فنلاند

قیمت خانه برای زندگی در فنلاند

قیمت خانه برای زندگی در فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهای منطقه یورو است که در حال حاضر در شرایط اقتصادی مطلوبی به سر می برد و با توجه به کیفیت عالی زندگی در این کشور می تواند گزینه مناسبی برای علاقمندان مهاجرت به اروپا به شمار آید . در این مقاله تلاش بر این است که یکی از مسائل مهم برای انتخاب مکان زندگی یعنی قیمت خانه برای زندگی در فنلاند توسط مشاورین ارشد موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی بررسی شود .

پیش از عزیمت به هر کشور یکی از مسائل مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد مسئله مسکن است . یکی از شرایط اخذ ویزا و مهاجرت به فنلاند ارائه گواهی اجاره یا خرید مسکن به عنوان محل اقامت در این کشور است .

بررسی قیمت خانه برای زندگی در فنلاند

قیمت خانه برای زندگی در فنلاند بسته به منطقه مسکونی ، متراژ خانه ، قدیمی و نوساز بودن خانه ، تعداد اتاق خواب و شهر متفاوت می باشد .

مهم ترین عامل تاثیر گذار در قیمت خانه در این کشور شهر محل سکونت است به گونه ای که هلسینکی بالاترین قیمت خانه برای خرید ، رهن و اجاره را داراست .

قیمت خانه در فنلاند در طول چند سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است . این افزایش قیمت در شهر هلسینکی با سرعت بیشتری بوده و حدود 20 درصد نسبت به ده سال گذشته بوده است .

در دیگر شهر های فنلاند در طول ده سال گذشته این افزایش قیمت خانه تنها سه در صد بوده است . بررسی های انجام شده حاکی از آن است که ساکنین این کشور تمایل بسیاری برای خرید خانه دارند و کمتر اجاره می کنند .

قیمت اجاره یا خرید مسکن در فنلاند

اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 719.46 یورو برای هر ماه می باشد . اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 558.66 یورو برای هر ماه می باشد .

اجاره بهای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1.211.21 یورو برای هر ماه می باشد . اجاره بهای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 948.36 یورو برای هر ماه می باشد .

قیمت خرید آپارتمان برای هر متر مربع در مرکز شهر 4.338.22 یورو می باشد . قیمت خرید آپارتمان برای هر متر مربع در خارج از مرکز شهر 2740.40 یورو می باشد . افرادی که مهاجرت تحصیلی به فنلاند دارند باید به این قیمت ها توجه کنند و آن را به هزینه های دانشجویی خود بیافزایند .

قیمت اجاره یا خرید مسکن در فنلاند

عوامل موثر بر قیمت خانه در فنلاند

هزینه های تحصیل در فنلاند پایین است اما باید هزینه مسکن را هم به آن اضافه کرد . قیمت خانه برای زندگی در فنلاند تحت تاثیر تغییرات عرضه و تقاضا برای خدمات مسکونی در این کشور قرار دارد ، اما خرید مسکن در این کشور ممکن است به عنوان یک سرمایه گذاری در نظر گرفته شود ، ارزش این نوع سرمایه گذاری به درآمد حاصل از آن بستگی دارد .

درآمد حاصل از یک مسکن یا اجاره بهای آن است که از آن دریافت می شود یا منافع دیگری است که فرد از خرید خانه دریافت می کند .

البته عواملی مانند منطقه مسکونی ، متراژ ساختمان، تعداد اتاق های خواب ، نوساز و قدیمی بودن ساختمان ، مبله بودن ساختمان و مهم تر از همه محل سکونت بر قیمت خانه تاثیر گذار است . به گونه ای که قیمت دو خانه با شرایط کاملا یکسان در هلسینکی و اسپو تفاوت قیمت بسیاری دارند .

مسکن در فنلاند

حدود 2.9 میلیون خانه و یا یک خانه در اعضای هر 1.8 نفر ساکنین فنلاند در این کشور وجود دارد . در دهه های اخیر ، به طور متوسط حدود 30،000 خانه جدید در سال در این کشور ساخته شده است ، اما در سال 2014 رشد سالانه تنها 12،000 خانه بود . دهه های 1970 و 1980 فعال ترین دهه برای ساخت و ساز مسکن در فنلاند بود .

اکثر خانه های جدید در مناطق شهری ساخته می شوند . از هر ده خانه جدید نه خانه در چهارده منطقه بزرگ شهری در فنلاند قرار دارند . قیمت خانه برای زندگی در فنلاند را بررسی می کنیم .

متوسط قیمت هر متر مربع از یک خانه قدیمی در منطقه کلان شهر هلسینکی 4000 یورو و در دیگر نقاط کشور 1900 یورو است .

قیمت آپارتمان های جدید 5500 یورو در هر متر مربع در منطقه کلان شهر هلسینکی و 3500 یورو در سایر نقاط کشور می باشد . میانگین قیمت هر متر مربع خانه های مجزا در منطقه کلان شهر هلسینکی 3200 یورو و در سایر نقاط کشور 1600 یورو است .

خرید یا اجاره مسکن در فنلاند

میل به خرید مسکن در کشور فنلاند بسیار زیاد است و اغلب ساکنین این کشور در خانه هایی با مالکیت خود سکونت دارند . بیش از 70 درصد فنلاندی ها در خانه های خریداری شده زندگی می کنند .

از هر چهار فنلاندی تنها یک نفر در خانه های اجاره ای زندگی می کنند . با این حال ، مسکن اجاره ای در بین جوانان طرفداران بیشتری دارد .

بیش از نیمی از افراد 20 تا 29 ساله در خانه های اجاره ای زندگی می کنند . متوسط مساحت یک مسکن در فنلاند 80 متر مربع است و با قیمت خانه برای زندگی در فنلاند رابطه مستقیمی دارد .

متوسط سطح مساحت هر فرد از سال 1960 تا کنون از 14 متر مربع تا 40 متر مربع افزایش یافته است . با این حال ، اندازه مساحت ساختمان برای هر فرد بستگی به تعداد ساکنین در واحد مسکونی دارد .

متوسط سطح زمین برای هر فرد 60 متر مربع برای کسانی است که تنها زندگی می کنند ، اما در یک محل زندگی با شش ساکن ، متوسط سطح زمین به ازای هر نفر 21 متر مربع است .

هزینه زندگی در فنلاند

فنلاند یکی از کشور های پر هزینه برای زندگی است . هزینه زندگی در این کشور نسبتا بالا است . البته این هزینه بسته به شیوه زندگی و شهر محل اقامت فرد متفاوت است .

شهر هلسینکی به عنوان گران ترین شهر فنلاند و شهر های پوری و تامپره مقرون به صرفه ترین شهر های فنلاند شناخته می شوند .

هزینه زندگی در فنلاند

برای تامین هزینه زندگی خود در شهر هلسینکی حدود 980 تا 1580 یورو برای هر ماه نیاز دارد این هزینه در شهر تامپره حدود 870 تا 1300 یورو برای هر ماه می باشد . هزینه زندگی و اجاره مسکن در فنلاند به ترتیب حدود 130 و 70 درصد بیشتر از ایران است .

درباره کشور فنلاند موقعیت آن

فنلاند کشوری واقع در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا است . این کشور از سمت شمال با نروژ ، از سمت شرق با روسیه ، از سمت غرب با سوئد و خلیج بوتنی ، از سمت جنوب با خلیج فنلاند و از سمت جنوب غربی با دریای بالتیک همسایه است .

جمعیت ساکنین این کشور بالغ بر پنج میلیون نفر است که مذهب اکثر آن ها مسیحی لوتری است. پایتخت و بزرگ ترین شهر این کشور هلسینکی نام دارد . دو زبان فنلاندی و سوئدی به عنوان زبان های رسمی و یورو به عنوان واحد پول این کشور به رسمیت شناخته شده اند .

فنلاند با مساحت بیش از سیصد و سی و هشت کیلومتر مربع به عنوان هشتمین کشور اروپا از نظر مساحت شناخته می شود . کیفیت بالای زندگی در این کشور عالی است به گونه ای که هر ساله در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می گیرد .

در مقاله فوق که توسط مشاورین مجرب موسسه مهر آفرین رجبی گردآوری و نگارش شده است ، تلاش گردید یکی از فاکتور های تاثیر گذار در انتخاب مقصد مهاجرت مورد بررسی قرار گرفته و قیمت خانه برای زندگی در فنلاند و عوامل تاثیر گذار در قیمت خانه در این کشور بیان شود . برای کسب آگاهی بیشتر در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به فنلاند با دفاتر تهران و شیراز موسسه تماس حاصل فرمایید .

1.5/5 - (4 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *