دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

Picture of مشاور روش های مهاجرتی
مشاور روش های مهاجرتی
دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس که در سال ۱۵۵۹ تاسیس شد ، امروزه یکی از بزرگترین دانشگاه های سوئیس است ، این موسسه از نفوذ بین المللی ممتازی برخوردار است و به دلیل میراث فکری ، سنت انسان گرایانه و تنوع آموزش و تحقیق خود برجسته است و در تمام زمینه هایی که برای سرمایه گذاری انتخاب می کند برتری دارد.

UNIGE که یکی از گردانندگان انقلاب دیجیتال است و در استفاده از فناوری های دیجیتال در تمام بخشهای فعالیت خود پیشگام است.

دانشگاه ژنو بر اساس رتبه بندی ملی در بین ۵ دانشگاه برتر سوئیس قرار دارد و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاههای سوئیس است و هر سال این دانشگاه موفق می شود به ۵ درصد از بهترین دانشگاه های جهان برسد و در رشته های « هنر و علوم انسانی » ، « مهندسی و فناوری » ، « علوم زندگی و پزشکی » ، « علوم طبیعی » ، « علوم اجتماعی و مدیریت » ، « ریاضیات » ، « فیزیک » ، « شیمی » مشهور است ، این دانشگاه از نظر کیفیت آموزش در بین ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

در ادامه این مطلب از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تمام اطلاعات لازم در خصوص تحصیل در دانشگاه بین المللی ژنو تقدیم گردیده است ، پیش تر هم در همین سایت در خصوص تمام مسایل مربوط به مهاجرت تحصیلی به این کشور در مقاله ای به نام تحصیل در سوئیس مطالبی به روز و کاربردی را ارائه داده ایم که دعوت می کنیم حتما آن را مطالعه نمایید.

زبان تحصیل در دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

زبان تحصیل در دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس در مقطع کارشناسی به زبان فرانسه و برخی از برنامه های کارشناسی ارشد به طور کامل به زبان انگلیسی ، برخی دیگر به زبان فرانسه و اکثریت به زبان انگلیسی و فرانسوی است.

دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

دانشکده های دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

دانشگاه ژنو یک موسسه عالی برای یادگیری است که حداکثر ۵۰۰ رشته مختلف را ارائه می دهد که شامل برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا است ، در این دانشگاه ، نه دانشکده وجود دارد که برنامه های مختلف تحصیلی را در خود جای داده است و در زیر ذکر شده است:

دانشگاه ژنو سوئیس دارای 9 دانشکده به شرح زیر می باشد :

 • دانشکده علوم
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده علوم اجتماعی
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
 • دانشکده ترجمه و تفسیر
دانشکده های دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

بورسیه های تحصیلی دانشگاه ژنو سوئیس

بورسیه های مختلفی در دانشگاه ژنو برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد و به غیر از بورسیه های دانشگاهی ، بسیاری از سازمانهای دیگر از جمله بنیادها ، موسسات ، شرکتها و غیره وجود دارند که برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی ارائه می دهند.

در سال تحصیلی 2021 بورسیه های کارشناسی ارشد دانشکده علوم دانشگاه ژنو برای دانشجویان بین المللی باز است ، این بورسیه به برنامه های سطح کارشناسی ارشد در زمینه زیست شناسی ، علوم رایانه ، ریاضیات ، فیزیک ، علوم دارویی ، علوم زمین ، محیط زیست داده می شود.

دانشکده علوم ، با حمایت شرکای خارجی ، یک برنامه فلوشیپ عالی برای دانشجویان برجسته و با انگیزه بالا که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از رشته های تحت پوشش دانشکده هستند ، ایجاد کرده است.

این بورسیه عالی شامل یک کمک هزینه به مبلغ 10،000 CHF تا 15،000 CHF در سال به مدت یک سال اعطا می شود و برای مدت زمان معمول برنامه کارشناسی ارشد انتخاب شده ( سه یا چهار ترم ) تمدید می شود به شرطی که متقاضی در پایان ترم اول تحصیلی خود از نظر تحصیلی موفق باشد.

دیگر بورس تحصیلی موجود در این دانشگاه بورسیه Mobility Tech است که تا حدی توسط Rolstoel برای دانشجویان بین المللی تأمین می شود ، این بورسیه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است و ارزش بورسیه تحصیلی 500 دلار آمریکا است.

دانشگاه ژنو بورسیه کارشناسی ارشد مطالعات پیشرفته در مدیریت اروپایی و بین المللی را به 5 دانشجو نیز ارائه می دهد.

توجه داشته باشید که بورسیه های موجود در هر سال تحصیلی به روز می شود ، لذا برای دریافت آخرین اطلاعات در این خصوص با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید.

تحصیل فیزیک، ریاضی و علوم طبیعی در ژنو

دانشکده علوم دانشگاه ژنو با برتری محققان خود در جهان متمایز است و این دانشکده در رتبه بندی های مختلف در سال ۲۰۲۰ ، ۴۱ در رتبه بندی شانگهای ، ۱۲ ام در اروپا ، ۲ الکترونیک در سوئیس فرانسوی زبان و ۳ الکترونیک در سطح سوئیس را اخذ نمود.

تحصیل فیزیک، ریاضی و علوم طبیعی در ژنو

دانشکده علوم ژنو پیشرو در تحقیقات و آموزش علمی از جمله پیشگام در زمینه ژنتیک ، کشف سیاره های فراخورشیدی و میزبان میزبان سه قطب تحقیقاتی ملی بوده است.

دانشکده علوم طیف وسیعی از آموزش ها را با 54 مدرک مختلف در زمینه هایی مانند ریاضیات ، علوم کامپیوتر ، فیزیک ، اخترفیزیک ، شیمی و بیوشیمی ، علوم زمین و محیط زیست ، زیست شناسی و علوم دارویی ارائه می دهد.

تحصیل کارشناسی رشته های مذکور در این دانشکده 3 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و به زبان فرانسه است.

متقاضیان برای تحصیل مقطع کارشناسی باید دیپلم متوسطه شاخه نظری (ریاضیات و فیزیک / علوم تجربی ) یا مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند و مدرک آن ها توسط دانشگاه معادل سازی گردد و حداقل دارای معدل12 باشند و در صورت برآورده شدن شرایط فوق ، داوطلب باید در آزمون تکمیلی دانشگاههای سوئیس ( ECUS ) نیز قبول شود.

برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد نیز متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی مرتبط با رشته انتخابی خود باشند.

تحصیل ریاضی در دانشگاه بین المللی ژنو

تحصیل ریاضی در این دانشکده شامل یک برنامه متنوع در تجزیه و تحلیل ، جبر ، هندسه ، احتمال و آمار می باشد و این آموزش به شما امکان می دهد یک رویکرد منطقی دقیق ، توانایی توسعه مدل های کمی مرتبط با سوالات مختلف ( زیست شناسی ، پزشکی ، اقتصاد ، فیزیک ، نجوم و غیره ) و تسلط خوب به تکنیک های محاسباتی و ابزارهای رایانه ای را بدست آورید و در مقاطع بالاتر امکان اخذ مدرک کارشناسی ارشد در ریاضیات ، کارشناسی ارشد در ریاضیات و علوم رایانه ، کارشناسی ارشد دو رشته ای در علوم و کارشناسی ارشد در علوم اقتصادی توسط دانشکده اقتصاد و مدیریت اعطا می شود.

تحصیل فیزیک در دانشگاه بین المللی ژنو

با تحصیل فیزیک در این دانشگاه در زمینه های مکانیک کلاسیک و کوانتومی ، الکترودینامیک ، ترمودینامیک و مکانیک آماری آموزش می بینید و همچنین در دوره های خود مقدمه ای بر فیزیک حالت جامد ، نجوم و اخترفیزیک ، فیزیک کاربردی و همچنین فیزیک ذرات کسب می کنید ، الیته بخشی از آموزش کسب و توسعه ابزارهای ریاضی و رایانه ای است که در فیزیک و به طور کلی در علوم طبیعی استفاده می شود و در مقاطع بالاتر امکان اخذ مدرک کارشناسی ارشد فیزیک ، اخترفیزیک و علوم دو رشته ای را خواهید داشت.

تحصیل حقوق در ژنو سوئیس

دانشکده حقوق دانشگاه ژنو در ۲۱ فوریه ۲۰۱۱ ، در پی اصلاح آموزش وکلا و بازنگری کامل مقررات مربوط به قانون حرفه وکالت توسط شورای ایالت ، درهای خود را به روی دانشجویان گشود.

تحصیل حقوق در ژنو سوئیس

دانشکده حقوق دانشگاه ژنو روابط ویژه ای را با سه دانشگاه معتبر حقوق در ایالات متحده برقرار کرده و یک رویکرد منحصر به فرد در اروپا دارد و به طور قابل توجهی موافقت نامه ای را برای تبادل دانشجویان و اساتید خود با دانشکده حقوق مشهور هاروارد منعقد کرده است.

اساتید و محققان این سازمان با بهره مندی از مجاورت بسیاری از سازمان های بین المللی ، در توسعه نظم حقوقی بین المللی مشارکت زیادی دارند و روابط مستمری را با نهادهایی مانند سازمان تجارت جهانی یا دادگاه های جنایی حفظ می کنند.

تحصیل در این دانشگاه در رشته حقوق در سه مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا امکان دارد و رشته های سطح کارشناسی ارشد آن عبارتند از :

 • کارشناسی ارشد حقوق
 • کارشناسی ارشد حقوق اقتصادی
 • کارشناسی ارشد حقوق بین الملل اروپا
 • کارشناسی ارشد حقوق مدنی و کیفری
 • کارشناسی ارشد حقوق عمومی
 • کارشناسی ارشد دو زبانه ژنو / بازل
 • کارشناسی ارشد حقوق کودکان

برای محققان و دانشجویان دکترا ، دانشکده حقوق امکان بهره مندی از مهارت های مراکز تحقیقاتی خود را در زمینه هایی مانند حقوق دیجیتال ، ارزیابی فنی و قانونی ، حقوق بانکی و مالی ، حقوق بشردوستانه بین المللی و حقوق بشر ، ، حقوق هنر و همچنین حقوق محیط زیست ارائه می دهد.

تحصیل اقتصاد و مدیریت در ژنو سوئیس

دانشکده اقتصاد و مدیریت ژنو نتیجه ادغام بین گروه اقتصاد و مدیریت از دانشگاه ژنو بود و بیش از ۱۰۰ سال قدمت دارد ، این ادغام باعث تقویت برنامه های مطالعاتی ، برنامه های آموزش مداوم و فعالیت های تحقیقاتی GSEM در زمینه های مدیریت ، اقتصاد ، مالی ، آمار و سیستم های اطلاعاتی شده است.

موقعیت GSEM در قلب ژنو – شهری که میزبان تعدادی از سازمان های بین المللی ، سازمان های غیر انتفاعی ، موسسات چند ملیتی و مالی است – به دانشکده اجازه می دهد موقعیت استراتژیک خود را در زمینه های مدیریت جهانی ، پایداری و تجزیه و تحلیل کسب و کار افزایش دهد و علاوه بر این ، در روابط نزدیک بین این نهادهای ژنو و هیئت علمی دانشکده ، همراه با رویکرد چندرشته ای ، یکی از نقاط قوت GSEM است.

تحصیل در مقطع کارشناسی این رشته ۳ سال و در سال اول به زبان انگلیسی و فرانسه و در سال دوم و سوم به زبان مورد نظر دانشجو تدریس می شود.

برای تحصیل در این مقطع متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم متوسطه ریاضی فیزیک با حداثل معدل ۱۲ باشند و در آزمون مربوطه شرکت کنند.

تحصیل در مقطع ارشد این رشته نیز به زبان انگلیسی می باشد و متقاضیان باید دارای مدرک لیسانس مربوطه باشند.

از نظر تحقیقات ، GSEM برنامه های دکترا سطح بالا را در زمینه های اقتصاد ، اقتصادسنجی ، مدیریت ، آمار ، امور مالی و سیستم های اطلاعاتی ارائه می دهد و دانشجویان دکترا از تبادل نزدیک با هیات علمی ، دوره ها و کارگاه های آموزشی که مخصوص آنها در نظر گرفته شده است ، و سمینارهای تحقیقاتی که توسط متخصصان مشهور ارائه می شود ، بهره مند می شوند ، به فارغ التحصیلان دوره دکترا GSEM در دانشگاه های درجه یک در سراسر جهان مقام تعلق می گیرد ، لازم به ذکر است که برنامه های دکتری به زبان انگلیسی تدریس می شود.

تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

دانشکده پزشکی دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس در سال ۱۸۷۶ تأسیس شد و یکی از ۹ دانشکده دانشگاه ژنو است ، دانشکده پزشکی پیشرو در علوم اعصاب ، ژنتیک ، و پیوند است و همچنین در زمینه بهداشت جهانی مشارکت دارد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

لیسانس پزشکی به دانشجویان اجازه می دهد تا مفاهیمی از فیزیک ، شیمی عمومی و شیمی آلی ، آمار و همچنین فیزیولوژی و زیست شناسی مولکولی و سلولی را بیاموزند ، دروس آناتومی نیز در برنامه گنجانده شده است و در طول این دوره ، دانشجویان با سیستمهای حاکم بر بدن انسان و عملکرد آنها آشنا می شوند ، به این آموزش نظری ، آموزش کسب مهارت ( مهارتهای بالینی ) و گشودگی به جامعه ( ابعاد جامعه ) اضافه می شود.

دوره کارشناسی ارشد پزشکی عمدتا در محیط بیمارستانی ، در بیمارستان های دانشگاهی ژنو انجام می شود ، دروس نظری و عملی با ماژول های یادگیری بالینی ادغام شده است و به رویکرد بالینی ، کسب و کاربرد دانش در رشته های مختلف مانند طب داخلی و اولیه ، اطفال ، جراحی ، روانپزشکی یا زنان و زایمان اختصاص داده شده است.

برای تحصیل پزشکی متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی با حداقل معدل ۱۲ باشند و مدارک خود را برای معادلسازی به دانشگاه ارسال کنند و در نهایت پس از تایید در آزمون مربوطه در موضوعات زبان فرانسه ، ریاضیات و زبان انگلیسی شرکت نمایند.

برای دریافت اطلاعات دقیق تر در خصوص تحصیل رشته های علوم پزشکی در سوئیس به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس مراجعه کنید.

هزینه تحصیل دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

دانشگاه ژنو مانند همه دانشگاههای سوئیس یک موسسه دولتی است ، هزینه های یک ترم عمدتا ۵۰۰ فرانک است.

دانشجویانی که از طریق برنامه مبادله به این دانشگاه می روند ، هیچ شهریه ای را پرداخت نمی کنند ، اما تنها ۶۵ فرانک بابت هزینه های اداری باید پرداخت کنند.

خوابگاه های دانشگاه ژنو سوئیس

دانشگاه ژنو سوئیس دارای انواع مختلفی از محل اقامت برای دانشجویان خود است ، مانند اتاق خواب های شخصی با دسترسی به آشپزخانه و حمام عمومی ، اتاق خواب های شخصی در آپارتمان های مشترک برای ۲ تا ۷ نفر و آپارتمان های استودیویی ، در مجموع با ۶۷۵ تخت.

خوابگاه های دانشگاه ژنو سوئیس

لازم است متذکر شویم که در مورد خوابگاه های خصوصی ، دانشگاه فقط میزبان تبلیغات است ، اما صحت آنها را تأیید نمی کند و به دنبال افزایش کلاهبرداری های اجاره ای ، توصیه می کنیم قبل از پرداخت هرگونه اقدامات احتیاطی معمول را انجام دهید.

هزینه خوابگاه های عمومی ۵۵۰ فرانک و هزینه یک آپارتمان ۷۰۰ فرانک می باشد.

موقعیت مکانی دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس در شهر ژنو سوئیس واقع شده و از نظر موقعیتی در چندین منطقه در قسمت شرقی شهر و در نزدیک شهر کاروژ ( در ساحل چپ دریاچه لمان ) واقع شده است و برخی از ساختمانهای مختلف آن از یکدیگر بسیار دور هستند ( به عنوان مثال ، ساختمانهای Battelle بیش از سه کیلومتر با ساختمان Bastions فاصله دارند ).

آدرس این دانشگاه به شرح زیر است :

Switzerland, 1211, Geneva, rue du Général-Dufour, 24

دسترسی فرودگاه ، قطار ، تاکسی به دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

از طریق قطار درونشهری ، تاکسی و اتوبوس از فرودگاه می توان به دانشگاه ژنو دسترسی پیدا کرد ، در زیر هزینه های استفادع از هر کدام بیان شده است.

با تاکسی ( تقریبا ۴۵ فرانک )

با اتوبوس : می توانید با قطار تا ایستگاه راه آهن کورناوین بروید سپس با اتوبوس شماره ۳ به دانشگاه برسید و در ایستگاه Crêts-de-Champel پیاده شوید ، بلیط اتوبوس رایگان قبل از خروج از بخش ” تحویل بار ” در دسترس است ، کرایه اتوبوس تقریبا ۳٫۵۰ فرانک برای یک ساعت ، ۷٫۶۰ فرانک برای یک روز ( از ساعت ۹ صبح ) و ۳۸ فرانک در هفته است.

سوالات پر تکرار دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس

ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) دانشگاه های مختلف جهان را به شما عزیزان معرفی می کنیم تا شما بتوانید بر اساس استعداد  علاقه خود ، بهترین مسیر را انتخاب کنید ، از طریق بخش دیدگاه با مشاوران ما صحبت کنید.

آیا دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس دانشگاه معتبری در سطح جهان است؟

دانشگاه ژنو بر اساس رتبه بندی ملی در بین 5 دانشگاه برتر سوئیس قرار دارد و یکی از قدیمی ترین و مشهورترین دانشگاههای سوئیس است ، این دانشگاه از نظر کیفیت آموزش در بین 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

آیا دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس بورسیه ای برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می دهد؟

در سال تحصیلی 2021 بورسیه های کارشناسی ارشد دانشکده علوم دانشگاه ژنو برای دانشجویان بین المللی باز است ، این بورسیه به برنامه های سطح کارشناسی ارشد در زمینه زیست شناسی ، علوم رایانه ، ریاضیات ، فیزیک ، علوم دارویی ، علوم زمین ، محیط زیست داده می شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس چقدر است؟

دانشگاه ژنو مانند همه دانشگاههای سوئیس یک موسسه دولتی است ، هزینه های یک ترم عمدتا 500 فرانک است. دانشجویانی که از طریق برنامه مبادله به این دانشگاه می روند ، هیچ شهریه ای را پرداخت نمی کنند ، اما تنها 65 فرانک بابت هزینه های اداری باید پرداخت کنند.

هزینه خوابگاه های دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس چه میزان است؟

هزینه خوابگاه های عمومی 550 فرانک و هزینه یک آپارتمان 700 فرانک می باشد.

برای تحصیل پزشکی در دانشگاه بین المللی ژنو چه شرایطی باید داشت؟

برای تحصیل پزشکی متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان یا پیش دانشگاهی با حداقل معدل 12 باشند و مدارک خود را برای معادلسازی به دانشگاه ارسال کنند و در نهایت پس از تایید در آزمون مربوطه در موضوعات زبان فرانسه ، ریاضیات و زبان انگلیسی شرکت نمایند.

در نهایت همانطور که میدانید برای اخذ پذیرش از دانشگاه بین المللی ژنو سوئیس ، مدارک خاصی لازم است و عدم ارائه مدارک لازم منجر به عدم پذیرش دانشجو خواهد شد ، لذا مشورت با یک کارشناس خبره و با تجربه در این خصوص می تواند سهم بسازیی در موفیت شما داشته باشد ، بنابراین می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی رجبی در ارتباط باشید تا از زمان های پذیرش دانشگاه و دیگر اطلاعات لازم آگاهی کسب کنید ، با مشاوران ما در دفاتر تهران و شیراز یاری بگیرید ، همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه لوزان سوئیس را بخوانید ، این دانشگاه دارای رنکینگ ۱۸۹ جهانی در سال ۲۰۲۱ بوده است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
خانه