مهاجرت به روسیه

/ / روش های مهاجرت
مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه نیز همچون مهاجرت به سایر کشورهای دیگر دارای چالش های خاص خود هست ، به خصوص که مهاجرت به این کشور پهناور که مهاجرپذیر هم نیست ، روش های خاص خود را دارد.

این راهنما می تواند در این مواقع به شما کمک کند ! سازماندهی نوع مهاجرت ، یک جابجایی بین المللی نیست که بتوانید به تنهایی انجام دهید و باید به صورت اصولی و حساب شده باشد ، از این رو داشتن اطلاعات جامع مهاجرت به روسیه شک و تردیدهای شما را در این راه کاهش می دهد.

مشاوران موسسه مهرآفرین رجبی از مقدمات اولیه تا رسیدن به مقصد به شما کمک می کنند و همراه شما هستند تا بتوانید انتخاب و مسیر صحیحی را طی کنید و به آن خواسته خود برسید.

کلیات مهاجرت به روسیه در یک نگاه

 • اقتصاد روسیه در چند دهه اخیر بسیار متنوع شده است و اکنون چندین صنعت جذاب برای مهاجران به دنبال کار در این کشور وجود دارد
 • اخذ ویزای کار پیچیده است و باید قبل از ورود شما به روسیه به خوبی بررسی شود اما اگر به عنوان یک متخصص بسیار ماهر واجد شرایط باشید ، این روند بسیار ساده تر خواهد بود
 • گذراندن بیش از ۱۸۳ روز در سال در روسیه بدان معنی است که شما به عنوان مقیم محسوب می شوید و ٪۱۳ از شما مالیات گرفته می شود
 • شهروندی روسیه با شرط سنی حداقل ۱۸ سال ، ۵ سال اقامت دائم در روسیه یا سه سال اقامت مستمر قبل از درخواست تابعیت اعطا می شود
 • برای پناهجویان شناخته شده توسط فدراسیون روسیه ، دوره های زمانی به نصف کاهش پیدا کرده است

انواع ویزاهای روسیه

ویزاها و سایر آیین نامه های مجوز اقامت می توانند در بهترین حالت کمی پیچیده باشد ، اما توجه داشته باشید که با کمی آگاهی و آمادگی صحیح قطعاً قابل کنترل است.

ویزاهای مختلفی برای روسیه وجود دارد که هرکدام دارای هدف مشخص و الزامات خاص خود هستند و ما در زیر ، مرتبط ترین انواع ویزا را برای مهاجران و فعالیت هایی که به آنها اجازه می دهد در آن شرکت کنند را آورده ایم.

ویزای تجاری روسیه

این ویزا امکان مسافرت مرتبط با تجارت به روسیه ، مانند مشاوره حرفه ای ، سخنرانی ، کنگره یا مذاکرات قرارداد را فراهم می کند ، این نوع از ویزاهای روسیه در واقع ویزایی است که شما برای شرکت در هر کاری با ماهیت تجارت به آن احتیاج دارید.

اگر این اولین بازدید شما از روسیه باشد ، ویزا معمولاً برای مدت زمان حداکثر سه ماه صادر می شود و برای بازدید کنندگان مکرر ، ویزاهای چند ورودی تا دوازده ماه نیز موجود است و باید بدانید که ویزای تجاری فقط با دعوت شخص حقیقی یا شخص حقوقی از داخل روسیه صادر می شود.

تبدیل ویزای تجاری به ویزای کار در روسیه امکان پذیر نیست ، شما معمولاً ابتدا باید کشور را ترک کنید و سپس برای ویزای کار اقدام کنید ، با این وجود اگر درگیر کارهایی مانند راه اندازی یا تعمیر و نگهداری ماشین آلات وارداتی هستید ، ویزای تجاری کافی است.

ویزای تجاری روسیه

لذا در نظر داشته باشید که این نوع ویزا جزو ویزاهای مهاجرت به روسیه نمی باشد و صرفاً شما می توانید اقامت کوتاه در این کشور را تجربه نمایئد تا به اهداف کوتاه مدت خود دست یابید.

ویزای کار روسیه

ویزای کار روسیه را می توان در دو حالت در نظر گرفت ، در حالت اول شما نیاز به یک دعوتنامه کاری از کارفرمای روس خواهید داشت و در حالت دوم شما ویزای کار را برای کسب و کار خود دریافت می کنید.

مهاجرت از طریق دعوتنامه کاری

در نوع ویزایی که شما باید یک دعوتنامه از یک کارفرما داشته باشید ، شما می توانید یک شغل را در این کشور پیدا کرده و سپس کارفرمای مربوطه مجوز کار در روسیه را برای شما تهیه کند و از این طریق مهاجرت به روسیه را پیگیری کنید.

این ویزا در ابتدا به مدت ۹۰ روز توسط کنسولگری روسیه برای شما صادر می شود که پس از تایید کار مورد نظر در این کشور می توان نسبت به اخذ ویزای دائم کار اقدام نمود و توجه داشته باشید که این ویزا فقط امکان فعالیت در همان کار مورد نظر کارفرما را ایجاد می کند و با این مجوز نمی توانید به کار دیگری مشغول شوید.

مراقبت از این روش عمدتاً بر عهده کارفرمای شما است ، اما وظایف خاصی وجود دارد که شما باید آنها را انجام دهید که پس از ورود ، باید ظرف هفت روز کاری ورود خود را به مقامات محلی مهاجرت اطلاع دهید ، اگر در روسیه قرارداد کاری با یک شرکت دارید ، آنها معمولاً این کار را برای شما انجام می دهند .

نقض مقررات مهاجرتی روسیه می تواند عواقب ناخوشایندی داشته باشد و در بدترین حالت ، حتی می تواند منجر به اخراج شوند ، اگر مایل هستید همسرتان و یا فرزندان خود را به روسیه بیاورید ، حتماً به کارفرمای آینده خود اطلاع دهید تا آنها بتوانند اعضای همراه خانواده را در برنامه ویزای کاری شما قرار دهند.

کار در روسیه با کارآفرینی

اگر فرد متقاضی مهاجرت به روسیه از سوی یک کارفرما درخواست شغلی نداشته باشد می تواند از طریق راه اندازی یک کار تقاضای اخذ ویزای کشور روسیه را نماید ، در این روش فرد باید ثابت کند که این کار توسط فرد تبعه این کشور قابل انجام نیست و دولت روسیه آن را تایید می نماید.

با اخذ ویزای کار فرد می تواند از تمام خدمات و امکانات شهروندان روسیه جهت توسعه کار خود استفاده نماید ، شخص کارآفرین می تواند از اشخاصی که از اتباع این کشور هستند استفاده نماید تا بهتر و سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسد.

کار در روسیه بعد از تحصیل

کسانی که با ویزای تحصیل در روسیه وارد این کشور می شوند می توانند از طریق این ویزا در کشور روسیه به کار مشغول شوند ، دانشجویان می توانند ساعاتی را در هفته به کار مشغول شده و علاوه بر تامین هزینه های خود با فرهنگ و محیط کار در این کشور بیشتر آشنا شوند.

برای گرفتن مجوز کار دانشجویی شما باید ابتدا یک نامه از کارفرما مبنی بر پذیرش شما توسط آن کارفرما بگیرید ، سپس یک نامه از آموزش دانشگاه مبنی بر دانشجو بودن در آن ترم یا سال تحصیلی و سپس این نامه ها را به همراه ۶۰ دلار به اداره کار ایالتی تحویل دهید تا پس از بررسی و موافقت برای شما مجوز کار صادر شود.

فارغ التحصیلان می توانند پس از اتمام تحصیلات خود به جستجوی کار پرداخته و پس از یافتن کار مناسب ویزای کار دریافت نمایند . دقت نمایید که کار در هنگام تحصیل به معنای داشتن ویزای کار و اتمام روند مهاجرت به روسیه نمی باشد و سازمان های رسمی نمی توانند دانشجویان را به طور رسمی استخدام نمایند.

نکات مهم مهاجرت کاری به روسیه

 • دقت کنید که کار در کشور روسیه بدون تسلط به زبان روسی امری محال و غیرممکن است و برای داشتن شغلی مناسب در این کشور باید حتما به زبان روسی تسلط کافی داشته باشید
 • دریافت ویزای کار از طریق کارفرما یک روند پیچیده و چند مرحله ای می باشد که احتیاج به رعایت دقیق تمام مراحل دارد
 • داشتن سابقه کاری و مدرک تحصیلی معتبر در رابطه با شغل مورد نظر از شرایط اخذ ویزا محسوب می شود
 • تسلط به زبان انگلیسی در برخی از موارد می تواند شانس کاریابی و اخذ ویزا را افزایش دهد
 • پرکردن فرم درخواست کار نیز یکی از شیوه های کاریابی در روسیه می باشد که به دلیل درخواست زیاد به این شیوه ، امکان به نتیجه رسیدن آن بسیار کم می باشد
 • شرایط کاری شغل هایی مانند دندانپزشکی و پزشکی متفاوت است که می تواند بسیار سخت تر و البته درآمد بالاتری را برای فرد به همراه داشته باشد
 • دارنده ویزای کار روسیه می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به این کشور ببرد

اقامت در روسیه و کمک مشاوران

بیشتر مهاجران در ویزای کار خود برای مدت زمان مشخصی معمولاً تا ۳ سال در روسیه زندگی می کنند و خب این یعنی به طور رسمی ، می توان گفت شما یک وضعیت اقامت موقت را داشته اید.

اگر تصمیم به ماندن در روسیه فراتر از یک ویزای کار بوده و شمادر فکر مهاجرتبه روسیه بوده اید، باید برای اجازه اقامت دائم اقدام کنید که البته مانند بسیاری از فرآیندهای دیوان سالاری در کشور ، این کار کاملاً پیچیده ای است و ممکن است بخواهید به دنبال کمک های حرفه ای و مشاوره برای آن باشید.

خوشبختانه ، آژانس های مهاجرتی که مشاوره حقوقی و کمک های عملی را ارائه می دهند به راحتی در سراسر نقاط مهم در روسیه در دسترس هستند ، اگرچه شما باید اطمینان حاصل کنید که آژانس منتخب شما دارای اعتبار و تجربه است و کارفرمای شما باید بتواند یکی را به شما توصیه کند ، این موضوعی است که موسسه مهر آفرین رجبی در آن ورود پیدا نمی کند و دلیل آن این است که نیاز به انجام اقدامات از درون خاک روسیه هست و آن هم بعد از گذشت کار با کارفرما.

ویزای سرمایه گذاری روسیه

برای دریافت اقامت به این روش شما باید یک شرکت را در این کشور تاسیس نمایید که می توانید خودتان مالک کامل این شرکت باشید و یا شعبه یک شرکت دیگر را در این کشور تاسیس نمایید و با حفظ سرمایه خود در طول مدت سه سال می توانید برای اقامت دائم روسیه درخواست بدهید ، صدور اقامت دائم و حتی ویزای پیوستن به خانواده در این شرایط هزینه دیگری ندارد.

در این روش شما نمی توانید از همان ابتدا مالک سهام خود باشید و در سه ماه اول باید یک فرد روسی به صورت موقت مدیر عامل شرکت باشد و شما پس از دریافت مجوز شرکت را به نام خود ثبت نمایید.

ویزای سرمایه گذاری روسیه

یکی از شرایط دیگر نیز این است که فرد متقاضی باید سرمایه ای حداقل به اندازه ۱۰۰۰۰۰۰ روبل را در یکی از بانک های این کشور سرمایه گذاری نماید و سپس بقیه سرمایه خود را به آن واریز نماید . فرد متقاضی باید تمام مشخصات شرکت را به زبان روسی و انگلیسی مطرح نماید .

چنانچه اقدام به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در خاک روسیه را داشته باشید ، خبر خوب این است که روسیه کمترین مالیات را از شما می گیرد و این برای یک کارفرمای خارجی می تواند خیلی گزینه خوبی باشد.

اقامت دائم روسیه از طریق ازدواج و یا تولد فرزند

سن ازدواج در کشور روسیه برابر با ۱۶ سال است و همسریابی در این کشور در چندسال اخیر به بحرانی تبدیل شده است و باعث شده که افراد در صورت ازدواج با دختری از این کشور امکاناتی را دریافت نمایند.

در این روش فرد باید با یک دختر دارای تابعیت این کشور ازدواج نماید ، فرد در ابتدا اقامت موقت این کشور را دریافت می نماید و پس از آن می تواند برای اقامت دائم اقدام نماید .

گرفتن تابعیت این کشور و مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج ۴ سال در کمترین حالت زمان می برد ، نکته قابل توجه این است که ازدواج فرد فقط در کشور روسیه ثبت می شود و برای ثبت در کشور خودش باید به سفارت مراجعه نماید .

قانون تولد روسیه بر اساس خون است و اگر صرفا یکی از والدین شهروند روسیه باشد ، شهروندی این کشور به فرزند تازه متولد شده اعطا می شود ، مکان تولد فرزند دخالتی در این امر ندارد ، حتی اگر خارج از خاک روسیه باشد اما یکی از والدین روسی باشند ، بازهم امکان اعطای تابعیت روسیه وجود دارد.

گرفتن اقامت از طریق پذیرفتن سرپرستی یک کودک نیز امکان پذیر است که دارای شرایط بسیار خاص و قوانین مخصوص به خود می باشد که فرد باید از طریق کشور خود اقدام نماید و به تایید اداره مهاجرت دو کشور برسد.

ویزای دانشجویی روسیه

کیفیت سیستم آموزشی روسیه و اعتبار بالای دانشگاه‌های گوناگون در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و مهندسی ، این کشور را در زمره‌ مقاصد جهانی مهاجرت تحصیلی قرار داده است.

تعداد ۲۱ دانشگاه روسیه در رده‌بندی QS سال ۲۰۱۶ قرار داشته که از این میان ۵ عدد از آن‌ها جزو لیست ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند ، این کشور به نسبت کشورهای دیگر فاصله مکانی کمتری با ایران دارد و رفت و آمد نسبت به بسیاری از گزینه‌های دیگرِ مهاجرتی ، بسیار سریع‌تر و راحت‌تر است.

گرفتن ویزای دانشجویی نیز بسیار سریع امکان‌پذیر بوده و پس از گرفتن پذیرش از سوی یکی از دانشگاه ها ، شما می توانید با تکمیل مدارک خواسته شده سفارت در حدود یک هفته ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید.

این ویزا ابتدا ۳ ماهه است اما تمدید آن به ارایه آزمایش‌های پزشکی به‌ویژه تست HIV در خود کشور روسیه نیاز دارد ، همچنین در مقایسه با بسیاری از مراکز تحصیلی در سراسر دنیا هزینه های بسیار کمتری را برای طول دوران تحصیل نیاز دارید.

بورسیه‌های تحصیلی نیز فرصت‌های مناسبی را در اختیار دانشجویان برای گذراندن تحصیلاتی بی‌دغدغه فراهم می‌سازد .

سیستم دانشگاهی روسیه جزو آن دسته از مراکزی در دنیا است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی و گاه فرانسوی بجز زبان رسمی کشور وجود دارد ، برای آگاهی بیشتر درباره شرایط دانشگاه ها و تحصیل در آن ها ، رشته‌های گوناگون با مشاوران موسسه مهر آفرین تماس بگیرید.

دوره های تحصیلی در مهاجرت به روسیه

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به روسیه می توانند برای دوره های لیسانس ، فوق لیسانس ، دکترا و رشته های علوم پزشکی اقدام کنند ، هر کدام از این دوره ها شرایط تحصیلی و هزینه های خود را دارند و اگر بخواهید نگاهی به آینده و بازگشت به ایران را داشته باشید ، انتخاب دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت اهمیت پیدا خواهند کرد.

مهاجرت از طریق رشته های پزشکی

تحصیل در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه جزو گزینه‌های بسیار محبوب و پرطرفدار است ، در مقایسه با بسیاری از کشورهایی که این رشته ها را به متقاضیان بین‌المللی ارایه می‌دهند ، روسیه ازجمله‌ ارزان‌ترین کشورها برای تحصیل به حساب می آید.

برای تحصیل در این رشته ها هیچ‌گونه شرط سنی وجود ندارد و به مدرک زبان و یا کنکور ورودی خاصی نیز نیازی نیست و فقط هر دانشگاه آزمون مربوط به خود را خواهد داشت.

واحدهای درسی هم به روسی و هم به انگلیسی ارائه می‌شوند ، اما طبیعی است برای پزشکی که قرار است با مردم عادی سر و کار داشته باشد ، حتی اگر مواد درسی اش نیز به انگلیسی ارائه شده باشند ، باید زبان روسی را تا اندازه درک و صحبت یاد بگیرد .

معمولاً دانشجویان ، تحصیل به زبان روسی را انتخاب می‌کنند و در صورت عدم آشنایی یا تسلط بر این زبان ، در یک دوره آمادگی به نام پادفَک ( PODFAC ) ، زبان روسی و برخی از واحدهای درسی مرتبط با رشته شان را طی ۹ ماه تا یک سال می‌آموزند و بعد وارد رشته اصلی در دانشگاه می‌شوند ، تحصیل در شمار اندکی از دانشگاه‌ها نیز به زبان فرانسوی است.

مهاجرت تحصیلی به روسیه با رشته های غیر پزشکی

بجز رشته های پزشکی ، دانشگاه‌های روسیه در ارایه مدارک معتبر بین المللی در انواع رشته های فنی و مهندسی و حتی هنر و موسیقی نیز شهرت زیادی دارد.

 • دوره کارشناسی : طول دوره کارشناسی در روسیه ۴ ساله است ، بجز رشته معماری که یک ترم اضافه‌تر نیز دارد ، در معدودی از دانشگاه ها این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می‌شود اما با اختلاف هزینه‌ای حدود ۱۰۰۰ دلار است.
 • دوره کارشناسی ارشد : این دوره به مدت دو سال است و برای شرکت در این مقطع ، وزارت علوم روسیه باید مدرک کارشناسی شخص را با دقت بالا تأیید ‌نماید ، خوشبختانه مدارک کارشناسی از دانشگاه های ایران قابل قبول بوده و حتی واحدهای درسی قابلیت معادل‌سازی را دارند . تحصیل کارشناسی ارشد به هر دو زبان روسی و انگلیسی امکان‌پذیر است و در صورت انتخاب زبان روسی ، مدرک زبان روسی یا گذراندن دوره پادفَک و برای زبان انگلیسی ، نمره‌ی آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز می‌باشد و البته باز هم مانند دوره‌ی کارشناسی ، تفاوت هزینه برای انتخاب زبان انگلیسی وجود دارد .
 • دوره دکترا : تحصیل این دوره نیز مانند ارشد نیاز به ارزشیابی وزارت علوم روسیه دارد ، طول دوره بسته به رشته تحصیلی ۳ تا ۴ ساله است و برای دریافت بورسیه برخی از شروط مانند داشتن مدارک معتبر کارشناسی و کارشناسی ارشد ، نمره آیلتس بالای ۶ ، حمایت یک استاد مشاور از دانشگاه انتخابی و داشتن رزومه قوی ضروری است.

پناهندگی در کشور روسیه

شرایط پناهندگی در کشورهای اروپایی شما را در مورد روسیه به اشتباه نیاندازد ، شرایط پناهندگی این کشور بسیار خطرناک بوده و هیچگونه حمایتی از شما نمی شود.

مهاجرت از طریق پناهندگی شامل دو مرحله می شود که در مرحله اول فرد متقاضی به سوالات مربوطه از طریق اینترنت پاسخ می دهد و در صورت تایید شدن آن اطلاعات به فرد گواهی پناهندگی داده می شود و فرد پس از گذشت ۵ سال از اقامت در این کشور می تواند درخواست اقامت دائم دهد.

می توانید خود را در سرزمین سرد و یخ زده بدون کمک بین المللی شایان ذکر تصور کنید ، بنابراین هیچ توصیه ای در این مورد داده نمی شود.

شهرهای مهم روسیه برای مهاجرت

مهاجرت به روسیه معمولاً در ذهن بسیاری از مهاجران که اخیراً در آنجا سکنی گزیده اند مترادف با جابجایی به مسکو یا سن پترزبورگ است ، اما شما نباید بزرگترین کشور جهان با فرهنگ و تاریخ غنی را فقط به این دو شهر بزرگ نسبت دهید ، هر چند آن ها بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل نیز به حساب می آیند.

در روسیه مکان های بیشتری وجود دارد که مهاجران را به خود جلب می کند ، اطلاعات جامع مهاجرت به روسیه شامل شناسایی شهر های روسیه هم هست ، شهر یکاترینبورگ در مرز بین اروپا و آسیا ، در منطقه اورال واقع شده است ، که منجر به ترکیبی جذاب از فرهنگ سیبری و اورال شده است و این شهر به عنوان ” پنجره به آسیا ” و ” پایتخت معدن روسیه ” معروف است.

شهرهای مهم روسیه برای مهاجرت

نووسیبیرسک ، شهر دیگری از روسیه با عنوان قلب روسیه است و ورود به این منطقه از روسیه می تواند یک گام شغلی سودمند برای بسیاری از مهاجران باشد ؛ نیژنی نوگورود ، ایده آل برای مشاغل IT است ، مهاجران با استفاده از زمان خود در روسیه برای ادامه حرفه محاسبات خود باید نگاهی دقیق تر به نیژنی نوگورود بیاندازند ، همچنین دارای یک صنعت مهندسی شکوفا و متخصص در حمل و نقل بویژه خودرو است.

قوانین جدید روسیه برای ثبت مهاجرت

از اول ژوئن ۲۰۱۷ ، قوانین جدید ثبت نام مهاجرت برای خارجی ها در مسکو ، سن پترزبورگ ، سوچی و کازان معرفی شد ، این قوانین شامل موارد زیر است:

 • ثبت نام مهاجرت بیگانگان باید در طی یک روز از روز ورود آنها از خارج از کشور یا از مناطق دیگر روسیه به محل اقامت (مطابق با هفت روز قبل ) انجام شود
 • این رویه برای کلیه افراد خارجی شامل HQS و اعضای خانواده آنها ، اتباع EAEU ، اتباع خارجی که به اهداف تجاری می رسد و دارندگان اجازه اقامت بجز برای اتباع خارجی که در لیست های فیفا قرار دارند ، اعمال می شود
 • ثبت نام مهاجرت فقط توسط بخش های محلی وزارت امور داخلی ( MIA) در روسیه انجام می شود . این فرمان ترتیب ثبت نام را از طریق خدمات پست یا مراکز چند منظوره ( MFC ) امکان پذیر نمی کند
 • طبق اطلاعات موجود در حال حاضر ، MIA شنبه ها و یکشنبه ها برای ثبت نام مهاجرت باز است
 • ثبت نام مهاجرت اتباع خارجی یا به آدرس کارفرما انجام می شود ، یا از طریق مالک در آدرس آپارتمانی که یک خارجی در آن ساکن است ، انجام می شود

توصیه های لازم برای مهاجران روسیه

 • برای کاهش هزینه ها و به حداقل رساندن خطر جریمه شدن ، موارد زیر را توصیه می کنیم : در طول اقامت در شهرهای مشخص همیشه اسناد اصلی زیر را در اختیار داشته باشید :
 1. گذرنامه
 2. کارت مهاجرت
 3. گواهی ثبت مهاجرت
 4. اجازه کار یا ثبت اختراع
 5. رسیدهای تأیید پرداخت مالیات بر درآمد ( برای دارندگان ثبت اختراع )
 6. قرارداد کار ( برای کسانی که بدون اجازه کار یا حق ثبت کار مشغول به کار هستند )
 • در صورت ضرورت سفر ، از ورود به شهرهای ذکر شده در روزهای جمعه و شنبه خودداری کنید تا مدت زمان ثبت نام در آخر هفته نباشد .
 • در صورت امکان ، از بازدید کنندگان خارجی دعوت نکنید تا در مدت زمان معین با شما ملاقات کنند که این امر مسئولیت ثبت نام در مهاجرت را به عهده خواهد گرفت .
 • برای اجتناب از ثبت نام در آدرس شرکت کارفرمایان ، صاحبخانه ها را مجبور کنید تا برای انجام ثبت نام با شما همکاری کنند .

ویزای توریستی روسیه

 • گذرنامه باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ عزیمت در نظر گرفته شده معتبر باشد .
 • دو نسخه فرم درخواست ویزای روسی که تکمیل و امضا شده است.
 • یک عکس با اندازه پاسپورت که در پشت امضا شده است.
 • در صورت مسافرت با گروه تور یا مسافر کروز : نامه شرکت تور یا خط مسافرتی که تأییدیه برنامه سفر را دارد و شامل یک نسخه از تأییدیه شرکت مسافرتی مجاز روسیه است که شماره مرجع و شماره تأیید ویزا را نشان می دهد . تمام اطلاعات جامع مهاجرت به روسیه را با جزییات هنگام مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با شما مطرح خواهیم کرد .

ویزای یک و دو بار ورود تجاری روسیه

 1. گذرنامه معتبر با حداقل ۲ صفحه مشخص برای ویزا
 2. دو نسخه فرم درخواست ویزای روسی که تکمیل و امضا شده است .
 3. یک عکس با اندازه پاسپورت که در پشت امضا شده است .
 4. برای اقامت بیش از ۳ ماه یا ویزای چند ورودی ، آزمایش HIV لازم است .
 5. دعوت رسمی از سازمانی که مجاز به دعوت از بازدیدکنندگان مشاغل به روسیه باشد ؛ صدور دعوتنامه های تجاری به روسیه توسط وزارت امور خارجه روسیه و سرویس مهاجرت فدرال انجام می شود . اتباع چندین کشور همچنین می توانند با استفاده از دعوتنامه ای که توسط یک شرکت روسی مجاز صادر شده است ، ویزای کاری برای مهاجرت کاری به روسیه کسب کنند . این نامه باید حاوی : مهر رسمی و آدرس قانونی آژانس ، امضا و نام رسمی مجاز به دعوت بیگانگان به روسیه باشد . سفارت این حق را دارد که دعوت نامه اصلی را درخواست کند.
ویزای یک و دو بار ورود تجاری روسیه

روادید خصوصی روسی یا ویزای میزبان

 1. گذرنامه اصلی شما با حداقل ۲ صفحه مشخص برای ویزا (گذرنامه باید حداقل ۶ ماه پس از تاریخ عزیمت در نظر گرفته شده از روسیه معتبر باشد).
 2. دو نسخه فرم درخواست ویزای روسی ، تکمیل و امضا شده است.
 3. یک عکس با اندازه پاسپورت که در پشت امضا شده است.
 4. گواهینامه حق ویزا (IZVESHENIYE) از FMS محلی در روسیه . میزبان شما باید این گواهی را برای شما بدست آورد و گواهینامه اصلی را برای شما ارسال کند . میزبان باید نام کامل ، نشانی و ملیت شما را بداند . هزینه برنامه FMS حدود ۳۵ دلار است . ۴-۶ هفته برای تأیید FMS زمان نیاز دارید .

این که آیا شما برای اولین بار به روسیه می روید یا قبلاً چندین بار به روسیه رفته اید ، این روند سؤالات بسیاری را به وجود می آورد.

موسسه مهاجرتی به روسیه در تهران و شیراز

موسسه مهر آفرین رجبی به عنوان برترین موسسه مهاجرتی به روسیه مفتخر است تا کلیه مشاوره های لازم برای مهاجرت به روسیه را از طریق روش های قانونی مهاجرت ، ویزای کاری ، ویزای تحصیلی یا سرمایه گذاری برای هموطنان را بر عهده گیرد و این پروسه را تا حد امکان سهولت بخشد.

مشاورین ما تدارکات سفر و تشریفات اداری لازم را مدیریت و برنامه ریزی خواهند نمود ، اگر تصمیم مهاجرت به روسیه دارید ، ما در پیدا کردن یک شغل خوب و اجاره یک آپارتمان به عنوان برترین موسسه مهاجرتی در شیراز و تهران به شما مشاوره خواهیم داد و البته قادر به پاسخگویی به هر گونه سوال در مورد ورود به روسیه ، زندگی و کار در این کشور خواهیم بود ؛ همین امروز با ما تماس بگیرید و اجازه دهید تا در مورد چگونگی کمک به شما در طول راه بحث کنیم.

سوالات مهاجرت به روسیه از موسسه مهر آفرین رجبی

آیا امکان تحصیل رایگان برای افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند وجود دارد؟

خیر – تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه دارای هزینه می باشد ، اما هزینه آن بسیار کم و مقرون به صرفه است

آیا با ثبت شرکت در روسیه می توان اقامت گرفت؟

بله – دقیقاً یکی از روش های اخذ اقامت روسیه همین ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار می باشد

چگونه می توان با ویزای کار به روسیه مهاجرت کرد؟

برای اخذ ویزای کار شما باید یک دعوتنامه از کارفرمای روسی داشته باشید و بعد از آن به راحتی می توانید ویزای کار بگیرید

ما در موسسه مهرآفرین رجبی به عنوان بهترین موسسه مهاجرتی در ایران ، خدمات اساسی مورد نیاز برای کمک به شما در مسیر مهاجرت به روسیه و زندگی در این کشور را ارائه می دهیم.

برای شروع تصمیم حرکت خود به سوی روسیه نیاز به اطلاعات جامع دارید که مشاوان ما در دفاتر همکار معرفی شده در شهرهای تهران و شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *