اتریش

تاریخ پر فراز و نشیب اتریش

تاریخ پر فراز و نشیب اتریش 

تاریخ پر فراز و نشیب اتریش مانند همه کشور های جهان کم حادثه نبوده است ، فرهنگ و آداب و رسوم مردم اتریش با وجود جنگ ها و استعماراتی که سال ها درگیر آن بوده اند بازهم نسبت به قدیم چندان تغییری نکرده است که نشان می دهند آنان همواره به سنت های خود پایبند بوده و به آن احترام می گذاشته اند ، در این محتوا از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) شما را با اتفاقات مهم تاریخی که در قرن بیست و بیست و یک این کشور را تحت تاثیر قرار داده است آشنا خواهیم کرد.

تمام تلاش ما در این مقالات بر این است که شما را هرچه بیشتر با جوانب مختلف کشور ها آشنا کنیم تا با آگاهی بیشتری مهاجرت کنید ، برای شناخت راه های قانونی مهاجرت به کشور اتریش ، مقاله مهاجرت به اتریش را بخوانید.

تاریخ پر فراز و نشیب اتریش 

پیشینه نام اتریش

اتریشی ها کشور خود را ( اتریش ) Osterreich می نامند به معنای امپراطوری شرقی ، این نام به حدود سال 800 قبل از میلاد برمی گردد ، زمانی که شارلمانی ، امپراتور فرانک های ژرمن ، کنترل منطقه را در دست گرفت و نام آن را مارچ شرقی گذاشت ، زیرا هدف آن جلوگیری از تهاجمات غارتگران از شرق بود ، در قرن دهم ، پادشاه آلمانی اتو اول آن را Ostarichi ( اطرایشی ) نامید به معنای پادشاهی شرقی ، که در زبان آلمانی مدرن ، ( اتریش) Osterreich از آن گرفته شده است ، نام لاتین اتریش ، برای آولین بار در قرن دوازدهم ظاهر شد.

جنگ جهانی اول

سو قصد به جان دوک بزرگ اتریش فرانز فردینانند در ژوئن سال 1914 در سارایوو پایتخت بوسنی هرزگوین زمینه ساز این جنگ بزرگ و ویران کننده شد و سپس اعلان جنگ علیه صربستان از سوی اتریش سر آغاز جنگ جهانی اول می شود.

به گفته بسیاری از سیاستمداران و تاریخ دانان این موضوع بهانه ای بیش برای جنگ نبود ، چنان که این جنگ ریشه در مسائلی دیگر مانند اختلاف شدید المان و فرانسه طی سال های قبل ، رقابت اقتصادی و دریایی میان انگلیس و المان و رقابت اتریش و روسیه در بالکان داشت.

به طور کلی جنگ جهانی اول تاثیر به سزایی در تغییر تاریخ کشور اتریش داشت ، به گونه ای که پس از پایان جنگ و شکست متحدین اتریش مجبور به پرداخت غرامت شد ، غرامتی که پس از پیمان صلح برای اتریش در نظر گرفته شده بود جدایی و استقلال 75 درصد از خاک اتریش-مجارستان آن زمان بود ، این جدایی ها موجب به وجود آمدن کشورهای جدیدی به نام یوگسلاوی ، چکاسلواکی و لهستان گردید ، مقداری از خاک این کشور نیز به ایتالیا و رومانی واگذار شد.

جنگ جهانی دوم

پس از جنگ جهانی اول و هنگامی که کشورهای شکست خورده در حال دست و پنجه نرم کردن با تحریم های سنگین جهانی بودند و افکاری نازیسم در حال رشد در آلمان بود ، با تهدید این کشور و برپایی یک همه پرسی نمایشی اتریش به آلمان ملحق شد و جر المان به حساب آمد ، بعد از حمله المان به لهستان و شروع بلای جنگ جهانی دوم با این که اتریش در شروع این جنگ نقشی نداشت ، ولی چون از قبل بخشی از آلمان شده بود درگیر این جنگ شد.

در نهایت در سال 1945 با شکست آلمان در جنگ جهانی دوم ، اتریش به تصرف نیروهای متفقین در آمد و به وسیله کشورهای ، آمریکا ، روسیه ، فرانسه و انگلستان اشغال شد ، اتریش سپس به 4 قسمت تقسیم گردید که هر قسمت به دست یکی از این کشورها اداره می شد ،در همین موقع بعضی از سیاست مداران و دولتمردان قدیمی این کشور خواستار جدایی از آلمان و تشکیل دوباره اتریش و از سر یری دوباره سیاست خارجه خود به طور مستقل شدند.

اتریش امروز

در سال 1955 با اعلام بی طرفی همیشگی اتریش در تمام منازعات جهانی استقلال این کشور به وسیله 4 کشور اشغال گر به رسمیت شمرده شد و این کشور ها خاک اتریش را ترک کردند.

بی طرفی اتریش در طول جنگ سرد باعث شد که این کشور مانند دیواری حائل میان بلوک غرب و شرق قرار بگیرد ، دور ماندن اتریش از منازعات جهانی باعث شد اقتصاد این کشور در دهه 70 میلادی از رکود خارج شود و روندی رو به رشد به خود بگیرد.

سازمان ملل و بسیاری از شرکت ها و نهادهای بزرگ در وین آغاز به کار کردند و در سال 1995 اتریش به اتحادیه اروپا پیوست و واحد پول یورو را برای خود معرفی کرد.

همانطور که دیدیم گذشته اتریش دست خوش درگیری ها و پسرفت های شدیدی بوده است ، اما هم اکنون با بی طرفی در جهان و اروپا توانسته است خود را از تمام اتفاقات ، منازعات و جنگ های ویران کننده در جهان به دور نگه دارد و زمینه زندگی ، کشوری آرام و پر رفاه را برای ساکنان خاک خود به ارمغان اورد ، کشوری که سالانه با تقاضای بسیاری برای مهاجرت و زندگی در خود مواجه است و همین رفاه و آسایش می تواند دلیلی محکم بر این همه تقاضا باشد.

سوالات رایج تاریخ اتریش

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا گذشته و تاریخ پر فراز و نشیب اتریش را بررسی کردند ، بخش دیدگاه دراختیار شماست تا نظرات و سوالات خود را درج کنید و پاسخ کارشناسان ما را دریافت نمایید.

در چه سالی اتریش به اتحادیه اروپا پیوست؟

در سال 1995 اتریش به اتحادیه اروپا پیوست و واحد پول یورو را برای خود معرفی کرد.

پس از شکست آلمان در جنگ جهانی دوم ، چه اتفاقی برای اتریش افتاد؟

در نهایت در سال 1945 با شکست آلمان در جنگ جهانی دوم ، اتریش به تصرف نیروهای متفقین در آمد و به وسیله کشورهای ، آمریکا ، روسیه ، فرانسه و انگلستان اشغال شد ، اتریش سپس به 4 قسمت تقسیم گردید که هر قسمت به دست یکی از این کشورها اداره می شد

در جنگ جهانی اول چه اتفاقاتی برای اتریش افتاد؟

به طور کلی جنگ جهانی اول تاثیر به سزایی در تغییر تاریخ کشور اتریش داشت ، به گونه ای که پس از پایان جنگ و شکست متحدین اتریش مجبور به پرداخت غرامت شد ، غرامتی که پس از پیمان صلح برای اتریش در نظر گرفته شده بود جدایی و استقلال 75 درصد از خاک اتریش-مجارستان آن زمان بود ، این جدایی ها موجب به وجود آمدن کشورهای جدیدی به نام یوگسلاوی ، چکاسلواکی و لهستان گردید ، مقداری از خاک این کشور نیز به ایتالیا و رومانی واگذار شد.

گروه مشاورین و کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی همواره آماده بوده تا با ارائه بهترین و راحت ترین راه های مهاجرت ، شما را در مسیری صحیح قرار دهند ، با ما از طریق دفاتر تهران و شیراز در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید ، همچین پیشنهاد می کنیم مقاله کار در اتریش را نیز بخوانید تا با مشاغل مورد نیاز این کشور و میانگین حقوق هر حرفه آشنا شوید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *