دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا

Picture of مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی
دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا است که در این مطلب از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با آن آشنا خواهید شد.

تحصیلات عالی در ایتالیا عمدتا توسط یک شبکه بزرگ و بین المللی از دانشگاه های دولتی و خصوصی ارائه می شود ، دانشگاه های دولتی ایتالیا تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش این کشور فعالیت می کنند ، حدود ۹۰ دانشگاه در ایتالیا وجود دارد که اکثر آنها از بودجه عمومی برخوردار هستند.

دانشگاه ناپل فدریکو دوم توسط امپراتور امپراتوری مقدس روم فردریک دوم در ۵ ژوئن ۱۲۲۴ تأسیس شد ، این قدیمی ترین موسسه آموزش عالی و تحقیقاتی تحت حمایت دولت در جهان است ، در تاریخ طولانی دانشگاه ناپل فدریکو II برخی از فارغ التحصیلان بسیار موثر وجود داشته اند که شامل فیلسوف و دین شناس سنت توماس آکویناس که نه تنها درس خوانده بلکه بعدا در دانشگاه تدریس کرده است ، دیگر فارغ التحصیلان برجسته شامل جیووانی لئون ، رئیس جمهور سابق ایتالیا ، انریکو دی نیکولا و جورجیو ناپولیتانو ، مدیرعامل استی لادر فابریزیو و فضانوردان سامانتا کریستوفورتی و لوکا پارمیتانو هستند.

معرفی دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا

ناپل فدریکو دوم یک دانشگاه دولتی در ناپل ، ایتالیا است ، این دانشگاه در سال ۱۲۲۴ تأسیس شد و قدیمی ترین دانشگاه دولتی غیر فرقه ای در جهان است و اکنون در ۲۶ بخش سازماندهی شده است ، این اولین دانشگاه اروپایی بود که به آموزش کارکنان اداری سکولار اختصاص داده شد و یکی از قدیمی ترین موسسات دانشگاهی است که در حال فعالیت مداوم است.

دانشگاه ناپل فدریکو دوم سومین دانشگاه در ایتالیا از نظر تعداد دانشجویان ثبت نامی است ، اما علیرغم اندازه آن ، هنوز هم یکی از بهترین دانشگاه های ایتالیا و جهان به شمار می آید که از نظر تحقیقات بسیار قابل توجه است ، در سال ۲۰۱۵ این دانشگاه در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت و در اکتبر ۲۰۱۶ دانشگاه اولین آکادمی توسعه دهنده اپل IOS و در سال ۲۰۱۸ آزمایشگاه تحول دیجیتال سیسکو را میزبانی کرد ، در سال ۲۰۲۱ دانشگاه ناپل فدریکو II بر اساس رتبه بندی تایمز در بین رتبه های ۴۰۱ تا ۵۰۰ رتبه بندی شده است این دانشگاه با بیش از ۲۶۰ قرارداد با دانشگاه های خارجی دارد.

امروزه این دانشگاه از چهار مدرسه ، بیست و شش گروه ، بیش از ۳۰۰۰ نفر کارکنان علمی و بیش از ۴۵۰۰ کارکنان اداری تشکیل شده است ، تعداد دانشجویان فعلی در مجموع ۱۰۰۰۰۰ نفر می باشد.

اگر به ایتالیا برای مهاجرت تحصیلی فکر می کنید ، از شما دعوت می کنیم مقاله تحصیل در ایتالیا را حتما بخوانید تا دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران را نیز بشناسید.

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

دانشکده های دانشگاه ناپل فدریکو

امروزه این دانشگاه شامل سه بخش نیمه مستقل یعنی بخش علم و فناوری ، بخش علوم زیستی و بخش علوم اجتماعی و انسانی است که مسئولیت تحقیق و آموزش ۱۳ دانشکده و ۸۲ بخش مختلف را بر عهده دارند ، در طول سالها دانشگاه ناپل چندین مکان داشته است.

این دانشگاه دارای 13 دانشکده شامل کشاورزی ، معماری ، بیوتکنولوژی ، اقتصاد ، مهندسی ، حقوق ، کلام و فلسفه ، علوم ریاضی ، فیزیکی و طبیعی ، پزشکی و جراحی ، داروسازی ، علوم سیاسی ، جامعه شناسی ، دامپزشکی می باشد.

دانشکده های دانشگاه ناپل فدریکو

زبان تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا

از آن جا که زبان رسمی کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است ، دروس در همه دانشگاه های این کشور به زبان ایتالیایی ارائه می شوند برای تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو دوم به زبان ایتالیایی تسلط به این زبان در سطح B2 مورد نیاز است.

افرادی که به این زبان مسلط نیستند و قصد تحصیل در این رشته را دارند می توانند در دوره های زبان ارائه شده در این دانشگاه به مدت 1 سال تحصیل کرده و آماده تحصیل به زبان ایتالیایی شوند ؛ البته این دانشگاه برای سهولت تحصیل دانشجویان بین المللی برخی از رشته های تحصیلی را در مقطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی ارائه می دهد ، حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در این دانشگاه 6.5 می باشد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه فدریکو دوم ایتالیا

برای تحصیل در دانشگاه های ایتالیا بورسیه های تحصیلی مختلفی از سوی دولت ، دانشگاه و یا سایر موسسات خصوصی طراحی شده که این بورسیه ها کل یا بخشی از هزینه تحصیل را پوشش می دهند ، دانشگاه فدریکو نیز دارای بورسیه های مختلفی برای دانشجویان خود است ، یکی از بورسیه های موجود در دانشگاه فدریکو برای دانشجویان بین المللی محصل در مقطع دکتری در این دانشگاه است و برای همه رشته های تحصیلی در دسترس می باشد.

دیگر برنامه بورسیه تحصیلی دانشگاه ناپل فدریکو دوم برای دانشجویان خارجی در ایتالیا از سوی دپارتمان اقتصاد و آمار این دانشگاه طراحی شده است ، این دپارتمان از متقاضیان دعوت می کند تا به برنامه کمک های مالی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم بپیوندند ، این بورسیه برای آن دسته از دانشجویان بین المللی در دسترس است که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد و امور مالی هستند.

سه نوع بودجه در دسترس است که در نوع A 7000 یورو ، در نوع B 4000 یورو در دو قسط و در نوع C 4000یورو در یک قسط پس از ثبت نام در برنامه موجود است.

علاوه بر این هر سال وزارت امور خارجه ایتالیا فراخوانی را راه اندازی می کند که به دانشجویانی از سراسر جهان که مایل به تحصیل در ایتالیا هستند کمک هزینه تحصیلی می دهد ، مهلت درخواست معمولا در پایان ماه مه است ، ملاک پذیرش در این بورسیه ها پذیرش در یکی از دانشگاه های ایتالیا و معدل آخرین مقطع تحصیلی می باشد.

تحصیل فیزیک ، ریاضی و علوم طبیعی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

رشته های فیزیک ، ریاضی و علوم طبیعی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا در مقطع تحصیلی مختلف یعنی کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند ، برای پذیرش در مقطع کارشناسی اتمام دوره دبیرستان و ارائه مدرک 12 سال تحصیل دبیرستان الزامی است ، برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد اتمام دوره کارشناسی و برای پذیرش دکتری در دانشگاه ناپل فدریک دوم مدارک تحصیلی ارزیابی شده و امتحان شفاهی (به زبان ایتالیایی یا انگلیسی) برگزار می شود.

تحصیل رشته فیزیک در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

در طول سه سال دوره کارشناسی در رشته فیزیک ، دانشجویان دانش قابل توجه در ریاضیات و ایده های بنیادی شیمی ، دانش عمیق از بخشهای اصلی فیزیک کلاسیک و مدرن ؛ مهارت های آزمایشگاهی عملیاتی و توانایی پردازش ، تفسیر و ارزیابی نتایج اندازه گیری ها ؛ مهارت های چشمگیر فناوری اطلاعات ؛ آشنایی با روش تحقیق علمی و کار گروهی را فرا می گیرند.

فارغ التحصیلان این مقطع می توانند در دوره کارشناسی ارشد فیزیک که به 9 برنامه درسی شامل اخترفیزیک ، تعلیم ، الکترونیک ، فیزیک زیست پزشکی ، فیزیک ماده ، فیزیک هسته ای ، زیر هسته ای و فیزیک ذرات نجومی ، فیزیک نظری ، ژئوفیزیک تقسیم می شوند تحصیل کرده و پس از آن در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند.

تحصیل رشته ریاضی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

دوره مدرک سه ساله در ریاضیات ، آمادگی اولیه محکمی را در همه بخشهای این رشته ارائه می دهد و جنبه های اساسی و روش شناختی را برای جلوگیری از فرسودگی دانش ترجیح می دهد ، به طور دقیق تر ، اهداف آموزشی دوره تحصیلی را می توان در توانایی درک ماهیت منطقی مشکلات دنیای واقعی ، ترجمه آنها به اصطلاح ریاضی و استفاده از آنها برای ارائه راه حل های مناسب خلاصه کرد ، به همین دلیل ، مطالعه ریاضیات منجر به آموزش می شود که در آن دقت منطقی ، ابتکار و خلاقیت ادغام شده است.

به این منظور ، دوره مدرک شامل یک مسیر واحد است که تقریبا منحصرا از دوره های اجباری در رشته های

تجزیه و تحلیل ریاضی ، هندسه ، جبر ، فیزیک ریاضی ، مبانی ریاضیات ، محاسبه احتمالات ، محاسبه عددی ، همچنین دوره های سطح اول در موضوعات مرتبط مانند علوم کامپیوتر و فیزیک می باشد ،

علاوه بر دارا بودن دیپلم دبیرستان (یا معادل آن) ، دانش مورد نیاز برای دوره تحصیلی در ریاضیات شامل دانش پایه علوم ریاضی ، فیزیك و طبیعی و روشهای روش علمی و به ویژه:

  • دانش پایه ریاضیات ، از جمله مبانی حساب جبری و حساب ، مثلثات ، هندسه تحلیلی ، توابع ابتدایی و لگاریتم ها
  • دانش اولیه از فیزیک کلاسیک ، با اشاره به مبانی مکانیک ، اپتیک و الکترومغناطیس
  • دانش اولیه و استفاده از برنامه های رایانه ای
  • دانش ابتدایی زبان انگلیسی در ارتباط با اصول ترجمه و درک متون ساده نوشتاری

تحصیل رشته علوم طبیعی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

رشته علوم طبیعی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود ، برنامه کارشناسی ارشد در علوم طبیعی عمدتا با اعلام بین رشته ای بودن مشخص می شود ، در واقع ، این یکی از راههای طبیعی برای فارغ التحصیلان کلاس L 32 – علوم و فن آوری ها برای محیط و طبیعت است.

مقطع کارشناسی ارشد علوم طبیعی ، تعمیق دانش به دست آمده در دوره کارشناسی و تعریف شخصیت های مختلف حرفه ای است که با روش های پیشرفته می توانند در زمینه های مختلف فعالیت کنند ، فارغ التحصیلان باید رویکرد معنی داری برای مطالعه بیوسنوزها داشته باشند ، آنها را با عوامل غیر زنده و انسان شناختی و مطالعه مشکلات محیطی آشنا کنند.

باید بتوانند به طور هدفمند از ابزارهای سیستماتیک استفاده کنند ، تا مطالعه ای آگاهانه در مورد تنوع زیستی انجام دهد ؛ برای این منظور ، تسلط کامل بر روشهای علمی و ابزارهای رایانه ای و همچنین آشنایی واژگانی مناسب ، حتی در حداقل یک زبان خارجی ، ضروری خواهد بود.

مدرک کارشناسی ارشد علوم طبیعی پس از گذراندن یک آزمون نهایی ، که شامل بحث یک پروژه تحقیقاتی تجربی اصلی است ، به دست می آید ، این کار باید با حضور در یک آزمایشگاه تحقیقاتی دولتی یا خصوصی ، که توسط دانش آموز توسعه یافته و انجام می شود ، تحت هدایت یک استاد راهنما انجام شود.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

رشته حقوق در دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا در مقطع کارشناسی ارائه می شود که ۵ سال طول می کشد ، این دوره آموزشی به ۱۳ ناحیه مطالعه تقسیم می شود که دارای هفت ترم مشترک و سه ترم تخصصی است ، که بر اساس حرفه های مختلف فرهنگی و حرفه ای تنظیم شده است ، هر دانشجو موظف است – پس از ثبت نام در سال چهارم دوره – یک رشته تحصیلی را از بین موارد پیشنهادی انتخاب کند.

تحصیل رشته حقوق در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

برای پذیرش در رشته حقوق دانشجویان باید دارای مدرک متوسطه یا سایر مدارک تحصیلی خارج از کشور باشند که توسط سیستم حقوقی ایتالیا مناسب شناخته شده است ، ثبت نام در دوره مقدماتی مستلزم دانش عمومی کافی ؛ مهارت منطقی و استدلال ؛ توانایی درک و تفسیر متون و اسناد (به زبان ایتالیایی) ؛ آگاهی از مفاهیم اساسی حقوقی ؛ دانش زبان اتحادیه اروپا حداقل در سطح A2 می باشد.

تحصیل رشته اقتصاد و مدیریت در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

دوره سه ساله مدرک اقتصاد بازرگانی (CLEA) با هدف تربیت فارغ التحصیلان با آموزش های متنوع و حرفه ای در زمینه های انضباطی ماتریس اقتصادی ، تجاری ، حقوقی ، کمی ، و قادر به فعالیت در ساختارهای سازمانی می باشد.

هدف این برنامه ادغام دانش مربوط به حوزه های مرجع فرهنگی خود در یک چارچوب چند رشته ای است و نقطه شروع اساسی برای ورود به دنیای کار در زمینه مشاغل بخش تجارت و همچنین ادامه تحصیل در رابطه با کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی می باشد.

دانش مورد نیاز برای پذیرش آنهایی است که به رشته های علوم انسانی ، اجتماعی ، منطقی و کمی مربوط می شود که معمولا با دیپلم دبیرستان به دست می آید ، دانش آموزان ثبت نام کننده باید یک آزمون ارزیابی انجام دهند که نتیجه آن برای اهداف ثبت نام الزامی نیست و هدف آن ارائه اطلاعات کلی در مورد استعدادهای دانشجو برای انجام مطالعات انتخاب شده و وضعیت دانش اولیه است.

دانش آموزانی که در آزمون ارزیابی به سطح کافی از دانش در زمینه های مورد نیاز نرسیده اند ، می توانند به تعهدات آموزشی اضافی (OFA) اختصاص داده شوند.

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

هدف دوره پزشکی و جراحی ارائه مهارت های علمی ، نظری و عملی ، همراه با خودمختاری حرفه ای و تصمیم گیری لازم برای حرفه پزشکی است ، یکی از ویژگیهای واجد شرایط برنامه درسی ، ادغام کامل مطالب علوم پایه و بالینی است ، این امر از طریق رویکرد چند رشته ای و مشارکت زود هنگام دانشجویان در مدیریت بیمار ، از جمله جنبه های اخلاقی و اخلاقی و همچنین مسئولیت های قانونی که اساس حرفه پزشکی را تشکیل می دهد ، محقق می شود.

تحصیل رشته پزشکی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

مأموریت این است که دانشجویان را با دانش و ابزار هایی که به ویژه در زمینه پزشکی ، روانی ، اجتماعی و سرزمینی حرفه پزشکی متمرکز هستند ، در اختیار دانش آموزان قرار دهد ، این کلاس ها با رویکردی چند رشته ای و یکپارچه در پیشگیری از بیماریها و ارتقای سلامت مشخص می شوند ؛ این آموزش در درجه اول مبتنی بر بیمار است و شامل مراکز بهداشتی و بیمارستانهای مبتنی بر جامعه است و تجربه بالینی متنوع و غنی را برای دانشجویان فراهم می کند.

این اهداف از طریق درسهای رسمی ، سمینار ها ، فعالیت های گروهی کوچک در آزمایشگاه های تحقیقاتی و بخش های بالینی که توسط سایر فعالیت های آموزشی انتخاب شده است ، این دوره تحصیلی ۶ سال طول می کشد و پس از پایان دانشجو بایستی در آزمون کتبی و شفاهی شرکت کند ، علاوه بر این برای پذیرش در رشته پزشکی در این دانشگاه قبولی در آزمون ورودی و تسلط به زبان ایتالیایی یا انگلیسی الزامی است.

آزمون پذیرش شامل حل سوالات چند گزینه ای است که از بین ۵ مورد ذکر شده ، تنها یک پاسخ صحیح است سوالات در زمینه های شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضیات و منطق – فرهنگ عمومی حرفه ای می باشد.

در همین راستا می توانید مقاله جامع تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایتالیا را بخوانید.

تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم

در ایتالیا برای ایفای نقش حرفه ای داروساز ، مدرک کارشناسی ارشد پنج ساله مورد نیاز است که شامل یک دوره آموزشی است که در بخشهای انضباطی علمی خاص (SSD) بیان می شود.

فارغ التحصیلان داروسازی مبنای علمی (ریاضی ، فیزیکی ، شیمیایی ، بیولوژیکی) و آمادگی نظری و عملی (دارویی ، دارویی ، سمی ، تکنولوژیکی ، قانونی) لازم برای انجام حرفه داروساز را کسب می کنند.

در کنار دوره های پایه و اصلی (شیمی ، ریاضیات ، فیزیک ، زیست شناسی ، میکروبیولوژی ، بیوشیمی ، آناتومی ، فیزیولوژی ، آسیب شناسی ، داروسازی ، داروسازی ، داروسازی ، فناوری دارویی ، قوانین ، داروسازی ، اقتصاد) ، این دوره ها دانش چند رشته ای (تجهیزات پزشکی ، رژیم غذایی ، محصولات آرایشی ، تشخیصی و شیمیایی-بالینی ، جنبه های فنی-مدیریتی ، ابزار فناوری اطلاعات و زبان انگلیسی) که به فارغ التحصیلان اجازه می دهد تا به عنوان متخصص در زمینه داروها و محصولات بهداشتی در جامعه نیز فعالیت کنند.

در طول سال چهارم و پنجم دوره کارشناسی ارشد داروسازی ، دانشجو یک دوره (حدود شش ماه) آموزش حرفه ای را در داروخانه ای که برای عموم آزاد است تحت نظارت دستور حرفه ای به عنوان کار آموزی می گذراند.

ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد داروسازی نیاز به دیپلم دبیرستان دارد ، داشتن دانش به دست آمده ، لازم برای دسترسی ، هنگام ورود تأیید می شود تعداد دوره ها محدود است و برای انتخاب ۳۰۰ نفر (دانش آموز) آزمون ورودی وجود دارد ؛ آزمون پذیرش همانند آزمون پذیرش پزشکی است.

خوابگاه دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا

مانند بیشتر دانشگاه های ایتالیا ، دانشگاه ناپل فدریکو II برای دانشجویان خارجی اقامت تضمینی در محوطه دانشگاه ارائه نمی دهد ، با این حال ، شرکتی به نام Performance به دانشجویانی که به دنبال اقامت هستند کمک می کند ، محل اقامت در ناپل چندان دور از پردیس نیست.

خوابگاه دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا

در ساختمان هایی که اخیرا ساخته شده یا بازسازی شده اند و مجهز به تمام امکانات رفاهی (وای فای ، سیستم تهویه مطبوع ، سالن بدنسازی مجهز به رفاه ، خشکشویی ، نظافت و تعویض هفتگی ملحفه در اتاق ، آشپزخانه در طبقه ، اتاق مطالعه) هستند ، بیشتر این اقامتگاه ها از غذای شخصی برخوردار هستند ؛ دانش آموزان ساکن اینجا مسئولیت غذا و نظافت منزل خود را بر عهده خواهند داشت.

این مکانها عمدتا برای دانشجویانی است که در دوره های دانشگاه ناپل Federico II ، L’Orientale ، Parthenope ، هنرستان San Pietro a Majella ، آکادمی هنر های زیبا ناپل و آکادمی مد و فشن ثبت نام کرده اند.

هر ساله رقابت برای تخصیص مسکن در محل اقامت دانشگاه وجود دارد که به دانشجویان دارای درآمد و شایستگی مقرر در قوانین ملی و منطقه ای اختصاص داده می شود ، هزینه اقامت با کمک هزینه تحصیلی تامین می شود ؛ هزینه ۲۵۰٫۰۰ یورو در ماه برای هر تخت در یک اتاق دو نفره و ۳۵۰٫۰۰ یورو در ماه برای هر تخت در یک اتاق یک نفره است ، اقامت چند روزه نیز با نرخ های بسیار مناسب امکان پذیر است.

موقعیت مکانی دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا

دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا در شهر ناپل قرار دارد و دارای سه پردیس اصلی است که یکی در مرکز ناپل ، یکی در منطقه Fuorigrotta در غرب و دیگری در تپه Camaldoli در شمال قرار دارد که پردیس دوم نیز میزبان مدرسه پزشکی است ، آدرس پردیس اصلی این دانشگاه ایتالیا ، ۸۰۱۳۸ ، ناپل ، Corso Umberto I می باشد.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه فدریکو دوم ایتالیا

می توان مستقیما با هواپیما یا قطار به شهر ناپل وارد شد ، پرواز های مستقیم ناپل را با اکثر شهر های مهم اروپایی متصل می کند ، علاوه بر این ، ارتباطات با کل جهان از طریق مراکز روم یا میلان وجود دارد ، فرودگاه (Capodichino) بسیار نزدیک به مرکز شهر است و توسط اتوبوس های معمولی شهری به هم متصل می شود ، لطفا توجه داشته باشید که ایستگاه اتوبوس Alibus (فرودگاه – خدمات مرکز شهر) در Via Marina در محله C.so Umberto I (جایی که دفتر بین المللی در آن واقع شده ) وجود دارد.

فرودگاه بین المللی ناپل در حومه سن پیترو آ پاتیرنو واقع شده است ، این فرودگاه بزرگترین فرودگاه در جنوب ایتالیا است که روزانه حدود ۲۵۰ پرواز ملی و بین المللی از آنجا وارد می شوند یا از آن خارج می شوند.

ناپل دارای شبکه حمل و نقل عمومی گسترده ای از جمله تراموا ، اتوبوس و واگن برقی است که بیشتر آنها توسط شرکت متعلق به شهرداری Azienda Napoletana Mobilità (ANM) اداره می شود ، دانشجویان می توانند در این شهر با تاکسی ، اتوبوس و یا مترو به دانشگاه یا محل اقامت خود رفت و آمد کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه فدریکو دوم ایتالیا

برای ارتباط با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) می توانید از باکس دیدگاه استفاده نمایید ، سوال خود را درج کنید و پاسخ خود را درهمان روز دریافت نمایید.

دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا از لحاظ رتبه بندی چگونه است؟

در سال 2021 دانشگاه ناپل فدریکو II بر اساس رتبه بندی تایمز در بین رتبه های 401 تا 500 رتبه بندی شده است این دانشگاه با بیش از 260 قرارداد با دانشگاه های خارجی دارد.

زبان تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا چیست؟

از آن جا که زبان رسمی کشور ایتالیا زبان ایتالیایی است ، دروس در همه دانشگاه های این کشور به زبان ایتالیایی ارائه می شوند برای تحصیل در دانشگاه ناپل فدریکو دوم به زبان ایتالیایی تسلط به این زبان در سطح B2 مورد نیاز است.

ملاک دریافت بورسیه تحصیلی در دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا چیست؟

ملاک پذیرش در این بورسیه ها پذیرش در یکی از دانشگاه های ایتالیا و معدل آخرین مقطع تحصیلی می باشد.

هزینه خوابگاه دانشگاه فدریکو دوم ایتالیا چقدر است؟

هزینه 250.00 یورو در ماه برای هر تخت در یک اتاق دو نفره و 350.00 یورو در ماه برای هر تخت در یک اتاق یک نفره است ، اقامت چند روزه نیز با نرخ های بسیار مناسب امکان پذیر است.

برای تحصیل رشته داروسازی در دانشگاه فدریکو ایتالیا چه مدرکی نیاز است داشته باشم؟

ثبت نام در دوره کارشناسی ارشد داروسازی نیاز به دیپلم دبیرستان دارد

آزمون ورودی پزشکی دانشگاه فدریکو دوم ایتالیا چگونه است؟

آزمون پذیرش شامل حل سوالات چند گزینه ای است که از بین 5 مورد ذکر شده ، تنها یک پاسخ صحیح است سوالات در زمینه های شیمی ، زیست شناسی ، فیزیک ، ریاضیات و منطق – فرهنگ عمومی حرفه ای می باشد.

در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، دانشگاه ناپل فدریکو دوم ایتالیا را بررسی و به علاقمندان تحصیل در این کشور معرفی کردند ، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه در شیراز و تهران تماس بگیرید ، همچنین می توانید با مطالعه سایر مقالات سایت برترین و ارزان ترین دانشگاه های جهان برای رشته مورد نظرتان را بشناسید ، مقاله تحصیل در خارج از کشور به شما برای شروع تحقیق ، کمک خواهد کرد.

5/5 - (72 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه