مهاجرت به اتریش

/ / روش های مهاجرت
مهاجرت به اتریش

کشور اتریش به عقیده خیلی از کارشناسان بهترین کشور دنیا برای زندگی و مهاجرت است که سالیانه افراد زیادی از کشورهای گوناگون از جمله ایران برای مهاجرت به اتریش درخواست می دهند . داشتن اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت به این کشور می تواند بسیار به شما در این امر کمک کند و کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی وکلای مهرآفرین رجبی در این مقاله تلاش می کنند تا شما بتوانید بهترین و مفید ترین اطلاعات را در زمینه مهاجرت به اروپا به دست آورید .

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

افرادی که در یک رشته خاص تخصص لازم را دارند می توانند از طریق ویزای کار وارد این کشور شوند و اقامت این کشور را کسب نمایند . البته اخد این ویزا کمی دشوار است و دانشجویانی که درس خود را دراین کشور به پایان می رسانند ویزای یک ساله کار در این کشور را دریافت خواهند نمود .

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت دریافت نامه کاری از یک شخص که دارای شرکت معتبر در اتریش است می باشد که فرد نیز باید شرایط مورد نظر آن شرکت را داشته باشد .

ویزای جستجوی کار اتریش

افراد می توانند همچنین از طریق اخذ ویزای جستجوی کار در اتریش اقدام نمایند . این ویزا در ابتدا برای شش ماه صادر می شود و در صورت کسب امتیازات لازم و سپری شدن ۴ سال و پرداخت مالیات فرد می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند و مهاجرت به اتریش را برای خود رقم بزند .

این ویزا امکان بردن خانواده و فرزندان را به فرد نمی دهد و پس از کسب اقامت کاری امکان ملحق شدن آن ها وجود دارد . به طور کلی افرادی که یکی از ویژگی های زیر را داشته باشند می توانند برای این ویزا اقدام نمایند :

 • متخصصان واجد شرایط
 • کار آفرینان
 • کارگران با کارآیی بالا
 • کسانی که در زمینه آگهی های مشاغل اتریش تخصص دارند
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور

شرایط شما نوسط اداره اشتغال این کشور بررسی می شود و در صورت واجد شرایط بودن می توانید وارد این کشور شده و به فعالیت بپردازید .

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار

مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش بیشترین نقش را در جذب مهاجر به این کشور در سالیان اخیر داشته است که وجود دانشگاه های عالی با سطح امکانات و آموزش سیستم آموزشی در اتریش می تواند یکی از دلایل اصلی آن باشد . این روش از کم هزینه ترین و آسان ترین روش های مهاجرت به اتریش محسوب می شود .

فرد برای وارد شدن به دانشگاه های این کشور باید مدرک دیپلم و ریز نمرات خود را برای ارزیابی به اداره مربوطه ارسال نماید و در صورت درخواست برای یکی از رشته های هنر و پزشکی باید آزمون ورودی مخصوص دانشگاه را نیز پشت سر بگذارد .

اکثر رشته ها در این کشور به زبان آلمانی ارائه می شود و فرد باید قبل از ورود به دانشگاه به این زبان تسلط یابد . لازم به ذکر است که در طول دوره تحصیلی خود فرد باید هرساله برای تمدید ویزای خود اقدام کند .

هم زمان با تحصیل ، دانشجویان مجاز به کار در این کشور نیز می باشند که نیاز به اخذ مجوز کار دارد . امکان پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی بسیار زیاد است که یکی از دلایلی است که امکان اخذ ویزای تحصیلی اتریش را کمی مشکل کرده است .

اطلاعات کشور اتریش در مهاجرت

کشور اتریش که در غرب اروپا واقع شده یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا محسوب می شود . پایتخت این کشور شهر وین بوده که ترکیبی از سنت قدیمی این کشور و مدرنیته امروزی است و بیشترین مهاجرین به این کشور در اطراف این شهر ساکن هستند .

این کشور از سال ۱۹۹۵ به عضویت در اتحادیه اروپا درآمد . آب و هوای این کشور در تابستان معدل و مرطوب همراه با بارندگی و در زمستان بسیار سرد است .

این کشور غنی و مدرن با مناظر طبیعی زیبا توانسته هرساله تعداد زیادی توریست و متقاضیان مهاجرت به اتریش را به سمت خود جذب نماید .

زبان اصلی مردم این کشور زبان آلمانی است ولی برخی از مردم آن به انگلیسی نیز صحبت می کنند . واحد پول آن ها یورو می باشد . بیش از هشتاد درصد از جمعیت هشت میلیون و پانصد هزار نفری این کشور را مسیحیان تشکیل می دهند .

این کشور در چند سال متوالی توانسته به عنوان امن ترین کشور دنیا انتخاب شود . امنیت بالای این کشور ، درخواست برای نیروی کار ، وجود دانشگاه های متفاوت با سطح علمی بالا ، ویزا و پاسپورت معتبر و موارد دیگر می تواند از دلایل تلاش افراد برای مهاجرت به اتریش و گرفتن اقامت این کشور از سرتاسر دنیا باشد .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه اتریشی

در تمام کشور های دنیا درخواست ازدواج با یک فرد از تبعه آن کشور امکان صدور ویزا را برای آن فرد فراهم می کند . از آنجا که سن ازدواج در این کشور ۱۸ سال است افراد با سن کمتر باید با اجازه قیم و یا سرپرست خود برای این امر اقدام نمایند .

اگر فرد غیر اتریشی با یکی از تبعه این کشور ازدواج نماید پس از پنج سال اقامت در این کشور و تسلط به زبان آلمانی و قبولی در آزمون تابعیت اتریش و عدم سوء پیشینه کیفری می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام نماید . اگر بیشتر از ۳ سال از ازدواج آنها بگذرد پس از سه سال اقامت در این کشور می تواند برای تابعیت اقدام نماید .

مهاجرت از طریق ازدواج با تبعه اتریشی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اتریش

دریافت اقامت کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری می تواند از راه های مختلف انجام شود . یکی از این روش ها ثبت شرکت است که از خارج از کشور اتریش امکان پذیر نمی باشد و باید به واسطه کار و یا تحصیل به این کشور رفته و سپس شرکت خود را به ثبت برسانید .

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش به تنهایی باعث دریافت اقامت این کشور نمی شود بلکه با شروع فعالیت این شرکت کارت اقامت موقت به متقاضی و همسرش و فرزندان زیر ۱۸ سال وی صادر میشود .

سپس بعد از پنج سال از پرداخت مالیات و تمدید سالانه شرکت تا پنج سال اقامت موقت به دائم تبدیل می شود . از دیگر روش ها پیدا کردن یک شریک اتریشی است که ۵۱ % سهام شرکت را بتوانید به نام او ثبت کنید و پس از سپری کردن حدود سه سال به اقامت دائم برسید .

یکی دیگر از روش ها سرمایه گذاری سنگین است که باید مبلغی در حدود سه میلیون یورو را به صورت نقد وارد این کشور کنید . شما باید بتوانید ثابت کنید که این پول را از چه طریق قانونی به دست آورده اید .

پس از بررسی های لازم به فرد و خانواده اش پاسپورت اتریشی داده می شود و پول وارد چرخه اقتصاد این کشور می گردد .

مهاجرت از طریق تمکن مالی یا ویزای بازنشستگی اتریش

داتشن تمکن مالی به این مفهوم است که شخصی که قصد اقامت در کشور اتریش را دارد باید ثابت کند که در صورت اقامت طولانی در این کشور امکان کسب در آمد در کشور مبدا را دارد و می تواند هزینه های زندگی در کشور اتریش را فراهم کند .

اخذ اقامت این کشور از طریق خرید ملک به تنهایی امکان پذیر نیست و فرد باید در کنار آن تجارتی به همراه پرداخت مالیات مشخص را داشته باشد . از یکی از روش های زیر می توان تمکن مالی را اثبات کرد :

 • داشتن حساب بانکی سپرده بلند مدت در ایران و واریز شدن سود ماهیانه ثابت به آن
 • داشتن املاک در ایران که باید آنچه که مورد نیاز نیست اجاره داده شود و اجاره نامه به عنوان یک منبع درآمد ارائه شود .
 • داشتن سهام شرکت و یا کارخانه و دریافت سود ماهیانه آن
 • ارائه فیش حقوق بازنشستگی که به دلیل کم بودن آن روش مناسبی برای اثبات توانایی مالی فرد نمی باشد .

اقامت اولیه صادر شده در این روش در ابتدا به مدت پنج سال است که در صورت رعایت قوانین این کشور می تواند دائمی شود .

افراد با داشتن ویزای این کشور می توانند به تمام کشورهای عضو شینگن سفر نمایند . اشتغال افرادی که با ویزای تمکن مالی به این کشور مهاجرت می کنند ممکن نیست و تنها از طریق سرمایه گذاری و یا کارآفرینی می توانند به کار مشغول شوند .

مهاجرت از طریق تولد فرزند در اتریش

اقامت در کشورهای گوناگون از طریق تولد فرزند دارای شرایط متفاوتی می باشد . در بعضی از کشورها هنگامی که فرزند در خاک آن کشور به دنیا بیاید می تواند تابعیت آن کشور را داشته باشد ولی در برخی دیگر تابعیت خونی شرط است .

به این صورت که برای کسب اقامت باید یکی از زوجین ویا هر دو اتریشی باشند . این کشور براساس نظام خون تابعیت می دهد و فرزند حتی اگر در خاک اتریش متولد نشود می تواند تابعیت اتریش را بگیرد فقط باید برای آن درخواست بدهد .

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

در اواسط ۱۹۸۰ که مرزهای شرقی باز شدند و مردم توانستند فعالیت های آزادانه تری داشته باشند تعداد پناهجویان به کشورهای اروپایی از جمله اتریش افزایش یافت . بنابراین این کشور قوانینی در این زمینه را برای پناهندگان در نظر گرفت .

البته اینگونه مهاجرت به هیچ وجه به افراد توصیه نمی شود چون دارای تبعات خاصی از جمله آسیب های روانی و اجتماعی زیادی برای افراد است .همواره توصیه ما به دوستان استفاده از روش های قانونی مهاجرت جهت این امر می باشد .

این کشور به کسانی که از لحاظ مذهبی ، سیاسی ، اجتماعی ، قومی ، نژادی در فشار و آزار روحی قرار دارند با شرایط خاصی اجازه پناهندگی می دهد .

کشور اتریش برای افرادی که به عنوان پناهجو می پذیرد حقوقی مانند برخورداری از مسکن ، غذا ، دریافت میزان مقرری ماهانه را فراهم می کند . این افراد تا زمان پذیرفته شدنشان به عنوان پناهنده در کمپ های مشخص نگهداری می شوند .

در بالا موارد راه های مهاجرت به اتریش را به طور خلاصه بیان کردیم ( البته گزینه پناهندگی جزو مواردی که مشاوره در مورد آن داده شود نمی باشد و فقط جهت آگاهی شما دوستان نگارش شده است ) که هر کدام از آن ها نیاز به بررسی بیشتر دارند و متقاضیان اقامت این کشور باید اطلاعات بیشتری را در زمینه ای که قصد دارند مطابق با آن اقدام کنند بدست آورند .

متخصصان و کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی حاضرند تا به تمام سوالات شما را در این زمینه پاسخ داده و برای اخذ اقامت در این راه شما را یاری نمایند . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مراجعه و یا با دفاتر موسسه در شهرهای شیراز و تهران تماس حاصل فرمایید .

2 Comments to “ مهاجرت به اتریش”

 1. ممد says :پاسخ

  با سلام
  درآمد ماهیانه بنده اگه توی ایران چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومن باشه، آیا میتونم توی اتریش اقامت بگیرم؟
  مبلغی رو هم بعنوان سرمایه توی بانکهای اونجا بذارم

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   بله شما با این مبلغ میتوانید ازطریق تمکن مالی ابتدا اقامت یکساله و پس از ۵ سال اقامت دائم بگیرید. البته تعداد پرونده هایی که سالیانه ازین طریق توسط دولت تایید میشود بسیار کم میباشد و زمان بسیار طولانی ایی صرف میشود تا به نتیجه برسد بهتر است شما از طریق ثبت شرکت و تمکن مالی در سایر کشورهای اروپایی ابتدا اقدام نمایید تا طول پروسه کوتاهتر و مسیر امن تری داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *