دانشگاه لوزان سوئیس

مشاور مهاجرت تحصیلی
مشاور مهاجرت تحصیلی
دانشگاه لوزان سوئیس
فهرست مطلب

مشاور مهاجرتی

دانشگاه لوزان سوئیس از جمله دانشگاه های مشهور جهان است که طیف گسترده ای از رشته ها را برای دانشجویان بین المللی ارائه می کند.

مشاوران شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این صفحه مقاله ای مفصل از این دانشگاه ، دانشکده ها ، برنامه های موجود و شرایط پذیرش رشته ها ارائه کرده اند ، برای آگاهی بیشتر به مقاله تحصیل در سوئیس مراجعه کرده و در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور مطالبی جامع و به روز را مطالعه نمایید.

دانشگاه لوزان (UNIL) ، در شهر لوزان سوئیس در سال ۱۵۳۷ به عنوان مدرسه الهیات تاسیس شد و در سال ۱۸۹۰ به عنوان دانشگاه شناخته شد ، این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی در سوئیس و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است.

این دانشگاه از سال ۲۰۰۵ ، الزامات فرایند بولونیا را دنبال می کند و دارای رنکینگ جهانی ۱۸۹ در سال ۲۰۲۱ است.

هم اکنون در دانشگاه لوزان حدود ۱۵۰۰۰ دانشجو و ۳۳۰۰ کارمند ، مشغول به تحصیل و کار هستند ، تقریباً ۱۵۰۰ دانشجوی بین المللی در این دانشگاه (از ۱۲۰ ملیت) تحصیل می کنند ، که دارای برنامه درسی گسترده ، از جمله برنامه های تبادل با دانشگاه های مشهور جهان هستند.

زبان اصلی تحصیل در دانشگاه لوزان فرانسوی است و اکثر رشته های این دانشگاه به زبان فرانسوی ارائه می شوند ، در کنار زبان فرانسوی برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

دانشگاه لوزان سوئیس

دانشکده های دانشگاه لوزان سوئیس

دانشگاه لوزان در کل دارای هفت دانشکده است که شامل دانشکده هنر ، دانشکده زیست شناسی و پزشکی ، دانشکده تجارت و اقتصاد ، دانشکده علوم زمین و محیط زیست ، دانشکده حقوق ، دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی ، دانشکده الهیات و مطالعات دینی می شود ، دانشگاه لوزان همچنین شامل مدارس و بخش های مختلف ، مانند دانشکده حقوق کیفری ، مدرسه زبان فرانسه به عنوان زبان خارجی و رابط علم و جامعه ، است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه لوزان سوئیس

بورسیه های کارشناسی ارشد بورسیه های عالی هستند که منحصراً برای دانشجویانی که از دانشگاه خارجی فارغ التحصیل شده اند و نتایج تحصیلی آن ها از سطح بسیار بالایی برخوردار است ، در نظر گرفته شده است ، UNIL سالانه حدود ده بورس تحصیلی اعطا می کند.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه لوزان سوئیس

بورسیه کارشناسی ارشد برای حداقل دوره نظارتی برنامه انتخاب شده توسط دانشجو اعطا می شود ، مبلغ آن به 1600 CHF می رسد ، این بورسیه ماهانه از 15 سپتامبر تا 15 جولای (یعنی 10 ماه در سال) برای مدت زمان کامل کارشناسی ارشد (1 سال و نیم یا 2 سال بسته به استاد انتخاب شده) ، به دانشجویان ارائه می شود.

در این بورسیه دانشجویانی که برای بورسیه تحصیلی انتخاب می شوند به استثنای هزینه ترم 80 CHF از تمام هزینه های ثبت نام دوره معاف می شوند.

داوطلبان MD-PhD می توانند برای بورسیه تحصیلی برنامه ملی MD-PhD تحت حمایت آکادمی علوم پزشکی سوئیس (SAMS) در دانشگاه لوزان اقدام کنند.

بورسیه های ملی MD-PhD بسیار رقابتی و معتبر هستند و برای واجد شرایط بودن ، دانشجویان باید دارای تابعیت سوئیس باشند یا حداقل دو سال مقیم سوئیس باشند.

داوطلبانی که بورسیه ملی دریافت نمی کنند ، طبق رتبه بندی آن ها توسط کمیسیون MD-PhD لوزان ، در طول انتخاب برای بورس تحصیلی ملی ، واجد شرایط دریافت بورسیه محلی هستند.

تحصیل هنر و ادبیات فرانسه در دانشگاه لوزان سوئیس

دانشکده ادبیات ، یکی از مهمترین دانشکده های دانشگاه لوزان با ۲۲۵۵ دانشجو از ۸۰ ملیت است ، با ۳۸ رشته ارائه شده و بیش از ۴۵۶۰ ترکیب احتمالی در مقطع لیسانس ، این آموزش به منظور معنا بخشیدن به تحولات فکری گذشته و درک چالش های معاصر ارائه می شود.

تحصیل هنر و ادبیات فرانسه در دانشگاه لوزان سوئیس

دانشکده ادبیات دانشگاه لوزان سوئیس ، دوره لیسانس هنر ، کارشناسی ارشد ادبیات ، کارشناسی ارشد هنر ، کارشناسی ارشد در علوم انسانی دیجیتال و همچنین کارشناسی ارشد در رشته های دینی ارائه می دهد.

دانشکده ادبیات برای تطبیق بیشتر آموزش خود با مسائل معاصر ، سیستم نوآوری آموزشی را اتخاذ کرده و منابع متعددی را برای حمایت از کسب مهارت های عرضی توسط دانشجویان ارائه می دهد.

دانشجویان دانشکده ادبیات همچنین می توانند آموزش خود را با اقامت در بیش از ۷۰ دانشگاه سوئیس ، اروپا و سایر دانشگاه های بین المللی به پایان برسانند.

دانشجویان با مطالعه در دانشکده ادبیات ، به ویژه به دلیل برنامه های تخصصی اساتید ، برای مشاغل متعدد مرتبط با علوم انسانی ، به ویژه مشاغل تدریس ، ارتباطات ، حرفه هایی که توسط نهاد های فرهنگی و سازمان های بین المللی ارائه می شود ، آماده می شوند.

تحصیل علوم سیاسی و اجتماعی در دانشگاه لوزان سوئیس

علوم سیاسی ، علوم اجتماعی ، روانشناسی و علوم ورزشی و تربیت بدنی چهار رشته اصلی هستند که در دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی تشکیل شده اند.

دانشکده از طریق علوم سیاسی ، روانشناسی ، روانشناسی اجتماعی ، جامعه شناسی ، مردم شناسی و تاریخ ، زمینه های اصلی مربوط به انسان ها و به طور کلی تعامل آن ها با سایر افراد را پوشش می دهد.

همه برنامه های درسی در این دانشکده به گونه ای سازماندهی شده اند که هم دانش نظری و هم روش شناختی را ارائه می دهند و همچنین استفاده تجربی قوی از این دانش را تشویق می کنند.

دانشجویان با تحصیل در دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی برای طیف وسیعی از مشاغل آماده می شوند و تصمیم می گیرند که حرفه خود را در زمینه مشاوره روانشناسی و راهنمایی حرفه ای ، توانبخشی عملکردی ، تربیت بدنی ، آموزش ، سازمان های بین المللی و سازمان های مردم نهاد ، تحقیق در زمینه مدیریت دولتی ، مددکاری اجتماعی ، روزنامه نگاری و ارتباطات توسعه دهند.

تحصیل حقوق در دانشگاه لوزان سوئیس

دانشکده حقوق ، علوم جنایی و مدیریت دولتی دانشگاه لوزان دارای ویژگی منحصر به فرد در سوئیس است که زمینه های مطالعه و تحقیق را در حقوق ، پزشکی قانونی ، جرم شناسی و مدیریت گرد هم آورده است.

این تنوع در فعالیت های پژوهشی دانشکده نیز یافت می شود ، بنابراین ، دانشکده حقوق فعالیت تحقیقاتی شدیدی را در زمینه های اصلی حقوق توسعه می دهد.

دانشکده حقوق دوره های مختلفی را ارائه می دهد که امکان کسب دانش از حقوق مثبت و مهارت های تحلیلی و انتقادی ضروری برای انجام هر حرفه حقوقی را فراهم می کند.

دانشکده علوم جنایی (ESC) ، به نوبه خود ، تنها موسسه ای در جهان اروپایی فرانسوی زبان است که آموزش کامل در زمینه علوم پزشکی قانونی را ارائه می دهد و بنابراین جایگاه ویژه ای را در صحنه محلی و بین المللی اشغال می کند.

تحقیقاتی که توسط دانشکده علوم جنایی انجام شده است در محورهای قوی علمی و از طریق کارهای میان رشته ای توسعه یافته است.

خوب است بدانید دانشگاه های حقوق کشور فرانسه جزو برترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در این رشته هستند ، می توانید به مقاله تحصیل رشته حقوق در فرانسه مراجعه کرده و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های به نام فرانسه را نیز بخوانید.

تحصیل اقتصاد و مدیریت (HEC) در دانشگاه لوزان سوئیس

از سال ۱۹۱۱ ، لوزان ، مدیران و رهبران تجاری آینده را آموزش می دهد تا بازیگران فعال در دنیای تجارت و اقتصاد شوند ، HEC لوزان همچنین دانشجویانی را که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه هستند ، آماده می کند.

HEC لوزان که به عنوان یکی از برترین مدارس مدیریت و اقتصاد شناخته می شود ، از طریق تحصیلات عالی و تحقیقات عالی ، خود را متمایز می کند ، این تعادل بین آموزش و پژوهش موفقیت مدرسه را برای بیش از ۱۰۰ سال تضمین کرده است.

HEC لوزان از تحقیقات برای تربیت مدیران و کارآفرینان شایسته و مسئول و همچنین مشاوره به سازمان ها ، مشاغل و سیاست گذاران استفاده می کند.

جایگاهی که دانشکده اقتصاد و تجارت و برنامه های آن در رتبه بندی های بین المللی و نشریات مجلات علمی اشغال کرده اند و همچنین اعتباراتی که توسط سازمان های معتبر EQUIS و AMBA اعطا شده است ، تایید کننده کیفیت آموزش و تحقیقات آن است.

HEC لوزان مدرک کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین آموزش اجرایی شامل MBA اجرایی نیمه وقت ، دوره های کوتاه و باز و برنامه های متناسب برای سازمان ها را ارائه می دهد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه لوزان سوئیس

دوره ۶ ساله دانشکده پزشکی دانشگاه لوزان سوئیس مطابق اصل بولونیا به دو دوره تحصیلی تقسیم می شود : لیسانس پزشکی (۳ سال) ، با محوریت آموزش کمک های اولیه علوم پایه و کلینیک ها و کارشناسی ارشد پزشکی (۳ سال).

تحصیل هنر و ادبیات فرانسه در دانشگاه لوزان سوئیس

با تمرکز بر آموزش بالینی و تجربه در محیط بیمارستان ، این برنامه در واحدهایی سازماندهی شده است که رشته ها را در یک موضوع (سیستم ارگان ، آسیب شناسی ، مهارت های بالینی و غیره) گرد هم می آورد.

لیسانس پزشکی به آموزش مبانی علوم پایه زیست پزشکی و علوم انسانی در پزشکی و همچنین آموزش مبانی نظری آسیب شناسی و مبانی نظری و عملی برای عهده دار شدن بیماران اختصاص دارد.

دانشجویان پزشکی لوزان با سیستم های حاکم بر بدن انسان و عملکرد آنها آشنا می شوند ، به این آموزش نظری ، آموزش کسب مهارت (مهارتهای بالینی) و گشودگی به ابعاد جامعه پزشکی اضافه می شود.

کارشناسی ارشد پزشکی بر آموزش بالینی و تجربه در محیط بیمارستان متمرکز است ، در طول دوره ۱ و ۲ سال کارشناسی ارشد ، دانشجویان خدمات مختلف را در بیمارستان ها (بیمارستان CHUV و لوازم جانبی) می آموزند.

سال آخر دوره (MMed3) به طور کامل توسط ۱۰ ماه کارآموزی انتخابی اشغال شده است ، اما باید شامل کارآموزی در طب داخلی ، کارآموزی در جراحی ، کارآموزی در روانپزشکی و کارآموزی در مطب پزشک مراقبت های اولیه ( پزشک عمومی ، متخصص داخلی ، اطفال) باشد.

برای آشنایی بیشتر با تحصیل رشته های علوم پزشکی در سوئیس سری به مقاله تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس بزنید و مطالب به روز و کامل آن را مطالعه نمایید.

خوابگاه های دانشگاه لوزان سوئیس

دا دانشگاه لوزان سوئیس در حال حاضر سالن اقامتی در محوطه دانشگاه ندارد ، با این حال ، این سازمان از نزدیک با Fondation Maisons pour Etudiants Lausanne (FMEL) همکاری می کند ، که از بیش از ۲۵۰۰ دانشجو در مکان های مختلف ، عمدتا در محدوده شهری لوزان استقبال می کند.

خوابگاه های دانشگاه لوزان سوئیس

از آنجا که وضعیت اقامت در لوزان و مناطق اطراف آن بسیار سخت است ، سالن های محل اقامت توسط FMEL باید گزینه مورد نظر دانشجو باشد ، با این حال ، از آنجا که FMEL در حال حاضر توانایی کافی برای پاسخگویی به تقاضای بسیار دانشجویان را ندارد ، ضروری است که به طور همزمان گزینه های دیگر در بازار اجاره خصوصی در نظر گرفته شود.

هم چنین دانشگاه لوزان علاوه بر FMEL ، باEcole polytechnique fédérale d Lausanne (EPFL) پایگاه داده های اقامتی مشترکی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهند.

سرانجام ، گزینه های اقامتی مبله دیگری نیز برای دانشجویان وجود دارد که توسط شرکت ها یا انجمن های خصوصی اداره می شوند.

فارغ التحصیلان برجسته دانشگاه لوزان سوئیس

از فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه در زمینه سیاست می توان ، ایگنازیو کاسیس ، اسماعیل جم ، پل سرسول ، ژرژ آندره شوالاز ، پاسکال کوچپین ، ارنست شوارد ، ژان پاسکال دلاموراز ، ودات دیکللی ، دانیل-هنری دروئی ، فلوریکا فینک هویجر و کنستانت فورنرود را نام برد.

از سایر نامداران این دانشگاه در زمینه های مختلف می توان ، ژان کلود بیور ، لوئیس سی کامیلری ، ژان کلود گاندور ، فیلیپ ژاکوت ، محمدعلی جمالزاده ، ادموند پیدوکس ، چارلز فردیناند راموز ، ژاک دوبوشه ، پیر گیلیارد ، لئو آریه مایر ، ویلفردو پارتو ، ژان پیکارد ، ژرژ د رام ، پدرو روسلو ، ژان دو سر و لئون والراس را نام برد.

موقعیت مکانی دانشگاه لوزان سوئیس

دانشگاه لوزان سوئیس در پلاک ۱۰۱۵ شهر لوزان در سوئیس قرار دارد ، هم چنین این دانشگاه دارای سه پردیس در شهر لوزان است که بزرگترین آن ها ، پردیس دورینی است که در کنار ساحل دریاچه ژنو قرار دارد.

موقعیت مکانی دانشگاه لوزان سوئیس

این دانشگاه در موقعیت خوبی نسبت به ایستگاه تاکسی قرار دارد ، بطوری که نزدیک ترین ایستگاه تنها ۸ دقیقه با دانشگاه فاصله دارد ، ایستگاه مترو Chamberonne فاصله بسیار کمی با دانشگاه دارد بطوری که کمتر از ۵ دقیقه ، رسیدن از دانشگاه به مترو زمان می برد ، دانشگاه لوزان از فرودگاه لوزان تقریبا ۷ کیلومتر فاصله دارد و ۱۶ دقیقه زمان می برد تا از دانشگاه به فرودگاه رسید.

سوالات پر تکرار تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس

با ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) از طریق بخش دیدگاه سایت در تماس باشید ، کارشناسان ما بصورت روزانه به سوالات این بخش پاسخ می دهند.

رنکینگ دانشگاه لوزان سوئیس در جهان چگونه است؟

این دانشگاه از سال 2005 ، الزامات فرایند بولونیا را دنبال می کند و دارای رنکینگ جهانی 189 در سال 2021 است.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه لوزان سوئیس چگونه است؟

بورسیه های کارشناسی ارشد بورسیه های عالی هستند که منحصراً برای دانشجویانی که از دانشگاه خارجی فارغ التحصیل شده اند و نتایج تحصیلی آن ها از سطح بسیار بالایی برخوردار است ، در نظر گرفته شده است ، UNIL سالانه حدود ده بورس تحصیلی اعطا می کند.

وضعیت خوابگاه در دانشگاه لوزان سوئیس به چه صورت است؟

دانشگاه لوزان در حال حاضر سالن اقامتی در محوطه دانشگاه ندارد ، با این حال ، این سازمان از نزدیک با Fondation Maisons pour Etudiants Lausanne (FMEL) همکاری می کند ، که از بیش از 2500 دانشجو در مکان های مختلف ، عمدتا در محدوده شهری لوزان استقبال می کند.

تحصیل پزشکی در دانشگاه لوزان سوئیس به چه صورت است؟

دوره 6 ساله دانشکده پزشکی دانشگاه لوزان مطابق اصل بولونیا به دو دوره تحصیلی تقسیم می شود : لیسانس پزشکی (3 سال) ، با محوریت آموزش کمک های اولیه علوم پایه و کلینیک ها و کارشناسی ارشد پزشکی (3 سال).

اگر اطلاعات ارائه شده در این مقاله پاسخگوی تمامی پرسش های شما برای تحصیل در دانشگاه لوزان سوئیس نبوده ، می توانید از طریق تماس با مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی به اطلاعات تکمیلی دست پیدا کنید ، همکاران ما در دفاتر تهران و شیراز آماده ارائه مشاوره حضوری و غیر حضوری هستند ، همچنین برای شناخت بازار کار کشور سوئیس و انتخاب برترین رشته ها برای کار در این کشور می توانید مقاله کار در سوئیس را مطالعه نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک تخفیف ویژه داریم! 
به مناسبت سال جدید میلادی!

تا آخر دی، می‌تونی با 30درصد تخفیف ، مشاوره تخصصی بگیری و 
با 10 الی 30 درصد تخفیف، قرارداد ببندی!

برای هماهنگی با شماره‌های زیر تماس بگیر:
021-91002525
071-91002525

منو
خانه