آمریکا

مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا

مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا

اصطلاح “مهاجرت” به جابه جایی مردم از نقاط مختلف جهان به یک منطقه خاص یا کشور اشاره دارد . در ایالات متحده ، مهاجرت یک موضوع سیاسی بحث بر انگیز است ، مخصوصا وقتی که موضوع مهاجرت غیر قانونی باشد . در مورد ایالات متحده آمریکا اگرچه افراد مختلف به دلایل مختلف مهاجرت می کنند ، اما این مهاجرت از کشور های مختلف مزیتهایی برای خود کشور هم دارد که در مقاله به طور کلی به مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا پرداخته شده است . برای گرفتن راهنمایی های بیشتر در زمینه روش های قانونی مهاجرت به آمریکا با کارشناسان موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی تماس بگیرید تا بهترین روش های مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت را برای شما شرح دهند .

مقدمه ای در مورد مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا

تاریخ مهاجرت در ایالات متحده به مهاجران از آسیا می رسد که اولین ساکنان آمریکا را تشکیل می دهند . بعد از آن ساکنان اروپا موج جدیدی از مهاجرت را با سطوحی که در طول قرن ها به شدت نوسان داشت ، به آمریکا آغاز کردند . به رغم تاریخ طولانی مهاجرت ، ایالات متحده بارها و بارها سیاست ها، رویکرد ها و دیدگاه های ایده آل گرا در مورد مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا را تغییر داده است . امروزه سیاست های مهاجرت آمریكا در محدوده چالش های سیاسی و اقتصادی قرار دارد . با یک پنجم یا حدود 44 میلیون از مهاجران بین المللی جهان که در ایالات متحده زندگی می کنند ، مسائل مهمی برای بررسی مسائل اقتصادی ، اجتماعی ، بشردوستانه و امنیتی مربوط به مهاجرت وجود دارد .

مزایای مهاجرت به آمریکا

در بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا چندین مزیت اقتصادی برای ایالات متحده فراهم می کند. در این کشور بسیاری از مهاجران در کارهای با حقوق کم مشغول به کار هستند که اکثر آمریکایی ها مایل به انجام این شغل ها نیستند . این جور شغل ها نیروی کارگر ارزان برای بسیاری صنایع آمریکا فراهم می کند و عملکرد اقتصادی ایالات متحده را حفظ می کند. از طرفی طبق آمار اعلام شده توسط موسسه کاتو یک چهارم از تمام شرکت های مهندسی و تکنولوژی ایالات متحده که بین سال های 1995 تا 2005 تاسیس شده است ، حداقل یک بنیانگذار کلیدی که متولد خارج از آمریکا بوده است، دارد .

علاوه بر این ، 25 درصد از اختراعات ثبت شده در سال 2005، یک مهاجر را به عنوان یک مخترع یا مخترع مشترک معرفی کرده است. این یافته ها نشان می دهد که مهاجرت به نوآوری اقتصادی آمریکا کمک شایانی می کند .

بر اساس گزارش واشنگتن پست در زمینه مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا ، مهاجرت غیرقانونی تأثیر مثبت بر میانگین مالیات دهندگان ایالات متحده دارد . این موضوع  به این دلیل است که مهاجران در ایالات متحده مالیات بیشتری نسبت به آنچه از خدمات اجتماعی دریافت می شود ، پرداخت می کنند و حتی بسیاری از مهاجران در آمریکا مالیات فدرال و ایالتی و همچنین تامین اجتماعی را پرداخت می کنند ، ولی به علت اینکه شهروند آمریکا نیستند هرگز فرصت پیدا نمی کنند که این پول را در غالب خدمات اجتماعی و غیره به دست آورند . به طور متوسط ​​این کار باعث کاهش بار مالیاتی بر شهروندان آمریکایی بومی می شود . با این وجود ، این اثر بسته به قسمت های مختلف کشور آمریکا ، متفاوت است .

مشکلات مهاجرت به آمریکا

مهاجران از اقسا نقاط جهان به ایالات متحده می آیند وتنوع نژادی ، فرهنگی و قومی بینظیری برای شهروندان آمریکایی به وجود می آورند که باعث به وجود آمدن ایده ها و شیوه های جدید زندگی در کشور پهناور آمریکا می شود . تنوعی که به آمریکایی ها معرفی می شود شامل شکل های جدید غذا ، مذهب و زبان می باشد و به آموزش شهروندان آمریکایی در مورد روش های زندگی نقاط مختلف جهان کمک می کند . گرچه تنوع ممکن است در ابتدا موجب اختلاف بین افراد با نژاد و قومیت مختلف باشد ، اما در نسل های بعد این اختلاف با روشن شدن مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا از بین خواهد رفت .

در آمریکا مسکن عموما رویا نیست . در آمریکا افراد با یک درآمد متوسط هم می توانند صاحب خانه شوید . این شاید برترین و بهترین ویژگی و مزیت آمریکا باشد . قراردادهای بلند مدت چندین و چند ساله وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید و طی سال ها مبلغ 200 تا 300 هزار دلار را پرداخت کنید ، که با درآمد متوسط می توانید هر ماه از پس آن بر آیید.

معایب مهاجرت به آمریکا

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا نشان می دهد که یکی از معایب احتمالی مهاجرت به ایالات متحده ، هزینه است که مشمول سازمان های دولتی و مالیات دهندگان می شود . برای وزارت امنیت داخلی، که اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده را در اختیار دارد ، اطمینان از این که هیچ مهاجری تهدیدی برای کشور آمریکا محسوب نمی شود ، نیازمند صرف هزینه در چندین مرحله است که شامل بررسی سابقه شخص ، مصاحبه های شخصی و پردازش پروسه شهروندی .

مهاجرانی که مالیات پرداخت می کنند ، به اقتصاد ایالات متحده کمک می کنند ، اما دیگر مهاجران می توانند یک فشار مالی در سیستم اقتصادی آمریکا ایجاد کنند . این مهاجران ممکن است به شهرهای فقیرنشین یا مناطقی که در آن بازار کار شلوغ است یا در بازار مسکن آن فشار بالایی وجود دارد‌ ، وارد شوند . مهاجران قانونی که حمایت کافی نداشته باشند ممکن است مجبور شوند به خدمات اجتماعی محلی و فدرال، مانند کوپن غذا یا مسکن یارانه ای، تکیه کنند . مهاجران غیرقانونی قادر به استفاده از خدمات اجتماعی مانند کوپن مواد غذایی از دولت ایالات متحده نیستند .

اگرچه ایالات متحده هیچ زبان رسمی را به رسمیت نمی شناسد ، ولی عملا زبان رسمی در آن کشور انگلیسی است. این می تواند مانع مهمی برای مهاجرین جدید باشد که ممکن است با زبان انگلیسی آشنا یی کمی دارند و علاوه بر آنچه که برای دریافت وضعیت اقامت لازم است، باشد . مانع زبان می تواند ادغام مهاجران در جامعه آمریکایی دشوارتر کند و همچنین چالش روزانه ای را که قادر به خواندن توصیف محصول ، منوهای رستوران یا علائم کنترل ترافیک نیست ، مطرح کند .

سیاست آمریکا در برابر مهاجران

با وجود کنترل فدرال بر بسیاری از جنبه های مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا مانند روند طبیعی سازی و کنترل مرزی ، ایالت ها هنوز هم می توانند قوانینی را که حقوق مهاجران را محدود می کنند ، اتخاذ کنند . یک قانون مهاجرت در تگزاس در سال 2017 بخشی از حوزه قضایی پناهندگی را نقض می کند و به طور کلی قانون های متمرکز بر مهاجرت غیرقانونی را تصویب می کند. در بسیاری از ایالت های دیگر قوانین و سیاست های اجرای غیرقانونی مهاجرت را معرفی یا اعمال می کنند . تبعیض های ضد مهاجرتی و افکار عمومی ، می تواند به این چشم انداز منفی مهاجرت به آمریکا اضافه شود و ایالات متحده برای مهاجران جای دلپذیری نباشد .

پیدا کردن کار مناسب یکی از لازمه‌های دوام آوردن در آمریکاست . شاید فقط مهاجرانی که پشتوانه اقتصادی خیلی خوبی دارند ، می‌توانند بدون کار کردن دوام بیاورند . البته در این حالت نیز مشکلات ناشی از انتقال پول از ایران به آمریکا که به خاطر تحریم‌ها به شدت سخت شده و روند قانونی اثبات منبع درآمد ، از موانعی است که باید در مورد آن تحقیق و با وکیل مهاجرت مشورت کرد .

پرداخت قبوض در آمریکا

در آمریکا یک عبارت خاص در زندگی روزمره مردم وجود دارد و آن هم Bills یا قبض‌های ماهیانه است . قبض‌ها آنقدر گران تمام می‌شوند که درصد بالایی از دستمزد افراد صرف پرداخت آنها می‌شود . مهم‌ترین این قبض‌ها عبارتند از آب و برق و گاز، تلفن ، اینترنت ، تلویزیون (اگر فردی خواهان آن باشد) و قبض‌های مربوط به قسط‌ های احتمالی . البته در صدر این فهرست ، اجاره‌خانه قرار دارد که از ایالتی به ایالتی دیگر، در شهرها و محله‌های مختلف ، متفاوت است . پرداخت نکردن هر قبضی تا موعد مقرر، در نهایت منجر به قطع سرویس خواهد شد و مهم است تا در مورد مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا این مسئله را جدی بگیرید .

عدم امنیت شغلی در کشور آمریکا

اصولاً اخراج از کار در آمریکا بسیار شایع و آسان است . حتی کارگران در مشاغلی که تخصص و صنف خاص خود را دارند و بیشتر از 10-20 سال در صنف خود کار کرده‌اند ، ممکن است هر آن از کار اخراج شوند . این احتمال در هر شرایطی برای آمریکاییان و مهاجران وجود دارد ، حتی اگر قرار باشد که بازنشسته شوند . در آمریکا وقتی کار می‌کنید ، هیچ امنیتی از این نظر احساس نمی‌کنید و هر آن منتظرید که اخراج شوید . مسلماً این استرس برای مهاجران ، به خصوص در مشاغل بدنی ، خیلی بیشتر و ممکن‌تر است . بنابراین مشکلات ناشی از پیدا کردن کار در آمریکا یک طرف ، استرس ناشی از چگونگی انجام کار و احتمال اخراج طرف دیگر ، برای مهاجران وجود دارد .

بیمه درمانی در آمریکا

در آمریکا پیدا کردن کار و تداوم آن ، فقط برای پرداخت هزینه سنگین زندگی نیست ، بلکه ارتباط مستقیمی میان شغل و داشتن بیمه درمانی در آمریکا وجود دارد . به عبارت دیگر اگر مهاجر شغلی نداشته باشد ، نمی‌تواند از خدمات بیمه درمانی استفاده کند و این نکته اصلی در بحث مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا به شمار می رود . این در حالی است که نرخ دارو و درمان در آمریکا بسیار زیاد است .

بیمه‌ها هرچند بخشی از این هزینه‌ها را متقبل می‌شوند ، با این وجود حتی بخشی که مهاجر باید از جیب خودش بپردازد نیز قیمت هنگفتی است . به عنوان مثال ، چک‌آپ برای سرماخوردگی عفونی که با داروهای معمولی درمان نشده ، می‌تواند دو هزار دلار هزینه داشته باشد که پس از استفاده از بیمه ، حداقل 500-600 دلار از جیب بیمار پرداخت می‌شود و هزینه یک شب بستری در بیمارستانی معمولی می‌تواند هزاران دلار هزینه باشد .

هزینه تفریح در کشور آمریکا

اصولاً در آمریکا چیزی رایگان نیست . انجام هر کاری نیازمند صرف دلار است امکانات تفریحی در آمریکا بسیار زیاد است . از باشگاه‌های ورزشی که با پرداخت شهریه ماهانه (مثلاً 50 تا 60 دلار) هر نوع امکانات ورزشی را حتی به طور بیست وچهار ساعته و به میزان نامحدودی در طول شبانه‌روز به علاقه‌مندان ارائه می‌کنند تا سینماها و رستوران‌ها و مراکز بازی و تفریح . اما ورود به هر یک از این مکان‌ها مستلزم صرف هزینه های بسیار بیشتر از کشور خودمان است . بسیاری از مهاجران ایرانی که در مشاغل ساده مشغول به کارند ، به خاطر درآمد اندک و نرخ بالای زندگی ، از عهده پرداخت هزینه‌های تفریحی برنمی‌آیند و این هم دلیلی می شود بر ایجاد استرس بیشتر و افسردگی .

سیستم حمل و نقل آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی است که دارای ضعیف‌ترین سیستم حمل و نقل عمومی در میان کشورهای سرمایه‌دار است . به استثنای شهرهای بزرگ که اتوبوس ، تاکسی‌ و قطارهای شهری دارند ، در مناطق مسکونی حومه و شهرهای کوچک خبری از وسایل نقلیه عمومی نیست و کسانی که خودرو شخصی نداشته باشند ، مجبورند پیاده به خرید و محل کار بروند .

هرچند نرخ زندگی در شهرهای کوچک آمریکا نسبت به شهرهای بزرگتر ارزان‌تر است اما امکانات حمل و نقل عمومی کمتر دیده می‌شود یا اصلاً وجود ندارد . در این مقاله به صورت خلاصه به برخی مزایا و معایب مهاجرت به امریکا اشاره شد که در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از مشاورین موسسه مهر افرین رجبی در جهت اقدام برای ویزای مهاجرت ، کار و ویزای تحصیلی آمریکا بهره مند شوید .

3/5 - (2 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.