد و در صورتی که متقاضی نتواند در آزمون کالج موفق شود ، این امکان وجود دارد تا یک بار دیگر در آزمون ترم بعدی همان کالج شرکت کرده و شانس خود را بیازماید.

ثبت نام در کالج های آلمان

انواع کالج های پیش از دانشگاه در آلمان

افرادی که قصد تحصیل در آلمان از مقطع کارشناسی و یا رشته های پزشکی را دارند ، برای رسیدن به سطح دیپلم Abitur آلمان باید یک سال دوره کالج را بگذارانند؛ نام کالج هایی که طبق رشته انتخابی تان باید در آن ثبت نام کنید بدین صورت است:

اگر تمایل به مطالعه رشته های فنی مهندسی دارید باید در کالج های T-Kurs ثبت نام کنید؛ در این کالج دروس زبان آلمانی ، ریاضی ، فیزیک ، شیمی و کامپیوتر تدریس می شود و علاقه مندان به رشته های پزشکی نیز دوره های کالج M-Kurs را می گذرانند که دروس زبان آلمانی ، شیمی و زیست شناسی در آن تدریس می شوند.

همچنین برای رشته هایی همچون علوم اجتماعی ، اقتصاد و بیزینس باید کالج W-Kurs را که دروس زبان آلمانی ، ریاضی ، اقتصاد ، تجارت و جامعه شناسی ارائه می شوند را بگذرانید و نام کالج رشته های انسانی G-Kurs است که دروس زبان آلمانی ، تاریخ ، ادبیات آلمان ، جامعه شناسی و آمار در آن تدریس می گردد و در نهایت متقاضیانی که قصد تحصیل رشته های زبان را دارند باید دوره کالج S-Kurs را بخوانند که دروس زیان آلمانی ، تاریخ ، علوم اجتماعی به آن ها آموزش داده می شود.

افرادی که بتوانند یکی از دو شرط زیر را فراهم سازند می توانند به صورت مستقیم و بدون گذراندن دوره کالج به دانشگاه وارد شوند:

 • تحصیل حداقل ۴ ترم در دانشگاه های دولتی ایران
 • داشتن مدرک زبان DSH که فقط در آلمان برگزار می شود . البته برای حل مشکل مدرک زبان ، می توان مدرک TestDaf را به جای آن ارائه داد که آزمون آن در ایران نیز برگزار می شود.

پادکست و فیلم انواع کالج ها در آلمان

دراین فیلم اطلاعاتی در خصوص انواع کالج ها در آلمان توسط روناک ارائه شده است که اگر فرصت مطالعه محتوای متنی را ندارید، بتوانید با دیدن فیلم و یا گوش کردن پادکست مربوط به آن به راحتی اطلاعات مورد نیاز را بدست بیارید

آشنایی با مقطع لیسانس در آلمان

مقطع لیسانس در آلمان، اولین مقطع آموزش عالی است که دانشجو بعد از گذراندن آن می تواند مستقیما وارد بازار کار شود و ورود به این مقطع دارای شرایط خاصی است؛ اطلاعات پایه ای مربوط به هر رشته در این مقطع در اختیار دانشجویان قرار داده می شود تا به یک ذهنیت کلی نسبت به آن رشته رسیده و بتوانند متناسب با توانمندی های خود ، گرایش اختصاصی را برای ورود به مقطع فوق لیسانس انتخاب نمایند یا در صورت علاقه وارد بازار کار شوند.

تحصیل در مقطع کارشناسی در یک دوره چهار ساله صورت می پذیرد و شاید بتوان نقش زبان آلمانی را هم در پذیرش و هم در بالابردن شانس دریافت بورسیه تحصیلی از مهم ترین نکاتی دانست که هر فرد متقاضی تحصیل در آلمان باید از آن باخبر باشد، در سیستم آموزشی آلمان تمامی رشته های ارائه شده در مقطع لیسانس دانشگاه های دولتی به زبان آلمانی می باشند.

برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های خصوصی این کشور وجود دارد و البته بدین معناست که حتی در صورت وجود زبان انگلیسی همچنان باید تسلط کافی و مورد قبول دانشگاه به زبان آلمانی را داشته باشید، در غیر این صورت امکان اقدام برایتان وجود نخواهد داشت.

صلاحیت ورود به مقطع لیسانس دانشگاه های آلمان

همانگونه که در بالا گفته شد داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای همه افراد ضروری ست، اما مدرک دیپلم داوطلب توسط دانشگاه مقصد مورد اعتبار سنجی قرار گرفته و در صورتی که معادل مدرک دیپلم آلمانی که به Abitur شناخته می شود باشد به متقاضی اجازه تحصیل داده خواهد شد.

معمولا دانشجویان ایرانی با پشت سر گذاشتن دوره یک ساله پیش نیاز به معادل سازی لازم رسیده و واجد شرایط تحصیل در دانشگاه خواهند شد.

از دیگر شرایط مهمی که در دریافت پذیرش از دانشگاه دلخواهتان باید به آن دقت ویژه داشته باشید برگزاری امتحان پذیرش است ، برخی از موسسات آموزش عالی در آلمان نظیر دانشگاه های هنر و یا علوم پزشکی جهت محک زدن استعداد و دانش علمی فرد یک آزمون ورودی برگزار می کنند که در آن مهارت زبان آلمانی نیز سنجیده می شود.

آزمون ورودی در دانشگاه هایی که ارائه دهنده رشته های ورزشی هستند نیز وجود داشته و به صورت عملی متقاضیان سنجیده می شوند، گاهاً متقاضیان تحصیل در آلمان باید پذیرش خود در یکی از رشته های مرتبط با رشته مورد درخواست را از دانشگاه های دولتی ایران نیز داشته باشند تا بتوانند در آزمون دانشگاه های دولتی آلمان شرکت کنند؛ پس از شرکت در آزمون نتیجه متناسب با نمرات دوره پیش نیاز و کسب نمره موردنظر در آزمون اعلام می شود که در صورت قبولی می توان در دانشگاه ثبت نام کرد.

تحصیل مقطع فوق لیسانس در آلمان

تنوع رشته ها و امکان تحصیل رایگان مقطع فوق لیسانس در آلمان موجب گشته تا برخی از بهترین دانشگاه های این کشور بیشترین جذب دانشجو را در سطح کارشناسی ارشد داشته باشند، چنانچه شما به عنوان متقاضی بتوانید از دوران تحصیل خود سوابق علمی خوبی ارائه دهید شانس استفاده از بورسیه تحصیلی دانشگاه را خواهید داشت.

در طول دوره دو ساله فوق لیسانس دانشجو به طور دلخواه حق انتخاب زبان انگلیسی و یا آلمانی را دارد البته این انتخاب باید قبل از اقدام جهت اخذ پذیرش و با توجه به برنامه های موجود در یک دانشگاه و دانشکده صورت پذیرد.

برخی از دانشگاه ها برای زبان انگلیسی شهریه ای بیشتر از زبان آلمانی را در نظر گرفته اند که برای هر ترم بین ۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو متغیر است، البته چنانچه مدرک تحصیلی مقطع قبل تان را از یکی از موسسات و یا دانشگاه های آزاد ایران دریافت کرده باشید شانس رسیدن به بورسیه تحصیلی برایتان کاهش می یابد و اگر رسیدن به بورسیه تحصیلی اهمیت ویژه ای بریتان دارد مدرک زبان آلمانی با نمره بالا را به دانشگاه ارائه دهید.

خوب است که در رابطه با پرداخت شهریه و زبان انتخابی دانشگاه از برنامه های تحصیلی موجود در دانشگاه ها آگاهی کامل داشته باشید و قبل از هرگونه اقدام تمامی شرایط را به دقت بررسی کنید تا به بهترین انتخاب ممکن برسید.

صلاحیت های موردنیاز دوره فوق لیسانس

این مقطع که دو تا چهار ترم تحصیلی زمان می برد با توجه به رشته مورد تقاضا می تواند یک آزمون ورودی را شامل شود، به عنوان مثال رشته های هنر و یا تربیت بدنی یک امتحان عمومی را که از طرف دانشگاه برگزار می شوند را به عنوان آماده سازی دانشجو در نظر گرفته اند.

در صورت انتخاب زبان آلمانی مدرک B2 و برای زبان انگلیسی مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 موردنیاز است که البته در هر دانشگاه می تواند به صورت متفاوت درخواست شود.

دانشجویان باید توجه داشته باشند که امکان اخذ پذیرش مشروط از دانشگاه های آلمان با مدرک زبان در سطح پایین تر نیز وجود دارد، فراموش نکنید که منظور از دریافت بورسیه تحصیلی هزینه های مرتبط با دانشگاه و شهریه تحصیلی است و باید تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی را داشته باشید.

در ادامه توجه شما را به مرور تصاویر ویزای تحصیلی آلمان که با اعتماد به موسسه مهاجرتی رجبی بدست آمده جلب می کنیم ؛ این تصاویر تنها تعداد کمی از پرونده های موفق ما برای علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی در بازه زمانی کوتاه است. شما می توانید برخی از مصاحبه های مربوط به این ویزا ها را در بخض “ما تا حالا چیکار کردیم؟” مشاهده نمایید.

تحصیل مقطع دکترا در آلمان

آخرین دوره تحصیل رسمی در نظام آموزشی جهان مربوط به دوره دکتراست و تمامی سیستم های آموزشی جهان به دانشجویان این مقطع اهمیت ویژه ای داده و می کوشند تا با جذب متقاضیان با رزومه تحصیلی قوی رتبه علمی خود را بالا برند.

 

در آلمان نیز بهترین بورس های تحصیلی به دانشجویان دوره دکترا با رتبه علمی خوب تعلق می گیرد که علاوه بر هزینه تحصیل از حقوق ماهیانه هم برخوردار می شوند، پذیرش در دوره دکترا با چالش های متعددی رو به روست و مستلزم سطح بالای علمی متقاضی و داشتن شرایط مشخص شده از سوی دانشگاه است.

دوره دکترا در آلمان به صورت آکادمیک 3 تا 5 سال اعلام می شود اما به دلیل تخصصی بودن این دوره و نیاز هر فرد به مطالعه و تحقیقات علمی متعدد نمی توان بازه زمانی دقیقی را برای آن درنظر گرفت.

داشتن رزومه خوب اصلی ترین شرط در اخذ پذیرش می باشد، بعد از آن پیدا کردن استاد راهنمایی است که بتوانید متناسب با خواسته های او پروپوزال خود را تدوین کرده و ثابت کنید که پروژه ای جدید را می خواهید با او شروع کرده و به اتمام برسانید.

دقت داشته باشید که دانشجویان دکترا صرف نظر از زبان تحصیل باید در هر دو زبان آلمانی و انگلیسی در سطح خوبی باشند تا بتوانند به پذیرش برسند.

"اگر خواهان تحصیل کم هزینه هستید، مقالات زیر را از دست ندهید"

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

به دنبال تحصیل رایگان هستید، مشاوره رایگان بگیرید!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

بسیاری از علاقه مندان به دانشگاه های آلمان زمانی که که موضوع مهاجرت تحصیلی به این کشور مطرح می شود، علیرغم علاقه زیاد به تحصیل در آلمان ، به خاطر متفاوت بودن زبان رسمی این کشور ، معمولا از اشتیاقشان کاسته شده و از انتخاب دلسرد می شوند.

اما جای نگرانی وجود ندارد چرا که نظام آموزشی آلمان نیز مانند تمامی کشورهای دنیا شاهد تحولات بسیاری بوده و با تغییر نظام آموزشی خود امکان تحصیل به زبان انگلیسی را در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا فراهم نموده است.

کلاس ها و دوره های مختلفی در این کشور برای یادگیری زبان انگلیسی برگزار می شود که شما می توانید در مناسب ترین آنها شرکت کرده و توانایی لازم را به دست آورید.

البته شرکت در این دوره ها به هزینه های تحصیل در آلمان می افزاید و همانگونه که گفته شد انتخاب این زبان شما را از دانستن زبان آلمانی بی نیاز نمی کند و باید آن را نیز به صورت نسبی به خصوص برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی فرا بگیرید.

اما تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان این فرصت را به شما می دهد تا در تمامی کشورها و دانشگاه های برجسته جهان به تحصیل مشغول شوید و زمینه کاری خود را به بهترین نحو فراهم سازید، در هنگام بررسی دانشگاه ها شما تنها باید دانشگاهی را انتخاب کنید که رشته انتخابی تان را به زبان انگلیسی ارائه دهد.

مهارت لازم تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

برای ورود به تحصیلات عالیه در آلمان به زبان انگلیسی باید مدارک تحصیلی شما با استانداردهای تعیین شده این کشور مطابقت داشته باشد، در غیر این صورت شما مجاز به ورود به یک دوره آموزشی در دانشگاه نیستید و توصیه می شود که مدرک خود را با توجه به آنچه که در آلمان پذیرفته شده است دریافت کنید.

در مقاطع تحصیلی انگلیسی شما باید یک آزمون استاندارد انگلیسی را نیز به دانشگاه ارائه دهید که اغلب TOEFL با نمره 80 و IELTS با نمره 6.5 هستند که البته در دوره کارشناسی ارشد و دکترا حداقل نمرات بالاتر هستند.

ما به همه علاقه مندان تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان توصیه می کنیم که نمره بالاتری را به دست آورند، زیرا این امر در پذیرش شما به ویژه در دانشگاه های درخواستی که رقابت شدید است و کمیته های پذیرش باید بر چندین عنصر عملکرد تکیه کنند، نقش مهمی دارد.

مهارت لازم تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

روش های مختلفی برای یافتن دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان وجود دارد که یکی از مطمئن ترین آنها مراجعه و جستجو در وب سایت DAAD است و در ادامه ما به برخی از دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان که مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند اشاره می کنیم و شما می توانید جهت یافتن گزینه های بیشتر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

رشته های مختلف به زبان انگلیسی در آلمان

اکنون بیش از صد رشته تحصیلی در کشور آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شوند که امکان پذیرش دانشجویان خارجی در تمامی آنها وجود دارد، تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس در رشته هایی مانند هوا فضا ، مهندسی الکترونیک و فناوری اطلاعات امکان پذیر است که البته ممکن است برخی از دروس و یا ترم های تحصیلی به خصوص در سال های آخر تحصیل به زبان آلمانی صورت پذیرد.

محدودیت زبان انگلیسی در دوره کارشناسی ارشد کمتر می شود، اما همچنان در برخی از رشته ها تنها امکان انتخاب زبان آلمانی وجود دارد شما باید قبل از اقدام از شرایط هر دانشگاه به خوبی آگاه شوید و در دوره دکترا تمامی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند که خبر خوبی ست و فرصت ارتباط با کل مراکز علمی دنیا برایتان وجود خواهد داشت.

چگونگی پیدا کردن یک دوره زبان انگلیسی در آلمان

یک فرصت برای شما این است که با چک کردن وب سایت های دانشگاه ها تحقیقات آنلاین را انجام دهید تا ببینید آیا آنها برنامه های مطالعه انگلیسی را ارائه می دهند یا نه، شما همچنین برای کسب اطلاعات درباره دانشگاه های مورد علاقه خودتان می توانید به وب سایت DAAD مراجعه کنید و در دانشگاه مورد علاقه تان برای لیست برنامه های انگلیسی زبان جستجو کنید.

به طور معمول ، بیشترین تعداد دوره های تحصیلی انگلیسی در آلمان ، به موضوع های مهندسی ، علوم طبیعی و اقتصادی مربوط می شود، دانشگاه خصوصی Jacobs در شهر برمن آلمان ، اکثریت رشته های علوم پایه را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و دانشگاه فورت وانگن برای تحصیل رشته روانشناسی و سایر رشته های علوم انسانی به زبان انگلیسی ، بسیار شهرت پیدا کرده است.

برای سهولت کار شما ، ما یک لیست از دانشگاه هایی که فرصتی برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را فراهم کرده اندرا ارائه می دهیم؛ توجه داشته باشید که بسیاری از دانشگاه های عنوان شده در زیر ، در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران و همینطور در لیست وزارت علوم ، قرار دارند و شما با اطمینان خاطر می توانید آنها را برای تحصیل انتخاب نمایید.

برخی دانشگاه های انگلیسی زبان در آلمان

 • دانشگاه Jacobs
 • دانشگاه علوم کاربردی برلین
 • دانشگاه فورت وانگن
 • دانشگاه فریبورگ آلمان
 • دانشگاه جورج آگوست گوتینگن
 • دانشگاه بین المللی برلین
 • دانشگاه ولیوس ماکسییلیاتوس_ وورتزبورگ
 • روبرشت کارلز هایدلبرگ
 • دانشگاه بن
 • دانشگاه سارلند
 • مدرسه مالی و مدیریت فرانکفورت
 • دانشگاه اشتوتگارت
 • دانشگاه هومبولت_ برلین
 • دانشگاه فنی برلین
 • دانشگاه آخن آلمان
 • دانشگاه Erfurt
 • دانشگاه هومبولت – برلین
 • دانشگاه فنی برلین
 • دانشگاه آخن آلمان
تحصیل در آلمان

چگونگی درخواست پذیرش به دانشگاه های آلمان

اولین قدم پذیرش از دانشگاه های آلمان مراجعه به وبسایت دانشگاه مربوطه و یا تماس با مسئول مشاور ثبت نام است تا از مدارک مورد نیاز اطلاع پیدا کنید، برنامه هایی که در آن ها شرایط پذیرش خاصی مطرح نیست ، معمولا نیاز به نمرات و یا مدارک خاصی هم نخواهد بود و هر چند در این موارد نیز می بایست فرم های مربوطه را پر کرده و ثبت نام خود را انجام دهید.

سایر برنامه ها نیز محدودیت هایی دارند که معمولا این محدودیت مربوط به سطح نمرات درسی و معدل کل دانشجو در مقطع قبلی می باشد، معمولا در شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان توجه به سطح نمرات است که مشخص می کند فرد پذیرفته شده است و یا نه.

همچنین پذیرفته شدن در یک ترم بستگی به آن دارد که در آن ترم چه تعداد دانشجو برای آن برنامه تحصیلی درخواست پذیرش داده باشند.

در برخی موارد فرد می تواند با ارائه مدارکی همچون دوره های کارآموزی ، کارهای اجتماعی و یا دوره های گذرانده مرتبط با رشته خود شانس پذیرش را افزایش دهد، برای تمامی افراد الزامی است که مدارک خود را در سریع ترین زمان ممکن ارسال نمایند زیرا بازه زمانی پذیرش معمولا نیم سال پیش از آغاز سال تحصیلی است و اگر در زمان مربوطه مدارک ارسال نشود دیگر بررسی نمی شود.

علاوه بر آن بهتر است تا در اخرین مهلت زمانی نیز ارسال نشود تا در صورت تکمیل نبودن مدارک فرصت برای ارسال ناقصی ها وجود داشته باشد.

سیستم برگزاری کلاس در دانشگاه های آلمان

پس از اخذ پذیرش از دانشگاهی در آلمان می بایست برنامه ای را برای نظم دهی به تحصیل و زندگی خود در کشور جدید آماده کنید، در دانشگاه های آلمان هر سال تحصیلی از دو ترم تشکیل می شود : ترم تابستانه و ترم زمستانه.

هر ترم نیز از دو بخش تشکیل شده : قسمتی با حضور در کلاس درس که دانشجو باید در کلاس حضور یافته و از دانش استاد بهره مند گردد و قسمتی که بدون حضور در کلاس های تئوری با آزمون و دوره کارآموزی برگزار می شود.

در دانشگاه سرفصل دروس به صورت متعدد ارائه می شوند که از مهمترین بخش تحصیل است به طوری که در یک سر فصل پروفسور برای دانشجویان صحبت می کند و دانشجویان نکته برمی دارند و سپس تکالیف و امتحانات را پشت سر می گذارند و در نقطه مقابل سمینارها هستند که دانشجویان سخنرانی می کنند و استاد دانش آن ها را ارزیابی می کند.

مدل های متعددی برای سر فصل دروس وجود دارد، برای مثال در یکی از این مدل ها که در آن سرفصل های تحصیلی نرمال ارائه می شود و تمارینی به دانشجویان داده می شود، این دوره ها با تکالیف ، امتحان و یک ارائه کلاسی تمام می شود.

با پایان هر کدام از این مدل ها امتیاز یا ( ECTS ) اعطا می شود، دانشجویان در این دوره ها نمراتی را نیز دریافت می کنند که مشخص می کند که فرد دوره را قبول شده است و یا نه.

اطلاع از برنامه آموزشی هر دانشگاه در آلمان

دست یافتن به اطلاعات هر دانشگاه کار دشواری نبوده و هر شخص می تواند از طریق اینترنت به اطلاعات و بخش های مختلف هر دانشگاه دسترسی داشته باشد.

امروزه بسیار مهم است که فرد اطلاعات کاملی در مورد دروس مد نظرش داشته باشد، این امر نه تنها برای انتخاب برنامه تحصیلی بلکه برای تنظیم جدول زمانی نیز مفید است و مشخص می کند که کدام درس در چه زمانی می بایست انجام شود.

برای تنظیم برنامه درسی فرد می تواند از افراد که در سال های بالاتر تحصیل می کنند کمک بگیرد، در دانشگاه های آلمان هنگام بروز مشکلات افراد متعددی از جمله مشاورین برای رجوع وجود دارند تا افراد بتوانند با مراجعه به آنها سوالات مرتبط با تحصیل خود را بپرسند.

اگر فردی مشکلی با امتحانات و یا سوالات داشته باشد پروفسورها و همچنین کارمندان می توانند به او کمک کنند.

مساله بسیار مهم در مورد تحصیل در یک دانشگاه دیگر این امر می باشد که آیا امکان اضافه کردن و انطباق نمرات دریافتی دانشگاه مقصد با دانشگاه مبدا وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد این امکان وجود دارد تا فرد از امتحانات خود در دانشگاه مقصد تاییدیه بگیرد، اما اینکه مورد پذیرش دانشگاه مبداء قرار بگیرد و یا خیر بسته به دانشگاه مبدا دارد؛ پیش از اینکه فرد برای تحصیل در آلمان اقدام کند حتما می بایست در این زمینه سوالات لازم را از آموزش دانشگاه خود داشته باشد.

scholarships

انواع بورسیه های تحصیلی در آلمان

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان با توجه به فاکتورهای متفاوتی تعیین می شود و نمی توان به صورت دقیق میزانی را بیان نمود اما نباید فرصت دریافت بورس تحصیلی در این کشور را نیز نادیده گرفت. دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان علاقه مندان به تحصیل در   آلمان در هر مقطع ذکر گردید که به دو شیوه دولتی و غیر دولتی ارائه می شوند.

انواع بورسیه های تحصیلی در آلمان

در بورسیه های دولتی به خصوص دانشجویانی که برای فرصت تحقیقاتی و پژوهشی به مدت یک ترم به آلمان وارد می شوند کمک هزینه ای به نام اراسموس (Erasmus) توسط کمیسیون اروپا به دانشجویان خارجی واجد شرایط تعلق می گیرد که نه تنها دانشجو را از پرداخت شهریه بی نیاز می سازد بلکه کمک هزینه های زندگی نیز برای او به همراه دارد.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های خصوصی این کشور تنوع بیشتری داشته که از مهم ترین آنها می توان به بورسیه هاینریش بیل ، کنراد آدنارو ، و بورسیه بین المللی ماری کوری اشاره کرد.

البته برخی از بورسیه های عمومیت نداشته و تنها به دانشجویان دانشگاهی مشخص اهدا می شود، گفتنی است که برای دریافت بورسیه تحصیلی باید با دانشجویانی از سراسر دنیا رقابت کرد که به تلاش و پشتکار زیادی نیاز دارد اما دست یافتنی ست.

ویزای همراه دانشجویی آلمان

در صورتی که دانشجوی مقاطع مختلف تحصیل در آلمان دارای همسر و فرزندان زیر 16 سال باشند، می توانند بعد از ورود به کشور آلمان و انجام اقدامات اولیه در خصوص اقامت و ثبت نام دانشگاه ، تهیه مکان مناسب با فضای اعلامی اداره مهاجرت ( برای هر یک از اعضای خانواده باید مساحت ۱۳ متر مربع را تامین نماید ) مدارک را به اداره مهاجرت شهر محل سکونت خود ارائه نماید تا بعد از تائید شدن و اعلام آن ها به سفارت المان در کشور متقاضی ، خانواده دانشجو بتوانند ویزای پیوست آلمان را اخذ کرده و به آلمان سفر کنند.

فرزندان دانشجویان مشغول به تحصیل در آلمان می توانند از خدمات رایگان آموزشی استفاده کنند و همچنین همسر دانشجو در برخی ایالت ها می تواند اجازه کار تمام وقت داشته باشد که بسیار در تامین هزینه ها کمک می کند.

هزینه های تحصیل در آلمان

مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی از جمله آلمان جنبه های مختلفی را شامل می شود که یکی از مهم ترین آنها هزینه تحصیل و تامین مخارج زندگی در این کشور است.

مبحث هزینه ها و مخارج همواره گزینه ای بسیار مورد توجه است به حدی که تعداد قابل توجهی از دانشجویان را در انتخاب مقصد تحصیلی شان هدایت می کند.

عموما دانشجویان تمام تلاش خود را می کنند تا در کشوری ایده آل با هزینه های مقورن به صرفه به پذیرش برسند که باید این خبر خوش را به شما بدهیم که کشور آلمان از جمله همین کشورهاست.

این کشور با داشتن دانشگاهایی با سطح آموزشی بالا امکان تحصیل رایگان را برای شهروندان خود و دانشجویان خارجی فراهم کرده که همین امر باعث شده به یکی از کشورهای سرآمد در حوزه آموزش تبدیل شود.

هزینه های تحصیل در آلمان

عوامل موثر در هزینه های تحصیل در آلمان

کشور آلمان که به عنوان موتور اقتصادی اروپا شناخته می شود بازار اقتصادی مملو از نیروهای مجرب کاری با کمترین نرخ فساد را دارد که همین امر موجب گشته تا در میان چهار کشور نخست تولید کننده در دنیا قرار گیرد ، نظام آموزشی در آلمان نیز مانند سایر بخش های این کشور بسیار پرقدرت است و دستاوردهای بی نظیری را در تمامی بخش های علمی به ثبت رسانده است.

اما هزینه تحصیل مقرون به صرفه یکی از اصلی ترین دلایلی است که دانشجویان را جذب تحصیل در آلمان می کند ، اگرچه تحصیل با پرداخت هزینه در مراکز آموزشی این کشور برای دانشجویان بین المللی تعریف شده اما می توان با انتخاب زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی به تحصیل رایگان در آلمان نیز درست یافت.

دانشگاه های آلمان با این عقیده که تحصیل کالای تجاری نیست و همه باید از آن را بهره مند باشند دسترسی رایگان را ارائه داده و تنها هزینه ای که دانشجوی بین المللی در آلمان ملزم به پرداخت آن است ، هزینه کمک ترمی نامیده می شود که مبلغ ثابت پولی جهت خدمات خاص دانشگاهی مانند اتوبوس ، کمک های اداری ، امکانات ورزشی ، سالن های غذاخوری و غیره است.

هزینه تحصیل در آلمان وابسته به دانشگاه

همانطور که پیش تر هم گفتیم ، دانشگاه های کشور آلمان به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و دانشجویانی که بتوانند در یکی از مراکز دولتی این کشور به پذیرش برسند می توانند از تحصیل رایگان بهره مند شوند البته درنظر داشته باشید که قبولی در دانشگاه های دولتی علاوه بررزومه تحصیلی قوی و قبولی در آزمون ورودی تسلط کامل به زبان آلمانی نیز را می طلبد.

البته برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید هزینه خدمات دانشجویی را همانگونه که در بالا گفتیم پرداخت نمایید ، در دانشگاه های خصوصی دانشجو موظف به پرداخت کلیه شهریه نیز هستند که می تواند تا 10000 یورو در سال نیز برسد.

نقش محل سکونت در هزینه های زندگی در آلمان

محل سکونت در آلمان بسیار در میزان هزینه های زندگی دانشجو موثر است و هر شهر و منطقه هزینه های متفاوتی را دارد ، هزینه زندگی در شهر لایپزیک بسیار ارزان و مقرون به صرفه و در مقابل هزینه زندگی در شهر مونیخ نسبتا بالا است.

در میان شهرهای بزرگ این کشور مانند هامبورگ ، کلن ، اشتوتگارت هزینه زندگی بسیار بالا بوده و در شهر های کوچکی همچون ارفورت ، فرایبورگ یا اسنابرک برلین هزینه زندگی مقرون به صرفه تر است.

انتخاب مکان ایده آل برای زندگی کردن می تواند به دانشجو در صرفه جویی برای هزینه زندگی کمک کند ، علاوه بر این ، دانشجو می تواند با کاهش برخی از هزینه های اضافی ، در هزینه زندگی خود صرفه جویی کند ، مثلث سه موضوع مهم برای دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه های این کشور وجود دارد که معمولا مسکن ، غذا و عبور و مرور است.

آلمان یک کشور گران قیمت برای دانشجویان نیست و دانشجویان می توانند با برنامه ریزی در هزینه های زندگی خود در این کشور پس انداز داشته باشند ؛ هنگامی که فرد بتواند هزینه های این سه چالش را مدیریت کند از عهده سایر مشکلات نیز به خوبی برخواهد آمد.

گران ترین شهر آلمان برای زندگی دانشجویی

به طور کلی ، جنوب آلمان گرانترین منطقه زندگی در این کشور محسوب می شود ، دو شهر بزرگ این منطقه ، شهرهای مونیخ و اشتوتگارت از گران ترین شهرهای جهان به شمار می آیند ، به عنوان مثال ، اجاره یک آپارتمان یک خوابه در اشتوتگارت به طور متوسط 846،43 یورو می باشد در حالی که هزینه یک آپارتمان مشابه در شهر شمالی آلمان برای مثال شهر برمن به طور متوسط 560 یورو می باشد.

این به این معنی است که اجاره یک آپارتمان در برمن بیش از 30 درصد در مقایسه با اشتوتگارت ارزان تر است ، پایتخت این کشور یعنی شهر برلین در مقایسه با بسیاری از شهرهای بزرگ اروپا و یا برخی از بزرگترین شهر های آلمان گران نیست ، بالاترین هزینه زندگی در برلین مختص اجاره مسکن است ، هزینه اجاره یک آپارتمان کوچک در برلین با یک اتاق خواب به طور متوسط 795 یورو می باشد.

جنبه مالی از مهم ترین موارد تحصیل در آلمان است که بررسی همه جانبه آن امری ضروری است به حدی که بسیاری از کشورهای اروپایی در هنگام اعطای ویزا از دانشجو مدرکی برای اثبات توانایی مالی جهت پرداخت هزینه ها در طول دوران تحصیل را درخواست می کند.

کارشناسان هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی با سال ها تجربه در خصوص روش های قانونی مهاجرت به کشورهای مختلف همواره تلاش داشته است متقاضیان را با واقعیت های اجتماعی، فرهنگی و هزینه ای در کشورهای مختلف آشنا نماید.

موسسات اعزام دانشجو به آلمان

تا به اینجا تلاش نمودیم تا در رابطه با تحصیل در آلمان اصلی ترین مطالب را به صورت مفید و البته معتبر در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، اما در رابطه با تحصیل و به صورت کلی مهاجرت به آلمان نکات مهمی نیز وجود دارد که شما عزیزان به عنوان فردی که می خواهد سرمایه و زمان خود را صرف مهاجرت و تحصیل به این کشور نماید درنظر داشته باشید.

روند اخذ پذیرش از دانشگاه و همچنین دریافت ویزای تحصیلی نیازمند آگاهی و دانش تخصصی در این زمینه است و چه خوب است که شما با مراجعه به افرادی که در کلیه امور مهاجرت دارای مهارت هستند این مراحل را پشت سر بگذارید.

 
موسسات اعزام دانشجو به آلمان

زیرا اینگونه موسسات نه تنها در رسیدن به پذیرش در دانشگاه های آلمان بلکه در یافتن کار و دریافت اقامت دائم نیز به شما کمک می نمایند، این در حالی ست که موسسات اعزام دانشجو تنها روند دریافت پذیرش را از کشور و رشته ای خاص برای شما طی خواهند کرد و انجام بقیه امور به عهده شما خواهد بود.

مهاجرت تنها به قبولی در دانشگاه و دریافت ویزای تحصیلی نبوده و چالش های متعددی را به همراه دارد که حضور افراد آگاه و با تجربه در این زمینه آرامش خاطر و احساس امنیت را باریتان به ارمغان می آورد، از این رو در برداشتن گام های مهاجرت و همچنین راهنمای خود نهایت دقت را به کار گیرید.

فرصت های شغلی پس از تحصیل در آلمان

هنگامی که دانشجو یک دوره تحصیلی را به پایان می رساند، فرصت های شغلی در آلمان بسیار زیاد است، بسیاری از موسسات آموزشی ، به دانشجویان فرصتی برای انجام کارآموزی در حوزه انتخابی خود می دهند.

شرکت های آلمانی مانند BMW ، Bosch، Daimler و زیمنس فرصت های فراوانی را برای دانشجویانی که علاقه مند به امور مالی ، بازاریابی ، مهندسی و بسیاری دیگر هستند ، ارائه می دهند.

مجاورت نزدیک لندن ، پاریس و رم همچنین مجموعه ای از فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان اخیر را گسترش می دهد ، حتی اگر یک دانشجو پس از اتمام تحصیلات مجددا به کشور خود بازگردد ، اعتبار ویزای دانشجویی آلمان و یک مدرک آلمانی در بازار کار رقابتی امروز ، مزیت مشخصی به همراه خواهد داشت.

آلمان بهترین مقصد تحصیلی

چنانچه به دنبال ساختن آینده ای روشن در اروپا و کشورهایی همچون آلمان هستید خوب است که مهاجرت تحصیلی را گام اول درنظر گرفته و از این طریق به فکر ساختن آینده ای روشن باشید.

با وجود آنچه که در بالا در رابطه با پذیرش و تحصیل در دانشگاه های آلمان گفته شد می توان نتیجه گرفت که تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی به خصوص ایرانیان فرصتی برد – برد است چرا که کشور آلمان از بستر علمی و اقتصادی خوبی برخوردار است و در واقع تحصیل در این کشور برای افرادی که سطوح علمی برایشان مهم است بهترین انتخاب است.

مهاجرت تحصیلی به آلمان از تمام کشور ها صورت می گیرد، چرا که این فرصت به دانشجو داده می شود تا همراه با تحصیل به کار مشغول شده و درآمدی کسب کنند؛ از دانشگاه های برتر برای تحصیل در آلمان می توان به دانشگاه فنی مونیخ ، دانشگاه هایدلبرگ ، دانشگاه هومبولت برلین ، دانشگاه فنی آخن اشاه نمود.

سوالات پر تکرار تحصیل در آلمان

یکی از ویژگی های خوب تحصیل در کشور آلمان این است که شهریه تحصیلی ندارد و شما فقط هزینه ثبت نامی دارید.

بله – اما بیشتر برنامه های زبان انگلیسی در مقطع ارشد و دکترا ارائه می شوند.

بله – دانشجویان مشغول به تحصیل در آلمان اجازه کار پاره وقت در این کشور را دارند.

تقریباً اکثر دانشگاه های آلمان مورد تائید وزارت های علوم و بهداشت ایران هستند.

دوره های پیش از دانشگاه هستند که ایرانی ها باید قبل از ورود به دانشگاه های آلمان و متناسب با رشته انتخابی آن ا را بگذرانند.

هر کالجی مختص به رشته های خاص خود هستند، برای مثال جهت رشته های پزشکی شما باید کالج ام کورس و برای رشته های فنی مهندسی باید کالج تی کورس را بگذرانید.

یک مرکزی هست که به نمایندگی از برخی دانشگاه های آلمان، مدارک متقاضیان را بررسی می کند.

برای ورود به دوره های کالج شما سطح B1 زبان آلمانی و برای دانشگاه به زبان آلمانی سطح حداقل B2 را نیاز دارید. همچنین برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان باید حداقل آیلتس 6.0 را داشته باشید.

در حالت کلی و از کشور مبداء برای مقاطع کارشناسی و ارشد امکان درخواست بورسیه بسیار ضعیف می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در شهرهای دانشجویی در حدود 700 تا 850 یورو در ماه می باشد که به نوع زندگی دانشجو نیز بستگی دارد.

امکان بردن همراه وجود دارد، اما نه به طور همزمان. همسر و فرزند زیر 18 سال به عنوان همراه بعد از انجام تشریفاتی توسط دانشجو می توانند ویزای پیوست بگیرند.

ما این نوید را به شما عزیزان می دهیم که با هر رشته و مقطع تحصیلی و تنها با بهره مندی از مشاوره صحیح می توانید شانس ورود خود به دانشگاه های آلمان را امتحان نموده و موسسه مهاجرتی رجبی در شهرهایی همچون شیراز و تهران با اطلاعات بروز و بهره مندی از مشاوران مجرب در حوزه مهاجرت تحصیلی تمامی مشاوره ها در خصوص مهاجرت تحصیلی همچون تحصیل در آلمان را به طور دقیق در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

 

چنانچه اطلاعات تخصصی در خصوص رشته ها در آلمان نیاز دارید حتماً مقالات زیر را بخوانید

در انتها تجربه چند نفر از کلاینت ها را مشاهده کرده و برای دیدن باقی فیلم ها به بخش "ما تا حالا چیکار کردیم؟" بروید

پخش ویدیو

30 دیدگاه در “تحصیل در آلمان

 1. تحصیل در آلمان محمد مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده قصد مهاجرت ب آلمان رو دارم
  اما دعوت شده از سمت کسی هستم و سوالم این هست که سطح زبانم باید در چه سطحی باشه؟
  بدون کارت پایان خدمت میشه اقدام کرد؟
  و شغل تعمیرات موبایلی برای مهاجرت به این کشور خوبه؟
  سپاسگزارم از پاسخگوییتون

  1. تحصیل در آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   اگر منظورتان از اینکه دعوت شده اید داشتن جاب افر است باید تا سطح حداقل ب یک مسلط به زبان آلمانی باشید.
   برای مهاجرت کاری باید لیسانس و سابقه کار مرتبط ترجیحا در رشته های فنی مهندسی داشته باشید. برای تعمیرات موبایل شانس ویزا زیاد نیست.

   با تشکر از سوال شما

 2. تحصیل در آلمان صبا گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده ترم آخر کارشناسی روانشناسی هستم اما میخوام ارشد مهندسی کامپیوتر رو بگیرم
  با توجه ب اینکه کشور آلمان به رشته مهندسی کامپیوتر توجه خاصی داره میتونم فقط با مدرک ارشد اقدام به مهاجرت کنم و منو می‌پذیرن؟
  یا لازم هست هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر خونده باشم؟
  و سوال دوم هم اینه که با مدرک دانشگاه آزاد میشه اقدام کرد و بازار کار این رشته در گرایش نرم افزار در آلمان چطوره؟
  ممنونم از راهنماییتون

  1. تحصیل در آلمان مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   برای مهاجرت کاری به آلمان باید مدرک لیسانس و سابقه کار مرتبط به هم ارائه بدهید و بازار کار آلمان در این رشته مناسب است. با مدرک دانشگاه آزاد هم می‌توان اپلای کرد.

   با تشکر از سوال شما

 3. تحصیل در آلمان سامان گفت:

  با عرض سلام بنده ۲۲ساله ام لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۶ونیم و انگلیسی کمی بلدم و المانی تا سطح A2خواندم خودخوان با کتاب منشن میخاستم بگم ایا میتونم برای ارشد در المان اقدام کنم و این امر امکان پذیره وملزومات ان چیه در ارشد جزا دردانشگاه ازاد هم پذیرفته شدم بنظرتون ارشد رو ایران بخونم یا انصراف بدم و اونو المان بخونم مچکرم

  1. تحصیل در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   با توجه به شرایط سنی مناسبی که دارید در صورت ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2میتوانید در کشور المان بصورت رایگان در مقطع فوق لیسانس تحصیل نمائید. با توجه به اینکه قوانین در زمینه مهاجرت هر روزه سخت تر میشود اگر تصمیم شما برای مهاجرت جدی میباشد بهتر است سریعتر اقدام نموده و ادامه تحصیل خود را در کشور المان داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

 4. تحصیل در آلمان مهدیس گفت:

  درود،فوق دکترای روانشناسی بصورت بورسیه کدام دانشگاه وسایتی هست وشریط سنی چگونه می باشد؟ممنون

  1. تحصیل در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   در رابطه با بورسیه و شرایط سنی که عنوان نموده اید برای افراد مختلف متفاوت است و نمیتوان بصورت کلی برای سن نظر خاصی داد. قطعا رزومه شما تاثیر زیادی در موفقیت شما برای پذیرش و بورسیه خواهد داشت.

   با تشکر از سوال شما

 5. تحصیل در آلمان آیسا گفت:

  سلام من 45 سالمه با لیسانس پرستاری بهم کارمیدهند؟

  1. تحصیل در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   باید رزومه شما شامل سابقه کار، مدرک زبان و…بصورت جزئی تر بررسی شود اما بطور کلی افراد زیر40 سال شانس بالاتری برای دریافت ویزای کاری دارند.

   با تشکر از سوال شما

 6. تحصیل در آلمان علی احمدی گفت:

  سلام ببخشید آیا می توان با ۵۰ میلیون در آلمان کارشناسی ارشد بخونم مدرک زبان آلمانی هم دارم معدل کارشناسی هم ۱۹ هستش آیا شانسی دارم برای تحصیل

  1. تحصیل در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   تحصیل در کشور المان به زبان المانی کاملا رایگان میباشد.درصورتی که شرایط سنی شما مناسب باشد و همچنین ارائه مدرک زبان المانی در سطح b2یاc1 و ارائه تمکن مالی و گردش حساب مناسب به سفارت میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی المان اقدام نمائید.

   با تشکر از سوال شما

 7. تحصیل در آلمان Sobhan گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما. بنده ۱۷ سال سن دارم و در حال حاضر هنرجوی سال یازدهم حسابداری هستم.معدلمم در حد ۱۹و ۱۸هستش. و از لحاظ زبان انگلیسی شش سال خوندم و الان دارم برای آزمون آیلتس آماده میشم. میخواستم بدونم برای سال دیگه که درسم تموم میشه یعنی سال دوازدهم . میتونم برای بورسیه تحصیلی اقدام کنم با توجه به اینکه شرایط مالی خوبی ندارم امکانش هست که فاند کامل بگیرم که هزینه هام رایگان در بیاد و یا اینکه حداقل طوری باشه که در کنار درس کار هم بتونم بکنم تا هزینه هارو در بیارم؟
  شما کدوم کشور رو پیشنهاد میدید برای رشته ام با توجه به اینکه از هنرستان وارد این رشته شدم و( از رشته های نظری وارد نشدم)؟
  کدوم کشور ها این شرایط رو دارن؟
  و در صورت اخذ ویزای تحصیلی چه مدارکی نیاز هست و دروس دانشگاهی به زبان انگلیسی تدریس میشه یا زبان خود کشور؟
  و اگر با این شرایط نشد میتونم تو این تایمی که دارم زبان فرانسه یا ایتالیایی یا آامانی رو مدرکشو بگیرم و واسه بورسه تحصیلی فول فاند تو این کشور ها اقدام کنم؟
  تو کدوم کشور میشه؟
  و احتمال دریافت بورسه استانی در ایتالیا و سایر کشور ها چقد است؟
  و آیا این بورسیه کفاف زندگی دانشجویی رو میده یا نه؟
  و آیا میشه با کارکردن در کنار تحصیل بقیه هزینه هارو دراورد؟
  و هزینه های زندگی در یک سال در آلمان چقدره؟

  1. تحصیل در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   معدل شما خوب هست برای مقطع لیسانس تحصیل در این کشورها به زبان خودشون بصورت رایگان هست و اگر دانشجوی فعالی باشید میتونید درخواست کمک هزینه دانشجویی داشته باشید.
   هزینه یکسال زندگی در المان ۱۰.۰۰۰ یورو و هزینه تحصیل رایگان در حد ترمی ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو هست.

   با تشکر از سوال شما

 8. تحصیل در آلمان نرگس گفت:

  سلام
  من ۳۸ سالمه و دانشجوی دکتری اللهیات هستم،معدلم۱۷ می باشد ولیکن معدل دیپلمم ۱۲هست،میتونم برای پزشکی اقدام کنم؟

  1. تحصیل در آلمان Hamid گفت:

   با سلام

   شما بطور مستقیم نمیتونید برای پذیرش این رشته اقدام کنید در آلمان میتونید برای ارشد رشته ادیان شناسی پذیرش بگیرید و وقتی وارد این کشور شدین برای پزشکی اقدام کنید البته باتوجه به اینکه معدل دیپلمتون پایینه شانس کمی هست. البته شما براحتی میتونید برای تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای ترکیه و روسیه اقدام کنید.

   با تشکر از سوال شما

 9. تحصیل در آلمان فرناز افشاری گفت:

  سلام روز بخیر
  من کاردانی و کارشناسی گرافیک دارم.۳۶ ساله ام.میتوانم از کدام کشورها پذیرش ارشد طراحی پارچه و لباس بگیرم؟
  آیا موارد پایین به اخذ پذیرش و یا فرصت شغلی کمکی می‌کند؟
  *در حال گذراندن دوره های طراحی پارچه و لباس از یک موسسه معتبر هستم که تاییدیه دانشگاه خوارزمی را دارد
  *۷ سال در زمینه طراحی و دوخت کیف هم فعالیت و فروش داشتم و دارم
  *در حال دریافت دیپلم خیاطی هم از سازمان فنی و حرفه ای هستم.
  *۷سال هم تجربه کار گرافیک دارم.
  *مجوز مشاغل خانگی در زمینه کیف‌دوزی از وزارت ارشاد
  *کمتر از ۱۰ سال سابقه بیمه

 10. تحصیل در آلمان رضا گفت:

  سلام من فوق تخصص جراحی مغز و اعصابم چقدر در آلمان می توانم در آمد داشته باشم

 11. تحصیل در آلمان نازنین گفت:

  سلام ببخشید پروسه اخذ ویزای تحصیلی برای رشته داروسازی چقد طول میکشه؟

 12. تحصیل در آلمان معین گفت:

  سلام در سایت خود دانشگاه LMU مونیخ نوشته که باید برای تحصیل در پزشکی صلاحیت ورود به داشگاه را کسب کنید این همان قبولی در دانشگاه سراسری در ایران است ؟؟ و همچنین حضور در کالج الزامی است و باید برای رشته پزشکی به کالج رفت ؟؟

 13. تحصیل در آلمان Mrym گفت:

  سلام خسته نباشین 20 سال دارم و از همین ماه کلاس زبان المانی هم میخوام برم معدلم خوب نیست اما رشته پرستاری را دوست دارم به نظرتون میتونم امیدوار باشم برای تحصیل در المان؟

 14. تحصیل در آلمان parinaz گفت:

  از دو شرطی که بشه در آلمان پزشکی خوند شرط اول که قبولی کنکور در کشور خودمون هست مربوط به هر رشته ای میشه یا فقط پزشکی باید قبول شیم

 15. تحصیل در آلمان Vahab mokhtari گفت:

  سلام بامعدل 14 کارشناسی میشود درآلمان ادامه تحصیل داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (501 امتیاز)
خانه