کانادا

زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی

زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی

امروزه کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته در جهان است که شهروندی بدون قید و شرط را به کودکان متولد شده در قلمرو خود ارائه می دهد . اگر کودکی در کانادا متولد شود ، کودک به عنوان یک شهروند کانادایی در نظر گرفته می شود . حتی در شرایطی که کودک از والدینی که شهروند کانادا نیستند متولد شود ینی همان زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی ، کودک به طور خودکار شهروند کانادایی می شود . بر اساس قانون تولد فرزند در کانادا ، زوج ها می توانند با ویزای توریستی وارد کشور کانادا شوند تا ضمن تولد کودکشان در این کشور ، تابعیت و شهروندی کانادا در زمان رسیدن به سن قانونی را نیز کسب کند . پیشنهاد می شود تا ضمن مطالعه این گزارش ، با مشاورین موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی در تماس باشید تا به روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند .

امکان زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی

زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی غیر قانونی نیست و هیچ اطلاعات رسمی از سوی دولت فدرال در مورد این مسئله منتشر نشده است . همانند دیگر اتباع خارجی که دارای تابعیت کانادا نیستند ، کودکان متولد شده در کانادا در نهایت می توانند شهروندی کانادا را طبق مقررات مربوط به قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان بدست آورند .

اما شما حق برخورداری از مراقبت های بهداشتی برای پوشش هزینه های تولد فرزند خود را ندارید . زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی میتواند بسیار گران باشد . از آنجا که شما مقیم کانادا نیستید ، مجبورید تمامی صورتحساب مربوط به تولد کودک خود از جیب خود پرداخت کنید . البته شما می توانید برای بیمه خصوصی تحت عنوان ” بیمه بازدید کننده ” نیز درخواست دهید ، اما این نیز هزینه دارد .

قانون تولد فرزند در کانادا و امتیازات آن

حقوق و مزایای بچه دار شدن در کانادا که خانواده و فرزند دریافت می کنند ، عبارتند از :

 1. حق اقامت در کانادا یا مسافرت به کانادا در هر زمان دلخواه بدون ویزا ؛
 2. توانایی دریافت و استفاده از منافعی مانند آموزش رایگان و مزایای اجتماعی ؛

توجه داشته باشید که والدین فرزند متولد کانادا هیچ امتیاز خاصی برای اقامت دائم در کانادا نخواهند داشت . اگر والدین تصمیم بگیرند که در کشور با فرزند خود به اقامتشان ادامه دهند ، تحت عنوان اقامت موقت مانند بازدید کننده ، دانشجو یا نیروی کار در صورت داشتن شرایط لازم می توانند اقامت داشته کنند .

قانون تولد فرزند در کانادا و امتیازات آن

اکثر والدینی که فرزندشان متولد کانادا است به همراه فرزند خود به کشورشان باز می گردند ، چرا که می دانند فرزندشان قادر به بازگشت برای زندگی ، کار و تحصیل در کانادا خواهد بود .

اجازه اقامت والدین با تولد فرزند در کانادا

کانادا یکی از معدود کشورهایی است که اگر فرزند شما در آنجا متولد شود ، شهروندی آن نصیب فرزندتان می شود حتی اگر شما یک شهروند کانادایی نباشید . اما فقط به این دلیل که کودک شما در کانادا متولد شده است ، شما به طور خودکار نمی توانید در کشور اقامت کنید و به یک شهروند کانادایی تبدیل شوید . در اکثر موارد ، اگر شما قبلا اقامت دائم یا شهروندی کانادا را بدست نیاورده اید ، حتی اگر فرزند شما در اینجا متولد شود ، باید با فرزندتان به کشور مبدا بازگردید .

اگر شما تمایل به اخذ شهروندی کانادا را دارید و فرزند شما در آنجا متولد شده ، روش های قانونی مهاجرت همیشه در دسترس هستند . لذا زمانی که فرزند شما به سن قانونی رسید با حمایت وی می توانید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید . با حمایت فرزند در سن 18 سالگی ، والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ می توانند به کانادا مهاجرت کنند .

بهترین زمان سفر برای زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی

توصیه می شود که بهترین زمان سفر برای زنان باردار بین 18 تا 24 هفتگی باشد ، هرچند ادره مهاجرت کانادا اجازه سفر به این کشور را پس از هشت ماهگی نمی دهد . با این وجود ، تصمیم به مسافرت باید توسط پزشک متخصص تأیید شود و باید مستندات کافی ارائه شود .

همچنین باید در مورد فعالیت های برنامه ریزی شده و مراقبت های پزشکی حین سفر ، توجه نمود . زنان باردار باید به پوشش بیمه درمانی مناسب دقت کافی داشته باشند ، چرا که بسیاری از سیاست های بیمه ای از شرایط مرتبط با حاملگی در سفر و همچنین مراقبت های بیمارستان برای نوزادان نارس حمایت نمی کنند .

سفر زن باردار با هواپیما به کانادا

 • همانطور که احتمال دارد که شما با هواپیما به کانادا سفر کنید ، اطلاعاتی باید در مورد سفر هوایی خود داشته باشید :
 • معمولا مسافرت هوایی امن ترین برای زنان باردار است و سفر به کانادا با هواپیما تا 8 هفتگی امکان پذیر است .
 • تقریبا تمام هواپیماهای مسافربری در دوران بارداری محدودیت دارند و نیاز به تایید کتبی از یک متخصص پزشکی قانونی دارند .

همانطور که می دانید زنان باردار بیشتر در معرض ابتلا به لخته شدن خون قرار دارند ، از این رو خطوط هوایی به زنان باردار اجازه می دهند گاه به گاه راه بروند و حرکات کششی انجام دهند . چرا که در حین بارداری بایستی از قرار گرفتن در ارتفاع بالا اجتناب نمود ، و پزشک باید برای مسافرت شما گواهینامه لازم را با توجه به ارتفاع مورد نظر در حین سفر ، صادر کند .

هزینه تولد فرزند با بیمه و بدون بیمه در کانادا

کانادا مراقبت های بهداشتی عمومی را به شکل یک سیستم Medicare دولتی تامین می کند . اگر شما یک شهروند یا ساکن دائم هستید ، می توانید به این سیستم مراقبت بهداشتی دسترسی پیدا کنید . در این سیستم ، هزینه های داشتن یک کودک می تواند در بیمارستان کاملا رایگان باشد مگر اینکه درخواست اتاق خصوصی با هزینه چند صد دلاری داشته باشید .

گردشگران ، بازدیدکنندگان و غیر ساکنان مجبور خواهند شد که صورتحساب را خود پرداخت کنند ، مگر اینکه بیمه درمانی بین المللی داشته باشند که این هزینه ها را پوشش دهد . در صورت نداشتن بیمه باید هزینه های زیر را در نظر بگیرید :

 • تولد فرزند بدون هیچ مشکلی : 5000 – 8،000 دلار کانادا
 • تولد نوزاد و بستری شدن در بخش سی : 10،000 – 12،000 دلار کانادا

متوسط مدت بستری بیمارستانی برای مادران پس از زایمان طبیعی 2 – 3 روز است . اگر مادر در بخش c بستری و سزارین شود ، مدت بستری به حدود 4 روز افزایش می یابد .

مدارک لازم برای زایمان در کشور کانادا

مدارک لازم برای زایمان در کشور کانادا

 • برنامه زایمان شما
 • پرونده پزشکی شما اگر آنها را داشته باشید
 • مراقبت های بهداشتی یا کارت های بیمه
 • گذرنامه و ویزا ( در صورت لزوم )
 • شماره های بیمه اجتماعی ( در صورت امکان )

حال که اطلاعات کافی در رابطه با قوانین زایمان در کانادا با اخذ ویزای توریستی را بدست آوردید ، با موسسه مهر آفرین رجبی در تماس باشید تا کارشناسان مجرب و متخصص ما که در زمینه حقوق بین الملل اطلاعات دقیق و به روزی دارند شما را در زمینه مهاجرت به کانادا یاری رسانند و تجربیات خود را در اختیارتان قرار دهند . برای این منظور می توانید از طریق شماره تلفن های دفاتر ما در شهر های تهران و شیراز با ما در ارتباط باشید .

4/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *