اجاره مغازه در دانمارک

اجاره مغازه در دانمارک

دانمارک یکی از محبوب ترین کشور های اروپا برای سرمایه گذاری و آغاز به کار است چرا که این کشور دارای شرایط اقتصادی عالی و از رفاه اجتماعی بهینه ای برخوردار است . یکی از مهمترین مراحل مهاجرت به دانمارک و آغاز کسب و کار در دانمارک اجاره یا خرید یک واحد تجاری برای کسب و کار است . در این مقاله که با تلاش مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی گردآوری شده اجاره مغازه در دانمارک مورد بررسی قرار گرفته ، مراحل ثبت شرکت یا واحد تجاری و نحوه یافتن مغازه برای اجاره یا خرید در این کشور را بیان خواهند کرد .

دانمارک کشوری واقع در شمال اروپا است که از سمت شرق با دریای بالتیک ، از سمت غرب با دریای شمال و از سمت جنوب با کشور آلمان و از سمت شمال با تنگه اسکاژراک مرز مشترک دارد . پایتخت و بزرگترین شهر این کشور کپنهاگ نام دارد . جمعیت ساکنین این کشور پنج و نیم میلیون نفر است که اکثر آنها مسیحی لوتری هستند . ساکنین این کشور هر ساله به عنوان راضی ترین مردم جهان اعلام می شوند . زبان رسمی مردم این کشور زبان دانمارکی و واحد پول آن کرون دانمارک نام دارد .

بررسی اجاره مغازه در دانمارک

دانمارک در حال حاضر بهترین مکان برای انجام کسب و کار در اروپا است و تنها چند ساعت برای ثبت شرکت در این کشور زمان نیاز دارد . کسب و کار خارجی در دانمارک یک ابتکار دولت این کشور برای جذب سرمایه گذاران خارجی و سرمایه آن ها است .

چرا که حضور سرمایه گذاری خارجی سبب رشد اقتصادی ، کاهش نرخ بیکاری و اشتغال زایی در این کشور می شود . برای آغاز کار در این کشور مانند دیگر کشورهای جهان به یک واحد تجاری و یا اجاره مغازه در دانمارک نیاز است .

دانمارک دارای یک بازار مدرن با استاندارد های زندگی راحت ، سطح بالایی از خدمات دولتی است . اقتصاد این کشور به شدت به تجارت خارجی وابسته است . بخش خدمات 80 درصد از مشاغل موجود در بازار کار این کشور را به خود اختصاص داده است .

در حالی که حدود 11 درصد دیگر به بخش تولید و 2 درصد به بخش کشاورزی اختصاص دارد . بنابراین این کشور یکی از مکان های مناسب برای سرمایه گذاری خارجی و افتتاح یک واحد تجاری می باشد . برای افتتاح سرمایه گذاری در این کشور به یک واحد تجاری برای خرید و یا اجاره نیاز است .

مراحل آغاز کسب و کار در دانمارک

  1. یک ایده کاری مناسب : در این مرحله فرد متقاضی کار باید با بررسی فرصت های شغلی موجود در بازار کار این کشور و میزان سرمایه خود بهترین گزینه را انتخاب کند .
  2. تهیه یک طرح تجاری : قبل از آغاز یک فعالیت تجاری در دانمارک ، طبق قانون کار دانمارک و قراردادهای کاری باید یک طرح تجاری تهیه کرد . این طرح تجاری شامل مراحلی است که یک شغل باید سپری کند تا به هدف خود یعنی سوددهی برسد .
  3. انتخاب نام برای مکان تجاری : در این مرحله فرد باید با توجه به شرایط بازار و پتانسیل طرح تجاری خود یک نام برای مکان تجاری خود انتخاب کند .
  4. ثبت نام تجاری : ثبت نام تجاری یکی از شرایط قانونی برای همه کسب و کار ها در دانمارک است . در این مرحله فرد باید نام تجاری انتخابی خود را ، ثبت کند .
  5. دریافت مجوز کسب و کار در دانمارک : کسب و کارهای موجود در بازار کار دانمارک مستلزم دریافت مجوز کار است . برای دریافت مجوز کسب و کار باید به بخش صنفی مربوطه مراجعه نمود .
  6. ثبت نام در اداره مالیات : پس از اجاره مغازه در دانمارک بر اساس میزان درآمد در این کشور فرد ملزم به پرداخت مالیات می باشد .

شرایط اجاره مغازه در دانمارک

شرایط اجاره مغازه در دانمارک

تقریبا یک سوم ملک های تجاری موجود در دانمارک با مالکیت شخصی هستند و دو سوم بقیه آن ها رهن یا اجاره ای هستند . بخش بزرگی از املاک تجاری دانمارک متعلق به صندوق های بازنشستگی است که دارای سال ها تجربه در املاک و مستغلات هستند .

بازار اجاره مغازه در دانمارک عموما بسیار انعطاف پذیر است . به طوری که این مکان های تجاری اجاره داده شده می تواند بین یک تا ده سال اجاره یا رهن داده شوند .

مدت زمان قرارداد اجاره واحد های تجاری در این کشور بسته به نوع فعالیت تجاری مورد نظر در این واحد تجاری است . به گونه ای که واحد های تجاری مناسب امور اداری قرارداد اجاره کوتاه مدت تری نسبت به اجاره تسهیلات ذخیره سازی ، فضاهای صنعتی و مغازه ها دارند .

مراحل ثبت شرکت یا واحد تجاری در دانمارک

برای شروع تجارت و کسب و کار در دانمارک ابتدا به ویزای کار دانمارک نیاز هست . فرد سرمایه گذار پس از اجاره مغازه در دانمارک باید شرکت و یا مغازه خود را در آژانس شرکت ها و تجارت دانمارک ثبت کند .

بعد از ثبت شرکت فرد شماره ثبت تجارت مرکزی CVR دریافت می کند . این شماره CVR یک شماره شناسایی تجاری است که فرد باید هنگام ارتباط با مقامات دولتی و نهاد های خصوصی از آن استفاده کند .

پس از ثبت کسب و کار ، اطلاعات فرد و نوع شرکت به صورت اتوماتیک به اداره مالیات و دارایی دانمارک ارسال می شود .

نحوه یافتن مغازه برای اجاره یا خرید در دانمارک

  • اینترنت : یکی از در دسترس ترین و راحت ترین روش های یافتن مغازه و یا واحد تجاری برای آغاز به کار یا فعالیت تجاری در دانمارک توسط سرمایه گذاران خارجی است . وب سایت های متعددی در این کشور وجود دارند که آگهی فروش و یا اجاره مغازه در دانمارک و املاک تجاری و یا مسکونی و اطلاعات مورد نیاز برای خرید و یا اجاره از جمله اجاره بها ، متراژ و آدرس ملک را ارائه می دهند .
  • روزنامه ها : یکی از روش های مرسوم و پر سابقه برای یافتن مغازه و یا ملک تجاری برای اجاره یا خرید مطالعه صفحات نیازمندی های روزنامه های کثیر الانتشار ، مجلات و هفته نامه های موجود در دانمارک است . این صفحات شامل اطلاعات ضروری ، اجاره بها ، و دیگر ویژگی های ملک تجاری است .
  • آژانس های املاک و مستغلات : مطمئن ترین روش برای یافتن مغازه در دانمارک مراجعه به آژانس های املاک و مستغلات این کشور است . در این روش فرد با پرداخت کمیسیون به آژانس ها و با مشخص کردن اجاره بها و مکان مورد نظر خود از آژانس ها برای یافتن مکانی مناسب برای آغاز کسب و کار خود کمک می گیرد .

هزینه اجاره مغازه در دانمارک

هزینه اجاره مغازه در دانمارک

دانمارک یکی از کشور های پر هزینه در اروپا است و اجاره بها در این کشور در مقایسه با ایران بسیار بالاست . اجاره بهای یک مغازه و یا یک واحد تجاری در دانمارک بسته به متراژ ، منطقه تجاری و شهر آن متفاوت است .

قطعا اجاره بهای یک واحد تجاری در مرکز شهر پایتخت دانمارک یعنی شهر کپنهاگ بسیار بیشتر از دیگر شهر های این کشور است . اجاره بهای هر متر مربع از یک مکان تجاری در کپنهاگ 1350 کرون دانمارک برای هر سال می باشد .

هدف از نگارش مقاله فوق بررسی اجاره مغازه در دانمارک ، نحوه یافتن مغازه برای اجاره یا خرید و مراحل آغاز کسب و کار در این کشور است . در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر موسسه مهر آفرین رجبی که موسسه مهاجرتی به دانمارک است تماس حاصل نمایید .

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست مطالب
خانه