تحصیل در مولداوی

مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
تحصیل در مولداوی
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

تحصیل در مولداوی به دلایل ویژه ای از جمله حفظ رتبه 56 در رتبه بندی آموزش جهانی و جایگاه 87 در دنیا برای انجام تجارت آسان ، رتبه 90 در اقتصاد جهانی و رتبه جهانی 67 برای ایمنی ، توجه برخی از جویندگان علم و دانش را به خود جلب می کند.

مولداوی کشوری کوچک در اروپای شرقی است و بیشتر به خاطر باغ های انگور ، جاذبه های تاریخی و زیبایی های طبیعی شهرت دارد.

اگرچه مولداوی به اندازه سایر کشورهای اروپایی در بین جاذبه های تحصیلی گردشگری محبوب نیست ، اما جذابیت های خود را دارد ، مخصوصاً برای کسانی که به دنبال مکانی کم جمعیت و آرام برای تحصیل هستند.

مولداوی با برنامه های مطالعات بین المللی ، فرصت های عالی تحقیقاتی و شهریه کم دانشجویان بین المللی را برای تحصیل به آنجا می کشاند.

مولداوی در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا سومین جایگاه را برای پذیرایی از مهاجران بین الملل به خود اختصاص داده است ، اینجا سرزمین ایده ها است ، تحصیل و آموزش ، علوم و تحقیقات در این کشور عاری از مرزها در اروپا و دنیایی از بازارهای جهانی نقشی اساسی دارند ، این کشور به قطب قویی از تحقیقات بین المللی پیشرفته تبدیل شده و منبع ثابت ثبت اختراعات جدید است.

مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در محتوای پیش رو ، شرایط تحصیل در کشور مولداوی را به صورت مختصر و مفید برای علاقه مندان شرح می دهند ، ضمن آنکه شما همیشه می توانید با مطالعه مقالات دیگر سایت ، اطلاعات خود را به روز کنید ، به عنوان نمونه در مقاله تحصیل در خارج از کشور ، به رشته های محبوب افراد برای تحصیل پرداخته ایم و گفته ایم هر یک از آن ها را بهتر است در چه کشوری دنبال کنید.

تحصیل در مولداوی

سیستم آموزشی مولداوی

مولداوی ، یک کشور دریایی بالتیک که از غرب با رومانی همسایه است و به دلیل این همسایگی تاثیر زیادی از رومانی پذیرفته است.

سیستم آموزشی مولداوی

در مولداوی در زمینه بازگشت استاندارد آموزش به آنچه که در گذشته بود ، پیشرفت هایی صورت گرفته است ، اکنون تحصیلات در این سرزمین از سن 6 تا 17 سالگی اجباری است و دوره آموزش ابتدایی از 6 تا 10 سالگی است.

آموزش متوسطه و دبیرستان در مولداوی

دانش آموزان در مولداوی مرحله مقدماتی مقطع راهنمایی را 3 سال بعد از دبستان به پایان می رساند ، در اینجا دانش آموزان با روشن شدن استعدادها و نتایج احتمالی شغلی ، برنامه درسی مشترک خود را در دروس سنتی آکادمیک کامل می کنند.

دانش آموزانی که تحصیلات کاملاً آکادمیک را ادامه می دهند 2 تا 3 سال آخر خود را به عنوان مقطع دبیرستان یا در scola media و یا در lyceums می گذرانند ، در نمونه اخیر دانش آموزان در حدود 18 سالگی ممکن است واجد شرایط ادامه تحصیل در diploma bacalaureat باشند.

خصوصیات سیستم آموزش عالی مولداوی چیست؟

تحصیلات عالیه در مولداوی به دوره های تحصیلات غیر دانشگاهی و تحصیلات دانشگاهی تقسیم می شود ، از سال 2000 ، مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای انطباق سیستم مولداوی با استانداردهای بین المللی شروع به کار کرد.

در این کشور موسسات دولتی و خصوصی برای آموزش عالی وجود دارد ، آموزش خصوصی از اواخر دهه 1990 جایگزین آموزش دولتی شد ، این نوع موسسات از مقررات تنظیم شده توسط وزارت آموزش و پرورش و علوم مولداوی پیروی می کنند.

قوانین اصلی حاکم بر آموزش عالی مولداوی

 • سال تحصیلی: سپتامبر تا ژوئیه
 • زبانهای آموزشی: رومانیایی ، روسی
 • مراحل مطالعه: تحصیلات غیر دانشگاهی و دانشگاهی

تحصیلات غیر دانشگاهی در مولداوی

تحصیلات سطح غیر دانشگاهی شامل آموزش عالی فنی / حرفه ای توسط کالج ها ارائه می شود و شامل دوره های تخصصی کوتاه مدت در بخش کشاورزی ، آموزش معلم ، هنر ، مکانیک ، ساخت و ساز ، پردازش چوب صنعتی ، اقتصاد و سایر موارد است.

مدت زمان برنامه تحصیلی بسته به رشته تحصیلی از دو تا سه سال متغیر است و دوره ها به مدارک تحصیلی در سطح کارشناسی منجر می شوند.

تحصیلات سطح دانشگاه در مولداوی

مطالعات سطح دانشگاه در مولداوی شامل سه سطح کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا است ، سیستم آموزش عالی مولداوی توسط 24 دانشگاه با 482 برنامه تحصیلی ارائه می شود ، علاوه بر این 234 برنامه کارشناسی در 23 دانشگاه ، 180 برنامه کارشناسی ارشد در 23 دانشگاه و 68 برنامه دکترا در 16 دانشگاه ارائه می شود ، در ادامه این محتوا توضیحات بیشتر درباره دانشگاه ها و رشته ها ارائه می شود.

ارزیابی کیفیت آموزشی مولداوی توسط PISA

یک مطالعه بین المللی است که هر سه سال یک بار انجام می شود و هدف آن ارزیابی سیستم های آموزشی در سطح جهانی با آزمایش توانایی ها و دانش آموزان 15 ساله در سه حوزه علمی ، ریاضی و خواندن است.

مولداوی در PISA در سال 2009 شرکت کرده بود و نشان داده شد که عملکرد دانشجویان در مولداوی کمتر از سایر همسالان آنها در کشورهای OECD تحت پوشش این مطالعه است.

با این وجود ، دولت مولداوی اصلاحات را در بخش آموزش و پرورش بر اساس سه رکن اساسی ایجاد کرده است: کیفیت ، عدالت و کارآیی.

در ادامه این محتوا در بخش مزایا و معایب تحصیل در مولداوی ، به طور شفاف تر به معایب سیستم آموزشی مولداوی اشاره شده است و راهکارهای دولت مولداوی جهت رفع این مشکلات نیز در آنجا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

تحصیل در مولداوی با مدرک دیپلم

اگر مایل باشید که با مدرک دیپلم در دانشگاه های مولداوی به تحصیل بپردازید ، باید از اطلاعات اولیه برای تحصیل در اولین سطح دانشگاهی کشور مولداوی یعنی تحصیلات کارشناسی آگاهی داشته باشید.

تحصیل در مولداوی با مدرک دیپلم

اولین مدرک را می توان پس از 4 سال برای دانشجویان ورودی تحصیلات عالی با دیپلم و 5 سال برای کسانی که دارای Atestat de Studi medii de cultura generala هستند ، دریافت کرد.

اولین مدرک تحصیلی دانشگاه دو نوع است :

 • diploma de Licenţă
 • diploma de studii superioare universitare

توجه داشته باشید که فقط نوع اول امکان دسترسی به تحصیلات عالی (کارشناسی ارشد یا دکترا) را دارد.

زمان بندی دوره های کارشناسی برای دانشجویان بین المللی در مولداوی

موسسات آموزش عالی مولداوی دوره های تمام وقت در همه زمینه های تحصیلی و دوره های فوق برنامه را برای برخی از آنها ارائه می دهند ، دوره های تمام وقت در این مقطع چهار تا شش سال طول می کشد و بسته به رشته تحصیلی ، دوره های خارجی به یک سال مطالعه اضافی نیاز دارند.

مرحله دوم سطح دانشگاهی در مولداوی تحصیلات کارشناسی ارشد است ، هدف از تحصیلات کارشناسی ارشد تحکیم صلاحیت های قبلی است ، این برنامه از 1 تا 2 سال پس از Diplomă de Licenţă ادامه دارد ، پذیرش در این برنامه در سطح موسسه انجام می شود و این مستلزم ارائه و دفاع از یک پایان نامه تحقیق (Teza de Master) است.

برخی رشته های تحصیلی مانند پزشکی و دندانپزشکی داروسازی و دامپزشکی در واقع تلفیقی از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است و متقاضیان بین المللی می توانند از طریق ارائه مدرک دیپلم در رشته های اینچنین نیز تحصیل کنند.

لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها برای پذیرش رشته های پزشکی و رشته های مشابه آزمون تحصیلی برقرار می کنند.

مرحله سوم مطالعات سطح دانشگاهی مولداوی نیز همانند دیگر کشورها به مطالعات دکترا اختصاص داده می شود ، اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در این مقطع را در ادامه این محتوا خواهید خواند.

محبوب ترین برنامه ها برای تحصیل در مولداوی

 • مدیریت (14 برنامه)
 • تجارت (14 برنامه)
 • حقوق و فقه (12 برنامه)
 • روابط بین الملل (8 برنامه)
 • فلسفه (7 برنامه)
 • مهندسی (7 برنامه)
 • جامعه شناسی (7 برنامه)
 • علوم سیاسی (6 برنامه)
 • طراحی (5 برنامه)
 • فلسفه (3 برنامه)
 • پزشکی (3 برنامه)
 • ورزش (2 برنامه)
 • مد (1 برنامه)
 • پرستاری (1 برنامه)
 • دندانپزشکی (1 برنامه)

دانشگاه های ارائه دهنده محبوب ترین برنامه های تحصیلی مولداوی

دانشگاه فنی مولداوی از اولین دانشگاه های ارائه کننده بهترین برنامه های لیسانس در مولداوی است ، شرایط تحصیل در این دانشگاه در بخش مربوط به بهترین دانشگاه های مولداوی توضیح داده می شود ، در اینجا فقط برخی از برنامه های لیسانس این دانشگاه بیان شده است:

 • لیسانس فناوری و مدیریت در پذیرایی عمومی
 • لیسانس بیوتکنولوژی
 • لیسانس مهندسی و مدیریت – ارتباطات از راه دور
 • لیسانس فن آوری ها و سیستم های ارتباط از راه دور
 • لیسانس شبکه ها و نرم افزارهای ارتباط از راه دور
 • لیسانس ارتباطات رادیویی و تلویزیونی
 • لیسانس الکترونیک کاربردی
 • لیسانس امنیت سیستم های الکترونیکی و مخابراتی

روند درخواست در دانشگاه های مولداوی با مدرک دیپلم

برای درخواست به موسسات آموزش عالی در مولداوی ، دانشجویان بین المللی باید یک سری اسناد حقوقی داشته باشند ، این موارد مشابه آنچه در کشورهای دیگر نیاز دارید ، است.

کپی گذرنامه ، کپی سندی که ثابت می کند تحصیلات متوسطه را با موفقیت به پایان رسانده و کپی ویزا یا اجازه اقامت کشور مقیم شهروند بین المللی برخی از مدارک مورد نیاز است.

همچنین داشتن نامه رسمی از دانشگاه منتخب و ارسال آن به وزارت آموزش و پرورش مولداوی ضروری است.

شرایط علمی اضافی مورد نیاز برای تحصیل با مدرک دیپلم در مولداوی شامل ؛ گواهینامه های دبیرستان و سطح A (اجباری) و ارائه شواهدی از مهارت زبان رومانی (در صورت وجود) و CV (اختیاری) است.

تحصیل رایگان در مولداوی

مولداوی از مشارکت بالای دانشجویان خارجی برخوردار است ، زیرا طیف وسیعی از امکانات تحصیل را با قیمت های قرون به صرفه ارائه می دهد ، در اینجا ذکر این نکته حائز اهمیت است که در سراسر جهان حدود 1.8 میلیون دانشجو برای ادامه تحصیل در خارج از کشور وطن خود را ترک می کنند ، از این تعداد تقریباً یک دهم به مولداوی می آیند.

تحصیل رایگان در مولداوی

تحصیل در اغلب دانشگاه های دولتی مولداوی رایگان است و در برخی از آنها به میزان 500 تا 1500 یورو در هر ترم دریافت می شود.

آشنایی با ضوابط و قوانین تحصیل رایگان مولداوی

اولین شرط برای برخورداری از تحصیل رایگان در یک کشور خارجی داشتن CV ایده آل و همچنین ارائه نمره زبان سطح متوسط به بالا است ، توجه داشته باشید که برای کشوری مانند مولداوی که گزینه های تحصیل رایگان در آن محدودتر است شما برای برخورداری از این مزیت ، نیاز به تلاش بیشتری دارید.

برای آندسته از متقاضیانی که به دنبال تحصیل در مولداوی به صورت کاملا رایگان هستند ، اطلاع از موارد بورسیه ضرورت پیدا می کند ، هزینه بسیاری از دانشکده های مهندسی و پزشکی در مولداوی به راحتی می تواند از طریق یارانه بورس تحصیلی یا وام آموزش و پرورش پرداخت شود ، دانشگاه ها به دانشجویان مشتاق کمک می کند تا از بهترین آموزش ها استفاده کند.

کسانی که نتوانند موفق به اخذ انواع بورسیه ها در مولداوی شوند ، می توانند برخی از دانشگاه ها و موسسات معتبر و مقرون به صرفه در مولداوی را انتخاب کنند که به دلیل ارائه آموزش با کیفیت به دانشجویان داخلی و بین المللی که در آنجا پذیرش می شوند ، شناخته شده هستند.

بورسیه های تحصیلی مولداوی که در مبحث جداگانه ای در ادامه این محتوا مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد اما اطلاع از لیست دانشگاه های ارزان تر در مولداوی در این بخش در دسترس شما است و جهت اطلاعات تکمیلی می توانید از مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی کمک بگیرید ، مقاله تحصیل در آلمان را مطالعه کنید ، چراکه آلمان ارائه دهنده تحصیل رایگان با امکانات بی نظیر در اروپاست.

دانشگاه های ارزان مولداوی برای دانشجویان بین المللی

 • دانشگاه دولتی مولداوی ؛ هزینه برای دانشجویان بین المللی : 1000 دلار تا 2500 دلار آمریکا برای دوره لیسانس و دوره تحصیلات تکمیلی.
 • دانشگاه بین المللی آزاد مولداوی ؛ هزینه 1000 دلار تا 2500 دلار آمریکا.
 • دانشگاه فنی مولداوی ؛ هزینه 1000 دلار تا 2500 دلار آمریکا.
 • دانشگاه دولتی علوم دارویی مولداوی ؛ هزینه های تحصیلی آن بین 1000 تا 2500 دلار آمریکا می باشد.

دانشگاه بین المللی رایگان مولداوی

در میان دانشگاه های ارزان مولداوی که در بالا به اسامی آنها اشاره شد ، دانشگاه بین المللی رایگان مولداوی از لحاظ هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین الملل زبانزد می باشد ، این موسسه خصوصی آموزش عالی غیرانتفاعی در مولداوی است که درهای خود را در سال 1992 افتتاح کرد.

فرآیند پذیرش چندین الزام دارد که مهمترین آنها عملکرد پیشین متقاضی است و حدود (70٪) از متقاضیان طی بررسی ها از این دانشگاه پاسخ مثبت می گیرند ، سال تحصیلی به طور سنتی از ترم تشکیل می شود.

این از بهترین دانشگاه های مولداوی نیز به شمار می رود و بنابراین اطلاعات بیشتر درباره برنامه های تحصیلی این دانشگاه را در بخش مربوط به بهترین دانشگاه های مولداوی مطالعه خواهید کرد.

تحصیل به زبان انگلیسی در مولداوی

آیا تحصیل در مولداوی به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟ این پرسش متداول بسیاری از متقاضیان قبل از تصمیم به انتخاب دانشگاهی در مولداوی است و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در پاسخ این سوال به شما می گویند که بله!

تحصیل به زبان انگلیسی در مولداوی

در مولداوی هم همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر ، امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد اما صادقانه بگوییم که شاید دانشجویان نتوانند در میان لیست گسترده ای از برنامه های انگلیسی به دنبال برنامه تحصیلی دلخواه شان بگردند.

زبان تدریس دانشگاه های مولداوی قبل از سال 1989 زبان روسی بود و پس از سقوط حکومت شوروی در مولداوی ، زبان آموزش مولداوی شروع شد و امروزه نیز ادامه دارد.

با این حال ، برخی از مدارس در کشور وجود دارد که نیازهای گروه های اقلیت را برآورده می کنند و به زبانهایی مانند روسی ، اوکراینی ، فرانسوی ، گاگاوسی و بلغاری آموزش می دهند.

در مورد زبان انگلیسی ، بسیاری از دانشگاه ها برنامه هایی را ارائه می دهند که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس شده باشد ، معمولاً برنامه هایی که مولداوی را با زبان دیگری مانند انگلیسی مخلوط می کنند ، نیز پیدا می شود.

دانشگاه های ارائه دهنده برنامه های انگلیسی در مولداوی

یادآوری می کنیم که تمامی دانشگاه هایی که در بخش تحصیل رایگان در مولداوی به عنوان دانشگاه های مقرون به صرفه تر از آنها اسم برده شد ، اغلب برنامه های تحصیل به زبان انگلیسی را ارائه می کنند.

به عنوان مثال در دانشگاه دولتی مولداوی زبان تحصیل انگلیسی و رومانیایی است و دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش در آن به صلاحیت آیلتس و تافل نیاز دارند.

زبان تدریس دانشگاه آزاد بین المللی مولداوی و دانشگاه فنی مولداوی کاملا به انگلیسی است و دانشگاهایی مانند دانشگاه دولتی علوم دارویی مولداوی نیز وجود دارد که زبانهایی که در آنها سخنرانی می شود به زبان های روسی یا فرانسه است و زبان انگلیسی نیز در کنار آنها در تعداد کمتری از برنامه ها تدریس می شود.

دانشگاه علوم دارویی برنامه هایی برای لیسانس پزشکی ((MBBS دارد که به زبان انگلیسی ، روسی و رومانیایی ارائه می شود ، برنامه لیسانس مدارک پزشکی نیز از جمله رشته هایی است که به زبان انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان زیادی دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان مولداوی

هزینه های تحصیل در برنامه های زبان انگلیسی نسبت به برنامه های تحصیلی زبان مولداوی هزینه های بیشتری را در بر می گیرد اما به صورت کلی می توان گفت که به عنوان یک کشور اروپایی هزینه های کمی برای دانشجویان خواهان تحصیل به زبان انگلیسی در آن مناطق دارد.

علاقه مندان تحصیل مهندسی نیز می توانند در مولداوی به زبان انگلیسی تحصیل کنند ، اطلاعات بیشتر در این باب ( تحصیل مهندسی در مولداوی) را در بخش بعد مطالعه می کنید و برای اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در سایر رشته های انگلیسی با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید ، آنها لیست کامل از برنامه ها را در اختیار علاقه مندان قرار خواهند داد.

برای کسانی که یادگیری زبانی به جز انگلیسی را بسیار سخت می دانند ، تحصیل در انگلستان را پیشنهاد می کنیم ، مقاله آن را در همین سایت بخوانید.

تحصیل رشته های مهندسی در مولداوی

تحصیل رشته های مهندسی در دانشگاه های مولداوی کاملا متناسب با شرایط بولونیا پیش می رود و برنامه های تمام وقت و پاره وقت ارائه می شود ، طول و تعداد ECTS در هر مقطع از تحصیلات مهندسی متفاوت است.

تحصیل رشته های مهندسی در مولداوی

برای چرخه I ، لیسانس ، برنامه های مهندسی – 5/4 سال ، با 240 ECTS، برنامه های علوم اقتصادی یا بنیادی 180 ECTS است و 3/4 سال طول می کشد.

برای چرخه II ، کارشناسی ارشد ، برنامه های مهندسی 1.5 ساله با 90 ECTS ارائه می شود ، برنامه های علوم اقتصادی یا بنیادی 2 ساله با 120 ECTS و دوره های دکتری مهندسی ، برنامه های تحقیقاتی 3/4 ساله با 180 ECTS ارائه می شود.

پیشنهاد تحصیل رشته مهندسی و فناوری در مولداوی

مهندسی و فناوری مجموعه گسترده ای از موضوعات است که با هر آنچه در ارتباط با طراحی ، ساخت و نگهداری زیرساخت ها ، دستگاه ها ، ابزارها و سیستم های اطلاعاتی مورد استفاده روزمره جامعه است ، سروکار دارد.

تحصیل رشته مهندسی و فناوری از جمله رشته هایی است که زمینه های بسیاری برای ادامه تحصیل دارد ، اینها برخی از زیرشاخه های موجود در مهندسی و فناوری است : مهندسی هوا فضا ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی و برنامه نویسی کامپیوتر.

وقتی مدرک کارشناسی ارشد یا لیسانس خود را در رشته مهندسی و فناوری دنبال می کنید ، به دنیای پیشرفته توسعه ابتکاری وارد می شوید و شما دانش و مهارت لازم برای شکل دادن به آینده فناوری ، طراحی صنعتی و علوم کاربردی را خواهید یافت.

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی و فناوری در این زمینه ها شغل پیدا می کنند: طراحی صنعتی ، مهندسی هوافضا ، مهندسی عمران ، مهندسین پزشکی و بسیاری دیگر.

برای تحصیل در رشته های مهندسی می توانید به روسیه بروید و در دانشگاه های معتبر و شناخته شده آن تحصیل کنید ، مقاله تحصیل در روسیه را بخوانید ؛ در این باره توضیح داده ایم.

دانشگاه های ارائه دهنده تحصیلات مهندسی در مولداوی

دانشگاه فنی مولداوی (Universitatea Tehnică a Moldovei) در چیشینو ، پایتخت مولداوی ، تنها موسسه آموزش عالی است که تحصیلات مهندسی را در زمینه های اصلی به عنوان انرژی ، مخابرات ، کامپیوتر و فناوری های نانو ، مکانیک ، فناوری های غذایی ، مهندسی عمران ، معماری و مهندسی شهری ارائه می دهد.

برای جستجوی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در مولداوی باید وقت بیشتری بگذارید ، زیرا به طور برنامه برای همه رشته ها آن هم به زبان انگلیسی ارائه نمی شود ، 2 برنامه کارشناسی ارشد در مهندسی (برنامه کارشناسی ارشد محیط زیست و کارشناسی ارشد آمار مهندسی) به زبان انگلیسی قابل مطالعه است ، کارشناسی ارشد مکانیک در دانشگاه فنی مولداوی به زبان رومانیایی ارائه می شود.

هزینه های تحصیل مهندسی در مولداوی

هزینه های تحصیل رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی مبلغ زیادی نیست (1000 تا 1500 یورو) ، بویژه چنانچه شما از برنامه های تحصیل به زبان مولداوی استفاده کنید ، هزینه های تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی در هر ترم حدود 1000 تا 2500 یورو محاسبه می شود ، لازم به ذکر است که این هزینه ها با توجه به نوع رشته کمتر یا بیشتر خواهد بود.

هزینه های دیگر شامل مالیات بر ارزش افزوده است و ممکن است بر حسب دانشکده متفاوت باشد ، در صورت تمدید میزان ترم های تحصیلی ، هزینه های اضافی دریافت می شود.

اطلاعات بورس تحصیلی مهندسی مکانیک در مولداوی ، 21-2020

بورس تحصیلی مدیریت هنرهای خارج از کشور HKADC یک بورس تحصیلی بین المللی با بودجه کامل است که توسط شورای توسعه هنرهای هنگ کنگ (ADC) برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود.

این بورس تحصیلی کارشناسی ارشد را می توان برای دنبال کردن تحقیقات در مدیریت پروژه هنری ، سیاست هنر و مدیریت ، نظارت ، بازاریابی و ارتباطات ، تحقیق و تجزیه و تحلیل ، توسعه و کارآفرینی دریافت کرد.

این بورس تحصیلی را می توان در خارج از کشور (هرجایی به جز هنگ کنگ) دریافت کرد ، متقاضیان جویای بورسیه تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در مولداوی می توانند شرایط دریافت این بورسیه را مطالعه کنند و برای دریافت آن اقدام نمایند.

در ادامه مقاله در موضوع مربوط به بورسیه های تحصیل در مولداوی ، موارد بیشتری از این بورسیه ها به اختصار شرح داده خواهند شد.

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مولداوی

در عین حال که کشور مولداوی تلاش های خود را برای جذب دانشجویان بین المللی را افزایش می دهد و در واقع بستر علمی دانشگاه هایش را برای علاقه مندان علم و تحصیل همچنان هموار می کند ، اما باید به اطلاع عزیزان علاقه مند به تحصیل در مولداوی برسانیم که هیچکدام از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران نمی باشد!

دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم در مولداوی

این موضوع به این معنا نیست که حتما ارزش علمی دانشگاه های مولداوی پایین است بلکه این گزینه صرفا برای افرادی اهمیت دارد که قصد بازگشت به ایران را دارند و ممکن است برای ادامه تحصیل و یا کار با مشکل مواجه شوند.

تحصیل مقطع دکترا در مولداوی

در مولداوی 16 موسسه آموزش عالی دولتی و 15 خصوصی وجود دارد که در مجموع 126،100 دانشجو شامل 104،300 موسسه ی دولتی و 21،700 دانشجو در موسسه خصوصی مشغول تحصیل اند ، که از این بین درصدی را نیز دانشجویان دکترا تشکیل می دهند.

تحصیل مقطع دکترا در مولداوی

در دانشگاه ها ، موسسات و آکادمی های مولداوی 6200 عضو هیئت علمی وجود دارد ( به طور متوسط 1 عضو هیئت علمی به ازای هر 203 دانشجو ) ، از این تعداد ، فقط 43 ٪ آنها دارای مدرک دکترا هستند ، از جمله 358 نفر (5.8٪) که بالاترین درجه علمی را دارند.

اعضای هیات علمی مولداوی نیز معمولاً حدود 20 ساعت در هفته مجاز به تدریس هستند (یکی از بالاترین بارهای کاری در جهان).

سال تحصیلی دکترا در مولداوی

سال تحصیلی برای محصلان دکترا در این کشور از شهریور تا ژوئن ادامه دارد و ژانویه و آوریل زمان استراحت دانشجویان است ، هر سال تحصیلی در مولداوی دو ترم را شامل می شود و دکترا در این کشور معمولا 3 سال ( 6 ترم ) به طول می انجامد.

زبان های تحصیل دکترا در مولداوی

در مولداوی بیشتر دانشجویان دکترا به زبان رومانیایی تحصیل می کنند ، که مربوط به گروه زبانی مربوط به آن است ، در حالی که تقریبا 5/19 دانشجویان دکترا به زبان روسی ( از جمله اعضای سایر گروه های زبانی مانند گاگائوز یا بلغاری ) تحصیل می کنند و اما زبانهای خارجی در سالهای اخیر محبوبیت کمتری پیدا کرده اند به طوری که درصد ناچیزی از دانشجویان دکترا به زبان انگلیسی یا فرانسوی تحصیل کرده اند.

دریافت مدرک دکترا در مولداوی

شورای ملی اعتباربخشی و تأیید ، سازمانی است که برنامه های امتحان دانشجویان دکترا را در مولداوی تصویب می کند ، به دانشجویان مدارک علمی ارائه می دهد و دارای رتبه های علمی و آموزشی است ، و شورا تمام پایان نامه های دکترا را که در مولداوی شرح و تفسیر می شوند به صورت آنلاین منتشر می کند.

دانشگاه دولتی مولداوی در کیشینوا ، پایتخت مولداوی ، بهترین دانشگاه جهت ارائه برنامه های تحصیلی مقطع دکترا است و این دانشگاه اخیراً هفتادمین سالگرد تولد خود را جشن گرفته است ، جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دانشگاه دولتی مولداوی به بخش بهترین دانشگاه های مولداوی در ادامه محتوا مراجعه کنید.

هزینه تحصیل دکترا در مولداوی

مولداوی یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای جهان برای گرفتن مدرک دکترای شما است ، هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 1000 تا 5000 دلار در سال است و قیمت ها بسته به رشته ، نوع تحصیلات و دانشگاه متفاوت خواهند بود ، اما معمولاً زیر 2500 دلار باقی می مانند.

درخواست برای تحصیل مقطع دکترا در مولداوی

برای درخواست به موسسات آموزش عالی در مولداوی ، دانشجویان بین المللی باید یک سری اسناد حقوقی داشته باشند ، این موارد مشابه آنچه در کشورهای دیگر نیاز دارید ، مانند کپی گذرنامه ، کپی سندی که ثابت می کند ، مدرک پایان کارشناسی ارشد و کپی ویزا یا اجازه اقامت کشور مولداوی ، است.

همچنین داشتن نامه رسمی از دانشگاه منتخب و ارسال آن به وزارت آموزش و پرورش مولداوی برای ادامه تحصیل دکترا در مولداوی ضروری است.

بورسیه های تحصیلی در مولداوی

بیش از 495 بورس تحصیلی ، بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان مایل به تحصیل در مولداوی وجود دارد ، گزیده هایی از بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مولداوی 2020 به شرح زیر است:

بورسیه های تحصیلی در مولداوی
 • بورسیه های مدیریت هنرهای خارج از کشور HKADC
 • بورس تحصیلی بنیاد کانن ،
 • بورس تحصیلی MOE-AU
 • بورس تحصیلی NWO Rubicon ،
 • بورس تحصیلی کمک مالی ایرانی مومنی ،
 • بورس تحصیلی تحصیلات تکمیلی دانشگاه فلیندرز فیل هوفمن
 • بورسیه های تحصیلات تکمیلی Tan Kah Kee،
 • بودجه دولت در مقدونیه برای دانشجویان رشته های STEM در دسترس است.
 • بورس تحصیلی نانور کریکوریان

لازم به ذکر است که همه بورسیه بورسیه های فوق ، برای دانشجویان ایرانی باز نیست ، در زیر ما چند گزینه آن که از دانشجویان ایرانی استقبال به عمل می آورد را توضیح می دهیم.

بورس تحصیلی کمک مالی ایرانی مومنی

بورسیه های کمک مالی ایرانی مومنی ، 2020 بورس تحصیلی بین المللی با بودجه جزئی است که توسط بنیاد مومنی برای دانشجویان بین المللی ارائه می شود ، ملیت ایرانی صرف نظر از تابعیت یا کشور محل اقامت و شهروندان یا اقامت دائم ایالات متحده می توانند برای این این بورسیه درخواست دهند.

بنیاد مومنی به ارائه بورس تحصیلی به دانش آموزان فارغ التحصیل دبیرستان و دانشجویان تمام وقت ایرانی تبار در هر نقطه از جهان اختصاص دارد. بورس تحصیلی دو نوع است:

بورس تحصیلی Scholastic Achievement: هر سال حداقل سه بودجه برای مبلغ $ 1000.00 دلار اعطا می شود.

کمک هزینه تحصیلی : هر ساله حداقل ده بورسیه تحصیلی با مبلغ 500.00 تا 1000.00 دلار (دلار آمریکا) به شما تعلق می گیرد.

این بورس تحصیلی برای مقاطع لیسانس ، کارشناسی ارشد ، دکترا در دسترس است و می توان برای پیگیری در همه موضوعات آن را دریافت کرد ، 30 ژوئن هر سال آخرین مهلت ارسال درخواست های بورس تحصیلی کمک مالی ایرانی مومنی است ، اگر مایل به ثبت نام برای دوره جدید درخواست این بورسیه در مولداوی هستید از مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی کمک بگیرید.

بورسیه های مسابقه 2021 برای دانشجویان بین المللی

بورس تحصیلی KaS هر ساله به دانشجویانی تعلق می گیرد که نتایج برجسته ای در تحصیل خود نشان دهند ، این بورسیه برای مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا در دسترس است و سقف پوشش 1500 دلار است و تا 1 ژوئن 2022 پایدار است.

بورس تحصیلی KAS به دانشجویان تحصیلات تکمیلی اعطا می شود که در یک برنامه تحصیلات تکمیلی شرکت می کنند و در برنامه KAS شرکت می کنند ، این بورس های تحصیلی سالانه دو بار در تاریخ های 1 ژوئن و 1 دسامبر ارائه می شود.

بورس تحصیلی InvestoRunner ؛ Optimizee Group Sweden AB شرکتی است که پشت سر آن InvestoRunner.com ، سایت مقایسه ای برای بازار سهام است.

از پاییز سال 2020 ، بورس تحصیلی InvestoRunner 500 دلار در هر ترم از تعدادی دانشجو برای تحصیل کارشناسی ارشد با مبلغ 500 دلار حمایت به عمل می آورد.

مسابقه بین المللی سالانه در نویسندگی و خلاقیت ؛ این مسابقه نیز توسط KANAC به عنوان راهی برای مهار و استفاده ایجاد می شود ، به عبارتی پتانسیل های خلاقیت و تخیل انسان برای حل مشکلات بی شمار وجود انسان به کار گرفته می شود.

برنامه بورسیه (MSCFP) در مقطع کارشناسی ارشد در علوم و فن آوری هسته ای ، حداکثر 20،000 یورو را پوشش می دهد.

واجد شرایط بودن برای بورسیه های تحصیلی مولداوی

اغلب بورسیه های تحصیلی با سطح پوشش بالا نیاز دارند که متقاضی به مقطع پیشین تحصیلی اش به خوبی درخشیده باشد ، به عنوان مثال ما در اینجا نیازمندی های بورسیه KAS را بیان کرده ایم؛

 • معدل 3.0 یا بهتر
 • متقاضیان باید دانشجوی مقدماتی باشند که به عنوان تمام وقت برای تحصیل در دانشگاه ثبت نام کرده است
 • مقاله علمی در زمینه تحصیلی متقاضی
 • CV یا رزومه (اختیاری)
 • ارائه گزارش نمرات GRE یا GMAT (اختیاری) در بخش تاریخچه علمی

اطلاعات ارائه شده در اینجا جهت آگاهی اولیه خوانندگان بوده است ، لیست کامل بورس های تحصیلی و معیارهای واجد شرایط بودن برای آنها توسط مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی در اختیار متقاضیان تحصیل در مولداوی قرار خواهد گرفت.

كار پاره وقت دانشجويی در مولداوی

هر برنامه دانشگاهی در سراسر جهان به دانشجویان امکان می دهد به صورت نیمه وقت و ترجیحاً 20 ساعت در هفته کار کنند ، اما به هیچ وجه مجاز نیستید بیش از 30/35 ساعت در هفته کار کنید ، کشور مولداوی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

كار پاره وقت دانشجويی در مولداوی

اگرچه درآمد از چنین مشاغلی در مولداوی برای پرداخت شهریه کافی نیست اما کمک هزینه ای به تحصیل شما به شمار می رود ، برای مثال در پرداخت قبض های غذایی یا هزینه های سفر به شما کمک خواهد کرد ، درآمد دانشجویان در مولداوی به ازای هر ساعت کار 2 یورو است.

مزایای مشاغل نیمه وقت

نوع شغلی که در مولداوی به عنوان دانشجو انتخاب می کنید ، تا حد زیادی به صلاحیت ، تجربه های قبلی کاری ( در صورت داشتن ) ، و مجموعه مهارت های شما بستگی دارد.

علاوه بر پول ، شغل نیمه وقت در مولداوی به شما کمک می کند تا علاوه بر کار ، حرفه ی مربوط به رشته ی دانشگاهی خود و زبان بومی را به خوبی فرا گیرید.

به عنوان مثال هنگامی که برای کافه تریا کالج یا امنیت کار می کنید با افراد جدید زیادی ملاقات می کنید ، گویش های جدید را یاد می گیرید و فرصتی مناسب برای معاشرت با مردم محلی را پیدا می کنید.

فرصت های شغلی برای دانشجویان در محوطه ی دانشگاه در مولداوی

فرصت های شغلی نیمه وقت برای دانشجویان ثبت نام شده در برنامه های تحصیلات تکمیلی یا تحقیق ، بهتر است ، برای داوطلبانی که در دوره های کارشناسی یا دوره های دریافت مدرک چند ماهه ثبت نام کرده اند فرصت های محدودی برای یافتن مشاغل نیمه وقت ، وجود دارد.

به طور معمول مدیر برنامه شما به شما در یافتن فرصت های کار نیمه وقت در داخل دانشگاه کمک می کند.

به عنوان مثال ،کار در یک کافه تریا ، کتابخانه ، غذاخوری کالج ، امنیت ، خشکشویی یا باغبانی و غیره ، داوطلبانی که شرایط بالاتری دارند ممکن است فرصتی برای ارائه کلاس به دانشجویان دوره اول را نیز داشته باشند.

فرصت های شغلی برای دانشجویان در خارج از محوطه دانشگاه

همچنین می توانید فرصت های شغلی نیمه وقت در خارج از محوطه دانشگاه به عنوان مثال برای کار در یک پمپ بنزین یا تحویل روزنامه و غیره دریافت کنید.

می توانید از طریق تبلیغات روزنامه های محلی ، طبقه بندی ها یا رسانه های اجتماعی در آمد داشته باشید ، همچنین این موارد دانشجویان ارشد و گروه های دانشگاهی نیز مفید خواهد بود.

درآمد از طریق کارآموزی در مولداوی

بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها به عنوان بخشی از برنامه خود ، دوره های کارآموزی را به دانشجویان ارائه می دهند ، بنابراین ، دانشجویان همچنین می توانند از طریق کارآموزی ، درآمد کسب کنند و تحصیلات خود را ادامه دهند.

هنگامی که برای شخصی به صورت نیمه وقت کار می کنید ، این امر بخشی از CV شما را تشکیل می دهد و هنگام جستجوی یک کار منظم روزانه به عنوان یک توصیه خوب عمل می کند.

برای مشاغل نیمه وقت اگرچه نامزدهای محلی ترجیح داده می شوند اما هیچ گونه رزروی انجام نمی شود ، هرکسی می تواند برای چنین مشاغلی اقدام کند و درآمد کسب کند.

مشاغل نیمه وقت دانشجویی در تعطیلات تابستانی

اگر در تعطیلات تابستانی دوباره به دانشگاه می روید و برای به دست آوردن پول اضافی کار تمام وقت را ترجیح می دهید ، این امر می تواند به خوبی برای تامین هزینه ترم بعدی به شما کمک کند.

همچنین ، آخر هفته ها نیز می توانید به دنبال برخی از مشاغل برای در آمد بیشتر باشید ، به عنوان مثال می توانید چمن یا نظافت منزل را انتخاب کنید ، اگر رانندگی بلد هستید و گواهینامه رانندگی محلی دارید می توانید مردم را به گشت و گذار ببرید و هنگام خدمت به مسافران از تعطیلات آخر هفته خود لذت ببرید.

شرایط جستجوی مشاغل نیمه وقت در پایتخت مولداوی بهتر است و در سراسر شهر رقابتی است ، برای این مشاغل نیمه وقت بسته به نوع کار معمولاً از 300 تا 500 یورو پرداخت می کنند.

خدمات بیمه دانشجویی در مولداوی

یکی از اسناد لازم که دانشجویان مایل به تحصیل در مولداوی هنگام درخواست مجوز اقامت طولانی مدت در اروپا به آن احتیاج دارند ، بیمه دانشجویی است ، برنامه های بیمه های اروپا در دراز مدت مقرون به صرفه است اگر برنامه مناسب خود را انتخاب کنید و به راحتی می توانید این بیمه ها را خرید کنید.

خدمات بیمه دانشجویی در مولداوی

اگر علاقه مند به انتقال به مولداوی هستید؟ بدون شک در مورد سیستم مراقبت های بهداشتی آنجا کنجکاو خواهید شد! جمهوری مولداوی اخیراً در سال 1991 از اتحاد جماهیر شوروی مستقل شده است و از آن زمان سیستم مراقبت های بهداشتی آنها اصلاح شده است و خدمات بهداشتی جهانی را برای همه شهروندان فراهم می کند.

مولداوی مراقبت های بهداشتی جهانی را برای همه ساکنان آنها فراهم می کند ، آنها بعد از دوران اتحاد جماهیر شوروی از سیستم بهداشتی درمانی سماشکو از استفاده می کنند ، به عبارت دیگر، مولدووا بیش از حد از تجهیزات پزشکی و کارکنان بهداشتی برخوردار است اما با این حال ، امکانات پزشکی آنها در هیچ کجا مطابق استاندارد غربی نیست!

سالهاست که کل سیستم مراقبت های بهداشتی آنها تغییرات سریع را برای بهتر شدن تجربه کرده است ، در اینجا به طور خلاصه ، سیستم مراقبت های بهداشتی مولداوی گفته شده است.

ترکیبی بی نظیر از بیمه دولتی و خصوصی بیمه مولداوی

اگر به مولداوی بروید خواهید فهمید که سیستم مراقبت های بهداشتی مولداوی ترکیبی منحصر به فرد از امکانات پزشکی دولتی و خصوصی است ، وزارت بهداشت (MHI) خدمات مراقبت های اولیه و ثانویه خاصی را به صورت رایگان ارائه می دهد که این همراه با مراقبت های اورژانس جهانی و مراقبت از دندان است.

با این حال ، آنها فقط طیف بسیار محدود دارویی را پوشش می دهند. بیشتر اوقات مجبورید از جیب خود برای نسخه های خود هزینه کنید.

کلیه مراکز درمانی عمومی ، موسسات غیرانتفاعی هستند که توسط شرکت بیمه ملی (NHIC) منعقد شده اند تا خدمات درمانی را تحت MHI ارائه دهند ، NHIC تنها خریدار خدمات پزشکی در مولداوی است.

همچنین ، برخی از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خصوصی قراردادهای مشابهی را با MHI منعقد کردند.

نحوه پوشش بیمه دولتی و خصوصی مولداوی

در سال های گذشته خدمات مراقبت های اولیه ، بدون در نظر گرفتن وضعیت بیمه ، به همه به صورت رایگان تمدید شد و از سال 2012 تا کنون ، خدمات تحت پوشش بسته مزایا بیشتر تمدید شد ، با این وجود ، بسیاری از داروها تحت پوشش نیستند و بیماران به دلیل محدودیت بودجه بسته مزایا ، متحمل پرداخت های غیررسمی می شوند.

هزینه های خصوصی برای دانشجویان 55.5٪ از کل هزینه های بهداشتی را به خود اختصاص داده است ، 83.2٪ از هزینه های خصوصی بهداشت و درمان ، به ویژه برای داروها است ، استفاده از بهداشت و درمان مطابق با میانگین بازدید از مراجعه سرپایی به میزان 93/6 درصد اتحادیه اروپا است.

از کجا می توانم به امکانات پزشکی دسترسی پیدا کنم؟

به احتمال زیاد کلینیک های زیادی را در سراسر جامعه پیدا خواهید کرد ، تسهیلات پزشکی عمومی در سطح اولیه و ثانویه متعلق به مقامات محلی بوده و به جامعه آنها خدمت می کند. از طرف دیگر ، موسسات سطح سوم مراقبت های پزشکی ویژه ای را برای کل مردم ارائه می دهند.

متأسفانه ، تقریباً تمام امکانات عالی در کیشینو ، پایتخت است و این برای دانشجویان مستقر در پایتخت یک مزیت است.

متناوبا ، شما باید یک طرح بیمه درمانی خصوصی تأمین کنید که هزینه های بازگشت به کشور را پوشش دهد ، بنابراین می توانید برای دریافت بهترین مراقبت از وضعیت خود در مکان دیگری مستقر شوید.

پرداخت های غیررسمی جهت انجام امور پزشکی در مولداوی

پرداخت های غیررسمی تقریباً در تمام سطوح سیستم مراقبت های بهداشتی در مولداوی صورت می گیرد ، این امر خصوصاً در مورد مراقبتهای بیماران بستری بیشتر است.

هرچه وضعیت پزشکی شما جدی تر باشد ، باید هزینه بیشتری را به پرسنل پزشکی خود در زیر میز پرداخت کنید ، این یکی از مشکلات مداومی است که MHI برای حل آن تلاش کرده است.

داروسازی قطعاً بزرگترین عامل پرداخت غیررسمی است ، به یاد داشته باشید که هنگام مراجعه به درمانگاه پول اضافی به همراه داشته باشید! پرداخت از جیب شما باید هم شامل پرداخت غیررسمی و هم هزینه مستقیم هزینه خدمات باشد.

بیمه سلامت مولداوی

بیشتر افراد در طرح بیمه درمانی اجباری در مولداوی ثبت نام کرده اند ، هنوز هم ، درصدی برنامه بیمه درمانی خصوصی را ترجیح می دهند ، به ویژه اگر آنها مهاجران باشند ، در این بخش ، خلاصه ای از دو گزینه را ارائه خواهیم داد.

بیمه درمانی اجباری (MHI) از طریق کمک هزینه حقوق کارمندان و کارفرمایان تأمین می شود ؛ کارمندان 7٪ حقوق خود را پرداخت می کنند در حالی که کارفرمایان 3.5٪ را پرداخت می کنند.

جمعیت غیر شاغل ، مانند مستمری بگیران ، دانشجویان و کودکان ، همه تحت پوشش NHIC قرار دارند. از افراد خود اشتغالی انتظار می رود که هر ساله پوشش بیمه خود را با قیمت ثابت خریداری کنند ، توجه به این نکته مهم است که با وجود نام MHI ، می توانید طرح بیمه خود را انصراف دهید یا خریداری نکنید.

اگر توافق نامه کار محلی در مولداوی دارید؟ شما خوش شانس هستید و می توانید در MHI مشارکت داشته باشید و از مزایای سلامتی متوسط مولداوی بهره مند شوید و اگر این کار را نکرده اید ، لطفاً قبل از سفر به مولداوی ، یک برنامه بیمه سلامت خصوصی تهیه کنید.

بیمه سفر در اروپا برای دانشجویان

هنگام سفر با ویزای شینگن که به شما امکان می دهد به 26 کشور اروپا سفر کنید ، بیمه سفر اجباری است ، کنسولگری های ایالت شینگن دارای رهنمودهایی برای بیمه هستند که شرایط ویزا را برآورده می کنند.

تحت پوشش قرار دادن موارد اضطراری مانند اقامت در بیمارستان حداقل شرایطی است که وقتی در یک کشور خارجی هستید و عوامل ناشناخته زیادی در ارتباط با امور پزشکی آن کشور دارد ، می تواند خیال شما را راحت کند و مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی افرادی برجسته در این زمینه هستند که می توانند تجربیات سودمند خود را با شما به اشتراک بگذارند.

خوابگاه های دانشجویی کشور مولداوی

در حالی که تحصیل در خارج از کشور می تواند هیجان انگیز باشد ، داشتن یک برنامه مناسب برای محل اقامت حتی جالب تر است ، هنگامی که قصد تحصیل در خارج از کشور آن هم در مولداوی را دارید در مورد محل اقامت دیگر نگران نباشید ، چه در اینجا به دنبال یک محل اقامت دانشجویی ارزان قیمت و چه یک خانواده میزبان دوستانه هستید ، مطمئن باشید که موفق خواهید بود.

خوابگاه های دانشجویی کشور مولداوی

انواع محل اقامت برای دانشجویان

در دانشگاه ها مکان هایی مانند مهمان پذیرایی برای دانشجویان ، خوابگاه ها ، آپارتمان های اجاره ای و گزینه های خانواده میزبان در دسترس است و یا دانشجویان می توانند اتاق های دو نفره راحت را انتخاب کنند.

قرار است هزینه خوابگاه از پرداخت ماهانه دانشجویان کم شود ، موارد محل اقامت هم به افراد غیر مقیم و هم با معیارهای دقیق به افراد محلی ارائه می شود.

بیشتر موسسات ، مسکن های ارزان قیمت محدود به دانشجویان ارائه می دهند ، که این مساکن ، مسافت های کمی با دانشگاه های دانشجویان دارند ، و قابل ذکر است که بیشتر خوابگاه ها برای دانشجویان دختر و پسر سهمیه جداگانه در نظر گرفته اند.

خوابگاه های مولداوی

هر خوابگاه دارای اتاق های مبله از دوازده تا شانزده متر مربع و حمام و دوش مشترک است ، خوابگاه ها به یک آشپزخانه کوچک در هر طبقه مجهز هستند و خدمات خشکشویی در محل جداگانه به صورت همگانی موجود است ، در خوابگاه هایی که خدمات خشکشویی ارائه نمی شود ، این خدمات در مراکز دیگر با هزینه های مقرون به صرفه تری در دسترس است.

در خوابگاههای دانشجویی مولداوی دسترسی سریع به WiFi نیز ارائه می شود و دانشجویان بین المللی و غیر مولداویایی در اولویت قرار دارند.

قیمت ماهانه برای اکثر این خوابگاه ها حدود 300 دلار برای هر نفر برای سکونت در اتاق های دو تخته خواهد بود در حالی که هزینه متوسط برای یک اتاق یک نفره 400 دلار است.

اجاره خانه دانشجویی

هنگام یافتن خانه های دانشجویی ، فاکتورهای زیادی از جمله مکان ، اجتماع و امکانات رفاهی را باید در نظر گرفت.

به عنوان یک دانشجوی جدید ، یافتن محل های اقامت در نزدیکی دانشگاه بسیار توصیه می شود ، انتخاب زندگی در داخل شهر آسان است ، اما زندگی در محوطه دانشگاه باعث صرفه جویی در وقت شما می شود و به شما کمک می کند خیلی سریع با دانشگاه آشنا شوید ، بنابراین موسسه مهاجرتی رجبی برای راهنمایی شما در گزینه های احتمالی محل اقامت دانشجویان در مولداوی افتخار می کند.

در مولداوی اکثر محله های اطراف مدارس و دانشگاه ها امن و راحت هستند ، همچنین ، با پای پیاده ، اتوبوس یا مترو می توان به راحتی به آنها دسترسی داشت ، بنابراین ، صرف نظر از اینکه آپارتمان های دانشجویی شما در مولداوی واقع شده است ، از دسترسی راحت به دانشجو خود مطمئن باشید.

شرایط اقامت دانشجویان مبادله ای در مولداوی

به عنوان یک دانشجو ، به ویژه یک دانشجوی مبادله ای ، اجاره آپارتمان از طریق یک آژانس املاک و مستغلات قرارداد حداقل دو ساله را شامل می شود.

اگر تصمیم دارید زندگی مستقل همان چیزی باشد که می خواهید ، ممکن است به تابلوهای اعلانات دانشگاه مولداوی و همچنین تابلوهای اعلانات نزدیک دانشگاهها نگاه کنید.

بسیاری از اتاق های خوب بین دانشجویان تبلیغ می شوند و دانشجویانی که مدتی را در دانشگاه میزبان می گذرانند می دانند چه چیزهایی در دسترس است ، یک نکته خوب این است که می توانید برای کسب اطلاعات معتبر از دانشجویانی که تحصیلات خود را در مولداوی به پایان رسانده اند ، اطلاعات کسب کنید.

امکانات خوابگاه پزشکی دانشگاه دولتی مولداوی

بهترین قسمت در مورد پذیرش در دانشگاه های پزشکی مولداوی در دسترس بودن امکانات خوابگاه برای افراد بین المللی است ، امکانات خوابگاه در نزدیکی محوطه دانشگاه ارائه می شود و از همه امکانات مهم مانند داروخانه ، خودپرداز ، غرفه شارژ ، رستوران ، کافه و غیره برخوردار هستند.

سایر امکانات خوابگاه پزشکی در مولداوی به شرح زیر است:

 • اتاقهای تمیز و تهویه با دستشویی
 • حق انتخاب محل اقامت مجرد و مشترک
 • سرعت اینترنت وای فای بالا
 • حداقل مبلمان مانند تختخواب ، میز کنار ، میز مطالعه برای هر دانش آموز
 • غذاخوری با انتخاب غذای محلی
 • خدمات خشکشویی و نظافت منزل با پرداخت هزینه اضافی
 • انتخاب پخت و پز در منطقه آشپزخانه مشترک
 • مکان های خوابگاه جداگانه برای دانشجویان دختر و پسر
 • امکانات مشترک مانند تلویزیون ، منطقه بازی و موارد دیگر
 • امکانات تفریحی
 • سیستم گرمایش و تهویه مطبوع مرکزی

اگر قصد دارید هنگام ورود به مولداوی مکانی راحتی را پیدا کنید ، بهترین کار این است که قبل از ترک کشور خود برای اقامت در هنگام جستجوی محل اقامت طولانی تر ، محل اقامت موقت در خوابگاه را ترتیب دهید.

بهترین دانشگاه های مولداوی

در زیر ما اسامی چند مورد از بهترین دانشگاه های مولداوی را بیان کرده ایم و در ادامه به توضیح برجسته ترین دانشگاه های مولداوی که از رنکینگ جهانی مناسبی برخوردار هستند می پردازیم:

بهترین دانشگاه های مولداوی
 • دانشگاه دولتی مولداوی
 • دانشگاه فنی مولداوی
 • دانشگاه دولتی Bogdan Petriceicu Hasden
 • دانشگاه بین المللی آزاد مولداوی
 • آکادمی مطالعات علوم اقتصادی و سیاسی اروپایی ؛
 • دانشگاه مطالعات فیزیک و ورزش مولداوی
 • دانشگاه مطالعات اروپایی مولداوی
 • دانشگاه دولتی Russo
 • دانشگاه دولتی Tiraspol
 • دانشگاه دولتی Ion Creanga Pedagogical
 • دانشگاه دولتی Din Comrate

دانشگاه فنی مولداوی

 • کل دانشجویان 7326
 • کارکنان دانشگاهی659
 • دانشجویان بین المللی60
 • رتبه بندی دانشگاه های EECA # 251-30

در مبحث مرتبط با تحصیل مهندسی در مولداوی به ارزش و جایگاه دانشگاه فنی مولداوی جهت ارائه تحصیلات پایه ای مهندسی اشاره شد ، این دانشگاه از بهترین دانشگاه های مولداوی محسوب می شود و علاوه بر آموزش مهندسی ، آموزش و برنامه های اقتصادی ویژه ای را در زمینه قانون کاداستر ارائه می دهد.

این موسسه در سال 1964 با نام “موسسه پلی تکنیک کیشینو” در پایتخت تأسیس شد ، در آن زمان موسسه پلی تکنیک کیشینو دارای پنج دانشکده بود : الکترونیک ، مکانیک ، فناوری ، ساخت و ساز و اقتصاد ، تقریباً 5000 دانشجو و 300 نفر کارمند علمی.

این دانشگاه در بیش از 50 سال حیات خود ، رشد چشمگیری داشته است ، بیش از 78000 مهندس و اقتصاددان تشکیل داده و به یک مرکز مهم آموزشی ، علمی و فرهنگی تبدیل شده است.

از سال 1993 این موسسه به دانشگاه فنی مولداوی تغییر نام داد و امروزه نه دانشکده وجود دارد: الکترونیک و مخابرات ، انرژی و مهندسی برق ، کامپیوتر ، انفورماتیک و میکروالکترونیک ، فناوری های غذایی ، مکانیک ، مهندسی صنایع و حمل و نقل ، نساجی و رسم الخط ، کاداستر ، مهندسی عمران ؛ شهرسازی و معماری ، مهندسی اقتصادی و تجارت.

دانشگاه فنی مولداوی امکانات خاص خود را به عنوان خوابگاه ، مراکز ورزشی و غذاخوری برای رفاه دانشجویان داخلی و خارجی در دسترس دارد.

دانشگاه دولتی مولداوی

دانشگاه دولتی مولداوی در اول اکتبر 1946 به عنوان دانشگاه دولتی کیشینو تأسیس شد ، این یک نهاد عمومی در قلب پایتخت مولداوی است.

این دانشگاه به 13 دانشکده تقسیم شده است که در زمینه هایی مانند زبان و ادبیات خارجی ، تاریخ و فلسفه و روزنامه نگاری و علوم ارتباطات تخصص دارند.

برنامه های این دانشگاه به زبان رومانیایی و روسی تدریس می شود. آنها یک سال مقدماتی برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند تا بتوانند زبان را یاد بگیرند.

این دانشگاه ارزان در ماولداوا اقامتگاه های دانشجویی را نیز ارائه می دهد ، هزینه اقامت هر ماه 35 دلار است.

روند پذیرش در دانشگاه دولتی مولداوی بسته به رشته تحصیلی تغییر می کند ، متقاضیان بین المللی ، در هر صورت ، باید پرونده های درخواست خود را به بخش روابط بین الملل ارسال کنند.

برخی از مدارکی که باید به پرونده های پرونده پیوست شوند ، کپی گذرنامه ، گواهی تحصیلات متوسطه ، گواهی سوابق کیفری و گواهی پزشکی است.

آکادمی مطالعات اقتصادی مولداوی

آکادمی مطالعات اقتصادی مولداوی (ASEM) اصلی ترین موسسه آموزش عالی عمومی با مشخصات اقتصادی در مولداوی است ، این امکان ادغام آموزش عالی اقتصادی و تحقیقات علمی اعم از پیش دانشگاهی ، دانشگاهی تا پس دانشگاهی را شامل می شود.

هدف اصلی آکادمی مطالعات اقتصادی مولداوا آموزش های حرفه ای و همچنین ایجاد ذهنیت جدید در روحیه آزادی اندیشه ، عمل ، عمل گرایی و کارآیی زندگی است.

فرایند آموزشی به صورت کامل در 6 دانشکده تخصصی ارائه می شود که عبارتند از مدیریت بازرگانی و مدیریت ، اقتصاد و حقوق ، امور مالی ، حسابداری ، روابط اقتصادی بین المللی و سایبرنتیک اقتصادی ، آمار و انفورماتیک سازمان یافته است.

این مطالعات در سطح لیسانس ، یک مدرسه عالی در اقتصاد و تجارت ، دانشکده دکتری حقوق ، علوم سیاسی و اداری ارائه می شود.

تعهد به آموزش با کیفیت بالا ، تحقیقات علمی پیشرفته ، توسعه مادام العمر و توانایی سازگاری با نیازهای جامعه ، ASEM را به یکی از جذاب ترین موسسات آموزش عالی در مولداوی تبدیل کرده است.

علاقه ویژه به همکاری با سایر موسسات تحصیلات عالی و مراکز تحقیقاتی از بیش از 20 کشور در سراسر جهان ، دارای سنت های غنی در آموزش و تحقیقات اقتصادی ، داده می شود.

دانشگاه بین المللی آزاد مولداوی

دانشگاه بین المللی آزاد مولداوی Universitata Libera Internationala din) (Moldova یک موسسه آموزش عالی خصوصی غیرانتفاعی است که در محوطه شهری شهر بزرگ کیشیناو واقع شده است.

این دانشگاه در سال 1992 تأسیس شد ، رسماً توسط وزیر آموزش و پرورش و جمهوری مولداوی (وزارت آموزش و پرورش جمهوری مولداوی) به رسمیت شناخته شده است.

دانشگاه آزاد بین المللی مولداوی که یکی از معتبرترین دانشگاه های مولداوی است و رتبه 6 کشور را به خود اختصاص می دهد.

ULIMیک موسسه آموزش عالی مولداوی با تحصیلات تکمیلی بسیار کم است ، دوره ها و برنامه هایی را به مدارک رسمی آموزش عالی مانند مقاطع پیش از لیسانس (به عنوان مثال گواهینامه ها ، دیپلم ها ، کاردانی یا بنیاد) ، لیسانس ، مدرک کارشناسی ارشد و دکترا در چندین زمینه تحصیل ارائه می دهد.

این موسسه آموزش عالی مولداوی 28 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی بر اساس سوابق تحصیلی و نمرات گذشته دانشجویان است ، دامنه پذیرش 60-70 درصدی این سازمان آموزش عالی را به یک موسسه انتخابی تبدیل کرده است.

دانشجویان بین المللی می توانند برای ثبت نام ثبت نام کنند ، ULIM همچنین چندین امکان و خدمات دانشگاهی و غیرآکادمیک از جمله کتابخانه ، امکانات ورزشی ، تحصیل در خارج از کشور و برنامه های مبادله ، دوره های آنلاین و فرصت های آموزش از راه دور و همچنین خدمات اداری برای دانشجویان ارائه می دهد.

فارغ التحصیلان برجسته از دانشگاه های مولداوی

 • آویگدور لیبرمن ، وزیر خارجه سابق اسرائیل
 • ایگور دودون ، پنجمین رئیس جمهور مولداوی
 • میرچا اسنگور ، اولین رئیس جمهور مولداوی
 • آندری سنگلی ، نخست وزیر مولداوی طی سالهای 1992-1997

تحصیل از راه دور در دانشگاه های مولداوی

برخی از موسسات با بالاترین امتیاز در مولداوی ، دوره های آنلاین را نیز ارائه می دهند که دانشجویان می توانند برای یادگیری از راه دور درخواست دهند و در رشته های خاصی مدرک آنلاین دریافت کنند.

دانشجویانی که به کمک مالی نیاز دارند ، می توانند برای تحصیل در مقاطع بالاتر ، بورسیه تحصیلی درخواست کنند ، ویزای دانشجویی و محل اقامت با هزینه کمتر نیز در بسیاری از موارد در اختیار دانشجویان قرار می گیرد.

دانشگاه آکادمی علوم مولداوی یکی از رهبران مولداوی ، یکی از 5 دانشگاه برتر کشور است ، علاوه بر برنامه های تمام وقت ، این دانشگاه طیف گسترده ای از دوره های آنلاین را نیز ارائه می دهد.

بهترین شهرهای مولداوی برای تحصیل

اگر می خواهید در مولداوی تحصیل کنید ، پس باید بدانید کدام شهر های آن برای شما مناسب تر است ، مولداوی در حال حاضر هیچ دانشگاهی در رتبه بندی کلی دانشگاه جهانی ندارد ، با این حال ، انتخاب محل تحصیل در مولداوی یکی از بزرگترین تصمیماتی است که می گیرید.

بهترین شهرهای مولداوی برای تحصیل

شرایط شهر کیشینوا برای تحصیل در مولداوی

کیشینوا به پایتخت و بزرگترین شهر مولداوی است ، این شهر مرکز اجتماعی و صنعتی کشور است ، این شهر از لحاظ اقتصادی ، شکوفاترین شهر کشور و یکی از کانون‌های اصلی ترابری در منطقه‌ است ، کیشینوا به عنوان مهمترین شهر مولداوی دارای امکانات وسیع تحصیلی نیز است.

از دانشگاه های موجود در این شهر می توان ، دانشگاه دولتی مولداوی ، دانشگاه فنی مولداوی ، آکادمی مطالعات اقتصادی مولداوی ، دانشگاه آکادمی علوم مولداوی ، دانشگاه ایالتی پزشکی و داروسازی ، دانشگاه دولتی ارشد مولداوی ، فرهنگستان موسیقی ، تئاتر و هنرهای زیبا ، موسسه ی ملی تربیت بدنی و ورزش ، دانشگاه ایالتی تیراسپول ، آکادمی مدیریت دولتی تحت ریاست جمهوری مولداوی ، موسسه ی روابط بین الملل مولداوی ، آکادمی نظامی ، و آکادمی پلیس می باشد.

این تعداد متنوع دانشگاه ها در شهر کیشینوا باعث شده این شهر پذیرای دانشجویان بسیاری باشد و سعی در بهینه سازی بستر های مناسب تر برای دانشجویان بین المللی دارد.

آشنایی با شهر دانشجویی chanul در مولداوی

chanul یک شهر در جنوب کشور مولداوی است ، این شهر مرکز اداری منطقه Cahul است ، همچنین یک دهکده ، کوتیانا را اداره می کند.

Cahul محل دانشگاه دولتی Cahul است ، که در سال 1999 افتتاح شد و به نام نویسنده و فیلسوف رومانیایی بوگدان پتریسیکو هاسدئو نامگذاری شد ، این دانشگاه از 3 دانشکده (فلسفه – تاریخ ، حقوق – مدیریت دولتی و بازرگانی – علوم کامپیوتر – ریاضیات) با حدود 2150 دانشجو تشکیل شده است ، که دانشجویان بین المللی را نیز شامل می شود.

کامرات ، بالتی و تاراکلیا

این شهر به دلیل وجود دانشگاه ایالتی Comrat مقصد دانشجویان به شمار می رود.

بالتی بعد از کیشینف و تیراسپول سومین شهر بزرگ مولداوی است ، از دانشگاه های موجود در شهر می توان دانشگاه ایالتی Alecu Russo را نام برد که دانشجویان را به خود جذب می کند ، موسسه اقتصاد و حقوق دنیستر نیز از موسسات خصوصی در این شهر می باشد.

تاراکلیا مرکز ناحیه Taraclia است که با منطقه خودمختار Gagauzia ، با Cahul District و استان اودسای اوکراین همسایه است ، اکثریت عمده ساکنان آن (سرشماری سال 2004) بولغاری های قومی هستند.

دانشگاه دولتی تاراكلیا ، با بودجه بلغارستان و مولداوی ، در سال 2004 تأسیس شد ، و زبانهای بلغاری و رومانیایی را آموزش می دهد.

هزینه های تحصیل در مولداوی

مولداوی یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای جهان برای گرفتن مدرک شما است ، به طور کلی بودجه ای که یک متقاضی تحصیل در مولداوی برای شهریه دانشگاه باید مد نظر قرار دهد ، 1000 تا 5000 دلار در سال است.

هزینه های تحصیل در مولداوی

قیمت ها بسته به رشته ، نوع تحصیلات و دانشگاه متفاوت خواهند بود ، اما معمولاً زیر 2500 دلار باقی می مانند ، در ادامه با نگاه جزیی تر این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.

هزینه های تحصیل کارشناسی در مولداوی

هزینه های تحصیل در هر ترم برای مقطع کارشناسی حدودا 900 یورو است و علاوه بر اینها مالیات بر ارزش افزوده نیز وجود دارد و ممکن است با توجه به دانشکده متفاوت باشد ، در صورت تمدید ، هزینه های اضافی از دانشجو دریافت می شود ، لطفاً برای نامه های واقعی وجه پرداختی به نامه پذیرش توجه کنید.

جالب است بدانید که هر دانشگاهی در مولداوی فرصت هایی برای تأمین اعتبار در دانشگاه دارد و معمولاً فرصت های تحقیق و انتشار را به دانشجویان می دهند ، همچنین باید آگاهی داشته باشید که نیاز های اصلی استفاده از این فرصت ها در مقطع کارشناسی داشتن دانش کافی از زبان رومانیایی است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در مولداوی

 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه دولتی مولداوی 2،500 دلار آمریکا
 • هزینه تحصیل کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی پزشکی و دارویی Nicolae Testemiţanu مولداوی 5،000 دلار آمریکا
 • دانشگاه فنی مولداوی 2500 دلار
 • دانشگاه آکادمی علوم مولداوی 2500 دلار

هزینه تحصیل پزشکی در مولداوا

هزینه های تحصیل در دوره های پزشکی مولداوی تقریباً 3550 یورو در سال است که دانشجویان باید مبلغی را هم برای دوره های آمادگی سال نیز باید در نظر بگیرند.

هزینه تحصیل MBBS در کالج پزشکی مولداوی در هر سال حدود 400000 INR است و بنابراین ، برای 6 سال کل هزینه های کالج پزشکی مولداوی تقریباً حدود ، 2500،000 INR است ، ساختار کارمزد فوق در پول مولداوی به حدود 92000 لوی مولداوی (در هر واحد) می رسد.

مقایسه هزینه زندگی در مولداوی و ایران

هزینه زندگی در مولداوی 18.87 درصد کمتر از ایران است ، وقتی صحبت از خدمات اساسی مانند برق ، آب ، گرمایش ، سرمایش و زباله می شود ، قیمت ها می توانند تا 123 دلار در ماه افزایش داشته باشند ، این معمولاً در طول تابستان کمتر است.

در مورد مواد غذایی ، باید حدود 150 دلار بودجه در نظر بگیرید ، هزینه حمل و نقل عمومی ماهیانه 10 دلار است.

همانطور که در مورد هزینه های تحصیل اتفاق می افتد ، هزینه های زندگی در مولداوی نیز کم است و بسته به اندازه و موقعیت مسکن ، با 200 دلار مکان عالی خواهید یافت.

اجاره در مولداوی به طور متوسط 54.11٪ کمتر از ایران است و اجاره ماهانه ممکن است بین 186 تا 434 دلار هزینه داشته باشد ، در زیر به برخی قیمت های اجاره آپارتمان در مولداوی اشاره شده است.

توجه داشته باشید که واحد پول رسمی آنها لوی مولداوی (MDL) است و 100 MDL حدود 9 دلار است.

اجاره ماهانه آپارتمان در مولداوی

 • آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر 3500 تا 8000 لوی مولداوی
 • آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز 1500 تا 8500 لوی مولداوی
 • آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر 2500 تا 65000 لوی مولداوی
 • آپارتمان (3 اتاق خواب) خارج از مرکز 3900 تا 8000 لوی مولداوی

هزینه ماهانه یک زندگی دانشجویی سالم در مولداوی

 • هزینه محل اقامت : 150 – 300 یورو در ماه
 • هزینه غذا: 90 یورو در ماه
 • هزینه زندگی دانشجویی : 250 یورو در ماه
 • لوازم التحریر و کتابها : 45 تا 50 یورو
 • صورت حساب های کمکی 40 یورو
 • هزینه شخصی 70 تا 100یورو
 • غذا ، گردش و مسافرت : 100 یورو
 • پوشاک : 40 یورو
 • بلیط حمل و نقل ماهانه : 5 تا 10 یورو

مزایا و معایب تحصیل در مولداوی

شهریه های تحصیل در دانشگاه های مولداوی برخی از دانشگاه های دولتی که رایگان نباشند مبلغی به میزان 500 تا 1500 یورو در هر ترم دریافت نمی کنند ، دانشگاههای خصوصی شهریه بسیار کم را از 7000 یورو تا 10،000 یورو در سال می گیرند.

مزایا و معایب تحصیل در مولداوی

طبق محاسبات ، هزینه زندگی در مولداوی زیاد است اما مقرون به صرفه است ، هزینه های زندگی متوسط ماهیانه بین 500-600 یورو در ماه تخمین زده می شود که نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.

شرایط پردازش ویزا در مولداوی آسان است و فقط 45-60 روز طول می کشد و حداقل مدارک لازم برای مراحل ویزا را از متقاضی درخواست می کند ، همسر می تواند در ویزای توریستی شرکت کند.

تحصیل در مولداوی یک تجربه فرهنگی و تاریخ جذاب است که بعد از یک سال کار می توانید برای گرین کارت و بعد از 5 سال کار برای روابط عمومی اقدام کنید ، بنابراین عضویت اتحادیه اروپا ویزای شینگن را دریافت می کند.

دانشجویان پس از اتمام برنامه تحصیلی مجاز به اقامت در مولداوی به مدت یک سال هستند.

شرایط بهینه کار در حین تحصیل و پس از آن در مولداوی

در عین حال که بسیاری از کشورهای مشابه مولداوی از شرایط خوبی برای کار پاره وقت دانشجویی برخوردار نیستند ، می توان گفت شرایط انجام کارهای دانشجویی در کشور مولداوی نسبتا مناسب بوده و دانشجویان برای انجام مشاغل نیمه وقت تا 20 ساعت در هفته مجاز به انجام کار هستند.

مولداوی تنها کشوری در جهان است که در آن به طور معمول اتمام برنامه های تحصیلی در دانشگاه ها با کارآموزی با حقوق در MNC های برتر دنبال می شود که در نهایت منجر به کار در تمام وقت می شود.

رواج زبان انگلیسی در دانشگاه های مولداوی

انگلیسی برای بسیاری از برنامه ها واسطه آموزش است ، این یک فرصت مهیج برای یادگیری یک زبان و فرهنگ خارجی است ، شما می توانید مطالعه کوتاه مدت برای بازدید یا تکمیل مدرک خود بیایید ، بورس های تحصیلی متعددی در نیز دسترس است.

مولداوی به عنوان مکانی برای تحصیل چیزهای زیادی برای ارائه دارد ، دوره های متناسب با نیازهای بین المللی ، مدارک معتبر بین المللی مانند لیسانس و کارشناسی ارشد ، یک سیستم اعتباری که اجازه جمع آوری و انتقال ماژول های تحصیل و آزمون را می دهد.

موقعیت اقتصادی قوی کشور همچنین منجر به استفاده از زبان آلمانی به عنوان زبان تجاری ترجیحی در تعدادی از کشورهای اروپای شرقی شده است.

به یاد داشته باشید که یادگیری زبان آلمانی درهای مراکز فرهنگی مختلف اروپا را باز می کند: برلین ، وین ، ژنو ، زوریخ ، فرانکفورت و مونیخ.

بهترین گزینه برای تحصیل در مولداوی این است که لازم نیست حتماً آلمانی صحبت کنید ، هنوز هم می توانید زبان آنجا را یاد بگیرید.

فرصت های شغلی پس از اخذ مدرک اروپایی

مولداوی به یک کشور مستقل تبدیل شد و از طریق تولید ، کشاورزی ، صنعت شراب ، ماهیگیری و معدن رشد اقتصادی کرد.

مولداوی دارای یک صنعت توریستی افسانه است. مناظر طبیعی و تاریخ باستان هر ساله صنعت توریسم را به خود جلب می کند.

معایب تحصیل در مولداوی

یکی از مشکلات قابل ذکر برای تحصیل در مولداوی ، مشکلات سیستم آموزشی این کشور است ، سیستم آموزشی هر کشوری باید نیازهای توسعه اقتصادی ، کیفیت و ارتباط مطالعات را افزایش دهد ، یادگیری مادام العمر ارائه پشتیبانی از رشد و اطمینان حرفه ای است.

یک مشکل اساسی که امروز جمهوری مولداوی و سایر کشورها در اروپا با آن روبرو هستند ، تعداد زیادی از افراد محروم از زندگی اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی جامعه هستند.

با توجه به داده های آماری و نتایج چندین مطالعه جامعه شناسی ، تحصیلات در مولداوی به طور کلی نه کاملاً با انتظارات فارغ التحصیلان موسسات آموزشی مطابقت دارد و نه با نیازهای بازار کار.

فقدان کادر آموزشی و مدیریتی مجرب ، کمبود منابع کافی فنی و مادی ، عدم دخالت والدین در زندگی مدرسه و نامتناسب بودن شبکه موسسات آموزشی از مهمترین مشکلات سیستم آموزشی در مولداوی است.

کاملا واضح است که چنین جامعه ای نمی تواند ایمن و موثر باشد و آموزش اساسی در این زمینه ، می تواند کلید خروج از بن بست ، کلید بهبود مهارت های شخصی و گسترش زمینه ها برای استفاده کامل از آزادی ها باشد.

راهکارهای کشور مولداوی جهت رفع مشکلات آموزش

متأسفانه ، در آموزش و پرورش هیچ گلوله نقره ای وجود ندارد که بتواند همه چالش ها را برطرف کند ، اصلاحات پیچیده و زمان بر است.

کشور مولداوی جهت رفع این مشکلات دو جهت استراتژیک زیر را به عنوان یک اولویت در نظر گرفته است : مدرنیزاسیون آموزش و آموزش حرفه ای (VET).

این به گونه ای است که آموزش و پرورش به نیازهای جامعه و نیازهای بازار کار پاسخ دهند ، آنها تحقیقات را به سمت دانشگاهها سوق می دهند تا دانشجویان بتوانند در دانشگاههایی که یاد می گیرند تحقیق کنند.

دستاوردهای اخیر حداقل در یکی از مسیرهای ذکر شده وجود دارد ، برای تقریباً 3 سال ، وزارت آموزش و پرورش با حمایت اتحادیه اروپا در حال انجام اصلاحات اساسی در بخش آموزش حرفه ای است.

اما اکنون پس از سالها سرمایه گذاری در بخش آموزش ، مولداوی جهش بزرگی در عملکرد دانش آموزان داشته است.

عدم حاکمیت امنیت اقتصادی در کشور مولداوی

مولداوی یک کشور استقلال یافته از کشور روسیه است که به عنوان فقیرترین کشور در همسایگی اتحادیه اروپا شناخته شده است ، بخاطر مشکل اقتصادی قدرت خرید مردم به شدت پایین است و نرخ بیکاری نیز افزایش می یابد.

برخی اوقات گزارش هایی از رسوایی کلاهبرداری در بانک های مولداوی به چشم میخورد و این موارد باعث سلب اعتماد متقاضیان بین المللی جهت سرمایه گذاری تحصیلی در مولداوی می شود.

ویزای تحصیلی مولداوی

جمهوری مولداوی انواع زیر را برای اتباع خارجی ارائه می دهد:

ویزای تحصیلی مولداوی

ویزای حمل و نقل فرودگاه مولدووا (نوع A) که به دارنده اجازه می دهد تا در هنگام انتظار برای گرفتن پرواز دیگر به مقصد سوم ، در منطقه بین المللی یک فرودگاه مولداوی ورود و اقامت کند.

ویزای حمل و نقل مولدووا (نوع B) ، که طی آن اتباع خارجی در مسیر خود به مقصد سوم از طریق خاک مولداوی عبور می کنند ، این ویزا به دارنده اجازه می دهد تا حداکثر 5 روز از طریق مولداوی عبور کند.

ویزای توریستی مولدووا (نوع C یا ویزای کوتاه اقامت) که به اتباع خارجی اجازه می دهد تا برای مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه برای گردشگری ، تجارت ، بازدید ، رویدادهای فرهنگی و ورزشی ، مأموریت رسمی و سایر اهداف سفر کوتاه مدت به مولداوی وارد شوند.

ویزای طولانی مدت (نوع D) اجازه ورود و اقامت بیگانگان را حداکثر برای مدت 90 روز در خاک جمهوری مولداوی ، در هر دوره 180 روز قبل از هر روز اقامت در جمهوری مولداوی ، فراهم می کند. ، برای اهداف زیر: فعالیت های اقتصادی ، فعالیت های حرفه ای ، فعالیت های تجاری (مانند سرمایه گذاری) ، فعالیت های مذهبی یا بشردوستانه ، کار ، تحصیل ، پیوستن به خانواده و همچنین تحقیق. این نوع ویزا به شما امکان می دهد که پس از درخواست رسمی خطاب به اداره مهاجرت و پناهندگی وزارت امور داخلی جمهوری مولداوی ، اجازه اقامت دائم را ارائه دهید.

چه کسی به ویزای مولداوی نیاز دارد؟

همه افراد متقاضی ورود به مولداوی به ویزا احتیاج دارند مگر اینکه از کشوری باشند که با مولداوی توافق نامه لغو روادید داشته باشد (یعنی از ویزای مولداوی معاف باشد).

اتباع کشورهای زیر می توانند بدون ویزا برای اقامت حداکثر 90 روز در هر دوره 180 روزه وارد مولداوی شوند:

 • شهروندان اتحادیه اروپا شهروندان EFTA آلبانی آندورا آنتیگوا و باربودا
 • آرژانتین ارمنستان استرالیا آذربایجان باهاما
 • باربادوس بلاروس بوسنی و هرزگوین برزیل برونئی
 • کانادا شیلی کلمبیا کاستاریکا کوبا
 • دومینیکا اکوادور السالوادور جورجیا گرنادا
 • گواتمالا هندوراس هنگ کنگ اسرائیل ژاپن
 • قزاقستان کیریباتی قرقیزستان ماکائو مالزی
 • جزایر مارشال موریس مکزیک میکرونزی موناکو
 • مونته نگرو زلاند نو نیکاراگوئه مقدونیه شمالی پالائو
 • پاناما پاراگوئه پرو روسیه سن مارینو
 • سنت کیتس و نویس سنت لوسیا سنت وینسنت و گرنادین ها ساموآ صربستان
 • سیشل سنگاپور جزایر سلیمان کره جنوبی تاجیکستان
 • تیمور-له تونگا ترینیداد و توباگو ترکیه تووالو
 • اوکراین امارات متحده عربی ایالات متحده اروگوئه ازبکستان
 • وانواتو واتیکان ونزوئلا

همانطور که میبینید نام کشور ایران در این لیست وجود ندارد و در عین حال خبر خوب برای هموطنان متقاضی تحصیل در مولداوی این است که با آگاهی از برخی اطلاعات می توانند صاحب امتیاز معافیت از ویزای مولداوی باشند!

نکات مهم در موضوع معافیت ویزای مولداوی برای ایرانیان

همچنین اگر در یکی از دسته های زیر قرار بگیرید از ویزای مولداوی معاف هستید:

شما یک گذرنامه دیپلماتیک ، رسمی یا خدماتی دارید که توسط چین ، اندونزی ، ایران ، قطر ، ترکمنستان یا ویتنام صادر شده است.

شما قبلاً ویزای شینگن معتبر یا ویزای معتبر برای اقامت طولانی مدت و اجازه اقامت دارید که توسط یکی از کشورهای اتحادیه اروپا صادر شده باشد.

با این حال ، این معافیت شامل اتباع برخی کشورها از جمله ایران مندرج (که همچنین قبل از دریافت ویزای مولداوی به نامه دعوت نامه از شخصی در مولداوی نیاز دارند) نمی شود.

هنگام حمل و نقل در مولداوی ، اتباع برخی کشورها از جمله ایران باید دارای ویزای حمل و نقل فرودگاه (نوع A) باشند:

اتباع سایر کشورها تا زمانی که از منطقه ترانزیت بین المللی فرودگاه خارج نشوند یا از گمرک عبور نکنند ، به ویزای ترانزیت فرودگاه احتیاج ندارند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای مولداوی چیست؟

ویزای دانشجویی در گروه نوع D طبقه بندی می شود و الزامات آن شامل مدارک زیر است:

 • فرم درخواست
 • سند سفر (گذرنامه) حداقل 3 ماه پس از تاریخ انقضا ویزای درخواستی معتبر است.
 • یک قطعه عکس رنگی با اندازه 35 در 45 میلی متر
 • مدارک تأیید مطالعات از موسسه آموزشی
 • دعوتنامه صادر شده توسط اداره مهاجرت
 • پیش پرداخت ودیعه شهریه
 • گواهی مهارت زبان انگلیسی
 • گواهینامه های آموزشی
 • بیمه پزشکی معتبر در قلمرو جمهوری مولداوی (حداقل پوشش 30.000 یورویی)
 • اثبات روش واقعی پرداخت برای تحصیل و نگهداری به میزان تعیین شده ، به استثنای دانش پژوهان خارجی جمهوری مولداوی (در مورد دوم ، اثبات بورس تحصیلی در مولداوی) و کسانی که در برنامه های تبادل دانشجو شرکت می کنند.
 • رضایت والدین یا سرپرست در مورد اقامت برای تحصیل در مولداوی ، اگر فرد خارجی خردسال باشد.
 • هزینه کنسولی – 80 یورو

مراحل پس از دریافت ویزای دانشجویی مولداوی

لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای ورود ، وارد شدن به خاک جمهوری مولداوی را تضمین نمی کند ، افسران پلیس مرزی خواهان اثبات اینکه شرایط عمومی ورود و اقامت در خاک جمهوری مولداوی مطابق قانون فراهم شده است ، خواهند شد.

در صورت عدم تحقق این شرایط ، بیگانگان اجازه ورود به خاک جمهوری مولداوی را نخواهند داشت ، اگرچه ممکن است قبلاً ویزای مولداوی دریافت کرده باشند.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید ، بسته اجباری اسناد اسکن شده را به آن ضمیمه کنید و با کارت اعتباری بدهی خود پرداخت را کنید. پس از دریافت ویزا از طریق ایمیل ، آن را چاپ کرده و هنگام سفر به جمهوری مولداوی همراه داشته باشید ، ویزا الکترونیکی معادل ویزای سنتی است و در گذرنامه درج نمی شود.

موسسات اعزام دانشجو به مولداوی

اگر دانشجویی هستید که قصد دارید تحصیلات خود را در کشور مولداوی سپری کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که یک موسسه مهاجرتی معتبر را برای این کار انتخاب کرده اید ، مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، از کارشناسان و متخصصان مهاجرتی خبره و با تجربه ای هستند که در سریع ترین زمان ممکن قادر به ارائه راهنمایی های لازم و به دنبال آن انجام امور مهاجرتی شما هستند.

موسسات اعزام دانشجو به مولداوی

هدف مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی ، ارائه بهترین خدمات حقوقی مهاجرتی به هموطنان و ترسیم آینده تحصیلی و شغلی ایده آل برای آنها می باشد.

کشور مولداوی به دلیل امتیازهایی که برای ایرانیان قادل شده است ، مورد توجه و رقابت بالای متقاضیان قرار گرفته است ، بنابراین یک کادر مشاوره ای با تجربه می توانند شما را برنده میدان مسابقه کنند.

سوالات پر تکرار تحصیل در مولداوی

در مقاله فوق ، موضوعات مربوط به تحصیل در مولداوی را برای آگاهی بیشتر شما شرح دادیم ، برای پرسش سوالات خود ، از بخش دیدگاه های سایت در پایین هر مقاله استفاده کنید و در اسرع وقت به پاسخ دقیق و صحیح خود برسید.

شرط تحصیل در مولداوی به صورت رایگان چیست؟

شرط برای برخورداری از تحصیل رایگان در یک کشور خارجی داشتن CV ایده آل و همچنین ارائه نمره زبان سطح متوسط به بالا است.

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی مولداوی چقدر است؟

دانشگاه دولتی مولداوی ؛ هزینه برای دانشجویان بین المللی : 1000 دلار تا 2500 دلار آمریکا برای دوره لیسانس و دوره تحصیلات تکمیلی.

آیا امکان تحصیل در مولداوی به زبان انگلیسی وجود دارد؟

امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد اما صادقانه بگوییم که شاید دانشجویان نتوانند در میان لیست گسترده ای از برنامه های انگلیسی به دنبال برنامه تحصیلی دلخواه شان بگردند.

زبان تدریس در دانشگاه های مولداوی چیست؟

زبان تدریس دانشگاه های مولداوی قبل از سال 1989 زبان روسی بود و پس از سقوط حکومت شوروی در مولداوی ، زبان آموزش مولداوی شروع شد و امروزه نیز ادامه دارد.

بیشترین رشته های مهندسی که در کشور مولداوی ارائه می شود ، چه رشت هایی هستند؟

مهندسی هوا فضا ، مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی شیمی و برنامه نویسی کامپیوتر.

شهریه تحصیل در رشته های مهندسی در مولداوی چقدر است؟

هزینه های تحصیل رشته های مهندسی در مقطع کارشناسی مبلغ زیادی نیست (1000 تا 1500 یورو) ، بویژه چنانچه شما از برنامه های تحصیل به زبان مولداوی استفاده کنید ، هزینه های تحصیلات کارشناسی ارشد مهندسی در هر ترم حدود 1000 تا 2500 یورو محاسبه می شود.

آیا دانشگاه های مولداوی مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟

خیر ، هیچکدام از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت علوم ایران نمی باشد.

هزینه تحصیل در مولداوی در مقطع دکترا چقدر است؟

مولداوی یکی از مقرون به صرفه ترین کشورهای جهان برای گرفتن مدرک دکترای شما است ، هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی از 1000 تا 5000 دلار در سال است و قیمت ها بسته به رشته ، نوع تحصیلات و دانشگاه متفاوت خواهند بود ، اما معمولاً زیر 2500 دلار باقی می مانند.

قیمت خوابگاه برای تحصیل در مولداوی چقدر است؟

قیمت ماهانه برای اکثر خوابگاه ها حدود 300 دلار برای هر نفر برای سکونت در اتاق های دو تخته خواهد بود در حالی که هزینه متوسط برای یک اتاق یک نفره 400 دلار است.

در مقاله ای که خواندید ، تلاش شد تمام مواردی که می تواند برای تحصیل در مولداوی مهم باشد را بیان کنیم ، چنانچه می خواهید با مشاوران ما مستقیما صحبت کنید ، با دفاتر تهران و شیراز موسسه مهاجرتی رجبی در تماس باشید ، در سایت هم مقالات کاملی در خصوص تحصیل در کشورهای مختلف وجود دارد که خوب است با مطالعه آن ها اطلاعات خود را افزایش دهید ، برای مثال ، اگر به دنبال تحصیل ارزان قیمت هستید ، مقاله تحصیل در لهستان را به شما عزیزان معرفی میکنیم.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه