دانشگاه مالمو سوئد

دانشگاه مالمو سوئد
مشاور مهاجرتی

دانشگاه مالمو سوئد یکی از مشهورترین دانشگاه های کشور سوئد است که بالغ بر ۲۴۰۰۰ دانشجو دارد ، رنکینگ جهانی این دانشگاه ۱۱۲۵ است که قرار است در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) آنرا تحلیل و بررسی کنیم.

سالهاست که دانشجویان بین المللی برای اخذ مدرک دانشگاهی به سوئد روی آورده اند ، پیش از این ، اکثر دانشجویان پایتخت استکهلم یا دومین شهر بزرگ گوتنبرگ را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کردند ، اما اخیراً شهر دیگری به عنوان مکانی عالی برای تحصیل در سوئد ، شهر مالمو ، مورد توجه قرار گرفته است.

دانشگاه مالمو که در سال ۱۹۹۸ تأسیس و بلافاصله تبدیل به یک موسسه بین المللی یا آموزش عالی شد که طیف وسیعی از برنامه ها را به زبان های سوئد و انگلیسی ارائه می دهد.

در دانشگاه مالمو یک رویکرد چندرشته ای قوی با تمرکز بر آماده سازی دانشجویان برای یک بازار کار دائما در حال تغییر وجود دارد.

تحصیلات عالی سوئدی یکی از بهترین ها در جهان است! دانشجویانی که مشتاق بهره مندی از این سنت طولانی و مشهور دانشگاهی هستند ، تحصیل در دانشگاه مالمو را به ویژه در زمینه های علوم ، بهداشت و فناوری انتخاب می کنند ، برای آگاهی بیشتر در خصوص چگونگی مهاجرت تحصیلی به سوئد ، می توانید مقاله تحصیل در سوئد را بخوانید.

دانشگاه مالمو بیشتر به چه چیزی معروف است؟

دانشگاه مالمو رویکردی مدرن برای تدریس دارد که در آن رویکرد یادگیری دانشجو محور نقش مهمی را ایفا می کند ، هدف این دانشگاه ایجاد یک محیط آموزشی چند رشته ای است ، به این معنی که دانشجویان اغلب در بیش از یک دانشکده تحصیل خواهند کرد.

برنامه ها اغلب شامل عناصر کارآموزی و کار پروژه ای در همکاری نزدیک با مقامات منطقه ای ، ابتکارات محلی و شرکت های بین المللی است.

مالمو یکی از بزرگترین دانشگاههای سوئد است و با ۲۵۰ دانشگاه همکار در سراسر جهان ارتباط دارد ، حدود یک سوم دانشجویان مالمو دارای سابقه بین المللی هستند و هدف آنها ایجاد یک محیط مطالعه واقعاً بین المللی است.نکته : برای مطالعه مطلب مورد نظرتان بر روی عنوان آن در جعبه سبز کلیک کنید.

دانشگاه مالمو سوئد

دانشکده های دانشگاه مالمو سوئد

تحقیقات ، آموزش و همکاری دانشگاه مالمو در پنج دانشکده بهداشت و جامعه ، فرهنگ و جامعه ، آموزش و جامعه ، دانشکده ادنتولوژی و فناوری و جامعه انجام می شود.

هر کدام از این دانشگاه ها دپارتمان یا گروه های مطالعاتی مجزا دارند که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

 • گروه مطالعات سیاسی جهانی
 • گروه مطالعات شهری
 • دانشکده هنر و ارتباطات
 • دانشکده تعلیم و تربیت و جامعه
 • گروه علوم ورزشی
 • گروه علوم طبیعی ، ریاضیات و جامعه
 • گروه توسعه و رهبری مدرسه
 • گروه فرهنگ ، زبان و رسانه
 • گروه جامعه ، فرهنگ و هویت
 • گروه علوم زیست پزشکی
 • گروه جرم شناسی
 • گروه مددکاری اجتماعی
 • دپارتمان علوم مراقبت
 • دانشکده ادونتولوژی یا دندانپزشکی
 • دانشکده فناوری و جامعه
 • گروه علوم کامپیوتر و فناوری رسانه
 • گروه علوم مواد و ریاضیات کاربردی
دانشکده های دانشگاه مالمو سوئد

شرایط پذیرفته شدن در دانشگاه مالمو

برای پذیرش در تحصیل در دانشگاه ، باید دانش قبلی داشته باشید ، هر دو شرایط اولیه و تخصصی وجود دارد ؛ اگر برنامه ملی را در دبیرستان گذرانده اید ، دارای مدارک اولیه هستید ، ممکن است برای تحصیلات خاصی به مدارک خاصی احتیاج داشته باشید ، به این معنی که مثلاً باید ریاضی یا زبان اضافی خوانده باشید.

دانشگاه دانش شما را ارزیابی می کند و اگر نمرات دبیرستان شما کافی نباشد آزمون ورودی می تواند راهی برای پذیرش در تحصیل باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در دانشگاه مالمو را باید از طریق مشاوران ما پیگیری کنید.

زبان تحصیل در دانشگاه مالمو سوئد

برنامه های دانشگاه مالمو سوئد به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می شود ، این دانشگاه برای همه برنامه ها و دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود ، نیاز به تسلط به زبان انگلیسی معادل دبیرستان دارد.

زبان تحصیل در دانشگاه مالمو سوئد

داوطلبان غیر اتحادیه اروپا باید مهارت های انگلیسی خود را از طریق یک آزمون انگلیسی معتبر بین المللی نشان دهند ، آزمون های مورد قبول آیلتس آکادمیک و تافل می باشد.

مالمو به خودی خود شهری جهانی و پر جنب و جوش است و انگلیسی به عنوان یکی از اصلی ترین از زبانهایی که علاوه بر زبان سوئدی در سوئد صحبت می شود.

این دانشگاه از ارائه دهندگان عالی دوره های زبان انگلیسی است و متقاضیان می توانند از طریق درخواست ویزای دوره زبان وارد این دانشگاه شوند و در دوره های زبان شرکت کنند.

با توجه به اینکه زبان سوئدی زبان دشواری است می توانید در کشور های انگلیسی زبان درس بخوانید ، مقاله تحصیل در انگلستان را بخوانید.

بورسیه های تحصیلی در دانشگاه مالمو سوئد

هر سال ، دانشگاه مالمو تعداد محدودی بورسیه به دانشجویان کارشناسی ارشد خارج از اتحادیه اروپا/EEA و سوئیس ارائه می دهد که ملزم به پرداخت شهریه هستند ، این بورسیه ها بر اساس شایستگی ، تجربه و انگیزه تحصیلی دانشجویان اعطا می شود.

بورسیه های دانشگاه مالمو اغلب هزینه تحصیل را به صورت جزئی یا حداکثر پوشش می دهند اما هزینه های دیگر مانند هزینه های زندگی را پوشش نمی دهند و متأسفانه بورسیه تحصیلی در سطح کارشناسی در این دانشگاه در حال حاضر وجود ندارد.

دانشجویانی که در برنامه های دو ساله کارشناسی ارشد پذیرفته می شوند ، در صورتی که سال اول تحصیل خود را با موفقیت پشت سر بگذارند و معیارهای پیشرفت را رعایت کنند ، بورسیه را برای سال دوم حفظ می کنند (گذراندن حداقل 22.5 واحد در ترم و حداقل 45 واحد در سال تحصیلی با موفقیت).

بورسیه های ویژه دانشکده های مالمو

این بورسیه ها منحصراً برای دانشجویانی است که در دانشکده خاصی در دانشگاه تحصیل می کنند.

دانشجویان دانشکده ها می توانند در طول ترم پاییز برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام کنند ، بودجه این بورسیه از بنیاد Premieoch stipendiekassan در دسترس است.

بورسیه دانشکده های مالمو در مجموع شامل 17500 کرون است و می تواند در یک پرداخت یا به چند کمک کوچکتر تقسیم شود ، این بورسیه بر اساس تلاش های فردی و گروهی مربوط به پروژه انجام شده در زمینه مورد نظر ، حمایت از تحصیل در خارج از کشور ، تلاش برای تقویت شهرت آموزش و ابتکارات برای وحدت خوب در کلاس ارائه می شود.

تحصیل حقوق در دانشگاه مالمو سوئد

این دپارتمان در زمینه جرم شناسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ، هم در قالب برنامه های آموزشی و هم دروس مستقل ، آموزش می دهد ، این دپارتمان دوره های حقوق نیز ارائه می دهد.

تحصیل حقوق در دانشگاه مالمو سوئد

در دپارتمان جرم شناسی ، تمرکز دانشگاه مالمو بر این است که چرا برخی از کودکان و نوجوانان رفتار مجرمانه دارند و چرا برخی به ارتکاب جنایت ادامه می دهند در حالی که برخی دیگر مرتکب جرم نمی شوند.

دانشگاه مالمو همچنین بر این موضوع تمرکز می کند که چرا برخی مکان ها جرایم بیشتری گزارش می دهند و در مقایسه با سایر نقاط از ایمنی کمتری برخوردارند ، یکی دیگر از زمینه های تحقیقاتی در این بخش قرار گرفتن در معرض جنایت است ، به عنوان مثال خشونت علیه زنان و جنایات حاصل از نفرت.

برای اخذ پذیرش در رشته حقوق در این دپارتمان دانشجو باید دارای شایستگی اساسی در دروسی مانند انگلیسی در سطح B ، مطالعات اجتماعی در سطح A و ریاضیات در سطح B باشد و امتیازات شایستگی قبل از انتخاب با توجه به شرایط منطقه ۴/A4 است ، گزینش نیز براساس نمره ۶۶٪ در دوره متوسطه و تاثیر ۳۴٪ آزمون دانشگاه است.

تحصیل اقتصاد و مدیریت در دانشگاه مالمو سوئد

دانشگاه مالمو رشته مدیریت را در مقطع کارشناسی در گرایش هایی مانند مدیریت حمل و نقل ، مدیریت محیط زیست و مدیریت بازرگانی ارائه می دهد.

رشته اقتصاد در این دانشگاه در گرایش هایی به نام اقتصاد محیط زیست و اقتصاد اکولوژیکی در مقطع کارشناسی ارائه می شود ، هدف این دوره این است که دانشجویان دانش پایه ای را در اقتصاد محیط زیست و اقتصاد اکولوژیکی فراگیرند ، دانشجویان در این رشته باید رابطه بین استفاده از منابع پایدار ، تعادل اقتصادی و اکولوژیکی را درک کنند.

دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه در رشته های فوق باید دارای مدرک انگلیسی در سطح B باشند و درجه شایستگی آن ها بر اساس رتبه های متوسطه سوئدی بدست آمده ، مطابق با شرایط ورود ویژه ۲/A2 محاسبه می شود وگزینش به اینصورت است که نمرات مقاطع متوسطه سوئدی ۶۶٪ و آزمون استعداد تحصیلی سوئدی (SweSAT) 34٪ اثر دارد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مالمو سوئد

تحصیل رشته پزشکی عموما به معنای طبابت در دانشگاه مالمو سوئد وجود ندارد بلکه دانشکده بهداشت و جامعه دانشگاه مالمو دارای برنامه ها و دوره هایی در زمینه هایی از جمله پرستاری ، زیست پزشکی ، جرم شناسی ، جنسیت شناسی ، معلولیت و علوم توانبخشی و مددکاری اجتماعی است.

تحصیل پزشکی در دانشگاه مالمو سوئد

در دانشکده بهداشت و جامعه دانشگاه مالمو ، تحقیقات در زمینه های پزشکی و علوم اجتماعی انجام می شود و این نشان دهنده یک تغییر خلاقانه است که در آن تحقیقات به بررسی موضوعاتی در تقاطع این دو زمینه می پردازد.

اکثر دوره ها منجر به امتحان حرفه ای می شوند ، اما در بیشتر موضوعات نیز امکان ادامه تحصیل در سطح کارشناسی ارشد وجود دارد.

هم تحقیقات پزشکی و هم علوم اجتماعی در دانشکده انجام می شود و تعداد زیادی تیم تحقیقاتی در زمینه علوم پزشکی ، جنسیت شناسی ، جرم شناسی و محرومیت اجتماعی وجود دارد.

دپارتمان علوم زیست پزشکی دانشاه مالمو آموزش را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد ، دوره های تحقیقاتی و دکتری علوم زیست پزشکی نیز ارائه می شود.

پنج حوزه موضوعی دکترا در دانشکده وجود دارد: علوم پزشکی ، پرستاری ، مددکاری اجتماعی ، جرم شناسی و بهداشت و جامعه.

در دپارتمان علوم پزشکی ، تحقیقات عمدتاً در زمینه فناوری زیست پزشکی و زیست شناسی سلولی و مولکولی انجام می شود ، که در ایمونولوژی تخصص دارد و دارای رابط های مصنوعی و بیولوژیکی است.

دپارتمان علوم مراقبت نیز آموزش پرستار در سطح کارشناسی و آموزش پرستار متخصص در سطح کارشناسی ارشد را ارائه می دهد.

در همین راستا و برای تکمیل اطلاعات می توانید مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئد را بخوانید.

تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه مالمو

دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه مالمو سوئد یکی از برجسته ترین موسسات آموزش و تحقیقات دندانپزشکی در جهان است.

این مرکز در سال 1948 تأسیس شد و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین مراکز عالی در اسکاندیناوی برای تحقیقات دهان و دندان محسوب می شود.

کیفیت بالای آموزشی و پژوهشی در طول سالها پیشرفت کرده است و باعث شهرت بین المللی عالی از جمله نامزدها و جوایز متعدد شده است.

برنامه بین المللی کارشناسی ارشد در علوم دندانپزشکی در دانشگاه مالمو به متخصصان دندانپزشکی بین المللی این فرصت را می دهد تا در دانشکده ادونتولوژی مطالعات واجد شرایط را انجام دهند.

این برنامه 2 سال طول می کشد و دانشجو را برای تحصیلات تکمیلی بیشتر به عنوان مثال دکتری تحقیقاتی دندانپزشکی واجد شرایط می کند ، این برنامه در حال حاضر (2021) در زمینه پریودنتولوژی و پروتزهای دندانی ارائه می شود.

پذیرش و هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مالمو

مدارک تحصیلی ، دیپلم و ریزنمرات دانشگاه همیشه باید رسمی و دارای گواهی باشد ، الزامات حرفه ای شامل مدرک دندانپزشکی D.D.S ، B.D.S یا معادل آن با حداقل دو سال سابقه بالینی مستند و مدرک زبان انگلیسی می باشد.

نمرات مورد نیاز آزمون زبان انگلیسی برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه مالمو به قرار زیر است:

آزمون آیلتس آکادمیک با نمره کلی 6.5 و بدون مدول زیر 5.5 است.

تافل (مبتنی بر مقاله): نمره کل تافل حداقل 575 ، آزمون کتبی باید حداقل 4.5 باشد (مقیاس 1-6.

تافل (مبتنی بر اینترنت): نمره کل حداقل 90. آزمون کتبی باید حداقل 20 باشد (مقیاس 0 تا 30.

هزینه سالانه تحصیل رشته دندانپزشکی در مالمو 65000 کرون (2021) است ، این هزینه تمام هزینه های تحصیل ، آزمون ، کلاس های تئوری و همچنین تمام هزینه های مربوط به آموزش پیش بالینی در کلینیک دانشگاه را پوشش می دهد ، این شامل لباس کار ، فضای اداری ، هزینه بیمه و پشتیبانی اداری است.

خوابگاه های دانشگاه مالمو سوئد

اگر که برنامه کاملی برای مطالعه در دانشگاه مالمو پیدا کردید ، باید مکانی هم برای زندگی پیدا کنید ، تعدادی از گزینه های مسکن دانشجویی وجود دارد که می توانید شروع به جستجو کنید:

خوابگاه های دانشگاه مالمو سوئد

گزینه اول خوابگاه های دانشجویی می باشد ؛ به طور کلی برای دانشجویان با پرداخت هزینه و تبادل خوابگاه تضمین شده است.

علاوه بر خوابگاه ، شما در مالمو می توانید آپارتمان های دانشجویی را در تمام نقاط شهر پیدا کنید ، ساختمان ها توسط آژانس های مسکن اداره می شوند و بیشتر از طریق Boplats Syd تبلیغ می شوند.

لطفاً توجه داشته باشید که تقریباً تمام مسکن دانشجویی مجهز نیست و اگر نمی توانید یک حساب بانکی سوئدی به ضامن ارائه دهید ، اغلب برای امضای قرارداد باید سه ماه اجاره به عنوان سپرده (بعلاوه اجاره یک ماه پیش) پرداخت کنید.

اقامتگاه های موقت برای دانشجویان مالمو

ممکن است مدتی طول بکشد تا مسکن دانشجویی پیدا شود ، به عنوان مثال در رابطه با شروع ترم. اگر نیاز فوری به مسکن دارید ، می توانید به اقامتگاه های موقت بروید.

برای کمک به دانشجویان و کاهش کمبود مسکن ، اتحادیه دانشجویی مالمو پروژه مبل را در آغاز ترم پاییز سازماندهی می کند.

سوئد به دلیل گران بودن شهرت دارد اما ، بر اساس تجربیات قبلی دانشجویان ، اگر می خواهید با بودجه مقرون به صرفه زندگی کنید و در هنگام خرید غذا صرفه جویی کنید ، در شهر مالمو این امکان وجود دارد – فقط باید نگاه کنید و از اطراف سوال کنید.

حدودا ۲۰۰۰ آپارتمان دانشجویی در سراسر شهر وجود دارد و بنابراین یافتن اقامتگاه مقرون به صرفه مشکل چندانی نخواهد بود.

موقعیت مکانی دانشگاه مالمو سوئد

پردیس پر جنب و جوش دانشگاه مالمو سوئد در قلب یک شهر پر رونق و پویا واقع شده است که رتبه چهارم در فهرست فوربز مربوط به اختراعی ترین شهرهای جهان را به خود اختصاص داده است.

موقعیت مکانی دانشگاه مالمو سوئد

مالمو بر اساس تعداد درخواست های ثبت اختراع به ازای هر ۱۰ هزار نفر ساکن ، در فهرست فوربز با بیشترین اختراع در میان شهرهای جهان در رتبه چهارم قرار دارد ، هر روز هشت شرکت نوپا در مالمو تأسیس می شود.

این منطقه همچنین میزبان طیف وسیعی از شرکت های جهانی است که در خط مقدم فناوری اطلاعات ، فناوری تلفن همراه و علوم زیستی فعالیت می کنند.

مدیکون ولی یکی از بزرگترین عرصه های نوآورانه باز اروپا در زمینه علم زندگی است و دانشگاه ، بیمارستان ها و شرکت های منطقه اورسوند را به هم متصل می کند.

به طور طبیعی ، برنامه های آموزشی و تحقیقاتی دانشگاه مالمو بر محیط کارآفرینی شهر مالمو تأثیر بسزایی دارد ؛ دانشگاه مالمو فارغ التحصیلانی دارد که در همه نقاط جهان کار می کنند.

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه مالمو سوئد

دانشگاه مالمو در مرکز شهر مالمو قرار دارد و بنابراین دسترسی به مکان های مسافرتی از این دانشگاه کاملا آسان و راحت می باشد.

ایستگاه مرکزی قطار مالمو در سوئد و نقاط بین المللی از طریق پیوندها به خوبی به کپنهاگ متصل است ، چندین راه ارتباطی (قطار ، اتوبوس ، ماشین) و از کپنهاگ به دانشگاه مالمو وجود دارد.

تنها ۳۸ دقیقه سفر با قطار شما را به دانشگاه مالمو می رساند ، به طور معمول ۵۱۱ سرویس هفتگی اجرا می شود ، اگرچه برنامه های تعطیلات آخر هفته و تعطیلات می تواند متفاوت باشد ، بنابراین باید از قبل بررسی کنید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه مالمو سوئد

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالبی مختصر و مفید در خصوص تحصیل در دانشگاه مالمو سوئد ارائه دادند ، شما نیز می توانید رشته مورد علاقه تان را برای ما در بخش دیدگاه بنویسید تا مشاوران ما برترین دانشگاه های جهان را به شما معرفی کنند.

رتبه دانشگاه مالمو سوئد در جهان چگونه است؟

رنکینگ جهانی این دانشگاه 1125 است.

تحصیل در دانشگاه مالمو سوئد به چه زبانی است؟

برنامه های دانشگاه مالمو به دو زبان سوئدی و انگلیسی تدریس می شود ، این دانشگاه برای همه برنامه ها و دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود ، نیاز به تسلط به زبان انگلیسی معادل دبیرستان دارد. داوطلبان غیر اتحادیه اروپا باید مهارت های انگلیسی خود را از طریق یک آزمون انگلیسی معتبر بین المللی نشان دهند ، آزمون های مورد قبول آیلتس آکادمیک و تافل می باشد.

برای تحصیل در دانشگاه مالمو سوئد چه مدارک زبانی را باید ارائه دهم؟

برای اخذ پذیرش در رشته حقوق در این دپارتمان دانشجو باید دارای شایستگی اساسی در دروسی مانند انگلیسی در سطح B ، مطالعات اجتماعی در سطح A و ریاضیات در سطح B باشد و امتیازات شایستگی قبل از انتخاب با توجه به شرایط منطقه 4/A4 است ، گزینش نیز براساس نمره 66٪ در دوره متوسطه و تاثیر 34٪ آزمون دانشگاه است.

رشته مدیریت در دانشگاه مالمو سوئد در چه گرایش هایی ارائه شده است؟

دانشگاه مالمو رشته مدیریت را در مقطع کارشناسی در گرایش هایی مانند مدیریت حمل و نقل ، مدیریت محیط زیست و مدیریت بازرگانی ارائه می دهد.

آیا می توانم در دانشگاه مالمو سوئد ، رشته پزشکی بخوانم؟

تحصیل رشته پزشکی عموما به معنای طبابت در دانشگاه مالمو وجود ندارد بلکه دانشکده بهداشت و جامعه دانشگاه مالمو دارای برنامه ها و دوره هایی در زمینه هایی از جمله پرستاری ، زیست پزشکی ، جرم شناسی ، جنسیت شناسی ، معلولیت و علوم توانبخشی و مددکاری اجتماعی است.

مشاوران مجرب ما در موسسه مهاجرتی رجبی ، اطاعات تکمیلی درباره تحصیل در دانشگاه مالمو سوئد را در اختیار علاقه مندان قرار خواهند داد ، فقط کافیست که شما عزیزان از طریق راه های ارتباطی با دفاتر ما در تهران و شیراز در تماس باشید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقالات دیگر سایت از جمله مقاله لیست ۱۰ تایی بهترین دانشگاه های اروپا را با دقت بخوانید تا با دانشگاه های بیشتری آشنا شوید و بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *