ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی

/ / کرواسی
ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی

کرواسی، که اغلب به عنوان جوان ترین کشور اروپای شرقی از آن نام برده می شود ، در سال ۱۹۹۱ خود را از یوگسلاوی جدا ساخت . از آن به بعد ، مهاجران از سراسر جهان به این کشور از لحاظ جغرافیایی متنوع جذب شده اند . تحصیل در کرواسی برای دانشجویان بین المللی بسیار جذاب است و آنها می توانند در بهترین دانشگاه های کرواسی به تحصیل بپردازند . اگر شما نیز قصد مهاجرت به کرواسی را دارید بهتر است تحقیقات خود را کامل کنید تا بعدا دچار چالش نشوید . چنانچه در جستجوی ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی هستید ، این مطلب از وب سایت موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی را دنبال کنید تا اطلاعات خوبی در این زمینه بدست آورید .

نگاهی به ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی

کشور کرواسی در درجه اول به دلیل آب و هوای مدیترانه ای آن و خط ساحلی دریای آدریاتیک مورد توجه قرار گرفته است . این کشور با مجارستان ، اسلوونی ، بوسنی و هرزگوین ، صربستان و مونته نگرو هم مرز است .

نزدیکی آن به مکان هایی مانند پاریس ، لندن ، برلین نیز مزیت دیگر آن به شمار می آید . وجود ۱۱۰۰ جزیره و صخره های پراکنده در سراسر ساحل دالماتیان نیز محبوبیت آن را به عنوان مقصد بازنشستگی برای دیگر اروپایی ها افزون ساخته است . تحصیل در کرواسی هم برای دانشجویان لذت بخش است .

به دلیل افزایش تعداد گردشگران و مهاجران ، هزینه زندگی در کرواسی در حال افزایش است . هزینه ها هر روز در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپای شرقی بیشتر می شود . با این حال ، هزینه های زندگی در کرواسی هنوز پایین تر از غرب اروپا و ایالات متحده است .

هزینه زندگی در شهر های مختلف کرواسی بسیار متفاوتند ( بسته به موقعیت مکانی ) و مناطق توریستی برتر مانند ایتریا و دوبرونیک جزء شهر های گران برای زندگی در کرواسی می باشند و ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی ، شهر های کوچکتر مانند دالماتیان را می توان نام برد . چهار شهر مهم کرواسی برای کار و زندگی عبارتند از رییکا ، زاگرب ، اوسییک ، اسپلیت . برای بررسی ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی ، هزینه های ماهانه را در این چند شهر بررسی کرده ایم .

هزینه های زندگی در شهرهای زاگرب و اسپیلت کرواسی

زاگرب : طبق برآوردهای منتشر شده در وبسایت numbeo.com، هزینه زندگی یک خانواده چهار نفره در پایتخت کشور کرواسی یعنی شهر زاگرب ۱۴،۶۰۰ کونا (واحد پول کرواسی ) در هر ماه بدون هزینه اجاره و فقط برای هزینه های عمومی زندگی است . هزینه های ماهانه برای یک نفر ۴۳۰۰ کونا است .

هزینه زندگی در زاگرب ۴۳٫۲۷ درصد کمتر از نیویورک است . زاگرب با توجه به رتبه بندی ۵۲۵ شهر در جهان در وب سایت فوق در رتبه ۳۱۶ از نظر هزینه زندگی قرار دارد . اگر دانشجو هستید هزینه های تحصیل در کرواسی هم به مبالغ فوق افزوده می شود .

اسپلیت : در مورد شهر اسپلیت ، به نظر می رسد که این شهر گرانقیمت تر از نظر هزینه های زندگی است ، که ممکن است بسیاری از کسانی را که در مورد قیمت های دوبروونیک شکایت می کنند ، شگفت زده کند .

میانگین دستمزد خالص در اسپلیت حدود ۶۶۰ یورو یا حدود ۶۰۰۰ کونا است . یک خانواده چهار نفره برای زندگی در اسپلیت نیاز به ۱۴،۴۷۰ در هر ماه برای زندگی راحت بدون هزینه اجاره دارند . هزینه های زندگی یک نفر در اسپلیت ۴۱۹۰ کونا است .

با توجه به numbeo.com ، هزینه کلی زندگی در اسپلیت ۱٫۳۳ درصد بالاتر از زاگرب است و شهر را در شماره ۳۱۴ در مقیاس شهرهای جهان قرار داده است . باز هم به بررسی ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی ادامه می دهیم .

هزینه های زندگی در شهرهای رییکا و اوسییک کرواسی

رییکا : متوسط دستمزد ماهانه خالص ساکنان رییکا ۴۶۰۰ کونا است . یک خانواده چهار نفره باید ۱۴،۱۳۰ کونا در ماه داشته باشند و یک نفر ۴۱۶۰ کونا برای مخارج زندگی ، بدون هزینه اجاره نیاز دارد . رییکا دارای شاخص هزینه ۵۶٫۳۰ است و به همین ترتیب هزینه زندگی در آن ۰٫۷۵ درصد کمتر از زاگرب است و این شهر شمالی در جایگاه ۳۱۸ از نظر هزینه زندگی در میان ۵۲۵ شهر جهان قرار دارد .

اوسییک : ساکنان شهر اوسییک کرواسی به طور میانگین ماهانه ۵۶۴ یورو یا حدود ۴۳۰۰ کونا درآمد دارند . ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی را بررسی می کنیم . اوسییک به مراتب ارزان تر از سه شهر بزرگ دیگر کرواسی است . یک خانواده چهار نفره دارای هزینه زندگی ماهانه ۱۱،۴۸۳ کونا است ،

در حالی که یک نفر نیاز به ۳۴۳۰ کونا بدون اجاره برای زندگی عادی دارد . هزینه زندگی شاخص در اوسییک به طور قابل توجهی ۱۶٫۶۴ درصد پایین تر از هزینه زندگی در زاگرب است . اوسییک با شاخص ۴۷٫۲۹ ، در این رتبه بندی از نظر هزینه زندگی در ۵۲۵ شهر جهان در رتبه ۳۷۵ قرار دارد . بنابراین می توانیم بگوییم که قطعا ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی ، شهر اوسییک می باشد .

زندگی در کرواسی

زندگی در کرواسی

در بررسی ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی و یک مقایسه دقیق بین شهرها نشان می دهد که هزینه زندگی در کرواسی از نظر مصرف کننده ها ، اجاره ، سرگرمی ، مواد غذایی ، و آموزش بسیار پایین تر از ایالات متحده و بریتانیا است . با این وجود ، قدرت خرید مردم نیز بسیار پایین تر از آن است که در ایالات متحده و انگلستان است .

بسیاری از مهاجرانی که مدتهاست در کرواسی زندگی می کنند ، معتقدند مشکل اصلی هزینه های زندگی نیست ، بلکه این واقعیت است که کشور بحران اقتصادی را تجربه می کند .

کرواسی عضو اتحادیه اروپا است ، اما عضو منطقه شنگن نیست . ۸۱ درصد از کرواسی ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند ، بنابراین دسترسی به اطراف و ارتباط آنها برای خارجی ها ، به ویژه در مناطق گردشگری ساده تر است . زبان دیگر آنها البته کرواسی است . این زبان Slavic است که بسیار شبیه به صرب ها ، بوسنی ها و مونته نگرو است .

آب و هوای مدیترانه ای در امتداد ساحل دریای آدریاتیک ، باعث ایجاد آب و هوای گرم و خشک در تابستان و زمستان های خفیف می شود . فرهنگ کرواسی تحت تاثیر اعتقادات کاتولیک و تاریخ طولانی اروپایی قرار گرفته است ، اما تفاوت های منطقه ای قابل توجهی نیز وجود دارد .

اسلوونی ، ایسترو ، دالماتیا ، و مناطق مرکزی هر یک از تاریخ خود ، غذا و گویش منحصر به فرد خود برخوردار هستند . دوبرونیک ، این شهر ساحلی محبوب ترین نقطه توریستی در کرواسی است که هر ساله از میلیون ها نفر گردشگر استقبال می کند .

مهاجرت به کرواسی

دلایل بی شماری وجود دارد که چرا متقاضیان علاقه مند به مهاجرت به کرواسی هستند و یکی از اصلی ترین دلایل تساوی های ملی و وجود جزایر زیاد در آن است . کرواسی ۱،۱۸۵ جزیره باور نکردنی دارد که ۶۶ آن قابل سکونت هستند . بزرگترین آن ها Krk است ، طولانی ترین آن ها جزیره Hvar است ، مرتفع ترین آن ها جزیره Brac است ، و جزیره Mljet پوشیده از جنگل است  و در نهایت انتخاب مقصد مناسب برای زندگی در کرواسی ، مقدار زیادی بستگی به بودجه و دلایل شما برای مهاجرت دارد .

مهاجرت به کرواسی

در این راستا کارشناسان موسسه مهر آفرین رجبی ، کلیه اطلاعات لازم در خصوص روش های مختلف مهاجرت به کرواسی و ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی را در اختیارتان قرار خواهند داد .

کارشناسان مهاجرت موسسه مهر آفرین رجبی از ابتدا تا انتها پروسه مهاجرت شما را همراهی خواهند نمود و تجربیات خود را در اختیارتان قرار می دهند . تیم  های ما در دفاتر شیراز و تهران درک عمیقی از شرایط انواع ویزا های کرواسی دارند و می توانند این پروسه را برای شما ساده و بدون استرس توضیح دهند . سوالات خود در خصوص مهاجرت تحصیلی به کرواسی را از ما بپرسید .

2 Comments to “ ارزان ترین شهر کرواسی برای کار و زندگی”

 1. Maryam says :پاسخ

  درود بر شما یه سوال داشتم برای خرید یه خانه دو خوابه در کشور کرواسی شهر زاگرب به چه صورت هستش و قیمتش چقدر هستش؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Hamid says :پاسخ

   با سلام

   بسته به منطقه ای که میخواید بخرید داره ولی حدودا ۲۳۷۷۰ یوورو یا ۱۸۰۰۰ کونا هست

   با تشکر از سوال شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *