مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش یکی از فرصت های ایده آل مهاجرت به خارج از کشور است که مزایای بسیار خوب و قابل توجهی را به همراه دارد و شما را از فرصت یک زندگی بسیار آرام و پر رفاه برخوردار می سازد اما در همین راستا لازم است که متقاضیان انواع روش های مهاجرت به اتریش را شناخته و با توجه به شرایط خود بهترین و مناسب ترین را برگزینند.

در ادامه مشاورین شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت 562051 ( موسسه حقوقی رجبی ثبت 40451 ) شرایط مهاجرت به اتریش را تمام و کمال به شما ارائه خواهند نمود.

شما با مهاجرت به اتریش از یک زندگی با سطح رفاه بالا بهرمند خواهید شد که شامل برخورداری از یک سیستم آموزش بسیار پیشرفته و مثمر ثمر در کنار یک بازار کار بسیار پر رونق و اقتصادی رو پیشرفته خواهد شد. ضمن اینکه با دریافت اقامت این کشور شما می توانید در تمامی کشورهای عضور پیمان شنگن آزادانه و بدون محدودیت سفر کرده و از یکی از بهترین سیستم های درمان اروپا و جهان نیز برخوردار شوید.

روش های مهاجرت به اتریش متفاوت هستند و هرکدام برای افرادی خاص مناسب می باشند که در ادامه تمامی آن ها را برای شما مفصل بررسی نموده و شرایط آن را شرح خواهیم داد. نکته مهمی که در رابطه با مبحث مهاجرت به اتریش باید مد ظنر قرار دهید؛ مبحث هزینه های مهاجرت می باشد؛ که توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی باتوجه به روش مدنظر خود حتما با کارشناسان موسسه رجبی مشورت نموده و از جزئیات و مبالغ لازم پیش از اقدام مطلع شوید.

فهرست مطالب
مهاجرت به اتریش

روش های قانونی مهاجرت به اتریش

انتخاب روش مناسب از میان روش های قانونی مهاجرت به اتریش یک امر مهم بوده که با توجه به اهداف و شرایط متقاضیان انجام می پذیرد. اما باید بگوییم که تمامی راه های مهاجرت به اتریش به صورت قانونی مناسب و بسیار ایده آل هستند که می توانند در ادامه شرایط و فرصت های بسیار مناسبی را برای ادامه زندگی و اقامت در این کشور برای مهاجران فراهم آورند. در حال حاضر روش های قانونی مهاجرت به اتریش به شرح زیر هستند:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق ویزای هنرمندان
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

باید بگوییم که مهاجرت از طریق ازدواج یک روش مهاجرت نیست بلکه یک فرصت برای کسانی است که با شهروندانی اتریشی ازدواج می کنند و صحت و واقعی بودن ازدواج از سوی دولت این کشور چندین سال تحت نظر و بررسی قرار می گیرد و سپس اقامت دائم را به ارمغان می آورد.

یا مهاجرت از طریق پناهندگی با اینکه در اتریش قانونی است؛ اما از سوی کشورمان غیرقانونی تلقی می شود و فرد پناهنده با محدودیت ها و مشکلات بسیاری در صورت بازگشت مواجه خواهد شد. ضمن اینکه پناهندگی از طریق روش های قانونی ممکن نیست و شخص باید از روش های بسیار خطرناک و غیر قانونی خود را به اتریش برساند، ضمنا اینکه هیچ تضمین و احتمالی برای موفقیت و قبولی درخواست پناهندگی وجود ندارد.

توصیه می کنیم حتما سری به مقاله روش های قانونی مهاجرت بزنید و اطلاعات بسیار مفیدی در این باره بدست آورید.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

شناخت و انتخاب برترین مقاصد مهاجرتی دقیقا مطابق با شرایط و اهداف شما با مشاوران خبره رجبی!

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

نرخ خالص مهاجرت به اتریش 2023 2013

در جدول زیر نرخ خالص مهاجرت به اتریش 2023 2013 را در طی یک دهه گذشته مشاهده می کنید:

سال نرخ خالص مهاجرت نرخ رشد
2023 2.209 31.760%-
2022 3.237 24.120%-
2021 4.266 19.420%-
2020 5.294 16.270%-
2019 6.323 13.980%-
2018 7.351 3.070%
2017 7.132 3.180%
2016 6.912 3.270%
2015 6.693 3.400%
2014 6.473 3.500%
2013 6.254 8.940%

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

یکی از روش های مهاجرت به اتریش که معمولا به عنوان مناسب ترین و بهترین روش مهاجرتی نیز شناخته می شود؛ روش مهاجرت تحصیلی می باشد. باید دقت داشته باشید که اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل فقط اقامت موقت این کشور و به مدت زمان لازم برای تحصیل را به ارمغان می آورد که در مقطع لیسانس 3 سال، فوق لیسانس 2 سال و دکترا 3 تا 4 سال می باشد.

اما در صورتی که پس از اتمام تحصیلات بتوانید در این کشور کاری یافته و مشغول به کار شوید؛ ویزای شما به ویزای کار تغییر یافته و کار قرمز – سفی – قرمز را دریافت کرده که پس از مدت زمانی مشخص و داشتن شرایط لازم، شما را قادر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می نماید. پس توجه داشته باشید که تحصیل در اتریش به تنهایی اقامت دائم را فراهم نمی کند. مقاله مربوطه را مطالعه نمایید تا با چگونگی پذیرش در دانشگاه ها و اخذ ویزای تحصیلی اتریش کاملا آشنا شوید.

همچنین لازم به ذکر است شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش رایگان می باشد و دانشجویان خارجی سالانه مبلغی کمتر از 1500 یورو را باید برای ثبت نام و دیگر امور دفتری پرداخت نمایند. اما دانشگاه های خصوصی شهریه را کاملا از افراد دریافت می کنند که مبلغ آن می تواند از 5 هزار یورو تا 35 هزار یورو باتوجه به رشته، مقطع و دانشگاه متغیر باشد.

اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل

دانشگاه های برتر اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های این کشور را دارید؛ بهتر است که حتما دانشگاه های این کشور را مورد بررسی و شناخت کامل قرار داده و باتوجه به شرایط خود مناسب ترین را برگزینید.

تیم مشاورین هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی آماده ارائه بهترین مشاوره و راهنمایی به شما عزیزان در این رابطه هستند. ضمنا دانشگاه های برتر اتریش به شرح زیر می باشند.

توصیه می کنیم مقاله بهترین دانشگاه های اتریش را هم بخوانید و با امکانات و رشته های ارائه شده در هر دانشگاه بخوبی آشنا شوید.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه وین 151
دانشگاه صنعتی وین 179
دانشگاه تکنولوژی گراتس 284
دانشگاه اینسبروک 308
دانشگاه یوهانس کپلر لینز 350
دانشگاه کلاگنفورت 486
دانشگاه گراتس 700 – 651
دانشگاه زالتسبورگ 800 - 751

اخذ اقامت اتریش از طریق کار

پس از مهاجرت تحصیلی باید بگوییم که پر درخواست ترین و محبوب ترین روش مهاجرت به اتریش مربوط به مهاجرت از طریق کار به این کشور می باشد. اخذ اقامت اتریش از طریق کار در صورتی امکان پذیر است که شخص بتواند ویزای کاری اتریش را به دست آورد؛ که برای آن باید از یک کارفرمای اتریشی پیشنهاد کار داشته باشد و در شغلی پذیرفته و استخدام شود.

این روش را به عنوان ویزای جاب آفر می شناسند. البته افراد می توانند ویزا جستجوی کار یا همان جاب سیکر را نیز دریافت کنند که به آنان اجازه حضور موقت به مدت 6 ماه در این کشور را برای یافتن کار می دهد و در صورت موفقیت قادر به اخذ ویزای کاری در این کشور می شوند. با یافتن شغل مناسب و استخدام در این کشور کارت قرمز – سفید – قرمز برای شخص صادر می شود.

این کارت اجازه اقامت و کا در این کشور به مدت 2 سال را در شغلی مشخص و تحت نظارت کارفرمایی ثابت را صادر می کند. البته اگر بتوانید کارت قرمز – سفید – قرمز پلاس را اخذ کنید می توانید به هر کارفرمایی به طور نامحدود برای کار دسترسی داشته باشید.

البته کارت آبی اتحادیه اروپا را فراموش نکنید؛ که به افرادی اختصاص می یابد که بتوانند حداقل 66593 هزار یورو در سال در اتریش درآمد داشته باشند. در مقاله کار در اتریش تمام جزئیات و شرایط بازار و چگونگی یافتن شغل و اخذ ویزای اتریش را توضیح داده ایم.

نرخ بیکاری در اتریش

نرخ بیکاری همواره یکی از مبناهای بسیار خوب رای اطلاع از بازار کار و شغل در یکی کشور می باشد. همانطور که در ادامه مشاهده خواهید کرد نرخ بیکاری در اتریش طی 10 گذشته هیچوق چندان بالا نبوده و همواره در میزانی مناسب قرار داشته که نشان دهنده وجود فرصت های شغلی کافی و مناسب در این کشور بوده است. همچنین پیش بینی می شود که نرخ بیکاری در این کشور روز به روز نیز کاهش داشته باشد.

در همین راستا مقاله ای جداگانه در سایت رجبی به شما تقدیم شده که به مطالعه آن دعوتید : مقاله نرخ بیکاری در اتریش همچنین می توانید مقالات زیر را بخوانید تا بدانید بازارهای کاری اتریش چگونه است و به چه مشاغلی نیاز دارد: 

با شیوه مهاجرت کاری به اتریش بیشتر آشنا شوید.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اما یکی از روش های مهاجرت به اتریش که معمولا مورد توجه افراد ثروتمند و دارای شرایط مالی مناسب قرار می گیرد؛ اخذ اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری است. این روش به هر صورتی که انجام شود، معمولا نیاز به بودجه مالی بالایی دارد که همین موضوع متقاضیان آن را کمی محدود و خاص کرده است. البته نباید فراموش کنیم که در برخی روش های این حالت نیاز به تجربه و تخصص لازم در امر سرمایه گذاری نیز وجود دارد.

از جمله روش های مناسب برای سرمایه گذاری در اتریش می توان به ثبت شرکت، استارتاپ، کارآفرینی، خرید ملک و تمکن مالی اشاره کرد که هرکدام نیازمند شرایط و بودجه اولیه و مورد نیاز خود می باشد. با توجه به نوع روشی که برای سرمایه گذاری بر می گزینید بودجه مورد نیازتان می تواند از چندین هزار یورو تا چند صد هزار یورو متفاوت باشد.

این روش به دلیل نیاز به بودجه بالا و همچنین رسیک سرمایه، معمولا مناسب افرادی است که دارای تجربه، علاقه و برنامه کاری مطمئن و بسیار قوی باشند. اما این را هم باید مد نظر قرار داد که در صورت موفقیت در امر سرمایه گذاری در این کشور قطعا می توان به رشد خوبی رسید؛ چون اقتصاد اتریش بزرگ، سالم و رو به ترقی و پیشرفت است. حتما برای اطلاع از جزئیات این امر با مشاورین موسسه رجبی تماس حاصل فرمایید.

اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری

اقامت اتریش با ثبت شرکت

همانطور که گفتیم اخذ اقامت اتریش با ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور می باشد که در اولین قدم نیاز به یک بییزنس پلن قوی دارد تا به دولت اتریش نشان دهد که سرمایه گذاری شما دارای پتانسیل لازم برای رشد و کسب منفعت و سود برای اقتصاد اتریش را دارد. همچنین ثبت شرکت در این کشور به روش های مختلفی امکان پذیر است که باید آن ها را بشناسید.

شما باید از انواع شرکت ها و ویژگی های آنان مطلع شده و باتوجه به برنامه و بیزنس خود یکی را انتخاب نمایید و شرکت خود را در قالب آن راه اندازی کند. کارشناسان ما در عنوان سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش تمامی روش های ثبت شرکت و انواع آن ها توضیح داده  شما را با چگونگی و مراحل ثبت و راه اندازی یک شرکت جدید و یا یک شعبه از شرکتتان در این کشور آشنا خواهند ساخت.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت باید از طریق دریافت ویزای کار صورت پذیرد که همان کارت قرمز- سفید – قرمز را برای شما به ارمغان می آورد و شما با ویزای کار مشغول به ثبت و راه اندازی شرکت خود خواهید شد. در صورت فراهم بودن شرایط و فعالیت شرکت به طور صحیح ویزای شما تمدید خواهد شد و پس از 5 سال فعالیت چنانچه مالیات شرکت کامل پرداخت شده و شرکت همچنان فعال و سود آور باشد می توانید اقامت دائم این کشور را از این طریق به دست آورید.

مهاجرت و چالش های پیش رو نام وبیناری است که چندی پیش توسط هلدینگ حقوقی مهاجرتی رجبی ارائه شد و بسیار مورد استقبال قرار گرفت ، با هانیه عابدی مدرسه این وبینار همراه شوید تا بدانید با بسیاری از دغدغه ها و ابهاماتی که در مسیر مهاجرت با آن رو به رو می شوید باید چکار کنید! 

مدت زمان این وبینار یک ساعت و چهل و سه دقیقه است.

منتظر شما هستیم!

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان شماره و نام خود را در این بخش وارد کنید.

کارشناسان مهاجرتی رجبی

سوالی دارید؟

مشاوره دقیق و رایگان ما را از دست ندهید.

اقامت اتریش با خرید ملک

یکی از روش های مهاجرت در جهان که می توان گفت بی دردسر ترین و به نوعی ساده ترین روش مهاجرت شناخته می شود؛ مهاجرت از طریق خرید ملک می باشد. مهاجرت از طریق ملک یکی از روش های سرمایه گذاری شناخته می شود؛ که در برخی کشورها امکان اخذ ویزا و اقامت را فراهم می آورد و در برخی کشورها خیر.

باید بگوییم که مهاجرت به اتریش از طریق خرید و سرمایه گذاری در بخش املاک نمی تواند هیچ مجوز اقامتی به صورت موقت یا دائم را به همراه داشته باشد که این موضوع می تواند بسیاری از متقاضیان را نا امید کند. اگرچه اخذ اقامت اتریش با خرید ملک امکان پذیر نیست؛ اما شهروندان خارجی به راحتی می توانند در این کشور نسبت به خرید ملک اقدام کرده و به این امر به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن و سودآور بنگرند.

البته برای خرید ملک در این کشور نیاز به اخذ مجوز ها یا خرید تحت شرایطی خاص وجود دارد؛ ضمن اینکه در برخی از مناطق این کشور خارجی ها قادر به خرید ملک نیستند.

وکیل مهاجرت به اتریش

بسیار مشاهده شده که افرادی در امور مهاجرتی از عنوانی همچون وکیل مهاجرتی استفاده می کنند و ادعای این مطلب را داشته که در گرایش مهاجرت و در رشته حقوق تحصیل کرده اند. نکته ای که درباره این امر وجود دارد؛ در دانشگاه های کشورمان و در تمام جهان به طور کل رشته حقوق دارای گرایشی با نام مهاجرت نمی باشد و چنین رشته ای تدریش نمی شود و هرکس که ادعای فعالیت و چنین مدرکی در کشورمان را داشته باشد؛ کاملا نادرست و کلاهبرداری است.

اما لازم به ذکر است که فقط در معدود دانشگاه هایی در استرالیا و کانادا چنین رشته ای تدریس می شود و فقط در همین کشورها مجوز فعالیت تحت عنوان وکیل مهاجرتی آن هم با شروطی بسیار خاص داده می شود. باید بگوییم که این افراد همان مشاورین و افراد فعال در حوزه های مهاجرتی هستند که برای تبلیغ و جذب مشتری سعی در دادن زرق و برق و بیشتر به کار خود را دارند.

البته باید بگوییم که نبودن عنوانی تحت نام وکیل مهاجرت به اتریش چیزی از اصل ماجرا و از اهمیت مشورت و بهره گیری از متخصصین با تجربه و موفق در این زمینه کم نمی کند. به طور یقین هر فردی که برای مهاجرت به اتریش با موسسات و مشاورین معتبر و حرفه ای چون موسسه رجبی مشورت نموده و در مراحل کار خود از حمایت آنان استفاده کند؛ یک مهاجرت بسیار مقرون به صرفه و ارزان تر را تجربه خواهد کرد.

مهاجرت به اتریش

موسسه مهاجرتی به اتریش

به طور یقین استفاده از مشاوره ها و راهنمایی های افرادی که طی سال ها فعالیت توانسته اند افراد بسیاری را با موفقیت به مرزهای خارج از کشور برسانند؛ می تواند در موفقیت و به نتیجه رسیدن مهاجرت افراد تاثیر بسزایی داشته باشد. به خصوص افراد و موسساتی که کارنامه درخشان و فعالیت های موفقیت آمیز زیادی داشته اند.

اما نکته قابل توجه اینکه شما باید تفاوت میان موسسه مهاجرتی به اتریش مانند موسسه مهاجرتی رجبی با موسسات اعزام دانشجو را بدانید و این دو را به اشتباه یکسان در نظر نگیرید. موسسات مهاجرتی دارای هیچ محدودیتی در دامنه فعالیت خود در کشورهای جهان نیستند، اما موسسات دانشجویی فقط در رابطه با همان کشوری که مجوز آن را اخذ کرده اند قدرت، اجازه و تجربه فعالیت دارند.

همچنین موسسات دانشجویی فقط قادر به فعالیت در حوزه تحصیلی و فقط با دانشگاه های طرف قرارداد که وزارت علوم مجاز می داند می باشند؛ اما موسسات مهاجرتی قادر به انجام انواع روش های مهاجرتی و ارتباط با تمام مراکز دانشگاهی، ادارات، کمپانی ها، سازمان ها، کارفرمایان و غیره هستند و هیچ نیازی نیز به دریافت مجوز از وزارت علوم یا وزارت بهداشت برای مهاجرت به اتریش ندارند.

سوالات پر تکرار مهاجرت به اتریش

متقاضیان خارجی از طریق روش های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، ازدواج و غیره به اتریش مهاجرت نمایند.

 خیر کشور اتریش برای خریداران ملک در خاک خود هیچ امتیاز اقامتی و تابعیتی در نظر نگرفته است.

 انتخاب این روش بستگی به شرایط هر فرد دارد، اما به طور کلی مهاجرت تحصیلی را به عنوان بهترین روش مهاجرتی می شناسند.

 چنانچه شخصی بتواند از طریق قانونی به کار در این کشور مشغول شود؛ پس از 5 سال اقامت و کار در این کشور می تواند به اقامت دائم اتریش برسد.

بله، قطعا استفاده از تجارب و مشاوره های موسسه مهاجرتی و مشاورین آن ها می تواند شما را نسبت به پرداخت بسیاری از هزینه های غیر لازم معاف کرده و همچنین روند مهاجرت شما را بسیار تسریع ببخشد.

کارشناسان شرکت مهاجرتی رجبی همه روزه در دفاتر مرکزی و غرب تهران و همچنین دفتر شیراز آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه مهاجرت به اتریش و هر زمینه مهاجرتی به هرکجای جهان می باشند.؛ از طریق تلفن و یا به صورت حضوری با ما در ارتباط باشید ، توصیه مقاله هزینه های زندگی در اتریش را هم بخوانید و با هزینه های زندگی در ایران و بودجه خود قیاس کنید تا دید دقیقی نسبت به زندگی آینده خود داشته باشید.

شرایط مهاجرت به اتریش را با برخی از کشورهای مطرح اروپایی مقایسه کنید.

6 دیدگاه در “مهاجرت به اتریش

 1. حسن گفت:

  سلام . شما براي تحصیل از دانشگاه های دولتی اتريش می توانید پذیرش بگیرید ؟

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله انجام می دهیم و یکی از شرایط لازم برای پذیرش این است که یا دانشجو یا فارغ التحصیل از دانشگاه های دولتی ایران در همان رشته و مقطع مورد نظرتان باشید .

   با تشکر از سوال شما

 2. نیما گفت:

  ممنون از شما در تهیه مطلب سودمند

  در خصوص یک موضوع(ازدواج با فرد با تابعیت اتریش) گویا اشتباه نوشتین. 1_ اقامت و تابعیت دو موضوع جدا هستند. برای گرفتن اقامت دایم، فرد باید دست کم پنج سال ساکن اتریش باشد و نیازی به قبولی در آزمون تابعیت ندارد. 2_ یکی از شروط دریافت تابعیت سکونت 6 ساله در اتریش هست و نه سه سال .

  1. مشاور روش های مهاجرتی گفت:

   با سلام

   بله اشتباها کلمه اقامت به جای تابعیت نوشته شده است.

   با تشکر از توجه شما

 3. ممد گفت:

  با سلام
  درآمد ماهیانه بنده اگه توی ایران چیزی حدود 50 تا 60 میلیون تومن باشه، آیا میتونم توی اتریش اقامت بگیرم؟
  مبلغی رو هم بعنوان سرمایه توی بانکهای اونجا بذارم

  1. Hamid گفت:

   با سلام

   بله شما با این مبلغ میتوانید ازطریق تمکن مالی ابتدا اقامت یکساله و پس از ۵ سال اقامت دائم بگیرید. البته تعداد پرونده هایی که سالیانه ازین طریق توسط دولت تایید میشود بسیار کم میباشد و زمان بسیار طولانی ایی صرف میشود تا به نتیجه برسد بهتر است شما از طریق ثبت شرکت و تمکن مالی در سایر کشورهای اروپایی ابتدا اقدام نمایید تا طول پروسه کوتاهتر و مسیر امن تری داشته باشید.

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5/5 - (447 امتیاز)
منو
خانه