تحصیل در لهستان

لهستان از نظر تعداد دانشجویانی که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور اسم نویسی کرده اند ، در جایگاه چهارم تقاضای مهاجرت تحصیلی به اروپا قرار دارد چنانچه می خواهید در دانشگاهی با 41 زبان مرسوم دنیا و با اعتبار جهانی تحصیل کنید ، لهستان ، گزینه شماست.

تحصیل در لهستان با سیستم آموزشی که به مبحث یادگیری و آموزش اهمیت ویژه ای می دهد و در سال های متوالی سرمایه گذاری های زیادی را برای توسعه و پیشرفت این بخش انجام داده است ، برای دانشجویان بین المللی و بعضا ایرانی ها انتخاب بسیار به جایی است.

تحصیل در لهستان

دانشگاه های لهستان ، همواره در حال اجرای سیاست هایی برای افزایش تعداد دانشجویان بین المللی هستند و همه دانشگاه های پیشرفته این کشور برنامه هایی با کیفیت بالا در رشته های علوم انسانی ، مهندسی ، کسب و کار ، اقتصاد و پزشکی و دندانپزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند.

جالب است بدانید که لهستان از نظر تعداد دانشجویانی که در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور اسم نویسی کرده اند ، در جایگاه چهارم تقاضای مهاجرت تحصیلی به اروپا قرار دارد که همین امر موجب گشته تا گزینه های تحصیلی زیادی به برنامه های آموزشی دانشگاه ها و دیگر مراکز در سال های اخیر افزوده شود.

شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با داشتن سال ها تجربه کوشیده است تا ضمن جمع آوری به روزترین اطلاعات در حوزه تحصیل و مهاجرت به کشور لهستان به دانشجویان ایرانی در جهت داشتن انتخابی هرچند موفق تر کمک نماید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا تحصیل در لهستان را از زوایای مختلف بررسی نماییم برای دسترسی بهتر به مطلب مورد نظرتان می توانید از جعبه سبز رنگ سمت راست صفحه بر روی لینک ها کلیک کنید تا مستقیما به آن مطلب هدایت شوید.

پادکست تحصیل در لهستان

مدت زمان : 02:04

دلایل توصیه تحصیل در لهستان

اولین گزینه ای که در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی باید آن را درنظر داشته باشید ، توجه به شرایط آب و هوایی کشور مقصد و تطبیق آن با کشور مبدا و یا با شرایط جسمی و روحی خودتان است ، چرا که موارد زیادی مشاهده شده که افراد با صرف وقت و هزینه های کلان موفق به اخذ اقامت کشوری دیگر شده اما ، به دلیل شرایط آب و هوایی نامساعد قادر به تحمل نبوده و به کشور خود بازگشته اند.

لهستان کشوری با آب و هوای مناسب است که بسیاری از مناطق آن از لحاظ جغرافیایی شبیه به ایران بوده و دانشجویان به راحتی با این کشور وفق می یابند.

علاوه بر این دانشگاه های کشور لهستان در تمام کشور های دنیا ازجمله ایران پذیرفته شده هستند و با تحصیل در آنها مدرکی معتبر دریافت خواهید کرد که این امکان را به شما می دهد تا در هر کشوری که بخواهید به آینده کاری روشن و زندگی ایده آل برسید.

با انتخاب لهستان شما قادر خواهید بود تا پس از اتمام تحصیل خود در این کشور ویزای کار دریافت نموده و به اقامت برسید ، همچنین دانشگاه های این کشور در طول تحصیل با حمایت های مختلف از جمله کارت های دانشجویی تخفیفات زیادی در خرید انواع بلیط ها در سینما ، تئاتر ، موزه ، باشگاه و سیستم حمل و نقل عمومی را در اختیارتان قرار خواهند داد.

در مقاله تحصیل در خارج از کشور هم به امن ترین ، بهترین و ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی اشاره کرده و دلایل بیشتری برای تحصیل در لهستان را مطرح کرده ایم.

سیستم آموزشی لهستان

تمامی کشورهای دنیا دارای سیستم آموزشی منحصر بفرد خود در تمامی مقاطع تحصیلی هستند که مطابق با آن دانش آموزان را از سال اول ورود به مدارس تا آخرین قدم تحصیل در دانشگاه ها حمایت کرده و تلاش می کند تا بهترین ها را در اختیارشان قرار دهد.

سیستم آموزشی لهستان

تحصیل در لهستان تا قبل از ورود به دانشگاه به سه دسته کلی تقسیم می شود و کسانی که 12 سال تحصیل را به صورت کامل پشت سر بگذارند با دریافت مدرک دیپلم قادر خواهند به دانشگاه ها و کلیه مراکز آموزشی این کشور وارد شوند.

سیستم آموزشی در این کشور با بیش از 650 سال سابقه علاوه برداشتن زیربناهای قدیمی و علمی در علوم مهمی همچون پزشکی ، در دنیای امروز نیز به سرعت در حال توسعه بوده و توانسته به جایگاه خوی نیز دست یابد.

سیستم تحصیلی لهستان که از فرآیند بولونیا پیروی می کند و علاقه مندان به ادامه تحصیل پس از دریافت مدرک دیپلم می توانند به جای ورود به دانشگاه ها در سایر مراکز غیر دانشگاهی که مهارت های مختلفی را آموزش می دهند ، ثبت نام نموده و به تخصص برسند.

سیستم آموزشی در دانشگاه های لهستان

سیستم دانشگاهی در کشور لهستان شامل دو بخش دانشگاه های دولتی و غیر دولتی است که از میان این 310 دانشگاه و کالج در حدود 138 مورد از آنها دولتی بوده و بقیه به صورت خصوصی به فعالیت مشغول هستند.

شبیه به آنچه در خصوص تحصیل در مجارستان خواندید ، اغلب دروس در دانشگاه های برتر لهستان هم به زبان انگلیسی تدریس می شوند و به دلیل پایین بودن هزینه تحصیل در مراکز دولتی رقابت سنگینی برای ورود به دانشگاه های دولتی این کشور وجود دارد.

هزینه تحصیل در مراکز خصوصی این کشور بالاتر بوده اما حتی در صورت تحصیل در این دانشگاه ها همچنان شما متحمل هزینه های کمتری نسبت به بسیاری از دانشگاه های اروپایی خواهید شد.

سال تحصیلی در دانشگاه های این کشور شامل دو ترم است که هر کدام با یک دوره به پایان می رسد . ترم نخست از نیمه پاییز ، ماه اکتبر تا اواسط فوریه برگزار شده و ترم بهار نیز از اواخر فوریه تا ژوئن را در بر می گیرد.

در دانشگاه های لهستان مقررات یا دستورالعمل های عمومی در رابطه با روش تدریس در دانشگاه ها وجود ندارد و آموزش ها اغلب به صورت سخنرانی ، کلاس ها ، کارگاه ها ، سمینارها ، پروژه ها و یا تمرین های عملی ارائه و بسته به محتوای درسی هر رشته سازماندهی می شوند.

هم چنین معلمان با استفاده از طیف گسترده ای از روش های تدریس و مواد آموزشی آزادانه تصمیم می گیرند که واحد درسی خود را چگونه پیش ببرند.

 

تحصیل در لهستان با مدرک دیپلم

همانگونه که گفتیم تحصیل در دانشگاه های لهستان با داشتن مدرک دیپلم آغاز می شود که اولین لازمه ورود به سیستم اموزش عالی این کشور است.

تحصیل در لهستان با مدرک دیپلم

لهستان به عنوان کشوری مهاجرپذیر که سالانه تعداد قابل توجهی دانشجوی بین المللی را به سمت مراکز تحصیل خود جذب می نماید ، برنامه های متعددی را نیز برای یکسان سازی مدارم تحصیلی خارجی درنظر گرفته است.

از آنجا که متقاضیان بین المللی دارای مدارک دیپلم متفاوت از کشورهای مختلف دنیا هستند باید قبل از ورود به دانشگاه های لهستان به معیارهای موردنظر وازرت علوم این کشور رسیده و پیش نیازهای لازم را پشت سر بگذارند.

تحصیل با مدرک دیپلم در لهستان برای دانشجویان ایرانی به راحتی امکان پذیر است اما شما ابتدا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تان را به دانشگاه موردنظر ارسال نموده و با دریافت پذیرش منتظر مشخص شدن دوره پیش نیاز خود باشید.

از آنجا که اغلب دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان هستند کالج های مختلفی فرصت یادگیری این زبان را قبل از ورود به دانشگاه برای متقاضیان فراهم نموده اند که در ادامه به آن می پردازیم البته دقت داشته باشید که امکان انتخاب زبان لهستانی همیشه به عنوان اولویت اول وجود داشته و دوره های کاملی برای رسیدن به تسلط در این زبان نیز ارائه می گردد.

دوره پیش نیاز تحصیل در لهستان

سپری کردن چند واحد درسی قبل از ورود به سیستم آموزشی کشورهای خارجی از جمله لهستان دارای مزایای فراوانی ست که دانشجویان پس از شروع واحدهای دانشگاه اهمیت آن را بهتر احساس خواهند کرد.

هنگامی که شما در یک دانشگاه خارجی اسم نویسی کرده و به پذیرش می رسید ، چنانچه مستقیما به کلاس های درس وارد شوید دچار سردرگمی بوده و در بسیاری از موارد همچون زبان تحصیلی با مشکل و چالش های متعدد رو به رو می شوید.

اما با ثبت نام در کالج ها ابتدا درکی بهتری از سیستم تحصیلی کشور مقصد یافته و سپس به تقویت مهارت های پاهی ای خود مانند زبان می پردازید ، هنگامی که شما بتوانید در ابتدایی ترین نیازها به تسلط کامل برسید ، تحصیلات خود را با اعتماد به نفس بیشتری آغاز نموده و موفق تر خواهید بود.

در میان تمامی مهارت ها به جرات می توان گفت که یادگیری زبان تحصیل ( انگلیسی و یا لهستان ) هدف اغلب کالج ها بوده و دانشجویان رشته هایی همچون پزشکی و دندانپزشکی باید به آن اهمیت ویژه ای بدهند.

تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان

یکی از دلایل اصلی شهرت کشور لهستان ارائه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی ست که به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از میان دوره های تحصیلی انتخاب گسترده ای به زبان انگلیسی با هزینه کم را داشته باشید.

تحصیل به زبان انگلیسی در لهستان

دانشگاه های این کشور در حدود ۴۰۰ رشته در مقاطع مختلف را به زبان انگلیسی تدریس می کنند که در نوع خود آماری قابل توجه برای کشوری غیر انگلیسی زبان است.

با انتخاب تحصیل در لهستان به زبان انگلیسی یک کشور عالی و دوستانه را کشف خواهند کرد که حتی مردم محلی در شهرهای مختلف سعی می کنند با دانشجویان خارجی به هر دو زبان انگلیسی و لهستانی صحبت کنند که این خود در بهبود زبان دانشجو موثر خواهد بود.

معمولا در شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور به ارائه مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس ، C1 پیشرفته و یا تافل اشاره می شود اما اگر شما مدرک لازم را ندارید ، نگران نباشید چرا که می توانید در دوره های مختلف این زبان را به بهترین نحو بیاموزید.

گاه تکمیل یک دوره زبان انگلیسی در لهستان می تواند دانش شما را در حد یک کارشناس ارشد زبان انگلیسی افزایش دهد و همچنین به شما در جهت تبدیل شدن به یک نویسنده ، سردبیر و سخنران بهتر در زندگی حرفه ای و روزمره کمک کند البته علاوه بر هدف اصلی یادگیری زبان ، دوره های کالج اشتیاق شما را در یادگیری افزایش خواهد داد.

یادگیری زبان انگلیسی در لهستان

رشته های موجود به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی در بیش از 100 دانشگاه و موسسه آموزش عالی در لهستان به زبان انگلیسی ارائه می شوند که از میان آنها می توان به رشته های پزشکی ، مهندسی ، بیوتکنولوژی ، تجارت و کسب و کار ، شیمی ، زبان شناسی ، فرهنگ های اروپایی ، روابط بین الملل ، علوم سیاسی در مقطع کارشناسی و رشته های زمین شناسی کاربردی ، شیمی ، مدیریت ارتباطات ، زبان شناسی نظری ، روابط بین الملل ، گردشگری و روابط اجتماعی ، اقتصاد ، علوم سیاسی ، تاریخ در مقطع کارشناسی ارشد .و در مقطع دکتری تخصصی به رشته های علوم سیاسی ، جامعه شناسی اشاره کرد.

تقریبا در شهرهای بزرگ لهستان مانند ورشو و کراکف دانشگاه های دولتی و خصوصی خود دارای مراکز آموزش زبان انگلیسی نیز هستند ، علاوه بر اینها مدارس دولتی و خصوصی نیز وجود دارند که زبان انگلیسی را مطالعه می کنند.

یادگیری زبان انگلیسی در لهستان به شما دانشی جامع و فرصتی بهتر برای پیدا کردن یک دانشگاه خوب در اتحادیه اروپا و فراتر از آن می دهد !

انواع دوره های زبان انگلیسی در لهستان

بیش از ۹ هزار نهاد از جمله سازمان های دولتی ، آموزشی و حرفه ای با هدف آموزش انگلیسی در سراسر جهان ایجاد شده اند که شعب این نهاد ها در لهستان هم وجود دارند.

دوره های فردی انگلیسی عمومی ، آمادگی آزمون هایی مانند کمبریج ، گواهینامه های کسب و کار (BEC) ، کمبریج انگلیسی (FCE)، کمبریج انگلیسی پیشرفته (CAE) ، مهارت (CPE) و IELTS ، دوره بیزینس انگلیسی ، انگلیسی حقوقی - مالی و انگلیسی برای مقاصد تخصصی مانند حرفه پزشکی و مقاصد گردشگری تماما در لهستان برگزار می گردد.

این دوره ها که در تمامی سطوح برگزار می گردد از ماه اکتبر آغاز شده و مدت زمان آن به صورت نیمه وقت است ، به عنوان مثال دوره آیلتس یک مدرک معتبر جهانی ست که در درجه اول برای افرادی طراحی شده که مایل به تحصیل یا کار در محیط انگلیسی زبان هستند و در کمتر از چهار ساعت ، تمام مهارتهای زبان متقاضیان شامل گوش دادن ، خواندن ، نوشتن و صحبت کردن را ارزیابی می کند.

دوره زبان انگلیسی در ورشو

در ورشو ، پایتخت لهستان ، طیف های گسترده ای از دوره زبان انگلیسی وجود دارد که برای تمامی سنین برگزار می شود ، ورشو همچنین برای دانشجویان دانشگاه ها و افرادی که خواهان سطوح پیشرفته تر زبان هستند ، نیز دوره هایی اختصاصی برگزار می کند.

دوره هایی که در ورشو برگزار می شود شامل زبان انگلیسی عمومی ، زبان انگلیسی عمومی برای 50+ دانش آموز ، دوره زبان انگلیسی اختصاصی برای بیزینس ، دوره هایی برای مهارت های مکالمه و حتی دوره خصوصی تک نفره هستند.

دوره عمومی زبان انگلیسی +50 در لهستان

دوره های عمومی زبان انگلیسی 50+ مخصوص دانش آموزانی ست که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی در محیطی عادی هستند این دوره اعتماد شما را با استفاده از مهارتهای ارتباطی انگلیسی برای مطالعه ، کار و شرایط روزمره ، از جمله صحبت کردن ، گوش دادن ، خواندن و نوشتن ، بهبود خواهد بخشید . قیمت این دوره در حدود 1،600 PLN و مدت زمان آن 16 هفته می باشد .

سطوح یادگیری این دوره به دو سطح A1 ( سطح مبتدی ) و B1 ( سطح متوسط ) تقسیم می شود . آنچه شما در این دوره یاد خواهید گرفت ، شامل موارد زیر می باشد :

 • اعتماد به نفس خود را در زبان انگلیسی بالا برده و به صورت ثلیث صحبت کنید .
 • مهارت های ارتباطی خود را با اطرافیان در محیط کار یا تحصیل بهبود ببخشید .
 • خواندن ، نوشتن ، گوش دادن و سخن گفتن از طریق فعالیت های فردی و گروهی را توسعه دهید و تمرین کنید.

دوره آموزش زبان ILPS در لهستان

ILSP از دیگر برنامه های یادگیری زبان در لهستان است که از یک برنامه درسی مدرن استفاده می کند ، این برنامه با ترکیب مهارت های گوش دادن و خواندن در محیط های مختلف به شما آموزش می دهد که چگونه مهارت های زبان انگلیسی را به طور موثرتر فرا بگیرید.

درسهای این دوره شامل فرصت های متعددی برای دانش آموزان و دانشجویان با استفاده از بازی ها ، کار گروهی و پروژه هاست این برنامه همچنین فرصتی برای تمرکز بر واژگان و دستور زبان پیشرفته ، بهبود مهارت گوش دادن ، صحبت کردن و سایر موضوعات مرتبط زبانی نیز می باشد.

دوره مهارت های مکالمه زبان انگلیسی در لهستان

در این دوره معلم به شما در مورد چگونگی ارتقاء انواع مهارت های زبان و نحوه توسعه مهارت های درک مطلب و گوش دادن کمک خواهد نمود.

این دوره که سطوح آن از مبتدی به پیشرفته (B2-C2) است ، هزینه ای در حدود 900 PLN داشته و به مدت 16 هفته برگزار می شود ، شما با گذراندن این دوره ، کار در گروه های دونفره و چند نفره و بحث در مورد موضوعات مختلف در موقعیت های معتبر را یاد خواهید گرفت.

بهبود تلفظ ، مهارت های گوش دادن ، ساخت واژگان و غیره از دیگر دستاوردهای این دوره زبان انگلیسی در لهستان خواهد بود.

دوره زبان انگلیسی بیزینس در لهستان

شرکت در این دوره زبان انگلیسی در لهستان ، مهارت های زبانی مانند برقراری ارتباط در محل کار را بهبود بخشیده و با اصول مبتنی بر تمرین شدید صحبت کردن گوش دادن مهارت تلفظ را به خوبی قوی می سازد.

هزینه دوره 1،650 PLN ، مدت زمان آن 16 هفته و سطوح آن شامل متوسط B2 و پیشرفته C1 می باشد . آنچه شما در این دوره یاد خواهید گرفت شامل موارد ذیل می باشد :

چگونه به طور موثر ارتباط در طیف وسیعی از شرایط کسب و کار ( جلسات ، مذاکرات ، سخنرانی ها و غیره ) شرکت کنید.

دستور زبان و دامنه لغت خود را برای تحصیل در لهستان توسعه دهید.

یاد بگیرید چگونه با دیگر متخصصین مختلف از زمینه های مختلف شبکه آشنا شوید.

دوره زبان انگلیسی در کراکوف لهستان

دوره های مشابه دوره های زبان انگلیسی ورشو ، در دیگر شهرهای لهستان مانند کراکوف و ورکلاو نیز برگزار می شود ، در کراکوف شما می توانید در دوره های فصلی و فشرده زبان انگلیسی شرکت کنید.

به عنوان مثال دوره های آمادگی زمستانه شما را برای کسب درجه عالی در امتحان فصل بهار آماده خواهد کرد ، هزینه این دوره 600 PLN و مدت زمان آن سه جلسه فشرده می باشد ؛ سطح آن نیز متوسط B1 و B2 است.

زبان لهستانی در دانشگاه های لهستان

در بالا گفتیم که تحصیل در لهستان علاوه بر زبان انگلیسی به زبان رسمی این کشور نیز امکان پذیر است و جالب این است که شما برای تحصیل به این زبان لازم نیست از ابتدا زبان لهستانی را بدانید.

قدیمی ترین مرکز زبان آموزش زبان لهستانی

یادگیری زبان لهستانی علاوه بر اینکه هزینه تحصیل شما را به صورت قابل توجهی کاهش می دهد بلکه به شما کمک می کند تا اقامت راحت تری نیز در این کشور داشته باشید.

هم چنین با دانش زبان لهستانی شما از سایر دانشجویان شانس بیشتری دارید که پس از تحصیل به شغل خوبی رسیده و مقدمات دریافت اقامت را برای خود فراهم سازید.

انتخاب هر یک از زبان های انگلیسی و یا لهستانی می تواند سدهای تحصیلی مختلفی را از پیش روی دانشجویان بردارد و هر دانشجو با توجه به شرایط خود و هم چنین معیارهای آموزشی در دانشگاه های لهستان باید زبان مناسب تر را انتخاب نمابید.

دوره های یادگیری در شهرها و کالج های مختلف لهستان برگزار می شود و شما باید قبل از هرگونه اقدامی اطلاع پیدا کنید که آیا دوره زبان دلخواهتان در دانشگاه مقصد برگزار می شود یا خیر ؟ با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین کالج های لهستان جهت یادگیری زبان بپردازیم.

دوره زبان لهستانی برای دانشجویان بین المللی

این دوره برای شروع مطالعات برای افرادی که لهستانی نیستند و نیاز به بهبود مهارت زبان لهستانی دارند ، طراحی شده است ، هدف این دوره ها آماده سازی کاندیداها برای تقویت مهارت های شفاهی و مکالمه است تا بتواند نیازهای آموزش عالی در لهستان را تامین کنند.

این دوره ها دو نوع کلاس را شامل می شوند که یکی در حوزه مهارت های زبان عمومی متمرکز است و دیگری واژگان تخصصی را بسته به انتخاب دانش آموزان تقویت می نماید.

این دوره ها که دو ترم تحصیلی را شامل می شوند از اکتبر تا آخر ژانویه و از اواسط فوریه تا پایان ماه ژوئن در دو ترم برگزار می گردند . مدت زمان کل دوره ۷۸۰ ساعت و هزینه تحصیل در دوره ۲۰۰۰ یورو است ، گواهی پایان دوره ، سند ارزیابی تسلط دانش آموزان به زبان لهستانی است.

قدیمی ترین مرکز زبان آموزش زبان لهستانی

مرکز زبان و فرهنگ لهستانPolonicum قدیمی ترین مرکز آموزش لهستانی برای خارجیان است که دوره های خود را برای کسانی مانند دانش آموزان ، افسران و همچنین افرادی که با دانشگاه ها مرتبط نیستند و علاقه به یادگیری زبان لهستانی دارند را ارائه می دهد.

در این کلاس ها برخلاف کلاس های زبان معمولی ، استادان توجه خود را بر بازده عملی زبان لهستانی متمرکز نموده و دانش آموزان در نمایش فیلم ها ، برنامه های چندرسانه ای ، آشنایی با تاریخ و فرهنگ لهستان و همچنین در کارگاه های مردم نگاری شرکت می کنند ، از انواع این دوره های می توان به دوره های باز ، دوره های تابستانی و امتحانات دولتی در لهستان اشاره کرد.

قوانین شرکت در دوره های زبان لهستانی

هر متقاضی بورس تحصیلی یا هر فردی که در لهستان تحصیل می کند و نیاز به یادگیری زبان لهستانی دارد ، می تواند در این دوره شرکت کند ؛ برای شرکت در این دوره ، باید :

 • حداقل سن ۱۸ سالگی داشته باشید و مدرک تحصیلات متوسطه داشته باشید.
 • فرم ثبت نام برای دوره را پر و آن را به مدرسه و یا کالج موردنظر ارسال کنید.
 • هزینه ثبت نام ۵۰ یورو و هزینه تحصیل را پرداخت کنید.
 • ویزا یا اجازه اقامت در قلمرو جمهوری لهستان برای مدت دوره را داشته باشید .

دقت کنید که مدرسه یا موسسه برگزاری دوره ، مسئولیت ویزا یا اجازه اقامت را نمی پذیرد و تنها اسنادی که می توانند توسط مدرسه صادر شوند عبارتند از : نامه پذیرش برای دوره زبان لهستانی و در مرحله دوم گواهی شرکت در این دوره.

دوره های زبان اغلب زمانی ارائه می شوند که حداقل ۶ دانش آموز وجود داشته باشد.

راهکارهایی جهت بهبود زبان لهستانی

یکی از بهترین راه های یادگیری زبان لهستانی این است که یک دوست لهستانی پیدا کنید ، شما می توانید آگهی خود را در پلت فرم Think Poland بفرستید و سایر دانشجویان خارجی که در لهستان زندگی می کنند را پیدا کرده و دوستی جدیدی را شروع کنید.

کالج های زبان در لهستان

پیشتر دریافتیم که شما علاقه مندان به تحصیل در لهستان فرصت دارید تا هر یک از دو زبان انگلیسی و لهستانی را با توجه به علاقه تان انتخاب نمایید . اما مسیر یادیگری هر یک از این زبان ها در لهستان چگونه است ؟

کالج های زبان در لهستان

یادگیری زبان انگلیسی و یا لهستانی در بهترین کالج ها و موسسات آموزشی فعال در شهرهای مختلف این کشور امکان پذیر بوده و شما باید با بررسی دقیق به بهترین آنها برسید.

هر یک از این کالج ها با هدف ها و سطح مخالفی کار می کنند ، تکنیک های متعددی را به کار می گیرند هر دانشجو قبل از ورود به کالج زبان ابتدا از طریق یک آزمون مورد سنجش قرار گرفته و سطح زبانی او مشخص می گردد.

معمولا مصاحبه شفاهی نیز بخش مهمی از این آزمون است و تمام مواد آموزشی و جزوات مورد نیاز دوره نیز به آنها ارائه شده و به کتابخانه منابع نیز دسترسی دارند.

تمامی مدارس و کالج های زبان در لهستان توسط یک تیم از مدرسان واجد شرایط ، متعهد و با تجربه کار می کنند و معلمان حرفه ای در آموزش بسیار با تجربه هستند.

این معلمان با رفتارهای دوستانه همواره برای ارائه درس های جالب و سرگرم کننده زبان بسیار تلاش نموده و به دانشجویان مستعد و علاقه مند کمک می کنند ، با ماهمراه باشید تا بهترین دوره های زبان انگلیسی و لهستانی را بیشتر بشناسیم.

مقطع کارشناسی در لهستان

تا اینجا دریافتیم که داشتن مدرک دیپلم و هم چنین رسیدن به مهارت زبانی و دریافت مدرک مورد تایید دانشگاه برای آغاز تحصیل در دانشگاه ضروری است.

مقطع کارشناسی در لهستان

در این مقطع دانشجویان می توانند برای رشته دلخواه خود در دانشگاه های خصوصی و یا دولتی درخواست دهند که هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی به مراتب بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد.

دوره کارشناسی در دانشگاه های دولتی لهستان اغلب به زبان لهستانی صورت پذیرفته و در صورتی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید بهتر است برنامه های دانشگاه های خصوصی را دنبال کنید زیرا دانشگاه های دولتی این کشور می کوشند تا امکانات تحصیلی خود را در اختیار فردی قرار دهند که زبان رسمی این کشور را آموخته و می تواند مانند دانشجویان بومی برای کشور مفید باشد.

دوره کارشناسی در اغلب رشته های تحصیلی سه تا چهار سال زمان می برد و در ترم آخر باید یک پروژه را مرتبط با مهارت خود ارائه دهید.

مقطع کارشناسی ارشد در لهستان

تحصیل در لهستان در مقطع فوق لیسانس بشدت مورد علاقه دانشجویان بین المللی است که می تواند مقدمه خوبی برای پذیرش در دوره دکترا نیز به شمار رود.

دوره کارشناسی ارشد یک تا دو سال زمان برده و برخلاف دوره کارشناسی امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها و دانشگاه ها امکان پذیر است همچنین فراموش نکنید که مدرک کارشناسی معتبر از ملزومات پذیرش در مقطع ارشد لهستان می باشد و هزینه تحصیل با توجه به رشته مشخص می گردد.

اکثر واحدهای درسی در مقطع کارشناسی ارشد تئوری بوده و برنامه های غیر دانشگاهی به عنوان مکمل نیز وجود دارند که دانشجویان می توانند برای بالابردن مهارت خود از آنها استفاده کنند.

از کشورهای دیگری که می توانید برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کنید ، ایتالیاست ، بورسیه ها و شرایط بسیار عالی تحصیل در این کشور را در مقاله تحصیل در ایتالیا بخوانید.

مقطع دکترا در لهستان

تحصیل مقطع دکترا در لهستان بر شناخت ابزار های کاربردی و بررسی حوزه های علمی ، تحقیقاتی رشته انتخاب شده توسط دانشجویان متمرکز است.

مقطع دکترا در لهستان

دانشجویان با استفاده از کارگاه های آموزش و انجام تحقیقات این فرصت را خواهند داشت تا فرضیه های خود را تشریح نموده و پایان نامه دکترا خود را برای سال های دیگر تحصیل توسعه دهند.

دانشجویان دکترا در تحقیقات خود توسط اساتید و کارمندان دانشگاهی به عنوان استاد راهنما حمایت می شوند و در سخنرانی ها ، سمینار ها و آموزش ها ، کار پروژه ، آزمایشگاه و کلاس های کارگاهی به صورت اجباری و اختیاری شرکت می کنند.

افراد متقاضی تحصیل مقطع دکترا در لهستان باید قبل از اقدام به پذیرش از دانشگاه مربوطه ، موضوع پایان نامه خود را انتخاب نموده و استاد راهنمای مناسب را انتخاب کنند سپس رزومه تحصیلی شان را که شامل مدرک کارشناسی ارشد و مدرک زبان انگلیسی و یا لهستانی ست ارائه دهند.

چنانچه بتوانید استاد راهنما را متقاعد به حمایت از تز تحصیلی خود کنید ، به احتمالی زیاد به بورسیه تحصیلی دست خواهید یافت ، داشتن مقالات بین المللی و چاپ کتاب می تواند در دریافت بورسیه تحصیلی بسیار موثر باشد.

داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا می تواند شانس دریافت بورسیه را بالا ببرد ، در صورت دریافت بورسیه تحصیلی مقطع دکترا ، دانشجویان هزینه تحصیل در لهستان را به طور کامل دریافت خواهند کرد و به همین دلیل رقابت زیادی میان دانشجویان خارجی جهت تحصیل در این دوره وجود دارد.

مراحل پذیرش دوره دکترا در لهستان

دوره دکترا که سه تا 5 سال به طور متوسط زمان می برد روند پذیرشی متفاوت با دو مقطع قبلی داشته و دانشجو باید از طریق یک استاد راهنما به پذیرش برسد در این دوره درواقع استاد راهنما دانشجو را به دانشگاه معرفی نموده و او را مورد حمایت قرار می دهد.

در ادامه مهم ترین مراحل رسیدن به پذیرش در دوره دکترا را برای شما عزیزان ذکر خواهیم نمود :

 • یافتن یک استاد راهنما و ارسال مجموعه ای از مدارک اولیه برای دریافت تاییدیه
 • ثبت نام به عنوان متقاضی تحصیل در مقطع دکترا و ارائه مدارک مورد نیاز
 • درخواست پذیرش در رشته تحصیلی مربوطه
 • تکمیل فرم پذیرش
 • پرداخت هزینه پذیرش
 • مصاحبه در مرکز استخدام دانشگاه
 • ارائه دیگر اسناد مورد نیاز برای پذیرش

همچنین اگر مصمم به تحصیل دکترا در خارج از کشور هستید ، می توانید دانشگاه های کانادا را نیز بررسی کنید ، در مقاله تحصیل در کانادا کلیه بورسیه هایی که برای تحصیل در مقطع دکترا در اختیار شماست ، شرح داده شده است.

تحصیل مهندسی در لهستان

تحصیل رشته های مهندسی در لهستان برای آن دسته از افرادی که به دنبال آموزش های تکنیکی هستند مناسب ترین گزینه است و دانشگاه های متعددی که در شهرهای مختلف این کشور قرار گرفته اند رشته های مهندسی را با گرایش های مختلف در اختیار دانشجویان داخلی و خارجی قرار می دهند.

تحصیل مهندسی در لهستان

دوره های تحصیل رشته های مهندسی در لهستان به سه مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا تقسیم شده و دانشجویان قادرند حتی در برخی از رشته ها در دوره کارشناسی به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

شرایط ورود به رشته های مهندسی در دانشگاه های لهستان با سایر رشته های تحصیلی تفاوتی نداشته و دانشجویان باید با توجه به مقطع انتخابی خود مدارک لازم را فراهم سازند ؛ دقت داشته باشید که تحصیل در رشته های مهندسی نیازمند معدل بالای تحصیلی ست و اغلب دانشجویان باید دوره پیش نیاز را پشت سر بگذارند.

در دوره کارشناسی رشته های مهندسی نمی توان توقع دریافت بورسیه تحصیلی از سوی دانشگاه را داشت و با توجه به اهمیتی که این رشته در کلیه مراکز علمی لهستان دارند بهترین امکانات تحصیلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

دقت داشته باشید که در صورتی که نتوانید به پذیرش در دانشگاه های دولتی این کشور برسید باید در دانشگاه های خصوصی هزینه های بالاتری را پرداخت نمایید ، ضمنا برای رشته های مهندسی تحصیل در روسیه را هم به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم.

گرایش های مهندسی در لهستان

در میان تمامی رشته های مهندسی این رشته ها از استقبال بیشتری توسط دانشجویان بین المللی برخوردار هستند که البته هر کدام به زیر شاخه های متعدد تقسیم می شوند . برخی از رشته های مهندسی شامل موارد زیر است :

 • مهندسی برق و الکترونیک
 • علوم کامپیوتر
 • فناوری اطلاعات
 • مهندسی شهرسازی
 • مهندسی قدرت
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی نفت و گاز
 • طراحی ماشین
 • مهندسی راه آهن و مدیریت حمل و نقل
 • مهندسی راه
 • بیوتکنولوژی
 • مهندسی زیست پزشکی
 • مهندسی معماری
 • مهندسی مخابرات

شما می توانید تحصیل رشته های مهندسی در لهستان را در برترین دانشگاه های این کشور ادامه دهید که برخی از آنها به شرح زیر است : دانشگاه پلی تکنیک ورشو ، دانشگاه فنی وروسواو ، دانشگاه فنی ووج ، دانشگاه فنی گدانسک ، دانشگاه یاگیولنیان ، دانشگاه تکنولوژی لدز ، دانشگاه پوزنان.

تحصیل علوم پزشکی در کشور لهستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان نیز از جمله رشته های تحصیلی ست که در دانشگاه های برتر این کشور به علاقه مندان ارائه می شود.

تحصیل علوم پزشکی در کشور لهستان

تحصیل در هر گرایش رشته پزشکی شرایط مشخص خود را دارد و کارشناسان ما می توانند در این زمینه شما را راهنمایی کنند ، در اغلب دانشگاه های پزشکی لهستان متقاضیان باید به قبولی در یک آزمون ورودی برسند و جهت شرکت در این آزمون ورودی ها باید در یکی از مراکز برگزاری در شهر های لهستان حضور پیدا نمایند.

رشته های علوم پزشکی اعم از پزشکی و دندانپزشکی همواره یکی از پردرخواست ترین رشته های تحصیلی میان دانشجویان بین المللی ست و دانشگاه ها سالانه با درخواست های زیادی در این زمینه رو به رو می شوند از این رو جهت بالا بردن شانس پذیرش خود تمامی مراحل را به دقت بررسی نموده و از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

بهترین دانشگاه های لهستان

بیش از ۴۰۰دانشگاه و موسسه آموزش عالی در لهستان وجود دارد که شش مورد از آنها جز دانشگاه های برتر جهان بر اساس رتبه بندی QS هستند و بیست و دو دانشگاه نیز جز ۳۰۰ دانشگاه برتر اروپا و آسیای مرکزی قرار دارند.

بهترین دانشگاه های لهستان

در ادامه به برترین دانشگاه های این کشور می پردازیم اما دقت داشته باشید که دانشگاه های متعددی در لهستان می توانند پذیرای شما عزیزان باشند پس از هیچ یک از آنها غافل نشوید.

دانشگاه صنعتی ورشو : این دانشگاه یکی از موسسات تکنولوژیکی پیشرو در اروپا و از بزرگترین و بهترین دانشگاه های لهستان در رشته های فنی ست در سال ۱۸۹۹ در ورشو تاسیس گردید.

سالانه در حدود ۳۶٫۱۰۰ دانشجو در ۱۹ دانشکده آن در تمام زمینه های علم و فناوری در حال تحصیل هستند و دارای دانشکده های معماری ، علوم اجتماعی ، مهندسی شیمی ، شیمی ، مهندسی عمران ، مهندسی برق ، فناوری اطلاعات ، مدیریت ، فیزیک ، و غیره می باشد .

دانشگاه وروتسواف : این دانشگاه تاریخی در سال ۱۷۰۲ در شهر ووروتسواف به عنوان بزرگترین دانشگاه در منطقه سیلسیای شمالی تاسیس شد و دارای دانشکده های فلسفه ، تاریخ ، حقوق ، ، بیو تکنولوژی و غیره می باشد .

دانشگاه برسلاو : سال تاسیس این دانشگاه به 1945 میلادی باز می گردد ، امروزه به عنوان یکی از برجسته ترین موسسات آموزش عالی در لهستان به شمار می آید ؛ رشته های بیوتکنولوژی ، زبان شناسی ، علوم سیاسی ، زمین شناسی ، روابط بین الملل و غیره در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه ورشو لهستان

دانشگاه ورشو که در سال ۱۸۱۶ در پایتخت لهستان تاسیس شد ، یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین موسسه های آموزش عالی در لهستان است که بیش از ۲۰ رشته تحصیلی در آن به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

این دانشگاه دارای دانشکده های زبان شناسی کاربردی ، هنرهای لیبرال ، علوم اجتماعی ، زیست شناسی ، شیمی ، علوم اقتصادی ، جغرافیا ، تاریخ ، حقوق ، مدیریت ، ریاضیات ، فلسفه و غیره می باشد.

این دانشگاه انواع زبان ها را به نمایندگی از کل اتحادیه اروپا با برچسب زبان اروپایی که نشانه ای از رویکرد نوآورانه در آموزش و یادگیری زبان است را به علاقه مندان آموزش می دهد و بدین وسیله توانسته از سایر موسسات زبان در لهستان متمایز شود ، دانشجویان در دانشگاه ورشو این فرصت را دارند ۴۱ زبان مختلف را یاد بگیرند.

با مدرکی زبانی که از دانشگاه ورشو لهستان دریافت می کنید ، مهارت زبانی تان در سخنرانی و نوشتن در سطح مشخص توسط شورای اروپا تایید شده و می توانید در هنگام درخواست تحصیلی در هر یک از دانشگاه های جهان و یا اقدام برای درخواست شغلی از آن استفاده کنید.

دانشگاه یاگیلونیا لهستان

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های لهستان و اروپا است که در سال ۱۳۶۴ در شهر کراکوف تاسیس شد و دارای دانشکده های حقوق ، پزشکی ، داروسازی ، علوم بهداشت ، فلسفه ، تاریخ ، شیمی ، علوم کامپیوتر ، ستاره شناسی ، شیمی ، زیست شناسی ، بیوشیمی ، بیوفیزیک ، جغرافیا و غیره می باشد.

اگرچه اغلب دروس در این دانشگاه به زبان لهستانی ارائه می شوند ، اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی و آلمانی در تعدادی از رشته های این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه برسلاو لهستان

دانشگاه برسلاو یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر برسلاو لهستان است که در سال ۱۹۴۵ تاسیس شد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند.

این مرکز آموزش عالی دارای ۱۰ در زمینه های هنر و علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، کسب وکار و علوم و فناوری می باشد ، رشته های بیوتکنولوژی ، کسب و کار ، شیمی ، زبان شناسی ، علوم سیاسی ، زمین شناسی ، روابط بین الملل و غیره در این دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

دانشگاه گدانسک لهستان

دانشگاه گدانسک یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی در شهر گدانسک است که در سال 1970 فعالیت خود را آغاز نمود ، این دانشگاه بزرگ ترین موسسه آموزشی در منطقه پومرنای است که یازده دانشکده را در خود جای داده است.

سالانه بیش از 33 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه به تحصیل مشغول هستند که از این تعداد حدود 2000 دانشجو مقطع دکترا می باشند . دانشجویان دکتری دانشگاه گدانسک در بسیاری از پروژه های تحقیقاتی شرکت می کنند.

دانشگاه آدام میکیویچ نیز یکی دیگر از دانشگاه های بزرگ لهستان واقع در شهر پزنان است که برنامه های کارشناسی در آن به زبان انگلیسی ، لهستانی و آلمانی تدریس می شوند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لهستان

از میان دانشگاه ها و موسسات آموزشی معتبر لهستان تعدادی از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم هستند یعنی فارغ التحصیلان این دانشگاه ها به راحتی می توانند با مدرک تحصیلی خود در بازار کار ایران مشغول به کار شده و یا برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ایران اقدام کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در لهستان

این دانشگاه های در دسته های مختلف جای می گیرند که برخی از آنها تنها در یک رشته و یا مقطع تحصیلی مورد تایید هستند از این رو در هنگام انتخاب مقصد تحصیلی خود نهایت دقت را داشته باشید.

 • دانشگاه ورشو لهستان
 • دانشگاه یاگیلونیا لهستان
 • دانشگاه برسلاو لهستان
 • دانشگاه ووچ لهستان
 • اکادمی علوم و فناوری تا مقطع کارشناسی
 • دانشگاه مدیریت و فناوری اطلاعات تا مشق کارشناسی ارشد رشته های مدیریت و تکنولوژی
 • دانشگاه پلی تکنیک صرفا در رشته های فنی و مهندسی
 • دانشگاه هنر Poznan صرفاً مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

جهت اطلاع از فهرست کامل دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم می توانید با مشاران موسسه تماس گرفته و از تمامی گزینه های ممکن پیش روی خود مطلع گردید البته حتی اگر دانشجویی قصد بازگشتن به ایران را نداشته باشد ، می تواند مدارک دانشگاه های لهستان را برای ادامه تحصیل یا کار در دیگر کشورهای اروپایی و حتی انگلستان و استرالیا ، ارائه دهد و موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های موجود در کشورهای ذکر شده گردد.

بورسیه های تحصیلی در لهستان

در سیستم آموزشی لهستان بورسیه های تحصیلی یکی از شانس های تحصیل به صورت رایگان در قاره اروپا است و دانشجویان از کشورهایی همچون انگلیس و فرانسه نیز برای دریافت بورس های دانشگاه های این کشور به رقابت می پردازند.

بورسیه های تحصیلی در لهستان

هر دانشگاه و مرکز علمی در لهستان با درنظر گرفتن شرایطی خاص دانشجو را در رشته و مقطع درخواستی بورس می نمایند که انواع مختلفی داشته و می تواند از مجموع هزینه ها تا بخشی از آن را در برگیرد ، بورس های تحصیلی که اصلی ترین آن پرداخت هزینه دانشگاه است گاها شامل مخارج زندگی نیز می شود.

اغلب بورس های تحصیلی عموما به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا تعلق می گیرد و از متقاضی انتظار می رود تا در زمینه تحصیلی خود تحقیقاتی جدید و به روز انجام داده باشد.

وجود مقالات بین المللی می تواند اساتید بخش مورد نظر را راضی نماید که داوطلب علاقه مند به تحصیل در مقاطع بالاتر بوده و بورس تحصیلی کمک خوبی به فرد و ارتقا علمی رشته موجود است.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در لهستان

از دیگر مواردی که دانشجویان در رابطه با بورسیه تحصیلی لهستان باید مدنظر داشته باشند تاثیر معدل در کسب امتیاز لازم است.

دانشگاه های این کشور مجموعه ای از امتیازات را برای متقاضیان درنظر می گیرند که قسمتی از آن به معدل اختصاص دارد و بسیاری از دانشگاه ها سقف مشخصی را برای معدل در مقطع و رشته دانشجو تعریف کرده اند و چنانچه معدل کمتر از آن باشد امکان تقاضای بورس تحصیلی وجود ندارد.

البته هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد و نکات گفته شده می تواند در هر دانشگاه متفاوت باشد ، از این رو باید با توجه به دانشگاه موردنظر شرایط لازم را فراهم نمود البته دانشجویانی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند و رزومه تحصیلی قوی دارند در اولویت قرار گرفته و شانس بیشتری در دریافت بورس دارند.

از دیگر مواردی که دریافت بورس تحصیلی را تسهیل می نماید تسلط و آشنایی با زبان انگلیسی است ؛ داشتن مدرک این زبان از مواردی است که امتیاز خوبی را به رزومه تحصیلی تان بخشیده و دوران تحصیل را نیز برایتان آسانتر می سازد.

انواع بورس تحصیلی در لهستان

بورس تحصیلی لهستان انواع مختلفی داشته و به دانشگاه و نهاد بورس کننده بستگی دارد ، برخی از دانشجویان از سوی سازمانی فعال در کشور خودشان بورس تحصیلی را دریافت و برخی دیگر از طریق قرارداد با شرکت های داخل لهستان هزینه تحصیل خود را تامین می کنند.

گاهی اوقات دانشگاه های برخی از کشورها به دانشجویان خود بورس تحصیلی در لهستان را اعطا می کنند ، از مهم ترین بورس های تحصیلی لهستان می توان به بورس بنجامین گلیمن ، دیوید ال بورن ، اراسموس موندس ، کازیسکو و بورسیه فلوریو اشاره کرد.

هر کدام از بورس های گفته شده در اروپا شناخته شده می باشد و از طریق مشورت با کارشناسان موسسه به راحتی قابل دستیابی خواهند بود.

هزینه های تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی هزینه های بسیار کمتری می طلبد و حتی برخی دانشگاه های این کشور تحصیل رایگان را نیز ارائه می دهند البته گفتنی ست که افرادی که تحصیل به زبان انگلیسی را انتخاب کرده باشند باید برای شهریه دانشگاه شهریه های بیشتری پرداخت کنند.

هزینه های تحصیل در لهستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی به طور میانگین در حدود ۸۰۰ یورو است که برای دانشگاه های خصوصی باید تا 3000 یورو را برای هر ترم تحصیلی در مقطع کارشناسی در نظر گرفت.

شهریه تحصیل در دانشگاه های لهستان بسته به ملیت فرد متقاضی و دولتی و غیر دولتی بودن دانشگاه محل تحصیل او متفاوت است دقت داشته باشید که هزینه های تحصیل در دانشگاه های لهستان بر اساس رشته انتخابی و خود دانشگاه مشخص می شود که نمی توان به صورت حدسی عددی را بیان کرد.

همانگونه که گفتیم هزینه تحصیل در رشته های کارشناسی می تواند از 3000 یورو آغاز شده و به 15000 یورو در رشته های علوم پزشکی برسد . در رابطه با پرداخت شهریه به نکات زیر نیز توجه داشته باشید :

 • در صورتی که مایل به گذراندن دوره های کار آموزی برای مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد در رشته های پزشکی و یا علوم و هنر هستید باید در طول سال ۳۰۰۰ یورو مبلغی به عنوان شهریه پرداخت کنید .
 • شهریه برای دوره های زبان لهستانی در دانشگاه لهستان ۲۰۰۰ یورو و برای زبان انگلیسی در حدود بین ۱۳۰۰ پوند تا ۲۵۰۰ پوند در سال می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در لهستان

مبالغی که در بالا گفته شد تنها حدود شهریه دانشگاه است که باید مستقیما به حساب دانشگاه واریز شود و دانشجویان مخارج دیگری همچون هزینه زندگی در لهستان را نیز دارند که باید با برآورد صحیحی از آن نیز برسند.

لهستان یکی از ارزان ترین و کم هزینه ترین کشور های اروپایی است که هزینه زندگی در آن نسبتا پایین می باشد ، این کشور دارای اقتصادی پایدار است که همین امر موجب گشته تا دانشجویان بتوانند با هزینه ای مناسب زندگی کوچک اما خوبی را در این کشور داشته باشند.

متوسط هزینه زندگی در این کشور ۳۰۰ تا ۶۵۰ یورو برای هر سال است که بیشترین هزینه مربوط به خوابگاه و یا مسکن فرد می باشد مثلا هزینه زندگی در شهر های بزرگ تر لهستان بین ۴۵۰ تا ۶۵۰ یورو و در شهر های کوچک تر بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ یورو برای هر ماه است و تا حدی سطح توقع شخص در کاهش و یا افزایش این میزان موثر است.

دانشجویان در لهستان معمولا در خوابگاه های دانشگاهی با بقیه دانشجویان اقامت دارند ، اما برخی نیز در آپارتمان های خصوصی اقامت می کنند.

ویزای تحصیلی لهستان

با اینکه قانون صدور مجوز اقامت در جمهوری لهستان نسبت به بسیاری از کشورهای همجوارش ، خیلی سخت گیرانه نیست اما در هر صورت شما برای ورود به لهستان و اخذ مجوز اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت نیاز به مشاوره با یک مشاور خبره دارید.

ویزای تحصیلی لهستان

در واقع مجوز قانونی ست که به شما اجازه می دهد تا بتوانید به مدت زمان مشخصی در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای تحصیلی لهستان اجازه بردن همراه را به فرد متقاضی می دهد و آنها نیز مجاز به کار کردن خواهند بود اما تحصیل در لهستان در تمامی مقاطع ، فقط برای برای دانشجویان امکان پذیر است و شما با همراهی فرد متقاضی تحصیل در این کشور می توانید تنها وی را همراهی و یا به کار مشغول شوید و اجازه کار به شما داده نخواهد شد.

پادکست ویزای تحصیلی لهستان

مدت زمان : 01:08

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی لهستان

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • نامه رسمی پذیرش از یکی از دانشگاه های لهستان
 • رزومه تحصیلی
 • آخرین مدرک تحصیلی با ریزنمرات
 • گواهی تسلط به زبان انگلیسی یا زبان مورد نظر برای تحصیل در لهستان
 • گواهی تمکن مالی
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافرتی
 • رزرو بلیط هواپیما
 • رزرو خوابگاه یا هتل

ویزای دوره زبان در لهستان

شما در لهستان قادر به انتخاب ۴۱ دوره مختلف از زبان های خارجی هستید و دانشگاه ورشو یکی از ارائه دهندگان اصلی این دوره ها برای دانشجویان است.

ویزای دوره زبان در لهستان

دانشجویان برخی کشورها مانند اعضای اتحادیه اروپا و سوئیس ، برای ورود به لهستان و شرکت در این دوره ها نیازی به اخذ ویزا ندارند ، اما متقاضیان کشور ما ملزم به اخذ ویزای دوره زبان در لهستان هستند.

جهت رسیدن به ویزای دوره زبان شما ابتدا باید موسسه زبان مورد نظر خود را انتخاب و درباره شرایط آن مطالعه کنید ، موسسات معمولا در ارسال دعوت نامه برای شما شرایط متفاوتی از شما می خواهند.

هزینه های ارسال دعوت نامه هم بر عهده شما می باشد ، به طور کلی ویزاهای لهستان که برای یک دوره ثابت مانند ویزای دوره زبان در لهستان ، صادر می شوند ، سه ماهه ، شش ماهه و یا نهایتا یک ساله هستند.

فردی که قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در لهستان را داشته باشد ، باید برای ویزای بلند مدت اقدام نماید پس از اتمام ویزا دانشجو باید به کشور خودش بازگردد و اگر باز هم نیاز بود که برای ادامه آموزش در این کشور باقی بمانند ، باید ویزای خود را تمدید کند.

الزامات دریافت ویزای دوره زبان لهستان

دانش آموزان کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA برای تحصیل در لهستان نیازی به ویزا ندارشته اما به اجازه اقامت موقت نیاز دارند ، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA باید ویزای تحصیلی لهستان داشته باشند که می توانند از سفارت یا کنسولگری لهستان در کشور خودشان دریافت کنند.

دانش آموزان باید برای دریافت کمک مجوز اقامت با دفتر روابط بین الملل در دانشگاه خود تماس بگیرند هم چنین در این دوره بیمه درمانی برای تمام دانش آموزان نیاز است.

دانشجویان اتحادیه اروپا می توانند کارت بیمه بهداشت اروپا خود را برای دریافت خدمات پزشکی استفاده کنند ، لهستان دارای توافقنامه های دوجانبه با انگلستان ، سوئد و اسلواکی است که این شهروندان را مجاز به دریافت خدمات پزشکی رایگان می کند.

دانش آموزان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا / EEA نیز باید بیمه درمانی خود را در کشور خود و یا بلافاصله پس از ورود به لهستان خریداری کنند.

اگر دانشجویان بیمه درمانی ندارند ، باید هزینه خدمات پزشکی را خودشان به صورت کامل پرداخت کنند که بسیار گران بوده و در بسیاری از موارد از توان دانشجو خارج است.

خدمات بیمه دانشجویی در لهستان

لهستان در تمام خدمات اجتماعی از جمله بیمه و سلامت عمومی دارای استانداردهای قابل توجهی ست و مراقبت های بهداشتی این کشور که زیر نظر وزیر بهداشت اداره می شود در تمامی بخش ها و مراکز درمانی در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

خدمات بیمه دانشجویی در لهستان

اگر شما در مدت اقامت تان در لهستان بیمار شوید و یا بخواهید معاینات پزشکی را به صورت معمول و یا در شرایط ویژه انجام دهید اولین موردی که که باید در نظر داشته باشید بیمه درمانی است.

داشتن بیمه درمانی به شما اجازه می دهد از تمامی خدمات بهداشتی و درمانی استفاده کرده و بیماری های خود را با کمترین هزینه درمان کنید.

اگر عضو یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید کافی ست تا گواهی یک دکتر و کارت بیمه سلامت اروپایی خود را ارائه و در کمترین زمان ممکن از خدمات بیمه بهره مند شوید در غیر این صورت باید از یکی از بیمه های موجود به منظور دریافت خدمات بیمه به دانشجویان در لهستان استفاده کنید.

در صورتی که ویزای لهستان را داشته باشید و یا یکی از خویشاوندان نزدیک شما در این کشور بیمه باشد می توانید نسبت به دریافت بیمه این کشور اقدام کنید.

در کشور لهستان دو نوع بیمه وجود دارد که افراد باید تحت پوشش یکی و یا هر دو آن باشند . بیمه خصوصی و بیمه اجباری دو بیمه موجود در لهستان است که بخش بیشتر بیمه اجباری توسط دولت پرداخت می شود اما در بیمه خصوصی هزینه ماهیانه بیشتر و بر عهده متقاضی است.

موارد تحت پوشش بیمه اجباری در لهستان

در بیمه اجباری چنانچه شما کارمند یک ارگان رسمی باشید و یا به صورت مستقل در حرفه ای به کار مشغول هستید باید خود را تحت پوشش بیمه قرار دهید.

همچنین اگر فردی از اعضای خانواده تان تحت پوشش بیمه این کشور است و از خدمات آن بهره مند می شود شما نیز باید اقدام به دریافت بیمه نمایید ، اعضای خانواده شامل ، همسر ، فرزند زیر ۱۸ سال ، پدر و مادر و پدربزرگ . مادربزرگ است.

لهستان به پناهندگان و افراد مهاجری که تحت حمایت دولت این کشور هستند نیز خدمات بیمه درمانی ارائه می دهد ، افراد بیکار که در اداره کار این کشور نام نویسی کرده اند در صورتی که شغل خود را از دست دهند و یا کودکانی که در مدرسه به تحصیل مشغول هستند حتی اگر والدین شان به صورت غیر قانونی در این کشور اقامت داشته باشند بیمه خواهند داشت.

بیمه اختیاری لهستان

اگر هیچ کدام از موارد بالا شامل شما نمی شود باید از بیمه اختیاری در این کشور استفاده کنید شما می توانید با ارائه پاسپورت به همراه مجوز کار ، تحصیل و یا اقامت کوتاه یا بلند مدت خود را به صورت اختیاری بیمه کنید .

خدمات بیمه به دانشجویان در لهستان بدین صورت است که شما در هنگام دریافت ویزای تحصیلی لهستان باید برای بیمه شدن در این کشور درخواست دهید و پس از شروع به تحصیل در دانشگاه ماهیانه مبلغی را به عنوان بیمه دانشجویی پرداخت کنید ، این مبلغ در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ یورو در ماه خواهد بود که به هزینه های تحصیل در لهستان شما افزوده خواهد شد.

خدمات بیمه دانشجویی در لهستان

این بیمه هزینه خدماتی مانند پزشک عمومی و انجام عمل های جراحی کوچک را به شما می دهد اما مخارجی مانند بارداری و یا عمل های جراحی سخت که برای برخی از بیماری ها و یا تصادفات انجام می شود شامل بیمه دانشجویی نشده و باید جهت دریافت هزینه های این موارد بیمه های تحت پوشش بیمه های دیگر قرار گیرید.

دقت داشته باشید که خدمات بیمه به دانشجویان در لهستان از کم هزینه ترین بیمه های موجود در این کشور است که در مقابل هزینه پرداختی خدمات وسیعی را در اختیار دانشجو قرار می دهد ؛ استفاده از بورسیه تحصیلی مانند مقطع دکترا در پرداخت بیمه تاثیرگذار است و می تواند مبلغ کمتری را شامل شود.

اگر شما دارای بیماری خاصی هستید و یا داروی خاصی را به صورت مرتب مصرف می کنید باید از همان ابتدا در هنگام دریافت ویزا برای دریافت خدمات بیمه به دانشجویان در لهستان تمام جزئیات را اعلام کنید تا خدمات و نوع بیمه ای که تحت پوشش آن قرار می گیرید به طور کامل مشخص شود.

بیمه دانشجویی که شما در کشور لهستان به صورت ماهیانه دریافت می کنید قابلیت تمدید دارد که پس از اتمام دوره تحصیل در صورت یافتن کار مناسب نوع آن تغییر کرده و موارد بیشتری را در بر خواهد گرفت.

خوابگاه های دانشجویی کشور لهستان

اقامت در کشور لهستان با توجه به دوره انتخابی دانشجو می تواند به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت صورت پذیرد . در دوره های کوتاه مدت که اغلب برای یادگیری زبان انگلیسی هستند ، موسسات و دانشکده های مسئول برگزاری دوره ، به دانشجویان کمک خواهند کرد که مکان را در یک سالن اقامت برای مدت سکونت خود رزرو کنند.

خوابگاه های دانشجویی کشور لهستان

هزینه این اقامتگاه به طور جداگانه پرداخت خواهد شد و علاوه بر این کسانی که مایل به اجاره خانه باشند می توانند در مورد قیمت خانه برای زندگی در لهستان با کارشناسان ما مشورت نمایند.

اما دانشجویانی که به قصد تحصیل طولانی مدت به کشور لهستان وارد می شوند باید از خوابگاه های دانشجویی و یا سایر گزینه های اقامتی برای کل دوره اقامت خود استفاده نمایند که هر یک شرایط خاص خود را دارند.

معمولا اغلب دانشگاه های لهستان دارای خوابگاه هستند که ارزانترین گزینه های پیش روی دانشجویان نیز به شمار می روند ، خوابگاه ها معمولا خدمات خود را به صورت مشترک در اختیار دانشجویان قرار می دهند اما امکان اجاره اتاق به صورت تک نفره نیز وجود دارد.

شرایط درخواست خوابگاه های دانشجویی لهستان

هر دانشگاه با توجه به شرایط خود و امکاناتی که به دانشجویان ارائه می دهد ، هزینه ای را دریافت می کند البته باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که ممکن است در یک دانشگاه به تمامی دانشجویان خوابگاه تعلق نگیرد و روش درخواست نیز فقط به صورتی که دانشگاه اعلام می نماید قابل بررسی خواهد بود.

معمولا دانشجویان متقاضی خوابگاه باید درخواست خود را در سایت دانشگاه همراه با نامه پذیرش ارسال نموده و منتظر نتیجه بمانند در خوابگاه های دانشجویی تمامی امکانات مورد نیاز دانشجو مانند تلویزیون ، اینترنت ، تخت خواب ، میز مطالعه ، میز غذاخوری و غیره فراهم شده است.

هزینه به صورت ماهیانه و یا ترمی دریافت می شود ، معمولا هزینه اقامت در یک خوابگاه تقریبا ۶۰ تا ۸۰ یورو در یک اتاق مشترک و ۱۰۰-۱۵۰ یورو برای یک اتاق یک نفره بدون هم اتاقی است.

اجاره خانه دانشجویی در لهستان

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های لهستان هستند می توانند در صورت تمایل اپارتمان و یا سوئیت های دانشجویی را به صورت مستقل اجاره کنند حتی در برخی از شهرهای این کشور واحدهایی مخصوص اقامت دانشجویان دختر ساخته شده است که اجاره مقرون به صرفه ای نیز دارند.

اجاره منزل مستقل علاوه بر آنکه استقلال فردی شخص را بیشتر حفظ می کند ، توانایی بیشتر مالی او را نیز می طلبد چرا که مبلغ اجاره بها بیشتر بوده و هزینه های قبض ، شارژ ماهیانه و غیره نیز به آن افزوده می شود.

کار دانشجویی در لهستان

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای اینکه بتوانند در لهستان تحصیل کنند باید نشان دهند که منابع کافی برای پوشش هزینه های زندگی در لهستان دارند با این حال ممکن است برخی از دانشجویان بخواهند در دوران تحصیل خود کار پاره وقت نیز داشته باشند.

کار دانشجویی در لهستان

همانگونه که در مقاله تحصیل در فرانسه گفتیم ، دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لهستان هم می توانند به صورت پاره وقت در این کشور تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و علاوه بر کسب درآمد بر تجربه کاری خود افزوده و خود را برای کار در آینده آماده کنند البته یافتن شغل در این کشور مستلزم تسلط زبانی کافی به زبان لهستانی و سپس انگلیسی می باشد.

دانشجویان خارجی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی لهستان که براساس ویزا و بدون اجازه کار مشغول به تحصیل هستند ، مجاز به کار به طور انحصاری در ماه های تعطیلات جولای ، اوت و سپتامبر می باشند.

دقت داشته باشید که کار همزمان با تحصیل آسان نیست ، مخصوصا اگر دوره های شبانه یا آخر هفته را انتخاب کرده اید با درنظر گرفتن تمامی شرایط بسنجید که آیا کار دانشجویی به نفع شما است یا نه ، زیرا می تواند بر عملکرد تحصیلی تان تأثیر بگذارد.

پیدا کردن کاره پاره وقت دانشجویی در لهستان

اغلب با سوالاتی از جانب افرادی که هنوز در لهستان شروع به تحصیل نکرده اند مواجه می شویم که می خواهند بدانند آیا یافتن کار پاره وقت دانشجویی در لهستان در حین تحصیل آسان است . خوب است به شما بگوییم که اگر به زبان بومی مردم و یا زبان انگلیسی تسلط نداشته باشید ، پیدا کردن کار بسیار دشوار است و واقعا به مهارت های شخصی و شانس شما بستگی دارد.

به همین دلیل است که قبل از اینکه حتی به لهستان برسید ، باید با بازار کار آشنایی داشته باشید تا بتوانید شانس خود را بسنجید ، آمادگی داشته باشید که ماهها به دنبال یک شغل باشید اما اگر به زبان فرانسوی ، آلمانی یا اسپانیایی مسلط باشید ، اگر مهارت های IT داشته باشید ، پیدا کردن کار پاره وقت دانشجویی بسیار ساده تر خواهد شد.

اکثر دانشگاه ها و مراکز تحصیلی قسمت های مشخصی دارند که شما می توانید اطلاعات مربوط به شغل ، کارآموزی و آموزش را در آن بیابید و پیشنهادات شغلی را در نزدیکترین دفتر کار پیدا کنید.

بهترین زمان درخواست کار دانشجویی در لهستان

به یاد داشته باشید قبل از اینکه اجازه اقامت برای دوره تحصیلی خود در لهستان را دریافت کنید ، نباید قراردادی را با کارفرمای خود امضا کنید ، چرا ؟ زیرا تنها دانشجویانی که کار نمی کنند ، می توانند برای اجازه اقامت تحصیلی درخواست دهند.

اگر کسی در حال کار است ، باید از طریق کار خود درخواست اجازه اقامت داشته باشد که این وضعیت را بدتر و سخت تر می کند بنابراین باید حدود ۳ ماه پس از درخواست اقامت موقت برای تحصیل نسبت به اجازه کار پاره وقت دانشجویی در لهستان اقدام کنید.

مزایا و معایب تحصیل در لهستان

تا به اینجای مقاله با تحصیل در کشور لهستان از جنبه های مختلف آشنا شدیم و دریافتیم که رسیدن به پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی هر کشور روند خاص خود را می طلبد اما لهستان نیز مانند هر کشور دیگری مزایا و البته معایب خاص خود را به همراه دارد.

مزایا و معایب تحصیل در لهستان

از مزیت های چشمگیر اقدام برای تحصیل یا زندگی در کشور لهستان ، امکان اخذ اقامت راحت و سریع این کشور می باشد و افراد از این طریق خیلی راحت می توانند به اقامت دائم یک کشور اروپایی ایده آل دست پیدا کنند.

لهستان کشوری پویا با قدمتی طولانیست که همیشه سعی می کند پیشرفت و به روز رسانی ارگانهایش را در اولویت قرار دهد و دانشجویان بین المللی با پذیرش در لهستان علاوه بر مزایا خوب تحصیلی ، امنیت اجتماعی و زندگی با سطح رفاه خوب برخوردار خواهند شد.

با تحصیل در لهستان شما زندگی در کشوری را تجربه خواهید کرد که بیش از نیمی از مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می کنند و به راحتی با دانشجویان و افراد خارجی ارتباط برقرار می کنند.

شهرهای لهستان ترکیبی پر جنب و جوش از یهودی ، آلمانی ، اتریشی و دیگر فرهنگ ها است که آن را مکانی شگفت انگیز برای تحصیل کرده است.

این کشور همچنین دارای ویژگی های اروپایی مانند حمل و نقل عمومی بسیار مناسب ، جشنواره غذا و فیلم است و حتی یک جشنواره سه روزه همراه با نمایش و موسیقی فقط برای دانشجویان به نام Juwenalia دارند.

معایب تحصیل در لهستان

بدون شک زمانیکه شما تصمیم به زندگی در کشور دومی داشته باشید با برخی معایب در مورد آن نیز مواجه خواهید شد ، کشور لهستان با تلاش در جهت بهینه سازی شرایط تحصیل و زندگی برای افراد خارجی میزان معایب کشورش را به پایین ترین حد ممکن رسانده است اما در مقایسه مزایا و معایب تحصیل در لهستان ، معایب انگشت شماری نیز وجود دارد که باید از آنها مطلع شوید.

یکی از بزرگترین عیب های زندگی در عدم آشنایی ایرانیان با زبان رسمی کشور لهستان است ، خصوصا برای کسانی که می خواهند در لهستان سرمایه گذاری و زندگی کنند برقراری ارتباط در جامعه برایشان مقداری دشوار خواهد بود.

متاسفانه زبان لهستانی هیچگونه قرابت با زبان فارسی و حتی انگلیسی ندارد به همین دلیل برای یادگیری این زبان زمان زیادی باید صرف شود البته مردم لهستان خصوصا نسل جدید اکثریت به زبان انگلیسی آشنایی دارند اما در هر صورت پیشنهاد می شود که متقاضیان مهاجرت به لهستان یادگیری زبان لهستانی را در راس برنامه خود قرار دهند.

از سوی دیگر تحصیل رایگان یا تحصیل با هزینه بسیار کمتر در لهستان ، صرفا به رشته های به زبان لهستانی تعلق می گیرد در حالیکه افرادی که به دلیل توان مالی کمتر تحصیل به زبان لهستانی را انتخاب کنند.

در مراحل بعد برای کار و یا ادامه تحصیل در دیگر کشورها دچار مشکل می شوند . این افراد یا باید در خود کشور لهستان دنبال فرصت های شغلی مناسب بگردند و یا اینکه به ایران باز گردند.

موسسات اعزام دانشجو به لهستان

مهاجرت تحصیلی به هر کشوری در دنیا در قدم اول به شرایط جسمی و روحی فرد بستگی دارد و برخی از دانشجویان ضمن بهره مندی از تحصیل رایگان در کشورهای مختلف قادر به پذیرش شرایط جدید نبوده و با بازگشت فرصت خود را از دست می دهند ، از این رو مشورت با افراد متخصص در این زمینه بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود.

موسسات اعزام دانشجو به لهستان

اما دقت داشته باشید که برای انجام پروسه مهاجرت و یا هر گونه اقدام دیگر به افراد قابل اطمینان و خبره در این زمینه مراجعه کنید تا خدایی نکرده دچار ضرر و زیان نشوید.

این روزها افراد زیادی ادعای اعزام دانشجو به کشورهای خارجی را دارند که به هیچ عنوان قابل اعتماد نبوده و تنها باعث هدر رفتن زمان و سرمایه شما می شوند.

شما عزیزان علاقه مند به تحصیل در خارج کشور می توانید با مراجعه به موسسات مهاجرتی به خوبی از تمامی اطلاعات موردنیاز خود اگاه شده و نه تنها پروسه پذیرش تحصیلی بلکه اقدامات لازم جهت رسیدن به اقامت در کشور موردنظرتان را نیز فراهم سازید.

همه موسسات آموزش عالی در لهستان از سیستم انتقال اعتبار اروپایی ( ECTS ) استفاده می کنند و تحصیل در لهستان یک محیط عالی برای کسانی است که دوست دارند یاد بگیرند و بحث کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل در لهستان

در این نوشتار کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی سعی کردند جزییات مفیدی در خصوص تحصیل در لهستان را برای علاقه مندان بیان کنند ، شما عزیزان علاوه بر اینکه می توانید با دفاتر شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در تماس باشید راه دیگری برای پرسش سوالات خود دارید ، از قسمت دیدگاه های سایت استفاده کنید و سوال خود را مطرح نمایید ، در اسرع وقت به جواب خود خواهید رسید.

سطح دوره های زبان انگلیسی برای تحصیل در لهستان چگونه است؟

تکمیل یک دوره زبان انگلیسی در لهستان می تواند دانش شما را در حد یک کارشناس ارشد زبان انگلیسی افزایش دهد بنابراین این انتخاب را از دست ندهید.

دوره زبان در لهستان چقدر زمان می برد و چه میزان هزینه دارد؟

دوره زبان که سطوح آن از مبتدی به پیشرفته (B2-C2) است ، هزینه ای در حدود 900 PLN داشته و در مدت 16 هفته برگزار می شود.

می خواهم بدانم رفتار مردم لهستان با ایرانیان چگونه است ؟

لهستان مردمی مهربان دارد که با دانشجویان بسیار دوستانه رفتار می کنند ، حتی مردم محلی در شهرهای مختلف سعی می کنند با دانشجویان خارجی به هر دو زبان انگلیسی و لهستانی صحبت کنند تا احساس غربت نکنند.

می خواهم در لهستان کارشناسی ارشد بخوانم آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد؟

دوره کارشناسی ارشد یک تا دو سال زمان برده و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی رشته ها و دانشگاه ها امکان پذیر است.

چگونه می توانم برای تحصیل مقطع دکترا در لهستان بورسیه بگیرم؟

شما باید بتوانید استاد راهنما را متقاعد به حمایت از تز تحصیلی خود کنید ، داشتن مقالات بین المللی و چاپ کتاب ، داشتن مدرک آیلتس با نمره بالا می تواند در دریافت بورسیه تحصیلی بسیار موثر باشد.

هزینه زندگی در لهستان برای یک دانشجو چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی در این کشور ۳۰۰ تا ۶۵۰ یورو برای هر سال است که بیشترین هزینه مربوط به خوابگاه و یا مسکن فرد می باشد مثلا هزینه زندگی در شهر های بزرگ تر لهستان بین ۴۵۰ تا ۶۵۰ یورو و در شهر های کوچک تر بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ یورو برای هر ماه است.

مدت زمان ویزاهای لهستان چقدر است؟

ویزاهای لهستان که برای یک دوره ثابت مانند ویزای دوره زبان در لهستان ، صادر می شوند ، سه ماهه ، شش ماهه و یا نهایتا یک ساله هستند. فردی که قصد اقامت بیش از ۹۰ روز در لهستان را داشته باشد ، باید برای ویزای بلند مدت اقدام نماید.

هزینه بیمه دانشجویی در لهستان چقدر است؟

در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ یورو در ماه که به هزینه های تحصیل در لهستان افزوده خواهد شد.

هزینه خوابگاه در لهستان چقدر است؟

هزینه خوابگاه به صورت ماهیانه و یا ترمی دریافت می شود ، معمولا هزینه اقامت در یک خوابگاه تقریبا ۶۰ تا ۸۰ یورو در یک اتاق مشترک و ۱۰۰-۱۵۰ یورو برای یک اتاق یک نفره بدون هم اتاقی است.

اگر در لهستان تحصیل کنم ، آیا می توانم همزمان کار کنم؟

دانشجویان بین المللی محصل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی لهستان می توانند به صورت پاره وقت در این کشور تا ۲۰ ساعت در هفته کار کنند.

برای هرگونه سوال و یا آگاهی از جزئیات تحصیل در لهستان کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی به عنوان موسسه مهاجرتی به لهستان آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان در دفاتر همکار شهرهای تهران و شیراز هستند ، برای مقایسه بهتر لهستان با دیگر کشورها برای تحصیل ، می توانید مقالات دیگر سایت را نیز ببینید ، پیشنهاد ما مطالعه مقاله تحصیل در فرانسه است ، چراکه با یادگیری زبان فرانسوی هم زبانی معتبر در دنیا را آموخته اید و هم تحصیلتان رایگان خواهد بود.

تحصیل در اتریش

تحصیل در فرانسه

تحصیل در آلمان

تحصیل در روسیه

تحصیل در ترکیه

تحصیل در کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

TOP