مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا به معنای نقل مکان دائمی با اخذ گرین کارت  است که رسماً به عنوان "ویزای مهاجرت" یا "اقامت دائم قانونی" شناخته می شود.

گرین کارت اجازه اشتغال نامحدود را می دهد و می تواند به طور نامحدود تمدید شود ؛ همچنین مسیری برای شهروندی ایالات متحده فراهم می کند ، البته توجه داشته باشید که همه افراد واجد شرایط دریافت گرین کارت نیستند و درخواست برای آن می تواند گران و زمان بر باشد.

برای آشنایی بیشتر با شرایط دریافت گرین کارت و یا سایر روش های قانونی مهاجرت به این کشور با دفتر شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) تماس بگیرید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله کار در آمریکا را در کنار این مقاله مرور کنید ، چراکه با هر شیوه ای به این کشور مهاجرت کنید نیاز است از قوانین کاری و بازارهای شغلی آن آشنای باشید.

علاوه بر گرین کارت ویزاهای موقت برای بازدید ، کار یا تحصیل در آمریکا وجود دارد که بسیاری از علاقمندان مهاجرت به این کشور از آن استفاده می کنند ، چنین ویزاهایی که به طور رسمی « ویزاهای غیر مهاجرتی » نامیده می‌شوند اغلب قابل تمدید هستند و برای چندین بازدید مناسب هستند که ممکن است به شما اجازه دهد چندین سال در آمریکا زندگی کنید و پس از گذشت  5 سال برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام کنید.

فهرست مطالب

به طور کلی، شخصی که مایل به مهاجرت به ایالات متحده است باید قبل از درخواست ویزای مهاجرتی دارای درخواستی  تایید شده توسط اداره مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) باشد ، این دادخواست توسط یکی از بستگان واجد شرایط یا یک کارفرمای بالقوه در دفتر USCIS در ایالات متحده ثبت می شود.

مهاجرت به آمریکا

اطلاعات خود را در خصوص مهاجرت به آمریکا با دیدن ویدئو و دانلود و شنیدن پادکست ارائه شده در این بخش از مقاله تکمیل کنید ، روناک همکار ما در هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه دهنده این فایل هاست.

پادکست مهاجرت به آمریکا​

روش های قانونی مهاجرت به آمریکا

روش های قانونی مهاجرت به آمریکا را می شناسید؟ برای مهاجرت به ایالات متحده، باید نوع گرین کارت را که واجد شرایط دریافت آن هستید ، مشخص کنید ، شما احتمالا فقط در صورتی قادر به مهاجرت خواهید بود که واجد شرایط یکی از موارد گرین کارت خانواده محور ، گرین کارت مبتنی بر اشتغال ، گرین کارت های سرمایه گذاری ، گرین کارت ثبت شرکت ، گرین کارت با اقامت طولانی مدت و سایر گرین کارت ها باشید ، هر یک از این گرین کارت ها شرایط و الزامات خاص خود را دارند که در بخش های بعدی با آن ها آشنا می شویم.

بزرگترین گروهی که وارد ایالات متحده می شوند از طریق مهاجرت خانواده محور است ، شهروندان ایالات متحده و مقیم قانونی می توانند همسر یا نامزد خارجی و همچنین فرزندان مجرد را به همراه خود وارد این کشور کنند ، آنها همچنین ممکن است از خواهر و برادرهای 21 ساله یا بزرگتر و والدین حمایت کنند.

اگر چه دریافت ویزا آمریکا کار ساده ای نیست اما افراد علاقمند به مهاجرت به آمریکا بایستی فکر روش های غیر قانونی مانند پناهندگی را از سر خود بیرون کنند چرا که این روش با دشواری ها و گرفتاری های مختلف نتیجه مطلوبی برای آن ها و خانوادشان نخواهد داشت.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

مهاجرت به کشور رویاها با دریافت مشاوره های رایگان و برگزاری جلسات تخصصی در هلدینگ بزرگ رجبی.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

آمریکا با جمعیت دانشجوی بین المللی بیش از 1 میلیون نفر به عنوان برترین مقصد مهاجرت تحصیلی در جهان شناخته می شود ، یکی از دلایل اصلی هجوم دانشجویان و مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل ، شهرت بسیار خوبی است که دانشگاه ها و مدارک تحصیلی ایالات متحده دارند.

تنوع یکی دیگر از عوامل متمایز کننده است که دانشجویان را برای ادامه تحصیلات عالی در ایالات متحده جذب می کند ، این کشور همچنین فرصت های کاری فراوانی را در طول و پس از اتمام دوره های تحصیلی برای دانش آموزان فراهم می کند.

برای تحصیل در دانشگاه های آمریکا به ویزای تحصیلی نیاز است که از مهم ترین شرایط دریافت این ویزا نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های آمریکا است ، پس از ورود به خاک این کشور دانشجو بایستی به اداره پلیس مراجعه کرده و برای دریافت مجوز اقامت موقت اقدام کند ، دانشجو پس از اتمام دوره تحصیل خود در دانشگاه های آمریکا می تواند به مدت یک سال در این کشور مانده و در جستجوی کار مناسب برای خود باشد و پس از آن برای دریافت ویزای کاری اقدام کند.

مقاله تحصیل در آمریکا را بخوانید و اطلاعات بسیار مفیدی در این باره کسب کنید. 

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

اخذ اقامت آمریکا از طریق کار

بسیاری از مهاجران با استفاده از کارت سبز مبتنی بر کار به آمریکا می آیند و اخذ اقامت آمریکا از طریق کار را انتخاب می کنند که در پنج دسته مختلف بر اساس مهارت ها یا مزایای دیگری که برای کشور به ارمغان می آورد صادر می شود.

چهار دسته اول – به نام های EB-1، EB-2، EB-3 و EB-4 – بر مهارت هایی که شما به عنوان یک کارمند به ارمغان می آورید تمرکز دارند ، در برخی موارد به یک کارفرمای آمریکایی برای حمایت مالی از درخواست شما نیاز دارید ؛ در برخی دیگر ، شما باید توانایی های فوق العاده یا آموزش های تخصصی را نشان دهید.

در صورتی که کارفرمایان نتوانند متقاضی واجد شرایطی در ایالات متحده پیدا کنن د، می توانند از یک کارگر خارجی با مهارت های تخصصی حمایت مالی کنند ، انواع مختلفی از ویزای کار وجود دارد ؛ برخی از آنها برای یک دوره زمانی خاص هستند ، پس از آن کارگر خارجی باید به کشور مبدا خود بازگردد یا برای ویزای طولانی مدت اقدام کند.

برای کار در کشور آمریکا بایستی در میان فرصت های کاری موجود در بازار کار این کشور چند گزینه را انتخاب کرده و رزومه کاری خود را به کارفرماها ارسال کنید ، در صورت تمایل کارفرما از جانب شما برای ویزای کار اقدام خواهد کرد.

اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری به ویژه برای افراد خوداشتغال و افراد تجاری جالب است ، اگر آنها به اندازه کافی پول یا سایر دارایی ها را در اختیار داشته باشند ، گرین کارت سرمایه گذار فرصت خوبی برای رسیدن به ایالات متحده بدون زمان انتظار طولانی است.

گرین کارت EB-5 برای سرمایه گذارانی صادر می شود که بین 900000 تا 1.8 میلیون دلار برای ایجاد شغل در جوامع آمریکایی هزینه می کنند ، جزئیات بسته به کشور شما متفاوت است.

علاوه بر این باید یک طرح کسب و کار ارائه دهید که توضیح می دهد اقتصاد ایالات متحده چگونه از سرمایه گذاری شما سود می برد ؛ حداقل ده شغل تمام وقت برای کارگران آمریکایی ایجاد یا حفظ کند ؛ در یک کسب و کار جدید سرمایه گذاری کنید یا یک کسب و کار را خریداری و بازسازی کنید ؛ نقش فعالی در شرکت خود داشته باشید و ثابت کنید که سرمایه شما از راه های غیرقانونی به دست نیامده است.

در همین راستا مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آمریکا را بخوانید با تمام جزئیات سرمایه گذاری و انواع شرکت های قابل ثبت یا خرید در آمریکا آشنا شوید.

 اخذ اقامت آمریکا  از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از روش های دریافت گرین کارت آمریکا ثبت شرکت در این کشور است ، به طور کلی ، هیچ محدودیتی برای مالکیت خارجی یک شرکت تشکیل شده در ایالات متحده وجود ندارد ، رویه یک شهروند خارجی برای تشکیل شرکت در ایالات متحده مانند یک مقیم ایالات متحده است ، بهترین ساختار تجاری در هنگام تشکیل یک تجارت در ایالات متحده یک شرکت LLC یا با مسئولیت محدود است ، برای داشتن یک شرکت یا LLC ، داشتن شهروندی آمریکا یا داشتن کارت سبز ضروری نیست ؛ هر یک از انواع شرکت های موجود در آمریکا شرایط خاص خود را برای تاسیس و راه اندازی دارند که با تماس با دفاتر موسسه می توانید از جزئیات دقیق آن ها مطلع شود.

توجه داشته باشید به عنوان یک فرد غیر مقیم که به دنبال ثبت شرکت  در آمریکا هستید ، مراحل بیشتری نسبت به یک مقیم ایالات متحده باید طی کنید و اگر اشتباهی مرتکب شوید ، نقاط منفی بیشتری دارید ، به عنوان مثال، مسائل مالیات بر درآمد برای افراد غیر مقیمی که می خواهند درآمد خود را از ایالات متحده خارج کنند ، بیشتر است.

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید و در حال تحقیق و بررسی هستید ، اطلاعات مفید و ارزشمند مقالات زیر را مطالعه کنید.

اخذ اقامت آمریکا از طریق خرید ملک ​

اخذ اقامت آمریکا از طریق خرید ملک

آیا اخذ اقامت آمریکا از طریق خرید ملک ​ ممکن است؟ یکی از روش های ساده سرمایه گذاری در ایالات متحده خرید ملک در این کشور است ، برای خرید ملک در این کشور هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد و هر کسی می تواند بدون توجه به اینکه تابعیت آمریکا را داشته باشد، برای اجاره و خرید ملک در آمریکا اقدام کند ،  شما حتی می توانید برای وام مسکن در آمریکا به عنوان یک غیر شهروند در صورت نیاز درخواست دهید ، با این حال ، صاحبان املاک به عنوان یک فرد خارجی بدون شهروندی با قوانین مالیاتی پیچیده تری مواجه خواهند شد ، در ضمن توجه داشته باشید که تنها  با خرید ملک در آمریکا نمی توان مجوز اقامت یا گرین کارت این کشور را دریافت کرد.

وکیل مهاجرت به آمریکا

 افراد علاقمند به مهاجرت به آمریکا پس از بررسی روش های موجود برای مهاجرت به دنبال فردی مطمین برای مشاوره هستند ، باید بیان کرد که در میان رشته های تحصیلی ارائه شده در زمینه حقوق در دانشگاه های جهان رشته تحصیلی مهاجرت ارائه نمی شود و عنوان وکیل مهاجرت به آمریکا وجود ندارد ؛ البته تنها در کشور هایی نظیر کاناد یا استرالیا اداره مهاجرت آن ها به افراد واجد الشرایط یک مجوز  به عنوان وکیل مهاجرت اعطا می کنند و برای کشور های دیگر مانند آمریکا کاربردی ندارد.

موسسه های مهاجرتی به آمریکا

پیش از این بیان کردیم که مشاوره با افراد شایسته و دارای تجربه در زمینه  روش های قانونی مهاجرت یکی  از مهم ترین  مراحل مهاجرت به شمار می آید ، شایسته ترین  انتخاب برای امر  مشاوره موسسه های مهاجرتی هستند ، البته باید توجه داشت که  انتخاب در بین موسسه های مهاجرتی موجود  نقش مهمی در چگونگی گذراندن این مراحل دارد

موسسه های مهاجرتی به آمریکا

سوالات پر تکرار مهاجرت به آمریکا

علاوه بر گرین کارت ویزاهای موقت برای بازدید ، کار یا تحصیل در آمریکا وجود دارد که بسیاری از علاقمندان مهاجرت به این کشور از آن استفاده می کنند ، چنین ویزاهایی که به طور رسمی « ویزاهای غیر مهاجرتی » نامیده می‌شوند اغلب قابل تمدید هستند و برای چندین بازدید مناسب هستند که ممکن است به شما اجازه دهد چندین سال در آمریکا زندگی کنید و پس از گذشت  5 سال برای دریافت مجوز اقامت دائم اقدام کنید.

بزرگترین گروهی که وارد ایالات متحده می شوند از طریق مهاجرت خانواده محور است ، شهروندان ایالات متحده و مقیم قانونی می توانند همسر یا نامزد خارجی و همچنین فرزندان مجرد را به همراه خود وارد این کشور کنند ، آنها همچنین ممکن است از خواهر و برادرهای 21 ساله یا بزرگتر و والدین حمایت کنند.

دانشجو پس از اتمام دوره تحصیل خود در دانشگاه های آمریکا می تواند به مدت یک سال در این کشور مانده و در جستجوی کار مناسب برای خود باشد و پس از آن برای دریافت ویزای کاری اقدام کند.

گرین کارت EB-5 برای سرمایه گذارانی صادر می شود که بین 900000 تا 1.8 میلیون دلار سرمایه گذاری کنند ،  باید یک طرح کسب و کار ارائه دهید ؛ حداقل ده شغل تمام وقت برای کارگران آمریکایی ایجاد کنید ؛ در یک کسب و کار جدید سرمایه گذاری کنید یا یک کسب و کار را خریداری و بازسازی کنید و نشان دهید که سرمایه شما قانونی است.

خیر ، تنها  با خرید ملک در آمریکا نمی توان مجوز اقامت یا گرین کارت این کشور را دریافت کرد.

 در این مقاله مشاوران موسسه مهاجرتی رجبی کلیات روش های قانونی مهاجرت به آمریکا را بیان کردند ، با تماس با دفاتر موسسه در شهر های تهران و شیراز می توانید از جزئیات مهاجرت به این کشور مطلع شوید ، همچنین توصیه می کنیم مقاله مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا را بخوانید و اطلاعات خود را در این زمینه به روز کنید.

مهاجرت به کشورهای مختلف از قاره های متفاوت را با مطالعه مقالات زیر مقایسه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rate this post
خانه