اتریش

ساختار سیاسی کشور اتریش

ساختار سیاسی کشور اتریش

ساختار سیاسی کشور اتریش را در این مقاله از شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) با هم مرور می کنیم ، برای کسانی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارند ، تمام جوانب این سرزمین از اقتصاد گرفته تا مذهب و سیاست می تواند مهم باشد که همه را بصورت یک جا می توانید در مقاله مهاجرت به اتریش مرور کنید.

ساختار سیاسی کشور اتریش

اتریش یک جمهوری دموکراتیک است که به صورت کاملا پارلمانی و دموکراتیک اداره می شود ، بالاترین نماینده دولت رئیس‌جمهور فدرال است و بر اساس قانون اساسی به مدت 6 سال می تواند دارنده این منصب باشد ، وظیفه قانون گذاری نیز به عهده دو مجلس می باشد ، شورای ملی و شورای ایالتی که روند کاری متفاوت ولی هدفی یکسان را دنبال می کنند.

یکی از وظایف دولت فدرال تهیه پیش نویس قانون است که سپس به پارلمان ارائه می شود ، ریاست دولت فدرال را صدراعظم فدرال بر عهده دارد که به همراه معاون صدراعظم ، وزرای فدرال و منشیان ایالتی ، مشاغل دولتی را اداره می کنند ، اجرای عدالت در اتریش توسط قوه قضائیه و از سطح فدرال انجام می شود و احکام و تصمیمات دادگاه به نام جمهوری اعلام و منتشر می شوند.

قضات در انجام وظایف خود مستقل هستند و رسیدگی در دادگاه های حقوق مدنی و کیفری شفاهی و علنی است ، آخرین دادگاه تجدید نظر برای رسیدگی به دعاوی مدنی و کیفری دیوان عالی است.

همه شهروندان از حقوق اساسی برخوردارند همانطور که در قانون اساسی اتریش آمده است که : همه شهروندان در مقابل قانون برابر هستند و هیچ کس نمی تواند بر اساس تولد ، جنس ، اصل ، طبقه یا مذهب مورد تبعیض و یا علاقه قرار گیرد ، در سال 1958 اتریش کنوانسیون حمایت از حقوق بشر و آزادی های اساسی شورای اروپا را تصویب کرد.

قانون گذاری در اتریش

قانون اساسی کشور اتریش همانطور که گفتیم توسط دو شورای ملی و شورای ایالتی که به طور کلی منفک از یکدیگر هستند ایجاد می شود ، عمدتاً قدرت قانونگذاری را بیشتر شورای ملی در دست دارد که خود نمایندگان آن هر چهار سال یکبار برگزیده می شوند.

برای اینکه یک لایحه بتواند به قانون تبدیل شود ابتدا باید در مجلس ملی طرح شود و پس از تصویب ، لوایحی که از این مرحله گذر می کنند باید در مجلس فدرال نیز بتوانند به تصویب برسند ، این قانون تا ۸ هفته مورد بررسی قرار می گیرد و می بایست ظرف این مدت تعیین تکلیف صورت بگیرد.

نخستین قوانین شهروندی و مدنی ابتدا در سال 1867 به تصویب رسیدند و همانطور که گفتیم این قوانین و حقوق کنوانسیون اروپا و کمیسیون حمایت از حقوق بشر و آزادی های اساسی در سال 1958 به تصویب رسید.

روابط سیاسی ایران و اتریش

روابط دو کشور ایران و اتریش از نظر تاریخی ، سابقه‌ای بسیار طولانی و کهن داشته و بر پایه احترام متقابل و منافع مشترک استوار بوده است ، بیش از ۱۵۰ سال است که اتریش در ایران سفارت دارد و روابط دیپلماتیک دو کشور تا به حال به خوبی پیشرفته و همواره اتریش از زمان صفوی و شکل‌گیری شکاف میان ایران و عثمانی تاکنون کم وبیش در کنار ایران بوده است.

در مجموع مناسبات سیاسی دو کشور از مولفه های قابل توجه و مشخصه های متمایزی برخوردار بوده است ، آشنایی های تاریخی ، تعاملات فرهنگی و دانشگاهی ، همکاری های اقتصادی و صنعتی و دیدارهای متعدد مقامات سیاسی عالی رتبه ایران و اتریش از پایتخت های دو کشور نمادهای بارز این وجه تمایز و نیز سرشت چندوجهی این مناسبات بوده اند.

سوالات رایج شرایط سیاسی اتریش

کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی رجبی به شماره ثبت ۵۶۲۰۵۱ ( موسسه حقوقی رجبی ثبت ۴۰۴۵۱ ) در این محتوا مطالبی در خصوص شرایط سیاسی اتریش ارائه دادند برای اطلاع از جزئیات دیگر در زمینه مهاجرت با ما از طربق باکس دیدگاه در تماس باشید.

اتریش چگونه اداره می شود؟

اتریش یک جمهوری دموکراتیک است که به صورت کاملا پارلمانی و دموکراتیک اداره می شود ، بالاترین نماینده دولت رئیس‌جمهور فدرال است و بر اساس قانون اساسی به مدت 6 سال می تواند دارنده این منصب باشد.

قانونگذاری در اتریش چگونه است؟ و قانون چگونه اجرا می شود؟

قانون اساسی کشور اتریش همانطور که گفتیم توسط دو شورای ملی و شورای ایالتی که به طور کلی منفک از یکدیگر هستند ایجاد می شود ، عمدتاً قدرت قانونگذاری را بیشتر شورای ملی در دست دارد که خود نمایندگان آن هر چهار سال یکبار برگزیده می شوند.

روابط دو کشور ایران و اتریش چگونه است؟

روابط دو کشور ایران و اتریش از نظر تاریخی ، سابقه‌ای بسیار طولانی و کهن داشته و بر پایه احترام متقابل و منافع مشترک استوار بوده است.

کارشناسان موسسه مهاجرتی رجبی در دقاتر تهران و شیراز آماده ارائه خدمات مشاوره جهت انواع مهاجرت های قانونی هستند ، کافیست با ما در تماس باشید تا بهترین مسیر را به شما نشان دهیم ، پیشنهاد می کنیم مقاله سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اتریش را نیز بخوانید ، یکی از بهترین راه های ورود و اخذ اقامت اتریش ، سرمایه گذاری در این کشور پویاست.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *