تحصیل در نیجریه

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در نیجریه
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در نیجریه اگرچه ممکن است انتخاب نهایی شما برای تحصیل در خارج از کشور نباشد ، اما نیجریه ، چیزهای زیادی برای ارائه به دانشجویان بین المللی دارد ، نیجریه یکی از پویاترین کشورها در قاره آفریقا و مقصدی عالی برای تحصیل دانشجویان با ذهن باز است که مایل به کشف و تجربه یک فرهنگ جدید و متفاوت هستند و اقامت در این کشور می تواند نمایانگر یک تجربه تغییر دهنده زندگی باشد ، در این مطلب از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) ، تلاش شده تا جامع ترین اطلاعات برای تحصیل در نیجریه ارائه شود.

نیجریه به عنوان یک مرکز آموزشی برتر در آفریقا شناحته می شود که در نتیجه تعهد دولت مبنی بر سهولت دسترسی به آموزش عالی ، دارای بیش از 130 کالج ، دانشگاه و سایر موسسات آموزش عالی در سراسر کشور است.

شما می توانید تقریبا در هر رشته ای در دانشگاه های نیجریه ، از مهندسی و فناوری گرفته تا علوم انسانی و حقوق ، تحصیل کنید.

این کشور به دلیل برنامه های خود در زمینه بهداشت و پزشکی شهرت خاصی دارد و به عنوان مثال ، دانشگاه نیجریه در حال اجرای یک برنامه اهدا کننده مغز استخوان است که به دلیل پتانسیل خود در پیشبرد درمان سرطان مورد استقبال بین المللی قرار گرفته است.

اگر به تحصیل در قاره آفریقا فکر می کنید ، می توانید با مطالعه مقاله تحصیل در آفریقای جنوبی با شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های این قاره پهناور بیشتر آشنا شوید ؛ بسیاری از دانشگاه های آفریقایی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران هستند.

تحصیل در نیجریه

تحصیل به زبان انگلیسی در نیجریه

تحصیل در نیجریه به زبان انگلیسی است و دانشجویان این فرصت را خواهند داشت که زبان انگلیسی خود را از طریق دوره آمادگی زبان انگلیسی تقویت کنند و متقاضیان برای تحصیل در نیجریه باید ثابت کنند که از مهارت های زبانی کافی برای شرکت در کلاس ها و درک سخنرانی ها برخورداند.

تحصیل رشته های مهندسی در نیجریه

همچنین شرکت در دوره های زبان در نیجریه متقاضیان را برای هر یک از آزمون های انگلیسی زبان که دانشگاه ها نیاز دارند آماده می کند.

بنابراین همانطور که گفته شد برای تحصیل در نیجریه ، باید مدرکی از مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید و برخی از گواهینامه های پذیرفته شده توسط دانشگاه های نیجریه شامل موارد زیر است :

 • PTE Academic
 • TOEFL iBT
 • آیلتس آکادمیک
 • C1 Advanced یا C2 Proficiency

تحصیل رشته های مهندسی در نیجریه

مهندسی یکی از بهترین دوره ها برای تحصیل در نیجریه و حتی بسیاری دیگر از نقاط جهان است و دانشگاه های نیجریه دوره های مختلف تخصصی را ارائه می دهند و چشم اندازهای خوبی برای داوطلبانی که می خواهند در رشته مهندسی تحصیل کنند ، دارند.

برخی از برترین و پردرآمدترین دوره های مهندسی که می توانید در نیجریه انتخاب کنید عبارتند از مهندسی هوافضا ، مهندسی شیمی ، مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی نفت ، مهندسی مخابرات ، یادگیری ماشین نرم افزار و هوش مصنوعی ، مهندسی رباتیک ، مهندسی بیوشیمی و از طرفی مهندسی نرم افزار ، یادگیری ماشین ، هوش مصنوعی ، مهندسی رباتیک از مشاغل مورد نیاز در نیجریه و سراسر جهان هستند.

در زیر لیست 10 دانشگاه برتر برای تحصیل مهندسی در نیجریه بر اساس تحقیقات بیان شده است.

 • دانشگاه فناوری فدرال آکوره (FUTA)
 • دانشگاه ایلورین ( UNILORIN )
 • دانشگاه فناوری فدرال اوری (FUTO)
 • دانشگاه فناوری فدرال مینا ( FUTMINNA )
 • دانشگاه بنین ( UNIBEN )
 • دانشگاه لاگوس ( UNILAG )
 • دانشگاه اوبافمی آولوولو ( OAU )
 • دانشگاه صنعتی لادوک آکینتولا ( LAUTECH )
 • دانشگاه انسوکا نیجریه ( UNN )
 • دانشگاه اولابیسی اونابانجو ( OOU )

شرایط تحصیل مهندسی در دانشگاه های نیجریه

در اکثر دانشگاه های نیجریه بسته به نوع پذیرش ، تحصیل در دانشکده مهندسی به مدت چهار تا پنج سال زمان خواهد برد و پس از آن فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی مهندسی می شوند.

حالت پذیرش UTME

این برنامه پنج ساله برای داوطلبانی است که با گواهینامه ارشد مدرسه ( SSC یا WASCE یا NECO یا گواهینامه عمومی آموزش سطح معمولی یا معادل آنها و با شرکت در آزمون در دانشگاه پذیرفته می شوند ، داوطلبان باید پنج واحد را گذرانده باشند ، که باید شامل موضوعات ریاضیات ، فیزیک و شیمی و زبان انگلیسی باشد.

حالت پذیرش مستقیم

داوطلبانی که از طریق ورود مستقیم درخواست می کنند باید یکی از الزامات زیر را رعایت کنند :

حداقل در دو درس ریاضیات محض ، فیزیک و شیمی سطح HSC یا GCE A یا معادل آن را داشته باشند و باید در آزمون ریاضیات ، فیزیک ، شیمی زبانهای انگلیسی و سایر موضوعات علمی نیز شرکت کنند.

گذراندن آزمون HND اعتبار بالا در یک دوره مهندسی در هر دانشگاه پلی تکنیک شناخته شده.

دارندگان درجه یک در رشته های مهندسی مرتبط مانند مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کشاورزی ، ریاضیات ، فیزیک و علوم کامپیوتر

داوطلبانی که دارای گواهینامه دبیرستان فیزیک و ریاضی ( در سطح HSC ) هستند و دارای اعتبار در آزمون های شیمی در سطح O هستند ، می توانند در برنامه چهار ساله پذیرفته شوند.

پذیرش در دانشکده مهندسی بسیار رقابتی است و بنابراین ، داوطلبان باید اطمینان حاصل کنند که نمرات بسیار بالایی هم در امتحانات سطح O یا A و هم در نمره JAMB دارند.

نمره JAMB UTME حداقل 180 در اکثر دانشگاههای فدرال و 150 در اکثر دانشگاههای خصوصی و دولتی است.

شاید ندانید که دانشگاه های کشور انگلستان در زمینه رشته های مهندسی دارای رتبه های برتر جهان هستند ؛ در مقاله تحصیل در انگلستان با هزین های رشته های مهندسی بیشتر آشنا شوید.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در نیجریه

هر ساله لیستی از دانشگاه های مورد تائید از سوی وزارت علوم منتشر می شود که در آن دانشگاه های خارج از کشور در سطوح مختلف ( عالی ، متوسط ، ضعیف ) دسته بندی می شود.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در نیجریه

در سال تحصیلی 2021 – 2022 نیز دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در نیجریه به صورت زیر دسته بندی شده اند.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در نیجریه در گروه ج ( متوسط ) :

 • Bells University of Technology ( دانشگاه علوم فنی بلز )
 • Covenant University ( دانشگاه کوونانت )
 • Lagos State University ( دانشگاه ملی لاگوس )
 • University of Benin ( دانشگاه بنین )
 • University of Ibadan ( دانشگاه ایبادن )
 • University of Lagos ( دانشگاه لاگوس )
 • University of Nigeria Nsukka ( دانشگاه انسوکا نیجریه )

تحصیل مقطع دکترا در نیجریه

برای تحصیل مقطع دکترا در نیجریه ، داوطلبان باید مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه شناخته شده که توسط سنا تأیید شده است ، اخذ کرده باشند.

تحصیل دکترا در نیجریه حداقل 3 سال ( 6 ترم ) و حداکثر 5 سال ( 10 ترم ) طول می کشد و برای پذیرش متقاضیانی که مدرک کارشناسی خود را در دانشگاه های نیجریه کسب نکرده اند در ابتدا باید در یک دوره یکساله شرکت کنند و پس از ارزیابی از طرف دانشگاه می توانند در این مقطع ادامه تحصیل دهند.

برای تحصیل در مقطع دکترا ، می توانید دانشگاه های آمریکایی را نیز انتخاب کنید ، چراکه بورسیه های تحصیلی جذابی را در این مقطع ارائه می دهند و با سطح بهتری مورد تایید وزارت علوم ایران هستند ؛ مقاله تحصیل در آمریکا را بخوانید.

بورسیه های تحصیلی در نیجریه

در دانشگاه های نیجریه فرصت های بورسیه برای دانشجویان بین المللی بسیار اندک است و وظیفه همه دانشجویان این است که هزینه تحصیل خود را تأمین کنند و مهلت های پرداخت دانشگاه را رعایت کنند.

بورسیه های تحصیلی در نیجریه

معمولا تقاضای کمک های مالی برای دانشجویان جدید در ابتدای سال تحصیلی بیشتر است و بنابراین مهم است که دانشجویان امور مالی خود را به گونه ای برنامه ریزی کنند که بتوانند ثبت نام ، شهریه ، محل اقامت و سایر هزینه های توصیه شده توسط دانشگاه را پوشش دهند و معمولا بورسیه و کمک های مالی دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در دسترس نیست.

البته در مقطع دکترا چندین بورسیه برای محققان ارائه می شود که در زیر معرفی شده است.

بورسیه تحصیلی دانشجویان خارجی

این بورسیه شامل هنرمندان ، متخصصان جوان ، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و هر کسی است که علاقه مند به برنامه دکترا در نیجریه است و البته این بورسیه فقط دانشجویان دکترا را پوشش نمی دهد ، همچنین برنامه های کارشناسی ارشد و حتی برنامه های بدون مدرک را پوشش می دهد.

این بورس تحصیلی بودجه ای را برای طول دوره فراهم می کند و این بودجه برای بیمه درمانی ، کمک هزینه زندگی ، بلیط هواپیما ، کتاب های درسی و شهریه کافی است.

بورسیه های تحصیلی NITDA

این بورسیه در سال 2010 توسط آژانس ملی توسعه فناوری اطلاعات ( NITDA ) تأسیس شد ، این بودجه برای برنامه های دکترا و کارشناسی ارشد فراهم می کند و همه افراد علاقمند به فناوری اطلاعات را در بر می گیرد.

بورسیه های تحصیلی مورتالا محمد

این بورسیه بودجه ای را برای دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد فراهم می کند و بودجه برای دوره های مختلف فراهم می کند و شهریه کامل برای هر سال تحصیلی را پوشش می دهد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه نیوکاستل نیجریه

این بورسیه برای دانشجویان دکترا در رشته های علوم پزشکی ، مهندسی ، کشاورزی ، علوم اجتماعی ، هنر و علوم انسانی موجود است.

بورس تحصیلی دولت فدرال نیجریه

این بورسیه توسط دولت نیجریه از طریق وزارت آموزش فدرال و از طریق هیئت بورس تحصیلی فدرال به دانشجویانی که در مقطع دکترا تحصیل می کنند ، ارائه می شود.

خوابگاه های دانشجویی کشور نیجریه

بهترین قسمت تحصیل در نیجریه این است که دانشجویان بین المللی دارای انتخاب های متنوعی برای اسکان هستند ، اگر در خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه بمانید یا در یک آپارتمان مشترک باشید ، فرصتی شگفت انگیز برای تماس با همه جوانان محلی به دست خواهید آورد و علاوه بر این ، شما حتی می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید.

خوابگاه های موجود در دانشگاه های نیجریه یا در پردیس دانشگاه و یا در خارج از پردیس دانشگاه واقع شده اند.

برای مثال در دانشگاه ایبادان دوازده سالن اقامت وجود دارد که محل اقامت حدود 30 درصد از جمعیت دانشجویان را تشکیل می دهد و سه خوابگاه دیگر نیز در حال ساخت است ، این دانشگاه دارای 1212 واحد مسکونی است و

بخش امور دانشجویان دانشگاه محل رسیدیگی به امور خوایگاهی دانشجویان است ، این دانشگاه دارای ده سالن مقطع کارشناسی و دو سالن مقطع کارشناسی ارشد با ظرفیت مطلوب نزدیک به 5000 دانشجو است و باید توجه داشت.

در برخی از دانشگاه ها محل اقامت در محوطه دانشگاه محدود است و دانشجویان می توانند در نزدیکی دانشگاه ها خوابگاه های مناسبی پیدا کنند.

بهترین دانشگاه های نیجریه

همانطور که گفته شدنیجریه تقریبا 130 موسسه را در خود جای داده است که برخی از اینها متعلق به دولت های فدرال و ایالتی است ، در حالی که 50 مورد این دانشگاه ها خصوصی هستند.

بهترین دانشگاه های نیجریه

بسیاری از متقاضیان دانشگاه در مورد اینکه برای چه دانشگاهی باید درخواست دهند دچار سردرگمی می شوند ، لذا در زیر چند دانشگاه برتر برای تحصیل در این کشور معرفی شده اند.

دانشگاه ایبادان

دانشگاه ایبادان که در سال 1948 تأسیس شد ، اولین دانشگاه نیجریه است و تا سال 1962 که تبدیل به یک دانشگاه مستقل شد با کالج دانشگاه لندن در یک طرح ارتباط ویژه داشت.

دانشگاه ایبادان تنها با سه گروه علوم ، پزشکی و هنر شروع به کار کرد ، اما از آن زمان به بعد در 13 دانشکده از جمله علوم اجتماعی ، کشاورزی و جنگلداری ، آموزش ، فناوری ، حقوق و دندانپزشکی گسترش یافته است.

مأموریت بنیانگذار دانشگاه این بود که آموزش را در اختیار همگان قرار دهد ، این مرکز دارای یک مرکز آموزش از راه دور است که در آن دانشجویانی که موانع مالی یا خانوادگی دارند می توانند تحصیل کنند.

ایبادان همچنین دارای باغ وحش و گیاه شناسی مخصوص به خود است که مملو از بسیاری از حیوانات و گیاهان در معرض خطر انقراض است و از تعدادی برنامه حفاظتی نیز پشتیبانی می شود.

دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایبادان به عنوان یکی از بزرگترین در آفریقا و خارج از کشور و در نیجریه شناخته شده است زیرا منابع انسانی مورد نیاز برای کل سیستم دانشگاه های نیجریه را تولید می کند ، دانشگاه ایبادان سالانه به طور متوسط 3000 دانشجو کارشناسی ارشد و 250 دکترا دارد.

این دانشگاه در حال حاضر میزبان موسسه علوم زندگی و زمین دانشگاه پان آفریقا به نمایندگی از منطقه فرعی آفریقای غربی است و امروزه این دانشگاه به طور مداوم در بین دانشگاه های معتبر جهان رتبه بندی می شود.

دانشگاه انسوکا نیجریه

دانشگاه انسوکا نیجریه ( UNN ) به عنوان دومین دانشگاه برتر در بین دانشگاه های نیجریه است.

UNN ، که در سال 1955 تأسیس شد ، توسط NUC رتبه دوم بهترین دانشگاه نیجریه را به خود اختصاص داد.

UNN اولین دانشگاه بومی خودمختار است که به طور رسمی در 17 دسامبر 1960 آغاز به کار کرد ، این دانشگاه دارای 15 دانشکده و 102 گروه است که همه معتبر هستند.

این دانشگاه فعالیت های تحقیقاتی در زمینه آموزش ، مطالعات آفریقایی ، مطالعات توسعه ای و داروهای گیاهی و دارویی ارائه می دهد و همچنین مراکزی برای کشف علم فضایی ، تغییرات آب و هوایی و تحقیقات انرژی ایجاد کرده اند.

دانشگاه انسوکا ، که یکی از 10 دانشگاه برتر نیجریه است ، دارای چهار پردیس است ، این دانشگاه میزبان رویدادهای متعدد منطقه ای مانند بازی های NUGA بوده و یکی از دانشگاه هایی است که دارای مرکز ICT در غرب آفریقا است.

این دانشگاه فازغ التحصیلانی با چهره های برجسته ای در جامعه مانند پروفسور Doral Akunyili ، Godwin Emefiele ، Peter Obi ، Charles Soludo ، Herbert Wigwe و بسیاری دیگر داشته است و همچنین دارای عضویت در انجمن هایی مانند انجمن دانشگاه های آفریقا ( AAU ) است.

دانشگاه لاگوس

دانشگاه لاگوس در سال 1962 تاسیس شد و دارای سه پردیس در لاگوس ، پایتخت تجاری کشور است ، این پردیس ها عبارتند از پردیس اصلی در آکوکا ( که تا حد زیادی توسط منظره زیبا از تالاب لاگوس احاطه شده است ) ، دانشکده رادیوگرافی در یابا و کالج پزشکی آن ، در ایدی-آرابا ، سورولر.

این دانشگاه بیش از 86 برنامه کارشناسی و 140 برنامه کارشناسی ارشد را در 12 دانشکده و پنج موسسه ارائه می دهد.

همچنین از 10 مرکز تحقیقاتی برخوردار است که برخی از آنها مرکز تعالی و بیش از صد گروه تحقیقاتی است و برخی از تحقیقات انجام شده در دانشگاه شامل تحقیقات دارویی و داروهای گیاهی ، تجزیه و تحلیل سیاست های اقتصادی و اوتیسم و اختلالات توسعه عصبی و سایر موارد است.

بهترین شهرهای نیجریه برای تحصیل

نیجریه دارای دانشگاه های بسیاری برای تحصیل است ، لذا در زیر می توانید با بهترین شهر های نیجریه برای تحصیل که این دانشگاه های برتر را در خود جای داده اند آشنا شوید.

بهترین شهرهای نیجریه برای تحصیل

تحصیل در شهر ایبادان

ایبادان پایتخت و پرجمعیت ترین شهر ایالت اویو ، در نیجریه است ، این شهر سومین شهر بزرگ از نظر جمعیت در نیجریه پس از لاگوس و کانو است و یک نقطه ترانزیت برجسته بین منطقه ساحلی و مناطق داخلی کشور است.

از میان پارکهای شهر ، مهمترین آنها پارک و باغهای آگودی است و همچنین باغ های جانورشناسی و گیاه شناسی ، دو استادیوم اصلی و تعداد زیادی امکانات ورزشی در این شهر وجود دارد.

ایبادان میزبان دانشگاه برتر نیجریه برای تحصیل یعنی دانشگاه ایبادان است ، سایر موسسات آموزش عالی در این شهر عبارتند از دانشگاه پلی تکنیک ایبادان ، دانشگاه لید سیتی ، دانشگاه کولادائیسی ، دانشکده فدرال بهداشت و فناوری ، دانشکده جنگلداری فدرال ، کالج فناوری هایلند ، دانشکده آمار فدرال.

تحصیل در شهر انسوکا نیجریه

انسوکا ، شهرک دانشگاهی ایالت آنگو در جنوب نیجریه واقع شده است و محل دانشگاه نیجریه ، اولین دانشگاهی که پس از استقلال در نیجریه تأسیس شد و همچنین محل یک کالج تربیت معلم و یک ایستگاه کشاورزی و هواشناسی است.

این شهر دارای میراث سنتی و فرهنگی پر جنب و جوش است و از جاذبه های آن می توان مجتمع دریاچه Opi که دارای 8 دریاچه طبیعی و یک آبشار است و کلیسای جامع سنت پل که یک شاهکار معماری عظیم است را می توان نام برد.

تحصیل در شهر لاگوس

لاگوس مرکز مالی بزرگ آفریقایی است و قطب اقتصادی ایالت لاگوس و نیجریه است. لاگوس همچنین در بین ده شهر برتر سریع ترین شهرها و مناطق شهری جهان قرار دارد.

لاگوس قطعا بخشی از زیباترین شهرهای نیجریه است ، لاگوس در قسمت جنوب غربی نیجریه واقع شده است و به دلیل تجارت ، صنایع متعدد در همه بخش های اقتصادی شناخته شده است ، زندگی شبانه در این شهر مانند روز شلوغ است و دارای مراکز خرید ، باشگاه ها ، رستوران ها و سواحل متعدد برای تفریح است.

در این شهر نیز دانشگاه های متععدی برای تحصیل قرار دارند از جمله :

 • دانشگاه آکوکا لاگوس
 • دانشگاه ایالتی لاگوس
 • دانشگاه پان آتلانتیک
 • دانشگاه آزاد ملی نیجریه
 • دانشگاه خصوصی کالب
 • دانشکده فناوری بهداشت ایالت لاگوس
 • کالج پزشکی دانشگاه ایالتی لاگوس
 • کالج پزشکی ، دانشگاه لاگوس

هزینه های تحصیل در نیجریه

ارزان ترین دانشگاه در نیجریه ، دانشگاه ایبادان است که هزینه های تحصیل آن بین 16000 – 39000 نایرا نیجریه است ، دومین دانشگاه کم هزینه نیز دانشگاه احمدو بلو ( ABU ) است که هزینه های تحصیل در آن 14،000 – 45،000 نایرا نیجریه است.

دانشگاهی که بالاترین هزینه های تحصیلی را در نیجریه دارد ، دانشگاه نیل است که هزینه تحصیل آن 5.7 میلیون پوند است و دومین دانشگاه با هزینه های تحصیلی بالا در نیجریه دانشگاه بازه است که هزینه تحصیل آن 3.1 میلیون پوند است.

در زیر می توانید هزینه های تحصیلی در دیگر دانشگاه های معروف نیجریه را در سال تحصیلی 2021 – 2022 بیابید.

 • دانشگاه صنعتی فدرال آکوره ، 15.650 نایرا نیجریه
 • دانشگاه صنعتی فدرال مینا 20.000 – 25.950 نایرا نیجریه
 • دانشگاه فناوری فدرال اوری ، 48.300 – 49000 نایرا
 • دانشگاه فدرال کاشه : 27000 – 47000 نایرا
 • دانشگاه ایبادین : 16000 – 39000 نیرا نیجریه
 • دانشگاه لاگوس : 50000 – 55000 نیجریه

اگر به دنبال هزینه های کمتر هستید و می توانید در کشور های اروپایی تحصیل کنید ، پیشنهاد ما کشور لهستان است ، مقاله تحصیل در لهستان را بخوانید.

مزایا و معایب تحصیل در نیجریه

اخذ پذیرش برای تحصیل در دانشگاه فرآیند چندان آسانی نیست ، اما در مقایسه وضعیت نیجریه با سایر دانشگاه های خارجی ، می توان قبول داشت که سطح دشواری مربوط به پذیرش در خارج از نیجریه بیشتر است.

تحصیل در دانشگاه های نیجریه به انگلیسی است و حتی امکان کسب مهارت های زبان انگلیسی پیش از ورود به دانشگاه در این کشور وجود دارد.

تحصیل در نیجریه به جز دانشگاههای خصوصی در دانشگاههای دولتی و ایالتی نسبتا مقرون به صرفه است.

معایب تحصیل در نیجریه

با وجود جمعیت اندک مشتاق که می خواهند در دانشگاه های نیجریه ثبت نام کنند تا مدرک بالاتر خود را کسب کنند ، حقیقت این است که این کشور با چالش هایی روبرو است و نیاز به اصلاحات دارد و برخی از بزرگترین چالش هایی که موسسات نیجریه را برای آموزش عالی دچار مشکل کرده است عبارتند از :

زیر ساخت : تنها 30 درصد مردم به کلاس درس ، آزمایشگاه و کارگاه دسترسی دارند.

کیفیت پایین : بودجه کافی برای فناوری و منابع لازم وجود ندارد.

فرقه ها : در نیجریه تعداد زیادی فرقه وجود دارد که نهادهای دانشگاهی و دانشجویان را تهدید می کند.

کمبود بودجه : با داشتن حقوق کم برای پرسنل ، و همچنین کمبود بودجه برای منابع ، بودجه یکی از بزرگترین مشکلاتی است که سیستم آموزشی در نیجریه با آن روبروست.

ویزای تحصیلی نیجریه

دانشجویان برای تحصیل در نیجریه به ویزای تحصیلی نیجریه نیاز دارند و برای اخذ این ویزا هنگام درخواست ویزای دانشجویی باید موارد زیر را ارائه دهند :

ویزای تحصیلی نیجریه
 • گذرنامه فعلی یا سایر مدارک معتبر سفر
 • تأیید پذیرش برای تحصیل از دانشگاه مورد نظر در نیجریه
 • اثبات این که از تمکن مالی کافی برای حمایت از خود و پرداخت هزینه دوره خود دارید
 • گواهی پزشکی
 • ارائه نامه حامی برای حمایت مالی ( در صورت موجود )

سوالات پر تکرار تحصیل در نیجریه

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالب مفیدی در خصوص چگونگی تحصیل در نیجریه را ارائه دادند ، سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه بنویسید و پاسخ مشاوران ما را دریافت نمایید.

چه مدارک زبانی برای تحصیل در نیجریه مورد قبول است؟

1. PTE Academic 2. TOEFL iBT 3. آیلتس آکادمیک 4. C1 Advanced یا C2 Proficiency

بهترین دانشگاه برای تحصیل در نیجریه کدام است؟

دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایبادان به عنوان یکی از بزرگترین در آفریقا و خارج از کشور و در نیجریه شناخته شده است زیرا منابع انسانی مورد نیاز برای کل سیستم دانشگاه های نیجریه را تولید می کند ، دانشگاه ایبادان سالانه به طور متوسط 3000 دانشجو کارشناسی ارشد و 250 دکترا دارد.

هزینه تحصیل در نیجریه چقدر است؟

ارزان ترین دانشگاه در نیجریه ، دانشگاه ایبادان است که هزینه های تحصیل آن بین 16000 – 39000 نایرا نیجریه است ، دومین دانشگاه کم هزینه نیز دانشگاه احمدو بلو ( ABU ) است که هزینه های تحصیل در آن 14،000 – 45،000 نایرا نیجریه است.

هزینه تحصیل در نیجریه در دانشگاه های مختلف چقدر است؟

1. دانشگاه صنعتی فدرال آکوره ، 15.650 نایرا نیجریه 2. دانشگاه صنعتی فدرال مینا 20.000 – 25.950 نایرا نیجریه 3. دانشگاه فناوری فدرال اوری ، 48.300 – 49000 نایرا 4. دانشگاه فدرال کاشه : 27000 – 47000 نایرا

آیا برای تحصیل در نیجریه ، خوابگاه وجود دارد؟

بهترین قسمت تحصیل در نیجریه این است که دانشجویان بین المللی دارای انتخاب های متنوعی برای اسکان هستند ، اگر در خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه بمانید یا در یک آپارتمان مشترک باشید ، فرصتی شگفت انگیز برای تماس با همه جوانان محلی به دست خواهید آورد و علاوه بر این ، شما حتی می توانید دوستان جدیدی پیدا کنید.

در پایان برای اخذ ویزا و تحصیل در نیجریه پیشنهاد می شود با ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید تا از خدمات مهاجرتی در این خصوص و کمک در انتخاب دانشگاه و دیگر مسائل موجود بهره مند گردید ، برای ارتباط با مشاوران ما با شماره های دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید ؛ همچنین برای شناخت برترین و امن ترین کشور های دنیا برای تحصیل ، می توانید مقاله تحصیل در خارج از کشور را بخوانید.

5/5 - (11 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه