روش های مهاجرت

مهاجرت به چک

مهاجرت به چک

کشور جمهوری چک با داشتن فرهنگ های متنوع پذیرای افراد از نقاط مختلف دنیا می باشد . طبیعت و امکانات پیشرفته و منحصر به فرد چک از جمله عوامل ترغیب افراد برای زندگی در این کشور است . در این مقاله که به کوشش موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی تهیه شده است شرایط مهاجرت به چک را بررسی میکنیم و شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر با ما در موسسه تماس حاصل فرمایید .

چنانچه شما عزیزان قصد مهاجرت به چک را دارید باید در ابتدا راه های رفتن به این کشور را شناخته و سپس با درنظر گرفتن شرایط خود اقدام نمایید .

امروزه افرادی زیادی از کشورمان ایران به چک رفته و در این کشور به کار ، تحصیل و زندگی مشغول هستند . بدلیل سطح علمی بالا و دانشگاه های معتبر تحصیل در چک مورد توجه بسیاری قرار گرفته است .

شرایط مهاجرت به چک

جمهوری چک ، یکی از اعضای اتحادیه اروپا کشوری واقع در اروپای مرکزی می باشد . پراگ پایتخت و بزرگترین شهر این کشور و چکی زبان رسمی مردم شناخته میشود .

این کشور که در حدود ده میلیون نفر جمعیت دارد به عنوان کشوری با مردم بی اعتنا به دین توصیف میشود و کم ترین مردم مذهبی در جهان را دارد . چک از تقسیم کشور چکسلواکی سابق به وجود آمده است و با وجود اینکه عضو اتحادیه اروپا است واحد پولی یورو را نپذیرفته و کرونا واحد پول رسمی می باشد .

جمهوری چک سرزمین متنوعی دارد که از کوهستان و جنگل پوشیده شده است و آب و هوایی معتدل دارد که تابستان ها گرم و زمستان ها سرد می باشد .

وجود نقاط گردشگری فراوان در این کشور بسیار قابل توجه است که هر ساله توریست های زیادی را به این کشور می کشاند . دوازده آثار تاریخی از کشور چک در یونسکو به ثبت رسیده است . این کشور دررشته ادبیات و هنر نیز معروف بوده و افراد مهمی در این زمینه در این کشور می زیسته اند .

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی به چک

مهاجرت به چک از طریق تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به دیگر کشورها می باشد که می تواند اقامت و کار در کشور مورد نظر را به همراه داشته باشد .

تعداد زیاد دانشجویان خارجی در این کشور بیانگر مناسب بودن شرایط تحصیلی در این کشور می باشد . شهریه پایین ، هزینه زندگی کم و برخوردای از بهترین امکانات تحصیل در چک به مقصدی ایده آل برای تحصیل تبدیل کرده است . تحصیل در مقاطع مختلف و رشته دلخواه در این کشور امکان پذیر است .

کشور چک یکی از برترین رتبه ها در آموزش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اروپا را دارد . تحصیل در مقطع لیسانس 4 سال ، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 4 سال زمان میبرد . هزینه زندگی دانشجویی با درنظر گرفتن خوابگاه در حدود 800 دلار در ماه می باشد .

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی به چک

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در جمهوری چک

ثبت شرکت یکی از روش های مناسب اخذ اقامت و مهاجرت به چک می باشد و به افراد این امکان را می دهد که اعضای خانواده را نیز همراه با خود به کشور چک ببرند .

برای ثبت شرکت به حداقل سرمایه 20000 کرون چک نیاز دارید . این سرمایه باید حداقل به مدت 4 ماه در حساب شما بماند و پس از کسب کارت اقامت میتوانید آن را برداشت نمایید .

در ابتدا به شما اقامت یک سال موقت داده میشود که با تمدید شرکت و پرداخت مالیات سالیانه میتوانید پس از 5 سال درخواست اقامت دائم کنید . بهترین نوع شرکت برای سرمایه گذاری افراد خارجی شرکت با مسئولیت محدود می باشد که در حدود 20% سود سالیانه باید پرداخت شود .

مهاجرت با ویزای کار به کشور چک

یکی از روش های اخذ ویزای کار داشتن دعوت نامه از یک کارفرما مقیم این کشور می باشد . از دیگر روش ها این است که در یک آگهی استخدام پذیرفته شوید .

این آگهی سه ماه در چک و سه ماه در اتحادیه اروپا به چاپ میرسد و در صورت پیدا نشدن شخص مورنظر کارفرما نیروی خود را کشورهای دیگر از جمله ایران استخدام می نماید .

درآمد این شغل باید هزینه های فرد و خانواده اش را به طور کامل پوشش دهد . اخذ ویزا به این شیوه به مدت 9 ماه به طول می انجامد . از طریق مهارت در یک حرفه خاص و یا تخصص هم میتوان به اقامت رسید .

شیوه اخذ ویزا به این روش کمی دشوار است . بهترین شیوه در جمهوری چک برای اشتغال ورود تحصیلی به این کشور و تبدیل ویزای تحصیل به ویزای کار می باشد . البته گزینه ویزای جستجوی کار آلمان می تواند مناسب باشد .

مهاجرت از طریق ازدواج با یک تبعه

اگر شما به عنوان یک فرد خارجی با شخصی که تابعیت کشور چک را دارد ازدواج کنید میتوانید به اقامت این کشور برسید . ازدواج میتواند از طریق کلیسا و یا دفتر اسناد رسمی انجام شود .

از جمله شروط ازدواج این است که دو طرف باید بالای 21 سال سن داشته باشند و گواهی تامین هزینه و محل اقامت برای زندگی در این کشور ضمیمه شده باشد . مدرکی جهت اثبات نامزدی و آشنایی قبل از ازدواج نیز باید موجود باشد .

مهاجرت به چک از طریق تولد فرزند

تابعیت چک به فرزندی که تازه متولد میشود به دو روش خون و خاک تعلق میگیرد . جمهوری چک از طریق سیستم خون به افراد تابعیت می دهد .

به این صورت که فرزند تازه متولد شده چنانچه هر دو و یا یکی از والدین او از شهروندان این کشور باشند میتواند اقامت دریافت نماید . در صورتی کودک از پدر و مادری نامعلوم و یا بدون تابعیت متولد شود جزو تبعه کشور چک محسوب میشود .

مهاجرت به چک از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور جمهوری چک

کشور چک مانند تمام کشورها قوانین مخصوص به خود را در پذیرفتن افراد پناهنده دارد . طبق سیاست های اخیر جمهوری چک افراد به عنوان پناهجو را نمی پذیرد و در چند سال اخیر بسیاری از افرادی را که قصد پناهندگی به این کشور داشتند را به دیگر کشورها از جمله یونان و مجارستان فرستاده است .

با توجه به شرایط موجود پیشنهاد میشود که شما عزیزان برای مهاجرت به هیچ کشوری از این طریق اقدام نکنید و به صورت کاملا قانونی مهاجرت کنید . این شیوه شرایط بسیار نامناسب و غیر قابل تحملی را برای زندگی فرد ایجاد می کند .

موسسه مهرآفرین رجبی به شما توصیه می کند که قبل از هرگونه اقدام تمامی شرایط را درنظر گرفته و با مشورت با کارشناسان ما درمورد امور مهاجرت به چک و تابعیت از روش های قانونی مهاجرت و کاملاً حقوقی اقدام به مهاجرت نمایید . شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مشاوران موسسه در دفاتر تهران و شیراز از تمامی مشاوره ها در خصوص مهاجرت به اروپا بهره مند شوید .

4.1/5 - (28 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *